PROVIHCIALE ZEEUWSE GOURAHT Meesterlijke synthese van Zeelands culturele betekenis Thans ook Amerikanen over de 38ste breedtegraad DE BILT Assemblee der Ver. Naties aanvaardt het Korea-plan Kantlijn KWESTIE-AMBON BINNEN ENKELE DAGEN OPGELOST? Tentoonstelling Zie Zeelandin Gent een grootse manifestatie TURKIJE SLUIT DE GRENS MET BULGARIJE Bommen geworpen in communisten-vergadering. Eerste verjaardag gevierd van de Oostduitse Staat. Amerika schenkt ons dertien mijnenvegers. VOORSPELT, 193e Jaargang - No. 237 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie: F van de Velde en F. B. den Boer. Adj W. de Pagter. Hoofdred. G. Balllntijn PI verv.: W. Leertouwer en H. A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week; f 3.90 p. kw.; fr. p. p. f 4.15 per kw Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Maandag 9 Oct. 1950 ADVERTENTIEPRIJS. 18 Ct. per mm. Minimum p. advertentie f 2.50. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels): van 1—5 regels t 1.—. tedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr 359300 P.Z.C- Middelburg. Bur VUsslngen Walstr 58-60. tel 2355. 4 Ujnen <b.g,g 2861 of 2160). M'burg Londense Kaai 29. tel 2077 en 2924; Goes: U Vorstatr 63. tel 2475 (b.g.g 2228); Oostburg- Pr Mauritsstr 12, tel 102; Terneuzen Bro uwertfstr 2; Zlerlkzee N Bogardstr C 160 tel 25 ZuldKoreanen hebben haven van Wonsan bezet. Zondagochtend zijn Amerikaanse patrouilles de 38ste breedtegraad overschreden. Deze patrouilles zullen waarschynlyk spoedig worden gevolgd door de hoofdmacht. De Zuid-Koreaanse troepen z\jn door de voorste ver dedigingslinies van de stad Wonsan heengebroken. Verwacht wordt, dat zy spoedig deze belangryke havenstad zullen binnentrekken. De slag om Wonsan begon Zondag middag met een aanval op de ver dedigingsposities langs de rivier de Mandai, 16 km. ten Zuiden van de stad. De Noord-Koreanen, die de opmars der Zuidelijken negen uur hadden te gengehouden, moesten vluchten met achterlating van twee stukken veld geschut en grote hoeveelheden mu nitie. De strijdkrachten van de Ver. Na ties hebben sinds het begin van de campagne, meer dan 50.000 Noord- Koreanen krijgsgevangen gemaakt. Een woordvoerder van MacArthurs hoofdkwartier zei, dat de Zuid-Ko reaanse derde divisie, die de buiten wijken van Wonsan heeft bereikt, zich in Westelijke richting verspreidt om contact te maken met andere Zuid-Koreaanse divisies. Er bevinden zich thans vier Zuidelijke divisies ten Noorden van de grens. De strijdkrachten van de V.N. hebben geen bewijzen gevonden, dat de Sowjet-Unie een actief aandeel zou hebben genomen in de Noord- Koreaanse operaties ten Zuiden van de 38ste breedtegraad, aldus seint Reuters correspondent. Van de duizenden krijgsgevange nen is er niet één als Rus geïdentifi ceerd noch, als Chinese communist. De Indonesische actie tegen Ambon is nu ook veroordeeld door de commissie der Ver enigde Naties voor Indonesië. De commissie biedt haar-goede diensten aan, zij is van oordeel, dat Indonesië niet alles gedaan heeft wat mogelijk was om een vreedzame oplossing te vinden. Eindelijk, zullen de meeste Neder landers uitroepen. Te lang helaas duurde het, eer deze commissie de schellen van de ogen 'vielen en eer zij ontdekte, dat dé Indonesiërs met de begrippen federalisme, autonomie, vrijheid en recht omspringen zoals hen goeddunkt. Overigens: meer dan een gebaar is deze stap der Unci niet. De landen van het Atlantische Pact, waarbij ook Nederland is aangesloten, zijn tot de conclu sie gekomen, dat ons land zijn vloot en zijn marine maar op moet ruimen en in de plaats daarvan een sterk leger moet opbouwen en een lucht macht organiseren. De Engelsen en de Amerikanen zouden dan wel voor de verdediging te water zorgen. Ook de Amerikaanse senator Conally heeft zich in die zin uitgelaten. De regeling zal, naar de staatsse cretaris Moorman (marine) verklaar de, zoals reeds eerder geschiedde, weigeren om aan zulk een wens ge volg te geven. Inderdaad zou het te dwaas zijn, om van te praten, als een zeevarend volk met een grootse maritieme tra ditie zich van zijn vloot liet beroven. Wij zijn nu eenmaal geen soldaten volk. Bij het land van De Ruyter en Tromp hóórt een vloot. Het neen der regering blijve dus neen! Intussen worden er naar aanleiding van deze berichten noodkreten ge slaakt, o. m. in Elseviers Week blad, dat plotseling ontdekt, dat Ne derlands zelfstandigheid bedreigd wordt, door Amerika en Engeland. Maakte Elsevier zich dan waarlijk de illusie, dat wij nog wat in de melk te brokken hadden? Wij zijn een landje als Denemarken geworden, of als Guatemala. Nederland is geen imperium meer. Dat met name Amerika ons aan banden legt, het mag als bekend aangenomen worden. Amerika denkt als grote mogendheid allereerst aan zich zelf, dan aan zijn sterke bondge noten en pas heel laat aan de kleine broertjes. Daarom is de Amerikaanse hulp allerminst zonder gevaar. En daarom ware wat minder Marshall dollars en wat groter soberheid, ge paard aan harder werken voor onze zelfstandigheid beter geweest. Vijf procent salarisverhoging met een maximum van 180? Er is tenminste -één Nederlan der, die in enkele maanden tijds 64 salarisverhoging heeft gekregen. Het i3 de secretaris-generaal van mr. Joekes, de sociale woordvoerder der regering mr. dr. A. A. van Rhijn. Hy had 12.840 en krijgt nu 21.000. Maar mag volgens de voorschriften der regering toch ook niet meer dan 180 hebben. Voor een secretaris-ge neraal geldt deze maatstaf echter niet. Hy is één der zogenaamde „top figuren". Toch goed, dat de Haagse Post dit voorbeeld van willekeur signaleert. Ook al is de onthulling pynlijk voor de regering en voor wie de eindjes nauwelflks bbr elkaar kan knopen.... Anderzijds spreken de officieren van de inlichtingendienst wel van „enorme materiële steun" die de Noord-Koreanen van Rusland zouden hebben ontvangen en, in mindere ma te, van China. Het meerendeel van de buitgemaakte wapens, ammunitie en ander materiaal was van Russische njakelij en gedateerd 1950. Men oppert de veronderstelling, dat de Sovvjets misschien het Koreaanse landschap hebben willen gebruiken voor proefneming met hun tanks en artillerie. Niets van het buitgemaakte materiaal was echter nieuw voor de Amerikaanse officieren. KOREA-PLAN AANVAARD. De algemene vergadering van de Ver. Naties, heeft met 46 tegen 5 stemmen en 8 onthoudingen, het acht- mogendhedenplan voor Korea aan vaard. Volgens dit plan krijgen de strijd machten van de V.N. opdracht, in ge heel Korea de orde en rust te herstel len, waarna algemene verkiezingen georganiseerd zullen worden door de instelling van een verenigde regering. De algemene vergadering verwierp met 48 tegen 5 stemmen, bij zeven onthoudingen, de Russische resolutie tot terugtrekking van alle buiten landse troepen uit Korea. Tegen het acht-mogendhedenvoor- stel werd alleen gestemd door de Sowjet-Unie en haar partygenoten. Men beschouwt de aanvaarding van het acht-mogendhedenvoorstel als een machtiging voor MacArthur, om zijn strijdkrachten de 38ste breed tegraad te laten overschrijden ter achtervolging van de terugtrekkende Noord-Koreaanse troepen. De Assemblee verwierp met 52 te gen vijf stemmen bij drie onthoudin gen een andere Sowjet-resolutie, Grote hoeveelheid tabak verbrand In Frankrijk. Een van de grootste pakhuizen voor tabak in Frankrijk is Zaterdagavond in vlammen opgegaan. Vijfhonderd ton tabak, voldoende voor 300 millioen si garetten, verbrandde en vele moderne machines gingen verloren. Tweehon. derd brandweerlieden werden Zondag ochtend vroeg het vuur meester. waarin de stopzetting geëist werd van „de barbaarse bombardementen van vreedzame bewoners" door de strijdkrachten der V.N. in Korea. Turkije werd met 53 stemmen vóór fekozen als niet-permanent lid van e Veiligheidsraad. De Libanon ver kreeg vier stemmen, er waren drie c thoudingen. Aan deze stemming waren dertien stemmingen vooraf ge gaan, waarbij geen der beide landen de vereiste meerderheid had verkre gen. Met 42 tegen 7 stemmen werd be sloten de kwestie Formosa op de agenda te plaatsen. Ontploffing en brand bij B.P.M. te Pernis. Zaterdagmorgen is in een der pyp- leidingen van de ontparafineringsin- stallatie op de raffinaderij van de B. P. M. te Pernis een lek ontstaan. Men vermoedt dat de brandbare olie op een der pijpleidingen is gedrup peld. Mede door de aanwezigheid van gassen, heeft zich toen in het ge bouw, waarin deze installatie is op gesteld en waarin zich 8 arbeiders bevonden, een explosie voorgedaan. De bedrijfsbrandweer trad direct in a'ctie, en bestreed de brand, welke was ontstaan, met 20 stralen. Om één uur was de brand bedwongen. Vier arbeiders werden ten gevolge van de explosie gewond, van wie twee ernstig. Minister Leimena meent het, maar de Ambonezen melden successen bij tegenactie. Minister Leimena, die pas van de Zuid-Molukken is teruggekeerd en Za terdag aan het Indonesische kabinet rapport heeft uitgebracht, deelde aan Aneta mede, dat het grootste deel van Ambon door de A.P.R.I. bezet is. Toen hy vertrok, was de voorhoede 15 km. ten Noorden van de stad Ambon, aldus dr. Leimena, die voorts zeide, dat de minister van buitenlandse zaken van de republiek Zuid-Molukken, dr. Soumokil, naar Ceram was gegaan, waar hy thans in het oerwoud verbluf houdt. De kwestie-Ambon zou volgens Leimena waarschijnlijk binnen enkele dagen opgelost zyn. Molukkèn in Den Haag zich telegra fisch in verbinding gesteld met de U.N.C.I., met het verzoek te willen bemiddelen, opdat de onderhandelin gen over de huidige moeilijkheden kunnen beginnen. Indien de Unci vrij geleide wil verstrekken voor afge vaardigden van de republiek Zuid- Molukken, willen deze zich naar Dja karta begeven. Vandaag antwoord yan R.I.S. aan de U.N.C.l. Het bureau Zuid-Molukken in Den Haag, heeft van de regering te Am- bon een telegram ontvangen, waarin o.m. wordt gezegd „Zaterdagavond werd Hitoe her overd. Vijand vlucht naar het Noor den, waarbij op de smalle wegen veel mensen, wapens en voedsel in onze handen vallen. Na de veroverde plaat sen op Ceram, waarvan wij Donder dag melding maakten, staan onze troepen thans vlak voor Piroe aan-de kust." In verband met de onrust onder de Ambonese militairen op Java, heeft- de vertegenwoordiger van de Zuid- Ingebliikte muziek moet vlug geconsumeerd worden. Zogenaamde „eigen opnamen" zul len voortaan door de Nederlandse. Omroepverenigingen niet meer tot in liet oneindige gedraaid mogen wor den. De omroepverenigingen mogen deze alleen nog maar voor een eer ste uitzending of voor daarmede ver band houdende herhalingen binnen acht dageii gebruiken. Aldus is in kort geding beslist door de president van de Amsterdamse rechtbank, aan wie de stichting „Stemra" (stichting tot exploitatie van mechanische reproductierechten) haar bezwaren tegen de handelwijze van de Nederlandse Radio-Unie en de vijf Omroepverenigingen had voorge legd. Voor elke overtreding werd een dwangsom van f 2000.gesteld. De „Stemra" werd echter verplicht de zaak binnen vier weken aan de ge wone rechter voor te leggen. In welingelichte kringen wordt ver nomen, dat het antwoord op de brief van de U.N.C.l. aan de Indonesische regering, waarin beëindiging van de vijandelijkheden op Ambon gevraagd wordt en bemiddeling wordt aange boden, niet vóór Maandag zou worden overhandigd. De minister-president mr. Moh. Natsir, heeft tegenover de correspondent van A.F.P. verklaard, dat een onderzoek werd ingesteld naar de bevoegdheden van de com missie, alvorens een definitief ant woord kan worden gegeven. Heetgebakerde jachtopziener schoot man in z'n zitvlak. De politie heeft in Putten de jacht opziener v. d. B. gearresteerd, die on der invloed van een borreltje wat al te gemakkelijk met zijn revolver ont sprong. De man had 'n woordenwis seling gekregen met de inzittenden van een autobus toen deze het punt, waar v. d. B. met enkele andere man nen midden op de weg stond te pra ten, niet kon passeren. De jachtop ziener had zich er op beroepen „van de politie" te zijn en toen de buspas sagiers niet al te vlug aan zijn „bevel" voldeden, schoot hij een van hen in het zitvlak. De man moest onmiddellijk naar een ziekenhuis worden overgebracht. Zullen de Belgen komen Een meesterlyke synthese van Zeelands culturele betekenis! Zo zou men de voorname, schone, maar tevens in hoge mate boelende Culturele Tentoonstelling „Zie Zeeland" in Gent kunnen noemen. By alle grote verwachtingen, gewekt door de organisatoren dezer ex positie, heeft ons steeds de vage bezorgdheid bezield, dat de tentoonstel ling tegen zou vallen. Niet slechts immers zou men een geheel moeten scheppen, dat onze op tentoonstellingsgebied zo verwende Zuiderburen zou bevredigen, maar tevens zou men Zeelands plaats in de cultuurge schiedenis van ons volk vanaf de vroegste tyden tot op heden, volledig recht moeten doen wedervaren. Een schier onbereikbaar ideaal! Het „onbereikbare" echter is hier bereikt. Men kan het als Zeeuw slechts betreuren, dat alleen Gent de eer geniet, deze tentoonstelling bin nen haar muren te huisvesten en dat zy niet ook in Zeeland zelve en elders in Nederland de overtuiging kan wekken, dat Zeeland schoon was en schoon is en op alle gebieden van het culturele leven zyn ryke bydrage geleverd heeft tot de Nederlandse beschavingsgeschiedenis. Wie het Gentse Feestpaleis be treedt, wordt bijna overrompeld door de aanblik van een enorme maquet te van Zeeland, verrassend door de hoeveelheid wetenswaardigs, die er in verwerkt werd, met op de achter grond, over een bloemperk met in het midden Jantje van Sluis, een grootse allegorische voorstelling van Zeeland door de Regerings Voorlich tingsdienst vervaardigd naar een ontwerp van H. Rietbroek uit Den Haag. Het machtige spel der Zeeuw se torencontouren van het midden paneel van dit drieluik, als het ware de overkoepeling vormend vande vorengenoemde maquette, drukt zijn stempel op deze ganse expositie Wie dit imponerende totaalbeeld op zich in laat werken, weet, dat deze ten toonstelling styl- en zin-vol is en dat degenen, die haar ontwierpen er al wat zij voor Zeeland voelden in heb ben uitgeleefd. Op de benedenverdieping van het Feestpaleis verbeelden grote foto's de schoonheid der. Zeeuwse dorpen en steden, vragen maquettes om aan dacht voor de Zeeuwse stedebouw en architectuur}* zien de Belgen verrast, dat ook in Zeeland het kantklossen beoefend wordt en staan zy in over peinzing verzonken voor de vitrines met de Zeeuwse kledij uit verleden en heden. In de kabinetten vragen de Zeeuw se schilders en beeldhouwers, alsme de de niet-Zeeuwen, die Zeeland schilderden, om aandacht en weder om: men kan het slechts betreuren, dat zoveel schoonheid, zoveel Zeeuws cultuurbezit voor Zeeland zelf goed deels verloren ging. OUDE KUNST. Op de bovenverdieping is het de oude kunst, die domineert. Terwyl de achterwand der grote bovenzaal be dekt is met de weergaloze tapyten uit Zeelands Statenzaal, hangen langs de zijwanden de panelen der schilders vanaf de middeleeuwen tot aan de nieuwste tijd. In het midden liggen in vitrines de schoonste pro ducten der Zeeuwse edelsmeden en oude. boekdrukkers, de gildestukken, de oudste oorkonden verzameld, met als pronkjuweel de gouden beker van Maximiliaan, de trots van Vee- re. Gaat er één Zeeuw voorby aan het handschrift van Boutens, van Schar- ten, van Bellamy? Aan de verzame ling literatuur van Zeeuwen van niet-Zeéuwen over Zeeland, van lec tuur over Zeeland? Het ligt er ver zameld in vitrines met hun portret ten en specimen van hun werk. Hoe schoon staan de Zeeuwse vierdeurs- kasten tussen dit alles en de blazoe nen der Rederijkerskamers, de oude drukken der humanisten, de manus cripten der weinige Zeeuwse compo nisten (bij wie men Morks mist') Dit alles is Zeeland. Als Zeeuw kan men niet anders, dan deze tentoonstelling bewonderen: zy vervult met diepe eerbied voor verleden en heden van .het eigen, dierbare gewest. EEN VRAAG. De vraag, die in de komende veer tien dagen beantwoord zal worden luidt, of deze expositie ook de Vla mingen zal weten te boeien, of zy toe zullen stromen by duizenden om te zien, hoe en wat Zeeland is. Wy hopen, dat zy komen. Want dhn wordt ook het doel bereikt, dat toch de achtergrond was van het met goede uitslag bekroonde streven naar het scheppen van dit schone en boei ende geheel: dan zal in het cultu reel zo ryke Vlaanderen eerbied en bewondering groeien voor wat ook het kleine Zeeland aan onverganke lijk cultuurbezit schiep. De bevolking van Seoul Is uit de bergen, waar tijdens het gevecht om de stad tassen de Noord-Koreanen en de troepen der Verenigde Naties dek king werd gezocht, in de Zuid-Koreaanse hoofdstad teruggekeerd. Waar eens hun woningen waren, treffen zy nu puinhopen aan. Hier tussen zoe ken'zy, met de hoop nog iets van hun bezitting terug te vinden. Spanning tussen beide landen groter geworden. De Turkse regering heeft de grens met Bulgarye Zondagochtend vroeg gesloten. De Turkse troepen kregen instruc tie „indien nodig te schieten" om de sluiting van de grens te verzekeren en om aldus het binnenkomen In Tur kye van alle personen, die zouden trachten de grens te overschryden, te verhinderen. Zondagmiddag zijn tijdens een ver gadering te Auch (Frankryk) van de communistische partij, terwijl de voorzitter van de communistische parlementsfractie, Jacques Ducles, 't woord voerde, twee bommen gewor pen. Onder de 700 800 aanwezigen werden tien personen licht gewond. Naar de politie verklaard, is niet gebleken, dat een aanslag op het le ven van Duclos gepleegd is. De pro jectielen waren twee oefenhandgra naten. De granaten werden door drie jonge mannen geworpen, die in een auto arriveerden. Zy wisten zo snel te ontkomen, dat men het nummer niet kon opnemen. Van een der ge wonden is de toestand ernstig. Vijfjarenplan aangekondigd. Zaterdag 7 October is de eerste ver jaardag gevierd van de Oostduitse staat. De Duitsers in de Oostelijke zóne hadden hiervoor van staatswege een vrye dag gekregen. F.r werden overal openluchtfeesten gegeven en officiële recepties gehouden. De Oostduitse pers ruimde de voor naamste plaats in voor een telegram van Stalin, waarin deze zijn „harte lijke gelukwensen" overmaakte. Aan de vooravond van de feestdag was een regen van anti-communisti sche pamfletten, in raketten afge vuurd, in de Sowjetsector van Berlijn neergekomen. Premier Otto Grotewohl heeft Za terdag tijdens een plechtigheid in het gebouw van de Berlijnse staatsopera verklaard, dat het eerste vijfjarenplan, dat op 1 Januari a.s. in werking treedt, de industriële productie in Oost-Duitsland zal verdubbelen. Vol gens het plan zal de landbouwproduc tie met 25 verhoogd worden en de prijzen van levensmiddelen en ge- bruiksbehoeften met minstens 28 verlaagd. Het tweejarenplan, dat in het begin van 1949 in werking trad, was zes maanden eerder vervuld. GEEN KOEHANDEL. De Amerikaanse Hoge-Commissaris in Duitsland, John McCloy. heeft in een radiorede over de Westduitse zen ders verklaard, dat de Ver. Staten en de andere Westerse naties geen koe handel drijven over Duitse militaire steun en ook niet van plan zijn dit te doen. Zij proberen geen bondgenoten te kopen noch te dwingen, aldus zei- de hij. McCloy waarschuwde verder, dat de toegestane politiemacht van dertig duizend man geen facade mocht wor den voor een leger. Luchtmanoeuvres boven Engeland. De luchtmachtoefeningen „Empe ror" boven Engeland, waaraan meer dan duizend vliegtuigen (Britse, Amerikaanse, Nederlandse, Belgi sche, Noorse en Deense) deelnemen en die tot 15 October zullen duren, zyn Zaterdag begonnen. De spanning tussen beide landen is groter geworden in verband met het Bulgaarse voornemen om 250.000 Turken, die in Bulgarije woonden, terug te zenden. De Turkse minister van Binnen landse Zaken verklaarde tegenover Reuter „Wij hebben immigranten, die visa hadden, opgenomen, maar nu er grote massa's personen aankomen zonder visa, hebben wy moeten be sluiten tijdelijk alle verbindingen met Bulgarije te verbreken". Op 10 Augustus vroeg Bulgarije de toelating in Turkije, binnen drie maanden, van 250.000 Mohammeda nen van Turkse oorsprong. Turkye achtte de tijdslimiet te krap en ver zocht om onderhandelingen. Volgens het Turkse antwoord was Turkye bereid de repatriëring van de Turkse minderheid in Bulgarije te aanvaarden, mits deze in een rede lijke tijd zou kunnen geschieden en Bulgarije bepaalde voorwaarden in acht nam. Volgens een nieuwe Bulgaarse nota van 22 September, waren er geen be hoorlijke visa aan de Turkse minder heid uitgereikt en was het duideiyk, dat de Turkse regering haar onder danen niet wilde terugnemen. Naar het A.N.P. verneemt hebben de Ver. Staten in het kader van het mili taire hulpverleningsprogramma 13 mij nenvegers aan de Koninklijke Marine aangeboden. Het ls nog niet bekend, vt.nïieer deze schepen zullen worden overgedragen. Vertrek van vrijwilligers naar Korea. Vanavond wordt op Schiphol een speciaal vliegtuig met 48 Nederland se vrijwilligers (militairen van de Landmacht) voor de strijd op Korea uit Indonesië venvacht. Zij zullen na aankomst onmiddellijk "doorreizen naar de nieuwe Alexanderkazerne te 's-Gravenhage om zich bij het daar gelegerde Korea-detachement te voe gen. In de loop van de week wordt nog een vliegtuig met vrywilligers voor Korea uit Indonesië verwacht. De mannen zullen omstreeks 20 Octo ber a.s. in Rotterdam scheep gaan. Naar alle waarschijnlijkheid zal voor het ver voer het troepentransportschlp „Zuider kruis" worden ingeschakeld. Roofoverval verzonnen uit angst voor haar man. Naar we van de zyde van de Sit- tardse recherche vernemen, heeft mevrouw S., die Donderdagmorgen op de Verlengde Heinsche Weg door een gemaskerde man zou zyn aange vallen en beroofd zou zyn van haar handtas met f 100, dit gehele verhaal gefantaseerd. Mevr. S. kreeg afgelo pen week 100 gulden extra van haar man, van welk zy beiden op-de be wuste Donderdag een uitstapje naar Amsterdam zouden maken. De vrouw had de honderd gulden in die week echter reeds aangesproken en had Woensdag niets meer over. Uit angst voor haar man had zij toen de roof overval verzonnen. ENIGE BUIEN. Geldig tot Maandagavond. Wisselend bewolkt met enkele, buien, voornamelyk in het N. W.- deel van het l^td. Matige, langs de kust af en toe krachtige wind tuft* sen Zuit en West. Iets lagere tempe raturen dan Zondag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1