NIEUWS UIT ZEELAND WALCHEREN MARKTBERICHTEN Scheepvaartberichten .SNIPPERS ZATERDAG 7 OCTOBER 1950 PROVINCIALE ZEEUWSE COU RANT 7 Vaargeul door de „Zeehondenplaat" Binnen vier weken hoopt men de vaargeul dwars door de „Zeehonden- plaat", een aanslibbing in het Volke rak, Juist voor de monding van de Roosendaalse en Stcenbergse Vliet, gereed te hebben. Do plaat vormde een ernstig obstakel voor de scheep vaart in de Vliot, omdat hij do schip pers tot eon omweg van ongeveer IV kilometer dwong. Enige maanden geleden besloot de gemeenteraad van Roosendaal cre el ieten te verlenen voor het doorgra ven van do „Zeehondenplaat". Voox de financiering van het werk interes seerden zich ook enige industriëlen on het heemraadschap, dat belang had bij het werk omdat het een be tere afwatering van de polders tot gevolg zou hebben. Aanvankelijk meende men, dat hei werk niet bijzonder veel resultaat zou hebben omdat dc vaargeul weet snel zou aanslibben. Nu men de vaar geul reeds over de halve breedte ge reed heeft, blijkt dat het nieuwe talud, versterkt, met palen en rijs hout «reen noemenswaardige nade lige invloed van het get\j ondervindt Polderbenoemingen. Bij Koninklijk Besluit zijn benoemd tot gezworene van het waterschap Ooster-en-Sit-Jansland: H. J. van de Zande te Oosterland; gezworene van de Molenpolder: D. Poelman te Yerseke dijkgraaf van de Westker- kepolder met Ingang van 19 October 1950 J. Rentmeester te Wolphaarts. dijk Heemraad van het waterschap Schouwen met ingang van 1 Novem ber 1950 H. J. Gast te Brouwersha ven. Benoemd zijn tot afgevaardigde naar de algemene vergadering van liet watorscnap: do SiuTs in do Piet. H. van Gorael te 's Heer Arendsker- ke (Lewodorp); de Sluis aan de Qos- terlandpolder: J. M. Kakebeekc to Goes; Stoppeldijk c.a.: E. J. Borm tc St. Janstecn; stoppeldijk c.a.: P. L. Borm' te Boschkapellc, (Vogelwaar de) Stoppeldijk c.a.: P. A. Ver- eeoken te Hulst. Benoemd tot plaatsvervanger ven do dijkgraaf van dc: Ser-Pauluspol- der: Th. A. Cornelisscns te Vogel waarde Poelpolder: E. A. Th. M, Coene te Sas van Gentdc Bonte polder: L. VV. de Jonge te Sluiskil (gemeente Terneuzen) de Nieuwe Karnemelkpolder: O. C. E. N. Die riek te Koewacht. Benoemd is tot lid van de dijkraao voor de waterkering van de cal. Burgh-en-Westlandpolder: jhr, A, van Citters tc Burgh, als vertegen woordiger van het waterschap Schou wen. Benoemd zijn tot gezworene van: bet waterschap Koegers c.a.: P. van Hoeve te Axel; Oude Graauw en Langendam: P. J, Boënne te Graauw; de Ser-Pauluspolder: A Borm te Vo gelwaarde; de polder Groot Caro- bron: Chr, P. L. M. de Wit te Vogel waarde (Stoppeldijk): do Nieuwe Karnemelkpolder: J. E. Bonte te Koewacht; de Varompépolder: A. A. de Clercq te Ovezande; dc Cal. Nieuw Neuzenpolder: P. de Jonge te Terneuzen, P 51; het Cal. watcrsch. Walsoorden: W. M. van Dixhoorn te Hontenisse. INVOERING NIÉUWE TELEFOONTARIEVEN. In de telefooncentrale van het net Middelburg worden thans werkzaam heden verricht, die ten doel hebben de invoering mogelijk te maken van een gewijzigd interlocaal telefoonta rief voor het automatisch verkeer. Deze arbeid zal 16 October om 8 uur 's morgens gereed zijn; van die datum af zal dan het veranderde in- terlocale gesprekkentarief woi'den toegepast voor alle automatische ge sprekken. Zoals reeds eerder gemeld, zal het interlocaxe tax-ief voortaan niet per drie minuten, maar per mi nuut wox'den berekend. Middelburg NIEUWE WONINGEN IN HET CENTRUM. Eindelijk is in Middelbux*g een bc- g.Tt gemaakt met dc bebouwing van óat gedeelte van de Zusterstraat, dat gelegen is achter de Lange Delft. Een viertal woningen en bedrijfspanden zal hier worden opgetrokken. Op de open plek op de hoek van het Koorkerkhof en de Korte Gist- straat is men begonnen met de bouw van-twee. conciërgewoningen voor rekening van het Rijk'. De woningen, welke vroeger op deze plaats ston den, werden in Mei 1940 verwoest; dc grond en het restant van de op stallen werden later onteigend. Zo zullen binnen afzienbare tyd weer twee gapende wonden in het stadscentriun gesloten zijn. WATERSTAATSAMBTENAAR MET PENSIOEN. Op 1 November a s. zal de admi nistratief ambtenaar van Rijkswater staat te Middelburg, de heer K. J. Waage, dc dienst met pensioen ver laten. Vlissinger, Contactavond .-Steun Wettig Gezag". Aan de uitnodiging der oommissie, gevormd door vertegenwoordigers van „Steun Wettig Gezag", Gemeen schap Oud-Illegale werkers, Oud- Oorlogsvrijwilligers en 11-14 R.l. (Ba taljon Zeeland), tot bijwoning van de ..Contactavond", in de grote zaal van het Concertgebouw te Vlissingen, hadden zeer velen gevolg gegeven. O.a. merkten wij op de heer A. Schout, lid van Ged, Staten. De burgemeester van Vlissingen. xnr. B. Kolff, opende de bijeenkomst, inplaats van de Commissaris der Ko ningin, jhr. mr. H. F. C. de Casem- broot, die door ongesteldheid verhin derd was aanwezig te zijn. Burge meester Kolff sprak zijn vreugde uit over de grote opkomst. Hij zette de doelstelling van „Steun Wettig Ge zag" in het kort uieen. nl. de verde diging van de geestelijke en natio nale vrijheden van ons volk. Dit wordt nog veel te weinig door ons LEZERS SCHRIJVEN... DB VLAGGEN UIT! e De vlaggen uit Zaterdag! Waar om DE.of liever ONZE Kon. Maat schappij „De Schelde" viert haar 75- jarig bestaan en dat wil wat zeggen Ik ben niet bij de Schelde werk- zaam, maar weet zeker dat deze maatschappij de slagader of zelfs de levensader van Vlissingen is. Alles drijft op de IC,M.S., kruidenier, bak* ker, slager, meubelzaken, textielza ken, enz. Zij is ook de enige tak van in dustrie die in Vlissingen is overge bleven en geeft aan meer dan 3000 arbeiders werk. Dit is te meer te waarderen daar wij als Vlissingors weten wat wij verloren aan de Book makers, Belgisch Loodswezen, Maat schappij Zeeland, Export slagerijen, Ned. Pam, een deel P.Z.E.M-perso- nëèi enz. Laten wij dan ook zorgen dat onze Scheldestad er feestelijk .uitziet op Zaterdag, laten we wensen dat er nog een gouden tijd voor onze Kon. Mij. de Schelde komt en dat er nog talrijke schapen van 6tapel lopen om het ruime sop te Iciezen. Ik geloof wel dat ik hier namens 99 pet, van do burgers de directie en haar mannen mag feliciteren en hun ccn goede gang van zaken mag toe wensen. Vlissingen. F. H. GAZAN. volk verstaan en vooral Vlissingen heeft in dit opzicht teleurgesteld. De heer C. A. v. d. Hooft, burge meester van Willemstad, hield ver volgens een rede, waarin hij hulde bracht aan de helden van hot verzet in de jaren 1940—'45, waarvoor velen hun leven hebben gelaten. Zij stroden voor een groot ideaal, doch helaas zyn velen na dc oorlog bitter teleur, gesteld. Niettegenstaande teleurstel lingen scharen zich vele trouwe va derlanders weer rond de regering om, zo het moet, onze vrijheden tc verde digen en het Nederlandse volk te be hoeden voor de ramp van het com munisme. Het was spr. onbegrijpelijk, dat met de voorbeelden uit de landen achter het ijzeren gordijn voor ogen, niet duizenden en duizenden in ons land zich hebben aangemeld voor de verdediging van vroqw en kind,, de troón van Oranje en de democrati sche instellingen van ons volk. Het Nationaa} Instituut houdt echter vol en zal in biddend opzien tot God en met Zijn hulp als het moet, deze hei lige taak vervullen. ^vervolgens werd een zeer attrac tief programma afgewerkt, waaraan medewerking werd verleend door de signaalafdeling van de Kon. Harmo- niet „Ons Genoegen" en het cabaret gezelschap „de Zuidwesters". DE ONTWIKKELING VAN ZON EN STERREN. In de koffiekamer van het Bedrijfs- kantoor scheepsbouw van de Konink lijke Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen was Vrijdag een lezing ge organiseerd door de ard. Zeeland van de „Nederlandse Vereniging voor Weer- en Sterrenkunde". Spreker was dr. C. de Jager van de Utrecht se StexTenwacht, die de ontwikkeling van zon en sterren behandelde. Uit voerig ging dr. de Jager in op de energievormmg van de zon en de vor ming der sterren. Verschillende the- oriën van vooraanstaande astx*ono- men werden door hem belicht, waar bij hij uitvoerig stil stond bij het dia gram van de astronoom Herzsprung. Volgens berekeningen van Gamow zal, op grond van de nieuwste theo-. lie, die berust op de atoomleer, de zon in elk geval nog 100 milliard jaar be staan! Ook werd bex*ekend dat de temperatuur van het centrum van de zon ongeveer 20 millioen graden Cel- cius bedraagt! Di*. de Jager behandelde voorts zeer in het kort de nieuwste waarne mingen, waaruit blijkt, dat nog steeds nieuwe stexven worden ge vormd. Na de lezing was gelegenheid tot 't stellen van vragen. Dr. de Jager werd ingeleid door de voorzitter van de af deling Zeeland van de „Ned. Vereni ging voor Weer en Sterrenkunde", ir. G. w. Pleterse. O.- en W.-Souburg SERENADE VOOR GOUDEN ECHTPAAR. De muziekvereniging ..Vlijt en Vol harding" te Souburg bracht het echt paar van Sorgen—Ton een serenade ter gelegenheid van zijn gouden huwe lijksfeest. Het heeft de beide oudjes deze dag niet aan belangstelling ont broken. ZUID-BEVELAND Goes De Middenstandsweek. Met de Goese Middenstandsweek blijft het uitstekend lopen. De go- raamde omzet is reeds overschreden, met als voor het publiek aantrek kelijk gevolg, dat de prijzenstroom zo langzamerhand proporties van een vloedgolf gaat aannemen. Het was niet meer mogelijk om alle beschik baar gestelde prijzen onder te bren gen in het winkelpand Magdalena- straat, zodat men naar een tweede showroom moest uitzien. Deze is ge vonden in het pand Wyngaardsti*aat 7, in gebruik bjj de R.K. gezinszorg. De winkelruimte hiervan zal thans tijdelijk voor het uitstallen der prij zen worden benut. De autoraces voor de jeugd, welke morgenmiddag op de Markt worden gehouden, beloven weer een succes te worden. Aanvankelijk wilde men het aantal deelnemers (sters) tot 150 be perken, doch de organisatoren zijn uiteindelijk voor de gx-ote toeloop ge zwicht, zodat thans 176 jongens en meisjes op de baan zullen verschij nen. Arrondissementsrechtbank Middelburg. IN HOGEK BEIÏOE1'. De Arrondissementsrechtbank te Middelburg behandelde Vrijdag enige hoger beroep-zaken, Mej. A. J. H. H. uit Middelburg had op 8 Mei- j.l. op het kruispunt bij de Keersluis te Vlissingen een wiel rijder aangereden. Zij had voor dc Kantonrechter te Middelburg terecht gestaan, daar zrj schuldig werd ge acht aan dit voorval, doch werd toen vrijgesproken wegens gebrek aan be wijs. Tegen dit vonnis was de amb tenaar van het O.M. in beroep geko men. Ter zitting verklaarde mej. H„ dat zij correct de bocht had genomen. De wielrijder reed aanvankelijk links van de auto. maar was toen plotse ling overgestoken, waardoor een aan rijding niet meer was te voorkomen. Getuigen verklaarden echter, dat het ongeluk naar hun mening geheel aan dc schuld van verd. was te wijten. De officier van justitie achtte haar even eens schuldig en eiste vernietiging van het beroepen vonnis en 15 of 3 dagen. De rijwlelhandelaai' C. P. te Mid delburg had aan zijn woning enige veranderingen laten aanbrengen zon der toestemming van B. en W. Van enige waarschuwingen zou hij zich niets hebben aangetrokken. Door de kantonrechter was hij daarom ver- oordeeld tot 25 of 10 dagen. In ho- fer beroep verklaarde P., dat hij aan e woning niets had laten verbou wen; zij was alleen wat opgelapt, waardoor ook de Nederstraat, waar aan zij is gelegen, een beter aanzien kreeg. Hij kon zich de waarschuwin gen niet herinneren, want, zo zeide hij: „Ik ben nogal vergeetachtig". De officier vroeg bevestiging van het vonnis. De visser L. P. uit Middelburg werd op 7 Juli veroordeeld tot 25 of 15 dagen, omdat hij paling had vervoerd, die onder de maat was. In hoger berpep zeide verdachte, dat hij- ongeveer 15 kg. paling bij elkaar had en dat heb onmogelijk wa's al doze vis in de boot te meten. Hij pleegt dat werkje thuis te verrichten, waarna hij de ondermaatse paling in de vest de vrijheid hergeeft. Ook in deze zaak vroeg de officier bevestiging van het vonnis. Uitspraak op 18 October a.s. EXAMENS. Aan de Technische Hoge School te Delft slaagde voor het prop. examen (2e ged.) voor civiel-ingenieur de heer J. J. Vinjé tc Scherpenisse. ONDERSCHEIDINGEN. Bij bericht van het Ministerie van Marine werd deze week aan de heer J. Stola Fzn„ te St. Annalancl het ere teken van Orde en Vrede met gespen toegezonden. Eenzelfde ondex'schei- ding ontvingen reeds eerder via de burgemeester de volgende personen: R. Rijnberg, R, C. Rijnbex-g, P, Rijn berg. A. D. Feijtel, M. Westdorpi C. Geluk, A. Ligtèndag én J, v,~d. Het diploma Radia-telegralist le klas se (Pr. ged.) werd behaald door J. C. Roth. leerling van de „De Ruyterschool" te Vlissingen. Met ingang van 1 Januari a.s. werd de heer J. Dingemanse te Souburg, onder wijzer aan de Chr. school te Seroosker- ke, benoemd tot onderwijzer aan de Prinses Jullanaschool te Breda. Dc heer P. Schreurs, assistent dei invoerrechten en Accijnzen te Hansweert, wordt met ingang van 16 October over geplaatst naar Middelburg. ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Voor spoedgevallen zijn te bereiken Vlissingen: de heer G. J. M. de Greef, arts te Vlissingen, Koudekerkse weg W 13, tel. 2121. Te Middelburg: de heer J. C. Peeck, arts te Middelburg, Langeviele 49, tel. 2637. Voor Koudekerke, Westkapelle en Zoutelande is te bereiken de heer L. Sloos. arts te Koudekerke. Middel burgse straat A 61, tel. K 1185—231. Te Veere, Serooskerke en Oostka- pelle is te bereiken de heer Reijnders Schilt, ax-ts te Serooskerke, tel, K 1189—212. APOTHEKEN. Middelburg: Apotheek Nonhebei, Lange Delft 133, tel. 2538. Vlissingen: Apotheek Ockenburg, Bad huisstraat 22. tel, 2066. Zelfstandige handel en industrie. VERGIERDE TE MIDDELBURG. In het Schuttershof te Middelburg werd een ledenvergadering gehouden van de afdeling Zeeland der Stichting voor Nederlandse Zelfstandige Handel en Industrie. Des morgens werden de huishoudelijke zaken, zoals het jaar verslag, behandeld. Er wex-d eén nieuw bestuur gekozen, waarin de navolgende heren zitting hebben: E. Zuldema. Mid delburg, voorziter; I Ligthart Schenk. Kamperland, secretaris: ir. D. J. v. d. Have. Kapelle. H. de Moor, Hulst, E Post. Goes, C. A. Kammevaad. Middel burg, P. J. v, Ootegem. Breskenj,Th Aernoutse. Sluis en J. W. Romeijn Ziexikzee. Na de koffiemaaltijd gaf ir. P. Boe- zaardt, directeur van het bureau der Stichting in Den Haag. een uiteenzet ting over het werk der Stichting, Na afloop van deze geanimeerde vergade. ring werd een bezoek gebracht aan het gerestaureerde stadhuis en de Sta tenzaal te Middelburg. KERKNIEUWS. NED HERV. KERK. Beroepen te Eerbeek (toezegging) R, Jacobs te Erica; te Westbroek W. L. Mul der te Maartensdijk. Aangenomen naar Oudcwuter J. Wie man te Hoog Blokland, die bedankte voor Arnemulden. Benbekom, Benschop en Linschoten. Bedankt voor Maarssep A. A Koolhaas te Amersfoort. GEREF. GEMEENTEN. Bedankt voor Dïrksland en Ridderkerk C. van Dam te Werkendam. GENERALE SYNODE DOLT OPROEP TOT VOORBEDE VOOR AMBON. Het moderamen van de Generale Syno de der Ned. Herv. Kerk heeft zich tot de predikanten en ker(ceraden gericht met het verzoek tot bijzondere voorbede in de kerkdiensten van Zondag 8 ctober. Het moderamen der Generale Synode zegt in dit verzqek: „Het is zowel voor de Indonesische regering als vöor de lei ders van het Ambonese Volk een tijd ven ernstige beslissingen, waarom wy bidden, dat zij in de worsteling om vrjjheid en orde aan beide zijden de weg van het overleg ook thans nog vinden, boven die van geweld -en bloedvergieten. Onze ver wachting zij van Hem. die het lot der volkeren In zijn hand heeft, wiens ge- reohUghoid eigen wegen gaat. die ons onze schuld vergeeft en dio machten van raad en groot van daad Is" WIELRENNEN Ronde van Nederland 1951 ook door Zeeland. Op een pepgepuferentie in Amster dam hoeft mr, J. Veenhove», secre taris van de stichting Ronde van Nederland bekend gemaakt, dat in 1951 In leder geval weer een Ronde van- Nederland wordt gehouden. De financiële mogelijkheden tot het hou den van deze x-onde staan thans vast, al waren de financiële uitkomsten van de ronde 1950 niet geheel bevre digend. Het ligt in de bedoeling van de organisatoren de Ronde van Neder land 1951 door alle elf provincies van ons land te laten rijden, wat dan in houdt, dat depe ronde iets langer zal duren dan de vorige. Evenais in vorige jaren zal ook de Ronde 1951 wel weer in de maand Mei worden verreden. Mep zal ook trachten de buitenlandse vertegen woordiging in de komende ronde te verbeteren. VOETBAL Nederlandse profs in Frankrijk gewond. Dat het er in de profwereld heel wat harder toegaat, dan bij het ama- teurvoetbal, blijkt wel uit het feit, dat twee Nederlandse profs in Frank- ï-ijk tijdens wedstrijden vrij ernstig gewond werden. Jan van Geen, die voor de tweede-klasser Nantes uit komt, kwam in de wedstrijd tegen Angers in botsing met de doelpaal. Hij bleef bewusteloos liggen en moest in het ziekenhuis van Nantes worden opgenomen. Daar constateerde men, dat onze landgenoot een ernstige blessure aan de schedel had opgelo pen. Operatief ingrijpen bleek nog wel niet noodzakelijk, maar van Geen zal de eerste maanden wel niet meer kunnen voetballen. De vroegere A.D. O.-spil, Toon Bauman, eveneens door Nantes gecontracteerd, brak bij een botsing zijn neusbeen, in een proef- wedstrijd tegen een amateur-elftal van Nantes. Ook voor Bauman is op het ogenblik het voetballen verboden. Vlissingen aangekomen! 5 Oct. Valen tine Bibolini van Antwerpen. Magaretha van Rotterdam. Inspe van Den Helder. Si nus van Antwerpen. Gepasseerd naar. Antwerpen: 5 Oct. Matar van Rotterdam. 6 Oct. Aalsum van Boulogne. Expres van Parij». Timor van Goole. Heron van Rotterdam. Corona van Lissabon. Dalerdijk van Rotterdam, Lut- terkerk van Calcutta. Schiedijk van Ha vanna. Danholm van Oslo. Gruno van De nemarken. Vlissingen vertrokken: 5 Oct. Magare tha naar Treport. Valentine Bibolini naar Venetië. Inspe naar Cowes. Ponza naar Stockholm. Saturnus naar Bridport. Gepasseerd van Antwerpen: 5 Oct, Wil lemstad naar Amsterdam. 0 Oct. Aagte- dljk naar New York. Alhena naar Rotter dam. Singkep naar Rotterdam, Jagers fontein naar Amsterdam. Nyenburg naar Rotterdam. Casana naar Rottordam. Hoog kerk naar Amsterdam, j Waar zijn onze schepen Akkrumdljk 5 te Dar es Salaam. Duivendrecht 4 v. B. Aires n. Dakar. Hoelsum 5 te Hamburg. Helicon 4 v, P, Plata n. Now York. Kertosono p. 4 Sabang n. R'dam. Kota Agocng 4 v. P. Said (ultr.). Kota Gede ,p. 4 Port de Galle. Langkocas p. 4 Aden. Leerdam 4 te Baltimore, Lindekerk 4 v. A'dara n. Hamburg. Merwede 8 te Charleston verw. Rolf 5 v. Lissabon n. Setubal. Rotula 4 v. Mena ai Ahm. n. Stanlow. Skaugum 4 te Djakarta. Scmmelsdijh 6 te Antwerpen. Abbekerk o v. R'dam n. Bremen. Aardijk p. 4 Sir. Florida n. Londen, th.r. Aldemarin p. 5 FinisterrO; Amstelstad 4 te Semarang. Atlas 5 v. Gibraltar n. Haifa. Bali 6 te Colombo, thuisr. Cheshire ca. 12 te A'dam verw. Eendracht p. S Gibraltar. Gen, Bailou p. Quessant n. Rotterdam. Heemskerk 5 v. Walvisb. n .Kaapstad. Hoogkerk 6 te Amsterdam, Hydra 5 v. P. Cardon n, Maracaibo. Jagersfontein 6 te Amsterdam. Jupiter 5 v. Gibraltar n, Rotterdam Keilehaven p. 5 K, Verde. Lekhaven p. 5 Finisterre (thuisr). Leuvzkerk p. 5 Algiers, uitr. Noordam 9 v.m, te R'dam verw. Oranje 6 v. A'dam n. Southampton. Orion 5 te A'dam. Riouw 6 te Halifax. Roebiah 5 v. P. Said n. Suez, ultr Sibajak p. 6 Burlingen, thuisr. Slngkcp 6 te Rotterdam. Socstdijk 4 v Mobile n. Savanna. Stentor 5 ta Bremen, St. Haarlem p. OUessant uitr. Tabinta p. 5 n.m. V/s gr. Kan. n. Hollandia VEILING ZUID-BEVELAND GOES. 8 Oct.: Groenten: Bloemkool A 27—47. «d. B 18-24, id. C 8-18. Kropsla 2-4. Knolselderij 1—12. Komkommers 7—8.50. Groene kool 5—10. -Rode kool 8—8. Andij vie 3—€.50 «Prei 8—16. Uien 3-8. Stok- anij bonen 35—38. Dubb. Princcssebonen 15—40. Waspeen 3—12. Tomaten 13—37. Bospeen 10—15. Selderij 2—4. Druiven 65 —10, alles per 100 kg, bos of stuks, VEILING KAPELLE. 6 Oct.: Export veiling: Poren: Zw. wijnpeer I 39,90, id. II 16.10—17.10. Nou veau Poltoau lp 15—17.40, ld. 41. Beurré Alex. Lucas I 53-58.50, id. II 18. Doy- enné du Cornice I 90.40—105. Jodenpeer I 15.10, ld. 1! 8,80. St. Remy I 18.00. Ponda- peer I 17,10. Brederode I 21.60. Valperen 3.30—4.30. Appels: Sterappels I 19.10—26, Goud renetten I 21—35.90. Cox Ornnge I 25.49— 42.50. Jonathan I 34.10—44.70. GL v. Hol land 1 17.80-20.30. Fr. Rcinetto I 17.60. Seedling I 15.60, Label 1 12,60. Prince Al- bert I 13.10. Goudreinette val 12,30. Goud- reinette grof 18.30. Sterappela val 4.00. Val appels 8.70—9.20. Zure kroetappels 3.50—6.10. Bramen 10811.90. D. Princes sen z, dr. B 27.50. Gewone veiling: Appels: Goudreinette 7—38. Cox Orange Pippin 0—24. Sterap pels 5—34. Jonathan 9—37. Ermgaard 7— 19. Fr, Roinette 10—19. Notaris appel 7— 14, Pr, v, Lunteren 9—18. Label 4—12, Campogno zoet 6—22. Glorie v. Holland 7—29. Cortland 9-35. Z. Bellefleur 9—13. Gr. Kroon 12—15. Hollands zoet 13—15. Peren; Zw. wijnpeer 11—30. Conference 16—29. Pondspcer 8—13. St. Remy 4—15. Lucas 10—43. Nouveau Poiteau 6—9. Jo denpeer 5—13. Brederode 614. du Co rnice 32—67. Giezer Wildeman 15—19. Le gipont 11—32. Druiven 42—74. Bramen 44 —49. Noten 1.302. D. Princessen z. dr. 17. Andijvie 7—8. Witte kool 12. Rode kool 8. Sav. kool 14—16. Tomaten 38—43. Kropsla 3.50—5. Bloemkool 9—36. Kom kommers 7. Kroten 5, alles per 100 kg. bos of stuks. Oostenrijk zal geen volksdemocratie worden. Dg Oostenrijkse regering heeft een plechtige verklaring uitgegeven waarin „het Oostenrijkse volk en de politie dank ontvangt voor de ver dediging van het land door het moe dige optreden en het beiojjs tegen over de wereld, dat Oostenrijk nooit ccn volksdemocratie sal worden De socialistische party beeft voor het VVeense stadhuis tot een grote „vrijhoidaclemonstratxe" opgeroepen in antwoord op de stakingsoproep. Labour-congres tegen het plan-Schuman. Met grote meerderheid heeft het Congres der Labourpartij te Margate een resolutie aangenomen, waarin steun wordt gegeven aan de weige ring van de regering. Engeland van te voren verplichtingen op zich te laten nemen ten aanzien van het Plan-Schiiman. Slecht één afgevaar digde stemde tegen. Jopie Tysterman terug (zonder speld). Er waren maar weinig familiele den en weinig goede buren van de familie Tijsterman, die Vrijdagmid dag niet naar Schiphol waren geto gen, toen Jopie ,Tijstermafx uit Am stelveen, die een paar weken geleden met een speld in de long naar Ame rika vertrok, op dezelfde luchthaven terugkeerde, een speld lichtex*. Jopie Tijsterman gebeurde, wat vele mannen dageljjks vrezen, als ze hun vrouwen en dochters de naald tussen de tanden zien stoppen; ze slikte haar in. Medici uit Philadel phia moesten er bij komen om de naald er weer uit te halen met behulp van een nieuw soort bronchoscoop. De verwijdering geschiedde zonder narcose. Di*. Jackson van de Temple-Uni versity in Philadelphia heeft Jopie van de speld afgeholpen. „Iedereen was vreselijk lief voor me" vertelde ze bij haar aankomst op Schiphol. De speld is in de Ver. Staten geble ven. Toen de speld uit de Jong was gehaald bleek, dat deze wat dikker was geworden door roestvlekjes, die er op waren gekomen. Maar alles bij alles is het Jopie heel erg meege vallen. „Ik zag nog meer op tegen de vliegreis dan tegen het zieken huis" waren haar woorden. Ernstige ongevallen te Bergen op Zoom. Te Bergen op Zoom hebben zich Vrijdag enige ongelukken voorgedaan •waarvan éen met dodeljjke afloop 'N vijfjarig jongetje stak plotseling de Antwerpsestraat over, werd door een passerende vrachtauto gegrepen en vrijwel op slag gedood. De chauffeur trachtte nog uit te wijken, maar bij deze plotselinge manoeuvre verloor hrj een deel van zijn landing cement. De ze kwam op de fiets van een meisje terecht. Het kind kon nog juist op tijd wegspringen, maar haar fiets werd vernield. Even buiten Bergen op Zoom werd een meisje uit Ossendx*echt door een auto aangereden. Dit kind werd zeer ernstig gewond naar het ziekenhuis vervoerd. By enkele andere ongelukken op de ze zelfde middag kwamen de slacht- offers er met lichtere vei*wondlngen af. Vrijlating van politieke delinquenten. Evenals reeds, eerder is geschied zal ten aanzien van bepaalde cate gorieën van politieke delinquenten (zoals de jeugdige en de wapendra gers) worden nagegaan wie van de genen, die reeds geruime tijd gede- tineei'd zijn en tot de minder zwaar gestraften behoren, voor spoedige vrijlating in aanmerking komen. Bij de beoordeling van elk geval zal on der meer gelet worden op de aard van de delicten en het gedrag in de gevangenis. VEIL1N G KRABBEN DIJK F.. 6 Oct.: Exportveiling: Peren: Zwijndr. wijnpeer 29. Doyenne de Comice 90.10— 103. Beurre Alex. Lucas 53—53.90. Gewone veiling: Bonen 20.30. Druivent Black Alicante 69. Appels: Sterappcl 12—25. Gougreinct- ten 10—25. Cox Orange Pippin 14—37. Jo nathan 15—37, Glorie van Holland 13—20. Alllngton Pippin 417. Laxton Superbe 11—23. Appels (verpakt) Jonathan 41—48, Goudreinetten 2849. Cox Orange Pippin 20—49. Sterappel 16—33. Laxton Superbe 0—15. Glorie van Holland 26—28. Allisons Oranje 30-34. Peren: Conitesse de Paris 19—62. Beur ré Alex. Lucas 1441. Conférence 11—15, St, Ren-.y 16—17. Pondspeer 12—17. Alles per 100 kg. VEILING WALCHEREN. 5 Oct.: Andijvie 5—8. Sav. kool 5—13, Rode kool 410. Witte kool 4—6. Boerc kool 34. Bloemkool A 26—54, id. B 8—32. ld. C 8—23. Komkommer A 7—9, id. B 7. id. C 7. Spinazie 3—31. Postelein 8—28. Veldsla 13—20. Bos kroten 3—8. Bos peen 8—20. Dubb. bonen 15—20. Rentegevers 22—45. Snijbonen 20—109. Pronkb. 16—26. Prei 8—14, Sla 2—10. Sla (kilo) 10—30. Spruiten 12—47. Lof 42—63. Uien 2—9. Doperwten 26. Radijs 2—5. Fruit: Cox Oranje Pippin 37—50. Jona thans 3545. Notaris 20. Blackstone 20— 45. Noordlamboere 22. Ellington Pippin 25—26: Goudreinet 17—34. Sterappel 30— 32. Meloenen: Oranjeannanas 1030. Net 6—22. Suiker 14. gemengd 10—12. Valap- pels 416. Black Alicante 7687. Maag deperen 13—18. Legipont 30—55. Confe rence 36—55. Nouveau Poiteau 1014. Zw. wpnpeer 20—24. Beurre St. Lucas 26. Br. Hardy 63. Doyenne du Comice 99—100. Bonne Louise 35. Tomspeer 13. Kasto- maat 1434. Natuurtomaat 1425. Pom poenen 66. Aardappelen: BI. Eigenheimer 7—8. Bintjes bonken 810. Alles per 10O kg, bos of stuks. VEILING BERGEN OP ZOOM. 6 Oct.: 81oemkool A 27, 30, 32. 41, 24, 52. id. B 8. 1?, 20,24. Snijbonen 31. 37. 42, 54. Staakpvincessen 61. 64, 68, 73, 78, 1)0. Stamboon dubb. Princessen 50, 40. 54. Sav. kool 6—6. Andijvie 5. 6, 9, 12. Sla 36, 33, 26. 53. 20. Witte kool 6, 7, 9. Rode kool 10. 12, 8. 7, 9. Spruiten 40, 41. 45. 57. Spinazie 33, 35, 29. Bospeen 8, 9, 12, 13. Breekpéen 11, 9. Tomaten 31. 26, 11, 39, 12. Prei 8. Druiven 83, 90. 100. Appelen: Sterappelen 31—22. Cox Orange Pippin 30, 38. 21. Goudreinetten 19. Gr. Kroon 18—25, alles per l9o kg. bos of stuks. VEILING ZUID-HOLL. EILANDEN. Van 5 October. Aardappelen: grote 7.30—9.70; poten 5.60—6.30. Groenten: Andijvie 5.70—8.10; Bloem kool 0.10—0.33; Snijbonen 0.42—1.15; Stamprincessen 0.15—0.53; Kroten 5.20— 9.20: Rode kool 5.70—10.60; Gele kool 4.50 —7.20; Groene kool 5—8.20; Grote peen 5.50—6.80; Prei 8.50—11; Sla 3.40—8.80; Spruiten 0.14—0.39; Tomaten 0.12—0.35; Uien 3.20—7.80; Witlof 0.42—0.62. Fruit: Perziken 1217; Druiven 7058; Appelep; A-Uington--Pippin 1517; Br, Seedling 8—12; Cox Orange Pippin 26—44; Glorie van Holland 1724; Goudreinette 2438; Laxton's Superbe 1522; Mank's Codlin 20—22; Notarisappel 1017; Ster- appel 18—35; Peren: B. Clairgeau. gew. 61; Conference, gw„ 71; Doyenné du Co mice 5888, gew. 1.01; Legipont. gew., 60; Nouveau Poiteau 0.15; Zw. wijnpeer, gew. 52. VISMIJN VEERE. 6 Oct.: Export garnalen 703 kg 5363. Schar 39 kg 17. Bot 52 kg 16—25. Wijting 113 kg 16-26. Rog 8 kg 16. alles per kg. Algemene kennisgeving. Heden is van ons heenge gaan onze lieve Vrouw, Moe der, Behuwd- en Grootmoeder ADRIANA MARIA MEIJER— BOONE, in de leeftijd van 72 jaar, Vlissingen: M. MEIJER. Eindhoven: J, MELJER. B. MEIJER—VAN KIEL. Vlissingen; M. J. W. MEIJER. T. MEIJER— VAN BLIJENBURGH. R. MEIJER. J. C. P. MEIJER. Vlissingen. 0 October 1950. De begrafenis zal plaats heb ben op Dinsdag 10 October a.s. te 2 uur. Liever geen bezoek. Heden is overleden onze lie ve Zuster, Behuwdzuster en Tante, Mevrouw ADRIANA MAR LA MEIJER— BOONE, in de leeftijd van 72 jaar. Vlissingen: J. J. BOONE. C. BOONE—FEY. Haarlem: F. BOONE. Vlissingen: C. P. BOONE en Kinderen. Vlissingen. 6 October 1950. Heden overleed zacht en kalm, in het Academisch Zie- henhuis te Utrecht, mgn ge liefde Echtgenote en onze zeer zorgzame Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mevrouw A. A. VAN GORSEL VAN NIEUWENHUYZEN, in de ouderdom van 71 jaar. H. VAN GORSEL. M. N. LINDENBERGH VAN GORSEL. C. M. LINDENBERGH. W. H. VAN GORSEL. N. J. VAN GORSEL— VAN GORSEL. HENK en LOUW. Lewedorp, 6 October 1950. De begrafenis zal plaats heb ben Dinsdag 10 October, om 12 uur, op de Algemene Begraaf plaats te Nieuwdorp.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 7