Overal werken er vrouwen JIMMY BROWN, sportheld no. 1 De politie staat voor de deur Zeeuwse Almanak DE HAVENBELANGEN VAN ROTTERDAM EN ANTWERPEN Van Vrouw tot Vrouw DE GLIMLACH Wenen ZATERDAG 7 OCTOBER 1950 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT S ZO IS HET LEVEN IN MOSKOU. f. Het is nu tien maanden geleden, dat wy met het Finse schip „Fennya" ln Helsinki aankwamen. In Helsinki namen we de nachttrein naar Le ningrad en van Leningrad reisden we met de expresse-trein, die gemid deld 40 km. per uur reed, naar Moskou. In de Russische hoofdstad werd ons als voorlopig verblijf het beroemde Metropole Hotel aangewezen. Dit hotel is een wonderlijk mengsel van luxe en simpele eenvoud. De grote eetzaal, die nog vervuld schynt met de geesten van Russische aristocra ten, bleef geheel in de styl, die zij had in de dagen der Czaren; er zyn schit terende kroonluchters en in het midden van de zaal spuit een fontein haar kleurig water. Dit alles contrasteert scherp met de kleding van de gas ten. De mannen zitten veelal met open overhemden en hun vrouwen dra gen ouderwetse fluwelen japonnen; sommigen hebben grijs-wollen hoofd doeken. Zo zitten ze temidden van de pracht en praal uit het verleden én luisteren naar het strykje van tien man, dat populaire muziek speelt. We kregen een klein proefje van wat hier Sovjet-democratie heet, toen de chef-ober, een indrukwek kende verschijning, plechtig de hand schudde van al de kellners, die met hun werk begonnen. Het diner be gint in het Metropole Hotel erg laat: om half elf 's avonds loopt de eet zaal vol en begint de Wodka te stro men. De Russen hebben, als ze een avond uit zijn, de vaste gewoonte hun Wodka-glazen in één teug leeg te drinken. Dat heet ,,Do Kansa oftewel ad fundum. Weliswaar drin ken ze van tijd tot tijd een slokje mineraalwater, maar aangezien de Wodka hun veel beter schijnt te smaken raken vele gasten, als het wat later wordt, in zeer vrolijke stemming. ETEN. Toen wij er de eerste avond aten, kwam er een officier van het rode leger, die kennelijk zijn portie Wod ka naar binnen had geslagen, naar ons tafeltje, sloeg correct de hielen tegen elkaar en vroeg mijn vrouw ten dans. Mijn vrouw, die vriende- lyk wilde zijn, volgde hem naar de dansvloer. Die gebeurde drie keer achtereen, maar toen de officier voor de vierde keer zijn buiging aan ons tafeltje maakte greep de kellner in. De man had blijkbaar gezien, dat wij er langzamerhand genoeg van kregen en hy wees de officier vrij scherp terug. „Het is genoeg, laat deze mensen met rust. Merkwaar digerwijs gehoorzaamde de man van het rode leger ogenblikkelijk, hij boog, groette ons en ging terug naar zijn kameraden. Voedsel was er in Metropole Ho tel in overvloed: Kaviaar, gerookte zalm, allerlei eierschotels en letter lijk alle soorten vlees, die men zich maar denken kan. De prijzen waren hoog. De maaltijd, die wij die avond gebruiken, kwam met wodka en wijn op ongeveer dertig gulden per per- sooh. POLITIE VOOR DE DEUR. Toen we tien dagen in het hotel gewoond hadden verhuisden we naar een apartement in een zeer modern flatgebouw, dat voor ons gehuurd was door de Britse ambassade. Het was aan de Butyrskaya Ulitza. onge veer 8 kilometer van het centrum van Moskou. Ons flatgebouw had zeven verdie pingen, maar hoeveel mensen er in woonden weet ik niet, omdat in de flats, die door Russen gehuurd wa ren, het aantal bewoners varieerde tussen vier en tien. Het huis zag er uitstekend uit; er was centrale ver warming en vier dagen per week was er warm water in de badkamers. Er was electrisch licht. Ook waren er op verschillende plaatsen fittin gen voor gasvoorziehïng aangebracht, alleenhet gas zélf ontbrak. Wij kregen de toezegging, dat het bin nen twee maanden zou komen, maar toen we acht maanden later weg gingen was het gas er nog altijd niet. De liften waren in ons flatgebouw zo gemaakt, dat men er alleen mee naar boven kon; wie naar beneden wilde had de trappen tot z'n be schikking. Bovendien werd de lift om precies twaalf uur 's nachts uit geschakeld. Wie laat thuis kwam kon traplopen, ook al woonde hij op de zevende verdieping. Alle flatgebouwen in Moskou waarvan apartementen verhuurd zyn aan buitenlanders, hebben dag en nacht politiebewaking aan de buitendeur. De agenten groe ten beleefd, maar ge kimt er ze ker van zyn, dat de hand, waar mee ze tegen hun pet tikken, een halve minuut later naar be neden gaat om de telefoon te grü- pen in de portiersloge. De Russi sche journalist Viktor Fin met wie ik kennis maakte, verzeker de ons, dat de politiebewaking alleen te onzer bescherming aan wezig was. Sommige van mijn Amerikaanse collega's beweerden dat zij, vanaf de eerste dag, dat ze in Moskou waren, bijna altijd gevolgd werden door agenten van de geheime politie. Alle Amerikanen, die in Moskou een of ficiële functie vervullen, hebben de VOOR EEN GULDEN! Bij een oudere dame in Baarland kwam dezer dagen een buurmeisje op bezoekzoals veel vaker gebeurt. Er gebeulde een klein ongelukje, er brak iets of er viel iets om, of er scheurde iets onherstelbaar. Jullie worden nooit kwaad, flapte de zevenjarige bezoekster er uit. Waarom worden jullie eigenlijk nooit kwaad? De oudere dame dacht even na. Omdat wij weinig waarde hech ten aan DINGEN, alleen maar aan MENSEN, zei ze toen. De zevenjarige snapte het niet. Dingen, die kapot zijn, kun je vervangen door nieuwe te kopen, ver duidelijkte de gastvrouw, maar men sen zijn niet te koop..... Maar nu is u er toch naast luidde het wederwoord, ivant in de krant staat iedere dag Een klein tjeJcost maar een gulden"! Aldus het historische verhaal, dat ons uit Baarland bereikt. instructie nooit alleen uit te gaan. Ik moet zeggen, dat wij in het alge meen nooit het gevoel hebben ge had geschaduwd te worden; het aantal politieagenten, dat wy altijd en overal zagen, was echter opval lend groot. De meeste van hen droeg het blauwe kenteken van de M.V.D., de Russische geheime politie. VOETGANGER IS VEILIG. Wie ln Moskou wandelt mag de straat alleen oversteken op de of ficiële oversteekplaatsen. Als ge het waagt één meter daarnaast te lopen heffen de agenten een woedend fluit concert aan. Het is vanzelfsprekend, dat het verkeer in Moskou uit dien hoofde van tyd tot tyd verbazend veel lykt op een spannende inter- I and-weds trjjd. De autobestuurdersin Moskou zyn voorzichtiger,, dan die in welke stad ook ter wereld. Dat komt zo: in Moskou heeft de voet ganger altijd geiyk en een auto bestuurder, die een voetganger om ver rydt, heeft daarmee tegelyk de zekerheid, dat hy voor vyf jaar naar Siberië verhuist. De voetgangers weten, dat ze veilig zyn, hoe vreemd ze ook mogen manoeuvreren en by- ?;evolg is het leven van een chaof- eur m Moskou niet uitermate ple zierig. De verkeerslichten worden alle met de hand bediend; het groene licht is boven en het rode onder. WERKENDE VROUWEN. Ge kunt van de Russen zeggen wat ge wilt, maar één ding is boven iedere twijfel verheven: zij werken twee keer zo hard als de Westeuro peaan. Eén van de woorden, die ge het meest in Moskou hoort is „ra- bota", werken. Het zijn vooral de vrouwen,, die een groot deel van het werk voor hun rekening moeten ne men. Overal waar ge komt in Mos kou. overdag en tot laat in de avond, kunt ge groepen van vyftig of zes- tg vrouwen vinden, die aan de stra ten en weggen werken. Soms staan er op de plaatsen waar ze werken spandoeken: „Wij zullen deze straat binnen een week gereed hebben." De vrouwen doen dan ook het zwaarst denkbare werk. Ge ziet ze met zware hamers en breekijzers sjouwen, ik heb ze zelfs gezien oi bulldozers en stoomwalsen. Ik hel vrouwen in stromende regen auto's zien laden met zakken kolen. Ik heb ze gezien als taxi-chauffeur en tram bestuurder. Ik heb ze gezien op hoge stellingen waar ze werkten als huis schilders en metselaars. Waar ge ook zyt in Moskou, er is altijd wel een vrouw, die ergens mannenwerk verricht. De publieke vervoermiddelen in Moskou zijn goed. Op alle routes rij den trolley-bussen of trams met een gemiddelde frequentie van één per minuut. Desniettemin zijn ze alty'd volgepropt met mensen. Het is in Moskou de gewoonte, dat de passa giers hun zitplaatsen afstaan aan kinderen en ouden van dagen. Een der modernste hotels in Moskou. 104. ...boven op drie pas gelegde eieren, waar van het struif in het rond spatte. En voordat me neer Babbel zich kan realiseren wat dit voor ge volgen kan hebben, vloog er een boze, om niet te zeggen dolzinnig woedende adelaarspapa op de horst of. Met één oogopslag (vandaar de bena ming van een adelaarsblik) zag de mannetjes adelaar welke een onherstelbare verwoestingen in zijn nest waren aangericht en hij keek meneer Babbel heel vals aan. Ti< I Laycock en zijn vrouw in Moskou gewoond. Laycock, die 37 jaar is, was er redacteur van het in de Engelse taal verschijnende blad British Ally. De Russen hebben de ver schijning vsn dit blad onlangs verboden en als gevolg daar van is het echtpaar Laycock vorige week in Engeland te ruggekeerd. Harold Laycock is één der weinigen, die uit eigen er varing kan vertellen over het leven achter het IJzeren Gordijn. Exclusief voor ons blad schreef hij vijf artikelen over het alledaagse leven in de hoofdstad van de Sowjet- Unie. Hier is de eerste van deze uiterst interessante en ac tuele publicaties. Variant op het Moerdijkkanaal Donderdagmiddag heeft dr. J. E. Yleeschhouwer uit Rotterdam voor de leden van het departement Zuid-Limburg der Nederlandse maatsehappy voor Nijverheid en Handel gesproken over: „Nederlandse waterwegen, gezien in groot en klein verband." Deze bespreking droeg een nogal vcr- trouweiyk karakter, waarby dr. Meeschhouwer zyn beschouwingen op een breed nationaal plan meende te moeten houden. Dr. Vleeschhouwer legde er ten aan zien van Antwerpen, de nadruk op dat Nederland zich van het plan-Ko nijnenburg in zekere zin een amen dement op het Moerdijkkanaal-ont- weép nooit hééft gedistancieerd. In de ontwikkeling van het internatio- ale waterwegen-net, zoals dat in West- Europa groeide, vooral ter verbinding ook met Duitsland, zijn zowel van Ne derlandse als van Belgische zijde wen sen 'en plannen gerezen, welke aan vaardbaar zouden kunnen worden in zoverre zij een internationaal belang dienen en vooral indien zij verkeers- Toen wij onlangs gezellig onder elkaar die enquête over vrou wen-liefhebberijen hielden, is mij uit de talrijke brieven één ding opgevallen, bijna alle noemden als vanzelfsprekend het kweken van planten. Het kweken, ziet u. Niet het plichtmatig op een rij in de ven sterbank zetten van enige min of meer tierige kinderen van Flora, die zo af en toe eens even plichtmatig een scheutje water uit de gieter krijgen. Nee, nee maar het opkweken van stekjes tot weelderig bloei ende exemplaren. O, het is werkelijk om jaloers te worden als je zulke brieven leest. Brie ven van professionals, dat be speur je dadelijk. Dat praat over Phyllocactussen en amaryllissen als de eerste de beste hortülanus, en als je het leest zie je de stekjes eenvoudig van puur plezier als wonderbo men omhoog schieten. Heerlijk is dat. Alleen één ding is zo verschrikkelijijk jammer: er staat niet bij hoe dat mirakel bewerkstelligd wordt. Blijkbaar vinden de schrijfsters dat iets zo vanzelfsprekends, dat zij er geen spatje inkt aan vuil maken. Of misschien is dat wel die echt vrouwelijke trek van: Hoe ik dat doe? Ja gunst gewóón. Je neemt een pot met aarde, gewone aarde, ja en daar maak je een gaatje in met een potlood en daar steek je het stekje in en dan druk je de aarde een beetje aan en je geeft geregeld water en nou ja, dan gaat het verder vanzelf. Zoiets zeggen vrouwelijke ex perts altijd, als je haar naar één of ander beroepsgeheim vraagt. Die verrukkelijke ome let is zo maar gewoon een ge klutst ei of drie in de koekepan en dat aardige jurkje knippen ze ook zomaar en dan even hier of daar een plooitje Maar als de leergierige vraag ster het ook eens zo maar pro beert komt het altijd raar uit: het stekje kwijnt, de omelet klontert en het jurkje heeft overal plooitjes. En nu is dat met die omelet en dat jurkje nog niet zo erg: je kunt desnoods de koekepan on der de arm nemen of het jurkje in de tas steken en er mee naar de expert wandelen. Maar je kunt de expert kwalijk elke dag je planten thuis laten be zorgen om de watergift te con troleren, zoals de handleidin gen zeggen. Wat moet de leer gierige maar onervaren adspi- rant-kweekster in zo'n geval doen? Zij kan natuurlijk zo'n handlei ding kopen. Er zijn prachtige, gezellige, handige, beknopte en allemaal met plaatjes! Om van te watertanden. Als ze zo'n boekje cadeau krijgt ziet ze in haar opgetogen verbeelding haar hele vensterbank al vol met duplicaten van die beeld schone papieren begonia's en sterren-van-Bethlehem en pri mula's en varens en fuchsia's Maar de practijk och arme, VAN ONS HUIS die klopt helemaal niet met het optimistisch recept van het mooie boekje. Ze heeft heus 'n potscherf op het gaatje in alle bloempotten gelegd en eerlijk de cyclamen lauw water op het schoteltje gegeven en het vlijti ge Li esje angstvallig voor tocht beschut en de ster van Bethle hem het lichtste plekje gegeven. En toch worden de bladeren van de cyclamen geel en slap, het vlijtige Liesje is allesbehalve vlijtig in het groeien en de ster van Bethlehem is en blijft enkel blad zonder één ster.... Dat is verdrietig, maar het ver drietigste is dat zij niet weet waar de fout zit. Zij doet alles aan haar plantenkinderen, zij werkt met Pokon en gietertjes echter de kachel en vorstvrije koele plaatsen en al wat de dok ters voorschrijven en het resul taat is een reclameplaat van „Ik eet H.O. Ik niet", waarvan de linkerhelft is afgescheurd. Het is altijd weer een verdrie tige aanblik zo'n vensterbank met armoedzaaiers die er blo zend en welvarend hadden kun nen uitzien. Want planten zijn de glimlach van ons huis. Snij bloemen zijn duur en op het huishoudboekje de eerste post die wij schrappen. Maar plan ten kunnen wij bijna te geef krijgen: een klein stekje van 'n vriendin, een baby-exemplaar van de markt kan uitgroeien tot een wonder van kleur en rijk dom, waaraan wij iedere dag weer onze vreugde beleven. En voor een bezige huisvrouw, die vaak zo bitter weinig van de natuur kan genieten, bete kent het een stukje bloeiende aarde dat haar vele gemiste wandelingen vergoedt. Zou het daarom niet aardig zijn, als al die veteranen onder de kweeksters ons iets van haar beroepsgeheimen verklapten, en aan alle lezeressen die graag 'n vensterbank vol gezonde fleuri ge plantèn zouden bezitten eens precies uit de doekjes wilden doen hoe zij het toch eigenlijk aanleggen om die stekjes zo groot en mooi te krijgen? Saskia wil alvast wel als eerste schaap over de dam kuieren. Zij had namelijk geruime tijd een vensterbank met plan ten die maar niet wilden zoals zij wilde. Zij meende, dat het aan de belichting, de plaatsing, de kwaliteit van de aarde en al lerlei andere niet te veranderen factoren lag. Totdat zij met vacantie ging, en twee begonia's, een primula en een ster van Bethlehem uitbe steedde, terwijl zij een schaal gevuld met een varen, een blad begonia, twee sedums en een co- leus op goed geluk in de tuin zette. De zorgzame pleegmoeder zette de planten, die juist gin gen bloeien, in elke voorkomen- d regenbui en daarna voor het raam van enn schuurtje, waarin het aardig warm was. Resul taat? Dat Saskia haar planten bij thuiskomst niet herkende, zo prachtig waren zij uitge groeid en zo rijk stonden zij in bloeiTerwijl de planten in de tuin, door moeder Natuur fiks waren gehard, met zon en regen en elkaar ongeveer de schaal uitdrongen van pure levenslust. Eerste geheim van de smid op gelost: Geef uw planten, vooral de bloeiende, liefst elke dag 'n flinke lauwe douche met de gie ter, in plaats van zo'n miezerig scheutje water op de aarde. Een plant in volle groei en bloei heeft veel vocht nodig, vooral als de kachel weer gaat bran den Wie klapt er verder wit de kwe kerij? SASKIA. scheppend zouden zijn, dan zullen eigen, beperkte havenbelangen voor een algemeen belang moeten wijken. Bij de gedachtenwisseling, welke zich na deze -causerie ontwikkelde, sprak de burgemeester van Maastricht, mr. W. Baron Michiels van Kessenich, zijn grote bezorgdheid uit over het ge waar. dat grote Nederlandse belangen in dit internationaal waterwegen- vraagstuk in het gedrang komen. Met name toont men zich van Belgische zijde te dezen opzichte vrij soepel en voortvarend in het lanceren van mo gelijkheden: zelfs, hangende de bespre kingen der officiële Belgische en Ne derlandse commissies, knoopt men van die zijde contacten aan met Duitsland, terwijl van Nederlandse zijde een be scheidener en meer officieel standpunt blijkt te worden ingenomen. Spreker drong hier aan op grote waakzaam heid. Ook deze spreker beaamde, dat het internationale waterwegenvraag- stuk niet in beperkte Limburgse of Rotterdamse zin bezien moet worden, maar dat men het hele probleem in zijn politieke sfeer en in zijn economi sche mogelijkheden dient te bezien, en dan afgemeten naar de belangen op nationaal en Westeuropees niveau. Ook de heer Louis Aenen, voorzitter der Limburgse vereniging „Scheep- vaartbelangen", bepleitte een water wegen-verbinding, waarbij Limburgs verkeersbelangen mede gediend wor den. Hy vroeg nog eens aandacht voor het vroegere en nu weer actuele plan van een Maas-Rijnverbinding via Lim burg. waardoor het in België thans gepropageerde Vent Debout-kanaal- plan voor Nederland overbodig zou kunnen worden. Het Wereldgebeuren Wat zich in de laatste dagen in Wenen heeft afgespeeld, aan dreige menten en stakingen is reeds lang voorspeld. Het is alles de vry logische con sequentie van de toestand in Oosten ryk, waar Fransen, Russen, Engel sen en Amerikanen al vijf jaar lang als bezetters optreden. Het leven is tamelijk ingewikkeld in dit land. Men zou Oostenrijk het niemandsland in de koude oorlog tussen het Westen en de Russen kunnen noemen, omdat er een Russische en een Westelijke zóne is, precies als in Duitsland en Ber lijn. Evenwel geheel Oostenryk wordt geregeerd door de katholiek-socialis tische regering Figl, die politiek op het Westen is georiënteerd, econo misch met Marshall-injecties op de been is geholpen, maar wat de han del betreft toch ook weer haar ban den met Oost-Europa niet kan door snijden". Vijf en tachtig procent der bevolking steunt de regering Figl, van de rest is in het gehele land slechts 5 pet en in Wenen 10 pet. communistisch. Er wordt veel van de huidige Oos tenrijkse regeerders gevraagd aan soepelheid om by het stille duel West- Oost niet slachtoffer te worden van de acties dezer groeperingen. Er is dat is in vyf jaar onder handelingen in honderden vergade ringen gebleken de Russen niets aan gelegen om een vredesverdrag tussen Oostenrijk en de „geallieer den", zoals bij de Sowjet-Unie de Westelijke staten officieel nog steeds heten, te helpen sluiten. Een vredes verdrag brengt het gehele land on der contróle van de democratische re gering Figl en zou betekenen, dat de Russen hun kleine, maar goed geor ganiseerde invloed onder .de meren deels hevig anti-communistische Oos tenrijkers zouden verliezen. In Mos kou heeft men al vyf jaar lang uit gezien naar het ogenblik, waarop Oostenrijks economische moeilykhe- den door de Marshall-hulp niet meer konden worden weggewerkt om dan van dat land een politiek slag veld te maken. Dat ogenblik is verleden week aan gebroken toen de Oostenrijkse rege ring een prijsstijging aankondigde per 1 October, die door een eveneens aangekondigde loonsverhoging niet meer kon worden gedekt. „Korea" deed zich ook gevoelen in Oostenrijk, dat meer dan welk land lijdt onder de prysstrijgingen, ver oorzaakt door oorlogsaankopen voor voorraadvorming. Op 't moment, dat Mac Arthur de ommekeer in Korea had bewerkstelligd sloeg de commu nistische partij in Oostenryk toe. In de Russische zóne van het land werd, tegen 't advies van de grote vak bonden verleden week reeds ge staakt. In de Weense voorstad Floridsdorf hadden Zaterdag 2400 door commu nisten opgestookte vertegenwoordi gers van fabrieksarbeiders de rege ring een ultimatum gesteld: loonsver hoging en prysstop of staking. De eigenlijke communistische leiders bleven nog op de achtergrond, maar het is duidelijk geworden, dat Moskou het oog op Wenen heeft gericht. Al leen in de Russische sector wordt na melijk intensief gestaakt. Het Westen heeft reeds gere ageerd. Te Washington verklaarde men geweld tegen geweld te zullen gebruiken. Dit toont opnieuw, dat het de Westelijke landen ernst is met hun krachtige houding tegen elke Rus sische poging om onrust te zaaien. Wachtmeester lette niet op een arrestant. Voor de Bredase rechtbank stond terecht de wachtmeester der ryks- Jolitie A. S. uit Haarlem, die op 8 uni van dit jaar een gearresteerde inbreker, de 23-jarige F. J. S. uit Breda, in de gelegenheid zou hebben gesteld de benen te nemen. De inbreker bevond zich in voor arrest in de politiekazerne te Strij- beek. De verdachte had de gearres teerde overgenomen van een collega, die voor dienstzaken naar Breda moest. Toen de bel aan de voordeur ging, ging verdachte de deur open maken zonder voorzorgsmaatregelen te nemen om te voorkomen dat de gearresteerde zou weglopen. Deze was dan ook prompt gevlogen, toen de wachtmeester even daarna weer in het lokaal terugkeerde. De arres tant was in de achter de kazerne gelegen bossen verdwenen. Een opperwachtmeester legde be zwarende verklaringen af door te vertellen, dat hy zijn mensen erop gewezen had dat de gearresteerde een gevaarlijk individu was, zodat hij zijn manschappen zeide, dat zij zelf het risico liepen in de cel te komen als hy zou ontsnappen. Mr. J. van Mierlo hield een uit voerig requisitoir. „Het prestige der politie heeft hier geleden", alaus zei hy o.m., „vandaar dat ik een ernsti ge straf eis voor deze man." Hij vroeg een voorwaardelijke ge vangenisstraf van 4 weken met een proeftijd van een jaar plus een geld boete van 100 susidiair 30 dagen. De verdediger, mr. Drïon. vroeg Naar kan worden aangenomen, zal een mildere straf. De rechtbank be- Ie permanente vertegenwoordiger van gaf zich voor ongeveer een half uur Nederland bij de Ver. Naties, de heer in raadkamer. D. J. van Balluseck, tevens worden De uitspraak werd toen! 100 sub- aangewezen als vertegenwoordiger van sidiair 30 dagen, i Nederland in de Veiligheidsraad. Wegenwacht bracht uitkomst. Dat de A.N.W.B.-Wegenwachten steeds paraat zijn en niet slechts uit komst weten te brengen bij een de fecte motor of een lekke band, werd dezer dagen weer eens treffend ge demonstreerd. Een Wegenwacht, pa trouillerende op de route Leeuwar denHeerenveèn, werd nabij Goutum aangehouden door een hevig beangste vrouw, die een klein meisje bij zich had, dat van een flesje koperpoets spelenderwys had gedronken. Hij belde onmiddellijk een arts op, die hem de raad gaf het kind direct naar een ziekenhuis te brengen. Daar de uiterste spoed geboden was, hield de kordate „Gele Rijder"' een auto aan en vroeg de besturder hem met het kind naar het zieken huis te brengen in Leeuwarden. Na zijn beschermelingetje daar te hebben afgeleverd, lifte hij met een andere auto weer naar zyn route te rug. Tot zijn voldoening vernam hy nog dezelfde avond, dat de kleine waar schijnlijk buiten gevaar was. Von Balluseck Nederlands vertegenwoordiger bij Veiligheidsraad

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 3