NIEUWS UIT ZEELAND Voorlopig Nederlands elftal won esex Wanderers van Sport en wedstrijden WALCHEREN Gauw en Grondig LAXE E R-AKKE RTJ E S De zagende pijnen NEDERLANDSE ELF VOOR BAZEL Labour zal gematigd zijn met nationalisatie DONDERDAG 5 OCTOBER 1950 PROVIN Cl ALE ZEEUWSE COURANT 7 Aanbesteding wegverbetering Aanbesteed werd door de Prov. Waterstaat de verbetering: van de weg ZierikzeeRenesse tussen Prom- molsluis en Moriaanshoofd. Inge schreven werd als volgt: A. W. Wandel te Nieuwerkerk voor 104.000; D. Rentier te Noordgouwe voor 103.800; W. van den Berg te Bruinisse en P. van Dongen te Haam stede voor 103.300; Gebr. Knuist te Goes voor 103.000; A. van der Werf te St. Maartensdijk en D. C. van dei- Werf f te Scherpenisse voor 102.000; Fa. v.h. P. Volker te Sliedreclit voor 99.250; J. F. van de Ven te Vlis singen voor 98.500; A. J. Blijlevens te Breda voor 94.700; C. van de Klippe te Vlissingen voor j 90.000; N.v. Aannemingsmij. W. Rosenberg Zonen te Breda voor f 89.000; Fa. Govert van Oord te Kruiningen voor 87.640; M. van der Velde te Brui- nis.se voor 85.500; Fa. W. van Vos sen Zonen te St. Annaland voor 81.440. Voorts werd aanbesteed de weg s GravenpolderOvezande in de ge nieenten 's Gravenpolder er Nisse. Ingeschreven werd als 'volgt: L. J. Dekker te Vlissingen voor j 239.000; C. van de Klippe te Vlis singen, voor 235.500; L. van de Klippe en J. la Gasse, te Vlissingen, voor 224.290; Fa. Gebr. de Bokx, aannemersbedrijf te Terneuzen. voor 216.825; A. J. Büüevens te Breda, voor 210.000; C. Verwater te Til burg, voor 198.400; Fa. A. Otte Z-on te Nieuwdorp, voor .197.000; J. H. van de Ven te Vlissingen. voor 189.980; Aannemers- en Handels bedrijf Van Oord te Werkendam, voor 188.888; A. v$n der Werf te St. Maartensdijk en D. C. van der Werff te Scherpenisse, voor 181.300 M. van der Velde te Bruinisse, vooi- 179.980; Fa. F. Duijnhouwer Sr. te Goes, voor 178.000: Fa. W. van Vossen Zonen te St. Annaland, voor 175.000; J. van Vossen en K. J. Moerland te St. Annaland, voor J 172.445: Aannemingsbedrijf Zee land N.V. te Middelburg, voor 168.300; Fa. J. van-'t Verlaat Zoon te Hardinxsveld, voor 166.840; Gebr. Knuist te Goes, voor 159.300; F. Duijnhouwer te Goes, voor 157.800; J. Moerland'te St. Anna land, voor 157.400; Fa. J. D. Janse te Colijnsplaat, voor 154.900; Fa. Govert van Öoord te Kruiningen, voor 154.500; J. Haringman te Goes, voor 151.000. MicMelburg JQNCrEN MAAKTE LELIJKE VAL. Toen een vrachtwagen zich. giste ren bevond op de Nieuwe Vlissingse weg ter hoogte van de Poelendaele weg te Middelburg, begon de lading stro te schuiven, waardoor een jon gen, die bovenop deze lading zat, op straat viel. Hij liep een verwonding in liet gelaat en een hersenschudding op. Dr. Simons verleende de eerste hulp en liet hem naar het ziekenhuis overbrengen. Vlissingen VOORDRACHTAVOND „TOT NET VAN T ALGEMEEN". De afdeling Vlissingen van de Maatschappij tot Nut van 't Alge meen heeft het winterseizoen 1950 51 geopend met een voordrachtavond voor leden en hun huisgenoten. De avond werd gegeven in het gebouw Concordia en uit de goede opkomst bleek, dat er inderdaad belangstelling bestaat voor de voordrachtskunst. Cor van Beek uit' Amsterdam trad op met een voordracht, die hij be werkt had naar het bekende boek van Jan Mens „De Gouden Reael". Be schreven wordt de geschiedenis van een Amsterdams volkslogement in vroeger tijd. Door zijn sterk uitbeeldingsvermo gen wist van Beek het verhaal te doeh leven voor zijn toehoorders. Ge boeid volgden zij de belevenissen van de vrouwelijke hoofdfiguur e de ve le bijfiguren, die door van Beek tot werkelijkheid werden geroepen. Een levendig applaus gaf uiting aan de waardering voor Cor van Beek's prestatie! EEN CONTACTAVOND. Een commissie, gevormd door ver- tcgenwoox-dlgers van Steun Wettig Gezag, Gemeenschap Oud-Ullegale werkers, Oud-Oorlogsvrijwilligers en Bataljon Zeeland II-14-R.I., heeft te- gén Vrij dagavond a.s. een contact- avond georganiseerd in het Concert gebouw te Vlissingen. Als spreker zal deze avond optre den de neer C. A. van der Hooft, bur gemeester van Willemstad, terwijl médewerking zal vex-leend worden dooi- de Signaalafdeling van „Ons Genoegen" en het cabaretgezelschap „De Zuidwesters". H.B.S.-ERS SI'EELDEN HANDBAL Woensdagmiddag speelden een meisjes- en een jongenselftal van de R.H.B.S. te Middelburg op het H.B. S.-terrein te Vlissingen een handbal wedstrijd tegen hun Vlissingse colle gae. Vlissingen toonde zich in beide wedstrijden de sterkste: de meisjes wonnen met 30, dè jongens met 7—6. Westkapelle Huurders willen niet betalen De gemeenteraad van Westkapelle vergaderde onder leiding van burge meester mr. M: Tydeman. Voor deze Vergadering bestond ook van de zijde van het publiek belangstelling. Van Gedep. Staten was een brief ontvangen met de médedeling, dat ex- voor de na 1940 gebouwde woningen een wijziging in de personele belas ting komt. De raad besloot echter toch het verzoek te handhaven, dat gedaan werd om de gemeente voor de personele belasting in een lagere klasse te plaatsen. Voorts deelde Gedep. Staten mede, dat de jaarwedden der wethouders niet worden verhoogd. De raad verleende machtiging tot het voeren van een verklaringspro cedure inzake beslagname en cessie van gelden verschuldigd aan de fir- ma Evertse en Koster. Besproken werd de kwestie, die aanhangig is met de heren L. Ver- straate en L. Lauwerse, die om ver schillende redenen geen huur willen betalen van hun nieuwgebouwde panden. Met meerderheid van stemmen werd besloten aan de heren een laat ste waarschuwing te sturen, waarna b\j weigering eèn rechtsgeding zal volgen. De volgende punten, namelijk vast stelling van de pensioengrondslag ge meentesecretaris, uitkering van 5 toeslag aan het gemeentepersoneel over het derde en vierde kwartaal 1950, vaststelling van de verordening vergunnings- en verlofsrecht ingevol ge' de drankwet en vaststelling van de nieuwe gemeenschappelijke rege. ling schoolartsendienst. werden zon der hoofdelijke stemming goedge. keurd. Daarna kwam aan de orde het ver zoek van de heer v. d. Heuvel om een drankvergunning voor het bedrijf, dat hij wenst te bouwen bij de Kreek. Hierdoor zal het aantal vergunnin gen van 5 op 6 komen. Dit voorstel gaf aanleiding tot uitvoerige discus sies. De heer H. Cijsouw (S.G.P.) was tegen inwilliging van het ver zoek, daar volgens hem de Zondags heiliging in het gedrang komt. De heren W. Gabriëlse en W. Westerbe- ke ("Arbeiderspartij) zagen in de ex ploitatie van de Kreek en de omge ving een goede gelegenheid om aan het dorp meer bekendheid te geven. Ook de financiële zijde wilden zij niet uit het oog verliezen. De heer P. Lie- vense (C.H.U.) was het daarmee roerend eens, maar kon gezien het grote aantal drankvergunningen zijn stem aan het verzoek niet geven. In stemming gebracht, werd het ver zoek ingewilligd met 4 tegen 3 stem men. (Links tegen x-echts). Bij de rondvraag drong wethouder K. Minderhoud aan op betere verzor ging van de begraafplaats. Daar dit financiële offers vraagt, zal wórden nagegaan op welke wijze gelei voor het onderhoud bijeen gebracht kan worden. Daarna sluiting. Koudekerke JA A R VERG A D FIRING VOETBALCLUB. De voetbalclub Koudekerke liiold' onder voorzitterschap van de heer Flip,se haar jaarvergadering in café Centraal. Bij de bestuursverkiezing werd tot secretaris gekozen de heer Bosselaar. De penningmeester, de heer P. Dingemanse, werd als zoda nig herkozen. Darik zij de tijdens de Paasdagen van dit-jaar gehouden ba zar, Was de financiële toestand goed te noemen. De vervoerskosten voor uitwedstrijden zijn echter nog hoog. Er zal in de toekomst zoveel moge lijk van officiële reisgelegenheden ge bruik worden gemaakt. Kleyerskerke BENOEMING. De heer R. C. Groen, hool'd der O.L. school te Kleverskerke, is be noemd cot hoofd der O.L. school te Achtkarspelen (Fr.) St. Laurens KIND LIEP TEGEN MOTORRIJWIEL. Het zoontje van de heer B. te SÉ Laurens liep op weg van de kleuter school naar huis, tegen een motorrij wiel op. Het kind werd aan het hoofd gewond. Dokter Boerwinkel verleen de eerste hulp en bracht het daarna naar het ziekenhuis te Middelburg, waar het voor verdere behandeling werd opgenomen. Sêfooskerke GEMEENTEBEGROTING 1951 GOEDGEKEURD. De gemeenteraad van Seroosker- ke (W.) vergaderde onder voorzit terschap van de burgemeester. Het meerderheidsvoorstél van burgemees ter en wethouders onx voor de R.K. H.B.S. te Goes bij bezoek van een leerling uit deze gemeente een sub sidie te verlenen,: gelijk aan het te betalen bedrag voor een gemeente lijke of rijksschool, werd dóór de raad verworpen. Wethouder Goed- bloed wenste dit verzoek eerst na der bezien wanneer een leerling uit de gemeente deze school mét ter daad, bezoekt, metjvelk. stcmdpuoh Cornelisse instemde. Bi) stemming bleek, dat alle léden met deze han delwijze instenxderi, zodat eventueel tezijnertyd dit verzoek opnieuw zal worden behandeld. De begroting voor 1950 werd ge wijzigd. De post bijdragen van par ticulieren in de kosten van arme krankzinnigen kon met f 1500 worden verhoogd. Met algemene stemmen werd besloten een obligatie van f 100 aan te kopen ter herkrijging van een kapitaal van 2300 dat destijds nodig was voor de begraaf plaats uitbreiding. De leden der commissie ingevolge de Woonruimte- wet 1947 werden,, voor een jaar her benoemd. Voorts werd de begroting voor 1951 behandeld en zonder hoof delijke stemming vastgesteld. De gewone dienst sluit met een onvoor zien van 2362,76. terwijl de uitga ven en inkomsten worden geraamd op 91.922,64. Op de kapitaaldienst worden de uitgaven en inkomsten ;eraamd op 143.811,38. De kosten de prijs per leerling voor de bijzon dere scholen werd vastgesteld op 22. Tenslotte werden in vei-band met de vas'tstelling van de jaarwed de van de burgemeester en de secre taris de pensioengrondslagen opnieuw bepaald. Van de rondvraag werd deze keer geen gebruik gemaakt. (Advertentie) werken tegen verstopping LEZERS SCHRIJVEN... VLEESPRIJZEN II. Met blijdschap heb ik door de ra dio en uit de courant het nieuws vernomen over de prijscontrole op de allernoodzakelijkste levensbehoef ten. Hoewel dit voor mij en vele an dere huisvrouwen een opluchting was vraag ik mij nu af of daar de slagex-s soms niet onder vallen. Vo. rige week was de prijs van de. lever worst 15 cent per 100 gram en van de bloedworst '20 cent per 100 gram. Nu staan" dezelfde worstsoorten ge prijsd voor 18 en 24 cent. Dus een verhoging van 3 en 4 cent per 100 gram. ik zou toch denken, dat een stukje leverworst of bloedworst geen luxe is. De andere sóórten zijn toch al niet meer te betalen voor 'dé meeste arbeiders. Of dénken de sla gers dat het wel kan. omdat er 5 loonsverhoging is? Maar op deze manier is het einde er van zoek. Wij zijn er veel meer mee gebaat, als de prijzen dalen. De verkoop van lever en bloedworst is eigenlek maar bij- vex-dienste, want voor de slagers blij ven vlees en fijne vleeswaren de hoofdzaak, daar de fijne vleeswaren voor ons veel te duur zijn. Op die manier helpt geen 5 loonsverho ging. Er moet ergens een grens zijn en dat moeten ook- de slagers be denken .Slecht gaat het hun niet; dat is wel te zien aan de mooie za ken. Vlissingen. W. F. Hein Voor het onlangs te Utrecht gé- houden examen voor grenskómmiés der invoerrechten en accijnzen., slaag den de ambtenaren C. Sprenkels te Terneuzen. A. Vermeirsen te fJzeft- dijke en H. Ellen te St. Jansteen. Seheeflvaartherichten Vlissingen aangekomen: 3 Oct. Sleep boot Thames van Hoek van Holland. - Gepasseerd',naar Antwerpen: 3 Oct. He- ra van Hamburg: Stad Breda van Kaap stad;' 4 Oct. Aagtèdïjk van.'Rotterdam. 'Willemstad van Plymouth. Vlissingen vertrokken: 3 Oct. Canasta naar Beirüth; Èiirbpa'naaf Ipswich; Adm. de Ruyter naar Dublin; Peter naar zee. Gepasseerd van Antwerpen; 3 Oct. Mo- lenkerk naar Dakar; Albatros naar Ko penhagen; Oceaan naar Barry; Breehelle naar Hamburg; Rapid naar Rotterdam. Mizar N. naar Lissabon. 4 Oct. Hersila n. Rotterdam. van rheumatiek, spit, ischias, hoofd en zenuwpijnen worden snel en af doende verdreven door Togal. Er is feen beter middel tegen dan Togal. ogal baat waar andere middelen falen. Togal zuivert de nieren en is onschadelijk voor hart en maag. Bij apoth. en drog. 0.83, 2.08, 7.94. UIT HET ZAKENLEVEN: Zaterdag werd te Arnemuiden in tegenwoordigheid van tal van auto riteiten de nieuw opgerichte klom penmakerij van de heer A. W. de Klerk aan de Molenweg geopend. De opening werd verricht doof de burgemeester van Arnemuiden, de heer J. Langebeekc. Hierna voerde de heer Voogd het woord, waarna de heer de Klerk vervolgens alle aanwezigen dankte en de burgemeester een paar be schilderde klompjes aanbood. SCHOENMAGAZIJN „DE AREND" Gisteren werd op de Lange Burg te Middelburg de nieuwe dames-afdè- ling van het schoenenmagazijn „De Arend" der fa. L. B. van Houte geo pend. De heer I. M. van Houte gaf voor de genodigden een exposé van de geschiedenis der zaak. waarna' er toespraken volgden van de 'heef, R. van Roo, voorzitter van de Burg-ac tie, de heer H. van Kampen, voorzit ter van de Zeeuwse schoen winkeliers organisatie en de heer W. P. J. Baars voorzitter van de Middelburgse Mid- denstanidsvereniging. De nieuw-ge- bouwde afdeling ziet er keurig uit en op de plaats v/aar vroeger een huis was met struiken en heesters zijn nu vele tiéntallen schoenen opgeborgen, pë „afscheiding" tussen magazijn en pasruimte een aardig verlichte schoenenstand valt direct op en is bepaald een aanwinst voor het inte rieur. VOETBAL Voorwaardelijke schorsing Van Stoffelen c.s. De strafcommissic van de K.N.V.B. heeft verscheidene spelers, die in Juli l.L te Zandvoort aan een strandvoet- balwedstrijd deelnamen, gestraft met een voorwaardelijke schorsing voor vier wedstrijden met een proeftijd v30 drie jaar. Tót hen behoorden de Ajax- ieden Stoffelen (aanvoerder van het Nederlands elftal). Drager en Schu bert, Zimmermann en Wiggemans van A.F.C., Wicrtz en. Klein van D W S.. Koning van Haarlem en Kórridorffer van O.V.V.O. De spelers meenden, dat het spelen van deze wedstrijd wel was toegestaan, temeer daar de wedstrijd werd gefloten door de Bondsscheids- rechter de heer H. Kareis en de aftrap verricht werd door dè burgemeester van Zandvoort. Voor voetballers wordt het op die manier gevaarlijk om op het strand tegen een balletje te trap pen. Uitslagen K.N.V.B.-junioren Groept AI. Arnemuiden IZeelandia I 3—0; Aardenburg I—Oostburg I 0—3. Groep A II. Serooskerke IWal- 'cüerèft I 51. Groep A III. Hansw. Boys I—Ro- bur I 2—1; Rillandia I—'s-Heer Arendskerke I 5—1; Wemeldinge I Kapellè I 60. Groep B I. Nooi'nxannen IZee landia I 5- -0; Nieuwland IMiddel burg I 2—2. Groep B IH. Hansw. Boys I—Ro- bur I 2—3. Groep B IV. Oostburg IZeeuwen II 7 —1. Groep B V. Burgli I— Zierikzee II 13; Renesse I— Zierikzee III 30. Groep B VI. Tern. Boys I—Terneu zen I 0—0; Corn Boys I—AZVV I 1—0; Axel IZaamslag I 10. Groep B VII. Graauw I—Hontenis- se I 10; Hulst IRapenburg I 15 0; Terneuzen II—Vogelwaarde I 3-1. (Advertentie) Bij Verkoudheid 55' f1 en rheumalische pijnen ^Aspirin Hoorï Zn Atiis/ Oud-gedienden uitstekend in vorm, maar nieuwelingen vrij zwak In een aantrekkelijke wedstrijd heeft liét voorlopig Nederlands elftal Woensdagmiddag in het Feyerioord-stadion een 4-1 overwinning behaald op de Britse amateurploeg Middlesex Wanderers. Aantrekkelijk met vele goede momenten en fraaie doelpunten. Maar of de Keuze-commissie vaft de K.N.V.B., die in haar nieuwe samenstelling als eerste taak krygt het sa menstellen van het Nederlands, elftal voor Bazel, na afloop even tevreden van haar zitplaatsen is opgestaan als de 35.000 toeschouwers, valt te be twijfelen. En met reden, want hoe verdienstelijk deze ruime zege op de En gelsen ook was, hoe goed ook de vorm van enkele oudgedienden bleek te zyn, wat de nieuwelingen betreft vielen er niet veel lichtpunten te ontdek ken. Bovendien moet men bij de beoor deling van het geleverde spel in deze ontmoeting nog het feit in aanmer king nemen, dat de tegenstand van de Engelse amateurs vrij gering was. Hier en daar, wij denken aan doel man Bennet, rechtsback Aston en de beide binnenspelers Horsly en Phe- bey, vertoonde de ploeg der gasten stèrlce punten en ook het veldspel wa3 soms goed, maar over het ge heel genomen was het een matig elf tal, dat ér vooral voor doel weinig van terecht bracht. En dat was misschien maar goed ook, want in het bijzonder in de eer ste helft klopte het in de Nederland se verdediging lang niet altijd. Ter louw en Kraak speelden een goede wedstrijd, hoewel de Stornxvogelman in de tweede helft naast enkele fan tastische reddende reacties, wel een paar maal verkeerd time-de Van de beide nieuwelingen in dit deel van de ploeg heeft de Blaiiw-Witter Mesman wel voldaan, doch de dekking van de buitenman werd door hem vaak op riskante wijze verwaarloosd, evenals trouwens van Tuyl dit aan de andere kant deed. Bovendien bleek de Eindr hoVenaar, van huis uit spil, te traag in dit milieu en het verwonderde dan ook niemand, dat lxij na de hervat ting werd vervangen door van der Klink van Hei-mes D.V.S. Deze pakte de zaak onmiddellijk energiek aan, stelde zich goed op en vormde zo doende, mede door zijn goede weg werken, niet Terlouw en Mesman, die goed bleef spelen, een verdien stelijke verdediging. Én dat mpcht wel, want de Engelsen waren na rust stukken actiever en ook gevaarlijker dan ervoor. DE MIDDENLINIE. In de middenlinie was het weder- optreden van van Schijndel niet zoals vélen dat misschien hadden verwacht, maar toch heeft de lange Schiedam mer bewezen dat hij zich op de rechtshalfplaats in het internationaal voetbal nog uitstekend thuis voelt. Vooral stuwend ging er van hem, nog niet die kracht uit, welke wy van zijn vroegere wedstrijden van hem ge wend waren, maar over het algemeen genomen was zjjn spel toch ruim vol doende en een plaats in het Neder landse elftal verdient hij zekex*. Stoffelen had het heel wat lastiger doordat Lensti'a,hoe actief en pro ductief ook, weinig terug kwam en de Ajaxcied het ontstane gat dus steeds op tijd moest dichten. Het was prettig te constateren, dat Oi-anje's aanvoerder zich volkomen heeft her steld van de inzinking, waarvan hij aan het eind van.het vorig seizoen last nad. KRACHTIGE VOORHOEDE. Van de Nederlandse aanval ging kracht uit. Zeker moet ook hier weer worden bijvermeld, dat middenlinie en verdediging van Middlesex geen al te groot struikelblok vormden, maar de wijze waarop' vooral door het uitstekende spel van Rijvers met goede laag langs dè grond gespeelde passes aanval na, aanval, werd opge bouwd, deed vermoeden dat ook een sterkere tegenstander voor menig on oplosbaar probleem had kómen te staan. Toch was deze linie verre van gaaf te noemen, want in de eerste plaats voldeed midvoor van Melis volstrekt niet. Gedurende de eerste helft zagen wij letterlijk niets van hem. De kleine aanvalsleider van Eindhoven steldé zich wel steeds goed op, (Joch wanneer het op handelen aankwam, had hij te veel tijd nodig om gevaarlijk voor doelman Dennet te kunnen worden. En van spelver- delen was geen sprake. Een enkel schot, dat in deze période van zijn schoen kwam, miste de juiste rich ting. Na de hervatting kwam hij er beter in en ten slotte maakte hij met een werkelijk zeer mooi schot het derde doelpunt. Misschien dat deze vlaag van goed spel,waaruit bleek dat hij toch wel het een én ander in zijn mars heeft, hem zijn plaats in het Oranje-team hèeft bezorgd, maar menig toeschouwer zal de naanx van Roosenburg en diens huidige produc tiviteit op de lippen' hebben gehad. De andere debutant in de voorhoe de, de Graaf (Limburgia), begon zwak, maar toen hij in de loop van de wedstrijd wat méér op de zwer vende Rijvers ingespeeld raakte, her stelde de snelle Zuiderling zich vol komen en toonde zich toen eén nut tig vleugelman met, op maat gesne den voortzetten, zowel met dè rechter als met het linker been gegeven. Behalve Rijven! was ook Lenstra, ondanks zijn geringe activiteit als verbindingsschakel tussen midden veld en voorhoede, in uitstekende vornx. Abe had er kennelijk zin in en zijn beide doelpunten, het eerste met een juweel van een kopbal uit een corner .van Clavan, de tweede met een fraai schot uit een haar scherpe pass van Rijvers, waren van de allerbeste kwaliteit. Het was in derdaad ook wel wat moeilijk voor van Melis om tussen een Rijvers en een Lenstra in deze vorm nog op te vallen. Clavan heeft nog nooit ge faald en ook in deze wedstrijd haalde hij weer een voldoende, nxaar zijn schot is" de Hagenaar de laatste tijd kwijt. DE WEDSTRIJD. Over het verloop van de wedstrijd kunnen we kort zijn. Na wat zoeken en tasten in de eerste minuten kwam de bondspioeg los en na ruim een kwartier opende Lénstra de score met een kopbal uit een goed door Clavan genomen hoekschop. Nog geen half uur was gespeeld toen de Graaf de stand op 20 bracht. Een voorzet van Clavan werd rakelings door het hoofd van de springende Lenstra gemist. De Limburger schoot de bal in volle ren in en via de vin gertoppen van de Engelse keeper vloog het leder in het doel. Na de hervatting kwamen de Britten sterk opzetten en na een kwartier passeer de rechtsbuiten Major Kraak on houdbaar met een felle schuiver. Even zag het er. naar uit, dat Midi- esex Wanderers nog een gelijk spel of meer zouden forceren, maar toen van Melis een goede center van Rij vers op de juiste wijze afwerkte en de'stand op 31 bracht, was het ge daan met de Engelsen. Drie minuten voor het eindsignaal van de uitne mend leidende scheidsrechter Ausum maakte Abe er nxet een ver onhoud baar schot in het uiterste linkerbo- vGnhoekje 41 van. Eigen terrein voor „De Zeeuwen". De voetbal en athlctickvereniging „De Zeeuwen" te Vlissingen heeft Woensdagavond haar jaarvergade ring gehouden. De voorzitter, de heer A. J. Rooze, uitte zyn vreugde over het goede bezoek van deze ver gadering, maar zyn spijt over de de gradatie van het eerste voetbalelftal. De overige elftallen bereikten behoorlijke plaatsen op de rang lijst. Ook de dameshandbalsters sloegen een goed figuur. Daarna wer den een feeks verkiezingen afge werkt Het bestuur ziet er nu als volgt uit: A. J. Rooze, voorz.; A. de Smit, secr.; J. de Ruyter, penn.; A. de Wij ze, lid; G. de Pagter. lid; J. de Voogd, lid; Z. C. v. d. Berge, lid. In de voetbal T. C. hebben zitting: L. Sanderse, J. de Bruyne, J. v. d- Berg, A. Geelhoed, J. de Voogd. T.C.-Athletiek: U. Gijselman; M. Tabak, A. de Wijze, J. Langcraars, D. A. Scholten. Junior. Comm. J. J. Oosterling, ^voorz.A. Dierikx, A. Geelhoed; A. in den Bosch, J. de Bruyne. In de kascontrole-commissie heb ben zitting: F. Naerebout, I. Mulder, G. Vrage. In de redactie sport hebben zitting: mej. R. Geljon, mej. M. van Zweedcn, J. v. d. Berg, L. Huibregtse, A. H. v. d. Bulck. De voorzitter kon tenslotte de ver heugende mededeling doen dat on danks degradatie van het le elftal 't ledental is toegenomen. Ook is men er in geslaagd beslag te leggen op een eigen veld. Dit zal vooral de spelers van de la gere elftallen ten goede komen, die dan ook wat meer aan de training kunnen doen. ATHLETItK Fanny BlankersKoen won te Birmingham. Fanny Blankers-Koen heeft Woens dagavond deelgenomen aan de wed strijden bij kunstlicht van Birchfield Harriers. Zij won de 100 meter, een invitatie- nummer, in 11.8 sec. Fannv liep een prachtige race en won met vijf meter voorsprong op het Britse meisje Jean Desforges dié tweede werd. Ze bleef 0.1 seconde be neden het bestaande Britse record voor dames, maar haar tijd zal wel licht niet als record erkend worden omdat zij de wind in de rug had. BOKSEN Nederlander Pastor won in Wembley. In de Empive-pool te Wembley zijn Woensdagavond de halve finales en de finales gebokst van de wedstrij den om het Britannia Shield, waar aan alleen geallieerde militairen mo gen deelnemen. Van de Nedei'landcrs won alleen Pastor (zwaargewicht), de vier an deren werden geslagen. In de finale van ae zwaargewicht klasse kwam Pastor uit tegen Over zonden'van de vijf negers in net Amerikaanse téam. Hij won op pun ten. DUIVENSPORT. Kampioenschappen der Ned. Bond Yan Zaterdagvliegers Bij de gehouden wedvluchten door de afdeling Zeeland van de Ned. Bond van Zaterdagvliegers, werden de navolgende kampioenschappen be haald: Oude duiven (Vitesse). Kampioen hok: 1. A. Wagemakei", Tholen nxet 8149 punten; 2. P. Verwijs. Yerseke met <141 p.; 3. P. Schrijver, Goes met 6556 p. Kampioenduif: 1. A. Wagemaker. Tholen met 1949 punten; 2. A. Mun ter, Kats met 1796 p.; 3. L. van Lie- re, Goes met 1783 p. Oude duiven (Fond). Kampioen hok: l. A. Wagemaker, Tholen met 4260 punten; 2. I. Hage. Poortvliet met 3803 p.; 3. C. de Koeijer, Yerse ke met 3581 p. Kampioenduif: 1. A. Wagemaker, Tholen met 1406 punten; 2. C. de Koerjer, Yerseke met 1242 p.; 3. L Hage, Poortvliet met 1204 p. Jonge duiven. Kampioen hok: 1. Joh. de Witte. Goes met 6545 pun ten; 2. I. Hage, Poortvliet nxet 6523 p.; 3. L. Verwey, St, Philipsland met 6149 p. Kampioenduif: 1. Joh. de Witte, Goes met 2090 punten: 2. V Laban. Tholen met 1694 p.; 3. L. Vermey, St. Philipsland met 1654 p. Kampioen-Generaal: 1. A. Wage maker, Tholen met 17.541 punten; 2. I. Hage, Poortvliet met 15.744 p.: 3. Joh. de Witte, Goes met 15.108 p. De heer A. Wagemaker te Tholen werd voor de derde maal winnaar, waardoor de wisselbeker definitief in zijn bezit komt. Na afloop van de oefenwedstrijd tégen Middlesex Wanderers heeft de Keuze-commissie van de K.N.V.B. het Nederlands elftal voor de wedstryd op 15 October in Bazel tegen Zwitserland als volgt samengesteld: Kraak (Stprmvogels) Mesman (Blauw Wit) Terlouw Stoffelen (Sparta) (Ajax) Van Melis Lenstra Clavan (Eindhoven) (Ileerenveen) (A.D.O.) d. Klink, (Hermes D.V.S.)Bies- Huibrechts (1 V.V.) Van Schyndel (S.V.V.) De Graaf Rijvers (Limburgia) (N.A.C.) Reserves: Van Raalte, (Blauw-Wit) broek, (R.C.H.) en Leuring, (H.B.S.) Beleid partijbestuur goedgekeurd. Op het congres van de Labour-partij te Margate, heeft minister Morrison uiteengezet, dat de Labour de poli tiek van nationalisatie gematigd zal voortzetten. Het 'partifbestuuï acht het verstandig óm een tijdstip voor verdere nationalisatie-maatregelen vast te stellen. De sprekers van de linkervleugel deden daarna uitkomen, dat verschil len van mening hierover niet mogen leiden tot splitsing in de partij. Arneuran Bevan .zei: Wij zullen als een verenigde partij voor dc Britse natie treden. Op het slagveld is een heid nodig. Een voorstel om het partijbeleid, zoals dat op het congres werd uit eengezet, goed te keuren werd met algemene stemmen aangenomen. De voorzitter van de P.v.d.A., Koos Vori'ink, verklaarde tijdens een speech, dat de Nederlandse socialis ten trots zijn op hetgeen Labour in de afgelopen jaren heeft bereikt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 3