NIEUWS UIT ZEELAND ZEEUWSE Sport en wedstrijden WALCHEREN Scheepvaartberichten SNIPPERS WOENSDAG 4 OCTOBER 1950 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Kadervergadering C.N.V. Voor de gisteravond tc Middelburg gehouden kadervergadering van het Chr. Nat. Vakverbond bestond zeer grote belangstelling. Alle Chr. Be- stuursbonden uit het rayon Walche ren waren vertegenwoordigd. De voorzitter, de heer P. Meliefste, verzocht te zingen Psalm 138:1, waarna hij las spreuken 2:1-9 en voorging in gebed. Na een kort wel kom gaf hij het woord aan de heer C. van Mastrigt, hoofdbestuurder van het C.N.V., die sprak over: „Onze strijd tegen dreigende gevaren!" De grootste gevaren welke 'n mens be dreigen, komen vaak van binnen uit. Zo is het ook in de vakbeweging. Door de geweldige nood, waaronder ons land gebukt gaat, bestaat het ge vaar, dat wij vermaterialiseerd wor den en dit zou de ondergang van de vakbeweging kunnen betekenen. Het vraagstuk van lonen en prijzen mag belangrijk zy'n, doch de geestelijke en zedelijke nood is nog groter. Wanneet men dit uit het oog verliest: de strijd om hogere beginselen, voor sociale gerechtigheid in het licht van Gods Woord, aan heeft de Chr. vakbewe ging haar bestaansrecht verloren. Het gevaar van verslapping is he laas aanwezig, anders zouden de sta kingsrelletjes van de E.V.C. absoluut geen kans van slagen hebben. Het oogmerk is de geestelijke weerstand to breken en de taak van de Christ vakbeweging is te zorgen voor tegen- injecties. Het thema moet dan ook zijn: niet verdedigen, doch aanvallen, resoluut en met de nodige kracht. Wij hebben de taak te bouwen naar bui ten en naar binnen. Er moet geloot zijn in de roeping van de Chr. vak beweging. De strijd der geesten wordt het felst gestreden op het ter rein van het sociale en maatschappe lijke leven, en daarom moet elk lid der Chr. vakorganisatie persoonlijk zich ten volle instellen de Chr. vakbe weging zo sterk mogelijk te maken Spr. zette daarna uiteen de plan nen voor de komende November-ac- tie, die door het C.N.V. door het ge hele land zal worden gevoerd. De be ginselen der Chr. vakbeweging "moe ten in de komende maanden verbreid worden onder verkeerd- en ongeor ganiseerden. De 160.000 Chr. georga- niseerden kunnen minstens verdub beld worden, gezien de geestelijke richtingen in ons volk. Daartoe is nodig, dat de Chr. geor- ganiseerden kennis hebben van de grote problemen van deze tijd en daarvoor is studie der beginselen no dig, welke worden gegeven in kader vergaderingen en studieclubs. Deze dienen in elke plaats te worden opge- richt en goéd bezocht te worden. De Chr. vakbeweging moet temidden van ons volk staan met de boodschap dat het Evangelie van Christus van de allergrootste betekenis is ook voor het terrein van het sociale le ven. Dit is steeds de kracht van het C N V. geweest in het verleden en, zo besloot spr. zjjn gloedvolle rede, za) dit ook dc toekomst dienen te zijn. Na drukke bespreking op deze in leiding eindigde de heer J. Marijs uit Vlissingen daarna de vergadering met gebed. SCHOLCONCERT. In het Luxor-theater te Terneuzen werd Dinsdagmiddag een schoolcon- cert gegeven voor de leerlingen van het lyceum, Ulo-scholen en ambachts school. Reeds enkele jaren organi seert de ZV.U. deze concerten met het doel door de beste kunstenaars belangstelling voor muziek te wek ken bij de opgroeiende jeugd. DU maal werd samengewerkt met de Ned. Radio Unie, die het concert op dc gevoelige band vastlegde. Het programma werd uitgevoerd doo: Annie Hermes (alt) en door het „Ge zelschap voor Oude Muziek". Hans Philips gaf een korte bespreking van de werken en instrumenten. Belangstellenden kunnen een ge deelte van het concert horen op Woensdag 11 October van 14.15 tot 15 uur over Hilversum II. Gemeentelijk slachthuis te Zierikzee? De gemeenteraad van Zierikzee, die gisteren in vergadering bijeen kwam, behandelde o.a. een brief van de inspecteur van de Volksgezond heid te Breda, waarin deze mede deelde, dat hij de indruk heeft, dat op Schouwen-Duiveland geen enkele slachtplaats aan de wettelijke eisen voldoet. Naar aanleiding hiervan droeg de raad aan B. en W. op na te gaan in hoeverre het mogelijk zou zijn een slachthuis van gemeentewege in te richten. De raad besloot voorts een schenking te aanvaarden van me vrouw J. C. CalandMoesman, be staande uit een portret van de heet A. Caland en een zilveren beker voor het Gemeentemuseum. DE ROTTERDAMSE VEILING. Dank zg de medewerking van de heer H. van Toledo kon onze corres pondent te Haamstede een bezoek brengen aan de veiling „De Zuid-Hol landse Eilanden". Hij schrijft hier over o.ra. het volgende: Wij zagen te Rotterdam o.m. een Westfrisia-sorteermachine, die een capaciteit heeft van 30.000 kg. fruit per dag. Voor peren is deze machine vrij goed, al kan er nog wel iets aan verbeterd worden. Na het sorteren werden de voor export bestemde pe ren in vloeipapier gewikkeld door meisjes, die daarin een grote bedre venheid hebben. Wanneer op volle capaciteit wordt gewerkt, maakt men per uur zelfs 200 kistjes voor export klaar. Bij de keurmeester der veiling werden wij ingelicht over het keu-en der producten. De keurmeester is de schakel tussen de bedrijven en de handel en het is zijn plicht om er voor te zorgen, dat de kweker de prijs ontvangt, die het product waard is. doch tevens dat de koopman waar voor zijn geld krijgt. Aan de Waalhaven zijn thans nieu we veilingsgebouwen en een koelhuis in aanbouw, omdat de veiling aan de Persoonsdam te klein is geworden Van deze nieuwe gebouwen zijn de sorteerruimte en het koelhuis reeds in gebruik. De sorteerruimte heeft een oppervlakte van 720 m2, die in tussen al weer te klein is gebleken, zodat deze zo spoedig mogelijk uit gebreid zal worden. In deze 1 ruimte staan 2 machines, waarvan er een speciaal voor appels bestemd is. Het koelhuis neeft een volautomatische installatie en een maximumcapaciteit van 600 ton. Ook hier zal men reeds tot uitbreiding dienen over te gaan, De veiling „Zuid-Hollandse Eilan den" heeft zich ontwikkeld tot een der grootste van ons land. Nog steeds is men met uitbreiding bezig en ook in de toekomst mag men vertrouwen, dat niets zal worden nagelaten om deze veiling tot steeds grotere bloei te brengen. ONGEVAL AAN BOORD. Het motorschip „Credo," schipper A- Windy uit Steendorp, geladen met creosootolie van de Ruhr, op weg naar Selzaete, kreeg by het invaren van de Vluchthaven aan het Zijpe. een defect aan het roer. Bij het herstellen daarvan kreeg de vrouw van de schipper een klap van de lier, waardoor een diepe vleeswond aan het been ontstond. Dokter Quaak uit Bruinisse verleen de geneeskundige hulp. Door een en ander dreef het schip enige tijd stuurloos rond. Het werd opgepikt door de eveneens in de Vluchthaven liggende sleepboot „Gent", schipper Rieman uit Gent. JUBILEUM. In deze campagne is het 40 jaar, dat de heer P. de Heer, controleur der N.V. Centrale Suiker-Mij. Beet wortelsuikerfabriek Steenbergen, op Schouwen-Duiveland als zodanig te werk werd gesteld. Middelburg BRANDJE IN BAKKERIJ. Weinige ogenblikken nadat de Middelburgse brandweer gisteravond teruggekeerd was van een oefening, werd sterke rookontwikkeling ge meld in de bakkerij Blok aan de Lan ge Delft. Toen de brandweer ter plaatse kwam, bleek, dat een clectri- sche motor in brand geraakt was. Het vuurtje kon spoedig geblust wor den. DERDE KWARTAAL 1930 MEER TERUG BETAALD DAN INGELEGD. De Nutsspaarbank te Middelburg heeft haar kwartaal-overzicht Juli-September 1930 gepubliceerd, waaruit blijkt, dat cr. in tegenstelling tot het derde kwartaal van 1949 méér geld is terugbetaald dan werd Ingelegd Op het bijkantoor te Oost- bui-g werd echter meer ingelegd dan op genomen. In de loop van het derde kwartaal 1950 werd op de spaarbankboekjes gestort f 588,038.41 (vorig jaar t 569 419.88) en terugbetaald f 603.553.05 (vorig Jaar f 393.720.57), dus minder Ingelegd dan terugbetaald l 15.514.64. Gedurende het derde kwartaal 1949 werd méér ingelegd dan terugbetaald f 175.699.31. Het aan de inleggers verschuldigde ka pitaal. dat bil de aanvang van het jaar f 6.400.905.74 bedroeg, is thans f 7.126.629 32 groot i vorig jaar f 6.145.934.12). Gedurende het afgelopen kwartaal wer den 215 nieuwe spaarbankboekjes uitge geven (vorig jaar 244) en 71 boekjes inge trokken (vorig jaar 104). Het aantal in omloop zijnde boekjes, bij de aanvang var het jaar 8460, bedraagt thans 8920 (vorig Jaar 8327). Onder de uitgegeven 215 boekjes zijn begrepen 53 voor jonggeborenen (vorig jaar 58). op welke boekjes de spaarbank de eerste inleg van f 1.— plaatst. Op het bijkantoor te Oostburg werd in het derde Kwartaal gestort f 91.752.37 en terugbetaald f 60.013.08. dus méér' inge legd dan terugbetaald f 31.739.29. Het aan inleggers verschuldigde kapj- Vlissingen aangekomen: 2 Oct. Kentish Hoy van Antwerpen; Europa van Antwer pen; Adm. de Ruyter van Antwerpen; 3 Oct. Canasta van Bremen. Gepasseerd naar Antwerpen: 1 Oct. Parkhaven van Rotterdam. Jagersfontein van Hamburg: Singkep Van Hamburg, Delft van Dominica: Spica van Nakskov; 3 Oct. Alpha van Nestved; Hoogkerk van Lc Havre; Alhena van Brazilië. Gepasseerd van Antwerpen. Saparoea naar Amsterdam; Abbekerk naar Rotter dam; Rian naar Southampton: Prinsen gracht naar Rotterdam; Lekkerkerk naar Rotterdam. SCHEEPVAART DOOR 1IET KANAAL VAN ZUID-BEVELAND. Gepasseerd van 2 October. Tunisia, Bosman. Germania, Visser Bram 2. Kempeheers. Spes Nostra. Waar denburg. Flores, Waardenburg. Havrie de Vries. Volkerak. Diepveen. Telegraat 15. KÖss. Hendrika, v. d. Adel 5 Gebroe ders. do Meijer. Wlladcor, v. d. Starre, allen naar Rotterdam Helena. Klunder Pieternella, de Haas. Amstel 8. Heijboer. allen naar Amsterdam. Trio. Hooglander Zeclands Luister 2. Dane, beiden naat Delft. Jafro, Smid. naar Bergen op Zoom Adrl. Doorduin, naar Nigtevegt Machien steen 20, Aarnoudse. naar Hengob Franslsca, Mielders, naar Leeuwarden Pieter. van Breughel, naar Haarlem Lahn. Lastdrager, naar Dordrecht. Nooli Gedacht, Pik. naar ingenscheveer. Glo ver. Apallius naar Vlaardingen. Alba tros, Greuzina. naar Veendam. Nelllj. van Zwol. naar Dordrecht. Verti, Ver- mceren, naar Eindhoven. Jacqueline Boers, naar Velsen Miereveldt, Brink naar Geertruidenberg. Stanley. Mertens naar Kerkdriel. Arag 15. Bühlen. Favo rable. Wickerhoff. Dranacao XI, Llgten- berg. Edmonü. Reynlers. Elodle, Rob- berecht Lloyd 21. Fanenbruck. Rheinunl- on 20, Vohl. Rijn Schelde 14. Verhagen Margus, Breure. Willemsvaart, de Haan allen naar Duitsland. Augst, van Eersel Rheinunion 4. Vergauwen. RIJt. Scneitit- 6. llegems. Condor, Rijken. Farnsburg. Uartmans. Ascona, Hermsen. N«vexmo- tor 9. van Darome. Arenarea. Szczerbins- ki. allen naar België. Wengernalp, Zim merman. Frankl. Rooseveldt. van Boo gaard. Petronelia Maria, de Jong. Sieg fried. Geutjes. Telegraaf 16. Mariens. St Maria I, Joosten. Mary. Hulsman. Kla- sina, Rcurich. Haniel 83. Gorr. Zollverein. Dort'ler Alb. Bühling. Kreuzberger. Loui se, van Eersel Hortense. Jorens Onder neming. de Korte. Bern. Dodde. Frater nité 10, van Hemelrijk. Telegraaf 4. Heij- stek. Baden 22, Englert Transport 35. Kroon. Telegraaf 6, v d. Ouden. Pauline. Maes. Pilatus Beck. Wilcor, van Meel. Saumur, Janssen. Sfjalude, de Vries. Westerwald. Maayen. Moron, Lonz. Am- stel 4. v. d. Veen. Hanna. de Bruyn. Lu cia. Stoop. Voorburg. Zwarlepoorte Rheinunion 8. de Volder Vertrouwen Hartmans. Rhemfelden, van Gaaien. Stad Amsterdam 8. Waterham. Joco. van Pa rijs. Rival, Janssens. Elvlre, van Zanten. Pierre, de Roeck. Belgia, David. Birsfel- den, Verstraeten. Kemps. Mallentjer, Cor- moran, Beekmans. Sari. v. d. Breevaart. Esperance, Wegh. Jans Johan, Kolm. Pauline. Vergauwen. Joma. van Weel. Suzanna. Seeldraayers. Spes Mea. van Herpen. Martha, van den Broek Prin sen hoofd, v. d. Velde. Elfra. de Raad. As sam 2. de Jong. Telegraaf 18, v. d. Mast Freiburg, Streuber. allen naar België. Waar zijn onze schepen Abbekerk 3 te Rotterdam. Amsteldijk 2 v. New Orleans n. Le Havre. Boskoop 3 v. Madeira n. Cheribon. Grootekerk p. 2 Finisterre n. Marseille (uitr.). Heemskerk 3 te Walvisbaai lultr.). Jobshaven p. 2 K. Blanco. J. van Oldenbamevelt 2of 3 In Fremantle verw. Meerkerk 1 v Yokoh n. Hongk. (thuisr.i Sibajak p. K. Bon. Soinmelsdijk 2 op Theema Stad Breda p 2 Ouessant (thulsi i. Streefkerk p 2 K. Carbon (uitr.). i'abinta p 2 Sokotra n. Hollandia. W. Ruys 3 tc Djak.. 31 te R'dam verw. Zuiderkruis p. 3 K. Bon (uitr.). taal. dat bij de overname van de N.V. Zeeuwsche Spaarbank op 1 Juli 1948 f 242.648.59 bedroeg, is thans gestegen tot f 701.106.03. In het afgelopen kwartaal werden 38 nieuwe boekjes uitgegeven cn acht boek jes ingetrokken. Het aantal in omloop zijnde spaarbankboekjes bedraagt nu 903. CONCERT JAN1NE REDING HENRY P1ETTE. Men verzoekt ons er op te wijzen, dat het concert van hedenavond in de Concert- en Gehoorzaal te Mid delburg, door het pianoduo Janine Reding en Henry Piette op twee vleu gels wordt gegeven. Dit duo trad Maandagavond op voor Radio Brussel in het concert voor twee piano's en orkest van Per- golèse. HET VERGETEN PELOTON. Dinsdagavond organiseerde de Mid delburgse Besturenbond voor zijn le den in de grote zaal van het Schut tershof een toneeluitvoering. Het Nederlands Volkstoneel boeide de zeer vele toeschouwers met het reeds Maandag in Vlissingen gespeelde en daar besproken toneelstuk „Het ver- getén peloton". St. Laurens FILMVOORSTELLING. De culturele sectie van de Commis sie van Bijstand van het Provinciaal Kerkbestuur van Zeeland, daartoe uit genodigd door de Kerkeraad van de Ned. Herv, Gem, te St. Laurens, be sloot haar fllmtournée door Zeeland met een voorstelling in het vergader lokaal aldaar. De heer d'Olivat, secretaris der Commissie, zette uiteen wat de Herv. Kerk met deze vertoningen beoogt, nl. dat dc film op kerkelijk verantwoor de wijze wordt dienstbaar gemaakt aan het Nederlandse cultuurleven door het vertonen van goede films en het leiding geven aan het beoordelen van films. Hierna werden vertoond een film over Palestina en als hoofdfilm: „Kin deren van de grote fjeld" naar het ge lijknamige Scandinavische boek, pak kend door het spel van de kinderen. Domburg BAZAR VOOR APOLLO." De burgemeester van Domburg, jhr. ir. H. L. Boogaert, opende ae bazar, die ten bate van de muziek vereniging Apollo" gehouden wordt in de door de Domburgse Zee-bad inrichting belangeloos afgestane zaal en waranda van het Badviljoen. De opbrengst zal door Apollo" worden aangewend voor de bouw van een nieuwe muziektent. De attracties ge noten veel belangstelling en de kij kers werden dikwijls kopers. Ook voor een mooi schilderij van mevr. EloutDrabbe en een 4-delig tuin- ameublement hoopt men kopers te vinden. De bazar wordt Zaterdag middag en -avond voortgezet. Oostkapelle GEMEENTERAAD. Vrydag 6 October, des avonds te 7.30 uur, vergadert de raad der ge meente te Oostkapelle, ter behande ling van de begroting. Vlissingen JUBILEUM. Op Zaterdag 7 October a.s. zal de heer P. J. Dierickx, matroos telefonist bij de Reede-Afhaaldienst van het Ne derlands Loodswezen te Vlissingen. zijn 25-jarig ambtsjubileum herdenken. Het zal hem op deze dag zeker niet aan belangstelling ontbreken. O.- en W.-Souburg VAARDIGHEIDSPROEVEX GYM.VER. ASTROV. Op 22 en 29 September werden door de gymnastiek ver. „Astrov" te Souburg vaardigheidsproeven afge nomen. Hieraan waren tevens de jaarlijkse wedstrijden verbonden. Geslaagd zijn voor het vaardig heidsdiploma meisjes: S. de Kam, G. Bach, N. Boer. N. Kerkhove J. Naaktgeboren, J. Wielemakev, L. Be- zuven, J. de Rijcke. R. v. d. Meer. I. Lijnse, T Lynse, L. Joosse. T. Arend- se, W. Tienpond. T. Kasteleyn. A. Wielemaker, N. Visser. N. Ulrink. R. Hollestelle, A. la Soe. R. Arendse. C Gillissen R. Aerssens. Afgewezen 7. Voor de vaardigheid,spi-oeven jon gens slaagden: J de Rijcke, S. Cal- jouw. Afgewezen 5. Dames 2e graad: J. Reijerse, J Riekwel. mevr. v. d. Mark C. Kaat, mevr. de Vos en E. Voogdt. Dames 3e graad: J. Tissink. J. Kes- teloo, P. Passenier, A. Brasser. L. Grave, mevr. Scholte, N. Joziasse, M, v. Wallenburg. J. v. Eenennaam, C. Wisse, N. Schroevers. W. Florisse en S. Millenaar. Afgewezen 5. Heren le graad: P. Looise. Heren 2e graad: P. Steketee. J. Gillessen, J. Hendrikse en W. de Vos. Heren 3e graad: N. Louwerse en J. Duine. In de damesafdeling werd het club kampioenschap 1950 behaald door mej. Reijerse met 84 V2 pnt. en die daardoor de wisselbeker, beschikbaar gesteld door de vice-vcorzitter. de heer Osterthon. voor een jaar in haar bezit kreeg. Bij de heren behaalde de heer P. Looise het kampioenschap met 90 pnt. Hij kreeg de wisselbeker, be schikbaar gesteld door de vereniging. Nieuw- en St Joosland „GEEN GRENZEN MEER De plaatselijke Afdeling van het Ned. Bijbelgenootschap te Nieuw- en Sint Joosland heeft besloten om op Vrijdag 6 October a.s. om 7.30 uur in de Ned. Herv. Kerk te vertonen de film „Geen Grenzen Meer". ft- genda MIDDELBURG Vandaag Concert- en Gehoorzaal; Z. V.U., Janine Reding en Henry Piette (twee piano's). 8 uur; Van Benthem cn Jutling: Schilderijen Piet Bulthuis (t.m. Zaterdag); Electro: „Bittere rijst", (18 jaar). 7 en 9.15 uur. Morgen Electro: „Bittere rijst", (18 jr.) 7 en 9.15 uur. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: ..De belevenis van Dr. Wassell". (18 j.). 7 en 9 uur; Lu xor: „Rodeo in Texas". (14 j.l. 8 uur: Concordia: „De Gouden Reael", voor dracht van Cor van Beek, 8.15 uur. Moreen Alhambra: als heden: Luxor; als heden. Aan ae Rijkspostspaarbank te Yer- seke werd gedurende de maand Septem ber 1950 ingelegd f 8664.27 en terugbetaald f 38.163.88 Voor net examen adjunct-commies- titulair der dir. belastingen, invoerrech ten en accijnzen slaagden de heren J. de Bokx, Th. van Lacre cn A. van Steen bergen te Terneuzen. De heei A. J. Priem, vroeger te Ovezande, behaalde dezer dagen net diploma waterbouwkundig-ambte naar van net Inst. voor Zeeland. FILMS VAN DE WEEK Romantisch heldendom op Java. Een sterk geromantiseerde oor logsepisode, die doet denken aan „So Proudly we Hail", doch meer over tuigingskracht bezit, wordt ons voorgezet in de Paramount-technico lor De belevenissen van dr. Wassell (The story of dr. Wassell; regie: Ce cil B. de Mille), een film, die ons Nederlanders bijzonder aanspreekt omdat de handeling zich grotendeels afspeelt op Java. En dat is dan het Java van 1942, kort vóór en tijdens de landing van de Japanners. De bewuste dokter Wassell is een energieke figuur, die zich na een teleurstelling in de lief de met een geweldige overgave op zijn werk stort en die op zeer held haftige wijze op het nippertje een aantal gewonden naar het veilige Australië weet over te brengen. Cary Cooper speelt deze rol met zijn ge bruikelijk élan en wordt ter zijde gestaan door Signe Hasso en Larai- ne Day. terwijl Cecil de Mille zijn reputatie handhaaft door voor grootse massa-scène's te zorgen. Hij is er inderdaad in geslaagd een boei ende rolprent te maken, die echter door de overmaat aan romantiek in de schaduw blijft van werken als „Bastogne", „The Story of G.I. Joe" en ..Air Force". (Alhambra, Vlissin gen). De film Rodeo in Texas (Gallant Bess; regie: Lew Landers), opgeno men volgens het nog niet bijster be vredigende Cinecolor-procédé, biedt een routine-verhaaltje over een kwie ke jonge vent, die een prachtig wild paard weet te vangen, dit kwyt raakt aan een weinig aangenaam heerschap, eigenaar van een rodeo show, maar tenslotte de merrie weer in eigendom krijgt, evenals de hand van een lieftallig meisje. Cameron Mitchell. Audrey Long en Fuzzy Knight hebben de sympathieke rol len, James Millican is de schurk. (Luxor, Vlissingen). Electro, Middelburg, houdt de Ita liaanse rolprent „Bittere rijst" op het programma. Bruiloft met hindernissen. Het Grand-theater te Goes vertoont de ze week een verkwikkende ontspannings film. Bruiloft met hindernissen (The bride goes wild; regie: Norman Taurog) waarmee Hollywood weer eens zijn meesterschap in het maken van lichte comedies bewijst. De hoofdfiguren zijn een lief onderwijzeresje en een auteur van kindemoeken. die uiteraard voor elkaar geboren zijn, maar over heel wat struikelblokken moeten heen stappen, al vorens de nuwelijksklokken kunnen lui den. Het voornaamste struikelblok is de kleine bengel Danny, wiens llevelings- diertjes mieren ondermeer in een stampvolle bus een ware paniek veroor zaken. June Allyson. Van Johnson en de kleine Butch Jenkins, een geboren acteur, maken met hun fris en ongedwongen spel deze tllm tot een aangename tijd passering. WIELRENNEN Goddaert won in Hulst. 'TELERWEDSTRIJD OVER 108 KM. De wielerclub „De Sportvrienden" te Hulst organiseerde een wielerwed strijd over 108 km. Voor deze course, die werd gereden door -amateurs en nieuwelingen, bestond een zeer grote belangstelling. Aanvankelijk was het Mangelaars die aan de haal ging, doch door het peloton spoedig weer werd ingehaald. In de twintigste ronde probeerde Batselé weg te lopen, hetgeen hem gelukte. Hij wist een voorsprong te behalen van 20 sec., doch van Wij- meren, Suijkerbuik en Witteveen zet ten de achtervolging in. Van Wyme- ren liet Suijkerbuik en Witteveen tenslotte achter zich en na tien ron den was Van Wijmeren bij Batselé. Intussen werd er in het peloton fel achtervolgd. De voorsprong van de twee leiders werd verkleind tot 15 seconden. Na ongeveer 6 ronden waren de uitlopers weer ingehaald. Batselé probeerde het nog eens in de 68e ronde, wat hem echter niet ge lukte. Zelfs werd hij nog gedubbeld. Na een felle eindsprint tussen Wit teveen, Goddaert, Brinkman en Man gelaars ging Goddaert als eerste over de streep, gevolgd dooi* Brink man, Witteveen en Mangelaars. De uitslag was als volgt: N. God daert, Kieldrecht, 3 uur 18 min.; 2. A- Brinkman, Maasland; 3. C. Witte veen, Amsterdam; 4. W. Mangelaars, Hogerheide; 5. J. Dekkers, Eindho ven; 6. A. Geluk, Rotterdam; 7. P. v. Roon, Haarlem. Op één en meer ron den: 8. C. Inghels, St. Niklaas (B.); 9. A. Voortlng, Haarlem; 10. J. De- kever, Kieldrecht; 11. H. Jansen, Axel, le nieuweling: 12- A. Oosthoek. 's-Heerenhoek; 13. J. Saelens, Selzae te; 14. C. Raaymakers, Meerveldho- ven, 2e nieuweling; 15. P. Peeters, Haarlem; 16. M. Romeynsen, Eersel, 3e nieuweling; 17. J. van Bracht; 18. A. van Dijk. voetbal KAREL LOTSY GEOPEREERD Dinsdag heeft de heer Karei Lot- sy, voorzitter van de K.N.V.B., in het Diaconessenhuis te Haarlem een ope ratie ondergaan. Naar wij vernemen is de toestand van de patiënt goed. STEEN VERLOOR MET 1—4 VAN VEE. VES dat in deze sportieve wed strijd spoedig 'n groot veldoverwicht had, slaagde er in. doordat Steen in teruggetrokken positie speelde, in de 2e minuut de score te openen. Hier na golfde het spel wat heen en weer, maar doelpunten kwamen er voor de rust niet meer. Na de rust speelde VES met de wind mee. Steen kon slechts enkele malen het doel van VES bereiken. Al spoedig wist VES de stand op 3— 0 te brengen door gebruik te maken van haar veldmeerderheid. Tieii minuten voor het einde redde Weesepoel op prachtige wijze de eer van zjjn club, doch vlak voor het ein de scoorde VES het vierde doelpunt. ONFORTUINLIJK SLUIS. Beide voetbalelftallen van de F.C. Sluis leden Zondag weer een neder laag. Het eerste elftal speelde een thuiswedstrijd tegen Schoondijke en moest met 24 het onderspit delven De rust ging in met een 2—3 voor sprong van Schoondijke. Te Retran- chement verloor F.C. Sluis II met 41. Tot de rust wogen beide partijen vrij wel tegen elkaar op en met blanke stand werd gedraaid. Na de thee was Sluis uitgespeeld en Retranchement voerde de score tot 40 op. Even voor het einde wist Sluis II de eer nog te redden. IJZENDIJKE—HOOFDPLAAT 3—0. Op een vrij goed bespeelbaar ter rein bond IJzendijke de strijd aan te gen Hoofdplaat. Al dadelijk bleek IJzendgke de sterkste van de twee en hoewel Hoofdplaat de eerste helft de wind in de rug had, kon zii het de Uzendijke- achterhoede niet lastig maken. De rust brak aan met blanke stand. Toen na de rust IJzendijke het windvoordeel kreeg, duurde het niet lang of midvoor Greve, opende de score. (1—0), Een kwartier daarna werd het de Hoofdplaat-achterhoede zo lastig gemaakt dat de bal in eigen doel verdweCn (20). Een kwartier voor het einde wist K. Hubregtse de overwinning voor IJzendijke veilig te stellen (3—0). RIA SPEELDE GELIJK TEGEN CLINGE. In de eerste tien minuten wogen de beide elftallen tegen elkaar op. Na een kwartier spelen zag Lafort kans om RIA te leiding te geven. RIA kwam hierna krachtig opzetten doch tot doelpunten kwam het niet. Tien minuten voor de rust werd Lafort het veld uitgestuurd. Er kwam geen ver andering meer in de stand. Na de rust speelde RIA met de wind mee en wist Clinge geheel te overspelen, dooh doelpunten kwamen er niet uit voort. Clinge, dat de laat ste tien minuten flink aanpakte, di-ong RIA terug op eigen speelhelft. Vlak voor het einde liet keeper Ver hagen de bal uit zyn handen vallen, waardoor linksbinnen Willaert zijn kans schoon zag om op gemakkelijke wgze de gelijkmaker te scoren, waar mee de eindstand 1—1 kwam. KORFBAL ZAAMSLAG II—BEREN U. 5—1 Zaterdag 30 September speelde Zaamslag II tegen de Beren II uit Baarland. Om 4 uur begon de competitiewedstrijd onder leiding van scheidsrechter Marossi. Het terrein was erg glibberig. Spoedig na de aftrap was het Zaamslag dat op verkenning uittrok. Doch de Beren achterhoede was op haar plaats. Doch steeds werden goede aanvallen opgezet, en eindelijk kwam een doelpunt voor Zaamslag II, 10, door haar linksbinnen ge scoord. Nu kwamen de Beren opzet ten, doch zonder resultaat, de Zaam- slag-backs waren niet erg in vorm. want steeds kwamen nu de bezoekers terug met goed opgezette aanvallen, doch ze beschikten niet over goede schutters, toch waren ze wel enige tijd de meerdere. Het spel ging nu wat over en weer, totdat de Zaam- slag-aanval de voorhoede weer aan het werk zette, en met goed resultaat was de bal verdwenen in de touwen 20, door haar midvoor. Nog even voor de rust was het weer Zaamslag dat inkopte 30. Zo ging de rust in. Na de rust begon Zaamslag haar overwicht te tonen want steeds wa ren ze voor 't Berendoel en een doel punt kon niet uitblijven 4—0. De Be ren lieten het er niet bij zitten en spoedig waren ze weer voor Zaam slag doel, maar hier was de keeper steeds op z'n plaats. Een 15 minuten na de rust kreeg de Beren een doel- schop te nemen doch naast. Nu trok Zaamslag weer in de aanval en 25 minuten na de rust werd de stand 5—0 door haar rechtsbinnen. De Be ren keeper kreeg nog een penalty te nemen welke nu benut werd 51. Met deze stand kwam 't einde. Zaamslag I speelde te Baarland haar competitiewedstrijd, welke ein digde in 't voordeel van Zaamslag 3—2. SCAMPOLO ITJOBA I, 3—6 In deze ontmoeting, welke door de bezoekers met 36 werd gewonnen, lag gedurende de gehele wedstrijd een ruw en hard element, waartegen de scheidsrechter niet voldoende op trad, Fel werd er van beide zijden gesfreden. In de eerste opstelling wa ren de gasten wel iets sterker, en 'n beetje geluk bij het doelen, leverde hun dan ook vrij spoedig een O2 voorsprong op. Daarna echter was de bal meer ln de aanval van Scam- polo, dan in die van TJoba. Scampolo echter nog steeds in zijn oude ge brek bleek niet in staat te zijn de legio doelkansen te benutten, terwijl dit aan Tjoba zeer wel gelukte. Al met al geen prettige wedstrijd. SCAMPOLO II—TJOBA II, 9—0. Anders was het in deze wedstrijd, welke Scampolo n ruim verdiend met 90 won. Reeds na vier minuten spe len, hadden zij al een 30 voorsprong genomen, en hoewel daarna de aan val min of meer faalde, was het met de rust toch 40, welke stand In de tweede helft regelmatig werd opge voerd tot 90. Hierdoor blijft Scam polo II zijn kansen op het kampioen schap van haar afdeling nog behou den. TOGO adsp.—SCAMPOLO adsp. 1—6 De Goese junioren werden op over tuigende wijze geklopt door hun Zaamslagse tegenstanders, die vanaf het begin duidelijk in de meerderheid waren, en dit ook hebben getoond. DE POEL-AD SPIRANTEN KAMPIOEN. De uitslagen van de Zaterdag gespeel de korfoalwedstryden zijn: le klasse: Togo—VIOS 5—0; Scampolo —Tjoba 36; SeoltoVolharding 93. 2e klasse A: Vopo—Swift II 2—4. 2e klasse B: Eendracht—Togo II 2—2; Olympia—de Poel 80. 3e klasse B: Scampolo II—Tjoba n 9— 0; Swift UI—Vopo II 13—0. A dspiranten: Togo—Scampolo 1—6; Swift A—VKV 5—0; de Poel—Zeelandia 1—L Door deze uitslag zijn de Poel-adspl- ranten kampioen geworden. Burgerlijke Stand MIDDELBURG. Bevallen: C. Joosse—de Vos. d.; L. van Bellen—van Bellen. d.; Meulmeester— Broerse. z.; G K. Femhout—Mondria. d.; E. Kneefel—Hooper, z.: C. E. Volkers— Sanderse. z.; J. M. Minderhoud—Paul. z.; T. W. Flipse—Bouwsma. d.; M. van Hou- te—van Boven, d.; J. K. de Smit—de Vis ser. z P. G. Rottier—Hofman, z.\ L. Valkier—Goedegebuure. z. Ondertrouwd: H. de Vries. 24 j. en M. J. Verhage. 22 j A. J. Tymann 27 j. en M. J. Sturm, 25 j. Overleden: M. de Visser. 50 j„ geh. met W. Boogaard; W. B. Fr. Dielissen, 58 j.. geh. met C. van den Broek; W. A. Rijks, 54 j„ geh. met M. Th. van Ooster hout; P. Ovaa. 1 jr., d. van Iz. Ovaa en M. Cevaal; W. C. van Gemert. 41 j.; P. Snoodyk. 91 j„ wede. van W. M. van der Dussen: T. W Bouwsma, 28 j.. geh. mcf A. Flipse. Getrouwd: J L. Joosse. 26 J. en J. Ka« boord, 23 j.; J. Cast. 36 j. en P. J. S. Maassen, 30 J. ZOUTELANDE. Bevallen* L. Provoost—Kleinepier. z.; S. Verstraate—Kodde, d J. Clarisse— Krijger, d. Overleden; C. Bakker. 60 j. Getrouwd: C. J. G. T. M. van Kem pen, 22 j. en M. M. Polderman. 23 j.; J. Janse, 30 J. en J. Sturm, 22 j. AAGTEKERKE. Bevallen: W. Louws—Bakker, z.; W. Louws—Melse, z. Ondertrouwd: A. Wisse. 23 j. en L. de Visser, 21 j. Getrouwd: J. Maljaars, 27 j. en C. M. de Visser. 24 j. SEROOSKERKE (W.) Bevallen: C. Jongepier—Tazelaar, d.; J. F. MinderhoudSchoe, d. Getrouwd: C. J. Geldof. 35 J. en K. v. d. Helden, 22 j.; P. de Visser, 31 j. en G. Cornel isse, 29 j. Overleden: J. Jacobse. 74 j.. wede. van A. Louws. L. Melis, 79 j.. wedn. van W. Coppoolse: M. de Visser, 50 j.. echte van W. Boogaard. BIGGEKERKE. Bevallen: S. P. Goedbloed—dc Bruijnc. VROUWENPOLDER. Bevallen: M. Osté—Mejjers, d. Getrouwd: C. van der Sluijs. 61 j. en J. van der Werff. 58 j. Overleden: Chr. Schoe—dc Kam. 80 j.; J. J. Bliek—Verschiere. 82 i.. A Ver- sluijsLouwerse, 75 j. VEERE. Bevallen: C. E. Caljouw—Wolf. z. Getrouwd: J. de Bruine. 24 J. cn L. Brouwer. 23 j. RITTHEM. Overleden: P. Ovaa, 1 j.. z. van I. Ovaa cn M. Cevaal. Ondertrouwd: J. Nieuwenhuijzc, 26 j. en L. Koppejan, 27 j.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 3