Model-hotel in het R.A.I.-gebouw In Parijs worden geen huizen gebouwd JIMMY BROWN, sportheld Waar oog en tong te gast kunnen gaan Zeeuwse Almanak Een gedwongen Huwelijk bijna Daarom is de woningnood onhoudbaar no DINSDAG S OCTOBER 1950 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 Belangwekkende tentoonstelling van het jubilerende Horecaf. (Van onze speciale verslaggever) AMSTERDAM, September. Het Is wel een zeer belangwekkende tentoonstelling, welke de staatssecretaris voor Economische Zaken, mr. W. O. L. v. d. Grinten, in het R.A.I.-gebouw te Amsterdam plechtig heeft geopend. De Internationale Hotel-Restaurant-Café-Tentoonstelllng (HO RECAF) wordt daar immers tot 8 October gehouden ter gelegenheid van de herdenking van het feit, dat op 4 Octber 1890 besloten werd tot op richting van de Nederlandse Hotelhoudersbond, thans de 800 leden tel lende Horecaf-organisatie. De leiding van het verreweg inte ressantste deel der tentoonstelling is toevertrouwd aan de heer J. F. Staal, directeur van het Krasnapolsky Con cern in de hoofdstad, die met mede werking van architect A. Vogel erin geslaagd is op een oppervlakte van 3000 m2, dus een derde deel van het R.A.I.-gebouw, een modelhotel geheel gelijkvloers te doen inrichten, waar aan een bedrag van 500.000 ge spendeerd is, dat door de vele fir ma's, die erin exposeren, gedekt werd. Door de draaideur komt men in ten ruime hall van 12 bij 12 meter, met links de portiersloge, vestiaire en conversatiezaal en rechts de re ceptie en de bibliotheek met schrijf tafels. Midden in de hall een monu mentale bank, waar men rustig het va-et-vient der gasten en bezoekers kan gadeslaan, alsmede een blik wer pen in het restaurant, dat met geraf fineerde chique is ingericht. Ook door het café links kan men dit res taurant bereiken. MEER EENVOUD. Uit dit café komt men in het eenvoudige, tweede klasse-hotel, na wasserij en linnenkamer gepasseerd te zijn. Met hoe weinig middelen men toch comfortabele kamers kan in richten wordt hier gedemonstreerd, want slechte matrassen te korte en piepende bedden evenals lakens en dekens van niet voldoende lengte zijn niet bepaald een reclame voor het desbetreffende bedrijf. Verder treft men hier douche-cellen, eenvoudige badkamers en toiletten aan. Logisch volgt hierop een cafétaria, welke in vele bedrijven naar de geest des tijds een al ruimer plaats gaat innemen Het keukencomplex dat daaraan grenst, omvat een afdeling voor kouae dranken en gerechten, een voor warme schotels, de patis serie, de groenteschoonmaak- en spoelkasten. t Het restaurant biedt de inrichters gelegenheid, om verschillende tafel opstellingen en soorten van gedekte tafels te demonstreren. Het wil ons voorkomen, dat ook buitenlandse be langstellende vakgenoten hier het één en ander kunnen leren! Natuurlijk mag de moderne bar in een modern hotelcomplex niet ont breken. Het heeft er alle schijn van, of men de kostbaarste grondstoffen voor het meubilair en textielbekle ding dier inrichtingen reserveert. Zou de duurte der cocktails en bor rels daarmede soms enig verband houden? Enerzijds kan men uit de bar op het fraai aangelegde buitenterras komen, waar in een mooi Engelse tuin de rieten meubelen het goed doen. Anderzijds in de zeldzaam fraaie Wintertuin, stellig een ook in het buitenland en dus door buiten landse gasten zeer gewaardeerd deel van een hotel. ZELDZAAM MOOIE WINTERTUIN. Deze wintertuin laat verschillende nieuwe ideeën zien. Bij de ingang links af een tropische hoek, waarin de planten zo natuurgetrouw moge lijk, wat groeiwijze betreft, ver werkt zijn. Dit zijn de Bromeuaceën, die in de bomen leven in Symbiose (samenleving), dus geen parasieten, die onderverdeeld zijn in soorten, als Cryptanthus, Arachelia's, Nudilari- ums, Vriesia's, ook Hertshoornva rens (Platycerium). Wortels hebben ze haast niet. Ze leven van het vuil van vogels, dode bladeren en wat van de stammen afdruipt. Het water bewaren ze tussen de bladeren. Er zijn soorten, die- voor tien maanden water vergaren en zo de droge pe riode doorkomen. Aan de andere zijde zien wij, hoe met zeer weinig kosten op artistieke wijze met planten gewerkt kan wor den in kleine ruimten met wandrek ken, pergola's, vogels, vissen, plant- bakken, terwijl ze toch zeer houdbaar zijn. Deze wandversiering wordt in Zweden zeer veel aangetroffen en blijft zelfs in een verwarmde kamer goed. Behalve deze plantversiering tref- WELKOM MEDEBURGER! De heer C. van Damme, die zeven tien jaren in Wemeldinge woonde, heeft zoals hij dat in een advertentie in één der Zuid-Bevelandse bladen uitdrukt, „zijn medeburgerschap van Wemeldinge beëindigd". In zijn advertentie dankt hij het gemeentebestuur van Wemeldinge „voor het welslagen van zijn vesti gingsvergunning te Vlissingen", de predikant voor zijn „aangename om gang op Kerkelijk gebied", de dokter voor zijn „accuraat optreden bij on gesteldheid", alle vaklieden „voor hun prompte en nette bediening", dankt hij allen die hem bijstonden in dagen van zware beproeving en zegt hij tot allen, die hij kent of niet kent „Weest allen van mij gegroet. Wanneer God het belieft in Zijn ontfermende gena de, welnu dan tot weerziens". Een advertentie, zoals men er niet veel ziet. Waar men even om glim lacht. En die toch even treft. Hoe goed, is men geneigd te zeg gen, moet het zijn in die kleine levens gemeenschap van Wemeldinge, dat iemand die afscheid neemt zich ge drongen voelt het zó te doen. Kom daar eens om in een wereldstad! Welkom, medeburger, in Vlissingen. fen fraaie aquaria der Nederlandse Heide Mij. het oog evenals het oor te gast gaat aan de welgebekte af gezanten van Avifauna te Alphen a.d. Rijn, welke snel in populariteit toenemende onderneming hier een alleszins sympathieke inzending ex poseert. NIEUWE VINDINGEN. En dan komen wy in de luxe afde ling en in het hotelflat met eigen pantry of kitchinette. Inderdaad heeft de architect zich hier voor grote puzzle gesteld gezien, maar voortreffelijke oplossingen bereikt. Daar zijn tal van originele stands, waarmede de exposanten een goede beurt maken. De firma, die het oude, beproefde recept van „Elke dag een glaasje" ingezonden heeft, laat haar producten zien en proeven in een alleraardigst Oud-Hollands huisje, waar een zevental collega's of con currenten op het gebied van het edele vocht laten zien, dat ook zij de distilleerkunst «tachtig zijn. Daar tegenover staat een collectieve inzen ding van diegenen, die betogen, dat een ander alcoholisch product weer het best is en ook een aantal stands van niet-alcoholhoudende dranken. Echte wijnkenners zullen bij een achttal bekende importeurs en han delaren de merken hunner keuze kunnen vinden. Ook de gezamenlijke Luxemburgse wijnhuizen ontbreken met een fraaie coUectieve stand niet op het appèl. Dat het zetten van koffie en thee in vele restaurants en café's alles zins verbetering behoeft, zal wel nie mand willen ontkennen. Hier kunnen dank zij het Theebureau en vele ver nuftige nieuwe apparaten de vakge noten, maar ook de huisvrouwen veel lering opdoen. Een novum voor Nederland is een zeer gecompliceerde, maar in feite eenvoudig te bedienen „National" monster-hotel-kasregister. Deze ma-1 chine is speciaal gebouwd, om het administratieve werk in de receptie van hotels vlugger en doelmatiger te kunnen verrichten. Zij vervaar- digt in één handeling de rekening j voor de gast en de ooekhoudkaart voor het hotel, terwijl tegelijkertijd op de boekingsstukken, waaruit de rekening samengesteld is. het bewijs gedrukt wordt, dat de betreffende post correct is overgenomen. Botsing tussen Joegoslavische en Abanese grenspatrouiNes. Volgens een Tass-bericht uit Tira na, de hoofdstad van Albanië, heeft het Albanese nieuwsagentschap mel ding gemaakt van een botsing tus sen Yoegoslavische en Albanese grenspatrouilles. Dit zou Vrijdag j.l. in het gebied van Padesj gebeurd zijn. Volgens het agentschap zouden tus sen 21 en 29 September Yoegoslavi sche vliegtuigen vier keer „de grens geschonden" hebben. Op 40 meter hoogte 58 uren in evenwicht op een rijwiel. De Oostenrijkse koorddanser, Harry Daves, is er in geslaagd zich gedu rende 58 uren in evenwicht te hou den op een rijwiel. Hij bleef zolang op een kabel die gespannen was tus sen de twee torens van het stadhuis te Klagenfurt in Karinthië. Fransen veroverden „militaire hoofdstad" van Vietminh. Een Franse vliegende colonne, die uit Hanoi was opgerukt, heeft Zon dag de „militaire hoofdstad" van de Vietminh, Thai Ngoejen, veroverd. De inneming geschiedde met behulp van valschermtroepen. Het offensief werd Zaterdag vóór het aanbreken van de dag ingezet. De actie had ten doel Hanoi en de door de Fransen bezette rijstschuur te be schermen in verband met de ver overing door de Vietminh van de Franse buitenpost Dongkhe, ongeveer 200 km. naar het noorden, op 18 September j.l. Een Amerikaanse infanterist, die een gewonde makker van het ge vechtsterrein op Korea over een afstand van bijna twee kilometer naar een medische post heeft gedragen, is aan het einde van zyn krachten gekomen op het moment, dat manschappen de gewonde van zijn schou ders willen tillen. door Mary Burchell Het meisje pakte de kleine inkoop met overdreven zorg in en terwijl zij het pakje aan Teresa overhandigde, keek ze haar nieuwsgierig aan en zei: „Wel gefeliciteerd, als ik dat zo zeggen mag, juffrouw Vaylon". „Dank u", antwoordde Teresa stem mig. Ze dacht, als alleen het engagement al zoveel deining veroorzaakt, wat zal er dan wel gebeuren, als Marei a haar dreigement volvoert en in mijn plaats met hem trouwt? Ze huiverde bij de gedachte, de straten van Malever door te moeten, wanneer dat geschiedde. Toen kal- Stadsbevolking moet n aar het platteland. (Van onze correspondent). PARIJS, September. Laten we het royaal toegeven: de woningnood in Parijs begint onhoudbaar te worden. Je weet wel, dat er 500.000 Pa rijzen aars zijn, die een woning zoeken, dat er honderdduizenden gedwon gen in donkere, dure hotelkamers leven, maar hoe erg het probleem in werkelijkheid is, dat merk je pas wanneer je zelf gedwongen bent te gaan verhuizen. Dan duurt het niet lang voor je er achter bent, dat het gewoon niet mogelijk is om zelfs maar twee kamertjes en een keukentje te huren. Men heeft na de oorlog in Parijs practiseh niet gebouwd en men is niet van plan in de hoofdstad grote bouwplannen te gaan verwezenlijken. Men vindt en terecht dat er in de oorlog te veel mensen van buiten in de hoofdstad zijn gaan wonen en dat het veel gezonder is, wanneer deze lieden weer terug naar het land zouden gaan. Dus bouwt men wel in de provincie en zelfs op een veel grotere schaal dan men in Nederland vaak wel denkt. Hele nieuwe stadjes verrijzen daar en zo hoopt men de overtollige bevolking van de grauwe huizen, die men Parijs noemt, weer wat over het Franse platteland te kunnen verspreiden. Dit is ook zeker nodig, want er zijn in het Zuiden van Frankrijk hele plaatsjes, waarvan de huizen ruïnes zjjn geworden, omdat de bewoners het land verlieten om in de stad te gaan wonen. Met dat al zitten wij in Parijs nu toch maar met de gebakken peren. Wil je op een normale manier een andere woning hebben, dan word je geplaatst op een hopeloos lange wachtlijst. Zelfs al heb je voorrang wat er voor een buitenlander natuurlijk niet bij is dan is de kans. dat je werkelijk een huis krijgt, vrijwel nihil. Dit wil echter nog niet zeggen, dat er geen lege huizen zijn. Verre van dat. Men behoeft slechts bepaalde „agences" op te bellen of men biedt een keur van appartementen aan. Je hebt het slechts voor het kiezen: Drie kamers met keuken en een badkamer in de buurt van de Champs Elysees? Zeker meneer. Millioen francs sleutel- geld. Is dat wat aan de hoge kant? Dan hebben we nog drie kamers en een keukentje in Montmartre. Voor een half millioen francs kunt u de sleutel meteen mee krijgen. VERBODEN SLEUTELGELDEN. Natuurlijk is het streng verboden om sleutelgeld te vragen en de politie zit er ook inderdaad flink achterheen. Maar wanneer de eigenaar twee oude bedden, een houten tafel en een sche ve kast laat staan en men is zo gek om voor die oude meubelen een half millioen francs te betalen, dan kan daar toch niemand iets op te zeggen hebben? En zo weet de ongelukkige, die een huis zoekt, dat hij dik zal moe ten dokken om onderdak te komen. Daar staat tegenover, dat de huren belachelijk laag zijn. Voor een behoor, li.ike etage betaalt men niet meer dan 250 gulden per jaar. Maar daar zit nu juist de kneep. Omdat de huren zo laag gehouden worden, denkt geen particulier erover om huizen te laten zetten. Iemand, die wat huizen bezit, geeft aan belasting en aan onderhoud meer uit dan de huur oplevert. Het gevolg is. dat hij niets aan zijn huis. jes laat doen. En aangezien het huur- probleem al tientallen jaren bestaat is er in heel Parijs vrijwel geen kozijn aan te wijzen, dat geverfd is. De mees te huizen in Parijs zijn eigenlijk wit of beige van kleur. Daar kom je ach ter, wanneer de staat een enkele keer wel eens èen geval laat schoon maken. Maar dat neemt niet weg dat heel Pa rijs. grijs, soms zelfs zwart van kleur is. Die kleur heeft overigens een bij zondere charme of schilderachtigheid. Dat neemt echter niet weg, dat on danks die charme duizenden huizen, die met enig onderhoud nog tientallen jaren langer zouden kunnen leven, nu op invallen staan. WEINIG INWONERS. Het probleem van het samenwonen kent- men in Parijs niet op grote schaal. Ten eerste zijn de huizen over het algemeen werkelijk te klein om er twee families in te stoppen en bo vendien is de Parijzenaar zo'n indivi dualist in hart en nieren, dat samen wonen gewoon onmogelijk is. Over een maand sta ik op straat. Daarom ben ik naar de concierge van een grote woonkazerne gegaan. Die concierges zijn machtige, oppermach tige dames. Zij heersen over het lot van vele daklozen en zij steken hun macht niet onder stoelen of banken. Zij tonen je onmiddellijk, dat je maar een heel, een bitterklein mannetje bent. Dat er geen kwestie, hoort u me goed, geen kwestie van is. zelfs een heel bescheiden kamertje te huren. Dat zij zo dagelijks dozijnen daklozen krijgt, enz. Dan zeg je, dat het na tuurlijk is, dat haar hulp betaald, royaal betaald-zal worden. Ze taxeert je dan en zegt, dat sleutelgeld door de wet verboden is. Enfin,'je blijft nog wat zeuren en het resultaat is. dat ze nog wel eens zal kijken. Waarna je met gebogen hoofd de straat op gaat. (Nadruk verboden) Op de teentjes getrapt. Een architect uit Helmond, de heer J. Stevens, maakte eind Juli een stu diereis naar Noord-Afrika en bezocht onder meer Tunis. Tijdens de bezich tiging van enkele bouwwerken al daar had hij het ongeluk (of, zoals later bleek, het geluk) bij het ach teruitlopen een man op de tenen te gaan staan. Het was een loten ver koper van de Franse nationale loterij, die tegen de heer Stevens begon uit te varen. Om de zaak in het reine te brengen kocht de architect toen maar een lot en vergat het voorval. Nadat de trekking van de loterij was geschied, bleek de winnaar van de hoofdprijs van 20 millioen francs maar niet te komen opdagen. Her haaldelijk werd in de Franse dagbla den het nummer opgeroepen. Zo'n advertentie kwam onder ogen van de heer Stevens, toen hy een bede vaart naar Lourdes maakte. Op het ogenblik toert hij door Frankrijk met een vorstelijke twaalfcylinder auto Ballon landde km. van zee. Op een luchtvaartdag, georgani seerd door het Leeuwarder zaken centrum, is Zaterdag de heer Boes man met twee passagiers opgeste gen in de ballon „Cannegieter." De ballon is later veilig geland op een drassig stuk land bij St. Jaco- baparochie, op een km. van de Wad denzee. meerde ze zichzelf met de overwe ging, dat wanneer Marcia won, het eerste wat haar te doen zou staan, was om Malever zo spoedig mogelijk te verlaten. Toen ze de winkel uitging, bespeur de ze, dar er achter haar gefluisterd werd en ze veronderstelde dat de win keljuffrouw rondverteld had, dat hoe gek ook, dit het meisje was waarmee Elliott Burdern trouwen ging. Buiten de winkel aarzelde Teresa een ogen blik, terwijl ze in haar gedachten de verschillende opdrachten van haar tante doorliep en zich afvroeg, of ze niets vergeten had. Toen ze hiermee bezig was, hield er naast het trottoir een grote auto stil en door het open raam riep Elliott's stem haar toe: „Hallo, Teresa, waar ga jij naar toe? Kan ik je ergens afzetten?" „Hallo, Elliott!" Ze kwam naar hem toe en begon toen te glimlachen, alsof alleen al zijn aanwezigheid haar genoegen deed, wat ook het geval was. „Ik ben op weg naar huis, ik hoef heus niet afgezet te worden". Hij leunde naar buiten en opende het portier. „Spring erin, dan breng ik je weg. Ik moet toch min of meer die kant uit." Teresa stapte zonder verder tegen stribbelen in de auto en, omziend naar de winkel die ze juist verlaten had, zag ze dat de meeste bediendes van Rogers en Dayborn, (om van de klanten maar niet te spreken) zich by de open deur gegroepeerd hadden. Instinctief keek ze naar Elliott om te ontdekken of deze ongewenste be langstelling hem hinderde, maar ze zag, dat die eenvoudig voor hem niet bestond. Dat was een van Elliott's aardige kanten, dacht ze, glimlachend. Hij deed voortdurend dingen, die de aan dacht op hem vestigden, maar hij was zich allerbeminlijkst onbewust van deze aandacht. „Heb je het erg druk gehad van daag?" vroeg ze terwijl ze voortijlden in de richting van het huis der Vay- lons. Ze dacht, dat ze dit alleen maar vroeg, om iets te zeggen maar terwijl ze sprak wist ze dat ze onbewust de zekerheid zocht, dat hij Marcia nog niet gezien had. „Beestachtig druk", zei hij. met de voldane lach van een man, die beha gen schept in een druk leven. „Ik ben zelfs tijdens de luiich op de gieterij gebleven. Dat komt ervan, als je de dag begint met het kopen van enga gements ringen". zei hij plagend. „Wel, wiens schuld was dat?" vroeg Teresa en haar stem klonk vro lijk, want ze dacht: Het is alles goed! hij heeft haar niet gezien. Of hij de Parriers al of niet kent, hij heeft in leder geval geen tijd gehad, er van daag heen te gaan. Hij zegt zelf, dat hij geen gelegenheid heeft gehad de gieterij te verlaten. Het is weliswaar een uitstel, maar hy heeft haar niet gezien. Maar de beklagenswaardige kort heid van dit uitstel werd haar duide lijk toen ze merkte, dat ze het huis van de Vaylons naderde. Misschien zou hij met haar naar binnen willen gaan. Marcia zou naar buiten kunnen komen en hem uitno digen. Alles was mogelijk! Ze was gek geweest, hem toe te staan, haar naar Marcia's eigen voordeur te brengen. (Wordt vervolgd Het Wereldgebeuren De 38e breedtegraad De Zuidkoreaanse president Syng- man Rhee heeft eind vorige week zonder blikken of blozen verklaard, dat er geen 38ste breedtegraad be staat op Korea en de troepen van de Ver. Naties dus vrijelijk het Noor delijk deel kunnen binnentrekken. In aansluiting op deze verklaring zijn de Zuidkoreanen Zondag de volgens Rhee niet bestaande grens overge trokken op weg naar de Noordkore- aanse hoofdstad. Het was te ver wachten dat MacArthur en de an dere militaire leiders hun militaire successen niet halverwege zouden afbreken uit vrees voor politieke complicaties. De kans om de Noord- koreaanse strijdkrachten te vernie tigen en een communistische satel lietstaat binnen enkele maanden te liquideren ligt voor het grijpen en MacArthur is er de man niet naar deze kans voorbij te laten gaan. De verleiding is te groot. De oorspron kelijke bedoeling was anders. De actie op Korea is destijds begonnen onder de vlag van de Ver. Naties teneinde agressie af te straffen, de aanvallende Noordkoreanen tot hun punt van uitgang terug te werpen en vervolgens besprekingen te ope nen om ae moeilykheden op Korea langs vreedzame weg te regelen. Het was toen moeilijk te voorzien, dat het met de landing bij Intsjon be gonnen grote tegenoffensief zo snel succes zou hebben. De onverwachtse ineenstorting van het Noordkoreaan- se front heeft natuurlijk de vraag doen rijzen of het eigenlijk niet veel gemakkelijker is de Noordelijken een oplossing militair op te leggen in plaats er over te confereren. Presi dent Truman heeft aanvankelijk nog geaarzeld en op een persconferentie doen weten, dat de beslissing over het al dan niet overschrijden van de 38ste breedtegraad bij de Ver. Naties ligt en niet bij de legerleiding. MacArthur bleek een andere mening toegedaan. Volgens de generaal luidt de opdracht van de Ver. Naties het herstel van orde en rust op Korea en heeft hij het recht alle maatrege len te nemen om deze opdracht te vervullen. Uit de eerste debatten in Lake Success is wel gebleken, dat de meer derheid binnen de Ver. Naties dit standpunt steunt. Een door Engeland geïnspireerd voorstel om de grens tussen Noord- en Zuid-Korea weg te nemen en een verenigd Korea onder voorlopig toezicht van de Ver. Na ties te stellen maakt goede kans aangenomen te worden. Wat zullen de Sovjet-Unie en com munistisch China doen? Zich neer leggen bij de feiten of alsnog Noord- Korea militaire hulp bieden. Het eer ste is waarschijnlijker dan het twee de. De Russen hebben zich tot dus ver in het Koreaanse conflict vry gematigd getoond en zich angstval lig er van weerhouden actief aan de strijd deel te nemen. Het lijkt wel of zij zich volkomen vergist hebben in de reacties van de Amerikanen op het Noordkoreaanse avontuur en zich nu in achterhoedegevechten terug willen trekken zoals zij destijds de blokkade van Berlijn ongedaan heb ben ge.maakt nadat de besluitvaar digheid van de tegenstander was ge bleken. Wel zal misschien gepoogd worden geruime tijd een guerilla-strijd op Korea gaande te houden teneinde de strijdkrachten van de V.N. te bin den. Hoe dan ook. Korea is voor Moskou onmiskenbaar een nederlaag gewor den en dat heeft in het Westen het optimisme versterkt en de vrees voor een ophanden zijnde oorlog wat weggenomen. Amerikaanse torpedojager op een mijn gelopen. Een tweede Amerikaanse torpedo- bootjager de „Mansfield", is voor de kust van Noord-Korea op een mijn gelopen. Zeven personen werden ge wond. De „Mansfield" kon op eigen kracht een Japanse haven bereiken. Ambon opnieuw beschoten. „ZUID-MOLUKKEN" VRAAGT INTERVENTIE. De vertegenwoordiger van de „Re publiek Zuid-Molukken" in Neder land deelt mede, dat hij „in verband met de aanval, die de Republik Indo nesia uit de zee en uit de lucht op Ambon heeft ondernomen en waar door de Republiek Zuid-Molukken met algehele vernietiging bedreigd wordt, interventie heeft gevraagd bij de V-Raad en bjj de regeringen van Australië en Nederland. Volgens mededeling van het bureau Zuid-Molukken in Den Haag, zijn de plaatsen Wai en Tulehu op het eiland Ambon, op 28 September j.l. aange vallen door acht schepen (w.o. drie korvetten) en twee bommenwerpers van de Republik Indonesia. Beide plaatsen werden door de vijand bezet. De korvetten drongen ook de baai van Ambon binnen en beschoten de stad. Onder de burgerbevolking zou den veel slachtoffers zyn gevallen. Op Zondagochtend 1 October is Ambon opnieuw beschoten. Op het tijdstip van deze beschieting vierde de Chris tengemeenschap het Heilig Avond maal in de kerk. Opvoeding lot openbare gezondheidszorg. (Van onze Haagse redacteur). Maandag is in het Instituut voor Praeventieve Geneeskunde te Leiden een veertiendaagse conferentie begon nen onder auspiciën van de Wereld gezondheidsorganisatie der Verenig de Naties, waar 44 wijkverpleegsters uit 10 verschillende landen zullen bijeenkomen ter behandeling van het onderwerp: Opvoeding tot openbare 100. ...op een manier, zoals alleen apen dat klaar spelen en het scheen hem niets te hinderen, dat op zijn rug nog bengelde, de thans hevig gil lende meneer Babbel. „Sta of ik schiet", schreeuwde beneden de agent IJsbrand met een brok stengim onder de arm rondhuppelend. „Niet schieten, niet schieten!" gilde meneer Babbel, die wel inzag, dat als het op schieten Uitliep, het be paald slecht met hem zou aflopen. Uit ons land zullen 17 wijkver pleegsters hieraan deelnemen. Gebeente van Naundorff weer bijgezet. In alle stilte is de kist met het ge beente van Naundorff (Charles Louis de Bdurbon) Maandagmorgen vroeg opnieuw bijgezet in de grafkelder bij de Haagse Poort te Delft, nadat dr. J. P. L. Hulst uit Leiden Woensdag middag j.l. de stoffelijke resten had onderzocht. Omtrent de resultaten van dit on- derzoek is nog niets bekend gemaakt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 5