NIEUWS UIT ZEELAND m ZEELAND ZIJN NOG 3000 SLECHTE WONINGEN WEK DE GAL IN UW LEVER OP BLIJDE DAG VOOR BATH Gezond èn lekker! Gemeente Hulst wil meer grondgebied. KLEVERSKERKSE RINGRIJDERS STAAN AAN DE TOP! POLDER WALCHEREN STELDE DIJKGESCHOT VOOR 1951 VAST |T-genda 2 PROVINCIALE ^ZEEUWSE COURANT MAANDAG 2 OCTOBER 1950 Vergadering van de afdeling Zeeland van de Nationale Woningraad. Nieuwe regeling verdeling bouwvolumen. De afdeling Zeeland van de Natio nale Woningraad hield Zaterdag in de Prins van Oranje" te Goes een vergadering, welke door afgevaardig den van verschillende woningbouw verenigingen werd bijgewoond. De voorzitter, de heer A. C. van de Velde, opende met een kort welkomst woord. De heer D. Stam. van de Pro vinciale Dienst Volkshuisvesting hield daarna een inleiding over: „Regionale Woningbouwverenigingen". Het schrikbarend woningtekort is de oor zaak van de grote mate van samen woning. In onze provincie is in vele opzichten de woningtoestand nog schrikbarend te noemen en de direc tie Zeeland is thans bezig een onder zoek in te stellen naar de vele krot- tem. Het gaat hier zeker nog om eni ge duizenden woningen. Zodra het bouwvolume het toelaat zal stap voor stap deze ongewenste toestand moe ten worden verbeterd. Hier ligt een grote taak voor de woningbouw-ver enigingen voornamelijk in regionaal verband. Allereerst moeten de bouwkosten worden verlaagd, doch dat mag nim mer ten koste gaan van de eisen, die aan een goede arbeiderswoning ge steld moeten worden. Spreker zei de een voorstander van het systeem Bouma te zijn, waarmede ook in Zeeland reeds goede resultaten zijn bereikt. De heer Stam waarschuwde tegen te vérgaande overheids bemoei ing. Hij zou het initiatiéf liever in handen van de woningbouwverenigin gen zien. In Zeeland zullen in de eerste 30 jaar ongeveer 3000 slechte wonin gen moeten worden vervangen. ONDERHOUDSPROBLEMEN De heer W. Scherens, secretaris van de Nat. Woningraad, sprak ver volgens -Over: „Onderhoud en ondcr- houdsnormen van woningwetwonin gen". Hij wees er op. dat een der gro te problemen der woningbouwbe- stuurders de onderhoudsnormen vor- m.en. Deze zijn voor vooroorlogse wo ningen nog steeds op het oude niveau vastgesteld, niettegenstaande alle kos ten enorm zijn gestegen. De minister- heeft toegezegd, dat na de komende huurverhoging deze normen zullen worden gewijzigd. Dit zal voor de la gere gemeenteklassen neerkomen op een verdubbeling. De vraag rijst of deze verhoging, in het bijzonder voor Zeeland, wel voldoende zal zyn. Het vraagstuk is in bijzondere studie by de Nat. Wo ningraad en deze zal zich hierover mét de regering in verbinding stel len. Spreker bezag hierna de nieuwe bijdrageregeling voor nieuw te bou wen woningen. Dit nieuwe systeem zal naar sprekers oordeel voortref felijk werken, hoewel cr ook enige punten in zijn, die tot voorzichtigheid manen. Voornamelijk wat betreft de huurvaststelling die volgens dit systeem niet meer mag bedragen dan 30% van de oude huurprijzen zal aanleiding kunnen geven tot grote moeilijkheden. Voorts stelt de Nat. Woningraad zich op het standpunt, dat de zgn. goedkope bijdrage regeling een tijde lijk karakter moet dragen, daar er verschillende gemeenten zijn. welke deze goedkope wijze van bouwen niet kunnen uitvoeren. Tenslotte besprak spreker de verle ning van bouwvolume, zoals dit tot-fee den geschiedde. Het tegenwoordige systeem maakte het bouwen duur en de regering zal voor de eerstvolgende drie jaar een methode gaan toepas sen welke meer bevrediging zal schenken. Op deze belangrijke inleiding volg de een drukke bespreking. Jubileum H. C. van Donk. Zoals gemeld vond Vrijdagavond In de speelzaal van de Chr. Bewaar school te Goes, in intieme kring, de herdenking plaats van het 25-jarig jubileum van de heer H. C. van Donk, als hoofd van de Chr. Uloschool al daar. Een lange ry van sprekers heeft hier de jubilaris dank gebracht voor het vele werk dat hy in deze afgelo pen kwart eeuw voor het Chr. Ulo- onderwijs in Zeeland en voor Goes in het bijzonder heeft gedaan. De voorzitter, dr. G. Stam. ver tolkte de gevoelens van het school?- bestuur en bood als aandenken een eetservies aan. Achtereenvolgens spraken hierna de heer van den Tol uit Rotterdam, voorzitter bond van Chr. Uloscholen, waarvan de jubilaris ook hoofdbe stuurslid is, de heer B. Walrecht uit Biezelinge, namens de afd. Z.- en N.- Beveland van de Vereniging van Chr. Onderwijzers, mr. J. Sepers uit Goes, als bestuurslid van de Chr. Kweekschool te Middelburg, de heer Dekker uit Eindhoven, voorzitter 9de district van de Schoolraad, ds. A. W. M. Odé, namens de Ned. Herv. school to Goes, de heer J. E. Harthoorn, uit Goes, namens de Vereniging voor Openbaar Ulo, de heer Ysselstein uit Middelburg, als bestuurslid van de afd. Zeeland van de Vereniging voor Chr. Ulo, drs. D. Barends, rector van het Chr. Lyceum, de heer B. P. Da- vidse, als kerkeraadslid van de Gere formeerde Kerk te Goes, de heer J. Laport, als oud-bestuurslid der Chr. Uloschool, de heer J. H. Heringa, namens het personeel, de heer Bal kenende, namens de reunistenvere- niging en de oudleerlingen, de heer A. A. Nederhand, namens de hoofden der Prot. Chr. lagere scholen in Goes, de heer J. Mulder, namens de Geref. mannenvereniging, mej. Spoormaker, als oud-onderwijzeres aan deze school en tenslotte de heer E. van der Zee, penningmeester van het schoolbe stuur. Aan het eind heeft de heer Van Donk zich met een dankwoord tot de verschillende sprekers en gevers van geschenken gericht. Transport- en verpleeg- colonne Souburg nam deel aan wedstrijden te Nijmegen. Zaterdagmorgen werden in de No vumhallen te Nijmegen de jaarlijkse wedstrijden van het Nederlandse Rode Kruis gehouden voor Trans port- en verpleegcolonnes. Meer dan twintig Nederlandse kam- pioenploegen namen er aan deel, n.l. alle winnaars van de provinciale Ro de Kruis wedstrijden, de kampioens- ploegen van vorig jaar, voor de heren Rhenen en voor de dames Maastricht, streden tegen de overige 22 ploegen om het hoogste aantal punten. De helpsters kregen E.H.B.O.-opdrach- ten en werden ook getest op elemen taire verpleegkunst. De helpers werden naast E.H.B.O.-kundigheden vooral ook beoordeeld op transport vaardigheid. Uit Zeeland namen de transport en verpleegcolonne uit Souburg deel. Dr. J. P. J. Baesjou, van het hoofd- bux-eau van het Rode Kruis te Den Haag, was voorzitter van de jury voor de helpers en dr. T. A. Hooft- man uit Den Haag was voorzitter van de jury voor de helpsters. Dr. M. Schreudèr uit Vlissingen was jury lid. Kampioen 1950 by de dames werd Groningen (842 punten). Souburg werd 8e met 398 punten. De leidster kreeg 91 punten. Bij de heren werd Overschie kam- ?ioen (1410). Souburg kwam op de e plaats met 962 punten en 130 pun ten voor de leider. Advertentie O ittlt 's morgeus „Kiplekker" nit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal In uw ingewanden doen atromen. andera -verteert uw voedsel niet, het bederft. XJ raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVER PILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoel gang op natuurlijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onover- troffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpilletjes Dronken achter het stuur. De chauffeur A. Str. uit Rotter dam reed met zijn personenauto in zeer snelle vaart in de Hoogstraat te Tholen. De wagen ramde 'n schuur tje van de heer S. Baaij en botste toen tegen de woning van de heer J. Baaij, waar de wagen kantelde. De chauffeur, die in kennelijke staat van di'onkenschap verkeerde, werd door de politie in de cel gesloten. De wa gen bekwam weinig schade. EXAMENS. Geslaagd voor het propaedeutisch examen werktuigkundig ingenieur, de heer J. G. Doekes te Goes en U- P. Rfek te Hontenisse. Geslaagd voor het propaedeutisch examen theologie, de heer G. A. Odé te Goes GEEN ZEILWEDSTRIJDEN. De zeilwedstrijden tussen Neder land en België op de Schelde voor Terneuzen zijn Zondag niet doorge gaan in verhand met het slechte weer. In verband met het vergevor derd seizoen, zullen de wedstrijden, die al voor de tweede maal werden uitgesteld, nu wel afgelast Yvordén. Ds. J. Verboom legde eerste steen voor nieuw Vrij Evangelisch kerkgebouw. Zaterdagmiddag stond op de dyk te Bath een oudere inwoner van dit rustige, vredige dorpje naar dc Schelde te turen, waar op korte Rfstanrt een koopvaarder met zijn rijke lading naar Antwerpen opstoonide. Bynu vyf jaar geleden bood deze zelfde djjk een ander beeld. De Schelde lag stil en verlaten, doch aan de landzijde rukten de Canadezen langs de Kree» krakdam op om de Scheldemond te veroveren, opdat de haven van Ant werpen dienstbaar gemaakt kon worden aan de bevrijdingslegers. Over het dorpje Bath suisden de granaten en explodeerden boven de kleine wo ninkjes. Ook het enige kerkje dat cr nog stond dat van de Vrij Evange lische gemeente werd een puinhoop. Alleen de Bijbel werd gespaard Enkele jaren komt mén nu reeds bijeen in een oud, bouwvallig café. De resten van een biljart doen dienst als podiuxxx voor het orgel, de kathe der is getimmerd uit een paar geel geschilderde kx'aaldelen, het plafond is gestut en de vermolmde Vloer doet de vreemde bezoeker voorzichtig lo pen. Binnen afzienbare tijd zal deze on mogelijke toestand tot het verleden behoren, Want juist deze Zaterdag middag werd officieel de eerste steen gelegd voor het door de kleine Vrij. Evang. gemeente van Bath zo lang verbeide nieuwe kerkgebouw. DE EERSTE STEENLEGGING. Het was een blij gebeuren, niet al leen voor de leden van de gemeente, doch voor de gehele kleine gemeen schap van dit dorpje. Wie maar even kon, jong en oud, was bij deze plech tigheid aanwezig en ook van elders waren verscheidene belangstellenden gekomen o.a. ds. Timmerman, predi kant van de zustergemeente uit Yer- seke. Ds. Karelse, Vrij Evang. predikant te Goes, had de leiding van deze plechtigheid. Namens de kerkeraad sprak hij een welkomstwoord, in het bijzonder tot B. en W. en de gemeen tesecretaris van Rilland-Bath, de ar chitect, de heer Jac. C. van den Hout, de aanneixier, de heer W. Dron- kers en ds. J. Verboom uit Den Haag, die de eerste steenlegging zou ver richten. Hij was hiertoe uitgenodigd uit piëteit tegenover wijlen zijn va der, waaraan deze gemeente zoveel te danken heeft en tevens als sym bool-1 van vereniging van heden en toekomst. Gezamenlijk zong men Ps. 89: „Ik zal eeuwig zingen van Gods goeder tierenheer.". Ds. Karelse ging hierop voor in gebed, om vervolgens te ge wagen van het blijde van deze dag. Hier wordt een Vredeswerk begon nen, terwtfl men zich allerwege op maakt voor oorlog. De bouw is ook noodzakelijk, omdat een dorp zonder Huis des gebeds niet denkbaar is. Er wordt hier tevens een werk des geloofs verricht. Er is veel gebeden, geofferd, gevraagd en gegeven, doch ook in de toekomst zal dit nodig zijn. Spr. vertrouwde dat de burgery' zal tonen dit te verstaan en hoopte dat dit kerkgebouw bovenal zal zyn tot verheerlijking van God. Ds. Verboom legde hierna de eerste steen, om zich vervolgens tot de ge meente te wenden naar aanleiding van de tekstwoorden uit Jesaja, Weg Draaibrug-Sluis weer in gebruik. De verkeersweg van Draaibrug naar Sluis zal met ingang van heden weer voor het gewone verkeer geopend zyn. De duikers, die voor een goede afwatering van dit gebied, onder de weg door gelegd moesten worden, zijn herstem. Hiermedé is een eind gekomen aan de handicap van het verkeer tussen Aard'énbarg en Sluis. Door het verdwenen van de tramrails in het rijdek bovendien aanzienlijk verbreed. Brits schip aan de grond. Het Britse stoomschip „Accring- ton", groot 1680 ton, eigendom van de „British transport commission" te Londen liep Zaterdag by Vlissingen aan de grond. De „Accrington" was op weg van Antwerpen naar Harwich via het Oostgat. Het schip is op eigen kracht vlot gekomen. waarover wijlen zijn vader bij diens .ntrede sprak, n.l. „In stilheid en vertrouwen zal uwe sterkte zijn". Voorts bracht hij de gelukwensen van het comité van de Bond van Vrij Evang. gemeenten over. Hierna voer den nog het woord burgemeester J. A. de Goffau, die de gezonde samen werking bij deze boxiw toejuichte* alsmede de aannemer, de. heer W. Dronkers uit Yerseke, wien het tot dankbaarheid stemde aaxi de bouw van dit bedehuis te mogen meewer ken. Na het zingen van het eerste cn laatste vers van Ps. 121, sloot ds. Ka relse daarop deze treffende plechtig heid met dankgebed. (Advertentie) ROOSENDAAL HOLLAND TURNHOUT BELGIt Provinciaal Comité A.R. Kiesverenigingen. Het Prov. Comité van A.R. Kies verenigingen kwam Zaterdagmiddag in het Schuttei'shof te Goes bijeen, onder voorzitterschap van dr. K. Hui- zenga uit Middelburg. De heer R. Gosker uit Den Haag, adj.-secretaris van het Centraal co mité, besprak hier voor de talrijke afgevaardigden der diverse kiesver enigingen, de voorstellen inzake ver hoging contributie. Na afloop werden véle vragen gesteld, die door spreker uitvoexdg werden beantwoord. J. DE WEEZE t In de ouderdom van ruim 91 jaar is te Oosterland ovérieden de heer J. de Weeze. De overledene was van 1907 af tot 1939 lid van de raad en van 1916 tót 1939 wethouder. Voorts was hij van 19151940 ambtenaar van de Burgerlyke Stand. Hij slóot niet minder dan 85 huwelijken. De heer de Weeze, die lid was van de A.R. partij, was een zeer geziene fi guur in Oosterland. Indeling van Oost Zeeuwsch Vlaanderen in 6 of 7 grote gemeenten. De gemeenteraad van Hulst heeft de door het College van edeputeerdc Staten ontworpen grenswijziging als onvoldoende afgewezen en zich uit gesproken voor het denkbeeld om ge heel Oost-Zeeuwsch Vlaanderen in te delen in zes of zeven grote gemeenten. De heer P. A. M. G. dc Meurichy opende de debatten exx noemde het voorstel van G.S. volkomen ongemo tiveerd. Het komt in geen enkel op zicht tegemoet aan de noodzakelijke behoeften van Hulst. Spreker prefereerde het plan, waar bij Oost-Zeeuwsch Vlaanderen 6 of 7 grote gemeenten zou krijgen. De heer J. D. J. Martens meende, dat het voorstel in geexx enkel opzicht vol deed en wees er op. dat de gemeen te Hulst als belastinggebied minder vraagt dan de omliggende gemeenten. Spreker vroeg voor Hulst een zoda nige gebiedsuitbreiding, dat de ge meente zichzelf kan behelpen. Wethouder E. Th. Lockef eer legde ex de nadruk op, dat de uitbreiding van de gemeente Hulst gericht moet zyn op het Zuiden en dat wel in ver band met de Belgische arbeiders, die in Hulst werkzaam zyn. De gemeente Hulst heeft nimmer geweigex-d industrie op te nemen, maar zij heeft dat nooit gekund, om dat industriegrond totaal ontbrak. Wethouder P. Warnier sprak als zijn mening uit, dat .S. om politieke redenen niet aan Hulst willen geven wat nodig is. De burgemeester, de heer B. A. Th. M. Truffmo vónd het wonderlijk, dat in de gemeente Sint Jansteen een warmwaterroterij is gesticht op grondgebied, dat aan Hulst moet wor den toegewezen. Ook hy verwierp 't plan van G.S. De raad besloot daarop mede nadat was kennis genomen van een raport, dat door een bekend stede- bouwkundige werd uitgebracht aan G.S. een afwijzend aovies te zen den. Tegelijkertijd zal de aandacht war den gevestigd op de mogelijkheden, die door het college zyn voorbijgezien en zal de raad mededelen, dat hjj voorstander is van het plan, waarbij het grondgebied van O.Z. Vlaanderen wordt ingedeeld in zes of zeven grote gemeenten, Z WIJNTJES J AGE R FLESSENTREKKER. AANGEHOUDEN. Te Amsterdam werd zekere Chr. v. T., zonder vaste woon- of vei-blijf- plaats, aangehouden. De man woi'dt verdacht van diefstal van een rijwiel te Goes en Breda, tei-wyl hy zich te vens schuldig maakte aan flessen trekkerij, t.w. het logeren zondei* te betalen, o.a.'in Goes, Bergen op Zoom en Breda. De man is naar Goes overgebracht, waarna de Goese politie hem aan de justitie te Middelburg heeft overge leverd. HOOFDASSISTENT BELASTINGEN GEHULDIGD Zondag herdacht de heer J. A. Kroeders, hoofdassistent bij de Be lastingen te Middelburg het feit, dat hij 25 jaar in Belastingdienst werk zaam was. Ter gelegenheid van dit jubileum werd hij Zaterdag op zyn kantoor gehuldigd, in welke huldiging ook zijn echtgenote wei'd betrokken. De. heer Kroeders werd toegespro ken door de hoofdinspecteur tit., de heer H. W. Colmjon, de ontyanger, de heer Verhoef en zijn collega de heer Snoodijk uit Vlissingen. Als aan denken ontving hij een sigax-ettenko- ker en aansteker, terwyl mevrouw Kroeders bloemen in ontvangst mocht nemen. Middelbu. g OPBRENGST COLLECTE. De opbrengst van de collecte voor de „Stichting Opbouw" ten bate van het misdeelde kind bedroeg te Middel burg f 322.15. Vlissingen EEN BRUGGEWACHTER ZWAAIDE AF. Zaterdag nam de bi'ugwachter van de Binnenkeersluisbrug te Vlissingen afscheid van zijn brug en van de Wa terstaat. Een bescheiden functie, inderdaad, maar toch belangrijk. Hoeveel hardlo pende mensen heeft hij op het nipper tje over de reeds bewegende brug nog tijdig naar boot of trein geholpen! Maar ook, helaas, hoeveel reisplannen heeft hij hopeloos in de war gestuurd met zijn brug. En heeft hij niet in de loop der jaren een onafzienbare vloot van vaartuigen door zijn geopende brug geloosd, waar bij aan geen enkel huikje, hoe klein ook. de brugwachterlijkc groet werd onthouden! Veel critische opmerkingen zowel te land als te watër werden zijn deel doch onberoerd waakte hij op zijn brug zoveel mogelijk voor ieders be langen. Aan dit alles ,en zeker nog veel meer mdet de 65-jarige brugwachter M. Ha melink van de Bimicnkeersluisbrug gedacht hebben, toen hij Zaterdagmor gen in het wachthuis bij de brug door collega's cn andere Waterstaters werd „losgeweekt" van zijn baan en ambte loos burger werd. De scheiding van deze zeer ver dienstelijke landsdienaar werd voor hem veraangenaamd door de hartelij ke belangstelling, de vriendelijke af scheidswoorden en de stoffelijke blij ken van waardering, die hem op deze afscheidsdag toevielen, Eén bruggeman ging heen, een an dere zal de slinger zwaaien, de brug zal blijven draaien en staag zal voort vloeien de stroom van mopperaars, die juist geen tijd hebben om te wachten! Domburg GOUDEN HUWELIJKSFEEST. Het echtpaar v. d. Hage-Maas te Domburg, dat zijn gouden huwelijks feest vierde, heeft niet over belang stelling te klagen gehad.., Er werd in de buurt druk gevlagd en 's avonds kwam het muziekgezelschap „Apol lo" een sei'enade brengen. De heer v. d. Hage is ruim 40 jaar penning meester van dit corps geweest. Thans is hjj tot ere-lid der vereniging be noemd. Na harde kamp te Koudekerke. Op het Dorpsplein in Ivoudekerke heerst» Zaterdag een gezellige drukte. Daar werden de wedstrijden gehouden om de gemeentelijke kampioenschap pen ringryden en om het persoonlijk kampioenschap van Walcheren. Uit twintig gemeenten waren 64 rijders naar Koudekerke gekomen om elkaar te bekampen. Twee banen waren aangelegd en in vlot tempo werd het programma af gewerkt. Het viel hjerby op dat ex- bij de ringrydery zo goed als geen Zeeuwse costuums meer werden ge dragen. Alleen onder het zeer talrijke publiek zag men nog deze mooie kle derdracht. Om half tien wei-d met rijden be- fonnen en.met een korte onderbre- ing werd voortgegaan tot laat in de middag. Het was tegen half zes toen burgemeester J. L. Dregmans de fraaie bekers en medailles uitreikte, die in de muziektent voor het publiek te bezichtigen waren. Voordat hij hiertoe overging werd eerst gesproken door de voorzitter van dc Koudekerk- se ringx-ijders, de heer P. Bi-asser, die de organisator de heer P. Flipse, als mede liet gemeentebestuur van Kou dekerke dankte voor de spontane me dewerking. Nadat de burgemeester de leden van de Koudekex-kse Ringrijderij Ver eniging had opgewekt de handen in een te slaan-om op die manier een krachtige vereniging te vormen wer den ten slotte de prjjzen uitgereikt. Zij waren als volgt toegekend: Club-kampioenschap: Hoofdprijs, zilve ren wisselbeker, beschikbaar gesteld door het Vrije Volk. dc heren P.. A. en L. P. Brasser uit Kleverskerke. Gemeentelijk kampioenschap: le prijs, wissclbeker, geschonken door Kunslmest- handel v.h. Kooman en Co. N.V. te Dirks- land. voor de vereniging in Domburg; 2e prijs, wisselbeker, geschonken door de heer J. Balkenende te Kapclle. ging naar Oostkapelle; 3e prijs, wisselbeker van de gem. Koudekerke. voor Aagtekerke; 4e prijs, wisselbeker, beschikbaar gesteld door de V.V.V. Koudekerke, voor de ver eniging in Koudekerke; 5e prijs, wissel beker, geschonken door de firma wed. P. de 'Jöngh te Goes, voor de vereniging ir Gapinge; 6e prijs, lauwertak, geschonken door de heer N. Th. de Jong te Middel burg, voor de vereniging in Middelburg; Afscheid van de heer Alb. Jeronlmus als Raad. De algemene vergadering van de Polder Walcheren heeft Zaterdagmor gen tjjdens de najaarsbijeenkomst in het kantoorgebouw Poelendale te Middelburg overeenkomstig het voorstel van het dagelijks bestuur beslo ten de bedragen van het in 1951 te heffen dykgeschot vast te stellen voor het ongebouwd op 46.per ha. schotbaar en 87.80 per ha. vrij land en voor het ongebouwd op 7.per 100.belastbare opbrengst. Nota over uitvoering buitengewone werken. Het voorstel werd zonder discussie en zonder stemming aangenomen, waarbij de heer Z. Maljaars echter ge acht wilde worden te hebben tegenge stemd. Hij is van mening, dat een dex-- gélijk hoog dykgeschot boven de draagkracht van de betrokkenen uit gaat. In deze vergadering werd voorts de Polderrekening over 1949 vastgesteld en werd een nota van het dagelijks bestuur inzake uit te voeren buitenge wone werken voor kennisgeving aan genomen. Zoals wij reeds eerder uit voerig meldden, betreffen deze wer ken voorzieningen aan de vooroever van de Westkapelse zeedijk, herstel van de hoofden vóór die dijk en ver sterking van de strandhoofden tussen Zoutelande en Westkapelle en is er een kapitaalsuitgave van meer dan zes mil» lioeri gulden mee gemoeid. Het Polder bestuur zal zich andermaal tot de mi nister van Waterstaat wenden om hem te herinneren aan zijn toezegging, dat gestreefd zal worden naar een oplos sing van de moeilijkheden voor Wal» cheren. De vergadering ging accoord met een voorstel tot onderwerping aan de uitspraak van de Raad voor Arbitrage voor de Bouwbedrijven van een ge schil met de aannemersfirma Van Oord te Werkendam. Het Polderperso- ncel zal een gratificatie over 1950 ont vangen. alsmede een uitkering van 5 der bezoldiging over het derde en y'«rdo kwartaal 1950. De commissaris. sen de heren J. L. v. d. Harst, jhr. Ir. H. L. Boogaert en J. Polderdijk wer den herbenoemd tot leden der Finan ciële Commissie voor 1951 en 1952. EEN AFSCHEID. Na afhandeling van de agenda, nam de voorzitter, mr. R. W. Graaf van Lynden, op hartelijke wijze afscheid van de heer A. Jeronimus, die in vér band met zy'n vertrek naar elders ont slag heeft gevraagd als Raad van de Polder. De heer van Lynden herinner de er aan, dat de scheidende Raad sinds 1925 deel heeft uitgemaakt van de algemene vergadering en dat men steeds op de meest plezierige manier met hem heeft samengewerkt. Dikwijls verlevendigden zijn scherpzinnige op merkingen de discussies en brachten deze op hoger plan. Daarbij komt, dat hij zyn scherpzinnighèid steeds in dienst stelde van het Polderbelang, De voorzitter bracht hem .daarvoor" dank en deelde mede, dat hem t.z.t. als. aan denken een foto zal worden aangebo» den van het Polderbestuur in het nieu we Polderhuis, dat. zoals bekend, ver moedelijk begin December geopend wordt. In zijn dankwoord zeide de heer Je ronimus, dat de vergaderingen steeds van de meest aangename aard zijn ge weest, vooral door de wijze, waarop zij geleid werden. Nimmer heeft hij enige achterdocht in de werkelijke be doeling van de voorstellen behoeven té. hebben. De heer Jei'onimus verzekerde tenslotte, dat hij steeds met grote be langstelling kennis zal nemen van de vérdere lotgevallen van de Polder Walcheren. 7c prijs, lauwertak, geschonken door de heer de Koning tc Goes, voor de vereni ging In St. Laurens; 5e prijs, medaille, geschonken door de heer M. Gunst te Goes, voor Vrouwenpolder: 9e prijs: me daille, geschonken door de heer P. Huijs- son te Middelburg, voor Veere; 10e prijs, medaille, geschonken door de heer J Koole Sr. te Koudekerke. voor Souburg. Persoonlijk kampioenschap: Hoofdprijs, zilveren wisselbeker, geschonken door de Zeeqwse Voeder- en Kunstmesthandel te Middelburg, werd gewonnen door de heer St. Brouwer te Oostkapelle. die als aandenken aan deze beker een herinnc- ririgskruis ontving, aangeboden door de beer Jac. Arendse te Souburg. Reserve kampioenschap, verzilverde beker, ge schonken door de Prov. Zeeuwse Courant, gewonnen door de heer A. Brasser te Kleverskerke. De heer P. Brasser uit Kleverskerke won de medaille geschonken door de heer W. Brand te Domburg, terwijl de heer A. Arendse de medaille won die beschik baar was gesteld door de burgemeester van Vrouwenpolder, de heer W. N. van Liere. Het hoogst aantal ringen werd gesto ken door St. Brouwer te Oostkapelle. nl. 20; 19 ringen werden gestoken door: A. Brasser en P. Brasser; 18 ringen door: J. de Klerk en Jac. van Wallenburg; 17 ringen door: J. Provoost en P. Arendse; 16 ringen door: L. P. Brasser en J. Rey- nierse; 15 ringen door: J. Brouwer en J. Koole; 14 ringen door: A. Rcyniersc, P. Jobse. P. Peper. A. de Visser, J. Rl'e- mens, F. Moens en P. Jongepier; 13 ringen door: J. Brand, P. Roose, P. de Visser, J. Maas en C. Wattcl; 12 ringen door: P. de Visser, J. Caste}. P. Duvekot,' W. Maljers en Hi Rcynierse. BRIDGfe BRIDGEYVEDSTRIJD TE VLISSINGEN. Niet minder dan 76 deelnemers on deelneemsters hadden ingeschreven voor de eerste bridge wedstrijd. v.ah de bridge-club „De Vlissingse Fles". De wedstrijd werd gehouden in het Strandhotel en gespeeld werd in vier groepen. De voorzittel', de heer A. van Iren, wees in zijn openingswoord op de be tekenis van dit eerste openbare op treden van zijn club. Hij hoopte, dat dit initiatief stimulerend zou werken. In groep A werd de eerste prijs ge wonnen door de heren Schreuder en Van Vught, de tweede door de dames Dronkei-s en Brouwers. Voor groep B 1 was het resultaat: 1. Mej. Ale- wijnse en de heer Breel, 2 mevr. Meij er en de heer Voorn. Vodr groep B 2 1. de heren v. d. Woestijne en v. d. Mark, 2. de heren Ruyg en Simpe laar. Voor groep C: 1. de heer en mevr. Steenland, 2. de heer en,mevr. Peeck. Bovendien kregen de heren Schi*eu- der en Van Vugt de prijs vo'ox; het hoogste totale puntenaantal, tweede waren de heren v. d. Woestijne en v. d. Mark. Tenslotte werden nog twee speci ale prijzen toegekend aan de paren, die uit twee byzondere spellen het hoogste aantal- hadden gehaald. Na afloop van de wedstrijd, die zeer geanimëèrd vei'liep, was er nog gelegenheid een dansje te doen. MIDDELBURG. Vandaag: Electro: Bittere Rijst (18. j -.. 7 en 9.15 uur; Schouwburg: Leve de samba (a.l.h 8 uur; Van Benthem. cn Jutting: Tentoonstelling schilderijen Piet Bulthuis (t.m. 7 Oct.). Morgen: -Schuttershof: Ned.- Volkstoneel, - Het vergeten peloton (M.B.B.), 8 uur: C.J.M.V .-gebouw: Kadervergadering C.N.V., 8 uur. VLISSINGEN. Vandaag: Alhambra, Tromba. 18 j.. 7 én -• 9 uur. Luxor: De Blauwe Dahlia, 18 j., 8 uur. Concertgebouw. Het verge ten peloton, Ned. Volkstoneel, 8 "uur. Evang. Lutherse Kerk Walstraat- Openbjfre bijeenkomst. 8 uur. Morgen: Alhambra: Dc belevenissen van Dr. Wassel. 18 j„ 7 en 9 uur; Luxor Rodeo in Texas, 14 j., 8 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 2