PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MacArthur doet beroep op Noord-Korea de strijd te staken Indrukwekkende onthulling van gedenkteken te Westkapelle 0E BILT Koers van de Canadese dollar vrij. Pas volgend jaar R.T.C. over status van de West. Zuid-Koreanen hebben Zondag 38ste breedtegraad overschreden SCHERPE TAAL VAN PEKING TEGEN AMERIKANEN EEN NIEUWE STAD EN HAVEN IN NIEUW-GUINEA Dodenherdenking rond het Kruis hij de Vuurtoren De samenvoeging van de Europese landbouw. VOORSPELT: 193e Jaargang - No. 231 Dagblad, uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie: F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred.: G. Ballintijn PI. verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week; f 3.90 p. kw.; £r. p. p. f 4.15. per kw. Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Maandag 2 Oct. 1950 ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct. per mm. Minimum p. advertentie i 2.50. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max.8 regels): van 1—5 regels f 1.—. iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C., Middelburg. Nog slechts weinig tegenstand van de Noordelijken. Generaal MacArthur heeft Zondag In een speciale boodstap een oproep gericht aan de opperbevelhebber van de-Noordkoreaanse strijdkrachten om alle onder zijn bevel staande troepen, waar ook op Korea aanwezig, opdracht te geven onmiddellijk de wapens neer te leggen. Een spoedige en totale nederlaag en algehele vernietiging van Uw gewapende macht en oorlogspotentie is thans onvermijdelijk, aldus MacArthur, en opdat de besluiten van de Ver. Naties met een minimum aan verder verlies van mensenlevens en vernieling van eigendommen worden uitgevoerd doe ik deze oproep. MacArthur doet verder een beroep op de Noord-Koreaanse opperbevel hebber. terstond alle krijgsgevange nen en burger-geïnterneerden vrij te laten en de nodige voorzieningen te treffen voor hun bescherming, ver zorging, levensonderhoud en onmid dellijk vervoer naar aan te wijzen plaatsen. De Noord-Koreaanse strijd krachten met inbegrip van de krijgs gevangenen die zich in handen van 't commando der VN bevinden zullen de zorg blijven genieten als voorge schreven door de beschaafde gewoonte en practijk en toestemming ontvan gen om, zo spoedig als practisch uit voerbaar is, naar hun haardsteden terug te keren. Vliegtuigen van de strijdkrachten der V.N. hebben na de publicatie van Mac Arthurs oproep 2% millioen exemplaren met de volledige tekst van zijn boodschap in het Koreaans boven de Noordkoreaanse hoofdstad Pjongjang, oefenbases en troepencon centraties der Noordelijken uitgewor pen. De oproep van MacArthur werd Zondagmiddag in vier Koreaanse dia lecten uit Tokio en door radio Seoel omgeroepen. Radio Seoel herhaalde de boodschap om het uur Volgens verklaringen van Ameri kaanse verbindingsotfiecieren hebben Zondag Z.-Koreaanse troepen de 30ste breedtegraad in de richting Jangjang overschreden. Deze stad ligt 8 km, ten Noorden van de grens. De Zuld- Koreanen hebben bevel gekregen om Op te rukken. De V.N.-troepen ontmoeten in Zuid- Korea geen noemenswaardige tegen stand. Intussen weet men van veer tien communistische divisies niet, waar zg zich bevinden. De overblijf selen van vijf divisies moeten zich in- fesloten in de Westeljjke zak bevin- an meer men heeft nog niets waar genomen. Het is mogelijk, dat de meeste Noordkoreaanse militairen zich in boerenkleding gestoken hebben en de heuvels zijn ingetrokken, niet opgemerkt door de optrekkende Amerikanen. Ook bestaat de moge lijkheid, dat het merendeel er in ge- Voor het eerst sinds 11 jaar. De Canadese minister van Finan ciën, Douglas Abbott, heeft Zater dagavond het besluit van zijn rege ring medegedeeld, de koers van de Canadese dollar op de internationale geldmarkt vrij te laten. Dit is voor het eerst sinds elf jaar. De aankondiging van het vrijlaten van de Canadese dollar wordt te Lon den als van het grootste belang be schouwd. Na elf jaren, gedurende welke vrijwel alle valuta's straf ge fixeerd zijn geweest, heeft Canada 's werelds derde handelsnatie en het land dat dit jaar het voorzitterschap van het internationaal monetair fonds bekleedt zijn wisselkoers de voor oorlogse vrijheid hergeven. Tot deze maatregel is Canada ge bracht door een grote vlucht van Amerikaans en ander geld in Cana dese dollars. Een belangrijke reden om geen de finitieve koers voor de Canadese dol lar vast te stellen was, dat dit aan Amerikaanse speculanten een zekere winst zou hebben opgeleverd. Men wil zich over het algemeen, niet wagen aan voorspellingen over de koers, welke de Canadese dollar zal bereiken. Franco won dank zij Duitse steun. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse zaken heeft Zondag een derde boek over het Duitse buiten landse beleid van 1918 tot 1945 ge publiceerd. Hierin is te lezen, dat de Nazi's meer dan 200 millioen dollar hebben uitgegeven om Franco te hel pen aan de overwinning in de Spaan se burgeroorlog en dat Hitier als te genprestatie gehoopt had een ruim aandeel te krijgen in de exploitatie van de Spaanse koper- en tinmijnen evenals in de controle over de Mid dellandse Zee. Het Departement is van mening dat Franco waarschijnlijk de burger oorlog had verloren, indien hij deze hulp niet had gekregen. Voorts wordt betoogd, dat de pogingen van de Rus sen om in Spanje een communistisch regiem aan het bewind te brengen de Duitsers ten goede zijn gekomen omdat deze pogingen schade hebben berokkend aan het Engelse*-streven in Spanje een gematigde regering in het leven te roepen. slaagd is ten Noorden van de grens te komen. In Seoel lijden de burgers gebrek en koude. De laaiende vlammen van de brandende stad hebben plaats ge maakt voor honderdeft kampvuren waar de burgers, in de nabijheid van hun vroegere huizen, warmte trachten te vinden. De spandoeken, waarop welkomspreuken voor de troepen der V.N. waren geschreven, zijn ver dwenen en de bevolking tracht zich hiermede tegen de koude te beschut ten. Opeengehoopt vuil benadeelt de hygiëne en in de stad heerst een lij kenlucht van de onder het puin be dolven doden. Vliegtuigen van de marine hebben de plaats Oeidjongboe, twaalf km ten Noorden van Seoel weggevaagd zo deelt het communiqué van generaal MacArthur mede. Superforten hebben bruggen en spoorlijnen aangevallen, die mogelijk door de Noordkoreanen op hun terugtocht gebruikt zouden kunnen worden. Bur. Vllsslngen Walstr 58—60. tel. 2355, 4 HJnen (b.g.g. 2861 of 2160); M'burg Londense Kaai 29. 'tel. 2077 en 2924; Goes: L. Vorststr. 63. tel. 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12, tel. 102; Terneuzen: Brouwerijstr^2; Zlerikzee: N. Bogardstr. C 160, tel. M In Den Haag wordt verwacht, dat de ronde tafel-conferentie, die uitein delijk de status van Suriname en de Ned. Antillen in het Koninkrijk moet bepalen, niet eerder dan het voorjaar of de zomer van 1951 kan beginnen. Het is namelijk niet mogelijk de uitvoering van de interim-regeling te doen geschieden zonder het gezag van de oude Staten in de oude samenstel ling. De nieuwe Staten in de nieuwe samenstelling dienen de regeling te realiseren. Er zullen dus eerst Sta tenverkiezingen moeten worden ge houden, maar dit kan slechts ge schieden na wijziging van het kiesre glement. Eén van de Statenleden van Aruba, de heer Amelink, heeft de regering telegrafisch verzocht, alsnog de ze telverdeling uit de interim-regeling terug te nemen. „Dé bevolking is zeer verbitterd", aldus het telegram. „Er zijn reeds groepen, die zich tot Venezuela wenden om voorspraak. Drijf Aruba niet een weg op. die uit eindelijk tot een breuk met Neder land zal voeren". Huisbrandvoorziening baart geen zorg. Het ministerie van Economische Zaken vestigt er nogmaals de aan dacht op, dat de beschikbaar komen de hoeveelheid anthraciet evenals vo rige jaren beperkt zal zijn. De ver bruikers zullen dus ook genoegen moeten nemen met andere soorten, zoals eierkolen, esskolen en cokes. Eierkolen en kleine cokes kunnen aldus het ministerie mits gemengd met anthraciet van dezelfde afme tingen, zonder bezwaar ook in haar den worden gestookt en zijn boven dien belangrijk goedkoper dan an thraciet. Naar aanleiding van bovenstaand bericht verneemt het A.N.P. nog, dat gezien de huidige gang van zaken, voor bezorgdheid geen grond aanwe zig moet worden geacht. Indonesiërs zouden ten gunste van Nederland hebben gestemd. Ofschoon de verkiezing van nieu we leden van de Veiligheidsraad ge heim was, vernam Aneta, in verant woordelijke Indonesische kringen, dat aangenomen kan worden, dat de In donesische delegatie, die voor de eer ste maal in de V.N. haar stem uit bracht, ten gunste van Nederland stemde. In Flushing Meadows werd beves tigd, dat de Indonesische minister van buitenlandse zaken, Moh. Roem, spoedig naar Amerika zal vertrek ken, waar hij de leiding van de Indo nesische delegatie in de algemene vergadering der V.N. op zich zal ne men. De heer Palar zal, in afwachting van zijn komst, als waarnemend hoofd optreden. Debat over Korea in V.N.-Assemblee begonnen. Tsjoe-en-Lai, de mi nieter van Bui tenlandse Zaken van communistisch China, heeft In een rede te Peking ge zegd, dat zjjn regering nauwlettend de ontwikkeling op Korea, „na de in vasie van de Ver. Staten" gadeslaat. De tactiek van een langdurige „ver- zetsoorlog" zou het Koreaanse volk de gelegenheid geven vele moeiiykhe- den te boven te komen en de eind overwinning te behalen. Het Chinese volk zou geen buiten landse agressie dulden en zich nipt afzijdig houden, wanneer imperialis ten naburig gebied binnenvallen. In een artikel in de „Pravda" schrijft de Chinese minister, dat com munistisch China vastbesloten is Ti bet te „bevrgden" en Formosa „aan de contröle van de Amerikaanse agressors" te ontrukken. Pandit Nehroe, de premier van In dia, heeft Zaterdag te New Delhi als zijn mening uitgesproken, dat de strijdkrachten der V.N. niet de 38ste breedtegraad moeten overschrijden, voordat vredelievende middelen om de strijd te beëindigen beproefd zijn. De politieke commissie van de As semblee der Ver. Naties is begonnen met de besprekingen van het plan voor een verenigd Korea, dat is opge steld door zes landen, waaronder Ne derland. Een Russisch voorstel om vertegenwoordigers van Noord- en Bevin noemt Berlijn „bolwerk tegen agressie". Lord Henderson, de Britse onder minister van Buitenlandse Zaken, heeft Zondagochtend bij de opening van het Britse paviljoen op de eerste jaarbeurs te Berlijn na de oorlog een speciale boodschap voorgelezen van minister Bevin, aan de Berlijners. Bevin verklaart hierin, dat de Wes terse mogendheden Berlijn beschou wen als „een bolwerk tegen agres sie en integrerend deel van de vrije wereld". Harold Wilson, de minister van Handel, opende het Britse paviljoen. Hij maakte bekend, dat een nieuwe handelsovereenkomst tussen Enge land en Duitsland was getekend en beschreef de jaarbeurs als „een ge lukkig voorteken, niet slechts van de industriële wedergeboorte van dit grote centrum van de Europese han del, maar ook van de moed, de hoop en de vlijt waarom de Berlijners sinds lang bekend zijn". Luchtgevecht uitgezonden per televisie. Britse bezitters, van televisietoe stellen hebben Zondag in de huiska mers een luchtgevecht kunnen vol gen. Een televisiecamera in een Bristol vrachtvliegtuig gaf hen een indruk van Londen in vogelvlucht toen plot seling zeven vampire straaljagers met een snelheid van 600 km per uur op de lens afstormden en een schijn- aanval uitvoerden. Het programma was een herhaling van eenzelfde enscenering op de dag tevoren, toen zware wolken het zicht belemmerden. De uitzending, die Zondag -in stralend weer werd gege ven, was een volledig succes. Zuid-Korea uit te nodigen tot bijwo ning van de debatten werd verwor pen. Een motie van nationalistisch China om alleen Zuid-Korea uit te nodigen, werd aangenomen met de kleinst mogelijke meerderheid. De meeste sprekers lieten zich ten gunste van het plan uit. De Neder landse afgevaardigde, v. Balluseck, zeide, dat er geen geldige reden be stond voor verdeling van Korea. De algemene vergadering moest con structieve maatregelen treffen, opdat de offers van de strijdkrachten der V.N. op Korea niet vergeefs zijn ge weest. Roulette in beslag genomen. De Haagse politie heeft in een „bridgehuis" in de Groot Hertoginne- laan een roulette met toeberoren in beslag genomen. De eigenaar kreeg een proces-verbaal. Voorafgegaan door verkeerspolitie reden enkele grote verhuiswagens met Zeeuwse kunstschatten van Middelburg via Vlisslngen naar Gent. Op de foto: de afrit van het veer te Breskens! Beroepsvervoerders ongerust. HET VERVOER DOOR BELGIë ZOU VEEL GELD GAAN KOSTEN In kringen van het beroepsvervoer is ernstige ongerustheid ontstaan over een maatregel van de Belgische re gering, waarbg de verkeersbelasting voor vrachtauoto's en autobussen met terugwerkende kracht tot 1 Januari 1950 sterk verhoogd Ls. Onlangs is overeengekomen tussen Nederland en België om op basis van wederkerigheid geen verkeers- of wegenbelasting van elkanders onder danen te heffen. Tot 1 Sept. 150 echter betaalden vrachtwagens met benzinemotoren 80 fr. en wagens met dieselmotoren 160 fr. per dag. Deze bedragen zijn inmiddels aanzienlijk verhoogd. Volgens een Vrijdag bij de Belgische douane ontvangen circulaire wordt thans bepaald, dat voor buitenlandse vrachtauto's de verhoogde belasting over een aantal rgdagen in 1950 geldt, met andere woorden, dat voor iedere buitenlandse vrachtwagen een aanzienlijk bedrag in francs wordt nagevorderd. Deze bedragen moeten voor 21 October a.s. worden voldaan. Op het Nederlandse ministerie van Financiën betwijfelt men het, of de Belgische regering de nieuwe maatre gel inderdaad van toepassing zal ver klaren op Nederlandse vervoerders. Er is inmiddels reeds contact met het Belgische ministerie van Financiën ©pgenomeh. Treinontsporing bij Delft. Door het neerkomen van de boven leiding en de ontsporing van enkele goederenwagens bij Delft is het trein verkeer tussen Rotterdam en Den Haag in de nacht van Zaterdag op Zondag enige tijd gestoord geweest. Gedurende enige tijd moest op dit traject met diesel- en stoomtreinen worden gereden. Zondagmiddag kon de storing worden opgeheven. Zaterdag is voor het Indonesische ministerie van buitenlandse zaken de vlag der Verenigde Naties gehesen. De Ned. Dok- en Scheepsbouwmij. te Amsterdam heeft van een Panamese firma opdracht gekregen tot de bouw van een 24.000 tons tanker. Groot bouwplan van de gouverneur zou over drie jaar gereed kunnen zijn. Kosten bedragen naar schatting f 30.000.000.-. Kort voor zijn terugreis per vlieg tuig naar Nieuw-Guinea vertelde de heer S. L. J. van Waardenburg, de gouverneur van dit gebied, aan de pers, dat de plannen, waarmede hg een maand geleden naar Nederland kwam, in beginsel zeer welwillend zyn ontvangen. Z\jn grote bouwplan, omvattende de bouw van een nieuwe stad, een haven en een weg, is in principe goedgekeurd. Het bedrag, dat er mee gemoeid is, wordt op dertig millioen gulden ge schat. De verdere uitbouw van Nieuw Gui nea is alleen mogelijk, wanneer er deskundigen zijn. Men moet deze goe de levensomstandigheden kunnen aanbieden, zonder dat van luxe spra ke zal zijn. Deze overweging inspi reerde de heer Van Waardenburg tot zijn bouwplan, dat over drie jaar ge reed kan komen. Reeds volgende maand zal een deskundige van 't de- Eartement van wederopbouw in ver and hiermede naar Nieuw Guinea vertrekken. Een ander project, dat de heer Eindelijk reed Engelse racewagen. Tijdens de internationale autoraces te Goodwood boekte de nieuwe En gelse wagen, de Brm, die tot dusver bij iedere start bleef staan, zijn eer ste successen. Beide wedstrijden, om de Woodcote Cup en die om de Goodwood Cup, werden door de Britse coureur Par- nell met Brm gewonnen. Aan de voet van de vuurtoren te Westkapelle, waar de ruim 160 slacht offers van het bombardement op 3 October 1944 en de beschieting uit zee op 1 November 1944 in de met schelpen bedekte graven een laatste en passende rustplaats hebben gevonden, heeft de burgemeester van West kapelle, mr. M. Tydema, Zaterdagmiddag, in het bijzijn van de nabestaan den van de gevallenen, een wit hardstenen kruis onthuld. In het voetstuk van het kruis zijn de woorden gebeiteld: „Wij zyn verlost, maar 't heeft uw dood gekost". Tijdens de indrukwekkende plechtigheid voerden verschillende sprekers het woord en werden kransen by het kruis gelegd. Vooraf was in de kerk van de Gereformeerde Gemeente een herden kingsdienst gehouden waarin voorgingen ds. W. de Wit, predikant van de Gereformeerde Gemeente te Middelburg, ds. W. Oosthoek, Ned. Herv. pre dikant van Westkapelle en ds. J. G. Pontier, predikant van de Geref. kerk in Westkapelle* Mr. Tydema getuigde in zijn rede van de dankbaarheid, dat na al de doorstane ellende weer gebouwd kan worden aan de toekomst en die van het dorp. Onder dit bouwen verstond hij ook het elkaar helpen en lief te hebben. Het verheugde hem bijzon der, dat de doden hier op passende wgze begraven konden worden en bracht daarvoor zijn dank over aan het Comité „Westkapelle Herrijst", dat zich hiervoor veel moeite heeft gegeven. Ook bracht hij dank aan de bouwkundige, de heer W. Roelse, die het voetstuk van het kruis heeft ge plaatst en aan de heer Woudenberg, die voor de aanvoer van de materia len en stenen heeft zorggedragen. De burgemeester aanvaardde namens de gemeente Westkapelle het monument en gaf de verzekering, dat het de ge meente een eer zal zgn de graven van de gevallenen te verzorgen. Hier- na legde hg een krans aan de voet van het kruis. ,Ik zie dit kruis achter de vuurto ren niet als een teken des doods, maar als een teken van Gods ontfer mende liefde, waarmee Hg juist de dood heeft overwonnen", aldus ds. Oosthoek, die na de burgemeester sprak en namens de Kerkeraad van de Ned. Herv. Gemeente een bloem stuk plaatste by het kruis. Kransen werden ook nog aange dragen door de heer w. Flipse na mens de Zondagsschool „Kinderen van Eén Vader" en de heer L. Ka- land, namens de C.J.M.V. „Timo- thells". DS. W. REUS AAN HET WOORD. Tot besluit van de plechtigheid op de dodenakker rond de vuurtoren werd gesproken door ds. W. Reus, de gewezen predikant van de Ned. Herv. Gemeente te Westkapelle die de oor logsdagen en de verschrikkingen van het bombardement en de beschieting heeft meegemaakt. Ds. Reus herin nerde in zgn rede aan de bange uren die doorleefd waren en hoe ontzag gelijk veel leed over Westkapelle en Domburg is gekomen en hoe moeilijk het voor de nabestaanden is om hier te staan. God heeft hen echter daar toe de kracht gegeven. De waardige en berustende wijze waarop hier in Westkapelle het kruis gedragen is, heeft mij, aldus ds. Reus. klein en stil gemaakt. Met dankbaarheid her dacht ds. Reus, dat hij jarenlang in Westkapelle het Evangelie heeft mo gen verkondigen. De predikant be sloot, zijn rede met het uitspreken van een gebed, waarna de plechtig heid op ae begraafplaats ten einde was. HERDENKINGSDIENST. Vooraf was in-de kerk van de Ge reformeerde Gemeente een herden kingsdienst gehouden welke alleen toegankelgk was voor de nabestaan den van de gevallenen en enkele ge nodigden. De kerk was geheel gevuld. Ds. W. de Wit, die als eerste spreker de kansel betrad, opende de dienst met het laten zingen van ps. 90 2, waarna hij de verzen 18 tot 25 las uit het 31ste hoofdstuk van Jeremia. On ze gedachten, aldus ving ds. de Wit zgn predikatie aan, gaan terug naar die bange uren van October 1944 toen wg onze betrekkingen hebben verlo ren. Wie zal ooit die dag vergeten. Tenslotte zei spreker, dat het kruis van Christus in de eerste plaats her innert aan Gods toorn, in de tweede plaats aan Zijn liefde en in de derde plaats aan Zijn genade. Ds. Oosthoek, die na ds. de Wit sprak, nam als uitgangspunt voor zijn preek de tekst op het kruis: wij zijn verlost, maar 't heeft uw dood gekost. Welk een geluk, aldus de pre dikant, verlost te zyn vaii de onder- Van Waardenburg onder handen zal nemen, is de ontwikkeling van de to nijnvisserij. De markt voor dit pro duct schijnt in Amerika willig te zijn. De gouverneur poogt ook het parti culiere bedrijfsleven in Nederland voor Nieuw-Guinea te interesseren en zal nog dit jaar met zgn Australische ambtgenoot in het Oostelijk deel van het eiland van gedachten wisselen. Hg wil namelijk een zekere mate van samenwerking met Australië berei ken. Binnenkort komen Nederlandse plannen op tafel. „Nederland zal binnenkort in staat zgn plannen tot samenvoeging van de Europese landbouw uit te brengen en het zal actie voeren voor een ernsti ge behandeling van een der moeilgk- ste problemen: de integratie van de landbouw", aldus sprak minister S. L. Mansholt Zaterdag tijdens de ope ning van de Nymeegse veiling. De minister toonde zich ongerust over de jongste ontwikkeling van het internationaal handelsverkeer. Onder de werking van de liberalisatie van het handelsverkeer is in ons omrin gende landen bezorgdheid ontstaan voor de eigen productie. Het oude protectionisme steekt met beperkin gen van de handel de kop op. Ernsti ge handelsbelemmeringen leiden ech ter op den duur tot wederzijdse be perkingen, daardoor tot verminde ring van de internationale handel en tenslotte tot het terugvallen, interna tionaal, van de welvaart tot een on aanvaardbaar niveau. Daarom is in ternationale economische samenwer king nodig, met een werkelgke inte gratie van land- en tuinbouw, die leidt tot stabilisatie van afzet en prgs en daardoor tot verhoging van de welvaart. Communistische demonstraties in Ruhrgebied mislukt De voor Zondag georganiseerde communistische demonstraties in het Ruhrgebied zgn op een mislukking uitgelopen. Er was bgna 100.000 man politie op de been, van wie voor het eerst sommigen met stenguns en geweren waren bewapend. Ruim 1200 communistische jonge ren zyn door de politie gearresteerd. in vrgheid te mogen leven. Een leven dat echter niet mag vervlakken tot het normale, doodse, kale en niets zeggende leven. Tot besluit herdacht ds. Oosthoek ook hen die voor onze bevrgding zijn gestorven. Zg offerden alles, hun ge luk en jonge leven. Bg tien- en hon derdtallen zyn ze hier voor onze kust verdronken. Ds. Pontier gaf de aanwezigen, na het verleden en heden, waarover de vorige sprekers hadden gesproken, een woord voor de toekomst mee. Het kruis, zo zei ds. Pontier, moet midden in ons leven staan. „Als wg dit niet elke dag opnieuw willen aanvaarden, dan hebben wij ook niet het eeuwige leven". De herdenkingsdienst werd beslo ten met het zingen van ps. 119 3. VEEL WIND. Weersverwachting, geldig tot he denavond. Wisselend bewolkt met plaatselijk enkele buien. Matige tot krachtige en in de kustprovincies tgdelgk har- de Zuid-Westelijke wind. Weinig ver drukking en de slavernij en om weer andering in temperatuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1