PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Ruim een millioen m3 door Ossendrecht water werd geleverd Aardverschuiving brengt diepe rouw over Zweeds dorp DE BILT Men dacht dat de wereld verging Kantlijn SEOEL AAN REGERING VAN ZU1D-K0REA OVERGEDRAGEN Vandaag r MINISTER STIKKER KEERDE OPTIMISTISCH TERUG KORTE PREDICATIE OPNIEUW WERD NEDERLAND IN V-RAAD GEKOZEN De Waterleiding Maatschappij Zuid-Beveland in 1949 VOORSPELT 193e Jaargang - No. 230 Dagblad, uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie: F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred,: G. Ballintijn. PL verv.ï W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week; f 3.90 p. kw.: £r. p. p. f 4.15 per kw. Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 30 Sept. 1950 ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct. per mm. Minimum p. advertentie f 2.50. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max.8 regels): van 1—5 regels f 1.—. iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C., Middelburg. Bur. Vlissingen Walstr. 58—60, tel. 2355. 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160); M'burg Londense Kaai 29, tel. 2077 en 2924; Goes: L. Vorststr. 63, tel. 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12. tel. 102; Terneuzen: Bro uwerijstr. 2: Zlerikzee: N. Bogardstr. C 160, tel. 28 Hulzen werden honderd meter meegesleept en in een rivier gestort Het Zweedse dorp Surte in de nabijheid van Gothenburg is geteisterd door een aardverschuiving. Minstens veertig woningen zyn ingestort of verzakt. Waarschijnlijk door de hevige regens van de laatste dagen heeft de kleiachtige laag, waarop de woningen waren gebouwd, het begeven, waardoor een aardverschuiving van bijna honderd meter ontstond, die ge bouwen en mensen meesleepte. Het spoorwegstation en vele huizen zyn in de rivier de Goeta gestort. Sommige woningen bleven boven de rivier hangen. Meer dan honderd personen worden vermist. Men vreest, dat zy met het puin van hun huizen naar de rivier zyn meegesleept. Toen er beweging in de huizen blokken kwam, brak er een paniek uit. Moeders, die onder hun instor tende woningen te voorschijn kropen riepen jammerend om hun kinderen. Een vrouw verklaarde; „Ik greep mijn zoontje van vier jaar en pro beerde naar buiten te hollen. Ons huis bewoog zich echter in snelle vaart naar de rivier. Plotseling stond het stil. Het voorpand scheurde van boven naar beneden open en wij kon den door de grote scheur ongedeerd naar buiten komen. Ik dacht dat het einde van de wereld gekomen was. Het huis begon te zwaaien en de kalk kwam naar beneden". De vrouw van de stationschef ver telde: het station bewoog. Er viel iets op mijn hoofd waardoor ik be wusteloos werd. Toen ik bijkwam lag het station in de rivier en stond on der water. Ik bevond mij op de bo venste verdieping. Een jongen pro beerde mij bij mijn armen door het dak naar boven te trekken. Na an derhalf uur slaagde hij er in mij er uit te krijgen. Duizenden tonnen klei hebben de rivier de Goeta afgedamd Niets is verheugender, dan de om mekeer, die de ontwikkeling op Korea nu wel definitief heeft genomen. De tegenstand van de Noordelijken is ineen gestort, het is met de kracht van de aanvaller gedaan. De Amerikanen en de weini ge troepen van andere staten, die aan hun zjjde strijden, hebben een militair wonder verricht, dat niet zal nalaten de tegenstander respect in te boezemen. Eensklaps rijst nu echter deran ge vraag, of de troepen der Verenig de Naties aan de vroegere grens, de 38ste breedtegraad, him opmars zul len staken, of dat zij Noord-Korea zullen gaan bezetten. MacArthur heeft voor het laatste de bevoegd heid, zo wordt uit Washington ge meld, maar zou de bezetting aan niet-Amerikaanse troepen willen overlaten, ten einde te voorkomen, dat de Russen de actie zullen opvat ten als een onvriendelijke daad van Amerika. Voor ons aller gezondheid lijkt 't ons voorlopig het beste, dat men Noord-Korea onbezet laat. Waarom de Russen prikkelen zonder dat daar toe de noodzaak aanwezig is? Lie ver de koppen bij elkaar steken en trachten de vrede te waarborgen zonder strijd! Hebt U buitenlandse had dit jaar? logé's ge- Als dat het geval mocht zijn staat U wellicht een onaangename ver rassing te wachten. De schat kist profiteert van uw gastvrijheid envan uw gebrekkige wetsken- ms. De vreemdelingenpolitie behoort namelijk op de hoogte te worden ge steld van aan buitenlanders verstrekt nachtlogies en de meeste Nederlan ders hebben dit natuurlijk niet ge weten. Vandaar dat thans velen ver rast worden met een boete van 25 50. Is het nu waarlijk nodig om het kweken van goodwill, ook als daarbij een foutje gemaakt wordt, al dus te bestraffen? De regering is voornemens de sa larissen van de topfiguren on der de ambtenaren, zoals staatssecretarissen en secretarissen- generaal niet onaanzienlijk te verho gen. Nadat een tijd geleden de mi nistersalarissen reeds op het dubbe le van 1939 waren gebracht, ook in een periode, waarin eigenlijk ieder een naar loonsverhoging zat te snak ken. Het is zeer goed mogelyk, dat de „topfiguren" een hoger salaris dub bel en dwars waard zijn. Maar dat de regering er mee aan komt dragen terwijl anderen niet meer dan 5% krijgen en de zogenaamde middelba re inkomens vermoedelijk maar 180 dat is niet alleen pijnlijk, maar ook volkomen in strijd met de politiek, welke de regering verklaart voor te staan. Net stembureau der Tweede Ka mer is er de oorzaak van, dat Vrjjdag een groot aantal Ne derlandse kranten een foutief be richt heeft geplaatst. In de Donder dagmiddag gehouden bijeenkomst van de Tweede Kamer is namelijk meegedeeld dat de motie-Stapelkamp, waarin er op werd aangedrongen met spoed de pensioenen te verho gen, verworpen was met 38 tegen 39 stemmen. Het stembureau bestond klaarblijkelijk uit slechte rekenmees ters. Later kwam namelijk de mede deling, dat er verkeerd geteld was. De motie was aangenomen met 39 tegen 38 stemmen. Hetgeen de ge pensioneerden wel prettig zullen ton den. Beter rekenen voortaan, herën! en gesloten voor alle rivierverkeer. Het water steeg in korte tijd onrust barend. Ingenieurs zyn van mening, dat wellicht met dynamiet gewerkt zal moeten worden om het stijgende wa ter een uitweg te verschaffen en er gere aardverschuivingen te voorko men. Om het geteisterde gebied is een cor don van politiemannen ter lengte van 5 km. getrokken om nieuwsgierigen op een afstand te houden. Meer dan 400 man mi litairen helpen de politie en brandweer lieden met het zoeken naar overlevenden. Bij de rivier zijn wachten geplaatst om het stijgende water in het oog te houden. Andere hulpploegen werpen dammen op om het water te stuiten. Geologen vrezen, dat de steeds groter wordende scheuren rondom de verwoeste gebouwen plotseling wijd uiteen zullen gaan en de reddings ploegen zullen verzwelgen. De Zweedse radio heeft de inwo ners van Surte, die op het ogenblik van de aardverschuiving afwezig wa ren, verzocht, zich bij de politie te melden, opdat men zal kunnen na gaan hoevelen thuis waren toen de ramp gebeurde. In allerijl zijn in Gothenburg de ziekenhuizen in gereedheid gebracht. Sleepboten met baggermachines zijn gearriveerd, die zullen proberen een kanaal door de klei in de rivier te graven. Amerika roept 300.000 mail onder de wapenen. Het Amerikaanse leger heeft bekend gemaakt, dat het in de komende zes maanden 300.000 man onder de wape nen zal roepen, wat meer is dan het dubbele van het aantal, dat het oor spronkelijk had willen oproepen. Luchtaanval op Ambon De vertegenwoordiger van de „Re publiek Zuid-Molukken" deelt mede van zijn regering bericht te hebben ontvangen, dat Indonesische vliegtui gen enige uren boven Ambon vlogen. De vliegtuigen zouden de stad Ambon gemitrailleerd hebben. Ook radio-Ambon heeft melding gemaakt van de luchtaanval door 'n Indonesisch vliegtuig op Ambon. Syngman Rhee: er is geen 38ste breedtegraad Generaal Mac Arthur heeft gisteren Seoel officieel overgedragen aan de Zuid-Koreaanse president, Syngman Rhee. De plechtigheid werd gehou den in het Doeksoepaleis. Op hun tocht door Seoel werden Mac Arthur en Rhee door Koreanen toegejuicht. De generaal verklaarde tijdens de plech tigheid van de overdracht, dat 53 landen waren opgestaan in een geeste lijke afkeer van de opmars van het imperialistische communisme. „Dank zy een barmhartige voorzienigheid hebben onze strijdkrachten, strijdende onder de standaard van. Verenigde Naties, deze oude hoofdstad van Korea bevrijd". Syngman Rheó deed tydens de plechtigheid een bex-oep op de Noord- Korea nen zich over te geven. De Zuid-Koreanen zouden, volgens Rhee, geen politiek van meedogenloze wraak volgen. Mac Arthur werd door Rhee gedecoreerd met de orde van Militaire verdienste eerste klasse. Officieren van de Amerikaanse ge heime dienst schatten het aantal in Seoel om het leven gekomen inwo ners op 30.000 De Noord-Koreanen zouden, voornamelijk om politieke redenen, 20.000 anderen gedood heb ben. Een zelfde aantal zouden zij meegenomen hebben naar gevangen kampen ten Noorden van de 38ste breedtegraad. Op verschillende plaatsen in Seoel wordt nog geschoten, maar bulldo- sers van het Amerikaanse leger zijn is het 150 jaar geleden, dat de Fransman Ph. Lebon patent verkreeg op een procédé om door distillatie uit steenkool lichtgas te produceren; is het 100 jaar geleden, dat de Oostenrijkse kleermaker Jo sef Madersperger, de uitvinder van het prototype van de huidi ge naaimachine, te Wenen over- leed. Order aan Zuid-Koreanen om halt te houden De verbonden legers hebben thans vier-vjjfde van Zuid-Korea bezet en ontmoetten zo goed als geen tegen stand meer. Een Amerikaanse woord voerder heeft verklaard, dat het Ame. rikaanse achtste leger de Zuidkore- anen gelast heeft by de 38ste breedte graad halt te houden en zich te her groeperen. De woordvoerder weiger de in te gaan op de vraag welke or ders er na deze zullen volgen. In welingelichte kringen te Londen ziet men als waarschijnlijke politiek, die de V.N. zullen aannemen .ten aan zien van Korea, het voeren van een beperkte militaire operatie ten Noor den van de 38ste breedtegraad, welke kort voor de Sowjet-Russische en Chi nese grens zou stoppen. De Indiase regering vreest, dat het overschrijden van de 38ste breedte graad door de strijdkrachten van de V.N. de Chinese regering zal provo ceren tot interventie in Korea. Men gelooft, dat inlichtingen van de In diase ambassade te Peking wijzen op een straffere houding van de Chinese regering en op een mogelijke dreiging van directe interveptie. President Truman heeft generaal MacArthur telegrafisch gelukgewenst met „de overwinning in Korea". reeds begonnen met het opruimen van de puin. Bijna de helft van de stad is vernietigd. De straten zyn een verwarde massa van verwoeste hui zen en verspreid liggende telefoon palen. Honderden omgekomen bur gers liggen nog onder de bergen puin. Majoor Frank Lowe, de persoon lijke vertegenwoordiger van presi dent Truman in Korea, heeft ver-_ klaard, dat de Noord-Koreaanse hoofdstad moest worden gebombar deerd als represaille voor de moed willige vernieling door de Noord- Koreanen in Seoel. De Zuid-Koreaanse president, Syng man Rhee, heeft op een vraag, of de strijdkrachten van de V.N. de 38ste breedtegraad zouden overschrijden, geantwoord: „Dat is het doel van deze oorlog. Er is ^een 38ste breedte graad". Rhee verklaarde dit, nadat Mac Arthur Seoel aan hem had over gedragen. Zoals bekend zal begin October in Vlissingen een begin worden gemaakt met de bouw van nieuwe sluizen, ter vervanging der oude (op de voor grond) die in de oorlog zwaar werden beschadigd. Eerst moet echter de door de Duitsers gebouwde bunker (in het midden) worden opgeruimd- Wanneer de werkzaamheden eenmaal zyn begonnen, zal de bootdienst tus sen Vlissingen en Breskens tijdelijk buiten dienst worden gesteld, omdat de nieuwe sluizen gedeeltelijk op de plaats van de aanlegsteiger zullen komen. Op de achtergrond de „Prins Bernhard" bij de aanlegsteiger. Hij heeft niet de indruk, dat er oorlog dreigt Inschakeling van West-Duitsland Volgens minister Stikker is het I noodzakelijk, dat Duitse eenheden een Minister stikker, die Vrijdagmiddag uit onderdeel zullen vormen van een ge- New vork op Schiphol terugkeerde, gaf integreerde Europese strijdmacht. „Dit is ook belangrijk", aldus de mi nister, „omdat, wanneer wij onze ver dedigingslinie zo ver mogelyk naar het Oosten leggen, wij staan in een land, waarvan de bewoners de nodi ge medewerking verlenen". Ook voor onze handel met Duitsland acht de heer Stikker de beëindiging van de staat van oorlog van uitermate groot belang. Minister Stikker verklaarde ten slotte niet het standpunt te delen van de Amerikaanse senator, die meen de, dat landen als Nederland zich ge heel op de oprichting van landstryd- krachten dienen in te stellen en de verdediging ter zee moeten overlaten aan landen als Engeland en de V. S. als zijn mening te kennen, dat een over schrijden van de 38e breedtegraad in Korea waarschijnlijk niet zal zijn te ont gaan. Hij gelooft echter niet, dat dit tot ernstige internatictiale verwikkelingen zal leiden, wanneer het op verstandige wljijze geschiedt. „Wanneer wij trouwens het beeld der internationale situatie op het ogenblik beschouwen, is de algemene indruk, dat er geen oorlog dreigt", zo meende de heer Stikker. Een grotere krachtsinspanning op het gebied der weerbaarheid dan tot heden het geval was, ziet de minister als een noodzakelijkheid. In deze mi litaire inspanning schuilt echter het gevaar, dat inflatie kan ontstaan. Dit probleem dient door gezamenlijk overleg te worden opgelost. 'Welke strijdkrachten geleverd zul len moeten worden voor de verdeli- ging van West-Europa, zal moeten worden uitgemaakt tijdens de bespre kingen van de ministers van defensie in October. De Beneluxlanden zullen in nader overleg treden betreffende de beëindi ging van de staat van oorlog met Duits land. Een verklaring hierover Is In Oc tober te verwachten. Franse communisten ageren tegen burgerwacht Het centrale comité van de Franse communistische partij heeft Vrijdag avond een resolutie bekend gemaakt, waarin wordt verklaard, dat de leden van de voorgestelde Franse burger wacht zullen worden beschouwd als „vijanden van het volk", en als zo danig behandeld zullen worden. Het comité heeft alle communisten geïn strueerd al het mogelijke te doen de oprichting der burgerwacht te ver hinderen. MEER GELOOF NODIG? „En de apostelen zeiden tot den Heer: geef ons meer geloof". En de Heer zeide: „Indien gij een geloof had als een mosterdzaad, gij zoudt tot deze moerbeiboom zeggen: word ontworteld en in de zee geplant, en hij zou u ge hoorzamen". Lucas 17 5, 6. Dat is toch wel een goed ding, waar de discipelen om vragen meer ge loof. Want bij alle dingen, die we te genwoordig'bezitten, bezitten we het minst van alles geloof. Hoe meer we in staat zijn, alles te produceren en te vermeerderen, des te minder zijn we in stkat ons geloof in God te ver meerderen. Hoe langer de lijst van dingen wordt, die v;ij mensen schep pen, des te korter wordt de lijst van dingen, die God schept: „Heer, ver meerder ons het geloof". Bij alle dingen die wij tekort ko men, komen we God het allermeeste tekort. God is voor de meeste mensen niet Degene, die de tekorten aanvult, of dekt. Hem missen we 't allermeest. Hij is helemaal weggeraakt; voor ve len een oud bijgeloof geworden. Heer, vermeerder ons geloof. Wanneer het werk gedaan is; wan neer we een ogenblik stil zijn; wan neer we opkijken van alle krantenbe richten, die ons een wereld zonder God laten zienDan kan het door ons heen gaan; we hebben toch eigen lijk maar één vraag: meer geloof, meer vertrouwen in God. Nu geeft de Heer echter een ver rassend antwoord op deze vraag. Hij zegt: Uw geloof moet niet méér worden, maar anders. Het moet levend worden: als een mosterd zaad. Levend, dat wil zeggen: bewe gend, werkend, woekerend met de gegeven kracht. Uw geloof behoeft niet méér te worden, maar het moet levend worden. Met dat kleine beetje, dat mosterdzaadje, moet ge aan de gang, aan het werk. Een grote stapel dood hout vormt nooit een bos, maar één zaadje kan het begin van een woud zijn. De Heer heeft er niets aan, bij uw geloof nog een heleboel zekerheden en overtuigingen en meningen te voe gen. Maar die éne gedachte, die leeft, dat kleine mosterdzaad van echt ver trouwen op Hem, dadr moet ge het van hebben. Alleen dan gebeurt er wat. „Heer, maak mijn geloof leven d". Zuidzande. A. KUYLMAN Donderdagavond en Vrijdagavond heeft de Tweede Kamer met gesloten deuren het rapport over Nieuw-Guinea besproken. Rood China tot bespreking over Formosa uitgenodigd Nederland is met 47 stemmen, de ver eiste tweederde meerderheid in de Veiligheidsraad gekozen. Ook Brazilië is gekozen en wel met 57 stemmen. Over Turkye en Libanon zal een nieu we stemming worden gehouden. De Veiligheidsraad besloot tevens met zeven tegen vier stemmen de Chi nese communistische regering tot de bespreking over de kwestie Formosa in de Veiligheidsraad uit te nodigen. De Raad nam eveneens een voorstel van Ecuador aan om de bespreking Vraag uit Walcheren wordt steeds groter De N.V. Waterleiding MaatscliappU „Zuid-Beveland" heeft In 1949 veel aandacht besteed aan voorbereidingen van werken welke in de naaste toe komst worden verwacht in verband m<5t de steeds groter wordende vraag naar water door Walcheren. Vnn de totale waterlevering van 1.460.500 m3 werd in 1949 reeds 416.325 aan de N.V. Waterleiding My. „Midden Zeeland" geleverd. Behalve het projecteren van een verdere verdubbeling van de transport leiding tussen Ossendrecht en Goes behoren tot deze werken de vernieu wing en uitbreidingsplannen van de bronnen, de scrubber en de machine installatie. Teneinde een inzicht te krijgen in een nieuwe methode voor ontijzering van het water, werd in Maart 1949 een proefinstallatie opge steld. Op grond van de gevonden uitkomsten werd een project gemaakt voor een scrubber of ontyzerlngsinrichting, aldus het jaarverslag van deze N.V. over 1949. Gedurende 1949 werd o.m. op de eigen telefoonleiding tussen Ossen drecht en Goes een 8-tal stopcontac ten aangebracht, waardoor het per soneel dat op dat traject werkzaam is, zich onmiddellijk met de bedrijfs leiding in verbinding kan stellen met behulp van verplaatsbare telefoon toestellen, die in de montage-auto's worden meegenomen. In het najaar van 1949 is begonnen met de aanleg van een waterleiding net in de kom van Ossendrecht. Daar twee bronnen van het oude bronnen- veld waren verzand, moest een nieu we bron worden geboord. Hierbij is frote tegenslag ondervonden doordat e hoorbuizen by het trekken afbra ken. In de onmiddellijke nabijheid werd toen opnieuw met boren begon nen. By het aansluiten van de zuig- leiding op de nieuw geboorde put bleek, dat deze zuigleiding vrijwel ge heel met fijn zand was gevuld, als gevolg van de verzanding van de oude bronnen. HET BEDRIJF IN CIJFERS. In 't afgelopen jaar werd 1.839.000 M3 water opgepompt, zodat nu sinds 1912 totaal 32.928-000 M3 water aan de Brabantse bodem werd onttrok ken. Het gehele net heeft thans een lengte van afgerond 308 kilometer zonder de spruitleidingen naar de woningen waardoor sinds het be gin in 1912 in totaal 31.599.000 M3 water is gevloeid. In Zuid-Beveland, Woensdrecht en Ossendrecht zijn thans 14.037 wonin gen op het net van de Waterleiding My. Zuid-Beveland aangesloten. Kat- tendijke en Waarde staan daarbij aan de spits met een percentage van 98 pet., terwijl Driewegen met 50 pet. de hekkensluitster vormt. (Goes: 97 pet.). Het waterverbruik per hoofd gerekend naar het aantal werkelijke verbruikers van aangesloten wonin gen, bedraagt voor 1949: 62 liter per etmaal, of 42.8 1. per hoofd der be volking. In 1948: 44.3, 1947: 45.7 (droge zomers!), doch in 1913: 6.7. De waterlevering bracht f 444.707.68 op, waarvan f 48.744.69 door de N.V. Waterleiding My. Midden Zeeland werd betaald. Het bedrijfsoverschot dat beschik baar is voor afschrijving en uitke ring voor rente en aflossing van de lening aan de aandeelhouders, be reikte in 1949 een record, nL 12.87 pet. van het aandelenkapitaal. De balans per 31 Dec. 1.1. geeft in actief en passief een bedrag van f 2.537.334.28 aan en de winst en ver liesrekening in debet en crediet een bedrag van f 444.774-10, w.o. een be drag van f 65.906.70 voor uitkering (rente en aflossing gemeenten-aan deelhouders). (Vervolg op pag. 2) van deze kwestie tot 15 November uit te stellen. Dr. Tsiang ,de Chinese nationalisti sche gedelegeerde verklaarde zich niet eens met de gang van zaken en ver klaarde ,dat zijn stem als veto be schouwd diende te worden. Tsjiang verklaarde verder nog, dat in de geschiedenis van de Veiligheids raad de Sowjet-Unie meer dan 40 veto's had uitgebracht. Hij vroeg zich af, of de Raad zijn veto minder gerechtvaar digd achtte dan de veto's van de Sow jet-Unie. Voor het voorstel tot uitnodiging van een vertegenwoordiger van com munistisch China stemden: Engeland, Ecuador. India. Franlyijk. Noorwegen, Joegoslavië en de Sowjet-Unie. Tegen de V.S., China. Egypte en Cuba. Koninklijk Paar vier dagen naar Engeland Voor officieel be2:oek aan Engelse Koninklijke familie H.M. de Koningin en Z.K.H. de Prins der Nederlanden hebben een uitnodiging aanvaard tot een officieel bezoek aan de Koning en Koningin van Engeland op Buckingham Palace van Dinsdag 21 November tot Vrydag 24 November a-s. Onze Londense correspondent meldt: Hoewel het programma hier nog niet officieel bekend is gemaakt, staat het reeds vast, dat dit o-a. zal omvatten een groot galabanket op Buckingham Palace en een tweede galabanket, dat door Koningin Juliana zal worden aangeboden. Voorts een officiële lunch in de Guildhall zo mede een lunch van de minister van Buiten landse Zaken Ernest Bevin. Verder zal een schitterende gala voorstelling gegeven worden in het grote Koninklijke Operagebouw te Covent Garden en zullen ae Koningin en Prins waarschijnlijk een bezoek brengen aan de Countv Hall (ge meentehuis) en aan de Nederlandse Kerk. VRIJ RUSTIG WEER. Geldig tot Zaterdagavond. Aanvankelijk hier en daar nevel of mist, overigens over het algemeen veel bewolking met voornamelijk in de ochtend plaatselijk enige lichte regen of motregen. Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke richtingen. Iets hogere middagtemperaturen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1