Nieuw toestel voor hartonderzoek JIMMY BROWN, sporiheld no. 1 Televisie in de geneeskunde Zeeuwse Almaoak NEDERLANDS POEET CANDIDAAT VOOR DE FRANSE TROON? ffyie ons optcluXfo Op de klapbanke Grens der sferen VRIJDAG 29 SEPTEMBER 1950 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 Interessante expositie op de jaarbeurs. (Van onze speciale verslaggever) UTRECHT, September In het middelpunt van veler belangstelling Stond op de thans achter de rug liggende Xajaars beurs de wel zeer Inte ressante expositie in de Irenehall van de medisch-pharmaceutïsche afde ling, welke deed zien, wat ons land ook op dit gebied tegenwoordig presteert. Geen wonder dan ook, dat H. M. de Koningin bij Haar officieel bezoek aan de Jaarbeurs veel aandacht wijd de aan de stand, waar moderne zie kenhuisbedden van allerlei soort, me dische praeparaten en chirurgische apparaten stonden opgesteld. Met eni ge alleszins begrijpelijke huivering gaat de leek langs de moderne martel werktuigen, die tot heil der mensheid moeten dienen, maar ook met sympa thie en bewondering langs een nieuw Nederlands product als de ijzeren long. waarin degene ,die door de vreselijke ziekte der kinderverlamming getrof fen is, heil en baat kan vinden. Onze belangstelling werd getrokken door. een stand der N.V. Verbandstof- fenfabrieken Hijmans in Den Haag die als importeurs het nieuwste toestel voor hartonderzoek demonstreerden. En onze belangstelling was zo groot, dat wij na een theoretische demon stratie door een der medewerkers der Usines Gallus de Paris, ir. John Hus sy uit Bern, zelf als proefkonijn dienst deden, teneinde aan den lijve de proef op de som te laten nemen, in dit geval op het apparaat af te lezen, wel ke curven onze hartslag maakte. De electro-cardiovectograaf. welke de Parijse hoogleraar prof. dr. J. B. Milanovich heeft uitgevonden en door de Usines Gallus wordt gefabriceerd, berust in afwijking van de tot nu toe bekende en door hartspecialisten en ziekenhuizen algemeen gebruikte Amerikaanse toestellen op het princi pe van de Cathodestraalbuis. waarop het cardiogram geregistreerd wordt. Daar de cathodestraalbuis uiterst ge voelig is, wordt de door het hart op gewekte stroom hierop geregistreerd in de vorm van een bijzonder duide lijke en scherpe grafische voorstelling der hartslagen. SCHERPE OPNAMEN. Door het inschakelen van de vecto- graaf kan de hartlus in drie posities op het televisiescherm der cathode straalbuis gezien worden. Teneinde de verkregen cardiogrammen en beelden later te kunnen raadplegen, kan de geneesheer door een camera, welke voor het scherm geklapt kan worden, scherpe opnamen maken van 1/100 se conde en van 5 minuten. Het laatste wordt vooral dan toegepast, wanneer een cyclus van curves bestudeerd moet worden door de behandelende Deze cardioveetograaf betekent vol gens ir. Hussy een ware omwenteling op het gebied van de cardiologie, daar de gebezigde wisselstroom geen enke le invloed op het hart heeft. In het begin van deze maand is het apparaat met grote instemming ont vangen op het Cardiologen Congres, dat te Parijs gehouden is en waarbij 1500 hartspecialisten en internisten uit de gehele wereld aanwezig waren. Ir. Hussy heeft ons de wonderen van dit nieuwe instrument gedemon streerd, na om onze beide polsen een latexband met een massief-zilveren électrode bevestigd te hebben. Tevo ren waren deze electroden met een stroomgeleidende zalf crème-contact" ingesmeerd. Alras huppelden de bewegelijke lij- Minister van den Brink kondigt wetsontwerpen aan De Minister stelt zich voor in het thans aangevangen parlementaire jaar indiening van een aantal wets ontwerpen te bevorderen, aldus meldt de memorie van toelichting bij 'de be groting van economische zaken. Vooreerst een Bedrijfsvergunnin- genwet ter vervangipg van het tij dens de bezetting tot stand gekomen bedrijfsvergunningenbe3luit en de daarbij buiten werking gestelde be- drijfsvergunningenwet van 1938. Voorts kan in dit verband genoemd worden een Vestigingswet, die de ves tigingswet kleinbedrijf 1937 en het besluit algemeen vestigingsverbod kleinbedrijf 1941, alsmede enige an dere tijdens de bezetting getroffen wettelijke maatregelen zal vervangen. Een belangrijke wettelijke maatre gel, welke naar verwacht mag wor den aan de Staten Generaal zal wor den voorgelegd, is voorts een Wet met betrekking tot Kartelvraagstuk ken. DE BLAREN VALLEN Nu zijn de blaren dan toch plotse ling in groten getale beginnen te val len. De wind stuift om de straathoe ken en dwarrelend drijft hij de brui ne stoet van gevallenen voor zieh uit, bruin en geel en helder licht rood, maar zonder uitzondering herfstig. Er hangt om alle dingen een dofgrijze nevel en het ruisen van de regen, het ruist te vaak de laatste dagen! heeft een klank, die er nooit in ligt in de lente of de zomer. De harde vlagen hebben de zonnebloemen ge knakt, de dahlias zijn zowaar al aan het verwelken. Als er zon was ge weest in deze mistroostige September maand zou er nog iets van de glorie van de zomer zijn overgebleven. Nu een dag regen door een dag storm en een dag storm door een dag regen gevolgd werd, afgezien nog van de dagen, waarop het regende en stormde tegelijk, nu is de zomer wer kelijk het land. uit. De kachels branden, de schoorste nen roken, de kolenboeren rijden af en aan. Tot volgend jaar, zegt de zomer. De herfst meldt zich aan. nen over het televisiescherm, waarbij bij elke beweging onzerzijds de curven langer of korter wei-den. Ter gerust stelling van degenen, die in de naaste toekomst met dit apparaat onderzocht zullen worden, mogen wij mededelen, dat men generlei schok of onaangena me gewaarwording ondervindt bij dit hartonderzoek. waarbij de geneesheer, wil hM compleet zijn niet alleen de polsen, doch ook de enkels en meer polen van het lichaam met het toestel verbindt. Voor de medici zal deze nieuwe vin ding, waarbij dus de televisie een be langrijke rol op medisch gebied ver vult, naar ons van bevoegde zijde ver zekerd werd, ook daarom van belang Het buitenland trekt. DUIZENDEN NEDERLANDERS BRACHTEN HUN VACANTIE IN ANDERE LANDEN DOOR. (Van onze Haagse redacteur). Den Haag, September. De be langstelling van Nederlandse vacan- tiegangers en zakenlieden voor het buitenland is de laatste jaren op op vallende wijze toegenomen. Dit blijkt uit een mededeling, die een van de di recteuren van de A.N.W.B., de heer Schaardenburg, op een bijeenkomst van het Contactcentrum op Voorlich- tingsgebied in Den Haag gedaan heeft. In 1939, het laatste jaar vóór de oorlog, zijn hier te lande 48.000 reis documenten voor het buitenland uit gegeven. Uiteraard was dit aantal in 1946, het jaar na de bevrijding, aan zienlijk gedaald. Het bedroeg toen 22.000. Doch daarna liep het sterk op en wel tot 88.000 in 1949 en reeds 60.000 in de eerste helft van 1950. De A.N.W.B. gaf in 1939 36.500 reisinlichtingen over het binnenland en 19.000 over het buitenland. Na de oorlog waren de Nederlanders ge dwongen om in eigen land te blijven. Dit komt tot uiting in het aantal door de A.N.W.B. verstrekte reisinlichtin gen in 1946, namelijk 76.000 over het binnenland en 6.000 over het buiten land. Spoedig kwam hierin een ken tering: in 1949 werden 71.000 reisin lichtingen verschaft over het binnen land en 65.000 over het buitenland en in de eerste helft van 1950 43.000 over het binnenland en 54.500 over Het buitenland. Het aantal kampeerkaarten, dat in 1950 döor de A.N.W.B. werd afgege ven. bedroeg meer dan 100.000 tegen 90.000 in 1949. zijn. omdat mede door de ogenblikke lijke fotografische opnamen een be handeling van vele patiënten in een betrekkelijk kort tijdsverloop mogelijk wordt, hetgeen bij het huidige tijdro vende electro-cardiografische onder zoek niet het geval is. Voor de hartspecialisten met grote fondspractijk (en het aantal verplicht en vrijwillig verzekerden stijgt nog voortdurend!) een ware uitkomst! (Nadruk verboden) Lijken uit mijn te Worksop bovengehaald. In de door brand geteisterde mijn gang te Worksop in Engeland heeft men de lijken van 47 van de 83 slacht offers naar boven gehaald. Uit de lig ging van de meeste lijken kan worden afgeleid, dat sommigen zich nog slechts op enkele meters van de uit gang van de gang bevonden, toen zij door de dichte rook vestikt werden. Pogingen om de andere lijken te ber gen heeft men moeten opgeven. Een knikker kan raar rollen Amsterdamse rechercheurs houden zich thans druk bezig met een diefstal van een grote hoeveelheid knikkers. In de hoofdstad is een knikkerfabriek gevestigd, die vooral voor de export werkt. De eigenaar ontdekte laatst tot zijn grote verbazing bij een jvinkelier een doosje met knikkers ,die voor het buitenland waren gefabriceerd. De po litie werd in de zaak gemengd en niet minder dan 17 personen werden gear resteerd. Het bleek, dat verscheidene arbeidsters en arbeiders van de fabriek allen familie van elkaar, geregeld knikkers en verpakking stalen en de buit verkochten. Proefproces mislukfe door juridische vergissing Woensdag is voor de Amsterdamse rechtbank in een door de notaris mr. A. G. Lubbers uit Amsterdam uitge lokt proefproces tegen deze vrij spraak geëist. Dit proces miste na melijk zrjn doel door een juridische vergissing: men had de verkeerde ge tuige opgeroepen. De wet schrijft voor, dat een no taris van een notariële acte geen in zage aan derden mag verlenen. Te genwoordig worden echter dikwijls fotocopieën van dergelijke acten ge maakt. De minister heeft dit goed gevonden, mits deze copieën op het notariskantoor worden gemaakt. Wei nig of geen notarissen beschikken echter over een eigen fotocopieër-in- richting. Mr. Lubbers heeft in October 1949 een fotocopie laten maken van een originele acte in het gebouw van de Incassobank te Amsterdam. Dit werk geschiedde door een vrouwelijke em ployé. Minister Wyers was van me ning, dat mr. L.' zijn ambtsgeheim had geschonden, omdat de bewuste juffrouw inzage had gehad van de acte. Doordat echter niet zij, doch een collega als getuige was opgeroepen, viel het hele proces in duigen. 97. De motor met zijspan was snel op de weg gekeerd en toen de agent IJskil een beetje gas had gegeven, vloog hij langs de nog steeds voort- trappende Jimmy, sloot toen gas af... De inspec teur zwaaide met zijn arm om Jimmy te wijzen, dat deze stoppen moest. Maar als hij nu dacht, dat dit enig effect maakte, sloeg hij de plank toch mis, want Jimmy begreep op slag, dat het die klabakken om meneer Babbel te doen was. Amerikaanse mariniers, de z.g. „leathernecks", zetten de gevangenen, die zy in de strijd om Seoul hebben gemaakt, met de handen gevouwen in de nek tegen een muur. Terwyi twee mariniers met het geweer in de hand nauwlettend toezien dat de gevangenen geen enkele verdachte beweging maken, zoekt een derde hun kleding na op wapens. Louis Charles de Bourbon v erlangt er niet naar, tenzij het Franse volk hem zou roepen. Louis Charles de Bourbonburger of vorst? Deze vraag ryst by een interview, dat het A.N.P. met de rechtstreekse afstammeling van Karl Wilhelm Naundorff mocht hebben. Deze familie is vol vragen. Was Naundorff in werkelykheid de dauphin van Fraükryk, zoon van Lodewyk Capet, die in de storm van de Franse revolutie zijn ondergang vond De heer de Bourbon, Nederlands staatsburger, dichter en litterator, neemt deze vraag nuchter op. „Het is natuurlijk Interessant om te weten, of het mysterie rond de Temple overtuigend kan worden opgelost", zo zegt hy. Maar of dit iets aan de tegenwoordige situatie zal veranderen? Hy betwij felt het. H-et is bie ons op 't durp de geweunte, om zo s aeves rond de klap- banke biemekaore te komme en 'n bitje te praete over van aol- les en nog wa en me zitte dan op den ouwen banke, die, a'tn praete kon, eel wa zou kunne vertelle. Of 't noe aollemaele waer zou weze, da's wee wat aors. Ma den ouwen Joris, die in z'n joenge jaeren bie de brand weer was, zei onderlest: - De brandweer dat was 't mooiste speeltuug vo joeng en oud wat amme vroeger aodde! En a'tn geperbeerd mog worre, (zonder brand van eiges) dan ao 'n ie der leute! Noe is dat wat aors, me 'n ebbe tegenwoordig de motór- brandspute, op een auto, en dien auto zurgt da ze d'r gauw bie bin, en ok vo 't pompe en zo; gelukkig 'oor, wan je zou je 'n art vast ouwe, amme mee dat stik antieketyd van toen noe 's nae 'n brand zouwe moete gae. Ma goed, vo dien oorlog van '14-'18 dan, waere me zo groos as 'n bezem op da dienk mee z'n mooi gepoeste ketel, de leere immertjes, de pront afgebiesde wielen van 't tvaegentje, waer- op de'n eele santekraem stoeng. lederendeen ao z'n functie, de schoolmeester, de sikkeretaeris, den domeni net zo goed, dat waere lantaerndraegers, wan e je moe toch kunne zie zeker, a't er 's nachts is brand zou weze ee? De smid was spuutgast, da kon 'n zo 's, en v'ral a't er ter of daer 'n dakraem open stoeng en d'r 'ieng een vrouwspersoon uut te kieke. De bakker was „lappenvent", die mog om aol de slangen die leekten as 'n ver giet, een lap binde, en nae d'oefenienge droop'n of 'tn in 't waeter gelegen 'aod. Ma a'j noe dienkt dat 'n daerom gaf, dan ken je onzen bakker nie! De joenge joengers van 't durp mochte aol pompe, in twi ploegen van twaoleve, die me- kaore oflosten as de brand meester dat zei. Die'ao n soortement oed of pette op, mee 'n leere lap in z'n nek, zodat 'n z'n kop nie draoje kon, ma 't stoeng goed. Eest goenge me mee z'n aol- len nae 't kot van de brand weer, de lorrie mee 't toestel d'r op trokke me zellef, nae de waetergank wan je mog toch waeter ebbe ee? In t durp waere enkel ma regen- bakjes en daer ko je toch zeker zoma nie gae spute! Bo vendien waere ze daolijk leeg! Dan rolden ons de slangen uut, de toeter d'r an en ons mae pompe! De spuutgast ieuw mee z'n vienger de sputer dichte en a't 'n voelde dat er pèrsinge op kwam, liet *n aneens los en spoot 'n aolle schoolkinders en de grote meissen die in de buurte stoenge, nat. A't zover was, kwam burge meester kieke, en zei: „geeft de bloemen in 't plantsoentje impersant ok wat!" En a't n dan gezien aod dat et eele toe stel werkte, gieng 'n naer 'uus. En in den zeumer van 1911 was d'r gin waeter genog in de waetergank en eel 't me- sien verstopte van de modder en kwam d'r niks mi uut de sputer, ma aolles deur de gat ten in de slangen. Afijn as 'n ieder dan mum z'n deel ao gekrege van 't wae ter en klesnat rondliep, was t genoeg en goenge me in op tocht, 't eele durp d'r achter wee nae 't kot om 't mesien op te berge. De brandmeester bedankte en zei les over paraet weze in ge val van brand mae ie'oopte dat onze gemeente gespaerd zou bluve en dat et nie nodig zou weze om 't mooie mesien tn ernst te gebruke. D' ouwe mensen knikten, de joenkeit stoeng te lache en dan kreeg een ieder die as meeg'ol- pen aod: 1 dubbeltje, laeter jae ren 2 dubbeltjes domeni en de meester ok. En dan goenge we nae 't café en bleue nog lank klesse, totda d'n ouwen -veldwachter z'n eige liet zie. Dan wist 'n ieder, noe ist tied, ok a zei d'n niks. En me goenge naer uus en d'r waere d'r verschcie die zeie: ik uin de brandtoeer perbeere nop lolliger as de meziek van 't durp. En Sjuul die in 1914 van Ant werpen kwam vluchte en sind bie ons op 't durp is bluve weu- ne as fietsemaeker eest stoeng d'r vélomaker op z'n wienkel- tje en noe: Rijwielhersteller) die knikte, en zei: ,,'t Is sjuus- tekes zoe agge da gezeid ed. Ik zij ne kik oek ingedield gewiest ier en 'k was kik pompier, en 'k ad ne schoe papierke thois ge- krège, mee ne stempel en naome van 'eeren en zoe. Mor 't was eel schoen en 'k hem 'r nog pro- fit van g'ad oek. Da passeerde zoe: nao 1918 u;as diene Duts boiten gestampt oit Belgen ewèl ik denk, ik gao ne kik is nor mijne familie gaon zien, neves Antwerpen, mor aon diene grens dor staot zoe ne doudnier en die zegt: „Ewel zul- le-jong edde gij giene pas of zo iet?" Ik zeg: ,J7eë menier *k zij ge vlucht in '14 van Antwerpen en niks nie kunne meeneme!" En binst dat 'm staot te klappe mee ze ne moot, zeg ik: „Mor zie, 'k zij toch pompier van de brand weeren 'k laot da papierke zien. ,,'t Is poe", red 'm, „ge kunt passeere". ,£n as kik na weral terug tuil?" „Ewel, dan laot ge da eigeste papierke mor zien!" „Zo ziede wadde zége zoe ne brandweer in bezondere gevalle kan weze." „Jae, Jae" zegge d' ouwe kae- reis, die nog nooit over de grens gewist ebbe, „Je kan nooit nie weete. Welteruste." BESPIEGHELAER. „Mijnerzijds is nooit van enige po litieke actie sprake geweest. Ik sta op democratisch standpunt. Ieder volk kiest zijn eigen regeringsvorm. Ik kan mij als persoonlijkheid weg cijferen om de rechten en de wensen in democratische zin van ieder volk recht te doen evenaren. Mocht ik ge roepen worden tot de troon van Frankrijk, dan zal ik naar eer en geweten mijn plicht vervullen, maar ik denk er niet aan een kroon te verlangen, indien deze mij niet van het volk uit wordt gereikt." „Bent u er van overtuigd een af stammeling van de Dauphin te zijn?" De heer de Bourbon ontwijkt deze vraag. ..De bewijzen en de waar schijnlijkheden stapelen zich op", zegt hij. De heer C. J. Begeer te Voorschoten heeft zich voor de ont raadseling. van de historie myner fa milie bijzonder ingespannen. Ik heb de indruk, dat het onderzoek naar het skelet van mijn overgrootvader wellicht staving van reeds bestaande bewijzen kan opleveren. DE „DUXKLE GRaFIN." „Is het vraagstuk van de „Dunkle Grafin" ontraatseld?" „Naar de mening van de heer Be geer wel. Zoals u weet, is de zuster van de Dauphin, Marie Thérèse, door de Franse republiek aan Oostenrijk uitgeleverd. Bij deze uitlevering zou zij verwisseld zijn met een prinses de Condé, welke laatste te Wenen werd opgevoed en als koninklijke prinses de hertog van Angoulême huwde. Daar om zou zij Naundorff gemeden cn ver guisd hebben en zelfs voor hem ge vlucht zijn. bang voor ontdekking van bedrog. De zuster van de dauphin zou als de ..Dunkle Grafin" steeds geslui erd te Hilburgshausen in Saksen ge leefd hebben en gestorven zijn". NEDERLANDS. „Sedert Karl Wilhelm Naundorff ln Nederland aankwam is uw familie Nederlands?" „Neen. U weet, dat Naundorff. die een bekwaam horloger en technicus was. na lange omzwervingen door Duitsland en Engeland, miskend en verguisd in Nederland kwam. Hier werd hij erkend. Na aanvankelijke te genslagen en enig succes is hij na een bezoek aan Scheveningen in 1845 te Delft gestorven". „Werd hij vergiftigd?" „Ik weet het niet. Dat kan misschien een onderzoek uitwijzen. Belangrijker is, dat wellicht een stap nader tot het wetenschappelijk bewijs van Naun- dorffs bewering, dat hij de Dauphin was. wordt geleverd door middel van schedelmeting". Over het Nederlanderschap zijner familie vertelt de heer de Bourbon, dat zijn grootvader na een besloten zitting van de Tweede Kamer genatu raliseerd is en als Albert de Bourbon als officier in het Nederlandse leger werd opgenomen. En dit. terwijl Karl Wilhelm Naundorff slechts een acte van bekendheid bezat en zijn oudste zoon in de Engelse graafschap Surrey als Albert. Prince of France. Duke of Normandy liet inschrijven. „Sedertdien Hel Wereldgebeuren Er zijn uiteraard nog erg veel on zekerheden over de hele situatie in het Verre Oosten, maar inmiddels vindt er reeds een interessante ont wikkeling plaats, omdat men zich alvast begint in te stellen op een mo gelijk einde van de militaire cam pagne. Die staat overigens niet vast, want ook al neemt men aan, dat mi litair gezien de Noordelijken het in Zuid-Korea hebben afgelegd, blijft de kans bestaan, dat de Noord-Koreanen van hun gebied uit het Zuiden zullen blijven bestoken en de vraag ontstaat dan wat daartegen moet worden ge daan. President Truman heeft die vraag geëndosseerd aan de Verenigde Naties, het beste wat hij kon doen. Inmiddels hebben officiële woord voerders te Washington verklaard, dat MacArthur krachtens de resolu ties van de Veiligheidsraad voldoen de bevoegdheden heeft om de 38ste breedtegraad te overschrijden, indien dit militair noodzakelijk is. Zij ver klaarden, dat er geen nieuwe instruc ties over deze kwestie aan de gene raal zijn gezonden. Wat betreft de bezetting van Ko rea onmiddellyk na het einde van de vijandelijkheden, maakten Ameri kaanse officiële woordvoerders duide lijk, dat de Ver. Staten geen overwe gende rol in de bezetting willen spe len, doch deze hoofdzakelijk aan troe pen van andere mogendheden willen overlaten. Amerika wil zodoende voorkomen, dat de Sowjet-Uhie in een Ameri kaanse bezetting een bedreiging van haar strategische haven Wladiwostok zou kunnen zien. Naarmate de tijd vordert en meer contingenten van diverse pluimage naar Korea gaan, wordt het besef van die gemeenschappelijkheid groter, na dat aanvankelijk het accent op de Amerikaanse actie lag. Deze evolutie ligt geheel in de lijn van de Ameri kaanse propaganda, zoals die de laat ste tijd is opgesteld, en die bezig is de Kominform-propaganda te over vleugelen. Ook in Azië, dat nu be merkt, dat Amerika en het Westen him „gezicht nog niet verloren heb ben" in Korea een belangrijk ele ment in het beïnvloedingsspel der beide grote machten. Of de jongste ontwikkeling aanlei ding zal geven tot een wijziging van de tactiek der Sowjet-Unie valt moei lijk te zeggen. Opmerkelijk is, dat Togliatti, de Italiaanse communisti sche leider en een communist van ge zag. juist op dit ogenblik een artikel heeft gepubliceerd, waarin niet alleen gezegd wordt, dat regimes van ver- verschillende sociale instelling vreed zaam naast elkaar kunnen bestaan (dat is al meer gezegd van Sowjet- zijde). maar ook, dat oorlog noch burgeroorlog- onvermijdelijk zijn. En vooral: dat er een grens moest wor den getrokken en gehandhaafd tus sen de beide sferen van sociale her vorming en internationale betrek kingen. Dit laatste is by ons weten van communistische zijde nog nooit in deze vorm geponeerd. Of er ook practische betekenis aan moet wor den gehecht en of dit een inleiding vormt tot een nieuwe tactiek, zal moeten worden afgewacht. Volgens de Amerikaanse radio-commentator Drew Pearson zou Wisjinsky (die een informeel onderhoud met Acheson heeft gehad) de met Rusland ver bonden staten hebben doen weten dat „de Sowjet-Unie tot een accoord wenst te komen met de Ver. Staten om een einde te maken aan de oor log in Korea", maar met beweringen van Drew Pearson moet men erg voorzichtig zijn. Veel zal er van afhangen hoe het Westen nu met China (en Formosa) manoeuvreert. Het standpunt van de Ver. Staten en van de Europese lan den is elkaar geléidelijk al meer ge naderd en het is niet uitgesloten, dat het straks geheel zal samenvallen wanneer de Truman-administratie niet meer gebonden is door de ver kiezingssfeer. Wanneer het Westen voorzichtig en verstandig zet voor zet doet, bestaat er een kans. dat het aspect in het Verre Oosten zich ge leidelijk iets wijzigt en minder drei gend wordt. Voorwaarde blijft even wel, dat Peking de plaats krijgt, die het de facto toekomt. zijn we een Nederlandse familie de Bourbon, vertelt de geïnterviewde. De heer de Bourbon wil niet ingaan op vragen over de mogelijke ontsnap ping van de Dauphin uit de Temple. Veel meer belangstelling heeft Louis Charles de Bourbon voor rijn tegen woordige werkkring als directeur ener verzekeringsmaatschappij en vooral ook voor zijn litteraire arbeid. Binnen enkele weken verschijnt een bloemle zing zijner gedichten, aangevuld met werk van de laatste tien jaar. onder de titel „Het negende uur", (het mid daguur der Romeinen). Zijn oudste zoon heet Charles Louis. Hij is zestien jaar oud en interesseert zich levendig voor de vragen rond zijn familie. Zijn aspiraties? „Hy is pas zestien", zegt zijn trotse vader.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 3