ESDERS Nederlandse ingenieurs brengen studiebezoek aan Walcheren In Middelburg luisterden zij gisteren naar acht voordrachten fnyM'$QVond$ A v NU NAAR DEP* NAJAARSKLEDIN6 PRUZEN i Na ziekenhuistarieven nu ook verzekeringspremies verhoogd D RAI S MAS LEVERTRAAN DRUKTE IN DE HAVEN VAN BRESKENS KRIJGEN DE OUDEN VAN DAGEN TE GOES EEN NIEUW TEHUIS middelburg De mosselhandel op Frankrijk Mooie streepdessins PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 29 SEPTEMBER 1950 Ontvangst door gemeentebestuur In de Burgerzaal Enige honderden Nederlandse bouwkundige en civiele ingenieurs ztyti gistermorgen naar Walcheren gekomen voor eon studiebezoek. Weliswaar kwam dit woord niet voor op de convocatie, welke zy voor de trip naar Zeeland hadden ontvangen, doch de in Middelburg gehouden ledenver gadering der afdeling voor bouw- en waterbouwkunde van het Kon. Insti tuut van Ingenieurs had uitsluitend ten doel de congressisten voorlich ting te geven over bouw- en waterbouwkundige werken, welke in Middel burg en op Walcheren zijn of worden uitgevoerd. Dit doel werd bereikt met lezingen van deskundige sprekers en excursies naar de werken, waar over zy een verhandeling hadden gehouden. reed liggen. „Het zou niet prettig zijn", zo meende de burgemeester, „straks te moeten constateren, dat Nederland op dit punt bij anderen J achterop komt". „Maar", zo besloot hij zijn rede in i optimistische toon, „wat zou het le- i ven zijn zonder problemen? Wij zijn I ieder geval nog zo gelukkig 'in j Niet minder dan acht inleidingen stonden voor Donderdag op het pro gramma, waarvan vier in de och tendvergadering werden uitgespro ken en eveneens vier in de avond vergadering. Beide bijeenkomsten, die door de afdeling van het Koninklijk Instituut waren belegd in samenwer king met de afdeling Bouwkundige ingenieurs van de Vereniging van Delftse Ingenieurs, werden gehouden in de grote zaal van het Schutters hof en waren zeer druk bezocht. De eerste van de acht sprekers, de heer M. J. J. van Beveren, vertelde zijn toehoorders iets over de restau ratie van het Middelburgse stadhuis, welke onder zy'n leiding komt. Hy wees op het belang van het onder zoek naar de vroegere toestand van het bouwwerk en gaf een overzicht van de werkzaamheden, die tot nu toe werden verricht en die nog moe ten worden uitgevoerd. Nog zes of zeven jaar Daarhy deelde hij mede, dat de uitwendige restauratie, wanneer men in hetzelfde tempo kan voortgaan, over zes a zeven jaar voltooid zal zyn. Ir. A. van der Steur, onder wiens lei ding het interieur van het stadhuis is vernieuwd en die ook het plan heeft ontworpen voor de nieuwbouw, belichtte verschillende aspecten van deze werkzaamheden, zyn betoog verduidelijkend met tekeningen. Ir. H. de Lussanet de la Sablonière be handelde in grote lynen de restaura tie- cn uitbreidingswex-kzaamhoden aan de Abdy cn Kerk van Middel burg, waarbij hij niet alleen sprak over het reeds gereedgekomen ge- deolte, doch ook een exposé gaf van de nog uit to voeren plannen. Helaas is het om financiële redenen niet mo gelijk dit werk krachtdadig aan te pakken, met het gevolg, dat de res tauratie slechts langzaam vordert. Ir, C. de Cler hield aan het slot. van de ochtendvergadering een voor dracht over de wederopbouw van Middelburg in het algemeen, daarbij ondermeer sprekend over de oude en de nieuwe indeling van het stads centrum en de toegepaste bouwstijl. Na een gemeenschappelijke lunch Het Schuttershof begaf het gezel schap, waarvan ook een aantal da mes deel uitmaakte, zich naar het stadhuis, waarover men 's morgens reeds zoveelhad vernomen en dat men gaarne .ook eens met eigen ogen wilde zien, Ontvangst ten stadhulze In de Burgerzaal werden de con gressisten ontvangen door het ge meentebestuur, bestaande uit de sec retaris, mr. dr. N. Bolkestein, de vier wethouders en de gemeentesecretaris. Burgemeester Bolkestein hield een begroetingsrede, waarin hy inging op de zeer veel van elkaar verschil lende problemen, waarmede civiele en bouwkundige ingenieurs hebben te worstelen. Wat de laatsten betreft: by de vele bouwwerken, die thans in uitvoering komen of reeds klaar zijn, treft het, dat in de stijl dikwijls teruggegrepen wordt naar het oude, waarbij veelal een sterk gevoel voor de schoonheid en de détails van vroe gere bouwstijlen aan den dag treedt. Het is echter de vraag, of men in de toekomst dit teruggrijpen naar het verleden gerechtvaardigd zal achten. Daar staat tegenover, dat het voor dogenen, die een moderne bouwkunst eisen, moeilijk valt een antwoord te geven op de vraag: „Wat is mo dern?" In ieder geval ligt hier een aesthetisch probleem, dat voor de ci- viel-ingenieurs volkomen secundair is. Zij staan voor het probleem, dat er momenteel vrijwel een stilstand is in.de uitvoering van de prachtige plannen voor grote werken, die ge- Advertentie) Staatssecretaris van Oorlog tevreden op Schiphol terug Met het K.L.M.-vliegtuig uit Dja- I karta. dat Woensdag op Schiphol land- j de, keerde de staatssecretaris van Oor log. mr. W H. Fockema Andreae, uit Indonesië terug. Hij heeft daar bespre kingen gevoerd over de terugkeer der K.L.-trocpen cn de toekomst van de troepen .die de K.L-status hebben. Te genover journalisten maakte hij er geen geheim van, dat hij zijn missie als geslaagd beschouwt. Een der resul taten van zijn reis is het definitieve terugreis-schema van de laatste Ne derlandse troepen in Indonesië. Dit wordt binnenkort bekend gemaakt. Engelsen zagen een saffierblauwe zon In de afgelopen drie dagen heeft de zon tot tweemaal toe door vreemde gedragingen paniek veroorzaakt onder het angstige mensdom van deze tijd. Zij veranderde namelijk, schijnbaar al thans. van kleur. De mensen in Noord- Amerika zagen haar een purperen tint aannemen. In Engeland zag men de zon saffierblauw worden. Men infor meerde bij weerkundigen en kranten- bureaux of het einde der wereld nabij was. Van deskundige zijde «af men de mogelijkheid toe. dat het van kleur veranderen van het zonlicht veroor zaakt werd door rookpartikels, die mogelijk van de grote bosbranden ln Canada afkomstig zijn. NIETS NIEUWS ONDER DE BLAUWE ZON. Het verschijnsel van de „blauwe zon" is Woensdag ook door de Bilt waargenomen. Volgens mededeling van de sterrenwacht te Utrecht is dit ver schijnsel niets nieuws. Het vindt zijn oorzaak door stof deeltjes in de ijlè. dunne wolken in de hoge sfeer. De breking van het zon licht in de aardse dampkring geeft het verschijnsel van een bruinachtige rand om de zon. waardoor de zon enigszins blauw gekleurd wordt. De vood-brulne rand valt namelijk min der op dan de blauwe kleur van de zon Het is dus zo. dat het verschijnsel minder met de zon te maken heeft dan met de breking van het licht in de aardse dampkring. Koninklijke vermelding voor gezonken s.s. „Polydorus" Bij K-B. is aan het verloren gegane ss „Polydorus" van de maatschappij Oceaan" te Amsterdam de konink-1 lijk© vermelding bij dagorder toege. kend. Op 25 Nov. 1942 was het schip zonder bescherming onderweg van En geland naar Freetown toen het werd aangevallen door 'n Duitse onderzeeër Dank zij handig en tactisch optreden en krachtdadige verdediging kon bemanning, die van hoog tot laag eer uitmuntende geestkracht en discipline betoonde, haar schip redden tot op de ochtend van de 27e November de „Po lydorus" door twee torpedo's werd ge troffen. De gehele bemanning van 79 koppen, met uitzondering van een man .ging in de sloepen en werd twee dagen later door een Spaans vaartuig opgepikt. t/OOR. TEGEN 1E0 Voor de Dames Een nieuwe collectie WINTERMANTELS grote keuze uit de nieuwste modellen Pracht sortering WOLLEN JAPONNEN geheel nieuwe modellen Ook in grote maten Egyptisch Katoenen REGENMANTELS Voor de Heren Unieke aanbieding ULSTERS .n KAMGAREN COSTUÜMS REGENJASSEN in Egyptisch katoen, gabardine, loden en gummi Grote sortering WINTERKLEDING voor Jongens en Meisjes Ruime keuze ln Dames- en Heren- MO DE-ARTIKELEN vrijheid naar een oplossing te kun nen zoeken". Hij wenste zijn gasten tenslotte een prettig en vruchtdra gend congres toe. Medelijden en trots Zijn toespraak werd beantwoord door de voorzitter der afdeling Bouw en Waterbouwkunde van het Kon- Instituut van Ingenieurs, prof. ir. C. G. J. Vreedenburgh, die het gemeen tebestuur dank bracht voor de ont vangst en het gelukwenste met het feit. dat in Middelburg bouwkundige ingenieurs met zoveel zorg en liefde arbeiden. Hij uitte de hoop. dat spoe dig gelden beschikbaar worden ge steld om het restauratiewerk te vol tooien en vervolgde: „Holland en Zeeland zyn van oudsher de troetel kinderen van de civiel-ingenieurs. Daarom hebben deze ook zoveel leed gevoeld, toen het scheen., dat Walche ren aan de 'zee was opgeofferd en waren zij zo trots!, toen het eiland herrees. De Zeeuwen hebben de leuze uit hun wapen „Luctor et Enxergo" letterlijk waargemaakt". Na dit officiële gedeelte werd een rondgang door het stadhuis gemaakt, waarbij men unaniem grote bewonde ring toonde voor de wijze, waarop 't monumentale gebouw gerestaureerd is. Vervolgens werden de herstel werkzaamheden aan de beide kerken in ogenschouw genomen en werd nog een wandeling door de binnen stad gemaakt. De Avondb\jeenkomst Des avonds verzamelde men zich weer in het Schuttershof, waar de tweede cyclus lezingen werd beluis terd. Ir. Th. Heijblom, hoofding.-di- decteur van Rijkswaterstaat in Zee land gaf een duidelijk overzicht van de waterstaatswerken, welke na de bevrijding op Walcheren in uitvoe ring kwamen en ir A. Wiebcs. hoofd ingenieur van Rijkswaterstaat in Vlissingcn, vertelde interessante bij zonderheden over het herstel van het buitensluishoofd in Vcere. De hoofd ingenieur-directeur van het Techn. Bureau der Domeinen, ir. A. G. Ver hoeven, hield eon voordracht over de inpoldering van het Zutder-Sloe en over de bevordering der landaanwin ning in dit gebied cn de ingenieur van de Polder Walcheren, ir. A. G. Wiersma, lichtte zijn toehoorders in over de zeeoever-zórgen van de Pol der Walchei-en en de civiel-tcchnï- sche werken van de Walcherse her verkaveling. Vandaag in aak t het gcicïschap eeii- rondrit over het eiland. Op het pro gramma staan bezoeken aan de zee wering en de herbouw van Westka- pelle, net in aanbouw zynde nieuwe sluishoofd in Vcere, de werken in het Sloc en Vlissingcn, waar het congres met een maaltyd in het Strandhotel wórdt besloten. Besluit van „Ziekenhuisverpleging op Walcheren" tijdens vergadering in Middelburg I In de algemene vergadering van de vereniging „Ziekenhuisverpleging op I Walcheren", welke gistermiddag in het Schuttershof te Middelburg onder voorzitterschap van de heer J. L. Dregmans werd gehouden, is het besluit gevallen de tarieven te verhogen teneinde van af 1 Januari a.s. de leden, die in het ziekenhuis moeten worden opgenomen, weer de volle verpleeg- prys te kunnen vergoeden. Thans moeten zy twee kwartjes per dag, zynde het bedrag, waarmede de verplecgkosten zyn gestegen, zelf. betalen. Wethouder van Oudelande bij verkeersongeval gewond Donderdagmiddag is wethouder C Douw van Oudelande het slachtof fer geworden van een verkeersonge luk bij Watervliet. Hy reed met zijn bestelwagen toen een botsing ont stond met een jeep plus aanhangwa gen van de heer De Baar uit Kwa- dendamme. De aanhangwagen kwam in aanraking met de zijkant van de bestelauto, die geheel werd openge reten. Wethouder Douw liep een won de aan het hoofd op. Nadat de won de was gehecht door dokter A. Fol- mer uit Driewegen, kon de heer Douw zich naar huis begeven. Nieuwe tarieven voor één jaar vastgesteld De in verband met deze kwestie door het bestuur gelanceerde voor stellen werden zonder stemming of discussie in de algemene vergadering goedgekeurd. Zij houden in, dat de vereniging haar leden, voor zover 't de A-verzekering betreft, de in reke ning gebrachte verpleegprys 3e klas se tot een maximum van 6-50 per verpleegdag vergoed. Ook worden vergoed de kosten, verbonden aan 't wegnemen van amandelen aan niet- ziekenfonds-verzekerden en wel als volgt: B-verzekerden 25% en C-ver- zekerden 50% boven het ziekenfonds tarief. Wanneer de geldmiddelen het gedogen, worden deze percentages na een jaar verhoogd. De nieuwe tarieven, welke voor één jaar zijn vastgesteld, luiden als volgt: A-verzekering 15 cent per week voor personen van 16 jaar en ouder, benevens 15 cent voor het eer ste kind beneden die leeftijd (voor overige kinderen is geen premie ver- Bietenaanvoer begonnen De bietencampagne is een week ge leden begonnen en bij de haven van Brcskens zal dus de volgende maan den weer grote drukte heersen. Er moeten immers millioenen kg. bieten via Breskens verscheept worden en dat geeft aan velen werk. Toen wij dezer dagen eens een kijkje namen op het haventerrein .was het werk volop in gang. Grote schepen lagen met open ruimen tegen de kademuur, grote, sterke kranen grepen de netten, vol- Vestiging in Middelburg van verpleeginrichting Naar wij vernemen wordt het neu traal rust- en verpleeghuis „De Duin doorn" van Domburg naar Middel burg verplaatst. Deze inrichting zal van 1 November a.s. af gevestigd zijn in het pand Londense kade 31. waarin tevoren nog enigê veranderingen zul len worden aangebracht. BENOEMING Tot onderwijzer aan de Mr. G. Engbcrtschool voor B.L.O. te Delft werd benoemd de heer A. C. Priem, thans hoofd der O. L. school van Zonnemaire. Ook bouw van medisch centrum heeft de aandacht Iloeds geruime tijd wordt in Goes dc behoefte gevoeld aan een nieuw, naar de eisen des ttjda ingericht te» Huis voor ouden van dagen. De ker- keraad der Ned. Herv. gemeente houdt zich ook reeds geruime tijd met dit vraagstuk bezig en vormde inmiddels een rusthuisfonds. De moei lijkheden, vooral van financiële aard, zyn echter vele. Naar wij verncjnen onderzoekt hét gemeentebestuur thans ook de mo gelijkheid om te komen tot de bouw van een dergelijk tehuis. Gedacht wordt aan een samenwerking met de verschillende kerkgenootschappen, die dan de beschikking zouden kunnen krijgen over een gedcolte van het ge bouw, terwijl dan bijv. de keuken e.d. gezamenlijk geëxploiteerd zouden kunnen worden. Een en ander verkeert nog zeer in het begin stadium, zodat nog geens zins vaststaat of het tot verwezen- Motorschip vastgelopen Het Belgisch motorschip „Artevel- cie" was Donderdagmorgen vroeg van Terneuzen vertrokken met bestem ming Duitsland. Tengevolge van de harde wind kwam het schip in de Biezelingso Ham ter hoogte van de sluis tegen de steenkool Ing te zitten. Met laag weter lag t geheel droog. In de namiddag tegen hoog water is LANGE NOORDSTR. 10-12 het schip vlot gesleept. Het had lek kage bekomen en zal nu eerst naar de wex-f in België varen om gere pareerd te worden. MEVR. HARTHOORX ONTVING ZILVEREN HANGER Op 31 Mei j.l. reraakte het 3-jarig dochtertje van de fam. Verbeem in het water van de Westwal te Goes, Mevr. A. Harthoom-Verburg die het ongeval vanuit haar woning aan de Westwal zag gebeuren, aarzelde geen moment en sprong in het modderwa ter om het kind van de verdrinkings dood te redden. By deze redding werd zy door glasscherven en prikkeldraad ernstig aan een der voeten gewond, waarvan zij vele weken ongemak heeft ondervonden. Dezer dagen werd deze dame op waardige wfjze voor haar redding be loond. Zij werd op het gemeente buis ontboden, waar de burgemees ter mr. W. C. ten Kate haar namens het Carnegie Heldenfonds te 's Gra- venhage een fraaie zilveren hanger met inscriptie mocht aanbieden, lyking van dezo plannen zal kunnen komen. Hetzelfde kan worden gezegd van de plannen tot bouw,van een medisch centrum, voor t.b.c.-consultatiebu- reau, wijkverpleging, schoolartsen- dienst e.d., met annex een badhuis. Gehoopt mag worden dat de we gen en middelen gevonden zullen worden om deze voor Goes zo zeer gewenste objecten uit te voeren. Veesmokkelaars betrapt Vier koeien in beslag genomen Poging om vee in de omgeving van Heille (Sluis) over de grens te smok kelen is jn de nacht van Dinsdag op Woensdag door douane-ambtenaren verydeld. Vier stuks vee kon worden aangeslagen. De drijvers wisten in de duisternis te ontkomen. In verband met deze smokkelaffaire zijn enkele personen uit Oostburg en Aarden burg Donderdag j.l. aangehouden en in bewaring gesteld. Suikerfabrieken draaien Dinsdagmiddag jl. is in de fabriek van de N.V. Centrale Suiker Maat schappij te Sas van Gent de bieten campagne begonnen. Ongeveer 150 mlllioen kilogram zullen door de sntjmolens worden gejaagd. De Eerste Ned. Coöperatieve Beetwor telsuikerfabriek te Sas van Gent be gint Maandag te draaien. Hier zul len ongeveer 130 mlllioen kilogram bieten versneden worden. Ook in de drie fabrieken van de Verenigde Coöperatieve Suikerfa brieken in West-Brabant, de .Roo sendaal", de „Zevenbergen" en de „Dinteloord" is dc bietencampagne begonnen. Men verwacht in West- Brabant algemeen een goede cam pagne omdat het areaal aanzienlijk groter was dan verleden jaar en het suikergehalte der bieten lang niet onbevredigend is. De landelijke bie- tenoogst schat men hier op 3 milliai'd kilo totaal, hetgeen een recordoogst van ons land zou betekenen. BENOEMING DESKUNDIGE RUILVERKAVELING. De minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening heeft tot des kundige (adviseur) ten behoeve van de ruilverkavelingen Waterlandkerkje en Zaamslagpolder benoemd de heer G. Bierma. landmeter le klasse, verbon den aan de Hcrverkavelingsdienst Wal cheren te Middelburg en tot plaatsver vanger dc heer W. A. van der Werff, •hoofd van deze dienst. geladen met suikerbieten van boeren kar of vrachtauto. Een boerenkar wordt in één „trek" gelost, de vracht auto's bergexx twee of drie netten, maar alles is een kwestie van enkele minu ten, zodat het wachten tot een mini mum wordt beperkt. Dat alles is nu nog maar het begin. Straks wordt het drukker, maar in Breskens zal men de zaak goed aankunnen, dank zij het feit dat er weer enkele nieuwe kranen zijn bijgekomen en omdat de haven voor een gedeelte hersteld is. Er is b.v. een kraan, die normaal 700 ton per dar verwerkt anderexx kx-anen nemen 50 of 400 toxx per dag. Behalve de bietexx woi'dt er ook veel stroo, vlas en gerst vei'scheept, terwijl er tevens veel bouwmaterialen worden aangevoerd. Koningin bij première van „De dijk is dicht" Koningin Juliana zal de galapremière van de Nederlandse speelfilm „De dijk dicht", welke grotendeels op Walche ren is opgenomen, op Donderdag 5 Oc tober in het Passage-theater te 's-Gra- enhagc bijwonen. Deze gala première wordt gegeven onder auspiciën van het Nederlandse Rode Kruis; de baten van de voor stelling zullen aan het Rode Kruis worden afgedragen. De film zal van 6 October af gelyktydig worden ver toond in Amsterdam, 's-Gravenhage, Rotterdam en Arnhem. De verdeling van de, duurdere soorten Nu ook de mosselhandel op Frank rijk weer is begonnen, is het by de huidige moeilyk'heden in de mossel- cultuur niet denkbeeldig, dat de aan vragen van de handejaren groter zijn dan de op een bepaald tydstip te le veren hoeveelheid. Indien zich een dergelyke situatie mocht voor doen zal de voorraad, op een zeker ogenblik aanwezig, ver deeld worden onder de aanvragers op basis van de aankoop door de be trokken handelaren in de periode van 19 September 1949 tot en met 16 September 1950. De vex-deling van de duurdere soor ten (A. I, A. II. B. I, C. I. en C. H), vindt procentueel plaats op basis van de afleveringen in de afgelopen week. Kan een aangevraagde soort niet worden geleverd, dan moet de han delaar genoegen nemen inet een an der soort, tegen de voor die soort gel dende prys. Intussen wordt in mosselkwekers- kringen met spanning afgewacht hoe de resultaten zyn van de mosselvis serij op de Waddenzee. Mochten de resultaten meevallen, dan zal een contingentering van de bestellingen waarschijnlijk niet nodig zyn, daar ook Zeeland zelf nog steeds over le- verbax-e mosselen beschikt, vooral nu de mosselsterfte blykt af te nemen. Ned. Herv. Kerk van Heinkenszand gerestaureerd Zondag 8 October a.s. zal een bly- de dag voor de Ned. Herv. gemeente van Heinkenszand worden. Na ver schillende maanden in het jeugd_ bouw gekerkt te hebben, zal men het gerestaureei-dc kerkgebouw weer in gebruik kunnen nemen. In de afgelopen maanden heeft men allerminst stil gezeten, want het in terieur heeft een geheel nieuw aan zien gekregen. Muren en banken z\jn keurig in lichte kleuren geschilderd, de stoelen zien ex-, hoewel ze al een halve eeuw oud zijn, weer als nieuw uit en tegeiyk is het orgel electrisch gemaakt. Verder is ook het voorportaal mooi opgeknapt. Het kerkgebouw ziet er thans weer uitstekend uit. Zaterdagmiddag a.s. van 56 uur zal voor belangstellen den gelegenheid bestaan tot bezich tiging. schxüdigd: onvolledige gezinnen beta len 40 cent per week, met dien ver stande, dat. wanneer dergelyke ge zinnen uit twee personen bestaan, nooit meer dan 30 cent behoeft te wox-den betaald); B-verzekering 6 cent per week voor personen van 16 jaar en ouder en 3 cent voor kinde ren beneden 16 jaar; C-verzekering: 12 cent per week voor personen van 16 jaar en ouder en 5 cent voor jon gere kindei'en. Terugbetaling Verder werd een i-eeds getroffen maatregel goedgekeurd, volgens welke voorlopig tot eind 1950 met terugwerkende kracht tot 1 Juli jl. de verzekerden, die opgenomen zyn geweest voor x-ekening van de (aanvullende) AA-verzekering, een restitutie woi-dt vexdeend van de op hun nota voorkomende kosten, inclu sief de meeste genees- en verband middelen. In zijn openingswoord wees de heer Dregmans er op, dat het ledental zich in stijgende lijn bevindt, maar dat het tempo, waarin deze stijging plaats heeft, teleurstelt, hoewel nog een groot terrein bx-aak ligt. Het is daarom nodig, dat nog in een zestal plaatsen afdelingen worden gesticht en dat zowel de afdelingsbesturen als de boden zich inspannen 'om le den te werven. Uit de vergadering werd verzocht in de dorpen meer be kendheid te geven aan de werkzaam heden van de vex-eniging en de moge lijkheden van de onderscheidene ver zekeringen. Het bestuur is hiertoe genegen. Jaaxwerslag en rekening over 1949 wex-den goedgekeurd. Dc secretaris-penningmeester, de heer L. Onderdyk en het bestuurslid, de heer J. S- Bloos, die periodiek aftredend waren, werden bij acclamatie herko zen. (Advertentie) ziet U nog niet veel in over hemden, doch deze week ont vingen wij een zending ,,Cojo" overhemden met 2 trubenijs boorden in geweven poplin, die er wezen mag. Prijs 19.75. Bovendien een zending ..Erpé" shirts met vaste boord, en een reserve boord, in grijs, blauw en beige f 16.50. St. Jacobsstraat 25, Vlissingen. Nieuwe Ned, Herv. Kerk te Westkapelle Donderdag werd te Westkapelle door het architectenbureau Berg hoef cn Klarenbeek aanbesteed de bouw van een nieuwe kerk voor de Ned. Herv. Gemeente.. De raming bedroeg f 192.270. Ingeschreven werd als volgt: Fa. B. Hubers en Zn. te Dordrecht, voor f 215.000.Fa. Walraven en Zn. te Middelburg, voor f 214.500.Fa. Proper, Dordrecht, voor f 214,000. S. A. Versluijs te Middelburg, voor f 212,389.—; N.V. Panagro te War mond, voor f 210.850.J. Huisman te Vlissingen, voor f 210.000.Inge nieursbureau Bouwnijverheid Oegst- geest, voor f 209.490.Verenigde Westkappelse aannemers te Westka pelle, voor f 209.228; Fa. J. Oort te Vriezenveen, voor f 199.930. De gunning wex-d aangehouden. Zilveren jubileum H. M. Harinck. Donderdag vierde één van de em ploye's van de Prov. Zeeuwse Cou rant, de heer H. M. Harinck, zyn zilveren dienstjubileum. Bloemen, ge schenken en een reeks van sprekers waren er om te getuigen van de waardering, welke men bij de P. Z. C. voor deze functionaris, die de boekhouding van het kantoor Vlis singen voert, algemeen heeft. Namens de directie wenste de heer F. van dc Velde de jubilaris, diens echtgenote, ouders en kinderen ge luk, daarbij memorerende, dat dezo steeds met volle toewijding en accura tesse de hem toevex-trouwde taak heeft vervuld. De heer W. de Pag- ter. adjunct-directeur, gewaagde eveneens van de uitstekende samen werking met de heer Harinck en bracht de gelukwensen van het Mid delburgse personeel over. De heer G. Ballintijn, hoofdredacteur, wees op het zeer byzondere contact, dat de leden van de x-edactie steeds mét de heer Harinck mochten hebben. Namens het gehele Vlissingse per soneel sprak de heer S. Rykeboer, die daax-aan nog een pex'soonlijk woox;d als naaste medewerker in de administratie toevoegde, waarna de heer L. J. Florusse de gelukwensen van de Personeelsvereniging over bracht. Ten slotte feliciteerde de heer H. Nagtegaal namens de cou rantenbezorgers. De heer Hax-inck richtte tot ieder van de sprekers woord van dank. een persooniyk

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 2