KAPPIE en de vreemde kolenlading Nieuws uit Zeeland Sport en wedstrijden MARKTBERICHTEN SANATOGEN-7^ PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 26 SEPTEMBER 1950 WALCHEREN Vlissingen 209 ZWEMDIPLOMA'S UITGEREIKT. In het afgelopen seizoen weiden door de Vlissingse Zwemclub 209 zwemdiplo ma's uit gereikt en wel: Diploma 1, meisjes: A. Sanders. M Valkier, D. Hofman. J. Schuurman, A Kerkhoven, R. Goedemondt, R. v. d. Wal. W. de Kok. N. Withagen, P. Scheffener, J. Cijvat. M. v. Loenen. A. W. Crucq, N. Sommayer. S. Warren. E. Danckaerts. B. Pihl. B. Hamelink, E. v. Zweeden. A. Theune, M. Krips, A. v. Olm, A. Koo- le. P. v. d. Broeke. T. Brejjer, A. La- bruijère, A. v. d. Steen, T. Wiegman, D Helder. N. Joziasse. P. Louwerse. W Zoete, H. Nicolai, R. Raas. T. Nijhuis. G Duvekot. R. Pihl, L. Sommaijer. P. Reij- nierse. M. Bijl. H. Brandenburg. S. Ka- relse. A. Sorgedrager. N. de Jonge, E Moolhuizen N. Macaré. E. de la Hous- saye. R. Wiegman. J. de Deijne. A. Ven tevogel, T. v. Hoepen, M. Blondé, C. d< Vries. T. Schopt. M. Raats, W. den Drij ver. C. v. d. Wal, H. Scheffener, J Fransse. Diploma I. jongens: N. Kraan, J. Goe- seye. R. Polderman, W. Dert, J. Somers. H. v. Kooten. J. v. d. Velde, J. Heligers. H. v. d. Mculen. P. Donze. P. K. Dan ckaerts. K. Maas, J. Mastenbroek, G 't Hoen, H. Kraan, A. v. Veeren. T. de Jong. J. Notebaart. J. Borgers, P. Grei- ner. G. Depoorter. W. Erdelmann. K. de Vries. B. de Rijke. P. Sommeijer, P. Ho- lierhoek, J. de Rijk, M. J. v. Zweeden. S. Sinke. B. Sommeyer, W. T. v. Veeren, P. Bosselaar, H. v. d. Welle, H. Weug. A. de Fouw, J. de Kok, J. Valkenburg. N. Houtzager. J. Holierhoek, F. Boone, E. Messner. J. Bijl, P. Herman, J. P. v. Druten. L. Minderhoud. A. de Jongh, F. Sleendam, J. W. Messner. C. A. D. J. Ste vens. R. G. Eland, A. de Bart. Diploma II. meisjes: H. v. d. Weijde, A. Osté. A. Sorgedrager, R. v. d. Broeke, N. Macaré. E de la Houssaije, N. Jozias se. J. Cijvat. H. Brandenburg. R. Wieg man. L. v. d. Wal. I. Prins, A. Nicolai. W. Zoete. W. den Drijver, S. Warren, A. Theune. M. Valkier. E. Danckaerts. A. Sanders. T. Posthumes. A. v. Olm. S. Lackin, C. v d. Broeke. E. v. Meenen. P. Scheffener. R. v. d. Wal, P. Louwerse. E. Moolhuizen, I. Schier, J. Suurmond. A. W. Crucq, N. Matthijssen, N. v. Hek ken, M. Raats. L Schout, C. v. d. Wal. R. Roos. L. Helder, M. Bijl. W. E. v. Bel. A. Koole, J Lackin, P. v. d. Broeke. A. Kerkhoven. J. Vermeul. N. Withagen. N. v. Eekelen. A. Schouten de Jel, A. Labruijère. B. Prins, F. de Waal, M. Goe demondt. S. de Jongh, F. Breijer, G. Rom- bout. P. Reijnierse.N. Kouman, M. Blondé. Diploma II. jongens: M. Pals. G. Swiers. W. Lackin. J. K. v. Kooten. J. Andries- sen. W. v. Eekelen. B. Sommeijer, G. Depoorter, B. de Ruk, F. Boone, A. de Bert, C. v. Veelen, J. Bijl. J- Elich, K. Lieuwen. J. Goossen, J. Notebaard, A. Kraan. H. Weug, J. v. d. Linde. J. de Meu. H. v. d. Welle. A. J. de Wit. W. F. v. Veeren, J. A. v. Loenen. M. v. Broek hoven. W. A. Blankenburg. L. Sehnelzer. A. J. But, K. Kraan, Ch. Palmkoek. E. Baten, J. Valkenburg, J. Mastenbroek, P. Danckaerts, J. Stegink. S. Sinke. Diploma III. meisjes: M. v. Wijk, B. Prins. M. C. Berting. Diploma IV: E. Jonk, J. Reij en houdt, J. Jongman. GEVONDEN VOORWERPEN. De Commissaris van Politie te Vlis singen maakt bekend, dat in het tijdvak van 13 tot 20 September 1950, de na volgende voorwerpen aan zijn bureau als gevontien zijn gedeponeerd wit kinderschoentje, rose kindersokje, sjaal, gebreide sjaal, zweep, dweil, heren- en damesrijwiel, lipssleutel en loper; en dal inlichtingen aan zijn bureau zijn te be komen van de adressen alwaar de na volgende voorwerpen zijn te bevragen: zilveren kettinkje, autoped, ceintuur, blouse. 1 zilveren muntstuk, vulpen en vulpotlood, gouden ringetje, zakmes, sjaal, armbandje, rozenkrans, wandel wagentje met deken, liniaal, lipssleutel, zilveren oorbel, 2 muntbiljetten en een bril met koker. Oostkapelle GARANTIE GELDLENING RUSTHUIS. Dezer dagen kwam de raad van Oostkapelle in voltallige vergadering bijeen. Besloten werd een verzoek van de Maatschappij tot bevordering der Bouwkunst en een' verzoek van de Katholieke Paedagogische be roepskeuze bureaux om subsidie, voor kennisgeving aan te nemen. B. en W- werden gemachtigd te trach ten een spoedige oplossing voor aan leg van waterleiding in Brouwerijweg en Baantje te bewerkstelligen. De begroting voor 1950 werd de raad aangeboden. Ingekomen was een ver zoek van het bestuur van de Stich ting Rusthuizen Walcheren om ga rant te zyn voor de betaling van ren te en aflossing van een voor de bouw van een nieuw rusthuis aan te gane geldlening groot 350.000.De voorzitter deelde mede, dat B. en W. geen eenstemmigheid over het al of niet inwilligen van het verzoek hadden verkregen. Hoewel spreker zich bewust was van de draagwijdte van het verzoek, zo meende hij dat onder bepaalde voorwaarden tot in williging kon worden overgegaan. De heer de Roo betreurde het, dat het terrein voor het rusthuis voor Oostkapelle zo ongunstig was gele gen. Op zijn vraag of de rijksbijdrage al bekend was, antwoordde de voor zitter ontkennend. Bovendien achtte de heer de Roo de politieke toestand erg onzeker, hij vroeg wat met de garantie gebeurt als er oorlog komt. De voorzitter was van mening dat de verplichtingen blyven bestaan. Wethouder Maljaars zeide niet voor inwilliging van het verzoek te voe len. Hij meende dat niet mag worden gezegd dat het hier slechts om een formaliteit gaat, is dit wel het geval dan moet het verzoek als nodeloos worden beschouwd. Het is de vraag of het tehuis zich zal kunnen hand haven, temeer daar de prijzen voor vele gegadigden aan de hoge kant zullen zijn. Spreker zou de garantie liever door alle gemeenten gezamen lijk willen zien gedragen. Om inge val van aansprakelijkheid een beroep op andere gemeenten te doen lykt hem niet gewenst. Wethouder Louws meent dat de Stichting wel een royale opzet nastreeft, hij had liever een eenvoudiger begin gezien. Toch ge voelt spreker voor inwilliging. De heer Wondergem meent dat als men alle bezwaren wil zien men helefnaal niets meer kan beginnen. Het voor stel van de voorzitter tot inwilliging wordt ten slotte met 4 tegen 3 stem men verworpen. Voor stemden de he ren A. L. Louws, A. W. Louws en C. Wondergem, tegen stemden de he ren Maljaars, Melis, Paardekooper en de Roo. By de rondvraag vroeg de heer Wondergem uitbreiding van de straatverlichting, de voorzitter zegde aanvraag van kosten bij de P.Z.E.M. toe. De heer Melis vroeg naar het schoolfilmapparaat, hem kon worden medegedeeld dat de onderwijzers een werkschema zullen opstellen. Ten aanzien van de vraag van de heer Melis inzake de restauratie van de toren deelde de voorzitter mede dat nog geen definitieve gegevens betref fende subsidie zijn ontvangen. De he ren de Roo en Melis betreurden het zeer dat niet geluid kon worden, waarop de voorzitter mededeelde dat het college van burgemeester en wet houders niet voornemens is van het advies van de deskundigen af te wij ken. O - en W -Souburg Z.V.U.-WERKGROEP GEKOZEN. Met de restauratie en heropening in het voorjaar van 1950 van de zaal ..De Zwaan" te Souburg, werd voor de Z.V.U. de mogelijkheid geschapen hier avonden te organiseren. Enkele Souburgse ZVU-leden begonnen in September aan de ledenwerving, zo. dat thans een aantal leden bereikt is, dat de vorming van een werkgroep rechtvaardigt. Zo werd op Vrijdag de eerste ledenvergadering te Souburg gehouden, waar in de Souburgse werkgroep gekozen wérden mevr. van Weel en de heren J. J- van Gin- kel, Huson, van Damme en mr. Hornstra. Als mogelijkheden voor het komend seizoen werden besproken een avond van de toneelspeler Dick van Veen. die de geestige figuur van Charelke Dop (bewerkt naar het boek van Ernest Claes) ten tonele brengt, een lezing, eventueel met lichtbeelden ov^r emigratie of een lezing van Cees Sipkes „per jeep naar Ierland" en eventueel een Volks zangavond. Tevens is het de bedoe ling dat de Souburgse leden zo veel mogelijk de „grote" avonden ftoneel. concerten) te Vlissingen en Middel burg bijwonen, waarvoor indien no dig, extra bussen zullen worden in geschakeld. ZUID BEVELAND Goes HOEDENM AG AZIJN EVER SDI JK- SCHRIJVER HEROPEND. De tyd stelt andere eisen, ook aan de winkeliers. Een grote sortering is niet voldoende meer. Men moet zijn artikelen aantrekkelijk weten te ver kopen. Deze eis begreep ook de fa. J. P. EversdijkSchrijver, die haar 8. De eerste nacht gir.g alles nog goed. Kappie en de maat hadden el kaar op de brug afge wisseld en ze hadden om beurtfen een paar uren geslapen. Maar de mees ter was de hele nacht in touw geweest. Daarom zei Kappie 's morgens tegen de maat: „Ga jij nu maar eens een poos je naar de machine-ka mer, jong, en doe de ko len op het vuur, dan kan de meester wat gaan sla pen. „Maar ik ben stuur man en geen machinist!" zei de maat bezorgd. „Ik weet niets van al aie ma chines af!" „Hoeft ook niet!" zei Kappie. „Als je maar ko len te vuur gooit! Dat is genoeg!" De maat liep met een lang gezicht naar de machine-kamer. „Ga jij maar slapen!" zei hij tegen de meester. „Ik ga kolen scheppen! Orders!" „Dat komt me goed van pas!" zei de mees ter blij. „Ik kon m'n ogen bijna niet meer open houden, en m'n armen zijn lam van het scheppen! Zorg er voor, dat het vuur goed blijft branden... steeds maar kolen er in, zon der ophouden!" „Ja, ja!!" zei de maat somber. „Ga jy maar slapen, en ik zal wel voor de narigheid op draaien... altyd ik!" Maar de meester hoorde hem al niet meer. Die had veel te veel slaap, en was al op weg naar zyn hut. „Hm!" zei de maat. „Als ik iets doe, doe ik het goed, anders komt er niets dan ellende van!" Hij pakte de schep en ging aan 't werk. Eerst ging het goed, maar na 'n poosje merk te de maat, dat er uit het luik niets anders dan gruis kwam, en helemaal geen kolen meer „Wat zullen we nu weer beleven?" dacht de maat. „Zou dat gewoon zyn, of zou het raar zyn? Misschien hoort het zo! Ik zal maar door gaan..." hoedenmagazijn aan de L. Vorststraat te Goes een grondige restauaratie liet ondergaan. De verkoopruimte is aan zienlijk uitgebreid, zodat ook de arti kelen veel overzichtelijker voor de dames kunnen worden uitgestald, ter wijl mede door een prettige aankle ding en gezellige zitjes een grote ver betering is verkregen. AFDELING VAN „HUMANITAS" OPGERICHT. Zaterdagavond werd in „De Prins van Oranje" te Goes een propaganda- vergaderihg gehouden van „Humani- tas", met het doel te komen tot op richting van een plaatselijke afdeling. De heer Faber uit Amsterdam sprak na e^n openingswoord van de heer H. van Veen, over het onder werp „U, ik en w\j". Hij begon met te wijzen op de diepere oorzaken van strafrechtelijke daden. De mens is niet meer denkbaar zonder zijn om geving. hetgeen ook meebrengt, dat wjj allen medeverantwoordelijk zijn voor de daden van onze medemensen. Wij hebben daarom de plicht te hel pen waar dit mogelijk is. Deze plicht is gevoeld door een kleine commune, die reeds tijdens de bezetting contac ten heeft gelegd en waaruit de Stich ting voor Maatschappelijk werk op Humanistische grondslag is ontstaan, onder de naam „Humanitas". Deze stelt zich ten doel te werken op het terrein van de Voogdijzorg, reclasse ring, gezinsverzorging en allerlei maatschappelijk werk. Besloten werd een afdeling Goes op te richten, waarvoor zich ter verga dering negen leden aanmeldden. Het bestuur werd als volgt samengesteld: H. v. d. Veen, voorzitter, L. van Hoek, secretaris en mevr. Schryver-Waage, penningmeesteresse. voetbal AARDENBURG—MIDDELBURG 2—3. Middelburg, dat het eerst het voor deel van de wind had, trachtte met kort spel haar aanvallen op te bou wen, maar stuitte daarbij op de hech te Aardenburg-verdediging. De thuis club speelde enthousiaster en meer over de vleugels. Na 15 minuten wist Fortuin met een mooie kopbal Aar denburg de leiding te geven. Aange moedigd door dit succes bleef Aar- denburg aanvallen en 10 minuten la ter kreeg Fortuin door goed samen spel in de rechtervleugel weer een kans; hij bracht de stand op 20 voor Aardenburg. De bezoekers wisten het spel te verplaatsen en kwamen op fortuin lijke wijze aan een tegenpunt, toen uit een scrimmage voor het doel de bal enkele centimeters over de doel lijn in de modder bleef steken (2 1)- Na de rust volgde een spel op het middenveld met enkele doorbraken an de bezoekers. Na 20 minuten wist de Aardenburg-doelman een schot van de Middelburg-linksbuiten wel te stoppen, doch hij liet de bal weer val len, waarop de .rechtsbuiten een ge lijkmaker scoorde. De thuisclub kwam hierna weer in de meerderheid, doch de Middelburg verdediging wist stand te houden. Vlak voor het einde scoorde Carol bij een uitval het winnende doelpunt. HOOFDPLAAT-EMM Het zag er in de eerste helft van deze wedstrijd niet naar uit dat de thuisclub een dergelijke gevoelige nederlaag zou lijden. Hoewel de be zoekers, die bovendien het voordeel van de wind hadden, sterker waren, konden ze toch slechts eenmaal doel punten, door v. d. Gruite»; (0-1). Na de rust bleef het verwachte of fensief van de thuisclub uit. De be zoekers speelden vlak langs de grond en wisten de leiding te houden. Door doelpunten van Brasser en v. d. Endt (2x) vergrootten zijn hun voor sprong tot 0-4. Gelukkig kreeg Pijcke vijf minuten voor het einde de kans de eer voor zijn club te redden en de stand op 1-4 te brengen. ZWEMMEN. Irma Schuhmacher naar Nleuw-Zeeland. Bij het bestuur van de KNZB is 'n uit nodiging binnengekomen voor twee zwemsters om deel te nemen aan wed strijden welke in de tweede helft van December te Christchurch in Nieuw Zeeland worden gehouden. In de uit nodiging werd gesproken van een vrije slag zwemster en een rugslag zwemster. De sportcommissie van de KNZB heeft geadviseerd voor de vrije slag Irma Schumacher van de RDZ te Rotterdam uit te zenden en voor de rugslag Geertje Wielema van de Rob ben. Naar wij verder vernemen zal Irma Schumacher de invitatie aanvaarden, maar Geertje Wielema zal de reis naar Nieuw Zeeland niet kunnen mee maken, omdat haar werkzaamheden op school dat niet toelaten. Het bestuur van de KNZB zal later beslissen wie als rugslagzwemster aan de trip zal kunnen deelnemen. De beide Nederlandse zwemsters zullen op 12 December, tezamen met de Engelse zwemsters Margaret Linton en de 14-jarige Margaret Mac Dowall per vliegtuig uit Londen vertrekken. De uitnodiging is afkomstig van het Canterbury District van Nieuw Zee land. De terugreis zal waarschijnlijk per boot worden gemaakt, zodat de trip zeker wel twee maanden zal du ren. WIELRENNEN FAUSTO COPPI Als gevolg van opgelopen blessu res bij zijn val in de „Giro" 1950 moest Fausto Coppi lange tijd rust nemen. Hij kwam Zondag voor het eerst weer uit in wedstrijden te Udi- ne. In de afvalvvedstrijd eindigde Coppi als derde achter Leoni en de Santi. De achtervolging voor equi pes werd gewonnen door de ploeg Ortelli, Maggini. Pezzi, de Santi. Op de tweede plaats eindigde de equipe Coppi, Leoni, Contc, Ronconi met 'n achterstand van 30 meter. Coppi ein digde in een individuele rit over 32 km op de 6e plaats. DAMMEN Anderson won de vierde partij. De Zaterdagmiddag te Middel burg gespeelde vierde party van de tweekamp Anderson-Strooband Jr. om het persoonlijk damkampioen schap van Zeeland is na 57 zetten door Anderson gewonnen. Na een regelmatige variant van de Hollandse opening leek deze partij, evenals de drie voorgaande, over te gaan in het flankspel-genre. Op de 23e zet koos Strooband Jr. echter een voortzet ting, waardoor Anderson na een af ruil gelegenheid kreeg de partij in klassieke banen te leiden. In het toen volgende klassieke middenspel trachtte Strooband een speelplan tot uitvoering te brengen, dat er veelbe lovend uitzag en inderdaad leek zijn stelling na een tiental zetten degelij ker dan die van Anderson. Deze wist echter op bekwame wijze enkele com binatie-dreigingen in de stelling te vlechten en Strooband zag het ge vaar daarvan blijkbaar te laat in. Zijn 38e zet lag tenminste positioneel zeer voor de hand, doch gaf Ander son gelegenheid tot het uitvoeren van een niet ingewikkelde, doch ver rassende combinatie, waardoor hij 'n doorbraak naar de damlijn forceerde. Weliswaar kostte hem dit twee stuk ken, doch de overblijvende stand was zodanig, dat Strooband op de 57e zet het eindspel gewonnen moest ge ven. Met nog slechts één party voor de boeg heeft de titelhouder door deze fraaie overwinning een prachtige kans gekregen om zijn titel te pro longeren hoewel Strooband in de laat ste partij ongetwijfeld al zijn best zal doen om zijn achterstand in te lopen. Deze laatste partij wordt a.s. Woens dag te Goes gespeeld. VEILING WALCHEREN. Van 25 September. Wagenaars 3542; pronkb. I 2028; stoksnijbonen 20—64; dubb. princ. 1643; waspeen 8—20; saksa's 28; komkommers A 7—12; B 7—9; C 7; spinazie 12—32; sa- voije 13—21; witte K. 812: chin. k. 9— 10; rode k. 515; boere k. 8—9; andijvie 5—9; uien 2—6; bloemk. A 27—57; B 13— 38; C 8—23; D 8—21; boskroten 7—9; prei 11—20; sla A 2—10; rammenas 6—7; poste lein 1036. Fruit: Jacq. Lebel 13—14; Lexton Su perbe 5—15; Transparant de Cronce» 22; Cox Or. Pipp. 11—20; Notarisappel 12— 21; Witte Rubbing 12—13; valappels 5- 15. Bonne Louise 3441; William Duchesse 1419; Nouveau Pateau 19; Conference 26—27; Kraai 6—16; peren val 8—15; an- nanasmeloen 20—36; netm. 1326; su;- kerm. 1427; tomaten 1226; alicante 76 —78; frankenthaler 77—90: perziken 15 17; blauwe eigenheimers 7.508.40; Neer- landers 6.90—7; bintjes 7—7.70. VEILING KAPELLE. Van 25 September. Exportveiling: Bramen 103.10108; D. Princesse z. dr. 18.8024.70; Appels: Ster appel I 19.20—29.10; Cox Oranje Pippin I 2934.90; Gr. Kroon I 1618; Lemoenap- pel I 13.9016.10; Laxton's Superbe I 18.50 —19.80; val Goudreinette 4.70—5.50; val sterappels 7.20; zure kroetappels 3.40 3.60; Peren: Conference I 61.6062; idem II 18.90; Nouveau Poiteau I 18.90—21.10; idem II 10.15; Legepont I 56.10—57.10; id. II 18.30; Bonne Louise I 47.90—59; idem II 35.10; Emile d'Heijst I 45—45.80; idem II 11.10; Soldat Laboureur I 3540; Br. Superfin I 37; Br. Clairgeau I 5557.20; idem II 15.30; Maagdepeer I 17.60; idem II 10.95: Pondspeer I 14.80; valperen 5.10; Gewone veiling; Appels: Sterappels 6— 37; Cox Oranje Pippin 8—28: Gl: v. Hol land 4—13; Br. Seedling 6—9; Label 5— 10; Notarisappel 7; Gr. Kroon 415; Le- moen appels 6—12; Prince Albert 5—9; Peren: Conference 8—34; Legepont 642; Br. Hardy 38; Nouveau Poiteau 415; B. Louise 2045; Pondspeer 513; Emile d'Heijst 510; Herzogin Elsa 1017; Br. Clairgeau 420; Spaanse wijnpeer 2030; Groene noten 2728; Bramen 87116; Druiven 30—75: Noten 1.30—1.20; Perziken 0.50—1, beiden per 100 stuks; Andijvie 7.508.50; Rode kool 5.506.50; Savoije kool 13—16; Tomaten 25—27; Breekpeen 5.50; Prei 1214; dubbele princesse z. dr. 15: uien 3.504.50; kropsla 2—3: bloem kool 829; komkommers 8.50; boskroten 10 per bos. VEILING ZUID-BEVELAND. Van 25 September. Groenten: Bloemkool A 3645; idem B 20—31; idem C 8—17; Kropsla 2—3; Knol selderij 5. alles per 100 stuks; Groene kool 711; Rode kool 5; Dubb. Princessebonen 20—27; Stoksnijbonen 49; Saxabonen 21 27; Pronkbonen 26; Uien 3—7; Andijvie 5—7; Prei 14—18; Tomaten 13—27; Poste lein 25. alles per 100 kg.; Wortelen 8; Kro ten 5—7, beiden per 100 bos. VEILING KRABBENDIJKE. Van 25 September. Gewone veiling: bonen 15: druiven 74; Appels: Goudreinette (val) 616; Ster appel 13—27; Ellesons Oranje 10—17; Cox Oranje Pippin 433; Bramley Seedling 5 —22; Gl. v. Holland 9—15; Ellington Pip pin 7—18; Laxton Superbe 5—17; Appels (verpakt) Cox Oranje Pippin 28—43; Ster appel 14—35; Peren: Br. Hardy 27; Nou veau Poiteau 15—21; Conference 4—37; Emile d'Heyst 321; Legepont 17; Br. Clairgeau 5—23. VEILING BERGEN OP ZOOM. Van 25 September 1950. Bloemkool A 26. 34. 21. 38. 42; idem B 12, 19, 8, 22; stamboon dubb. princessen 15. 18. 19. 24. 25. 28. 31; snijbonen 54. 58, 33, 71; staakprincesse 38. 40. 22; savoye kool 5, 6, 7, 8; andijvie 5, 6, 13; prei 8; komkommers 7—9; spruiten 47—60; rode kool 5. 6, 8; witte kool 46; bospeen 8— 11; breek peen 7—11; tomaten 24, 26. 36, 13: druiven 67; sla per 10 stuks 2036; witlof 30—53; peren Legipoit 18. 25. 28; B. Clausgeau 33; Conference 31—39; Maag- deperen 17; appelen: Cox Oranje 19—26; notaris appelen 19, 15. 20; sterappelen 31 ROTTERDAMSE GRAANMARKT. Van 25 September. Officieuze notering per 100 kg. franco Rotterdam. Stemming iets beter. Tarwe zonder vochtgehalte f 22.75— 23.25 naar kwaliteit; doorsnee kwaliteit op vochtcondltie f 22.2523.25, aan het slot van de beurs evenwel tot f 23.10; zomergerst f 27.75—28.25; haver f 24—26. Peulvruchten: bij ruim aanbod lager verkocht. Groene erwten f 3541.25; schokkers f 3743.50; bruine bonen f 65 —70. VISMIJN TE VEERE. Veiling op 25 September. Export garnalen 1762 kg.: 1.41—1.66; Schar 48 kg.: 59—65: Bot 107 kg.; 43—75; Wijting 1027 kg.: 16—24; Middel tong 33 kg.; 1.38—1.58; Rog 22 kg.: 19—27; Ou- ges. vis 39 kg.: 53—62. Gezondheid met lepels. Voor allen, die zich vermoeid en over werkt gevoelen, want Sanatogen is zuivere kracht en wordt gretig door het verzwakte lichaam opgenomen. Het Zenuwste.rke.nde Voedsel BOKSEN Gaat Harrie Bos binnenkort naar Amerika? Een paar jaar geléden bezocht Lew Burnston, een van de grote mannen van de Twentieth Century Boxing Club in New York, Europa, op zoek naar goede boksers. Hoewel htf ook ons land bezocht, behoorden de Nederlanders niet tot degenen die uitgenodigd werden de oceaan over te steken. Dezer dagen heeft de Amerikaan se club echter contact gezocht met Harrie Bos uit Amsterdam. Binnen kort komt Bos in Amsterdam uit te gen de Fransman Jean Stock. Het zal van het resultaat van deze wed strijd afhangen of Harrie Bos voor een serie gevechten in Amerika con tracten zal krijgen. HANDBAL COMPETITIE-INDELING AFD. ZEELAND. Het bestuur van de afdeling Zeeland van het Nederlands Handbal Verbond is als volgt samengesteld. Afd. Leider, M. Haardonk, secr.penn.m. A. Heyens, en de leden: E. Ekkelenkamp, M. S. Meyer, J. v. d. Voorde, St. Laurens. De Technische commissie bestaat uit de volgende personen: M. Hoogesteger, voorzitter, T. A. Blanken, Vlissingen, secretaris; J. Boone, Middelburg, A. de Coninck, Goes en J. Grool, Vlissin gen. allen leden. Dit seizoen zal er met zes elftallen meer worden deelgenomen aan de competitie. De competitie-indeling af deling Zeeland is als volgt; le klasse dames: Tonido I, Marathon I. Hellas T, Walcheren I. Volharding I, Olympus II. 2e klasse dames: Hellas III. Hellas IV, Walcheren II, De Zeeuwen n. Ma rathon II, Marathon IH. le klasse heren; Hellas II. Hellas III, Tonido II, Olympus I, Volharding I, Marathon II. 2e klasse lieren: Hellas IV, Hellas V, Tonido III, E.M.M. II. Volharding n, Marathon III. Hellas dames en Hellas heren spe len in de le klasse district Zuid. De Zeeuwen I, Olympus I en E.M.M. I dames spelen met Marathon I, Toni do I en E.M.M. I heren in de 2e klasse district Zuid. Duitsland toegelaten tot Internationaal Handbal Verbond. Tijdens een vergadering te Utrecht van het Nederlandse Handbal Ver bond werd besloten Duitsland toe te laten als lid van dit verbond. In dit verband zal het Nederlands Handbal Verbond zijn verenigingen toegestaan wedstrijden te spelen tegen Duitse verenigingen. Het door het Interna tionaal Handbal Verbond genomen besluit tot afschaffing van de bui tenspelregel per 1 Januari 1950, zal door het Nederlands Handbal Ver bond met ingang van het seizoen 1950/'51 worden overgenomen. BIUARTEN VOORWEDSTRIJD KAMPIOENSCHAP ANKER KADER 47/2 GROOT-BILJART. De heer C. Baarends uit Goes speel de in de voorwedstrijd voor het kam pioenschap Anker-kader 47/2 Groot biljart, zes wedstrijden te Rotterdam. Van deze zes wedstrijden won hij er drie met een algemeen gemiddelde van 7.12. De officiële wedstryd voor deze tweede klasse zal, naar wij vernemen in October worden gespeeld. Nederlandse Bank verhoogt het disconto. De Nederlandsche Bank heeft met ingang van vandaag wijziging ge bracht in haar rentetarieven. Daarbij heeft zij het wisseldisconto en het promessendisconto, die van 27 Juni 1941 af respectievelijk 2% en 3 beliepen met 14 verhoogd. De rente voor voorschotten in rekening courant, laatstelijk per 29 Augustus 1939 vastgesteld op 3% blijft on veranderd. Aanleiding tot de verhoging van het disconto vormt de recente ontwikke ling van de internationale conjunc tuur, die gevoerd heeft tot een ver sterkt beroep op bankcrediet. Teneinde de effectiviteit van haar discontopolitiek te bevorderen heeft de Nederlandsche Bank tevens beslo ten aan de minister van financiën voor te stellen haar te machtigen wijziging te brengen in de tot dusver gevolgde methode van uitvoering van het toe zicht op de credietgeving op grond van de beschikking deblokkering 1945. Zij heeft het voornemen daarbij in den vervolge zekere liquiditeitsmaatstaven te stellen, waaraan de credietgevende instelling zal dienen te voldoen. Over de technische uitvoering van deze wij ziging is overleg geopend met de be drijfsgroep handelsbanken en met de centrales der landbouwcredietinstellin- gen. Amsterdamse Beurs 22 Sept. 25 Sept. Nederland 1948 (3%) 99% 99% dito 1947 (3%) 97 97% dito 1937 3 9614 96% Dollar-lening 1947 3% 98% 99% Investerlngscert. 3 97% 97% Nederland 1962—64 97*4 97*4 Nederland 1962—64 97% 97% Nederland N.W.S. 2% 79% 79% Spaarc. i 100 2%'; 100% Indië 1937 A 3 94% 94% Grootboek 1946 3 96% 96% Nat. Hand. B. 88% 88% Ned. Handelmij. 148 149 AKU 174% 174% Bergh's Jurgens 318 318 Calvé-Delft 134% 13414 Centrale Suiker 169% Kon. Ned. Hoogoven 147 148 Unilever 230 229 Ned. Kabelfabriek 275 279% Philips 232 232% Wilton Feyenoord 156 139% Biliton 234% 234 Kon. Petrol Mij. 299% 298% Amsterdam Rubb. 139% 137% H.A. Lijn v 172 174% Kon. Paketvaart 131% 132 Ned. Scheepv. Unie 162% 163% Rotterdamse Lloyd 148 147% Stv. Mij. Nederland 174% 173% Handelsver. A'dam 126% 126% Deli Batavia Mij. 124% 125% Deli Mij. 125% 124% Anaconda 39% 40% Bethlehem Steel 47% 47% General,; Motors 104% 105% Kennecott 72% Shell Union 56% 5614 Baltimore Spw. 15% Miss K.T. 'Spw. 7% 7% New York Centr. Spw. 18% 18% Pennsylvania 22% 22% Meestal is de beurs des Maandag of vrij druk of de handel is van zeer geringe omvang. Gisteren was dit laatste het geval, hetgeen enigszins teleurstelde na de vaste stemming van Vrijdag jl. en de vry hoge advieskoer- sen tijdens de ochtendbeurs. De beurs opende nagenoeg onveranderd, doch hierna ging het de benedenwaartse richting in. Tegen slot volgde welis waar een kleine opleving, doch over het algemeen bleven de meeste no teringen beneden die van Vrijdag. Waar zijn onze schepen Aagtedijk 24 Sept. te Hamburg. Aagtekerlc 23 Sept. te Melbourne. Akkrumdijk 25 Sept. te Beira verw. Aletta 25 Sept. te Pladjoe verw. Almdijk 24 Sept. te Antwerpen (ultr.) Almkerk 23 Sept. te Adelaide. Amstelland 25 Sept. te Montevideo (th.r.) Amstelstad 24 Sept. te Djakarta. Arundo 24 Sept. te Hamburg. Barendrecht 24 Sept. te St. Vincent. Blommersdijk 25 Sept. te Norfolk. Borneo 24 Sept. te Balikpapan. Dalerdijk 24 Sept. te Londen. Danae 23 Sept. te Genua. Helder 24 Sept. te Talara. Hermeg 25 Sept. te Montevideo. Jagersfontein 25 Sept. te Bremen. Japara (KRL) 24 Sept. te Hollandia. Kelbergen 25 Sept. te Bona. Modjokerto 24 Sept. te Antwerpen. Paula 25 Sept. te Telok Anson. Ridderkerk 24 Sept. te Durban. Riouw 25 Sept. te Marseille verw. Roelf 25 Sept. te Hamburg. Rotula 25 Sept. te Tjiboetl. Slamat 24 Sept. te Ambrose (thuisr.) Stentor 24 Sept. te Antwerpen. Tabinta 25 Sept. te P. Said (uitr.) Tasman 25 Sept. te Makassar. Theseus 24 Sept. v. Bar! n. Venetië. Tosari 23 Sept. v. Colombo n. Djibouti

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 6