PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT V.N.-troepen veroverden Soewon Nieuwe inleveringsplicht voor gerst wekt ontstemming D£ BILT Belangrijk knooppunt van wegen Deze week DR. RALPH BUNCHE KRIJGT DE NOBELPRIJS VAN DE VREDE Vandaag J Moeilijkheden van loon- en prijsbeleid moeten niet op de boer afgewenteld worden J .r VOORSPELT 193 JaargangNo.224 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant Directie. V van de Velde en E' B den Boer AdJ W de Pagter Hool'dred G Baliintljn Pi verv.. W. Leertouwer en A Bosshardt. .ABONNEMENTSPRIJS 32 ct per week; i 3.90 p tw;(i p p I 4.15 per Rw Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 23 Sept. 1950 ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct. per mm. Minimum p. advertentie 12.50. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max.8 regels): van 1—5 regels f 1.—. iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr 359300 P.Z.C. Middelburg. Bui VUssingen Walstr 58- -60 tel 2355 4 lijnen (b.g.g 2861 of 2160): M'burg Londense Kaai 29.~tel 2077 en 2924; Goes L. Vorststr 63. tel 2475 (b.g.g 2220); Oostburg Pr Maurltsstr 12. te) 102; Terneuzen Brouwerljstr 2; Zierikzee N_Bogard^ Seoel wordt van sluipschutters gezuiverd. By de uitbreiding van het Noordelijke bruggenhoofd hebben de strijd krachten van de Ver. ïfaties de stad Soewon veroverd, aldus Is officieel te Tokio bekend gemaakt. In Soewon, dat 28 km. ten Zuiden van Seoel ligt, komen twee hoofd wegen samen, die onder alle weersomstandigheden te gebruiken zijn. De wegen lopen Zuidwaarts naar Taedjon en Koemtsjon en vormen de directe verbinding tussen het Noordelijke en het Zuidelyke bruggenhoofd van Poesan. Soewon werd genomen door speerpunten van de'zevende Ameri kaanse divisie, die van het bruggen hoofd van Intsjon haar het Zuiden oprukt om contact te krijgen met de optrekkende strij'dkrachten van het Zuidelijke bruggenhoofd. Generaal Gray, met een geweer gewapend, trok zelf mee met zijn mannen van de eerste Amerikaanse cavaleriedivisie, die Vrijdagmiddag 30 km. ten Noorden van Taegoe een offensief in Noordelijke richting ont ketenden. De tegenstand der Noordelijken werd uiteengeslagen, terwijl tanks en infanterie met een snelheid van 8 km. per uur oprukten. De jeep, waarin de divisiegéneraal zat, werd drie maal door sluipschut ters beschoten, doch generaal Gray vuurde met zijn geweer terug, totdat Met dankbaarheid mag aan het einde van deze week geconstateerd worden, dat de internationale situa tie gunstiger is geworden. De Ame rikanen hebben met hun tegenactie op Korea succes geboekt. Op een psychologisch zeer belangrijk mo ment, het ogenblik waarop iedereen vreesde, dat het bruggehoofd in het uiterste Zuiden zou instorten, heb ben grootscheepse landingsoperaties de krijgskans doen keren. Mocht het Zuidelijke bruggehoofd instorten, dan betekent dat niet, dat de Amerika nen verdreven zijn uit Korea. De Noord-Koreanen bieden meer tegen stand tegen de nieuwe landingen, dan de Amerikanen verwacht hadden Maar de ommekeer ten goede is er en dit iis zeer veel waard, omdat ten eerste het- vertrouwen in de kracht der Verenigde Naties door de Ame rikaanse successen toeneemt en .in de tweede plaats het prestige tegen over de Russen weer ietwat hersteld wordt. De Amerikanen hebben in de As semblee de Verenigde Naties voor gesteld, dat binnen 24 uur na een daad van agressie de Assemblee bij een zal moeten komen om een .uit spraak te doen en dat er onmiddellijk een internationale strijdmacht moet worden gevormd om deze in te kun nen zetten waar zulks nodig is. Tot dusver was dat internationale leger een van de dingen, waarvan men de noodzaak wel besefte, maar waartoe men desondanks maar niet besluiten kon. Het leger zal er nu vermoede lijk wel spoedig komen. Dan is er het sensationele feit, dat Engeland, Frankrijk en Amerika be sloten hebben om de oorlogstoestand met Duitsland als geëindigd te be schouwen. De vrees voor Russische agressie helpt de Duitsers weer te paard en het zal velen moeilijk val len deze plotselinge verandering te aanvaarden. Men heeft Duitsland no dig in de verdedigingsgorgel tegen Moskou. Spoedig zullen de Duitsers ook militair weer mee tellen. Dezelf de generaals, die Europa in 1940—'41 onder de voet liepen, zullen wellicht de opperbevelhebbers worden... om dat West-Europa alleen te zwak is 'om agressie uit het Oosten op te vangen en omdat de Duitsers zich even bedreigd gevoelen als overig Europa! Ziedaar de verrassende feiten, die het buitenlandse nieuws deze week bracht. Het binnenlands nieuws was meer omvangrijk, dan verrassend. Dat troonrede en millioenennota somber van toon zouden zijn, het was niet .moeilflk dit te voorspellen. Evenmin vormt de aankondiging, dat de rege ring geen prijsstop zal afkondigen een sensatie. De regering zou dit laatste alleen kunnen doen als zij millioenen ter beschikking had om te subsidiëren. Nu die millioenen er niet zijn, zal het Nederlandse prijspeil zich moeten aanpassen aan het niveau van de wereldmarkt. En dat betekent noodgedwongen versobering of nieuwe spanning tussen lonen en prij zen, nieuwe loonronden en aan het eind nieuwe devaluatie... Intussen wordt ons dierbare kopje koffie bijkans 'n luxe en ook 't brood wordt duurder. Het zal nog duurder moeten worden, zeggen de bakkers, als de omzetbelasting niet van het brood verdwijnt... Welke artikelen zullen volgen? En onze spoorwegen? Zij vervoer den minder reizigers dan een jaar te voren. Zij reden minder kilometers, yZrj verdienden desondanks 8 ton meer 'dan verleden jaar. Voör de fruittelers was het een on aangename verrassing, dat de Duit sers onze fruitexport lam legden. Ook de Zeeuwse fruitkwekers wor den door dit besluit getroffen. Dat was één van de sombere geluiden in deze week en het is te hopen, dat er spoedig een oplossing wordt gevon den. Want als eerst de mosselteelt keldert en daarna de fruitteelt ge troffen wordt, dan komt Zeeland voor een probleem te staan, dat waarlijk niet met één twee drie is op te lossen. een doeltreffender machinegeweer in actie kwam en de sluipschutters tot zwijgen werdén gebracht. De Noordlcoreanen, die door de snelle aanval werden verrast, vlucht ten en lieten veel materiaal achter. IN SEOEL. In de stad Seoel wordt thans lang zaam de laatste weerstand gebroken. Zware artillerie en intensieve bom bardementen hadden tevoren de stad stormrijp gemaakt. Amerikaanse ar tilleristen hadden een duizendtal Nooi'dkoreanen waargenomen op hoog terrein ten Westen van de stad. Deze dichte opeenhoping van Noordkoreanen .werd ook van de lucht uit aangevallen met „napalm bommen", een nieuw type bom, die bij ontploffing brandende benzinege lei wegslingert, die zich niet, zoals phosfor, laat verwijderen. Blijkbaar bevond deze Noordelijke concentratie zich in een gebied, waar olie was opgeslagen, want na het bombardement, stegen dichte, zwarte rookwolken bijna drie kilo meter hoog de lucht in. Honderden Nooi'dkoreanen, meest in groepen van 20 of 30, gaven zich over. De Zuidkoreaanse brugers wer ken met de mariniers samen bij. het opsporen van sluipschutters en als burgers verklede soldaten. Deze laatsten vormen een ernstige bedrei ging voor de strijdkrachten der Ver. Naties. De Noordkoreanen belemmeren de operatie verder door artillerie- en mortiervuur, zelfs 'op het vliegveld Kimpo. Voor verdiensten bij bemiddeling In Palestina. De Nobelprijs voor de vrede is dit jaar toegekend aan dr. Ralph Bunche. Dr. Ralph Bunche, kleinzoon van een Amerikaanse negerslaaf, nam de functie van bemiddelaar der V. N. in Palestina over van graaf Folke Berna- dotte, die in September 1948 werd ver- moord. Hij bemiddelde bij drie wapenstil standsverdragen tussen de Joden en Arabieren en verkreeg grote bijval voor zijn pogingen om de vrede in Pa lestina tot stand te brengen. Hij bleef in Palestina, totdat de strijd voorbij was, en keerde in April 1949 naar de V. S. terug om zijn functie van direc teur van de trustschapsafdeling van de V. N. weer op te nemen. Hij verklaarde onlangs, dat hij van mening was, dat de strijd in Palestipa voor goed- voorbij was? Nadat hij ih de V. S. teruggekeerd was, bood president -Truman hem de functie van onderminister van Buiten landse Zaken aan. Hierdoor zou dr. Bunche op 44-jarige leeftijd de hoog ste regeringspost hebben gekregen, die ooit aan een neger was aangeboden. Bunche sloeg het aanbod echter af. Naar gemeld verklaarde hij, dat hij ..zijn gezin niet wilde blootstellen aan de sfeer van rassendiscriminatie in de Amerikaanse hoofdstad". Later schreef hij een artikel in een Amerikaans tijd schrift, waarin hij een scherpe aanval deed op de afzondering van negers te Washington. Als jongen was hij inzeper in de barbierswinkel van zijn vader Hij won een beurs voor de universiteit van Ca- lifornië en ging later naar de univer siteit van Harvard dank zij een ande re beurs. Hij promoveerde op een proefschrift over de ontwikkeling van economisch ten achter staande gebie den. Hij kreeg hiervoor, als beste proefschrift van het jaar, een prijs. Bunche is de eerste neger, die ooit de vredesprijs heeft gekregen. De Nobelprijs voor de vrede be draagt dit jaar ongeveer 90.00 gulden. Oostberlijnse politiemannen vrijgelaten. Donderdagavond laat heeft de West- Berlijnse politie de 47 leden van de Oost-Duitse politie, die Woensdag door de West-Berlynse politie waren gearresteerd als represaillemaatregel Voor de arrestatie van West-Berlijnse agenten in- Oost-Berlijn losgelaten. Bonn eist stopzetting van ontmanteling. De West-Duitse Bondsdag heeft Vrijdag met algemene stemmen een sociaaldemocratische motie aangeno men, die stopzetting eist van de ont manteling en demilitarisatïe. De mo tie eist voorts het staken van het vervoer van ontmantelde uitrusting, de opheffing van alle beperkingen van de modernisering van de indus triële productie en de benoeming van vertegenwoordigers van democrati sche landen, die belang hebben bij de aankoop van Duitse goederen, in alle toezichthoudende organen. wordt Lord Boyd Orr, oud directeur-generaal van de voed sel- en landbouworganisatie van de V. N. 70 jaar. MORGEN ..is het 325 jaar geleden, dat Johan de Wilt, de beroemde raadspensionaris van Holland te Dordrecht werd geboren. Leverde Nederlandse vrouw Zweedse atoomgeheimen uit? Tien buitenlanders, onder wie een .30-jarige Nederlandse vrouw, zyn door de Zweedse politie verhoord in ver band met het uitlekken van Zweedse atoom- en handelsgeheimen, zo meldt het blad ..Stockholms Tidningen". De Nederlandse vrouw, wier naam het blad niet noemt, heeft pertinent ontkend iets met de zaak te hebben uit te staan. Zij is „nog niet officieel in arrest gesteld", aldus het blad. Verschillende malen had de Zweed se inlichtingendienst bemerkt, dat staatsgeheimen, zoals handelsonder handelingen in een netelig stadium en blauwdrukken van installaties voor atoomonderzoek, opmerkelijk snel hun weg naar het buitenland vonden. Een voortdurende observatie van .verschillende legaties te Stockholm deed tenslotte verdenking vallen op een Nederlandse vrouw, die een groot aantal buitenlandse diplomatieke amb tenaren en statenloze zeelieden bleek te kennen. De vrouw verklaarde ech ter, dat haar betrekkingen met deze mensen niets anders dan liefdesver houdingen waren. „Nera" een uniek radio-ontvangststation. BINNENKORT IN GEBRUIK. „Nera", het nieuwe ontvangststa tion der P.T.T. in de Horstermeer- polder (N.H.) voor het commerciële radio-verkeer nadert zijn voltooiing.n Deskundigen zijn thans bezig de ap paraten op te stellen. Wanneer zich geen bijzondere tegenslagen voor doen, kan worden verwacht, dat het nieuwe gebouw tegen het einde van dit jaar de taak van „Nora" (Noord- wijkerhout) zal overnemen. Het ge bouw van de „Nera" en zijn inrich ting zijn uniek. Eervol ontslag voor dr. H. M. Hirschfeld. Bij K.B. is aan dr. H. M. Hirsch feld op zijn verzoek, met ingang van 15 September op de meest eervolle wijze ontslag verleend als Hoge Commissaris van het Koninkrijk der Nederlanden bij de regering van de Republiek Indonesië, en zulks met dankbetuiging voor de gewichtige diensten, door hem als zodanig in zeer moeilijke omstandigheden aan den lande bewezen. Het treinverkeer tussen Utrecht en Amersfoort is Vrijdagavond geruime tijd gestagneerd geweest, doordat een auto- kraanwagen tegen een paal van de elec- trisehe bovenleiding was gebotst. DAGELIJKS BESTUUR Z.L.M. VERGADERDE. Tegen maatregel van de Regering om weer een leveringsplicht voor gerst tot 2500 kg. per ha. tegen een prijs van 22 cent, in te voeren, bljjkt algeme ne ontstemming te bestaan. Dit kwam tot uiting op de jongste vergadering van het Dagelijks bestuur der ZLM, nadat alle leden de mening van hun kringbesturen naar voren hadden gebracht. De vergadering was van mening dat een krachtig protest op zijn plaats is tegen een gang van zaken, die duidelijk de strekking vertoont dat ge tracht wordt de moeilijkheden, ontstaan door het loon- en prijsbeleid, voor een groot deel af te wentelen op de voortbrengers van de landbouwproduc ten, die immers het voedsel voor mens en dier vormen. Ook de Hoofdafdeling Akkerbouw van de Stichting voor de Landbouw blijkt zeer ernstige bezwaren tegen het regeringsvoorstel te hebben gehad. De vergadering zou verre de voor keur geven aan een systeem waarbij door vrijwillig-gedwongen verbouw van tarwe de garantie ontstaat, dat minstens 100.000 ha. tarwe in ons land uitgezaaid wordt. Hierbij zou dan ie dere boer, die steeds tarwe heeft ver bouwd zich moeten verplichten een bepaald percentage meer te verbou wen dan hij in 1950 deed. De voeder- granen zouden dan vrij kunnen blij ven. Besloten werd om dit alsnog aan de Stichtig voor te leggen, opdat deze bij aanvaarding, de invoering hiervan bij de Overheid kan bepleiten. De voorzitter, Ir. M. A. Geuze, gaf tevoren nog een overzicht van de on derhandelingen tussen de regerings-in- stanties en de Stichting. Van over- heidszijde kwam naar voren, dat in het afgelopen jaar gebleken is, dat als gevolg van de afschaffing der ver plichte levering Van de in het binnen land verbouwde voedergranen naast handhaving van de verdeling der ge- importeerde granen, de prijs van in landse voedergranen niet meer in een redelijke verhouding stond tot de tar- weprijs. Daardoor vreesde de over heid dat bij een practisch gelijkblij vende tarweprijs de teelt van voeder granen teveel zou worden uitgebreid ten koste van het tarwe-areaal. Tevens bleek, dat een hogere tarweprijs dan f 24.25 per 100 kg, niet zou worden vastgesteld. Onder deze omstandighe den achtte de overheid, hetzij een in name van een zeker aantal 'kg. gerst per ha. tegen een prijs van 22 cent, hetzij een koppeling van het aantal te verbouwen ha. tarwe aan een aantal ha. gerst in een verhouding van 2 tot 1 noodzakelijk. De keuze is inmiddels gevallen op het eerste systeem, dat in derdaad van twee kwaden nog het minst kwade lijkt, daar dan de boer vrijblijft in zijn uitzaai. DE HUIDIGE TARWEPRIJS. Naar de coöperaties mededelen zal, wanneer de tarweprijs zich op het hui dige ongunstige niveau zal blijven be wegen, worden overwogen het A.V.A. te doen kopen. Van groot belang moet geacht worden, dat tevens medege deeld wordt, dat het A.V.A. dit sei zoen tarwe van 14 vocht zal kopen, met vergoeding van droogkosten en verlies aan drogestofgehalte. Het is dus zaak, tarwe die toch gedroogd moet worden, te drogen tot 14 en op te slaan. MOTORRIJTUIGENBELASTING. Van het Ministerie van Financiën is een rondschrijven uitgegaan aan de di recteuren van financiën, waaruit o.a. blijkt dat tractoren met of zonder aan hangwagen, die uitsluitend ten behoe ve van het land- of tuinbouwbedrijf gebruikt worden, voor vrijstelling van motorrijtuigenbelasting in aanmerking komen. Jeeps met of zonder aanhang wagen niet, daar de snelheid van deze voertuigen te hoog geacht wordt. ONDERZOEK NAAR POLDERLASTEN. De Commissie-Oud heeft een voor stel van de Gedep. Staten aanvaard om uitkeringen van het Verkeersfonds voor de tertiaire wegen te verhogen van 1020 hetgeen impliceert een uitbreiding van het tertiaire wegén plan met quartaire wegen. De vraag is, of deze verhoging voldoende is, aangezien veel wegen verbreed zullen moeten worden. Er zal nu een onder zoek worden ingesteld in de verschil lende provinciën naar de lasten, welke op de waterschappen drukken in verband met de tertiaire en quartaire wegen. SUBSIDIE OP BOERENWERKEN. Verslag werd gedaan van de verga dering van de commissie Werkgevers- belangen der Z.L.M. Het dag. bestuur kon zich verenigen met de voorstellen voor eventuele wijzigingen in de man tel van de. C.A.O. voor 1951/52. T.a.v. het nieuw'è plan voor de uitvoering Generaal Marshall, de geestelijke vader van het Marshall plan, die Louis Johnson als minister van Defensie der Verenigde Staten opvolgt, Is in zijn nieuwe functie beëdigd. Tijdens de beëdiging, v.l.n.r.: Felix Lakin, algemeen adviseur van het departement van Defensie, Stephen T. Early, plaatsvervangend minister van Defensie, generaal Marshall, en met de bijbel, majoor Clarence J. George, de assistent van generaal Marshall. Radiografisch overgebrachte foto. Dochler van Tolstoi overleden. Gravin Tatiana Tolstoi, dochter van de beroemde Russische schrijver, is Donderdagavond tengevolge van een hartkwaal in een ziekenhuis te Rome overleden. Zij laat een dochter, even eens Tatiana genaamd, achter. Gravin Tolstoi, die 86 jaar is gewor den, werkte tot voor kort aan haar dagboek, dat binnenkort door een En gelse firma zal worden uitgegeven. Haar memories zullen voor een groot deel het leven van haar vader behan delen. „Ranchl" en „Goya" Maandag in Amsterdam. In de nacht van Zondag op Maandag worden zowel de „Ranchi" als de „Goya" in de sluizen te IJmuiden verwacht. Behoudens onvoorziene om standigheden, begint de ontscheping van ..Ranchi" te Amsterdam Maandag morgen te 8.30 uur. De ontscheping van de „Goya" begint Maandagmiddag 14.30 uur; De „Ranchi" brengt een groot aantal militairen van het-voormalige K.N.I.L. met hun gezinnen naar Nederland. Bij het vertrek van Tandjong Priok be vonden zich 109 babiek'aan boord. Tij dens de reis zijn tot dusver 30 babies geboren. De „Goya" heeft 446 man van de Kon. Marine en 446 man van de Kon. Landmacht aan boord. Wysjinsky had geen eetlust meer. De Sovvjetrussische minister van Buitenlandse Zaken, Wys jinsky. heeft Donderdagavond een diner van de Verenigde Na ties verlaten. Aan tafel ver klaarde de gouverneur van New York, Thomas Dewey, dat de Sowjet-Unie een millioen sla venarbeiders had. Wysjinsky, die dit hoorde, stond boos van tafel op en ver liet de zaal, gevolgd door Malik. „Ik moet zeggen", zei Dewey, de beide Russen nakijkend, „dat ik het als een compliment voel, dat zij. die samenspannen om de wereld te vernietigen, zich terugtrekken". van de Wachtgeld- en Werkloosheids verzekering in de landb., werd opge merkt, dat de lasten vermoedelijk slechts gedragen zullen kunnen wor den, indien in de wintermaanden de mogelijkheid tot het uitvoeren van cultuurtechnische werken al of niet als boerenwerken in ruime mate ge schapen zullen worden. De vergade ring meende er daarom op te moeten aandringen, dat de subsidies voor de boerenwerken snel en in goede om vang voor deze winter dienen af te komen. Het rapport vraagpunt gemeentelij ke uitbreidingsplannen werd goedge keurd. In overleg met de rijksconsu lent voor grond- en pachtzaken zullen de hierin vervatte gegevens nader worden uitgewerkt. Provinciaal zal gestreefd dienen te worden naar uni forme normen bij de gemeentelijke uitbreidingsplannen, waarbij de land bouw gehoord dient te worden en ook een behoorlijke invloed zal moeten worden toegekend. Voor de komende winter zullen aan de afdelingen de volgende vraagpun ten worden toegezonden: Hoe is het mogelijk om in onze landbouw zonder kostenstijging extensivering te voor komen en is verdere mechanisatie in de landbouw, technisch, economisch' én sociaal verantwoord. Op liet ogenblik "wórdt geen aanlei ding Verwacht om maximum-prijzen voor pöotgoed vast te stellen, zo werd nog medegedeeld. Pogingen om de re geling voor oorlogsslachtoffers ta.v. de vermogensaanwasbelasting ook van toepassing te doen zijn voor indirecte oorlogsslachtoffers, hebben geen re sultaat gehad". Voor de uitmergelingsaftrek van landbouwgronden is nog steeds geen definitieve regeling gekomen. Nog al tijd schijnt als eis te gelden, dat als voorwaarde voor deze aftrek de gron den op 110 van de prijzen 1940 zou den moeten worden gesteld. Het wach ten is hier ïiog .op de-beslissing van de Ministér. KORTE PRED1CATIE EEN BOOG IN DE WOLKEN. Het zal geschieden, wanneer Ik wolken over de aarde breng, dat deze boog gezien zal worden in de wolken. Genesis 9 I//. Het zondvloed-verhaal mag wel algemeen bekend worden geacht, als ook hoe Noach en de zijnen met de ark aan de algehele verwoesting ont komen. Het vervolg van deze ge schiedenis verdient niet minder be kendheid-: Noach en de zijnen gaan uit de ark en danHet is te be grijpen dat Noach één angst, kent n.l. dat weer de horizon verduisterd zal worden, en de wolken zich zullen opstapelen, dat weer een hevige wa tersnood de aarde zal teisteren. Dan gaat God spreken tot Noach en we begrijpen, als God in die om standigheden tót een mens gaat spreken, dan zullen woorden van troost en bemoediging klinken. God gaat Noach van de angst bevrijden, Evangelie, het vjoQrd Gods is. eüiènltjk altijd bevrijding van angst. O zeker, er zullen toe er wolken ko men opzetten, maar, Noach! weet, dat Ik een verbond ga sluiten met U en tot teken daarvan de boog in de wolken zal geven, dat de angst geen reden van bestaan zal hebben. Deze catastrophe zal niet meer plaats vin den! Als er weer wolken komen zul len, dan zal mijn boog gezien wor den in de wolken, voor de mens ten teken, dat God zyn afspraak houdt Wolken over de aarde, zij zijn er telkens weer, en van velerlei aard: de duisternis van rouw en geween, van verdriet en zorg, van moeite en teleurstelling, van ziekte en gebrek. Wie onzer weet niet hoe benauwend duister het in zijn leven kan zyn en hoe dan de angst naar de keel vliegt dat we er niet doorheen zullen ko men, dat wij ten onder zullen gaan. Maar God! Zoals 'wij de regenboog zien staan te lichten aan het duister zwerk, zo geeft God altijd weer licht in de duisternis. Licht in de duisternis, hoe vaak vinden wij dat niet vermeld in de Bybel. Hoe is dat licht niet stralend verschenen in Jezus Christus, het Licht der wereld! De wolken mogen zich samenpakken, dreigend zwart over onze wereld, ons beangstigend met dreigende ondergang, maar het Licht, schijnt in de duisternis: alzo lief heeft God de wereld gehad en de duisternis zal nimmer ih staat zijn die vlam van lichtende liefde te doven. Het moge in uw leven nachtzwarte duisternis zijn, maar het licht van Gods troostende, sterkende liefde straalt ook daar. Wij zien altijd en overal weer wol ken, maar zien wij ook de boog Heer, open onze ogen, dat wij ziende zullen wórden. Koudekerke L. D. van Dijl. Scheepskapitein overboord geslagen en verdronken. Kapitein E. J. Tekkes van het Gro ningse motorschip Jozo is voor de Oostkust van Zweden bij de vuurto ren Landsort op geheimzinnige wijze verdwenen, zo melden de Zweedse bladen. Volgens de eerste stuurman, heeft de roerganger Woensdagavond laat de kapitein in zyn hut gewekt. Toen de kapitein na een uur nog niet op de brug verschenen was, ging de roerganger opnieuw naar beneden, doch vond de hut leeg. Men neemt aan, dat kapitein Tek kes slaapdronken overboord geval len is. NOG ENKELE BUIEN. Geldig tot Zaterdagavond. Wisselend bewolkt met aanvanke lijk vooral in de Noordelijke provin cies nog enkele buien. Matige en langs de kust tijdelijk nog vrij krach tige Westelyke wind. Iets minder koud.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1