PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Acheson stelt voor de Ver. Naties militaire macht te geven BILT Wisjinsky herhaalde aanbod om een ,vredespact" te sluiten BAKKERS PROTESTEREN TEGEN VERHOGING OMZETBELASTING AMERIKAANSE MARINIERS DE HAN OVERGETROKKEN PRINS BERNHARD ONTHULDE MONUMENT IN TERNEUZEN Politie-oorlog in Berlijn 193e Jaargang - No.222 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant Directie. F vaD de Velde en F B den Boer Ad) W de Pagter Hoofdred G. BallintUo Pi verv. W. Leertouwer en H A Bosshardt ABONNEÏMENTSPRDS 32 ct per week. 3.90 p kw fr p p i 4.15 per kw Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN OE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, 8RESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Donderdag 21 Sept. '50 ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct. per mm. Minimum p. advertentie f2.50. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels): van 1—5 regels f L—iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr 359300 P.Z.C. Middelburg. Bur Vllsslngen Walstr 58- -60 tel 2355 4 UJnen (b.g.g 2801 of 2160M'burg Londense Kaai 29. tel 2077 en 2924; Goes L Vorststr 63. tel 2475 (b.gg 2228); Oostburg Pr Mauritsstr 12. tel 102; Terneuzen: Bro uwerljstr. 2; Zierikzee: N Bogardstr C 160. tci. 28 Perzische afgevaardigde Entezam voorzitter van de Assemblee. Zowel minister Acheson als minister Wisjinsky hebben Woensdag op de algemene vergadering van de Ver. Naties een plan ingediend „om de naderende dreiging van een nieuwe oorlog weg te nemen." Wisjinsky's voorstel was vrijwel een copïe van dat van vorig jaar. Acheson's voor stel heeft ten doel de Ver. Naties militaire macht ter beschikking te stel len om by agressie direct te kunnen ingrypen en het recht van veto on der bepaalde omstandigheden uit te schakelen. De Amerikaanse minister beschuldigde de Sovjet-Unie ervan de vrede te bedreigen door een poli tiek van expansie. De Sowj et-leiders pogen een ineen- lend op te treden, inzake een vrede- storting van de niet-Russische wereld te bewerkstelligen door gebruik te maken van de internationale commu nistische beweging .aldus Acheson. Zijn plan omvat de volgende vier punten: 1. Het bijeenroepen van een spoed zitting van de.algemene vergadering met 24 uur respijt, indien de Veilig heidsraad wordt verhinderd hande- Perscommentaren Trouw»' vestigde in zijn commen taar op Troonrede en Millioeneruiota de aandacht op een van de meest op vallende passages uit minister Lief. tincks slotbeschouwing: „Als verdere uitgaven onvermijde. lijk blijken, zal er meer beperkt moe ten worden". Het is nuttig, dat deze zin van den socialistischen minister v-n Financiën tot iederen Nederlan der doordringt. Deze begroting is op gesteld en heeft een tekort van 117 millioen. En daarbij is niet rekening gehouden met tal van factoren als loonsverhoging, prijsontwikkeling, wetten, die binnenkort tot stand ko men en meer uitgaven vorderen en met verhoging van de militaire uit gaven, waardoor het eigenlijke tekort wel het twee- of drievoudige kan zijn van hetgeen thans is begroot, 'Maar de minister erkent, dat we tegen het plafond zitten. De wal- keert het schip. Die wijs heid zal het Nederlandse volk ook in het komende jaar moeten leren. En toch enthousiast blijven voor ons land, en onze maatschappij en onze vrjjheid. Moge een goede samenwer king van regering en Staten-Gene- raal de wegen openen om dat enthou siasme te behouden." „De Telegraaf' meent, dat de in de Troonrede tot uitdrukking gekomen visie, volgens welke onze moeilijkhe den uitsluitend internationale oorza ken zouden hebben, geen rekening houdt met de werkelijkheid: „Al ware ook alom pais en vree, al zou, om zo te zeggen, de vredes duif in de wapenen van alle Euro pese naties gebeeldhouwd staan, dan nog bevond ons land zich aan de rand van niet minder dan een ca tastrofe. Om te beginnen wordt thans eerst duidelijk, wat het verlies van zeven achtste van ons Koninkrijk betekent. Voor en na is er op gewezen, dat het geen de heer Schermerhorn en de zijnen voorstonden, ons land naar rampspoed zou voeren. Men moet niet verwonderd zijn als thans blijkt, hoe juist deze mening was.' Zonder Indo nesië z\jn wij een overbevolkt staatje aan de Noordzee". Voorts constateerde dit blad: „Het Nederlandse volk wordt niet geconfronteerd met de diepte van de problemen, er wordt geen overzicht gegeven van wat er wérkelijk aan schort, de troonrede is slechts een opsomming van een aantal feitelijke toestanden. Er wordt, en niet ten on rechte, gewaagd van de veerkracht van ons volk. Wie door Nederland reist, ziet daarvan overal de sporen; in Den Haag is daarvan nog steeds te weinig te merken. Gelijk nu weer uit het jongste regeringsstuk blijkt". „Het Vr|je Volk" schreef: „Dat in de financiële politiek aan sociale inzichten bijzondere aandacht moet worden besteed, vernemen wij met genoegen. Maar zal dit voorne. men niet in gevaar komen als een krachtig overheidsingrijpen op het economisch gebied achterwege blijft of te lang op zich laat wachten? Verdere verlaging van de belas, tingdruk zal voorshands niet in uit zicht worden gesteld. Dat zal ieder een wel begrijpen en wij zouden er niet rouwig om zijn als de Eerste Ka mer, die nog over belastingverlaging moet beslissen, daar de consequen ties uit trok. Maar wat zal er gebeu ren als een voortzetting van het libe rale economische beleid de spanning tussen inkomen en kosten van levens onderhoud weer groter maalct? Zal dan een fiscale maatregel, als bijv. het vergroten van het onbelaste deel van het inkomen, uitgesloten zijn?" In een artikel over de Millioenen- nota schryft „Het Vrye Volk" voorts nog: „Dat de Millioenen-nota een eind maakt aan de legende, dat de belas tingen een behoorlijke kapitaalvor ming in de bedrijven onmogelijk zou den hebben gemaakt, doet ons per soonlijk een genoegen. Wij hebben dat altijd tegenover de liberale belasting- afschaffers betoogd. Thans zegt de Nota het ook: de netto-investeringen *n bedrijven zijn van 830 millioen in 1946 tot 2.450 millioen in 1949 ge stegen I" breuk of een daad van agressie. 2. Vorming van een veiligheidspa trouille om onmiddellijk onafhankelij ke waarnemingen te doen en hierover rapport uit te brengen in elk gebied, waarin een internationaal geschil dreigt, op uitnodiging of met toestem ming van de staat, die bezocht wordt. 3. Vorming van een internationaal leger der Ver. Naties, waarvoor elk land een of meer eenheden moet aan wijzen. Deze eenheden moeten speciaal worden opgeleid en uitgerust en voort durend gereed gehouden worden voor directe dienst ten behoeve der Ver. Naties. 4. Instelling van een commissie ter bestudering van het rapport over de middelen, die de V. N. zouden kunnen aanwenden om eventueel met gebruik making van gewapende macht, de doelstellingen en beginselen van het Handvest te verwerkelijken. „VREDESPACT". Wisjinsky's voorstel omvatte drie punten: 1. Verbod van oorlogspropaganda. 2. Verbod van atoomwapens en het instellen van een strenge inter nationale controle op de uitvoe ring daarvan. Het eerste land, dat gebruik zou maken van atoom- of andere wapens of tot massale ver nietiging zou overgaan moest worden beschouwd als de bedrij ver van éen misdaad jegens de mensheid. 3. De V. S., Engeland, Frankrijk, China en de Sowjet-Unie moeten een pact sluiten ter versterking van de vrede en hun huidige strijdkrachten in 1950 met een derde verminderen. Dit program komt in grote lijnen overeen met het Sowj et-voorstel, dat de algemene vergadering verleden jaar verwierp en waarin eveneens verzocht werd om een vredespact van de Gro te Vijf'. In antwoord op het kort tevoren door Acheson ingediende plan ver klaarde Wisjinsky, dat Acheson „had getracht ons op een pad te brengen dat niets gemeen heeft met de proble men, die de algemene vergadering te behandelen heeft". De Sowj et-delega tie zal dit pad niet volgen, aldus Wis jinsky. VOORZITTERS GEKOZEN. In het begin van de vergadering werd de Perzische afgevaardigde. Nasjorallah Entezam tot voorzitter van de Assemblee gekozen. De Nederlander dr. G. J. van Heu- ven Goedhart werd gekozen tot voor zitter van de sociale commissie. De Boliviaanse afgevaardigde, die hem voordroeg, stelde voor. hem bij acclamatie te benoemen, daar geen te- gencandidaat was ingediend. De Sow- jetrussische afgevaardigde Jacob Ma- lik sprong echter op en eiste een ge heime stemming. Het resultaat was. dat dr. van Heuven Goedhart werd ge kozen met 54 stemmen voor bij 5 ont houdingen. Postbode uit Lapland bezorgde brief in Amsterdam. Johan Stalnacke. een 58-ja- vige postbode uit Zweeds Lap land, bezorgt nu al talloze ja ren de post bij de Lappen in de omgeving van het plaatsje waar hij woont: Svappavaara. Soms geven de Lappen hem ook brieven mee voor verre landen en dan bekijkt Stal nacke de adressen met grote aandacht en filosofeert een beetje hoe het daar wel uit zal zien. Waarom zou hij niet eens met een van die brieven mee reizen Johan Stalnacke's droom werd werkelijkheid. In Stock holm hoorde men van zijn plan en zag er onmiddellijk een grote propaganda in voor de snelheid van het luchtpostver. keer. Johan Stalnacke heeft zijn post Dinsdagochtend in Svap. pavaara opgehaald en hij stap- tet in de bus naar Kiruna, een grote stad in Zweeds Lapland. Het was 10.35 uur precies toen de trein Kiruna verliet. Zes uur later stapte hij in Luela, aan de Bothnische Golf, in het vliegtuig van de Scandinavian Airlines System en vloog naar Stockholm. In het vliegtuig bevond zich de post uit Svap pavaara, bestaande uit één brlel', bestemd voor een Zweed se fabrikant, die in het Ameri can-hotel te Amsterdam lo geert. Tien minuten duurde het oponthoud in Stockholm en toen ging het door de lucht verder naar Amsterdam. Vertegenwoordigers van de Zweedse posterijen en radio reporters met microfoon en op name-apparaat vlogen met Jo han Stalnacke mee. Precies 17 uur nadat de brief en de postbode Lapland had den verlaten, landde het vlieg tuig op Schiphol. Na een paar uur rust, overhandigde Johan Stalnacke zijn brief aan de fa brikant Bjorklund in het Ame- rican-hotel. En dank zij de mo derne transportmiddelen zal hij vanavond alweer in Svappa vaara de post sorteren. Ongeveer een half jaar geleden had de 25.jarige mejuffrouw Johanna Tijster man uit Amstelveen het ongeluk een speld in te slikken toen zij nieste. Zij werd in verschillende Nederlandse ziekenhuizen opgenomen, doch het ge. lukte niet de speld te verwijderen. Toen werd de foto van haar linker long, waarin de speld zit, naar dr. Chevalier L. Jackson, hoofd van de bfonchoscopische kliniek der Temple Universiteit te Philadelphia, gezonden. Deze verklaarde de speld te kunnen verwijderen. De K.L.M. bood mejuf frouw Tijsterman een heen- en terug reis naar Philadelphia aan. Op deze foto ziet men mejuffrouw Tijsterman met een verpleegster in het ziekenhuis te Philadelphia, vóór de operatie. De raad van leraren bij het voorbe reidend hoger- en middelbaar onderwijs heelt aan de ministerraad een telegram gezonden, waarin met klem wordt aan gedrongen de 5 To salarisverhoging zon der limiet toe te „De tijd voor smeekschriften afgelopen". In één van de grootste middenstandsbetogingen, die ooit in Neder land is gehouden, hebben ongeveer 11.000 bakkers en banketbakkers Woensdag in de Apollohal. het Concertgebouw en in Bellevue te Amstei- dam geprotesteerd tegen het voornemen van de regering om de omzet belasting op biscuit, koekjes, gebak en ander banketbakkerswerk te ver hogen tot 8>/2 procent. Talrijke Tweede Kamerleden woonden deze verga dering bij. waaraan werd deelgenomen door besturen en leden van alle landelijke bakkers- en banketbakkersorganisaties. Nadat <ie vorzitter van het lande lijk actie-comité, de heer P. Pol, in de Apollohal de vergadering had ge opend,, nam de secretaris van de R.K. Middenstandsbond, drs. K. Samaon, het woord. ,.Het gaat om niet meer of niet minder dan om ons bestaan", zeide hij. Hij betoogde, dat de bakkers op deze massale wijze tezamen ge stroomd waren, ten einde te pogen een aanslag op het bestaan van nun bedrijven te voorkomen. Hij zeide te venvachten, dat de voorgenomen verhoging der omzetbelasting tot ge volg zou hebben, dat honderden be drijven, die nu mede tengevolge van de door de regering gevoerde poli tiek ten aanzien van de broodprijzen, nauwelijks een bestaan opleveren, ten ondergang gedoemd zijn. Het zul len zeker niet alleen de minst econo misch werkende bedrijven zijn, voor wie deze maatregel de nekslag zal betekenen. Deze belasting zal eveneens tot gevolg hebben, dat het voor grote delen der bevolking onmogelijk zal zgn het leven in huiselijke kring te veraangenamen met iets „van het goede der aarde". Verhoging der om zetbelasting zal geen verhoging van de opbrengst van de fiscus tengevol ge hebben, omdat één en ander tot een onvermijdelijke daling van het verbruik zal leiden. Zuid-Koreaneti te Samtsjok geland. De slag om Seoel is Woensdag begonnen met de overtocht van enkele duizenden Amerikaanse mariniers in een honderdtal landingsböten over dé rivier de Han. Een uju' na.de landing bereikten zij hun eerste doelr'de hoofdweg en de Spoorlijn van Seoel naar Pjongjang, de Noordkoreaanse hoofdstad. Te voren hadden de strydkraehten van de V. N. één van de beide spoor lijnen naar het Zuidelijk front afgesneden. De overtocht, die op 15 km. ten Noord-Westen van Seoel geschiedde, werd voorafgegaan door een zwaar artilleriebombardement en had de steun van een grote massa vliegtui gen. waarvan enkele van het nabij gelegen vliegveld Kimpo opereerden. De pontonniers hadden irt do nacht van Dinsdag op Woensdag de bouw van bruggen over de rivier voltooid. Toen het artilleriebombardement, dat een half uur geduurd had. werd gestaakt, en de rook van het slag veld optrok, zwermden de talrijke haldingsboten en amphibi-voertuigen van de Zuidelijke oever uit. De eerste salvo's machinegeweervuur van de Noordelijken barstten los, toen zij in het midden van de stroom geko men waren. Ineengedoken en zonder te vuren voeren de mariniers voor waarts, terwijl mortiergranaten zui- TER HERINNERING AAN HEN DIE VIELEN. By de WestsIuiS te Terneuzen, op de plaats waar in de bevrydingsdagen 5 ambtenaren van de Rykswaterstaat een geslaagde poging om deze sluis van vernietiging te redden, met de dood moesten bekopen, heeft Z.K.H. Prins Bernhard Woensdagmorgen een indrukwekkend monument onthuld. Uit een massale basis van basaltblokken ryst een machtige zuil omhoog, die bekroond wordt door een enorme gebalde bronzen vuist. Het is een monument, dat door zyn strakke iynen en zyn eenvoud de ontwerper, de heer K. J. Huineman te Terneuzen, van beroep deurwaarder en kunstschil- - der, alle eer aan doet. Het heeft ten doel niet slechts degenen te herdenken, die op deze plaats gefusilleerd werden, maar alle gevallenen voor de va derlandse vryheid blyvend te eren. Kon. Mil. Kapel luisterde plechtigheid op. De onthulling van het monument werd bygewoond door een groot aan tal genodigden. Het provinciaal be stuur werd vertegenwoordigd door de heer A. Schout, lid van Ged. Staten en de griffier der Staten; dr. B. H. Tellegen. Voorts waren aanwezig het stadsbestuur van Gent en de haven, meester dezer stad, de leden van de gemeenteraad van Terneuzen, de he. i-en L. F. du Bols en C. A. Kaan, leden van Prov. Staten, vertegen woordigers der geestelijkheid, de rykshavenmeester V. J. C. Lam- brechtsen van Ritthem, de districts commandant dér Marechaussee, ka pitein W. H. van Haarsma Buma, vertegenwoordigers der illégaliteit, de leden der Monumentcommissie, etc. etc. Nadat om goed half twaalf de Kon. Militaire Kapel, onder leiding van kapitein Rocus van Yperen, voorafgegaan door de drumband, ge kleed in de gala-uniformen, was aan gerukt en het wachten kortte met een pittige mars. arriveerde om 12 uur precies Z.K.H. Prins Bernhard. De Prins werd met het Wilhelmus ontvangen en daarna hartelijk toege juicht TOESPRAAK BURGEMEESTER TELLEGEN. De burgemeester van Terneuzen, mr. P. H. W. F. Teilegen. hield hierna een toespraak, waarin hg Prins Bern hard dankte voor zijn komst in de plaats van Prinses Wilhelmina, voor wie de verre tocht naar Terneuzen in verband met haar leeftijd te zwaar zou zijn geweest. Spr. uitte zijn vreugde over de aanwezigheid van de Prins omdat deze een blijde verras sing is na de teleurstelling, die ver oorzaakt werd door het feit, dat by het Koninklijk bezoek in Augustus Terneuzen niet bezocht werd. Spr. begroette de vertegenwoordigers van het provinciaal bestuur, er zijn te leurstelling over uitsprekend, dat de Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, wegens va- cantie afwezig was en riep ten slotte het stadsbestuur van Gent een wel kom toe. Burgemeester Teilegen noemde de onthulling van het monument een grote dag voor Terneuzen, waarnaar vele jaren is uitgezien. Op 14 Maart 1945 bezocht Koningin Wilhelmina Terneuzen en toefde op deze plaats,1 die gedrenkt is met het bloed der mannen, die vielen bg de redding van de sluis. H.M. de Koningin sprak toen de woorden: Hier moet een monument komen! Spr. beschreef de gevoelens, die allen toen beheersten: blijdschap over de herwonnen vrij heid, mateloos leed bij de nabestaan, den der slachtoffers, teleurstelling, dat het gehele land nog niet bevrijd was. De woorden van H.M. riepen al. len tot de werkelijkheid terug. Eens gezind besloot men een monument te stichten als een herinnering aan het eendrachtig verzet tegen de overwel diger. Van die eensgezindheid is in ons vaderland veel verdwenen, maar van het voornemen om een monu ment te bouwen is niet afgeweken. Het monument is gewrid aan hen, die vielen voor de vrijheid. Het her innert landgenoot en vreemdeling eraan, dat hier gestreden is voor de vrijheid van Nederland. Door zijn plaats valt het accent ox> het onder gronds. niet-militair verzet, doch het herdenkt tevens allen die vielen in de strijd tegen de vijand. Het Koninklijk woord van Konin- rïn Wilhelmina riep in 1945 op tot een eensgezinde daad en wees naar de toekomst. Nog steeds maant het woord tot eendracht en daarin kan alle>en de redding van ons volk liggen als wij ons herinneren, dat alleen bij God de enige afdoende raad en dé enige uitweg is, omdat Hij het al regeert. DE ONTHULLING^ Na deze toespraak onthulde Z.K.H. Prins Bernhard het monument. Toen het witte doek «revallen was, bracht hïi het de militaire groet. De Kon. Mil. Kapel bracht Aases Tod ten gehore en er werden kran sen aan de voet van het monument gelegd door Prins Bernhard, burtre- meesteer Tellegen en het gemeente bestuur van Gent. Daarmede eindigde de plechtigheid Prins Bernhard. die een kort be zoek aan Sluiskil bracht werd bij zijn vertrek luide toegejuicht. Na zijn te rugkeer werd in Hotel Stad Rotter dam een lunch gebruikt, waaraan ook de nabestaanden der slachtoffers aanzaten. Des middags gaf de Kon. Mil, Ka pel een concert in Terneuzen: 1 len water tussen de boten omhoog stuwden. Enkele minuten later stormden zjj aan land en al spoedig hadden zij elke tegenstand de kop ingedrukt. De verdediging was beter georgani seerd dan tot dusver, doch was nog zwak. Blgkbaar is de verdediging van Seoel nog steeds in handen van betrekkelijk ongeoefende troepen, al dus Reuters correspondent. Door middel van verkenningsvluch ten is waargenomen, dat de Noord- Koreanen van het Zuidelijk front versterkingen zenden naar het Noor den. In Amerikaanse militaire krin gen verwacht men, dat de tegen stand ten Oosten van de Han zal toenemen. Het Amerikaanse leger heeft be kend gemaakt, dat Zuidkoreaanse mariniers te Samtsjok zyn geland en er een bruggenhoofd hebben ge vormd. Samtsjok ligt aan de Oost kust van Zuidkorea op ongeveer de zelfde breedte als Seoel. GEEN ZOETE BROODJES. De juridisch adviseur van de Am sterdamse Christelgke Middenstands, vereniging, mr. dr. A. Zeegers, zeide, dat de voorgenomen verhoging der omzetbelasting een maatregel is, die alle kenmerken vertoont van een ver. keerde economische denkwijze, waar aan zij ontsproten is. De na-oorlogse sociaal-economische politiek heeft in hoofdzaak twee kenmerken wille keur en achteruitzetting van de mid denstand. Volkomen willekeurig wordt uitgemaakt wat luxe is. „Wat wy nog nooit eerder géhoord hadden, weten wg nu biscuits, een belang- ryk kindervoedsel, is luxe". Mr. Zeegers betoogde, dat de wil lekeur, waarmede wordt opgetreden, verder duidelijk blgkt uit het feit, dat het ene artikel is vrijgesteld, hst andere normaal belast en een derde extra belast is, zonder dat een ster veling zou durven beweren, dat de lager belaste artikelen ook inderdaad minder luxe zijn. Dr. Zeegers zeide, dat wanneer de regering het beter acht, dat er geen zoete broodjes meer worden gebak ken, de bakkers het met haar in dit opzicht eens zyn, nameiyk dat de tyd voor smeekschriften is afgelopen. De bakkers zullen dan scherpe woorden, klemmende argumenten en zo nodig massale demonstraties op touw zet ten om op te komen voor hun be staan. .Bakkers uit verschillende delen van het land voerden hierna nog het woord. Toen de heer Th. J. te Kaath uit Almelo de 7000 aanwezigen in de Apollohal vroeg, wat gedaan moest worden, indien het adres, dat het landelijk actie comité heeft gezonden aan de leden van de Tweede Kamer, zonder uitwerking zou biyven, klonk uit bgna alle kelen de roep: „sta ken". Tot slot van de vergadering werd een motie aangenomen, waarin geT protesteerd wordt tegen het voorne men van de regering. Oostduitse en Westduitse politie achter de tralies. Maandag arresteerde de Westber- ïynse politie een aantal politiemannen uit de Sowjet-zöne. Als repressalUe arresteerde de Oostduitse volkspo- litie Dinsdag enige Westberiynse po litiemannen. Deze „leer-om-leer" oor log tussen de politie van Oost- en West-Berljjn heeft tot gevolg gehad, dat Woensdag j.I. 70 politiemannen van beide corpsen achter tralies za ten. Tito verwacht nog lang geen oorlog. Maarschalk Tito heeft een delega tie van de Britse Labourpartg te Belgrado meegedeeld, dat hij oorlog weinig waarschijnlijk acht. „Ten minste binnen afzienbare tijd" aldus de correspondent van het Britse li berale blad „News Chronicle". De correspondent meldde, dat de leden van de Britse delegatie onder de indruk waren van Tito's „rond borstige" verklaringen en de overtui ging hadden gekregen, dat „er deze winter geen Korea op de Balkan" zal zijn. Londenaars moeten zich weer met knijpkatten behelpen. Tengevolge van een staking van technisch personeel bij 16 gasfabrie ken, waardoor de druk van het gas sterk -verminderd werd, brandden Dinsdagavond naar schatting slechts 15.000 van de 50.000 straatlantaarns in Londen. In de zijstraten, waar geen neonlichten, étalageverlichting of autolampen enig licht verspreid den, zochten de Londenaars zich weer als in de oorlog hun weg met zaklantaarns en knijpkatten. De sta king is Vrijdag begonnen. Het per soneel eist een loonsverhoging. Prijsaanduiding nog steeds verplicht. Alle ten verkoop aangeboden arti kelen moeten van een duidelijk zicht bare en leesbare prijsaanduiding voorzien zgn. Deze verplichting is nog steeds onverminderd van kracht. Slechts goederen, die tot de categorie van weelde goederen behoren vallen buiten deze verplichting. Op het naleven van deze verplich ting zal nauwlettend worden toege zien, aldus het ministerie van Econ. Zaken. VOORSP£LT, VRIJ KOUD. Wisselende bewolking met vooral in de Westelijke helft van het land nu en dan buien. Matige, langs de kust tij delijk krachtige Westelijke wind, Vl(j koud.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1