Slagvaardige prijspolitiek blijft doel van de Regering Nieuws uit Zeeland ALGFMENE VERGADERING DER V.N. DINSDAG BEGONNEN Toch zal stijging van het prijsniveau niet te vermijden zijn Amerikanen veroverden verkeersknooppunt Waegwan. LIJDT NIET LANGER ZWITSALAX CONTACTAVOND WOENSDAG 20 SEPTEMBER 1950 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 Nota van de ministers Mansholt en van den Brink. Aan de Tweede Kamer is aangeboden een door de ministers van land bouw, visser^ en voedselvoorziening en van gconomische zaken onderte kende nota inzake de prijspolitiek. Na een kort overzicht te hebben gegeven van de ontwikkeling sedert de bevrijding tot de devaluatie van de gulden constateren beide ministers: Productievermeerdering is daarnaast vereist om de grotere militaire uitga ven mogelijk te maken. Van de groot te der militaire inspanning en de ver dere ontwikkeling van de ruilvoet zal het afhangen of het mogelijk moet worden geacht de beide economische verliesposten door nroductievereroting tp compenseren De ministers zijn-van oordeel, dat optimisme in dit opzicht misplaatst is. Tn de toestand, die, na de uitwer king van de gevolgen der devaluatie, als gunstig voor een geleidelijke prijs daling kon worden beschouwd, is een wijziging ingetreden ten gevolge van de internationale prijsstijging van de voornaamste grondstoffen gedurende de laatste maanden. Ondanks de voor sommige artikelen stormachtige ont wikkeling op de internationale mark ten. is het effect op de kleinhandels prijzen echter tot dusver niet van gro te betekenis geweest. Gezien het feit echter, dat de prijzen der afgewerkte producten tot nu toe zijn achtergeble ven bij de prijsstijging der grondstof fen, terwijl deze laatste nog niet tot stilstand is gekomen, zal met een ver dere terugslag van deze prijsontwikke ling op verschillende binenlandse prij zen moeten worden rekening gehou den. Bestaat het gevaar, dat deze prtfs- ontwikkeling een inflationistlsch ka rakter gaat aannemen? Naar de me- ning van de ministers bestaat dit ge vaar. zoals de omstandigheden thans zijn, niet. De huidige omstandigheden verschil len namelijk wezenlijk met die. welke enkele jaren geleden golden. Na vijf jaren economische herstelarbeid. is het gelukt verschillende moeilijkheden voor een belangrijk deel op te lossen. Weliswaar kan dc Marshall-hulp niet worden ontbeerd om de betalingsba lans te doen sluiten, doch aan de al gemene goedcrenschaarste is een eind gekomen. De productie ontwikkelt zich gunstig. De invoermogelijkheden zijn aanzienlijk verruimd. Het mone taire evenwicht is hersteld. Er vindt in de wereld een belangrij ke welvaartsverschuiving plaats van de grondstoffen-importerende naar de grondstoffen-producerende landen. De Nederlandse exportproducten stijgen aanzienlijk minder in prijs dan de in gevoerde grondstoffen. Nederland is derhalve met andere landen, dip zich in een soortgelijke positie bevinden de dupe van deze ontwikkeling. Dit zal onvermijdelijk een vermindering van* het reële nationale inkomen met zich mede brengen hetgeen tot uitdrukking komt in een.stijging van het prijsni veau, die njet geheel door een stijging van geldinkomens mag worden ge volgd, wil men de werking van de in flatiespiraal vermijden. Onder deze omstandigheden dient er door een zorgvuldig afgestemd geheel van loonpolitieke, prijspoli tieke. financiële en fiscale maatre gelen zorg voor te worden gedra gen, dat een zo rechtvaardig moge lijke verdeling van lasten plaats vindt, waarbij ook economische overwegingen niet uit het oog mo gen worden verlorén. De vermindering van het reële nati onale inkomen, die van de achteruit gang van de ruilvoet een gevolg is, kan slechts worden teniet gedaan door een verdere toeneming der productie. Noordelijk front bij Taegoe valt uiteen. Eenheden van de Amerikaanse 24ste divisie hebben Dinsdag Waegwan her overd, het verkeersknooppunt ten Noorden van Taegoe. De stad viel de Amerikanen, die op de linkerflank door Britse troepen werden gesteund, in handen na een offensief van vier dagen, gericht op het tot stand brengen van een verbin ding met de strijdkrachten van de V. N. op het bruggenhoofd van Intsjon. Zuidkoreaanse troepen zijn volgens berichten van het front de stad Kasan aan de weg van Taegoe naar Taboe- dong binnengetrokken. Drieduizend Noordkoreanen zouden zich uit Kasan Noordwaarts hebben teruggetrokken. Volgens deze berichten is het gehele front der Noordelijken bii Taegoe aan het uiteenvallen. Amerikaanse oorlogstransportvlieg- tuigen heben de laatste 36 uur 215 ton voorraden en 280 man óp het vliegveld van Kimpo aangevoerd. Skymasters en kleinere vliegtuigen brachten uitrus ting aan voor naehtlandingen. Gene- raal-majoor William Tunner. die de leiding had van de luchtbrug naar Berlijn, zal nu de leiding hebben van de luchtaanvoer voor het bruggen hoofd Intsjon en de rest van Korea, zo is bekend gemaakt. Generaal Tur ner is verantwoordelijk voor al het Amerikaanse luchtvervoer in het oor logsgebied van het Verre Oosten. Shinwell en Moch naar New York. De Britse en Franse ministers van Defensie, Shinwell en Moch, zijn naar New York ontboden ter bespre king: van het vraagstuk van Duits- 1 ana's herbewapening met de minis ters van Buitenlandse Zaken van de Westelijke Grote Drie, zo is uit ge woonlijk betrouwbare bron verno men. NU GEEN PRIJSSTOP Naar de mening van de ministers zou pas zodra inflationistische span ningen van algemeen karakter zouden ontstaan, tot de wederinvoering van een algehele directe prijsbeheersing moeten worden oyergegaan. Een prijs- stop zou hiervoor een deugdelijk uit gangspunt vormen. Het is duidelijk, dat deze prijsstop in snel tempo zou moeten worden gevolgd door gedetail leerde regeling van de prijzen in de onderscheidene sectoren van het be drijfsleven. Het is eveneens duidelijk, dat onder die omstandigheden de libe ralisatie van de internationale handel ongedaan zou moeten worden gemaakt Zowel vanwege het ontbreken van een algemene inflationistische geldont- wikkeling. als om redenen van inter- nationaal-economische aard, acht de regering derhalve een prijsstop geen goed uitgangspurit voor de thans te voeren prijspolitiek. Dat deze prijspd- litiek nochtans krachtig en slagvaardig moet zijn staat voor haar vast. TEGEN HAMSTERAARS EN PRÏJSOPDRIJVERS. Tegen hamsteren, achterhouden van waren en ongemotiveerde prijsverho ging wordt mot kracht opgetreden. Dc medewerking van allen, die de goede zaak ter harte gaaf. is hierbij vereist. De minister van economische zaken heeft tot dc burgemeesters van ge meenten. waarin de zg. prijzencommis- sies waren opgeheven het verzoek ge richt deze wederom in te stellen. Teneinde het euvel van ongemoti veerde prijsverhoging meer positief te bestrijden zullen de ministers, waar nodig en mógelijk door regulering van in- en uitvoer een normale voor- ziening waarborgen. Genoemd worden hier artikelen als aardappelen, groente en fruit, vlees, kaas en eieren. Stijgen de prijzen van deze artikelen sterker dan onder de huidigè omstandigheden geoorloofd kan worden geacht, dan zal gedeeltelijke beperking van de ex port reeds een nuttig effect kunnen sortéren, terwijl de export zo nodig geheel kan worden stopgezet. Belangrijke levensmiddelen als brood, melk en margarine worden ge subsidieerd tot een bedrag van onge veer f 200.000.000 'sjaars. ONDERNEMERS. OVEREENKOMSTEN. Hoewol o'ndernemersovereenkorïisten in bepaalde gevallen en onder bepaal de omstandigheden, ook in het licht van het algemeen belang beschouwd, een nuttige functie kunnen vervullen bestaat thans de indruk, dat zij in ve le gevallen de doorwerking van een gezonde concurrentie verijdelen en derhalve schadelijk zijn voor het al gemeen belang. Zodanige onderrif- mersafspraken dienen onverbindend te worden verklaard. Aan dit laatste gaat echter een vaak tijdrovende pro cedure vooraf, die uit een oogpunt van rechtszekerheid niet kan worden gë- mist. "Teneinde nu een snel ingrijpen mogelijk te makèn in die gevallen waarin strijd met het algemeen be lang waarschijnlijk lijkt, zullen ae ministers er op korte termijn toe overgaan een wetsontwerp aanhan gig te maken, waarin de mogelijk heid wordt geboden ondernemers afspraken voor een bepaalde tijd te schorsen, in afwachting van een de finitieve. op de gebruikelijke wijze, voorbereide, beslissing. De ministers zijn van oordeel, dat zjj op de wijze als aangegeven in staat zullen -/jjn de prijsbeweging, voor zo. ver deze kostprgstechnisch niet ver antwoord is, in bedwang te houden. Zjj herhalen, dat bepaalde prijsstijgingen onvermijdelijk zullen zyn. Dc stijging der grondstoffenprljzen op dc Interna tionale markten ontmoet de regering en met haar de regeringen van dc an dere, overwegend grondstoffen-impor terende landen, als struikelblok op haar weg. Dc Nederlandse regering heeft dan ook initiatief ontwikkeld teneinde te geraken tot samenwerking bij dc aankoop van grondstoffen. door rheumatiek, spit, ischias, hoofd en zenuwpijnen. Neemt regelmatig Togal, dat verdrijft in al die gevallen snel en afdoende de pijnen. Togal baat waar andere middelen falen. Zuivert de nieren, is onschadelijk voor hart en maag. Bij apotheek en drogist 0.83, 2.08 en 7.94. Advertentie DANK ZIJ NATUURLIJK WERKEND LAXEERMIDDEL - "ifci Commissie zal de Chinese vertegenwoordiging bestuderen. De algemene vergadering van de Ver. Naties, die Dinsdagavond in de grote grijze cn blauwe zaal te Flushing Meadow door de aftredende voorzitter, Carlos Roraulo werd geopend, zag zich onmiddellijk geplaatst voor de omstreden kwestie der Chinese vertegenwoordiging. Sir Benegal Rau, India, diende na dat Romulo was uitgesproken, een .re solutie in, waarin wordt aangedron gen op een beslissing met betrekking tot de vraag, wie China zou vertegen woordigen. De Russische minister van Buiten landse Zaken. Andrèj Wisjinsky. sprong daarna op en verklaarde, dat nationalistisch China niet het recht had zitting të hebben in de algemene vergadering en hij verzocht Tsjang Kai Sjeks vertegenwoordiger er uit te gooien. De Amerikaanse minister Acheson kantte zich tegen het voorstel van In dia. De algemene vergadering besloot een commissie ter bestudering van de kwestie der Chinese vërtegenwoordi- diging in te stellen. De Indiase resolutie werd met 33 te gen 16 stemmen, bij tien onthoudingen, verworpen. Romulo zei in zijn openingstoe spraak. dat ..louter woorden" niet ge noeg zijn, wanneer „mannen sterven voor de zaak van de vrede en de V. N.". Advertentie Middenstandsvereniging „Gemeenschappelijk Belang" Vlissingen. DONDERDAG 21 SEPTEMBER in bovenzaal Hotel „"Royal". ATHLETIEK JAAP DE WAART NAAR ZEIST. De bekende Marathon-junior, die onlangs het Zeeuws record 800 meter op zijn naam bracht, zal op 7 Octo ber deelnemen aan de bekende ronde van Zeist. HET ZEEUWS RECORD DISCUSWERPEN. By de Zeeuwse athletiokkampioen- schappen te Oostburg werd het re- cord discuswerpen niet verbeterd door mej. Tabak van-de Zeeuwen, maar er werd een Zeeuws record dis cuswerpen gevestigd door het da- mesjumorcnlid mej. A. van Belsen van het Middelburgse „Achillcs" mét een worp van 27.78 meter. Hij noemde de huidige zitting „het politieke equivalent van de militaire actie, die de strijdkrachten der V. N- in Korea uitvoeren". Minister Wisjinsky. zeide bij iaan- kpmst te New. York. dat de Sowjet- delegatie in de algemene vergadering der V. N. zou werken voor de verster king van de vrede en van de samen werking tussen de volkeren. In ant woord op een vraag van verslaggevers, of hij dacht, dat de oorlog in Korea tot Azië beperkt zou blijven, ant woordde Wisjinsky: ..Ik leid geen oor logen". Berichten, dat hij onlangs Pe king had bezocht, noemde hij „over dreven". VOETBAL E.M.M.—HULST 2—7. Het ziet er naar uit dat de zeer jeugdige ploev van Hulst dit jaar een duchtig woordje mee zal spreken. Zij waren Ë.M.M. steeds te vlug af, dopr het hoge tempo dat zij inzetten-en volhielden. De Vlissingers hadden voor de fust de wind mee en uit een vrije schop wisten zij de score te ope nen. Enkele snelle uitvallen van Hulst brachten de stand nog voor de rust op 12. Na het eerste doelpunt na de rust (1—3), zakte de defensie van E.M.M. volkomen ineen. Het was maar goed dat de doelman zyn hoofd koel hiejd, anders was de débacle wellicht nog groter geworden.-Even wel wist Hulst nög viermaal en E.M. M. nog eenmaal te scoren, zodat het einde, kwam met een 27 nederlaag voor de Vlissingers. IJZENDIJKE—ROBUR 1—1. Robur begon met een straffe wind in de rug en zat al gauw voor het IJzendykse doel. Dé verdediging lipt zich niet overrompelen, maar toch kon na een kwartier de Robur-spil Hopmans door een fout in de ach- terhoede van IJzendyke er 10 van maken. Voor de rust bleef IJzendjjke in de verdediging gedrongen en kon zich niet loswerken. Dat veranderde na de rust spoedig en reeds twee mi nuten na de hervatting trof een prachtig schot van v. Hyfte doel (11). Ondanks de wind bleef Robur het grootste lecl van de tweede helft in de aan" en IJzendiike mocht zich gelukkig priizeh dat er slecht werd geschoten. Het einde kwam met een 11 gelijk spel. welke stand de vér houding goed weergaf. FILMS VAN DE WEEK Opdat wij niet vergeten De zonden van de naaste vergeven is één der mooiste menselijke deug den. maar dit houdt niet in, dat wij ook mogen vergeten. Twee Poolse vrouwen, die niet kónden vergeten, omdat zy het onnoembare leed zelf hebben geleden, hebben de mensheid er aan herinnerd, welke misdaden de Duitsers in hun concentratiekampen begingen: onder het beschermheer schap van de Verenigde Naties ver vaardigden zij een film over de hel van het vrouwenkamp Auswitz in de vreselijke winter van 1942. De laatste étappe (Ostatni Etap; regie: Wanda Jakubowska; scenario: Gerda Schneider) is meer documen taire dan speelfilm, zij het dan ook. ciat alle elxende slechts fragmenta risch kon worden weergegeven. De rolprent is met betrekkelijk primitie ve middelen gemaakt en bevat geen filmische vondsten, maar werd toch een meesterwerk terecht op een der vele filmfestivals inet de grote internationale prijs bekroond om dat er het stempel der waarheid op is gedrukt. Inardukwekkend ook, omdat de beide vrouwen zich hebben onthouden van valse pathos en jacht op goedkope effecten. De film werd daardoor een ontx*oerend in memori- am aan de millioenen. die in de kam pen een gruwelijk einde vonden. Niet spoedig zal men die beelden vergeten van de eindeloze vrouwenmassa op weg naar de fabrieken van de dood, de argeloosheid van de kinderen, die in optocht gaan naar de plaats, waar zij zullen worden afgemaakt (helaas, een ander woord kunnen we niet vin den), de zang van dé vrouwen op hun laatste tocht. Ga deze film niet zien. als ge U een avondje wilt amuseren, ga vooral niet uit ongezonde sensatiezucht. Maar verzuimt niet haar in Electro- Middelburg te aanschouwen, wanneer ge voor "éénmaal hogere eisen stelt aan liw bioscoopbezoek: ge zult in nerlijk verrijkt huiswaarts keren. De film in Luxor. Vlissingen, De geweldenaar (The big shot. regie: Lewis Seiler) bespraken wij reeds eer der. Do geschiedenis van 'een misda diger die naar het normale leven te rug wil keren, maar zyn verleden niet kan ontlopen, met een van die markante Humphrey Bogart-rollen. Alhambra. Vlissingen, continueert vanzelfsprekend de vertoningen van de knappe Amerikaanse film „Bas- togne". ook al een rolprent, die men eigenlijk niet mag missen. De collecte te Ritthem ten bate van 't t.b.c.-fonds „Draagt Elkanders Lasten" heeft f 36.— opgebracht. Voor het examen brood- cn banket bakker slaagde de heer L. van Sighem te Westkapelle. DAMMEN Anderson-Strooband Jr. De eerste twee partijen van de tweekamp tussen Anderson en Stroo- band Jr. om het kampioenschap van Zeeland, zijn in remise geëindigd. Geen van beide spelers aanvaardden in deze partijen veel risico, hoewel beiderzijds enkele malen getracht werd om tot een aanval te komen. Deze pogingen werden echter in de kiem gesmoord. Beide partijen gpngen na een kort gevecht om het bezit van het cen- trum over in het flankspelgenre, waarin beide spelers goed thuis ble ken te zijn. Vernacht wordt, dat beiden na de ze vrij kalme eerste partijen wegen zullen zoeken, om een beslissing te forceren, hetgeen de spanning zal doen toenemen. HANDBAL „HELLAS" NAAR EINDHOVEN. De „Hellas"-dames en heren uit Goes openden de competitie met een wedstrijd tegen E.H.V. te Eindhoven. De Hellas-dames kunnen over hun debuut in de Zuidelijke eerste klasse tevreden zyn. Met 62 wisten zij een der sterkste clubs in deze afdeling, op hun eigen terrein te verslaan, vrijwel direct na het begin gaf To Reyerse de Goese dames de leiding 0.1. Er werd een vlot, open spel te zien gegeven en bij Hellas, dat met een nieuwe opstelling in het veld was verschenen, klopte alles als een bus. Voor de rust maakte Rie Adriaanse nog een tweede doelpunt. In de twee de helft liepen de Eindhovense dames de stand in tot 12, doch daarna was het pleit beslecht. To Reyerse ver hoogde de score tot 13 en Nel Ka- relse voegde er voor Hellas nog drie doelpunten aan toe. Even voor het einde trof de thuis club nog eenmaal doel, zodat de uit slag uiteindelijk 26 werd. De Hellas-heren, die tegen de he ren van E.H.V. de strijd aanbonden, verloren met 54. Het was een ge lijk opgaand spel. H. Zweedijk gaf de Goesenaren het eerst de leiding (0— 1). De stand kwam gelijk, Jan Ro sier maakte er 21 van, doch de rust ging met 22 in. Nade thee gaf Zweediik met een mooie solo-ren opnieuw zjjn club een voorsprong (23), die even later weer teniet werd gedaan (33). Ro sier liet de Goesenaren opnieuw juichen en maakte er 34 van, doch door 'it strafworp wel iets te zware straf kwamen de partijen voor de vierde maal op gelijke voet. Piet van Hese moest uitvallen we gens een blessure en toen maakte de thuisclub op het nippertje nog de winnende goal (54). Hellas kwam met een nieuwe op stelling, doch deze eerste wedstrijd heeft wel geleerd dat dit geen ver zwakking betekent. WEDSTRIJDEN AFGELAST. In verband met dc verrsmv-'- •H«rheden en de'slechte tocs4n»'' velden gingen de nHn«r<-hnp'*ig<' competitiewedstrijden niet door. WALCHEREN Middelburg W, A. RIJKS t Te Rotterdam is Dinsdag op 54- jarige leeftijd plotseling overleden de iiecr W. A. Rijks, directeur der Wemco limoradefabriek Middel burg. De heer Rijks was Dinsdagmorgen voor het bijwonen van een vergade ring naar Rotterdam vertrokken. Tijdens deze vergadering werd hij onwel. Hg werd naar een ziekenhuis vervoeni, waar hij later overleed. De heer Rffks. die hartpatiënt was. was in Middelburg een gezien ingezetene. Hii genoot behalve als zakenman, ook bekendheid als amatexir-gooche- laar en trad als zodanig vaak voor liefdadige doeleinden op. JUBILARIS GEHULDIGD. In intieme kring vierde de heer J, W. P. Beekman te Middelburg Maan dag zijn 40-jarig jubileum als ambte naar van het Kantongerecht. In zijn met talrijke fraaie bloem stukken getooide woning kwamen vele collega's, vinenden en bekenden de jubilaris gelukwensen en boden hem ter herinnering aan deze dag geschenken aan. Ook ontving de heer Beekman een groot aantal schriftelij ke en telegrafische gelukwensen, o.a. van enige officieren van Justitie, die eertijds in Middelburg werkzaam wr ren. VOORBEREIDINGEN AANLEG PARK „TOORENVLIEDT". Werklieden hebben een begin ge maakt met de voorbereidingen voor de aanleg van het park ..Toorenvliedt" aan de Kbudekprkseweg te Middel burg Zij zijn namelijk begonnen met het rooien van de boomstobben. Arnemuiden OUDER VERENIGING OPGERICHT Te Arnemuiden is opgericht een Oudervereniging, welke zich ten doel stelt oxn de diverse besturen der Ge reformeerde J. V. en M. V. enz. van advies te dienen. De bestuursleden van de Jeugdcentrale hebben zitting in het bestuur. WEDVLUCHT. De postduivenhoudersvex;eniging Voorwaarts te Arnëmüjden hield een wedvlucht, over een afstand van plm. 167 km. De eerste tien prijswinnaars waren: C. van Belzen Jz. 1; dhr. Schravemade 2; dhr. Stitzinger 3; M Sch'-oevers 4 en 6: gebr. v. Belzen 5 ,en 10; B. v. d. Kettrij Lz. 7; P. van Belzen 8 en 9. Koudekerke LAATSTE ZOMER CONCERT. Zaterdagavond werd in de muziek tent van Koudekerke het laatste zo meravondconcert van dit seizoen ge houden. Van 8 tot 9 uur concerteerde de harmonie „Voorwaarts" onder lei ding van de heer J. J. Laroes uit Middelburg, waarna de traditionele fakkeloptocht werd gehouden. Na af loop daarvan werden nog enkele vro- 1 tJke marsen geblazen en werd een rondedansje gemaakt. Het laatste zomerconcert in de wijk Lammerenburg wordt bij gunstig weer Zaterdag a.s. gege ven. Ook dit zal met een fakkelop tocht worden besloten. BLOEMENTENTOONSTELLING. Zaterdagmiddag werd in het ver enigingsgebouw te Koudekerke een bloemententoonstelling ten bate van de kas der Herv. Chr. School gehou den. Schoolkinderen hadden mooi op gekweekte plantjes ingezonden er ook waren er keurige inzendingen van volwassenen. Er waren twintig prijzen uitgeloofd voop de schoolkin deren, die de meeste zorg aan de planten hadden besteed. Zij werden resp. gewonnen door Kaatje Wiele- maker, Hennie Schipper. Piet v. d. Hegden, Piet Hollebrandse, Lein Wis se. Hanneke Jansen, Kees Wielema- ker- Corrie Westdorp. Jopie Reijnier- se. Wim Vader, Kees Brasser,' Johan BOKSEN Luc van Dam slaat Fernando Janilli. In een partij, die het internationale bokspeil vrijwel geen moment heeft kunnen bereiken, heeft de Neder landse middengewichtskamoioen Luc van Dam in de Ahoyhall te Rotter dam een verdiende puntenzege be haald op de Italiaan Fernando Ja nilli. Het gevecht ging over 10 ron den. Bij beide boksers viel weinig vecht lust, vooral in de eerste ronden te bekennen en talrijk was het aantal malen, dat de uitstekende Franse scheidsrechter de boksers tot meer activiteit moest aansporen. MOTORSPOR1 Caslenmiller uit Middelburg reed mee in Bayeuxrit. Zondag en Maandag werd de Bay- eux-Fakkelrit verreden, een zware be- trouwbaarheidsrit voor motorrijders en automobilisten van Bayeux ii. Frank rijk naar Eindhoven over een afstand van 900 km. Als enige Zeeuwse deelne mer had de voorzitter van de M.C. Scheldegauwen. de heer P. Castenmil- ler ingeschreven, die er in slaagde de ze abnormaal zware rit uit te rijden. Meer dan de helft van de deelne mers verscheen niet aan de finish. Een deel van de uitvallers gaf op, omdat de gebrekkige organisatie hen daartoe noopte. Zo moest m enin Brussel uren lang wachten, omdat men vergeten had de route aan te duiden. Tijdens het oriëntatie-traject ging bijna een uur .verloren met het zoeken naar een reclame van de Shell. Later bleek, dat deze reclame een dag tevoren was weggehaald. De ontvangst aan de start in Bayeux liet ook alles te wensen over. Dé deel nemers werden aan hun lot overgela ten, met het gevolg dat de stemming al voor de start onder het nulpunt was. Voeg daarbij de gróte kosten aan deze rit verbonden en men kan zich voorstellen, dat de K.N.M.V. ernstig overweegt, om in het vervolg geen toestemming meer voor dit evenement le verlenen. de Haan, Wim Bosschaart, David Jasperse. Piet Bostelaar, Jopie Rey- nierse, Kaatje Reijnierse, Corrie Har te', Kees Kesteloo en Mina Kluijfhout. De andere kinderen kregen een troostprijs. De tien prijzen voor de mooiste inzendingen der ouderen vie len rasp. ten deel aan A. Wondergem, P. Maas. L. Bimmel, M. Brasser. D. v. d. Voorde. J. Berendsen. J. v. Don- ge, W. Roelse, P. Bosschaart en L. Bimmel. De tentoonstelling werd door ongeveer 600 personen bezocht, 's Avonds vormden een rad van avon. tuur. een schiettent en een verloting van plantjes, de grootste attracties. O.- en W.-Souburg Zwemdiploma's. Na examen, dat werd afgenomen door de heer E. v. Buningen, consulent lich. opvoeding en de heer Ph. A. v. d. Velde, zwemonderwijzer, werden te Souburg de volgende zwemdiploma's uitgereikt aan leerlingen van de lagere scholen. Marnixschool: Diploma A: Meisjes: Corry Gideonse. Rietje Corthals, Irma Voogdt. Jo Goedhart. Jongens A: Theo de Vries, Jan de Klerck. Diploma B: Jongens: Johan de Lange. Ko Minderhoud, Jan de Klerck. Juiianaschool. Diploma A: Meisjes: Rieka Vrekc, Nelly Koole. Leny Edel man. Willy Kole, Plony Wispelaere. Fien- tje Kasteleyn, Suu* Voogdt. Leny Faasse. Swas Hamellnk. Ina Dey. Ada Vis. Janny v. Leeuwen. Jha de Boer, Rini Valkhoff, Ina Fokke. Jongens: Evert Spapé. Adrle Kole. Jan Sonius, Arnoud Meijers, Ko Meerman, Wim Boer. Diploma. B. Meisjes: Ada Vis, Rika Vreke, Leny Faasse, Ina Klootwijk, Corry Hubrechtsën, Leida de Visser, Dini Crucq, Swas Hamelink. Ina Fokke. Diploma B. Jongens: Ko de Rijke. Openbare school. Diploma A. Meisjes: Helga Voetelink. Corrv Gillisen." Willy Leurgans. Nelly Bak, Anny Veenstra. So phie Bakker. Magda de Wilde, Janny de Kam. Johanna Sponselee, Corry Eversen, Maatje Roelse. Tini Marijs, Nelly de Ja ger. Jongens A: Eddy v. Zweden. Jo Post, Robbie de Witte. Rens de Voogd, Jan Biiys, Jan Roelse. Diploma B. Meisjes: Matty v. Klinken, Nelly Hangoor, Adriana Kooper. Janny Post, Lucia Landman. Gerda de Smit. Jo hanna Sponselee, Corry Eversen, Tiny Marijs,. Janny de Kam, Nelly de Jager. Diploma B. Jongens: Marinus v. Zwe den, Jan Luypen, Wim de Brec, David Vos. Jan de Vroe. Jan Buijs. Jopie Post. Diploma C. Meisjes: Door Kerkhove. School met de Bijbel. Diploma A. Meis jes: Liesje Arendse. Aiie Goulooze. Anny Joziasse. Rita Joziasse. Matty Kaljouw. Janna Kasse, Koos Klap, Maaike Los. Adrie Louwerse. Willy Maas, Jaantje Minderhoud. Betsy v. Rijkwijk. Corry Tenge, Tanneke Zwijgers. Jopie de Graag. Jongens A: Adrie Arendse, Jan Verhoef. Diploma B. Meisjes: Alie Goulooze. Jo pie de Graag, Anny Joziasse, Matty Kal jouw. Matty Kasse. Maaike Los. Jaantje Minderhoud. Jongens B: Henk Arendse. Maarten Arendse.. Chr. School Ritthem, Diploma A: Meis jes: Wilhelmina Koppejan. Lena Pouwer, Elizabeth v. Strien. Jacomina Varel, Lena v. Keulen, Jacomina Tissink. Jongens B: Abraham Breel. Burgerlijke Stand VEERE. Bevallen: J. Maljers—Loomeijer. d. Ondertrouwd: J. de Bruine, 24 j. en L. Brouwer, 23 j. NIEUW- EN ST. JOOSLAND. Bevallen: C. JoosseSchout, d.; J. KeurGoverse, z.; L. de DreuRooze, z. Ondertrouwd: J. J. de Boer. 29 j. cn P. A. de Klerk, 26 j. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen: 18 Sept. La Pal- lice v. Rotterdam; Hondsbosch v. Lon den. Gepasseerd n. Antwerpen: 18 Sept. Bos koop v. Bremen; Jagersfontein v. Kaap stad. 19 Sepjt. Nassau Haven v. Goten- burg: Leny v. Rotterdam; Noordkaap v. Colchester. Vlissingen vertrokken: 18 Sept. La Pal- lice n. Duinkerken; Hondsbosch n. Am sterdam: Virginia n. Dantzig; 19 Sept. Co rona n. Oporto. Gepasseerd v. Antwerpen 18 Sept. Del ta n. Zee; Hera n. Amsterdam; Larix n. Stockholm; Lies n. Husum; 19 Sept. Bor neo n. Oslo; Paramount n. Dublin. ^genda MIDDELBURG Vandaag: Schuttershof: Accordeola en Lou Bandy, 8 uur; Schouwburg: Jeugdtoneel „Pinochio", 2 u.; Elec tro: De laatste étappe (18 Jr). 7 en 9.15 uur; Van Benthem en Jutting: Tent. schilderijen Piet Bulthuis. Morgen: Veilingsgebouwen N. Vliss. weg: Tentoonstelling Walcherens groei, 10- 22 uur; Van Benthem en Jutting: Tentoonstelling schilderijen Piet Bulthuis; Electro: De laatste étappe (18 jr). 7 en 9.15 uur. NAGEKOMEN ADVERTENTIE Heden overleed plot seling: te Rotterdam, onze lieve Man, Vader, Behuwd- en Grootvader WILLEM ANDREAS RIJKS, in de leeftijd van 54 jaar. Uit aller naam, M. TH. RUKS— v. OOSTERHOUT. Middelburg, 19 September .950. De begrafenis zal plaats hebben op Zater dag 23 Sept. a.s„ des namiddags om 2 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 3