Parijs denkt niet te veel meer aan oor log JIMMY BROWN, sportheld no. 1 Hamsterwoede totaal verdwenen Zeeuwse Almanak HADJI-SCHIP NAAR MEKKA WERKLOOSHEID IN U.S.A. THANS MINDER DAN 4 Spanning in het Lagerhuis DINSDAG 19 SEPTEMBER 1950 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 Conflict wordt niet onvermijdeiijik geacht. •fben ik na een vacantia van bjjna een maand in het heerlijke zonnige Zuiden weer terug reed naar Parijs, vroeg ik me af, of ik in Parijs nu ook kennis zou gaan maken met een duidelijk voelbare angst voor oorlog. Ik wist, dat er in België opnieuw zo fel gehamsterd werd,, datje geen doosje lucifers meer kon krijgen, maar onder de egaalblauwe lucht van de Franse Rlvièra hadden eigenlijk alleen de te vette koppen van de bladen, die je daar soms maar liefst zo weinig mogelijk eens vluchtig doorkijkt, ons herinnerd aan de internationale spanning. Maar dat was ook eigenlijk het enige. De vacantiegangers aan de kalme Middellandse Zee voelden zich in deze paradijsachtige natuur zo onwezenlijk ver van dat verschrikkelijke begrip oorlog, dat men er eigenlijk niet aan denken kon. Alleen waren er wat hoteleigenaars, die zich beklaagden dat de Amerikaanse touristen vanwege Korea niet gekomen waren. De eerste, die in Parijs met me over de internationale toestand sprak, was mijn vriendelijke kruideniertje, die te vens ook kastelein is van een typisch Parijs kroegje. Hij vroeg me, of ik niet twintig pond rijst van hem wilde ko pen. Toen ik antwoordde, dat twintig pond ryst veel te veel was. beklaagde hij zich lachend, dat de Parijzenaars niet meer hamsteren willen. Eind Juli en begin Augustus hadden zijn klan ten nog al wat rijst, olie en koffie op gekocht en dat had hem er toe verleid grote voorraden van deze producten in te slaan. Maar die hamsterwoede is to taal' verdwenen en nu zit de beste man met zijn voorraden. En niet alleen, dat de mensen niet meer hamsteren, zij eten nu ook op, wat zij te veel heb ben ingeslagen, met het gevolg, dat de kruideniers minder dan gewoonlijk verkopen. Dat leek me nogal een geruststellend bewijs van gezonde rust in de stad Pa rijs. De gemiddelde Fransman, die ge zien heeft .dat deze oorlog hem en zijn mooie land een klap gegeven heeft, waar hij nog niet overheen is en waar hij misschien nooit overheen zal ko men, voelt, dat een nieuwe oorlog het begrip Marianne misschien helemaal zal kunnen vernietigen. Men moet niet vergeten, dat de problemen in Frank rijk toch nog heel anders liggen dan bij ons. Wij Hollanders weten, dat ons leger in een conflict npoit een leiden de rol zal spelen. Maar Frankrijk is een grote mogendheid en tot 1939 heeft de Fransman gedacht, dat zijn landleger het sterkste ter wereld was. In 1914 trokken de Franse legers zin gend naar het front en langs de wegen gooiden de meisjes bloemen naar de soldaten. Maar in 1940 werd er in en kele weken tyds een einde gemaakt aan een militaire illusie. De legers bleken slecht bewapend en er was eigenlijk geen enthousiasme om te vechten. Frankrijk werd van een grote mogendheid een verslagen mogend heid. En de gemiddelde Fransman weet, dat Frankrijk nu als militaire kracht, vergeleken bij Amerika of Rusland, eigenlijk nauwelijks meetelt. Men weet, dat de Franse legers bij een aanval uit het Oosten waaraan het merendeel van de Fransen toch niet kan geloven het eigen grond gebied zonder hulp van Amerika en Engeland niet langere tijd zal kunnen verdedigen. Frankrijk bezit practisch geen moderne luchtmacht en de Fran se luchtvaartindustrie heeft, door mis. schien te streng doorgevoerde en ver politiekte nationalisaties, voor de se rie bouw een gevoelige achterstand. De straalvliegtuigen, die soms over de Champs Elysèes gieren, zijn doos En geland geleverd en ook op het gebied van de vloot, valt er nog heel erg veel te doen. Blijft dus over de landlegers, waarop Frankrijk sinds eeuwen heeft kunnen bouwen. Maar in een land waar meer dan een kwart van de be volking communistisch gestemd heeft, kan men met ernstige moeilijkheden te kampen krijgen. ANTI-COMMUNISTISCHE ACTIE. Het ministerie van Binnenland se Zaken is de laatste dagen juist be zig met een grootscheepse actie tegen de vele, voornamelijk Spaanse en Poolse communisten, die in Frankrijk wonen en zich te veel politiek bezig houden. De kranten vertellen zelfs, dat er in Zuid-Frankrijk, voornamelijk rond Toulouse, waar tienduizenden Spanjaarden wonen, die na de Spaan se burgeroorlog niet meer naar Franco MANEBLUSSERS. Onlangs dook de naam Maneblus sers, een „scheldnaam" voor de Mid delburgers onverwacht weer op en de bewoners van de Zeeuwse hoofd stad vonden dat niet aardig. Maar wat doet men er aan? Zo'n naam gaat de wereld niet meer uit. De grote troost voor de mensen in de stad van Lippersliey en zijn collega's is, dat zij niet de enigen zijn, die maneblussers lietenIn de Brabantse plaatsen Oorschot en Zundert gaat hetzelfde verhaal van de burgers, die de toren kwamen blussen toen de maan erin scheen. De bewoners van Vlijmen kwamen met hun complete brandweermateriaal in actie toen de ondergaande zon de toren in gloed zette en in Dalfsen, IJselstein en Meppel zagen de mensen zwermen muggen voor rookwolken aan en maakte de brandweer eveneens een vergeefse reis. Ten slotte dragen ook de inwoners van Mechelen de bijnaam Maneblus sers. In de nacht van 27 op 28 Ja nuari 1687 zag een dronken burger de maan in de beroemde Rombouts- toren schijnen. Van alle kanten kwam men op zijn alarm met emmers, lad ders en spuiten. De burgemeester v>as hals over kop uit zijn bed ge sprongen en had zich zo haastig aan gekleed, dat hij aan zijn ene been zijn eigen rode kous droeg, aan het an dere een gele van z\jn vrouw... Goed gezelschap dus voor de Mid delburgers! Spanje terugkonden of wilden gaan, een heel Spaans Communistisch leger zou hebben bestaan, maar het blijkt nu wel. dat deze berichten nog al overdreven waren. Maar het oppakken en arresteren van deze buitenlandse communisten bewijst wel, dat de Franse regering inziet, waar de schoen kan wringen. NEUTRALITEIT. Dit alles maakt, dat ik gemerkt heb, dat vele Fransen in hun hart naar een zekere neutraliteit zoeken, waaraan ze verstandelijk toch moéilijk een vaste vorm kunnen geven. lie meest serieu ze krant, die Frankrijk heeft, le Mon de. heeft een aantal artikelen aan de neutraliteit van een derde macht (Europa) gewijd. Maar de conclusie was. dat er eigenlijk geen neutraliteit mogelijk is. Dus moet er bewapend worden, maar waar zal men het geld voor een werkelijk grootscheepse be wapening vandaan toveren? Weer leentje buur spelen bij Uncle Sam? Nog verder afhankelijk worden van die machtige dollar? En wat te zeggen van het artikel in diezelfde conservatieve Monde, dat met grote duidelijkheid verklaard Duits paviljoen op a.s. Voorjaarsbeurs. (Van onze Haagse redacteur). Naar wij vernemen, hebben de talrijke Duitse inzenders op de jong ste Najaarsbeurs de wens geuit bij de eerstvolgende Voorjaarsbeurs te Utrecht een afzonderlijk West-Duits paviljoen te mogen inrichten ter verruiming van de Duitse export. Ons kwam ter ore, dat in verschil lende Nederlandse industriële krin gen reeds thans ernstige bedenkin- ?en geuit zijn tegen het feit, dat 50 Duitse inzendingen, merendeels dank zij en door Nederlandse impor teurs op de jongste Jaarbeurs aan wezig waren. Met name zijn de bezwaren tegen deze Duitse economische expansie in ons land uit de kringen der Ne derlandse machine-industrie verno men. De Raad van Beheer der Jaar beurs heeft uiteraard te beslissen over de vraag, of in het kader der liberalisering van het handelsverkeer en in verband met de ondanks alle uitbreidingen nog steeds te geringe expositie-ruimte aan het Duitse ver zoek zal kunnen worden voldaan. heeft, dat de in het kader van het At lantisch Pact geleverde Amerikaanse Shermantanks nu reeds zo zijn verou derd, dat ze practisch onbruikbaar zijn? Het zijn allemaal vragen, die overal gesteld worden en waarop nog geen antwoord is gegeven. Praat men dan echter nog even door met zijn Franse vrienden, dan komt men tot de con clusie, dat practisch niemand een di rect conflict onvermijdelijk acht. En dat men zich daarom door al deze mi litaire klanken nog maar niet al te ver uit het veld wil laten slaan. Dat men het verstandigste vindt, zich te blijven schikken in de vreugden en verdrie telijkheden van het daagse bestaan zonder in een angstpsychose te gera ken. die toch niets kan veranderen. Heracles-bus had aanrijding. Voordat de eerste klasse wedstrijd N.E.C.Heracles in het Nijmeegse Goffertstadion Zondag jl. zou begin nen, hadden de Almeloërs een ontmoe ting met een vrachtauto. Bij Ryssen kwam de autobus, die de ploeg van Heracles naar Nijme gen vervoerde, in botsing met een vrachtauto. Door de gladheid van de weg ver loor de chauffeur van de vrachtwa gen de macht over zijn stuur. Hij probeerde nog uit te wyken, doch een botsing kon niet worden voorko men. De bus werd aan de achterkant gegrepen waardoor enkele Heracles- speler.s licht werden gewond. Hoewel het gehele gezelschap de reis naar Nijmegen kon voortzetten, was de achterspeler Dekkers niet in staat te spelen. Hij werd door een der reserves vervangen. De ontstane vertraging was oorzaak, dat de wed strijd pas na drie uur kon beginnen. Heracles verloor met 20. Een overzicht van de situatie op Korea na het jongste offensief van de troepen der Ver. Naties. Bedevaartgangers zijn rustig temidden van de rommel. (Van onze correspondent). SOERABAJA, September. Op een baal van tikar, Waaruit ver schillende kledingstukken puilen, staan twee pannetjes, saamgebonden met een touwtje. De deksel van het bovenste pannetje is door het vervoer scheef komen te liggen en in het binnenste un deze zwartgeblakerde hulp in de huishouding is een vies, drabbig vocht zichtbaar. Koffie, die dagen geleden werd gezet. De geur is kennelijk antiek, itoffie en pan netje gaan mee naar Mekka, op het m.s. „Tyndareus" van The Blue Funnel Line. Dit pannetje is een waardige vertegenwoordiger van de grote ver scheidenheid aan huisraad en lyfgoed, die onder de grootse verzamel naam „bagage" met de bedevaartgangers naar Mekka gaat. Deze bagage bestaat uit verkreukelde koffers, volgepropte emmers, uitpuilende bad- kuipjes cn fgpücn, domweg saamgesnoerd lyfgoed, vernuftig geconstru eerde rotianbundels, balen, pakken en vormeloze hopen. Als dit boven dien nog schots en scheef op een scheepsdek ligt en er hier en daar men sen tussen hurken, dan is dat een duidelijk beeld van een bedevaartschip naar Mekka, dat op het pont staat te vertrekken. Ondanks deze wilde verwarring hangt er over het m. s. „Tyndareus", dat straks met 1900 Mekkagangers uit de haven Tandjong Perak zal af varen, een opvallende rust. Nergens klinkt een wilde schreeuw of wordt luidruchtig geconverseerd. Een op gewonden gesprek wordt op fluister toon gevoerd. Zelfs de leden van de bemanning schijnen, gewend aan de Veel vraag naar fabriekspersoneel. (Van onze Haagse redacteur). DEN HAAG, September. Uit de laatste door het Amerikaanse Bureau voor de Statistiek gepubliceerde gegevens blijkt, dat, dank ztj de grote industriële en commerciële bedrijvigheid, die zich op een hoog peil blijft bewegen, het totaal aantal In het arbeidsproces ingeschakelde burgers in de Verenigde Staten in Augustus gestegen is tot 62.367.000, het hoogste aantal dat ooit werd bereikt. Dit is de eerste keer in de Ameri kaanse geschiedenis, dat dit cijfer de 62 millioen te boven is gegaan en dit betekent een toeneming van ruim een millioen loontrekkers in vergelijking met de cijfers voor Juli van dit jaar. De Amerikaanse Minister van Han del Charles Sawyer heeft erop gewe zen. dat de grotere bedrijvigheid, die de laatste tijd als gevolg van de nieu we defensie programma's aan de dag werd gelegd in bovenstaand cijfer nog niet verdisconteerd is. De Amerikaan se economie bewoog zich geleidelijk in de richting van volledige werkgelegen heid nog voordat de Koreaanse crisis was uitgebroken en verwacht mag worden, dat als gevolg van de sterk uitgebreide defensie-programma's dit proces zich in een sneller tempo zal voltrekken. De toeneming van het aantal wer kende personen was hoofdzakelijk te danken aan het feit, dat meer fabrieks personeel was aangenomen, waardoor het aantal arbeiders in niet-agrarische bedryven in Augustus gestegen was tot een ongekend totaal van 54.207.000 of niet minder dan 1% millioen meer dan in Juli. Het aantal arbeiders in argra- Spanje kan 44 divisies mobiliseren. Spaanse officieren, die tegenwoordig zijn geweest bij de „Regenboog"-ma- noeuvres in West-Duitsland, hebben verklaard, dat Spanje bereid zou zijn binnen 36 uur vier-en-veertig divisies te mobiliseren „voor gezamenlijke verdediging van West-Europa tegen een Russische aanval". Spanje had thans twee-en-twintig divisies onder de wapenen, doch niet al deze divisies waren op volle sterkte en Spanje had een tekort aan militaire uitrusting. rische bedrijven bleef zich evenwel in dalende lijn bewegen, sedert in Juni een recordpeil werd bereikt. 'Het aantal werklozen bedroeg in Augustus nog slechts 2hz millioen, dit is ongeveer 700.000 minder dan in Juli en het laagste punt sedert het begin van 1949. In vergelijking met het to taal aantal Amerikaanse arbeiders be draagt het aantal werklozen thans minder dan 4 van het totale ar beidsleger. Een werkloosheidspercen tage van 4 wordt zelfs in een tijd van hoogconjuctuur als normaal be schouwd. Vergunning autobusdiensten. In het Staatsblad is een besluit ge publiceerd houdende richtlijnen voor ae Commissie Vergunning personen vervoer. Wy ontlenen hieraan, dat ten aanzien van aanspraken op een vergunning particuliere ondernemin- f en, overheidsondernemingen en doch- erondernemingen der N.S. op één lijn staan. De vergunning voor auto busdiensten, die een goed ineenslui tend net van diensten vormen bin nen een uit een oogpunt van goede vervoersvoorziening als één geheel te beschouwen gebied, wordt geweigerd aan andere aan streekvervoeronder- nemingen. Britse ambtenaren stelden Iuchtpassagiere in hechtenis. Ambtenaren van het Britse mini sterie van Binnenlandse Zaken heb ben een vrouwelijke passagier van een uit Amsterdam afkomstig vlieg tuig op Londen Airport drie uur on dervraagd. De dame. wier nationali teit niet bekend is gemaakt, bevindt zich nog in hechtenis. veerdienst naar Arabië, deze stem ming te hebben overgenomen, want zij schuiven zwijgend door de massa. Een hadjischip op het punt van ver trek is zo rustig als een warenhuis na sluitingstijd. 1900 PASSAGIERS. De passagiers zitten in groepjes bijeen en kijken elkaar aan. Enkelen hebben het zich gemakkelijk gemaakt en het officiële pakje, dat bij het evenement hoorde, uitgetrokken. Met een enkele sarong aan hurken ze naast een luchtverversingskoker of hangen over de railing en kijken. Kjjken en denken. Op de kade is het rumoeriger en de drukte daar geeft voldoende afleiding. Toch ligt in him ogen niet de belangstelling voor dit havenbedrijf, veeleer een peinzen over hun toekomst. Met 50 Rupiah aan de viezen en een betaalde retourreis zullen zjj de tocht naar de Kaaba mogen maken. Het is niet het mate rialisme van de 50 Rupiah, die him gedachten bezig houdt, maar de glo rie van de uiteindelijke verwezenlij king van hun verlangens. Het vol brengen van één van de vijf Heilige Sacrementen van de Islam, de bede vaart naar Mèkka. De jonge Santri, die straks het hoogtepunt van zijn geestelijke stu die beleeft, denkt reeds aan zijn te rugkeer in de dessa. Dan zal hij als hadji zijn werk voortzetten, zoals Al lah dat wil; neergelegd door de Pro feet Mohammed in de Koran. De oude Islamiet, die voor de twee de keer deze bedevaart maakt, ver telt zijn medepassagiers op het tus sendek van zijn ervaringen en daar na gaat hij hen voor in het afscheid- gebed. De purser, bijgestaan door zes as- sistent-pursers, is de „vader" van dit volgeladen schip. Hy moet 1900 men sen vier maal per dag een maaltijd verstrekken. Rijst, ikan, telor, tem- peh, dendeng, enz. enz. Bovendien klachten en moeilijkheden naar ieders tevredenheid oplossen. Merkwaardig is, dat Mr. Moore, purser van de Tyndareus, minder last heeft van deze 1900 passagiers dan van de 500 of 600 reizigers op een luxe mailschip. 'Zij zijn nooit rumoe rig en minder veeleisend, bovendien meestal erg snel zeeziek en dan ge ven ze helemaal geen kik meer- Bij deze zee-ziekte heeft de purser ech ter 't probleem van de voeding. Hij moet steeds de rantsoenen twee da gen van te voren afgeven en dus ook twee dagen van te voren zijn zee ziekte-slachtoffers schatten. Maar met een jarenlange ervaring op de veerdienst naar Arabië krijgt men daarin enige handigheid. HYGIENE. Er staat geen enkele stoel aan het dek. De Tyndareus is een vrachtschip met een groot aantal roestplekken op zijn grauwzwarte huid. In de rui men staan de zogenaamde BUNKS, eenvoudige kooien, drie en vier hoog. De onbeschrijfelijke wanorde en de lucht in het ruim, die met een mest vork valt op te prikken, geven niet veel vertrouwen in de hygiëne tijdens de overtocht. Mr. Moore glimlacht. „We laten ze bij het vertrek altijd maar even scharrelen. Als we eenmaal in open zee zjjn, dan gaan het zeewater en de bezem er doorheen, 't Is leuk, als je het vuil met hopen overboord kan zetten. Dan heb je tenminste eer van je werk". De hygiëne was inderdaad een groot probleem. Vroeger werden per schip, kleinere schepen dan de „Tyndareus", 700 a 800 pelgrims overgebracht. The Blue Funnel Line, expert op het gebied van bedevaart reizen, nam enkele jaren geleden een proef met 2400 passagiers op één schip. Dit experiment slaagde, dank zij de mentaliteit van de pelgrims. Hun doel, Mekka te bereiken, is hun veel waard. De ervaring opgedaan tijdens deze massa-overzet heeft vol doende aanwijzingen gegeven voor een doelmatig schoonhouden van het schip. Een compagnie speciaal ge trainde schoonmakers was het resul taat- En zij staan hun mannetje. DE KADE LEEG. De embarkatie is ten einde. Op de kade stromen de wegbren gers samen. De vertrekkenden hangen over de railing. Er worden nog enkele goe de wensen en raadgevingen over en weer geschreeuwd, maar als de laat ste tros in het water slaat en het logge lichaam van de vrachtboot zich van de kademuur verwijdert, wordt het stil. Geen luide kreten, geen af- scheidsgejoel. Alleen handen, die wui ven, zowel op de kade als op het schip. En tranen Het m.s. „Tyndareus" is zijn grote reis begonnen. Ergens op het schip besluit een Islamiet zyn afscheidsge- bed. Het Wereldgebeuren Het lot van de Labourregering en de mogelijkheid van nieuwe algemene verkiezingen over drie weken, zullen afhangen van de stemuitslag in het Lagernuis over Labour's besluit om de staalnationalisatie in het begin van het nieuwe jaar uit te voeren. Verwacht wordt, aat de regering zich met een meerderheid van hoogstens twee of drie stemmen zal handha ven, aldus een Londense correspon dent. Indien Labour echter vandaag ver slagen wordt, al is het maar met één stem, zal Attlee de Koning verzoe ken het parlement onmiddellijk te ontbinden. In dat geval zou de ver kiezingsdatum reeas op 12 of 19 Oc tober Kunnen vallen, maar wegens de uitgebreide plannen, die al gemaakt zyn voor de ceremonieële opening van het nieuwe Lagerhuisgebouw dat op 26 October in gebruik zal worden genomen, zou de stemdag dan waar schijnlijk tot begin November worden uitgesteld. Churchill, die de motie van afkeu ring heeft ingediend, zal zich bij de stemming verzekerd weten van de volledige stemmen der Liberalen. Het standpunt van de Oppositie is, dat het besluit om de staalnationa lisatie onder de huidige omstandighe den voort te zetten „niet alleen de nationale eenheid bedreigt, maar het gehele herbewapeningsprogramma in gevaar brengt door de controle van e staalindustrie over te dragen aan een staatscommisie, aan welks capa citeiten getwijfeld wordt". Churchill voert verder als argu ment aan, dat de staalnationalisatie ongerustheid zal verwekken in Ame rika en de Amerikanen zelfs zon kun nen doen aarzelen om hulp te verle nen aan Engeland's herbewapening. Labour's antwoord hierop is, dat ae nationalisatie geen verschil zal ma ken wat de efficiency van de staalin dustrie betreft, daar de staalfirma's slechts aangekocht worden en er geen wijzigingen in productiesyste men zullen plaats vinden. En voorts, dat juist met het oog op de herbewa pening, het beter is dat de industrie weet, waar zij aan toe is en niet lan ger van maand tot maand hierover in onzekerheid verkeert, daar juist dat de productie zou kunnen benade len. Intussen zal het Labour-bewind vandaag de gevaarlijkste crisis bele ven waarin het ooit verkeerd heeft. Op papier heeft de regering een to tale meerderheid van zeven stemmen over de gecombineerde stemmen der Conservatieven en Liberalen. (Labour 312, Conservatieven 295, Liberalen 9, Onafhankelijk 1). In de practijk ech ter is dit cijfer, door ziekte en afwe zigheid lager. Hoe critiek de situatie voor dé re gering is blijkt wel uit de maatregel, dat het socialistische lid Tom Dri- berg, die momenteel als journalist een bezoek aan Korea brengt, hals over kop van het Koreaanse front naar Londen moest terugvliegen. Op zyn snelst duurt deze vlucht, via Tokio en New York, vier dagen en indien hij al zijn vliegaansluitin- gen haalt, kan hij nog juist van avond in Londen zijn. Het verlies van de stem van Bevin. die in New York is, wordt vereffend door de ziekte van de conservatief Oliver Stanley, die in een hosnitaal ligt en niet vervoerd kan worden. De „Whips", vair de Regering zo wel als van de Oppositie, hebben al hun leden dringend opgeroepen om aanwezig te zijn, zelfs indien zij per ambulance naar het Lagerhuis ge bracht moeten worden. Ondanks het strategische stilzwij gen dat regering en oppositie omtrent hun zieken trachten te bewaren, is 't bekend, dat er vier Labourleden ern stig ziek zijn, hetgeen Labour's meer derheid dus tot drie stemmen vermin dert. Een van hen, Mikardo, is inder daad van plan om per ambulance naar het Lagerhuis te gaan, maar het is de vraag, of het hospitaal dat zal toestaan. Cripps. die drie maanden aan het rusten is. zal vermoedelijk per auto van ziin buitenverblijf gehaald wor den, 300 mijl van Londen, daar Labour's meerderheid anders tot twee stemmen zou slinken. Indien Cripps niet aanwezig is en Tom Driberg ook maar een halve dag vertraging heeft oo zijn luchtrace van Korea naar Westminster, zou Labour slechts een meerderheid van één stem hebben. Geen wonder, dat er vandaag spanning zal heersen in het Lager huis. Britse regering tegen algemene verkiezingen. De Britse regering heeft ach uitge sproken tegen het houden van alge mene verkiezingen in dit jaar. tenzij zij vandaag bij de stemming over de nationalisatie van de ijzer- en staal industrie een nederlaag zou lijden. Dit werd gisteren na een kabinetsverga dering van gezaghebbende zijde ver klaard. Attlee zou van mening zijn, dat verkiezingen thans hoogst ongele gen zijn met het oog op de ingewik kelde internationale toestand. 88. De ongerustheid groeide met de minuut en niet alleen de ongerustheid, maar ook de nieuws gierigheid, want het publiek wilde natuurlijk graag weten, waar de held van deze wedstrijd gebleven was. „Waar is Jimmy", werd er geroe pen en na verloop van tijd begonnen de mensen zelfs spreekkoren te vormen. „Waar is Jimmy Brown gebleven?" Tot er eindelijk een klein op gewonden jongetje kwam aangesneld, dat één dei- juryleden aan zijn jasje trok...

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 5