LOGEMEmAAS NAM GASTEN MEE MAR EEN CAFE ZEEÜWSEHERVORMDEVROUWEN HIELDEN STREEKDAG IN GOES Invasie van baggermolens te Vlissingen. VERHOOGD WORDEN. GEEN BIETENBERGEN MEER OP MIDDELBURGSE KADE RI00LSLIB VOOR 3.- PER M3 Nederlandse tandartsen naar Walcheren. 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 15 SEPTEMBER 1950 Christendom en oorlog Enkele honderden leden van de Zeeuwse Hervormde Vrouwengroepen kwamen Donderdag uit alle delen der provincie naar Goés om zich teza men op een streekdag te bezinnen op de gemeenschappelijke taak en ter versteviging van het contact tussen de groepen onderling. De grote zaal van de „Prins van Oranje" kon ternauwernood allen bevatten. Na de liturgie sprak mevr. A. H. v. d. Graaff—Lammerink uit Sas van eGnt des morgens een openingswoord, waarin zy het doel van deze bijeenkomst uiteenzette. Na Nijmegen was dit de tweede grote streekdag in ons land. Deze dag neeft zijn nu, doordat men eens uit eigen kring komt en de horizon wordt ver breed. Tevens kan men zich met elk aar bezinnen op de taak en de geza- melijke rijkdom, kinderen Gods te zijn. „OORLOG EN CHRISTENDOM" Nadat onderleiding van mej. Bos uit Velp vervolgens enige liederen wa ren gezongen, verkreeg mevr. C. Co- hen Stuart-Franken 't woord, die 't moeilijke vraagstuk „Oorlog en Chris tendom" besprak. Hoe moet de houding zijn van de Chr. vrouwen tegenover oorlog? Het is een vraagstuk waarmee ook de Synode van de Ned. Herv. kerk zich reeds lang bezig houdt, doch waar over zij nog niet tot een uitspraak is gekomen. Is de moderne oorlog nog wel een middel dat Clmstenen mogen gebrut- ken? In principe is de vraag niet nieuw. Do tijd stond echter niet stil en steeds vernietigender uitvindin gen zijn gedaan. Telkens werd wel een zwak protest gehoord, doch het vernuft kijkt alleen naar het effect en niet naar het geweten van de mens. De moderne oorlog die totali tair is doet het geweten tot in de diepste diepte geweld aan. Het ze deloze intellect is verder gegaan, al dus spreekster en thans schijnt het in staat te zijn, de wereld onbewoon baar te maken. Hiermee is de grens wel bereikt. De geleerden zijn zo on gerust over hun werk, dat zij de men sen waarschuwen deze middelen niet te gebruiken. Spreekster wees hierbij op de uitwerking van de atoombom in Japan, waarvan na 5 jaar de ge volgen nog merkbaar zijn. In de eerste wereldoorlog werden 10 milliocn soldaten en 100.000 bur gers gedood en in de laatste oorlog waren dat millioen meer. Dit laatste is wel 'n duidelijk bewijs dat de oor log totalitair is geworden. Is liet won der. aldus spreekster, dat een oorlog welke gewonnen wordt met zulke hel se middelen als atoombommen, e d. niet gevolgd wordt door een vrede! Hierop geeft God Zijn zegen niet. OORLOG IS ZONDE De oorlog is zonde tegen alle ge boden en in strijd met het Evangelie. De oorlog is totalitair, doch Christus is ook totalitair en eist alles op. Men zal hier moeten kiezen tussen God én Mars. Men zal moeten gaan tot de Bybel. Spreekster noemde hierna en kele Bijbelse argumenten tegen de oorlog. De vraag is nu: Moet dan weerloos en werkeloos worden afgewacht? Wanneer 't mogelijk is een vijand te weerstaan, dan zal dit niet door een atoombom doch door het geestelijke verzet dienen te gebeuren, aldus spr. Zij wees hierby op de Kanseloood- schappen tijdens de bezetting. Als voorbeelden van de kracht van geeste lijk verzet noemde zij nog de strijd van de Quakers tegen de slavernij en het verzet van Gandhi. Voorts stipte zij in dit verband ook het streven van ..Kerk en Vrede", de geloofsgemeenschap van Christen- Anti-Militairisten aan. In deze tijd moet de vraag gesteld worden of het Westen nog in staat zal zijn tot een grote geestelijke in spanning. De geschiedenis leert dat elke bewapeningswedloop tot een oor log heeft geleid. We staan thans voor grote risico's. Beide wereldoorlogen zijn slechts op het nippertje gewon nen met wrede middelen. Aan de andere kant, zit aan het kiezen van de weg van geestelijk ver zet ook een groot risico. Het is een ongekend groot vraagstuk, dat ech ter in geloofs-gehoorzaamheid moet worden ondernomen. Na de koffiemaaltijd en het zingen van enkele aardige canons, die ook getuigden dat er een frisse wind waait, was er in de middagbyeen- komst gelegenheid tot het stellen van vragen over de inleiding. Me vrouw CohenStuart kreeg bij de be antwoording nog gelegenheid op en kele punten dieper in te gaan en het stanpunt van „Kerk en Vrede" te verduideiyken. DE TAAK Vervolgens gaf de secretaresse van het hoofdbestuur, mevrouw J. Groot- veldTimmerman in een praatje en kele indrukken over haar reizen langs de verschillende Hervormde Vrouwen groepen. Zy wees hierbij op de taak van deze verenigingen, hoe het werk wel en niet moet gebeuren en hoe het ziekenbezoek dient afgelegd te wor den. Niet een lang gesprek over al lerlei ziekten, doch een kort. ernstig bemoedigend woord. Tenslotte deelde zy nog mede, dat op 24 October een Provinciale Bestu rendag te Goes zal worden gehouden, waar ook een prov. vertegenwoordig ster voor Zeeland zal moeten worden gekozen. Andermaal nam mej. Bos de lei ding voer de samenzang en hierna werd nog de interessante film Noma den op liet water" over het werk on der de schippers te Rotterdam ver te «nd Dc< A. v. d. Most, predikant voor de Ryr.- en binnenvaart in de Maas stad gaf hierby een onderhoudende explicatie. Aan het eind van de ge slaagde dag sprak mevrouw Spyker- poer uit Souburg een slotwoord en ging %ccr in dankgebed. Vr s r e c- »AU AHU/1TP0K --->■• nicvw* vtrern - arwATCT a kanmcm OftCfTesx X cmvArefeMCfuytZert Het plan voor de inpoldering van de Braakman. Advertentie Y/iite overhemden zowel met vaste als 2 losse boorden. Paramount met vaste Trubenys boord 11.95 „Kerko" double front krimpvrij, vast boord 15.50 Prima hemd, zyden borst, 2 boorden 13.50 Effen Popellne 2 boorden 15-95 XwMtoqw St. Jacobsstr. 25 Vlissingen Meieoor waargenomen. Gisteravond omstreeks kwart voor tien hebben vele bewoners van Wal cheren en Zuid Bevelarid een meteoor waargenomen. Zy zagen in 'n flits «o een vuurbol met een kleine staart, die helder blauw wit licht verspreidde en die in Zud-Westelijke richting ver dween. Ook in Den Haag en De Bilt is de meteoor duideiyk waargenomen. ZEDENMISDRIJF BERECHT De Politierechter te Middelburg veroordeelde de landbouweraknecht J. V. uit Sluis wegens een zedenvnis- dryf tot drie maanden gevangenis straf met aftrek van de preventieve hechtenis. Buitenhaven wordt 13 meter diep Er is op het ogenblik een invasie van baggermolens in Vlissingen. Op niet minder dan drie plaatsen kunnen nieuwsgierigen zich de modder om de oren laten spatten. In de eerste plaats wordt er gebaggerd in de bui tenhaven met 'n grote baggermolen, want deze haven wordt op een diepte van 13 meter N.A.P. gebracht. Dan wordt er gebaggerd in de Wes terkoopmanshaven, waar de loods- dienst z'n domein heeft en tenslotte wordt er gebaggerd by de werf van de Hon. My. De Schelde om de lig plaats voor de Colombie op toerei kende diepte te brengen. Woerd snatert in de Middelburgse vest. DE ZWANEN HADDEN-GISTEREN GEEN AANGENAME DAG De bevolking van de Middelburgse vesten wordt weer uitgebreid. Mor genmiddag om 3 uur zullen namelijk bij het Seisbolwerk niet minder clan 28 eenden van allerlei variëteiten plechtig te water worden gelaten. De firma Mullié en Kunst alsmede vele by dat garagebedrijf stai.ende automobilisten namen het initiatief om gelden bijeen te brengen voor ae aankoop van deze watervogels, die de mooie vesten zullen verlevendigen. Er werd een speciale aankoopcom missie in het leven geroepen, die de dieren met gro.te zorg heeft gekozen en deze morgenmiddag plechtig aan het gemeentebestuur zal overdragen. De zwanen uit de Lange vielevest hadden het gistermorgen allesbehal ve prettig. De gemeente was tot de conclusie gekomen, dat zy moesten worden gekortwiekt, wa.nt de dieren zijn nu uit de rui en voelen steeds meer neiging de wieken uit te slaan en Middelburg -vaarwel te zeggen. Een gemakkelijk werkje was het niet, maar het werd handig aangepakt. De doorgang onder de Langevielebuiten- brug werd aan de Vlissingse zijde af gesloten, hierna werden alle waterbe woners. ganzen en eenden incluis, door lieden in een roeibootje opge jaagd en toen de zwanen goed en wel onder de brug zaten, werd Ijlings een net gespannen, zodat zy niet meer konden ontsnappen. Vervolgens wer den zy meegenomen om de wieken- operatie te ondergaan. De vogels ra men dat niet zó maar: zy sloegen met hun vleugels en roerden hun snavels, zodat er een netdens spectakel ont stond, temeer omdat ae eenden en ganzen zich ook met onbetuigd ne ten. Begeleid door dit concert ver richtten de mannen hun werkje, waar mee voorkomen wore t, dat Middel burg zyn zwanen, zon.ier welke men zich de vest nauwelijks meer kan voorstellen, kwijt raakt. Ook de nieren die de Veerse vest beweren, iu'ten deze behandeling o idcrgaan. Geslaagd voor het examen motordrij ver de heer A. M. A. Holdrlnet. leerling van de De Ruyterschool te Vlissingen. Wederopbouwarbeider stak met mes. JONGE MAN AAN DE ARM VERWOND. Gisternacht om half twee kreeg te Vlissingen een bewoner uit de Kleine Kerkstraat by zyn thuiskomst, voor zijn woning, een hooglopende woor denwisseling met twee onbekenden. Zyn zoon, die de woordenwisseling hoorde en zijn vader te hulp kwam. werd direct buiten gevecht gesteld door een messteek in zyn arm. De daders namen daarna de vlucht. De verwonding was zelfs zo ernstig, dat de jongeman door een arts moest worden verbonden. Een der daders werd in dezelfde nacht door de politie van het bed ge licht. Hij bleek een arbeider van de wederopbouw tc zyn, afkomstig uit Amersfoort, verblyvende in één der kampen te Vlissingen. De andere vechtersbaas bleek ook uit Amers foort afkomstig te zijn en werd gis termorgen in een wederopbouwkamp in Koudekerke aangehouden. Ruilverkaveling in Klein Boompolder gewenst. Naar wij vernemen hebben eigena ren van gronden, gelegen in de Klei ne Boompolder onder St. Kruis (ge meente Aardenburg) besloten zich via de Ned. Heidemaatschappy te wenden tot Gedeputeerde Staten van Zeeland met het verzoek de ruilver kaveling van dit gebied te willen be vorderen. Stationsbrug Middelburg in October In gebruik. Naar wij vernemen zal het werk aan de nieuwe stationsbrug te Mid delburg iets meer tijd vorderen dan aanvankciyk werd verwacht. De brug zal niet in September, maar in October voor het verkeer worden opengesteld. Dove man voor een trein. Te Borssele passeerde een dove man de spoorwegovergang juist toen een goederentrein aankwam. De man merkte de langzaam rijdende trein niet op. Hy kreeg «en duw en viel juist in de goede richting, namelijk naast de trein. Omstanders hielpen hem overeind en constateerden, dat hij geen letsel van enige betekenis had opgelopen. Bekneld tussen auto en aanhangwagen. Te Gapinge geraakte de landbou wersknecht M. K., die bezig was aard appelen te vervoeren, by het op het land ryden van een auto met aan hangwagen bekneld tussen de beide voertuigen. Nadat hy bevryd was werd direct geneeskundige hulp inge roepen. Het bleek, dat hy zware in wendige kneuzingen had opgelopen. Hij is te Middelburg in het zieken huis opgenomen. Advertentie De Directies der bioscopen in Goes, Middelburg en Vlissingen, maken bekend, dat MET INGANG VAN HEDEN, VRIJDAG 15 SEPTEM BER, alle rangen met 10 CENT per plaats Nog geen 5 pet. toeslag in de tuinbouw. Ten aanzien van de door de rege ring vastgestelde loonbijslag deelt de Stichting voor de Landbouw mede, dat voor de landbouw in engere zin (akkerbouw en veehoudery) door de centrale organisaties geen dispensa tie zal worden aangevraagd van de 5% loonsverhoging. Deze byslag dient dus, te rekenen van 4 Septem ber, te worden ingevoerd. Over de doorvoering van de loon bijslag in de tuinbouw, 't veenbedrijf en de bosbouw is tussen de organi saties van werkgevers en arbeiders geen overeenstemming bereikt. De drie centrale landbouworgani saties, te weten: de Katholieke Ned. Boeren- en Tuindersbond, het Ko- ninkiyk Ned. Landbouwcomité en de Ned. Christelijke Boeren- en Tuinders- bond delen mede, dat zij bij het col lege van rijksbemiddelaars voor de bèdrijfstak tuinbouw dispensatie heb ben aangevraagd van de 5% loons verhoging. Hieruit volgt, dat de verplichting van de werkgevers om over te gaan tot de uitbetaling van de 5% loons verhoging is opgeschort, totdat het college van rijksbemiddelaars een beslissing zal hebben genomen. Plannen voor veemarikt te Goes. De mogelijkheid is niet uitgesloten dat Zeeland binnenkort een veemarkt krygt, welke te Goes zal worden ge houden. Dezer dagen zal hierover de beslissing worden genomen. Het ini tiatief hiertoe gaat uit van het Goese gemeentebestuur. Wanneer de plan nen doorgang vinden zou de eerste markt in November al plaats vinden. Men zou hieraan een Provinciale vee tentoonstelling willen verbinden. Mocht van de zijde der veehouders en handelaren blyvende belangstelling hierover bestaan, dan zou men de vee markt op geregelde tijden willen doen houden. Bevrijdingsherdenking te Axel. De bevrijding van Axel op 19 Sep tember zal dit jaar op bescheiden wij ze worden herdacht. De Polen uit Bre da. Vlissingen en Rotterdam zullen de ze herdenking weer bijwonen. Na een mis in de R.K. kerk volgt een bloemlegging op het graf van mevr. Szydlowski en op d'e graven dei- burgerslachtoffers. 's Avonds worden van gemeentewege bloemen gelegd bij het bevrijdingsmonument, waarbij burgerheester van Oeveren het woord zal voeren. Bij het Poolse Kruis aan de Kanaaldijk wordt door „Axel- Polen" een krans gelegd en zal een koor uit ..Asaf" en Thalia" de volks liederen zingen. Tenslotte volgt een concert door dc harmonie Concordia en de Chr. Fanfare „Hosanna" op de Markt. CONCERT ROSA SPIER TE VEERE UITGESTELD In verband met een blessure aan 'n vinger van de soliste is het con cert, dat de harpiste Rosa Spier he denavond in de Schotse Huizen te Veere zou geven, uitgesteld. Waar- schynlyk zal het nu Dinsdagavond a.s. plaats hebben. Ir. S. H. RINGMA. Naar wy vernemen is ir. S. H. Ringma, hoofdingenieur voor het ar- rondissements, Vlissingen van de rykswaterstaat per 1 October a.s. overgeplaatst naar Hoorn. VOOR DE BALIE Het werd duurder dan hij had gedacht. „Smeedt het ijzer wanneer het heet is" luidt één van die vele oud-vader landse spreekwoorden, die een schat van wijsheid in zich bergen. De los werkman D. G. uit Goes, die onge twijfeld een zeer doortastende en snel reagerende man moet zyn, had het advies ter harte genomen, maar daarbij vergeten, dat je je aan iets, dat warm is, lelyk kunt branden. En zo was hem thans het sombere lot beschoren op de blaren èn op het verdachtenbankje in de Middelburgse rechtzaal te zitten. Enkele maanden geleden om precies te zyn: op 8 Juli bezocht de Goese logementhouder M. C. van H., in gezelschap van enkele zijner gasten, een café. Hoe dit cafébezoek is verlopen, wij weten het niet, maar vast en zeker heeft men in broeder lijke stemming bijeen gezeten, is er een grap verkocht en een klaagzang aangeheven over de dure tyd, is de biljart'queue gekryt en een pint ge ledigd en hebben de gasten bij zich zelf gedacht, dat zij toch maar een fidele kostbaas hadden- getroffen. DIT IS MIJN KANS- Maar ook aan dit genoeglijk toeven kwam een eind, want toen de klok het middernachtelijk uur nabij tikte, besloot de logementhouder huiswaarts te keren. En toen speelde zich het kleine drama af, dat hèm enkele tien tjes lichter maakte en de eveneens thuiskomende G. achter de tralies bracht. By het betreden van zijn logement werd Van H. plotseling onwel en zak te bewusteloos in elkaar. Dit is mijn kans, dacht de logementgast en in één, twee, drie tellen had hij de por- temonnaie van zijn kostbaar uit diens zak opgevist, er enkele bankbiljet ten uit getrokken en het voorwerp weer op zyn oorspronkelijke plaats gedeponeerd. Maar hy had pech, want op het moment, dat hy deze laatste handeling vakkundig verrichtte, kwam Van H. by en toonde zich pien ter genoeg om direct zijn geld na te tellen. Hij miste een bedrag van f 48 en riep G. ter verantwoording. Toen deze hem maar drie tientjes terug wilde geven, snelde de logementhou der naar de politie. Aanvoer alleen in netten. Volgende week Woensdag 20 September zullen voor de eerste maal in het seizoen Walchei-se sui kerbieten naar Middelburg worden ge bracht om aldaar geladen te worden in de schepen, die dit product naar de fabrieken brengen. Voor de eerste maal zullen alle ble ten in netten Morden aangevoerd. Z\j zullen dus niet meer op de Loskade gestort worden in afwachting van vorlading. Er is een regeling getrof fen, dat de landbouwers alleen kun nen leveren, wanneer een schip voor de, wal ligt. Door deze bepaling wordt ruimte op de kude gespaard, terwijl omwonenden en voorbijgangers niet meer tegen de weinig fraaie, modde rige bieten bergen behoeven op te kij ken. Vier grote kranen zullen de netten met bieten van de vrachtauto's en boerenwagens tillen en In de ruimen der schepen ledigen. Eén kraan he- vond zich reeds op dc los- en load- wal; de drie andere zijn inmiddels aangevoerd. GEMEENTERAAD SOUBURG Uitbreidingsplan goedgekeurd Onder voorzitterschap van burgemeester A. H. S. Stemerding kwam de gemeenteraad van Souburg in openbare vergadering bijeen. Van de raads leden was alleen de heer P. den Boer afwezig. Onder de ingekomen stuk ken was er een met 'n verzoek om de torenklok te verlichten. Hieraan kun nen B. en W. in verband met de hoge kosten geen gehoor geven. Voor de Zeeuwse tentoonstelling in Gent werd door de gemeente een album en een schilderij voorstellende „Gezicht op Souburg" afgestaan. Als derde punt op de agenda stond een herstemming over het voorstel om 80 woningwetwoningen over te dragen aan de Chr. Woningstichting Walcheren. Met 6 tegen 4 stemmen gingen deze woningen in eigendom en beheer over aan genoemde wo ningstichting. Hierna werd dc verkoopsprys voor rioolslib vastgesteld. Na een techni sche uiteenzetting door de heer Si- monse, die zich een prys van f 4.34 voorstelde, werd de prys bepaald op f 3-per m3. Dit bedrag werd reeds eerder door B. en W. voorgesteld. Z.h.s werd goedgekeurd de voorlo pige vaststelling van de rekening waterleidingbedryf 1948, het aangaan van'n vaste geldlening van 41.383.50 met de N.V. Nederlandse bank voor Nederlandse gemeenten, het vaststel len van een verordening op de heffin gen van besmettelyke ziektengelden en inentingsgelden voor typhus en paratyphus. Een wijziging van de ge meentebegroting 1950 werd vastge steld en een nieuwe gemeenschappe- lyke regeling aangegaan voor de schoolartsendienst op Walcheren. Een voorstel betreffende het onder houd van sportvelden werd eveneens aangenomen. Enige gemeentewonin gen gingen over in beheer en onder houd. aan het gemeenteiyk woning bedrijf. Hierna werd overgegaan tot het benoemen van leden in de diverse commissies. Alle raadsleden waren het met de voordracht eens en zo werden voor de waterleidingcommis sie benoemd de heren: J. v. d. Have, A. W. Bouff, M. Pierens en Ch. Si- monse. In de woningcommissie wer den benoemd de heren: L. Ch. Jans sen, P. den Boer, J. Sinkc en W. Hu- son. In de commissie voor het geor ganiseerd overleg kwamen de heren: L. Ch. Janssen, G. J. Janse cn Ch. Simonse. De heren J. S. Bloos, F. Lecnhouts, L. v. d. Sluys, J. D. P. de Smit en P. Verheul werden be noemd als leden voor de adviescom missie woonruimtewet 1947. Het uitbreidingsplan voor de ge meente werd zonder discussie aange nomen. RONDVRAAG. By de rondvraag kreeg eerst de heer Simonse het woord. Hij vroeg of in verband met het intensieve ge bruik van het gymnastieklokaal door de sportverenigingen het niet zeer wenselijk was, dat dit lokaal 's och tends nog schoongemaakt werd, op dat de leerlingen der scholen in een schoon lokaal de gymnastieklessen konden volgen. De voorzitter zegde hiervoor een regeling toe. De heer van der Have verzocht nota te willen nemen van een verzakking in het wegdek van de Bermweg. Een onder zoek zal worden ingesteld. De heer Sinke drong aan op de uitkering van kolentoeslag aan weduwen en ouden van dagen. Dit verzoek werd door de heer Bouff ondersteund. Ook in dit geval beloofde de voorzitter, dat hij stappen zou doen om de goèdkeuring voor deze uitkering te verkrygen. Hierna werd de vergadering gesloten. DE 8ste KEER. De laatste acte van dit drama speelde zich gisteren voor de Middel burgse politierechter af. De verdach te, die nu al twee maanden in het cachot zit, beweerde maar f 34.50 weggenomen te hebben. Hij had ook een excuus voor zijn daad voorhan den: hij was nameiyk dronken ge weest en had niet geweten, wat hy deed. Waarop de officier van justitie hem er aan herinnerde, dat hij al ze ven maal eerder wegens diefstal is veroordeeld- Zes maanden opsluiting, inclusief het voorarrest, luidde het vonnis en de politierechter deed daar geen dag van af. Bovendien kreeg de boosdoener opdracht de inbeslagge- nomen som van f 34.50 aan de loge menthouder terug te geven. Die zal wel niet zo gauw meer zijn clientèle meenemen naar een .café... Prestatierit ondanks regen een groot succes. De Nederlandse Maatschappij tot Bevordering der Tandheelkunde houdt vandaag en morgen in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg haar 55e jaarvergadering. De tandartsen bepa len zich echter niet alleen tot verga deren: het programma vermeldt on dermeer ook een ontvangst door het gemeentebestuur hedenmorgen, een tweetal voordrachten, een boottocht op de Westerschelde met de „Konin gin J uliana" en twee sportieve evene menten, te weten een tennistournooi in Domburg en een oriënteringsrit voor automobilisten. Het tennistournooi is Woensdag reeds begonnen en zou gisteren be ëindigd worden, maar de lievige re- fen maakte uitstel noodzakelijk, zo- at de wedstrijden hedenmorgen wor den voortgezet. Wat gisteren wel doorging was de oriënteringsrit. waarvoor een par cours van 150 km was uitgezet. Het is wellicht beter te spreken van een prestatierit, die te zwaarder was door de slechte conditie waarin de meeste wegen als gevolg van de regen ver keerden. De tandartsen hadden zo doende wel een uitstekende gelegen heid om de Zeeuwse klei te leren ken nen één huncr verzeilde zelfs in 'n sloot en moest er door zijn colle ga's „uitgevist" worden maar dat neemt niet weg dat de 25 deelnemers een buitengewoon prettige middag beleefden. De Rotterdamse tandarts de heer R. W. Ierschot cn diens Gelderse collega de heer Zweede hadden ieder, maar twee strafpunten opgelopen en moesten dus kampen. Daartoe legden zij onder zeer giotc belangstelling by het Domburgsc Badhotel een ren- proefje af. dat gewonnen Wfcru «looi de heer Ierschot, die dus eerste werd. De derde prijs was voor de heer Wijs- veld uit Den Haag, die drie strafpun ten had. Deze drie heren ontvingen een zilveren attentie van de afdeling Zeeland der Maatschappij. Voor de onfortuinlijke ryder die in een sloot terecht kwam. was er een troostprijs. Dc heer Wijsveld, die vorig jaar de zilveren w'isselbeker van de Maat schappij had gewonnen, stond deze thans af aan dhr Ierschot. Dit gebeur de 's avonds tijdens 'n diner in 't Bad hotel. waarby "honderd gasten aanza ten cn tijdens hetwelk een zeer ge zellige sfeer heerste. Wielen afgerukt bij autobotsing. In de afgelopen nacht omstreeks kwart over twaalf heeft op dc Nieuwe Vlissingse weg, ongeveer een kilome ter buiten Middelburg, een merkwaar dig auto-ongeval plaats gehad. Een van Middelburg komende Vlis singse taxi kwam daar een uit Vlis singen komende vrachtauto tegemoet. Vermoedelijk doordat een der bestuur ders verblind werd door 't licht van de andere wagen, reden de wagens recht op elkaar af. De taxibestuurder heeft toen getracht de vrachtauto links te passeren in plaats van recht, met het resultaat, dat hij met zyn rechter voorwiel tegen de rechterzijde van de vrachtauto reed. Beide rechtervoor wielen van de taxi en de vrachtauto braken erf, terwijl de taxi vrijwel on herstelbaar werd beschadigd. Ook de vrachtauto liep behalve het afbreken van het wiel schade op. De klap van de botsing was op verre afstand hoor baar, maar wonder boven wonder liepen de inzittenden van de taxi en vrachtauto geen letsel op. Onthulling monument te Terneuzen. De onthulling van het monument bij de Wcstsluis te Terneuzen door Z.K.H. Prins Beinhard op 20 Septem ber a.s. zal niet, zoals eerst werd gemeld om 10 uur, doch om 12 uur geschieden. AANBESTEDING. Voor het uitvoeren van riolerings- en bestratfngswerken langs de nieuw aan te leggen verbindingswegen tussen de Prin ses Beatrixstraat en de Lange Heerén- straat met een kruising over de Willems- weg werd door het gemeentebestuur van Schoondljke een openbare aanbesteding, gehouden, waarbij door 19 aannemers als volgt werd ingeschreven: P. Mollet, Hoofdplaat, f 80,450.—; F. Dujmhouwer, Goes, f 80.500.—; G. W. Polderman, Spaarndam, f 82,723.—; L. v. d. Kllppe en J. la Gasse, Vlissingen, 82.800.J. en H. T. de Oude, Biervliet, f 83.430.—; M. Wandel, Oost- en W.-Souburg, f 85.215.—; Th. Cambier en L. Vermeulen. Breskens. f 86.740.—; W. Rasenberg Zonen, Bre da, f 86.860.—; C. v. d. Klippe, Vlissingen, f 88.500.—; P. B. Huberts, De Bilt, f 89.(JOU.P. de Begt, Terneuzen, f 89.900.II. Bunschoten, Noordwij k, f 89.900.—; J. H. van de Ven, Vlissingen, 94.300.—; Gebr. Knuist, Goes, f 95.000.—; H. M. Dekker, Brouwershaven, f 95.500.—; L. van Boven, Ellewoutsdijk, t 98.200. P. Broeken. Breda, 89.500.—. A. J. Blür leven, Breda, f 89.900.—; L. Wande]", Oosterbeek, 99.495, Over de gunning werd nog niet beslist.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 2