PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Spoedig meer Amerikaanse troepen naar Europ Plannen voor geheel Coöperatieve Strocellulosefabriek in Zeeland ACHESON ACHT VREDE TUSSEN OOST EN WEST MOGELIJK BALLONVAARDERS ZOUDEN IN AMSTERDAM AANKOMEN DE EERSTE B0UMA-W0NINGEN IN ONS LAND GEREED DE BILT Noordatlantische strijdmacht komt onder Amerikaans commando Kassier in Amsterdam neergeslagen. Slag om Taegoe begonnen. 115 Schotse mijnwerkers in veiligheid gebracht. Ir. M. A. Geuze sprak te Kruiningen N.V.V. eist prijsstop. VOORSPELT 103e Jaargang - No.213 Dagblad, uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant Directie: F. van de Velde en F B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred.: G. Ballintljn, PI. verv.: VV Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week; i 3.90 D- kw.; fr. p. p 1 4.15 per kw Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Maandag U Sept. 1950 ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct. per mm. Minimum p. advertentie f 2.50. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels): van 1—5 regels f 1.—. iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr 359300 P.Z.C- Middelburg. Bur Vlissingen Walstr 5860. tel 2355, 4 lijnen (b.g.g. t' of 2160): M'burg Londense Kaai 29, tel. 2077 en 2924; Goes: L. Vorststr. 63. tel. 2475 (b.g g 2228); Oostburg Pr Maurltsstr. 12, tel. 102; Terneuzen: Bro uwerijstr. 2; Zierikzee; N. Bogardstr. C 160. tel. 2 Westduitsland zal worden ingeschakeld. President Truman heeft Zaterdag aangekondigd, dat de Amerikaanse strijdkrachten in Europa aanzienlyk versterkt zulen worden. De omvang van de versterkingen en 't tydstip, waarop zy zullen arriveren zal nog na der met de bondgenoten binnen het Atlantisch Pact worden besproken. Deze week zal minister Acheson zijn Britse en Franse collega's voor stellen een Amerikaanse bevelhebber te benoemen over de te vormen col lectieve Noordatlantische strydmacht. Dan zal ook gesproken worden over de eventuele inschakeling van 'n Westduitsc divisie in deze strydmacht. Verwacht wordt, dat Engeland zich op het standpunt zal stellen, dat de bewapening van de Atlantische landen in de eerste plaats moe-: ko men en in geen geval mag worden vertraagd door het uitrusten van Duitse strijdkrachten. Ook moet al les worden gedaan om 1 e voorkomen, dat de Sowjet-Unie wordt geprovo ceerd tot actie, waardoor de Weste lijke mogendheden in gelijktijdige mi litaire opraties in het Verre Oosten en in Westeuropa verwikkeld zouden worden. Generaal Clark, bevelhebber van de Amerikaanse grondstrijdkrachten, verklaarde Zondag, dat de aangekon digde versterkingen in Westeuropa niet lang op zich zullen laten wach ten. De genera il is vanuit Washington in Frankfort aangekomen om verslag uit te brengen over de gevechtspa raatheid van de Amerikaanse troepen overzee. Naar zijn mening zouden gevechts- klare troepenversterkingen voor de lente in Europa zijn aangekomen. Zij zouden waarschijnlyk naar Duitsland gezonden worden en onder bevel Ko men van generaal Handy, opperbe velhebber van de Amerikaanse troe pen in Europa. De omvang van de versterkingen zou afhangen van de uitbreiding van de troepensterkte van de andere landen van het Atlantisch Pact. Voor hij uit Washington vertrïk had generaal Clark besprekingen ge voerd met de stafchef van het Ame rikaanse leger over de uitbreiding van de Westelylce verdedigmgsstryd- krachten. Het Amerikaanse leger heelt zijn opleidingsprogram voor recruten ver zwaard, ,,ten einde degelyk getrainde soldaten in de kortst mogelijke tijd af te leveren." Onder de instructeurs zullen zich militairen bevinden, die de oorlog op Korea hebben meegemaakt. Volgens generaal Clark zal het nieuwe opleidingsprogram de periode van 36 weken, die voordien nodig was voor de volledige opleiding van een eenheid „aanmerkelijk" bekorten. „Het Amerikaanse leger is bezig een uitermate goed getrainde, m >biele gevechtsmacht op te bouwen, be staande uit alle nodige wapens en diensten en uitgerust met de meest moderne en doeitrefefnde oorlogs werktuigen. Deze macht zou geschikt zijn „voor elke missie, die haar even tueel zou worden opgedragen". Bond van Nederlandse militaire oorlogsslachtoffers. Zaterdag en Zondag is in de Grote Houtrusthallen te Den Haag het eer ste lustrum congres gehouden van de Bond van Nederlandse militaire oor logsslachtoffers. Het congres werd voor een deel bijgewoond door Konin gin Juliana. In de zaal, waar ruim 2000 oorlogsslachtoffers aanwezig waren, bevonden zich tal van burger lijke en militaire autoriteiten, onder wie minister Schokking en generaal Kruis. Aanvaller ging er met f 1500 vandoor. Zaterdagmiddag is een overval ge pleegd in het Coöperatief restaurant aan het Molenpad te Amsterdam. De 69-jarige kassier, de heer Spydel, werd neergeslagen. De kassier was bewusteloos en bloedde hevig. Een bedrag van 1500 wordt vermist. Er waren op het uur van de overval geen gasten meer in het restaurant en de kassier was bezig zijn geld op te bergen in het kantoor, dat rechts van de draaideur is gelegen. Een ser veerster hoorde plotseling een harde slag en zag daarop een jongeman hard weglopen. Hij vloog haar bijna in de armen. „Wat is er gebeurd?" vroeg zij. „Er is iemand gevallen." was het antwoord. De serveerster had de indruk, dat de jongen hulp ging halen. Toen zij even later in het kantoor van de kassier kwam, zag zij deze op de grond liggen, hevig uit neus en oren bloedend. Naast hem op de grond lag een portefeuille en de ijzeren geld kist, die hij altijd met een ketting aan zijn stoel bevestigd had was open. T.N.I.-officleren in ikist opgesloten aan boord van „Waterman"? ONTKENNINGEN VAN NEDERLANDSE ZIJDE Het Indonesische persbureau Anta- ra meldt, dat het Nederlandse troe- pentransportschip de „Waterman" terugkerende van Hollandia, in de ha ven Tandjong Priok zou zijn aange houden. Volgens Antara had het schip tien T.N.I.-officieren als gevan genen aan boord, die in een kist op gesloten waren. 8 van de 10 zouden tijdens de reis zijn overleden. Twee zouden er, hoewel zeer verzwakt nog in leven zijn. Aneta verneemt van Nederlandse militairen zijde dat de Waterman mi litairen van Timorese landaard van Balikpapan naar Kupang vervoerde. Tijdens deze reis zijn twee versteke lingen.van Indonesische landaard ont dekt. die zich echter niet konden identificeren. Na gedurende de reis in verzeker de bewaring gesteld te zijn, zijn deze verstekelingen overeenkomstig de voorschriften te Priok aan de politie overgeleverd. Sindsdien heeft de Wa terman' haar taak van het vervoer van militairen op normale wijze voort gezet, aldus deze Nederlandse militai re autoriteiten. Vliegveld van Pohang door Noordelijken bezet. Zondag kort na middernacht heeft de communistische infanterie de Ame rikaanse stellingen op 13 km. ten Noorden van Taegoe aangevallen. Het schijnt dat het hier gaat om een ge weldig offensief tegen deze stad. Van weerszijden kwam de artillerie in werking en de Amerikaanse lucht macht viel de vijandelijke stellingen van op geringe hoogte aan. Te Taegoe kon het kanongebulder duidelijk wor den gehoord. De eerste stormloop werd uitgevoerd door slechts enkele hon derden Noordkoreanen. doch om één uur 's morgens meldde men ernstige gevechten. Men valt uit het Noorden en uit het Noordwesten aan. Volgens waarnemers zal dit „de sterkste Noordkoreaanse aanval zijn waartoe men in staat is." Van Noordkoreaanse zijde is Zondag bekend gemaakt, dat de stafchef van het Noordkoreaanse leger. Kang Koen. Vrijdagavond „in de strijd gesneuveld" is. Koen was ook vice-minister van Oorlog. H-brigade in October pas naar huis. De verscheping van de H-brigade van Indonesië naar Nederland zal pas in October kunnen geschieden. Dit is bekend gemaakt door de minis ter van Oorlog. Een deel van de voor de repatriëring der Kon. Landmacht gereserveerde scheepsruimte zal na melijk gebruikt worden voor het ver voer van ex-KNIL-militairen. Het vertrek van de G.brigade uit Indone sië zal volgens schema in September voltooid kunnen zijn. De H.brigade is de laatste groep Nederlandse mili tairen, die uit Indonesië naar Neder land teruggekeert. Gepraat over „preventieve oorlog" gevaarlijk. Dean Acheson, de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, heeft Zondag in een televisie-interview verklaard, dat vrede en stabiliteit tussen Oost en West mogelijk zijn, als beide zyden met elkaar kunnen spreken op basis van gelijke militaire macht. Het gehele denkbeeld, dat oorlog onvermydelyk is, scheen Acheson vol komen verkeerd en zeer gevaarlyk toe. Het gepraat over een preventieve oorlog noemde hy' „immoreel van elk standpunt bezien". Wanneer wy over een preventieve oorlog praten, zullen wij juist datgene bewerkstelligen, dat wij willen voor komen" zo zeide Acheson, die een dringend beroep deed „op iedereen" om met dergelijk gepraat op te hou den. Op de vraag of de V.S. hun defensief streven voornamelijk in 't Oosten of in 't Westen zouden concentre ren. zeide Acheson, dat het nodig was tegelijk op alle bedreigde punten te werken. Op het ogenblik moesten de Ver. Staten echter naar zijn mening zich voornamelijk op de schepping van een Noordatlantische veidedi- gingsmacht toeleggen. Acheson acht te het mogelijk in West-Europa een zo krachtige verdediging op te wer pen, dat zij een massale aanval zou kunnen weerstaan Het verschil tus sen „de 175 h 200 Russische divisies" en de 12 Westeuropese noemde Ache son „een zeer groot probleem". Hij achtte het verschil evenwel niét zo groot als de cijfers zouden doen schynen, daar de kwestie van organi satorische kracht en superioriteit der wapens een grote rol speelde. Acheson verwierp suggesties, dat de Ver. Staten Azië hadden „afge- 13 worden nog vermist. De reddingsploegen, die urenlang gezwoegd hebben om de „gasmunr" te verwijderen, waardoor de 128 Schotse mijnwerkers opgesloten waren, zijn er in geslaagd 115 man te redden. Dertien mijnwerkers zyn nog niet gevonden. De ingeslotenen werdén van gasmas kers voorzien en moesten daarna door de anderhalve kilometer lange gang lo pen of gedragen worden. Er was gevaar verbonden aan het gebruik van gasmaskers, daar ongeoe- fenden, menend door het masker te zullen stikken, onwillekeurig het mas ker afrukken en zich'aan aan het do delijke gas bloot stellen. Terstond nadat de eerste geredde buiten was gebracht, werd dit nieuws tetefonisch aan de andere ingeslotenen doorgegeven. Dokters stonden gereed om de geredden terstond bijstand te verlenen. De eerste, die naar buiten werd gebracht, moest bijgebracht wor den en naar het ziekenhuis vervoerd. Het reddingswerk duurde tot Zondag middag. De meeste ingesloten mijnwerkers waren Zaterdagmorgen gaan slapen, toen men hun gemeld had dat red dingsploegen aan het werk waren en alleen de gasmuur hen van de redding scheidde. schreven". Hij zeide te geloven, dat de „Chinezen Chinezen zullen worden voordat zy communisten worden". De actie van de Ver. Naties in Ko rea noemde Acheson „een der grote keerpunten in de geschiedenis". Op de vraag, hoe de kansen waren, dat de Chinese communisten verwik keld zouden raken in de Koreaanse oorlog antwoordde Acheson, dat net „de reinste dwaasheid" zou zijn ais zjj zich hiervoor lieten vinden. Maar mevrouw Boesman (m et bloemen) wachtte vergeefs Volgens een mededeling van het Zweedse Consulaat te Berlyn zou Al- bert Boitard, die Zondag een week geleden met zijn Canadese luchtballon in de Sowjetrussische zóne is neergekomen, tezamen met de Zweed Frede- riksen, die met|zyn ballon in Maagdenburg terecht kwam, in Amsterdam aan het Centraal Station arriveren. I Mevrouw Boesman, de Nederlandse ballonvaarster met een grote bos bloemen in de hand, en een legertje journalisten en persfotografen wacht ten Zondagmorgen gespannen op het Centraal Station de komst af van de trein, die de twee ballonvaarders zou meevoeren. Maar al wie niet kwam géén Boitard en géén Frederiksen. Zondagavond is het gezelschap nog I In een telefoongesprek, dat de heer eens naar het Centraal Station ge- Boesman Zondagavond voerde met Toen Birgiita Sveden uit Ritnbo bij Stockholm het bos inging om pad denstoelen te zoeken, had ze niet verwacht een exemplaar te vinden dat minstens twee maal de omvang van haar eigen hoofd had. De padden stoel behoort tot de reuzen-buvieten. gaan. omdat de mogelijkheid niet uitgesloten was, dat de ballonvaar ders de Scandinavië-express. die ir Hannover aansluiting geeft op ae trein uit Maagdenburg, gemist zou den hebben. Maar ook deze tocht was vergeefs. Boitard en Frederiksen waren niet aangekomen en bij navraag bleek, dat zij ook gisteravond noch het grenstation bij Venlo. noch dat bij Oldenzaal waren gepasseerd. Ontwerper, Bussumse wethouder, geridderd. Zaterdag zijn in Bussum in tegenwoordigheid o.m. van mr. J. in 't Veld, minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting, de eerste groepswonin gen volgens de verminderde bijdrage woningwet, de zogenaamde Bouma- of Bussum-woningen in gebruik gegeven. Dit plan van 311 woningen, waarvan de eerste 35 gereed zijn, heeft de stoot gegeven tot de bouw van 11.000 woningen van dit soort, waarop de regering slechts 100.per wo ning behoeft by te leggen. Voorheen was dit 400. De minister heeft in een redevoe ring de dank van de regering uitge sproken aan de ontwerper vaii het plan, de Bussumse wethouder L. Bou- ma. Bouma-woningen, aldus de mi nister, zijn beroemd en het woord Boüma is een begrip geworden. „Toen de heer Bouma met zyn plan kwam, wisten wij dat dit was wat de rege ring zocht". De minister ontkende, dst er met het plan goocheltoeren zouden zijn uitgehaald. In zijn rede gaf de minister aan de hand van cijfers een overzicht van de stijgende woningbouw. „In 1950 hebben we een plan voor 40.000 en we halen de 47.000 en vol gend jaar wagen we de sprong en mikken we ineens op 50.000. In 1952 zullen we dan de top van 55.000 be reikt hebben, wat in 1953 in de be doeling had gelegen. Dit wordt in hoofdzaak een financiële kwestie. Dat dit woningbouwprogramma be reikt is, is te danken aan de krach tige actie tot verlaging der bouw kosten. Wij mogen niet meer hoger gaan dan f 8000 per woning, willen wij het gemiddelde halen ,en dit is noodzakelijk om de woningnood op te heffen. 55.000 woningen per jaar zijn hiervoor nodig en dit moeten wij 10 jaar volhouden. De heer Bouma heeft hiertoe de stoot gegeven met zijn plan. Minister in 't Veld deed vervolgens mededeling, dat het H.M. de Konin- ging had behaagd de heer Bouma te benoemen tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. Wethouder Bouma betoogde, dat men in Bussum reeds kans ziet 311 woningen te bouwen in 500 dagen. Dat is anderhalve dag per woning. Zelfs heeft men het al gepresteerd in 10 uur een woning te bouwen. Veldslag in Japan bij wielerwedstrijd. Vierhonderd man politie maakte Za terdagavond gebruik van pistolen en traangasbommen in een veldslag van vier uur met 20.000 oproerige toeschou wers van een wielerwedstrijd te Na- roeo in de buurt van Kobe. Deze wa ren verstoord over het feit dat een ..outsider" een van de nuumers won. Zjj smeten met stenen en probeerden twee keer het stadion in brand te ste ken. Een politie-beambte en drie loket meisjes liepen ernstige verwondingen op. De politie opende het vuur met pistolen en wierp twee traangasbom men in de menigte. Na vier uur was de politie er in geslaagd de rustver stoorders te verwijderen. Er werden 150 arrestaties verricht. De wedstrijden waren georganiseerd ten bate van de slachtoffers van de wervelstorm, die een week geleden Kobe en Osaka heeft geteisterd. Agrarische vraagstukken van deze tijd besproken. De plannen tot stichting van een strocellulosefabriek In Zeeland zijn In zoverre gewijzigd, dat men thans wil komen tot een geheel coöperatieve fabriek, uitsluitend eigendom van de boeren. De commissie was aanvan kelijk niet zeker van een behoorlijke afzet. Nu de stroocellulosefabriek te Veendam gaat uitbreiden, de cartonnagefabriek te Appingedam ook tot productie van cellulosestof overgaat en naar 't schijnt de AKU te Arnhem een dergelijke fabriek gaat exploiteren, terwijl de papierindustrie eveneens meer belangstelling heeft, is de commissie gesterkt in haar overtuiging dat men moet trachten te komen tot een volledige coöperatieve fabriek. De afzetmogelijkheden worden nog vergroot door de gestegen kostprijzen en bijv. het feit, dat Finland niet ten voile aan zijn verplichtingen voor leve ring van houtcellulose kan voldoen. Ten aanzien van de exploitatie van de te bouwen strocellulosefabriek zij nog opgemerkt, dat men zowel tarwe- als gerstestro wil doen verwerken. Voor het vervoer van het stro zal de fabriek een regeling treffen, waar door de vervoerkosten over alle boe ren worden omgeslagen, zodat de verstafgelegen boer in dezelfde om standigheden komt te verkeren als zijn dichter bij de fabriek wonende collega. Van de overheid kan een aanzien lijke bijdrage in de stichtingskosten tegemoet worden gezien. Gezien het grote belang van deze stroverwerking voor de Zeeuwse boer, moet de bijna f 2 millioen bjj elkaar te krijgen zijn. Deze en andere belangrijke mede delingen deed de algemeen voorzitter van de Z.L.M., ir. M. A. Geuze. Za terdag in een te Kruiningen gehou den vergadering van de kring Oost- Zuid-Beveland. DE VERGADERING. De kringvoorzitter, de heer P. Scheele-de Putter, kon in zijn ope ningswoord tot de vry talryke aan wezigen, o.m. welkom heten de alg. voorzitter, ir. M. A. Geuze, die thans vijf jaar voorzitter der Z.L.M. is. Spr. bad hem toe, dat God hem de wijs heid en kracht moge geven om zijn zware taak te kunnen Wijven ver vullen. Voorts verwelkomde de voorzit ter in het bijzonder de burgemeester van Kruiningen, de heer M. Voge laar, die hij gelukwenste met zijn 50- ste jaardag, alsmede de secretaris- nenningmeester der Z.L.M., mr. J. F. G. Schlingemann. Na voorlezing der notulen wees de voorzitter op de a.s. wintercursussen. Met voldoening kon spr. ook medede len, dat thans voldoende leerlingen aanwezig zijn voor de cursus aan de lagere landbouwschool te Kruiningen, waaronder ook jongens uit arbeiders kringen. Dit laatste juichte spr. voor al toe. ZOMERVERGADERING '51 IN O.Z.-BEVE LAND. Verder deelde hy mede, dat de alg. vergadering van de Z.L.M. volgend jaar in O. Zuid-Beveland zal worden gehouden. Hy wekte daarom de leden van de kring op straks mede te wer ken om de grote organisatie een waardige ontvangst te bereiden. AARDAPPELBEYVARING. Hierna bracht de kring-secretaris, de heer M. A. Kostense, verslag uit over een bezoek aan een bewaarplaats met buitenluchtkoeling te Kerkwijk, voor het gestort bewaren van aard appelen. De resultaten van dit koelhuis wa ren gunstig te noemen: practisch geen gewichtsverlies en een prach tige kwaliteit. De bouwkosten zyn echter niet gering. Voor de zwaar dere gronden achtte de secretaris een koelhuis voor het pootgoed gewenst, wanneer de poters althans tijdig uit het koelhuis worden gehaald. Voor de lichtere gronden kan z.i. met een poterbewaarplaats worden volstaan. De voorzitter toonde zich voor stander van een dergelijke centrale bewaarplaats. Ir. Geuze deelde over dit vraagstuk nog mede, dat 25 Octo ber een Koelhuis te Scherpenisse zal worden geopend. Dit koelhuis is be rekend op pl.m. 1 millioen kg en de bouwkosten zijn ongeveer f 100.000. Er zijn aandelen van 40 mud uitge geven, waarop f 90.werd gestort, mevr. Frederiksen in Malmö, vertel de de laatste, dat ook zij nog niets vernomen heeft van haar man. De reden waarom Boitard zich naar Nederland wil begeven ligt, al dus de heer Boesman, waarschijnlyk hierin, dat hij er prijs op stelt zijn barograaf in ons land te laten con troleren en zijn landingspapieren, die dan moeten zyn afgetekend door de Oost-Duitse volkspolitie) bij de lei ding van de ballonrace in te leveren. Bovendien bevindt de bagage van Boitard en Frederiksen zich nog in Amsterdam. Frederiksen vertelde Zaterdag jl. per telefoon aan de vertegenwoordi ger van het Zweedse consulaat te Berlijn: „Ik ben door de Oostduitse politie goed behandeld. Er was geen sprake van dat ik gevangen gezet werd. Ik werd ondergebracht in een hotel in Maagdenburg en mocht de stad ingaan, doch niet verlaten". Voor hun vertrek zouden Frederik sen en Boitard het gastenboek van de Maagdenburgse afdeling van het Duis-Sowjetrussische vriendschaps verbond hebben getekend. Volgens het Oost-Duitse persbureau heeft Boi tard „lang leve de vrede" erbij ge schreven. Maximum van 180.- per jaar afgekeurd. In een buitengewone hoofdbestuurs vergadering, welke Zaterdag in Am sterdam werd gehouden, is een reso lutie aangenomen, waarin van de re gering geëist wordt alsnog tot afkon diging van een prijsstop en verder gaande prysbeheersing over te gaan. In de resolutie wordt het invoeren van een maximumgrens voor de loonsverhoging van 180 per jaar af gekeurd, omdat het stellen van deze grens niet in het overleg ter sprake is geweest, in strijd is met een recht vaardige loonpolitiek en een belem mering vormt voor de noodzakelijke opvoering van de arbeidsproductivi teit. Voorts wordt in de resolutie ge constateerd, dat de mededelingen van de regering inzake de prysbeheersing, op zichzell gezien, een koersverande ring ten gunste betekenen, doch dat de aangekondigde maatregelen on voldoende moeten worden geacht om de thans plaatsvindende ongemoti veerde prijsstijgingen tegen te gaan. De vergadering heeft in de resolu tie als haar oordeel uitgesproken, dat het openen der dispensatiemogelijk heid het gevaar in zich bergt van ar beidsonrust. Hanni Schall werd „Miss Europa 1950". Zondagmorgen is de 23-jarige Oosten rijkse schoonheidskoningin Hanni Schall te Rimini tot „Miss Europa 1950" gekozen. Schoonheidskoninginnen uit 14 lan den dongen mee naar deze titel. De jury waarin een vertegenwoordiger van elk der deelnemende landen zit ting had, die echter niet mocht stem men voor de candidate van zijn eigen land koos als tweede de 18-jarige Emilia Giovanna Pala. mannequin te Bologna. „Miss Zweden", de 19-jarige platina blonde Ebba Adrian, bankemployee te Gothenburg, werd derde. Hanni Schall is de dochter van een Weens fourniturenfabrikant, een af stammeling van de Oostenrijkse dich ter Adalbert Stifter. De Europese schonen paradeerden eerst in badcostuums en daarna in avondtoilet voor de jury. terwijl er nog een aansprakelijkheid van f 200.op rust. Men is op Tho- len van mening, dat de zaak geëx- ploiteert zal kunnen worden voor 1% ct. per kg. Ir. Geuze gaf de kring in overwe ging eerst de resultaten der nieuwe bewaarplaatsen te Scherpenisse, Zie rikzee en St. Philipsland na te gaan. Nadat de heer P. J. J. Dekker nog had medegedeeld, dat de Coöp. We- meldinge reeds aan bouw van 'n der gel yk koelhuis heeft gedacht, werd besloten af te wachten wat deze coö peratie op dit gebied zal kunnen be reiken. (Vervolg op pag. 2) WARMER. Verwachting tot hedenavond: In de vroege ochtend plaatselijk ne vel of mist, overigens bijna overal pe rioden met zonneschijn en droog weer. Warmer. Zwakke tot matige westelij ke tot Zuidwestelijke wind.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1