PROVIHCIALE ZEEUWSE COURAHT 120 man opgesloten in Schotse mijn Fruitteelt moet economisch verantwoord zijn DR. VAN RHIJN: „ER MOET EEN STEVIG SCHEPJE OP" BILT Deze week Hamsterwet verlengd Noordelijken slechts 10 km van Taegoe Vrijwilligers 1 October gereed voor vertrek. VOORSPELT 193e Jaargang - No.2 i2 Dagblad uitgave van de tinna Provinciale Zeeuwse Courant. Directie. F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred.: G. Ballintijn. PI. verv.: VV Leertouwer en H. A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week; t 3.90 D kw.j (rp.pl 4.15 per kw Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 9 Sept. 195D ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct. per mm. Minimum p. advertentie f2.50. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels» van 1—5 regels t 1.—. Iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur Vlisslngen Walstr 58-CO tel 2355. 4 lijnen (b.g.g 2861 of 2160): M'burg Londense Kaai 1 tel. 2077 en 2924; Goes: L. Vorststr 63, tel 2473 (b.g.g 2228); Oostburg: Pr Mauritsstr. 12. tel. 102; Terneuzen: Bro uwerijstr. 2; Zierikzee: N Bogardstr. C 1 tel. 26 Reddingswerk zeer moeilijk Modder versperde toegang tot mijngangen In een Schotse steenkolenmijn te Conmock zyn Donderdagavond 120 mijnwerkers, bijna de gehele mlddagploeg, ingesloten, doordat, tengevolge van een harde regen, modder de toegang tot de mijngangen afsloot. Het reddingswerk werd bemoeilijkt door opstijgende gassen. De ploegen moesten elkaar dientengevolge geregeld aflossen. De gehele nacht was men bezig met het gooien van bomen, hooi en hout in de geweldige krater om de modderlawine tegen te houden, die de mijnschachten dreigde te vullen en de ingesloten mynwerkers te verstikken. Het gat in de boven de mijnschacht ingezakte grond was 100 by 50 me ter. De in het gat gelopen modder versperde de toegang. Elke 15 minu ten stuurde de ploegbaas van de in gesloten mijnwerkers telefonisch een boodschap naar boven, die de wach tenden weer hoop gaf. Onder de wachtenden bevond zich de 56-jarige John Stevenson, één van de acht. die wist te ontsnappen, toen de modder de schacht begon in te stromen. Zijn 21-jarige zoon behoorde tot de ingeslotenen. „Het was een vreselijke gewaarwording", vertelde Stevenson, die al 42 jaar mijnwerker is. „Een mijnwerker vroeg me eens te komen kijken naar de moerasach tige substantie die de schacht binnen kwam. Maar voordat wij ter plaatse kwamen, drong met bruisend geweld een stroom dunne modder de schacht binnen. Wij moesten hard naar de bodem van de schacht lopen om via de schacht ons in veiligheid te kun nen brengen. Tenslotte bewoog zich een rivier van modder met dteeds gro ter snelheid voort. Tengevolge van de ontsnappende gassen, konden de reddingsploegen geen gebruik maken van mechanische graafwerktuigen of dynamiet. Zij moesten zich met hou welen een weg banen door de wand van steenkool, die hen van de inge slotenen scheidt. Roet-zwart zijn de wolken, die zich deze week hebben samengepakt bo ven de troepen, der Verenigde Na ties, die op Zuid-Korea de grote strijd voeren ce?en de Noord-Ko-eanen. En donkerder en donkerder worden ook dc internationale perspectieven. Kijk niet vreemd op, als de Amerika nen, want die vormen in hoofdzaak toch de Unotroepen, vandaag of mor gen het veld moeten ruimen. Militair gesproken is het een wonder, dat zij het zo lang volhouden. De aanvaller had hier niet alleen het voordeel van de verrassing van de eerste stoot, hij had bovendien meer troepen, meer materiaal, lokale bekendheid en hij wist wat hij van plan was, terwijl de Amerikanen maar moesten af wachten. wat hij zou gaan doen en als dat eenmaal bleek, nog moesten uitmaken, wat zy daar tegen zouden ondernemen. Onder die omstandighe den leveren de Yankees daar op Zuid- Korea een bewonderenswaardige prestatie. Dit neemt niet weg, dat het Ameri kaanse prestige knauw na knauw krijgt en dat Stalin in zyn vuistje lacht. Wapensucces is de beste sti mulans voor een op expansie belust volk. En daar komt immers by, dat ditzelfde succes afbreuk doet aan de Amerikaanse paraatheid elders. Ondanks al deze tegenslagen op Korea blijft president Truman opti mistisch. Of dit optimisme gemoti veerd mag heten, zal de toekomst moeten leren. Over het vliegtuigincident, dat de ze week zoveel beroering veroor zaakte, valt achter de redactietafel weinig te zeggen. Hoogstens kan men vaststellen, dat het er een tikje op lijkt, dat de Amerikanen wat al te haastig zijn geweest met het neer schieten van het Sowjet-vliegtuig. Maar met dat al levert dit lucht- incident nieuwe gevaarselementen, waarover men zich in het arme Eu ropa niet al te zeer verheugen zal. Intussen is in België en Frankrijk met het oog ou de noodzaak van mi litaire paraatheid de diensttijd ver lengd. De andere Europese landen hebben van de Atlantische deskun digen te horen gekregen, dat zij nog steeds niet snel genoeg bewapenen. In Nederland was de nieuwe loon- ronde het voornaamste nieuws van de week. En daarnaast de medede ling van minister Lieftinck, dat aan belastingverlaging voorlopig niet te denken valt. Dit laatste is een trieste boodschap voor iedereen, die op de minister van financiën zijn hoop had gebouwd, maar dat zullen er weini gen geweest ^yn. Minister Lieftinck kan ook geen ijzer met handen bre ken en al het geld, dat ook voor de Nederlandse bewapening nodig is, moet tenslotte ook ergens vandaan komen. Het romantische nieuws tenslotte werd geleverd door de verkoop van de inboedel van meestervervalser van Meegerer De romantiek heeft het tenslotte toch niet kunnen win nen van het materialisme. De gok kers, die hopen, dat het werk van Van Meegeren later een veel grotere waarde zal krijgen, dan het nu heeft, hebben zich niet laten verleiden tot het betalen van prijzen, die alle nor men te boven gingen. Zelfs de doe ken van beroemde schilders, die het eigendom zijn geweest van Van Meegeren, brachten minder op dan menigeen vermoed had. Geen wonder eigenlijk. Er ir immers altijd een kans. dat ook zy vervalst zijn De nieuwe week staat voo- de deur. Wat zal Korea brengen Toen het bericht van het ongeval zich verspreidde, staakte een aantal mijnen in dit gebied het werk en de mijnwerkers kwamen snel te hulp. Mynwerkers begonnen later met 't graven van een tunnel door de 9 me ter dikke steenkoollaag. De ingeslotenen kregen nog verse lucht door een spleet van 15 cm tus sen het plafond van him gang en de muur van modder, die hen van de schacht scheidt. Later slaagde men er In luchtgaten te boren door de kolenlaag, die de mynwerkers van de buitenwereld scheidde. De biydschap by de ingang van de myn, waar ongeveer duizend mensen byeen waren, was groot. Vrouwen en kinderen knielden bid dend neer, terwyi een muziekcorps van het Legers des Heils speelde. De ingesloten mynwerkers moesten toen nog door drie meter steenkool De Prijsopdrijvings- en Hamster- wet 1939 is bij Koninklijk Besluit met ingang van 27 September opnieuw in werking gesteld. Voorts zullen de in artikel 24 twee de lid van de Distributiewet 1939 be doelde artikelen dier wet by Ko ninklijk Besluit met ingang van 27 September opnieuw in werking tre den. De wederinvoering der wet betekent geenszins dat de regering opnieuw tot distributie zal overgaan. Van de zijde van het ministerie van Economische Zaken vestigt men er de aandacht op, dat het opnieuw in werking stellen van deze wet en van dit wetsartikel jaarlijks pleegt te ge schieden, teneinde te voorkomen dat deze wet en de genoemde wetsarti kelen expireren. Aan de verlenging behoeft dus geen bijzondere betekenis te worden gehecht. heen werken. Ambulances en artsen wachtten by de mijningang. Een 45- jarige mijnwerker, die deel uitmaak te van een reddingsploeg, zakte in elkaar en overleed1 later. Tot dusver is nog niets definitiefs bekend over het lot van 13 mijnwer kers, die, naar men vréest, in een ander deel van de myn werden inge sloten. Donderdag werd de bij Kijkduin in zee gestorte Firefly geborgen. De machine, die van de plaats van de ramp af, onder water naar Hoek van Holland werd gesleept en daar door de bok „Condor" aan de oppervlakte werd gebracht, was nog volkomen intact. Tegen de avond werd de Firefly door de „Condor" naar Vlaardingen gebracht en van een noodlandings- gestcl voorzien om zo over de rjjweg naar Valkenburg te worden^jesleept. Strijd op Korea stelt zware eisen De Xoordkoreaanse troepen, die op- fukkcu naar de belangrijke stad Tae goe, waren Vrijdagochtend nog slechts ongeveer tien km. verwijderd. De Noordkorcaanse druk houdt ook nog aan in de sector Yongtsjon waar de Noordelijken hun strijdkrachten opnieuw opbouwen. Zij bevinden zich daar tegenover de Zuidkoreanen. In de sector-Pohang is de Noordelij ke druk gering. Volgens een woordvoerder van het Amerikaanse leger doen de Noordelij ken „geen noemenswaardige moeite" om het door de Amerikanen bezette vliegveld ten Zuiden van Pohang in bezit te nemen. De Amerikaanse arts dr. Karl Bow man, die is teruggekeerd van een mis- iie van zes weken in het Verre Oosten, heeft op een persconferentie te San Francisco verklaard ,dat geharde oud- Strijders uit de tweede wereldoorlog, die bij Anzio, in Normandië en in de Pacific hebben gestreden, door de oor log op Korea „psychiatrische gevallen" waren geworden. Deze „gevallen" wa ren in aantal toegenomen gedurende de eerste' stadia van de oorlog op Korea tengevolge van nederlagen en infiltraties van de vijand.. De patiën ten waren eenparig van mening, dat de strijd op Korea veel zwaarder was dan welke acties ook. waaraan zij voordien hadden deelgenomen. Alleen landstrijdkrachten naar Korea. De Ver. Naties is er officieel van in kennis gesteld dat de Nederlandse regering een detachement van de Kon. Landmacht aanbiedt ter sterkte van twee compagnieën met een staf voor de strijd op Korea. De troepen zullen in Nederland met Brits materiaal worden uitgerust en per 1 October voor vertrek gereed zijn. Nederland zal voor het vervoer naar Korea zorg dragen. Van officiële zijde verstrekte men one het communiqué:- Teneinde een zo" groot mogelijke hojnogeniteit te bereiken in het con tingent Nederlandse landstrijdkrach- teja dat ten behoeve van de Verenigde Naties naai- Korea zal worden gezon den, heeft de Nederlandse regering afgezien Van het zenden van een com pagnie mariniers en besloten uitslui tend een eenheid der Koninklijke Landmacht, zoals bekend bestaande uit vrijwilligers, beschikbaar te stel len. Grote manoeuvres in West-Duitsland Ongeveer 110.000 man Amerikaanse, Britse en Franse troepen zullen Maan dagochtend in alle vroegte de grootste militaire manoeuvres beginnen, die na de oorlog in Duitsland gehouden zijn, zo is Vrijdag door het Amerikaanse hoofdkwartier te Heidelberg meege deeld. De manoeuvres worden met de be naming „regenboog" betiteld. Zij zul len tot 18 September duren. Bijna alle Amerikaanse troepen in Duitsland zul len eraan deelnemen. De Engelsen ne men deel met 300 man gemotoriseerde troepen en de Fransen met een Alge rijns regiment. Ons land mag zich economisch niet afzonderen De Staatssecretaris van Sociale Zaken, mr. dr. A. A. van Rhijn, heeft gisteravond iu een radiorede een uitvoerige uiteenzetting gegeven over het regeringsbeleid inzake lonen en prijzen. In zijn rede besprak hij wat gedaan kan worden aan het krygertje spelen van lonen en prijzen en welke middelen aangewend kunnen worden om onnodige prijsstijgigen te voor komen. De staatssecretaris zei: „WU moeten er geen doekjes om winden. De thans In gang zynde ontwikkeling is ongunstig- voor ons nationale welvaartspeil. Voorts zullen wij een groter deel van ons nationaal inko men moeten besteden voor de verdediging van ons zelfstandig volksbe staan. Een hogere productie is onherroepelijk nodig. WU zullen er allen een stevig schepje moeten opleggen". Met de loonsverhoging, aldus mr. dr. van Rhijn, is helaas het probleem waarvoor wij staan allerminst opge lost. De eigenlijke oorzaak van de moeilijkheden schuilt in de stijgende prijzen. En een loonsverhoging geeft op de duur geen enkele soulaas, wan neer een dergelijke verhoging in kor te tijd weder door een nieuwe prijs stijging wordt achterhaald. Het middel van de prysstop klinkt aanlokkelijk, maar het is onmogelijk de prijzen thans op hetzelfde peil te houden. Men kan, aldus dr. van Rhijn, bij- Voortvluchtige autodief in Den Haag aangehouden Op 25 Augustus werd te Bergen op Zoom een auto ten nadele van de ga ragehouder de R. gestolen. Bij politieonderzoek bleek, dat de dader de bedrijfsleider F. uit Breda was. die tegelijk was vertrokken met de kas van zijn patroon uit Dongen. Deze kwam op het politiebureau aan gifte doen vai'verduistering van enige duizenden gulaens. De recherche te Den Haag heeft de zer dagen de voortvluchtige F. aan we ien te houden en de auto in beslag ge nomen. Het bleek, dat F. een reisje was gaan maken naar Frankrijk en België. In Frankrijk wilde hij ook nog dienst ne men in het Vreemdelingenlegioen. Hij kwam evenwel toch via Limburg terug naar Nederland en werd in Den Haag gearresteerd. Van het geld was niets meer over. De auto is aan de eigenaar teruggege ven. F. is in Breda ingesloten, Dertienhonderd gulden in een gyde pan Een bakkersvrouw uit St. Oedenrodc deed dezer dagen 'n verrassende-vondst toen zij thuis kwam van fn Brabantse koopdag, waar zij een paar oude pan-neh had gekocht. In één der pannen ontdekte zij namelijk 'n bedrag van 1300. De bakkersvrouw was zo eer lijk. onmiddellijk het bedrag aan de notaris, die de verkoop had geleid, ter hand te stellen. Als beloning werd haar tien procent of wel 130 toegekend. voorbeeld van een textielfabrikant niet verwachten, dat hij op de duur zijn product voor dezelfde prijs blijft verkopen, wanneer hij voor zijn grondstoffen 30, 40 of zelfs 100 pet. meer moet betalen. Over de invoering van een alge mene prijsbeheersing zei dr. van Rhijn: „Alvorens daartoe over te gaan, moet men weten wat men doet. Het betekent een algehele ombuiging van de economische politiek, welke Ne derland in de laatste tijd heeft gevoerd. Het streven was gericht op Liberalisatie, d.wjl op het bevorderen van een zo ruim mogelijk internationaal handelsverkeer. Benelux en de Europese betalingsunie zijn belangrijke mijlpalen op de weg naar dit doel afgelegd. Wanneer wij als enig land van West-Europa ons econo misch gaan afzonderen, dan betekent dat een nieuw economisch isolement. In het vervolg van zyn rede somde dr. van Rhijn de maatregelen op, die genomen zullen worden om onnodige prijsstijgingen te voorkomen. Deze zyn: het krachtig in de hand houden van het verbod van prysopdrrjving, het tegengaan van ongewenste on dernemersafspraken, stabilisatie van prijzen van artikelen, die sterk aan seizoenschommelingen onderhevig zijn. Z.L.M.-TUINBOUWCOMMISSIE. Overproductie van groenten Onlangs werd ten departemente in principe besloten te adviseren tot uitgifte van 1500 ha. grond in de Noord Oost Polder voor het stichten van fruitteeltbedrijven. Dit is S van de oppervlakte van de N.O.P., hetgeen in overeenstemming is met het percentage fruitteelt (3 in Nederland) ten opzichte van de totale oppervlakte cultuurgrond. Het dageiyks bestuur van de Z.L.M. heeft zich echter afgevraagd of dit wel economisch verantwoord is en het verzocht aan de Tuinbouw- commissie der Z.L.M. hierover advies uit te brengen. In haar jongste vergadering heeft deze commissie zich uitvoerig met deze zeer belang rijke kwestie bezig gehouden. Men kan van het standpunt uit gaan dat in de nieuwe polders ook grond beschikbaar moet komen voor de fruitteelt omdat honderden vakbe kwame jonge fruittelers op een be drijf zitten te wachten. In de oude ge bieden komt geen grond vrij. De vraag rijst echter of een dergelijke uitbrei ding economisch verantwoord is. De fruitoogsten zullen in de eerstkomen de jaren aanmerkelijk stijgen. Alleen al door verbeterde cultuurzorgen, in tensivering van oude boomgaarden, het in productie komen van jonge boomgaarden doet oogsten van 600- 800.000 ton verwachten. Het binnen landse fruitverbruik blijft vrywel constant, nl. 30-40 kg. per hoofd, d.i. 300-400.000 ton per jaar. Al wat meer geproduceerd wordt, zal zijn weg moeten vinden in het buitenland. Wy hebben echter geen onbeperkt afzet gebied. Intussen gaat men in de oude ge bieden nog rustig door met de uitbrei ding van het fruitteeltareaal (ruim 1000 ha. per -jaar) en wanneer daar naast nu nog 1500 ha. voor fruitteelt gereserveerd zal worden In de N.O.P., een polder die zich bij uitstek leent voor het verbouwen van onze zo broodnodige akkerbouwgewassen als tarwe, betekent dit een extra uitbrei ding voor de fruitteelt. GROTE GEVAREN In eerste instantie was de tuin- bouwcommissie van mening, dat hier grote gevaren schuilen voor de fruit teelt in het algemeen en voor de fruitteelt in de oude gebieden in het bijzonder. Immers wanneer men fruit- teeltbedryven in de N.O.P. gaat stich ten, zullen dit moderne, intensief be plante bedrijven worden, welke een hoge productie kunnen hebben. Als er een afzet-crisis komt, zullen de oude gebieden het eerst de dupe worden omdat in de jonge bedrijven de kostprijs dikwyls lager ligt. In de vergadering waren ook enkele voor standers. Jonge vakbekwame fruit telers krijgen volgens hen,, anders geen kans om een eigen bedrijf te stichten terwijl zy van mening waren dat op den duur in zo'n uitgestrekt gebied als de N.O.P. het stichten van fruitteeltbedryven bezwaarlijk kan Worden verhinderd. Wel was men van mening, dat de uitbreiding geleidelijk zou moeten geschieden. De tuinbouw- commissie zal over een en ander een nota opstellen voor het dag. bestuur. DOORDRAAIEN VAN GROENTEN Daar de grote doordraai van bloem kool, rode kool, spitskool en andere groenten in bepaalde streken grote moeilijkheden voor de tuinders heeft veroorzaakt, heeft de tuinbouwcom- Ïnissie zich ook uitvoerig bezig ge- ïouden met de vraag welke stappen er gedaan kunnen en moeten worden om in de toekomst een overproduc tie van bepaalde groentesoorten zo veel mogelijk te vermijden. De ver gadering kwam al direct tot de con clusie, dat handhaving van de teelt regeling hoogst noodzakelijk is. Di verse voorbeelden werden genoemd waaruit blijkt, dat de teeltregeling dikwyls met voeten getreden wordt, hetgeen funeste gevolgen voor de bo nafide teler met zich brengt. Het te len zonder vergunning, het werken met zgn. stromannen enz. woi'den laakbare handelingen genoemd, die zonder meer gestraft moeten worden. De vergadering was daarom van me ning, dat een intensieve controle op de naleving \'an de teeltregeling ge boden is. Aangezien het controleappa raat (CCD) dusdanig ingekrompen is. dat zonder medewerking van de bo nafide telers en veilingen hiervan wei nig te verwachten valt, meende de vergadering een beroep te moeten doen op alle bonafide telers mede te werken aan een stipte naleving van de teeltregeling. Het constateren van overtredingen, dient onverwijld te worden doorgege ven aan de eigen organisaties. Verder zal worden aangedrongen in bepaalde gevallen de zgn. slapende vergunnin- Attlee vraagt vertrouwen voor herbewapenirtgsbeleid Minister-president Attlee zal de kwestie van vertrouwen stellen, wan neer zyn 34 milliard gulden omvattend herbewapeningsprogram Dinsdag in een bijzondere zitting van het Britse Lagerhuis zal worden behandeld. In een resolutie zal de regering het Huis vragen zyn goedkeuring te hech ten aan de verhoging van de soldij en de verlenging van de diensttijd der soldaten „ten einde de toenemende ge varen voor de wereldvrede, waarvan de oorlog op Korea een voorbeeld is, het hoofd te bieden". Honderd weeftoestellen door brand vernield. Ongeveer honderd weeftoestellen van een grote textielfabriek in Neede (Gelderland) zijn bij een brand in de fabriek, die gistermorgen uitbrak, verloren gegaan. Het gebouw, waarin ook de damast-wevery en de kaarten- ponserij waren ondergebracht, brand de geheel uit. De katoenweverij kreeg veel waterschade. Omtrent de oorzaak van de brand tast men nog volkomen in het duis ter. Verzekering dekt de schade, die zeker enige tonnen bedraagt. gen in te trekken daar hiermee ook allerlei kunstgrepen worden uitge voerd. Jaarlijks worden ook enige duizen den ha. extra teeltvergunningen voor vroege aardappelen uitgegeven. Be dryven van 5 ha. en kleiner krijgen vergunning voor vroege aardappelen met nacultuur. Juist de nacultuur van deze extra vergunningen, is het in vele gevallen die de markt met pro ducten doet overstromen. Aangezien verwacht mag worden dat de minis ter niet genegen zal zijn de extra ver gunningen voor vroege aardappelen te verminderen, meende de vergade ring toch te moeten aandringen op vermindering van de vergunningen met nacultuur. NIET ACHTER DE MARKT AANLOPEN Verder liet de tuinbouwcommissie een waarschuwend woord horen aan het adres van dié telers, die achter de markt aanlopen. Dit jaar ziet men 't weer met de uien. die vorig jaar by zonder hoog in pry's waren. Het is zeer gevaarlijk zich op speciale teel ten toe te leggen. Hoewel ieder zyn eigen zaaiplan dient te maken en zo veel mogelijk naar spreiding moet streven, achtte de vergadering het srewenst de telers steeds zoveel moge lijk voor te lichten. Dit zal onder de aandacht van de Tuinbouwcommissie van het KNLC worden gebracht. Griekse kinderen in de Oostduitse uraniummijnen Vijfduizend jonge Grieken van 14 tot 20 jaar die gedurende de burgeroorlog door de partisanen naar landen van de Kominform zijn overgebracht, zijn vol gens de ,,Neuc Zeitung" in de Oost duitse provincie Saksen aangekomen. Zij zijn ondergebracht in loodsen te Radebül bij Dresden. Volgens het blad worden zij bewaakt door leden van de volkspolitie. die elk contact met de Duitse bevolking beletten. Een aantal hunner zou van 1 October af in de uraniummijnen te werk worden ge steld. KORTE PREDICAT1E „Zoekt de Heer terwyl Hij te vinden is". -Jes. 55 6. DOE HET NU! Als eenvoud kenmerk van het ware is, waarom dan zelf ook niet heel eenvoudig begonnen! Het gebeurde ook zo heel, heel een voudig. Een gesprek was gaande. Woorden gingen over cn weer. Dan gaat ineens de deur open: „(Vaar is..,.?" Het gezochte was hard no dig. En altijd hard nodig. ..Dan moet U daar en daar even kijken''. Weg, zoekster; dicht deurMaar in de haast toch nog aan de vindplaats voorbij. Aan dit verhaal Ne is niets bijzon der opvallends. Eigenlijk een dood gewoon alledaags ding. Maar U be grijpt dat ik het gebruiken wil in evangelie-verkondiging en dan treft het goed. Want het evangelie is niet voor de bijzondere gelegenheid, maar juist voor het leven van alledag. Lees het nog eens! Gaat het zo niet al te vaakZo gaat het U en mij. Op tyd zoeken is er niet bij. De vindplaats vinden we niet altijd di rect. Want we hebben geen tijd. Tenminste voor „die godsdienst niet. Hoewel we God zo bitter behoeven. Niemand wil in levensbeslissingen graag voor een nul doorgaan. Daar voor moet men weten wat men wil. Alleen in dat geval kunnen de om standigheden ons niet de baas wor den. De stand is dan 10 voor ons. Natuurlijk kunnen we niet alles van te voren weten. Dat kon de man, die zijn huis bouwde op een rots, ook nietMaar ondertussen zette hij het nu toch maar zo dat stormen moch ten woeden. Maar zijn fundament was goed. Dat is voorzorg; tijdbesparing; mogelijkheid om niet een nul te wor den, maar de 1 (één) te zijn, persoon, kind. Deze voorzorg fundeert God in Zyn Zoon Jezus Christus. Zoekt Hem, tertcijl Hij te vinden is, vóór de stor men èn in de zgn. stilten. Doe het nu! J. M. BARENDRECHT. Noordgouwe. DE TIJDELIJK REGEN. Weersverwachting, geldig tot Zater dagavond. Aanvankelijk zwaar bewolkt met re gen .later brekende bewolking. In het Noorden van het land krachtige tot matige wind uit Westelijke richtingen, maar tijdelijk zwak en veranderlijk. In het Zuiden van het land tijdelijk krachtige Zuid-Westelijke wind. later tot matig afnemend en draaiend naar richtingen tussen West en Noord. Wei nig verandering in temperaturen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1