PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Algemene loonsverhoging van 5 pCt met maximum van f 180 per jaar Zeeuwse paarden behaalden de kampioenstitels in Den Bosch MOSKOU PROTESTEERT TEGEN „AANVAL OP S0WJET-T0ESTEL" MIDDENSTAND VREEST EXTRA ZWARE LASTEN BELGISCHE REGERING TRACHT HAMSTERWOEDE TE MATIGEN 0E BILT Geen afkondiging van prijsstop Bij de hengsten: Nico van de Heibloem, bij de merriën: Udine van Kruiningen VOORSPELT 193e Jaargang - No.210 Dagblad uitgave van de ürma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie. F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred.: G. Ballintyn, PI. verv.: W. Leertouwer en H. A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week; 3,90 p kW.', ft p. o I 4.15 per kw Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Donderdag 7 Sept. 1950 ADVERTENTIEPRIJS: 13 et. )x r mm. Minimum p. advertentie f2.50. ïngez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels i van 1-5 regels f 1.—. iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adrj?s Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr 359300 P.Z.C» Middelburg. Bur Vlissingen Walstr 58-60 tel 2355. 4 lijnen <b.g.g. 2861 of 2160M'burg Londense Kaai 29. tel. 2077 en 2924; Goes: L. Vorststr. 63. tel 2475 (b.g.g 2228); Oostburg: Pr Mauritsstr 12. tel 102; Terneuzen: Bro uwerijstr. 2; Zierikzee: N. Bogardstr^CJ Regering zal evenwel nauwlettend op prijsfluctuaties toezien De regering heeft besloten door het College van Rijksbemiddelaars een beschikking te doen uitvaardigen, waarby met ingang van de eerste volle loonweek van September 1950 (c.q. 1 September voor hen, die een maandloon ontvangen) een verhoging van 5 pet. wordt voorgeschreven van de rechtens geldende in geld genoten lonen en salarissen van alle manneiyke en vrouwelijke werknemers, die de leeftijd van 23 jaar hebben bereikt dan wel gehuwd of kostwinner zijn en wier arbeidsverhouding is geregeld in een C. A.O. of bindende loonregeling. Voor de mannelijke werknemers, die de leeftijd van 23 jaar hebben bereikt, zal daarbij <*en mini mum ver hoging van 4 cent per uur gelden, terwijl aan niemand krachtens deze beschikking een groter loonsverhoging mag worden toe gestaan dan 180 per jaar. Voor wat betreft de mannelijke en vrouwe lijke werknemers beneden 23 jaar en niet gehuwd of kostwinner zijnde, zal de mogelijkheid worden geopend om de lonen te verhogen volgens een geleidelijk opklimmende schaal. Aldus wordt medegedeeld in een officeel regerings-communiqué. Voor die bedrijfstakken, waarin de naleving dezer beschikking tot ern stige economische moeilijkheden zou leiden, kan door het College van Rijksbemiddelaars, gehoord de Stich ting van de Arbeid en de betrokken partijen dispensatie worden ver leend. Verzoeken om dispensatie moeten uiterlijk 16 September a.s. bij het College van Rijksbemiddelaars zijn ingediend. Het College beslist omtrent deze verzoeken uiterlijk 15 October a.s. Gedurende de periode dat het College nog geen uitspraak heeft gedaan, wordt de verplichting tot het toekennen der loonsverho ging opgeschort. Indien het College het verzoek afwijst moet de verho ging met terugwerkende kracht worden toegekend. Daarnaast zal door het College van Ryksbemiddelaars een vergun ning worden gegeven om eenzelfde loonsverhoging toe te kennen voor die arbeidsverhoudingen, welke niet bij C. A. O. of bindende beschikking zijn geregeld. De positie van het overheidspersoneel tenslotte zal door de regering afzonderlijk worden ge regeld. Overleg kinderbijslagverho ging nog gaande. In samenhang met het voorgaan de ovex-weegt de regering tevens te bevorderen, dat op de kinderbijsla- ten en andere uitkeringen krachtens e sociale wetgeving, alsmede krach tens rijksx-egelingen voor sociale bij stand, waaronder de overbruggings regeling ook een verhoging wordt toegepast. Omtrent deze verhoging is nog overleg tussen de regering en de Stichting van de Arbeid gaande. Zo spoedig mogelijk zal ook daar omtrent een beslissing worden ge nomen. De x-egering is zich ex-van bewust, dat door het toepassen ener loons- vei-hoging de productiekosten van het bedrijfsleven zullen toenemen en de concurrentievoorwaarden ten op zichte van het buitenland zullen worden vex-zwaard, terwijl de beta lingsbalans nog steeds niet sluit. Opvoering van de productie. De regering wijst er op, dat de so ciaal gex-eentvaavdigd te achten loonsvex-hoging economisch op de duur slechts houdbaar zal zijn, indien door het gehele bedrijfsleven met inspanning van alle krachten wordt gestreefd naar een verdere verho ging van de productie en de arbeids productiviteit. In gemeenschappelijk overleg. De regering is van mening, dat bepaalde maat regelen op het gebied van de prijzen niet kunnen worden ontbeerd. Zy volgt nauwlettend de krachtige prijsstijging, die zich op de internationale grondstoffenmark- ten voordoet. Zy stelt zich daarbij op het standpxmt, dat de consequen ties hiervan in gemeenschappelijk overleg tussen de bij de Europese betalingsunie aangesloten landen on der ogen moeten worden gezien. Zij is namelijk van mening, dat de economische samenwerking tus sen de betx-okken landen van zo es sentieel belang is voor de weer standskracht en de verdere toekomst van West-Europa, dat een terugval in de nationale afgeslotenheid der laatste jax-en dient te worden ver meden. Binnenlandse maatregelen, die een vermindering van de libera lisatie in het intra-Europese han delsverkeer tot gevolg zouden heb ben. dienen dus tot het uitex-ste te worden voorkomen. Integendeel moet onder de nieuwe omstandigheden er naar worden gestreefd, dat de inte gratie van de Eux-opese economie juist zoveel mogelijk wordt bevor derd. Beroep op ondernemers. Daax-naast staat de regering op het standpunt, dat een inflationis- tische prijsbeweging met kracht moet worden tegengegaan. Voor dit Een dode, twee gewonden bij explosie Woensdagavond is by de N.V. elec tro-. zuur- en waterstoffabriek aan de Distelweg in Amstex-dam Noord een zuurstofapparaat uit elkaar gespron gen. De 41-jarige controleur, de L. kwam onder het apparaat terecht waardoor zijn borstkas werd inge drukt. Hij was op slag dood. Twee ar beiders werden door delen van het ap paraat geti-offen. Een van hen kreeg acn gecompliceerde rechter onder been breuk en moest in het Binnen- gasthuis worden opgenomen. laatste behoeft voox-shands niet te woi'den gevreesd. Niettemin wenst de regering er geen twijfel over te laten bestaan, dat zy elke niet-noodzakelyke prijs verhoging met kracht zal tegengaan. Zy doet daarom allereerst een drin gend beroep op alle ondernemers om geen ongemotiveerde prijsverhogin gen toe te passen. Zij zal voorts de gang van zaken met betrekking tot het prijsver- loop van een aantal voor het levens onderhoud belangrijke artikelen nauwkeuxig onderzoeken en tot de vaststelling van prijsregelingen over gaan, indien zou blijken, dat de prij zen zijn verhoogd boven hetgeen kostprijstechnisch verantwoord mag worden geacht. Daai-naast zal zij ook in het alge meen ongemotiveerde prijsverhogin gen met oehulp van de daartoe be schikbare wettelijke middelen met name de prijsopdrijvings- en hamsterwet actief tegen gaan. In verband hiermede zal aan de econo mische contröledienst de voor het bovenstaande noodzakelijke omvang worden gegeven. Tenslotte zal de regering door het tegengaan van ongewenste onderne mers-afspraken, het nemen van Vakbonden willen prijsstop De vooi'zitter van het C.N.V., de heer Ruppert, heeft voor de radio de beslissing over de loonronde „onbe vredigend" genoemd. Hij noemde de beheerste loonvorming en vryeprijs- vorming als combinatie, voor het C. N.V. onaanvaardbaar. Het C.N.V. blijft van oordeel, dat noodzakelijk blijft de afkondiging van de prijsstop. De pryzen zullen in- de hand gehou den moeten worden. De heer A. Vermeulen, secretaris van het N.V.V. zeide in een radiotoe spraak, de mogelijkheid tot dispensa tie in het regeringsbesluit niet fi'aai te vinden. Het uitblijven van een prijsstop van en een verbod van door berekening van de loonsverhoging is evenmin in overeenstemming met de dc wensen van de raad van vakcentra- den. v Pohang ontruimd Taegoe mei omsingeling bedreigd Volgens te New York opgevangen be richten hebben de Noordkoreanen Po- hang, aan de oostkust, veroverd. Een wooi-dvoerder van het Ameri kaanse achtste leger, verklaarde, dat hij een verwarde voorstelling van de toestand aan het Noordoostelijke front had wegens verbx-eking van de verbindingen. Meer dan 60.000 man Noordelijke troepen beuken het Noordelijke front der V. N. en dreigen de voornaamste verdedigingsbasis Taegoe te omsin gelen. Ten Zuid-Westen van Pohang is de 24ste Amerikaanse infanteriedi visie, die in i'esei*ve gehouden was, in dé strijd geworpen teneinde het gat, dat door de Noordelijke doorbraak van Dinsdag naar de buitenwijken van het belangrijke vei'keersknoop- punt Kiongdjoe ontstond, te dichten. DE AMERIKAANSE VERLIEZEN. len. Over het algemeen is het N.V.V. echter niet ontevreden, zo zeide de heer Vermeulen. De dagelijkse leiding van de K.A.B. Het Amerikaanse departement van Defensie deelt mede. dat de Ameri kaanse vexiiezen in Korea op 1 Sep. tember 8.863 man bedx-oegen. Dit cijfer is als volgt samengesteld: 599 doden bij gevechten; 5.366 gewon- an wie 83 aan hun verwondingen zijn bezweken; 2.898 vei'misten. De sta tistiek omvat slechts de namen van de militairen, wier toestand tot dusver aan hun familie is medegedeeld. Zoals ue uaKciijivai: iciuuis van uc JV.-I.U. betreurt dat ten aanzien van de lonen me®. u eet bedroegen ae Amerikaanse - - - verhezen op 2o Augustus 6.886 man. en salarissen boven de f 3600 de 5 c'o niet volledig zal gelden. Met vertrou wen ziet zij de door de regering te ne men maatregelen ten aanzien van het prijsbeleid tegemoet, opdat ongemoti veerde prijsstijging wordt voorkomen, maatregelen tot stabilisatie van aan seizoen-schommelingen onderhavige prijzen (bv. het opslaan in tijd van overvloed en weder in de handel brengen bij schaarste) en door be ïnvloeding van de in- en uitvoer, voorzover dit met het oog op de be talingsbalans en in het kader van de liberalisatie mogelijk is, ernaar stre ven om de bevoorrading van de bin nenlandse markt met goederen van redelijke prijs te bevoi'deren. Naast de genoemde aanstands te nemen maatregelen is de regering bovendien voornemens, gezien het grote belang van deze aangelegen heid voor het Nederlandse sociaal- economische leven, omtrent het ge hele vraagstuk der in de naaste toe komst te voeren prijs- en loonpoli tiek het advies in te winnen van de Sociaal Economische Raad. De Zeeuwse hengst Nico van de Heibloem werd Nationaal kampioen op de Trekpaardententoonstelling te Den Bosch Amerikaanse ambassadeur in Moskou weigert nota in ontvangst te nemen De Sowjetregering heeft aan de Amerikaanse ambassadeur te Moskou een nota overhandigd, waarin wordt geprotesteerd tegen „het aanvallen en neerschieten van een Russisch vliegtuig boven Korea door elf Amerikaanse gevechtsvliegtuigen". Op 4 September, aldus de nota. be vond zich een tweemotorig vliegtuig van de Russische luchtmacht, zonder bombardements- of tox-pedo-uitrus- ting, op een oefenvlueht met Port Arthur als uitgangspunt. De Amerikaanse regering geeft een „leugenachtige versie" gegeven door te bewex*en, dat het Sowjet- vliegtuig boven een Amerikaans schip had gevlogen. De Russische re gering veiwerpt de Amerikaanse versie van het incident. Wysjinsky naar Lake Success Andrej Wysjinsky, de Sowjetrus- sische minister van Buitenlandse Za ken, zal de Russische delegatie naar de algemene vergadering van de Ver. Naties leiden. Dit werd te Moskou bekend, door dat functionaiissen van de Ameri kaanse ambassade verklaarden, dat voor Wysjinsky een visuxfx voor de Ver. Staten is 'aangevx-aagd. Zonder doorberekening van loonsverhoging Naar aanleiding van de besprekingen over de te nemen maatregelen inzake de lonen en de prijzen, beeft het hoofdbstuur van het Nederlandse Verbond van Middenstandsverenigingen zich in een brief tot de Minister raad gericht, waarin verschillende wensen ten aanzien van het midden- en kleiixbedryf worden kenbaar gemaakt. Het bestuur geeft ais zyn me ning te kennen, dat een loonsverhoging zonder de mogeiykheid van doorberekening op het midden- en kleinbedrijf een extra zware last zal leggen, welke in vele gevallen ten koste van het bestaanspeil van die groep zal gaan en de positie van vele dezer bedrijven, die toch dikwijls al précair is, nog eens extra zal bcmoeilyken. Zonder meer. aldus het hoofdbestuur, mag niet beslist worden tot een loons verhoging zonder de mogelijkheid van doorberekening wanneer blijkt, dat deze loonsverhoging niet door het be- anjf gedragen kan worden. In overweging wordt gegeven com- missies uit het bedrijfsleven te vormen vo„r direc, levensonderhoud onder een neutrale voorzitter, welke Het bestuur erkent de bittere nood zakelijkheid van een prijsstop en het stellen van maximumprijzen, echter op de twee navolgende voorwaarden. A. Bcheersing van de prijzen zal ge schieden voor alle artikelen en niet al leen in het bijzonder voor artikelen commissies tot taak hebben de nood zaak van doorberekening te beoorde len en eventueel prijzen vast te stellen, zulks onder nadere goedkeuring van de Sociaal Econ. Raad. Russisch veto in de Veiligheidsraad De Russische afgevaardigde Malik heeft in dc Veiligheidsraad zijn veto uitgesproken tegen een Amerikaanse resolutie, waarin alle landen worden opgewekt zich te onthouden van hulp aan Noord-Korea, Jacob Malik, heeft voorts de Sow- jetrusslsche protestnota voorgelezen over het „ongemotiveerd neergescho ten" vliegtuig. De kwestie diende ech ter tussen de twee landen geregeld te worden, zo zeide hij. Belangstelling was dit jaar zeer groot (Van onze speciale verslaggever) De meest succesrijke „April-mop" van de laatste jaren mag zeker wel toegeschreven worden aan de heren W. de Buck te Meliskerke en J. C. J. v. d. Velde te Kamperland. Op 1 April 1949 kochten zij in Limburg de bruinschimmel Nico van de Heibloem, zoon van de beroemde Nico van Melo. Hetzelfde jaar werd Nico eerste in zyn categorie op de Nat. ten toonstelling te Den Bosclx, dit voorjaar werd hij uitgeroepen als Zeeuws kampioen 1950 en Woensdag liep Nico van de Heibloem, een gemakkelijk paard dat, om zo te zeggen, van rot stro zon kunnen leven, temidden van duizenden belangstellenden op het demonstratie veld van de Marktvee- hallen te Den Bosch zijn ererondje als Nationaal kampioen 1950! Maar er was voor de Zeeuwen gisteren nóg meer reden tot: juichen. De vijfjarige merrie Udine van Kruiningen, van C. Mesu uit Nieuw- en St. Joosland, en gefokt door A. van Hootegem te Kruiningen, behaalde ook het Natio naal kampioenschap merriën. Twee jaar in successie zyn dus thans de beide hoogste titels in de Ne derlandse paardemvereld naar Zeeland meegebracht. Een succes waarop Zeeland trots kan zyn. En dan spreken wij nog maar niet van de 12 van de 25 eerste pryzen, welke door Zeeuwse paarden werden veroverd. Het grote paardenfestijn van Ne derland is weer achter de rag. Pracht dagen zijn het geweest, waarbij de vele buitenlandse gasten ook een goed inzicht hebben kunnen krijgen van het hoge peil dat de Nedeiiandse paai'denfokkerij. trots de moeilijke tyden met de strijd tegen de mecha nisatie. weer heeft weten te berei ken. De tweede dag, welke begunstigd werd door stx-alend nazomex*weer is een onverdeeld succes geworden. De proefneming om de grote tentoon stelling in September te doen houden inplaats van in Juni, is ten volle ge slaagd. Vooral in de middaguren om zoomden duizenden paardenliefheb bers het demonstratieveld, als gold het een internationale voetbalwed strijd. De toeloop was aanzienlijk groter dan voxig jaar. En de demon straties zijn uitgegroeid tot een ware manifestatie voou de waarde en de bruikbaarheid van het Nederlandse trekpaard. Duizend tractoren venno- gen niet dit imposante schouwspel te bieden als gisteren werd getoond, döor dit puikje van onze Nederlandse paardenstapel. De morgenkeuringen De tweede dag begon 's morgens om acht uur met nog een aantal keu ringen. Van de hengsten, die de beste paarden hebben voortgebracht werd Nico van Beek van L. Ci'ombag te Beek, J. M. Schols te Kelmond, Beek, Em. Keiler te Wittem en P. H. Slots-op Hey te Baxem, eerste. Nico van Groede van de Hengstenvereni- ging „Zyldjjk en Omsti'eken" en ge fokt door Iz. Becu-van Dijke te Groe de kx-eeg een 2de pxijs. Kluko van Melo, van W. L. den Hamer te Axel werd derde. In de categorie loten van 4 merriën, van één eigenaar, ging weer een eer ste pry's naar Zeeland, n.l. voor C. Mesu, te N. en St. Joosland met Re- zie van Lovemick, Udine van Krui ningen, Nicolien van Michels en Lien van de Eendracht. De 2de prijs A was voor de Stallen de Dobbelaere uit IJzendijke, met Jenny, Hilda, Liliane en Ninette. Xenia, Zita, Erna en Floi'a van Bleyendaal, eig. Jac. Fr. Bx-ooijmans te St. Annaland, wormen de 4de prys B. In de categorie loten van 4 mer riën van hoogstens 2 eigenaren, ging de eerste prijs naar Hex-mine en Cor- rie van den Hiersshof, van L. Vro- B. Aanvanging van de prijsbeheer- sing bjj de bron en niet zoals in het verleden veelal de marktprijs werd vrijgelaten en de prijzenstop bij de de. tailhandel of grossier kwam te liggen, waardoor de zwarte markt in de hand gewerkt werd. Verder vestigt de Russische rege ring de aandacht van de Amerikaan se regering op tie „ernst van de eventuele gevolgen" van een derge lijke handeling. De nota noemt dit optreden „een misdaad" en stelt de Amerikaanse regering verantwoor delijk voor alle gevolgen. De Amerikaanse ambassadeur in Moskou, Allen Kirk, heeft geweigerd de nota te aanvaarden. Hij voerde volgens x-adio Moskou aan, dat de Amex-ikaanse strijd krachten in het gebied van de Stille Oceaan ondergeschikt zijn kan de Vei*. Naties en dat de kwestie dus moest worden bezien binnen de U.N. O. en niet door de Amerikaanse re geling. Volgens de radio werd de nota aan geboden door de Russische minister van Buitenlandse Zaken, Andrei Wysjinsky, die ambassadeur Kirk er op wees, dat „een dergelijk motief geheel ongegrond" was, aangezien het incident niet in verband stond met de militaire operaties in Korea. Minister Acheson heeft op een pei-sconferentie in Washington ver klaard, dat de Sowjet-officier in het neergeschoten vliegtuig met de rode ster, „wel of niet een Rus kon zijn geweest". Het vliegtuig had zich op een „dreigende wijze" naar het centrum van de Amerikaanse vloot in het betrokken gebied bewogen. Het open de het vuur op de vliegtuigen, welke opstegen om het te onderscheppen. Het was hem. Acheson, niet duidelijk, waarom slechts een enkel vliegtuig „een dergelijke aanval" zou uitvce- ren. Binnenkort Westdultse diplomaten in actie De Franse minister van Buitenlandse Zaken Robert Schuman, heeft op een persconferentie te Parijs verklaard, „dat het niet onmogelijk is, dat vóór een vredesverdrag in Westduitsland een ministerie van Buitenlandse Zaken wordt gevormd". Wat de Duitse herbewapening be trof. gaf Schuman toe. dat Duitsland evengoed als de geallieex-den recht had op veiligheid en de middelen om zich te verdedigen. De geallieerden dienden echter op het punt van de Defensie voorrang te hebben. Wanneer de mini mum defensiesterkte der geallieerden was bereikt, zou aan Duitslands her bewapening kunnen worden gedacht. Be Duitse poliliemacht diende niet te worden gebruikt als voorwensel voor de wederoprichting van een leger, al dus Schuman. ER ZIJN VOLDOENDE VOORRADEN De laatste weken heeft zich een wa re hamsterwoede van een groot deel der Belgen meester gemaakt met het gevolg, dat lucifers, zeep, suiker en olie op het ogenblik vrywel niet te verkrijgen zijn in de Belgische win kels. In een interview dat de Belgi sche minister van Economische Zaken aan het blad „La Lanterne" toestond wees hjj op het dwaze van deze ham- sterpsychose. Wat het ontbreken van lucifers be treft stelde hij b.v. in het licht, dat zelfs tijdens de laatste oorlog dit pro duct steeds in ruime mate verkrijgbaar is geweest. Met betrekking tot de schaarste aan suiker betoogde hij, dat België over zeer grote voorraden be schikt en de vooruitzichten voor de suikeroogst gunstiger zijn dan ooit te voren. Betreffende het ontbreken van zeep in de winkels, verklaarde de heer Coppe. dat de zeepfabrieken thans met een drieploegenstelsel werken doch nog steeds niet aan de onberedeneer de aankopen van het publiek kunnen voldoen. De Belgische minister van Economi sche Zaken merkte in het interview op, geen verklaring te hebben voor dc stijging der vleesprijzen. Verleden lijk Azn te Fynaart, en Ria en Bea van Molenhoek, van F. P. Brooij- mans te Vitshoek-Hontenisse. Tweede pry? A; Carla van Groede en Monna van Montain, eig. A. J. Sa- lomé-Verhage te Groede en Rita van Schoondijke, Oda van Dierkenstein, van A. J. Vei'hage-Hoste te Schoon dijke; derde prijs C: Fiorina van Vijfhuizen en Henny van Zeeduin, eig. Jan Maljaars Jzn te Oostkapelle en Mizza en Frida van Donkerzicht, Gebr. Leendertse H. Izn te Kamper land. Vierde prijs C: Irena en Blondina, eig. C. J. Almekinders Czn te Retran- chement, Bella van Othene en Mar tha van Othene, eig. A. H. Dekker Jzn, Zaamslag. 4de prijs D: Nelüe van de Hiersenhof en Dora, eig. L. Vrolijk Azn, Fynaart, Resie van Mo lenhoek en Marga van Molenhoek, eig. F. P. Brooymans te Vitshoek- Hontenisp"*». (Vervolg op pag. 2) week werden b.v. 500 vax-kens meer geslacht dan de voorafgaande week. doch de prijs voor vai'kensvlees blijft niettemin stijgen. De minister heeft daarom besloten 1000 ton varkens- en rundvlees in te voeren en hij zal met deze vleesinvoer voortgaan totdat iede re speculatie is verdwenen. Sprekende over het drukken van rantsoenkaarten, waartoe thans wordt overgegaan, zei de minister Coppe: „Wij laten deze kaarten bij wijze van voorzorgsmaat- x-egel drukken". Naar de heer Coppe verder verklaar de zal de regering, indien nodig, voor sommige producten opnieuw uitvoer- contingenten vaststellen. „Wij zullen niet toestaan dat België basisproduc ten moet missen. Eerst zal het land be diend moeten worden en daarna kan worden overgegaan tot uitvoer". Om te voldoen aan de grote vraag naar anthraciet voor huisbrand, zal dit product worden ingevoerd uit Marok ko en Duitsland. „Het is niet juist", zo zeide de minister, „dat de mijnen wei geren deze anthraciet af te leveren". Evënmin zal de prijs voor steenkool binnenkort stijgen. PRIJSSTIJGINGEN-. De Belgische minister-president, Pholien, heeft Woensdagmorgen een delegatie ontvangen van het Alge meen Belgisch Vakverbond. Zij ves tigde de aandacht van de premier op de gevolgen, die de prijsstijging van sommige producten met zich brengt voor de arbeidersbevolking. Pholien verklaarde, dat de rege ring vastbesloten is maatregelen te treffen om ongewettigde prijsstijgin gen tegen te gaan en dat deze aan gelegenheid op de eerstvolgende ka binetsraad ter sprake zal worden ge bracht. VEEL WIND. 1 Aanvankelijk regen met een krach tige en in de kustgebieden harde tot stormachtige wind tussen Zuid en Zuid-West. Later op de dag brekende bewolking met nog enkele buien en iets afnemende wind, ruimend naar Westelijke richtingen. Iets lagere temperaturen als gisteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1