PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Troepen der V.N. onder zware druk Hervormde Commissie van Bijstand begint haar culturele taak BILT Geen sprake van nieuwe rantsoenering in België Nieuw proces in Singapore begonnen DIENSTPLICHTIGEN KRIJGEN BRIEF VAN GENERAAL KRULS MINISTER LIEFTINCK GAAT NIET VERDER DAN MOGELIJK IS Lekenspel, film, tentoonstellingen en muziek punten van haar programma DE VOORSPELT 193e Jaargang - No.208 Dagblad, uitgave" van de firma Provinciale Zeeuwse Courant Directie: F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagler. Hoofdred.: G. BalUntyn. PI. verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week: f 3.90 p. kw.: fr. p. p t 4.15 per kw Losse nummers 10 een» WAARIN OPGENOMEN OE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dinsdag 5 Sept. 1950 ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct. per mm. Minimum p. advertentie f 2.50. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels t 1.—. iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur Vlissingen Walstr 58—60. tel 4 lijnen (b.g.g 2361 of 2160): M'burg Londense Kaai 29, teL 2077 en 2924; Goes: L. Vorststr. 63. tel 2475 (b-g-g- 2228); Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12. tel. 102; Terneuzen: Bro uwerijstr. 2; Zierikzee: N Bogardstr^C^mul^Zö Offensief der Noordk.orea.nen leverde nieuwe terreinwinst op Verbindingsweg Pohang—Taegoe afgesneden De Noordelijke strijdkrachten hebben Maandag hun offensief tegen de drie hoeken van het front der Ver. Naties op Korea voortgezet. Nadat Zondagavond de strijd aan beide zijden door stortregens korte tijd werd onderbroken, begonnen de Noordelijken een zware aanval aan de Zuidkust, drongen op naar de Noordelijke toegangen tot Taegoe en sneden aan de Oostkust de belangrijke weg tussen Pohang en Taegoe af. De enige tegenaanval van de zijde der verbonden strijdkrachten werd Maandagochtend gemeld uit de sec tor van de Amerikaanse tweede divi sie en de afdeling mariniers in de bocht van de Naktong. Zij rukten 1 tot 1% km op ten Zuid-Westen en Noord-Westen van Jongsan. Een hevige regen verhinderde een tweede Amerikaans tegen-offensief, welke de eerste cavaleriedivisie Zon dagavond in het gebied onmiddellijk ten Noorden van Taegoe wilde inzet ten. In dit gebied behaalden de Noor delijken Zondag in de buurt van het plaatsje Taboedong een terreinwinst van bijna 3 km. Maandagochtend namen de Noor delijken het initiatief en rukten met een bataljon infanterie een ommuur de plaats, 5 km ten Noorden van Ta boedong binnen. Toboedong ligt nog geen 24 km van Taegoe. Aan de Oostkust maakten de Noor delijken belangrijke vorderingen in hun opmars van Kigje uit. Zij ver overden Angang-Ni, een spoorweg en wegenknooppunt 16 km ten Wes ten van Pohang. Hierdoor sneden zij de vitale bevoorradingsweg af, die voert van Pohang naar Taegoe. Wel worden er kaarten gedrukt Naar „Het Laatste Nieuws" meldt heeft de Belgische minister van Eco nomische Zaken Albert Coppe tij dens de kortgeleden gehouden bij eenkomst van de algemene raad der C.V.P. verklaard, dat hoewel op het ogenblik wordt overgegaan tot het drukken van rantsoeneringskaarten dit geenszins betekent dat opnieuw een rantsoenering zal worden inge voerd in België. Minister Coppe voeg de hieraan toe dat het drukken dei- kaarten slechts geschiedt in verband met de gespannen toestand op inter nationaal gebied. Ook „La Nation Beige" schrijft, dat er geen sprake is van een rant soenering. Het blad voegt eraan toe, dat het Ministerie van Economische Zaken besloten heeft maatregelen te treffen om een ontspanning op de markt te bewerkstelligen ten aanzien van prijzen en voorraden. Wat de boter betreft zal door de invoer van Nederlandse boter druk worden geoefend op de pry's van de Belgische boter. Wat het vlees aan gaat zal door een passende invoer druk worden geoefend op de neiging tot prijsverhoging. Ten aanzien van de steenkool is besloten anthraciet in te voeren. Bertha Hartog was niet aanwezig Te Singapore is gisteren het proces begonnen dat door de Nederlandse consul-generaal aldaar wordt gevoerd om het huwelijk tussen het dertienja rige Nederlandse meisje Bertha Her- togh en de 22-jange onderwijzer Man soer Adibi ontbonden te kriieenDe zitting is gehouden mot gesloten deu ren; op een nog nader te bepalen da tum zal een openbare behandeling vol gen. Bertha was niet verschenen wel haar echtgenoot en haar pleefrmnWter de baboe Aminah. smoeaer, Mohamed Abdoel Majid. de nresidprit van de ..Moslem Welfare Association" deelde na afloop van de zitting mede dat de pleegmoeder en de echtgenoot van Bertha er geen bezwaar teaen hadden, dat Bertha onder de rechtsbe voegdheid van het Hof zou blijven. „Het is duidelijk, dat, indien wij 'het meisje naar Indonesië of Pakistan wilden laten brengen, wij dit lang ge. leden hadden kunnen doen" zo zeide hij. Moh. Natsir, leider van de Indone sische mohammedaanse partij en thans kabinetsformateur, zou persoonlijk be langstellen in deze zaak. daar hij Bertha op een Mohammedaanse schooi te Bandoeng wilde toelaten. Pandit Nehroe en de gehele Mo hammedaanse wereld is zeer bezorgd" zo voegde Majid hieraan toe. „Indien dit Hof ons geen recht laat wederva ren, zullen wij weten was ons te doen staat. Wij zullen dan deze aangelegen heid elders opnemen. Het zal een gods dienstkwestie worden, waarin Indone sië India en Pakistan belang zullen stellen. Radio Moskou heeft Maandag 4 Sep tember de 70ste verjaardag van de elec- trfsche tram gevierd. De eerste tram is uitgevonden en gebouwd door de Russi sche technicus Pirotzky. aldus radio Mos- De verdedigers van Pohang de Zuidkoreaanse zesde devisie staan ook van het Noorden uit onder zwa re druk. Twee Noordelijke divisies hebben hun offensief tegen de haven en het vliegveld, dat 10 km Zuid- Westen van Pohang ligt, hervat. De zwaarste aanval echter blijkt die tegen de door de Amerikaanse 25ste divisie verdedigde linie aan de Zuidkust te zijn. De Noordelijken hebben daar hun nieuwe offensief fericht op de Zuidelijke flank van de ivisie, die de toegangsweg naar Ma- san beschermt. Geïnfiltreerde Noordelijke groepen waren Zondag tot meer dan 9 km achter de Amerikaanse linies door gedrongen. Reuters correspondent, Lionel Hud son, seinde Zondagavond laat, dat het front „helemaal door elkaar" lag, waarbij vriend en vijand elkaar zoch ten in stromende regen en volledige duisternis. Paus veroordeelt „leegheid van de mensen" Paus Pius de twaalfde heeft in een boodschap de mensen veroordeeld, „die er nooit genoeg van krijgen bios copen en sportvelden te bezoeken, de nacht en de dag vullen met onbete kenend gepraat, pikante illustraties en frivole muziek en te leeg zijn om belang in zichzelf te stellen". „Het is de ontaarding van bloede loze zielen, gespeend van alle geeste lijke en religieuze inhoud, slachtof fers van een epidemie, die in deze tijd onder zovele mensen woedt". Deze boodschap van de Paus werd Zondag per radio uitgezonden naar de bijeenkomst te Brussel van 100.000 katholieke arbeiders van 50 landen. Dakota neergestort in de staat New York Bij Utica in de staat New York is een Dakota-passagiersvliegtuig kort na het opstijgen neergestort en in brand gevlogen. Er werden 13 lijken in het wrak aangetroffen. Negen personen: werden gewond. Schoenreparaties worden duurder De gezamelijke Nedérlandse schoeiv makerspartoonsbonden hebben beslo ten de schoenreparatieprijzen te ver hogen. Dit besluit is genomen in ver band met de zeer verhoogde prijzen van alle grondstoffen. Een verhoging van 15 op alle schoenreparaties achtten de bonden als" noodzakelijk. Bedreiging van veiligheid vraagt persoonlijk offer Alle dienstplichtigen van de lichting 1949-11, die tegen 2 October a.s. opnieuw onder de wapenen moeten komen, ontvangen tegelijk met hun oproeping een gedrukte brief, getekend door de chef van de generale staf, mr. H. J. Kruis. Ook de dienstplichtigen van de lichting 1949-11, die in dienst zijn gebleven en na 1 October onder de wapenen worden gehouden, ontvangen een dergelijk schrijven. In de brief wordt een uitvoerige verklaring gegeven van de redenen van de oproeping. Generaal Kruis zegt in zijn brief tot de dienstplichtigen onder meer het volgende. Velen van U zullen het bericht, dat U op 2 October a.s. opnieuw in dienst moet komen, met een gevoel van, zacht gezegd, teleurstelling hebben ontvangen. Teleurstelling vooral, om dat U na uw thuiskomst in April, net een betrekking hebt gekregen of aan de studie bent gegaan en omdat door die nieuwe opkomst de baan en de studie weer worden onderbroken. De regering is er zich volkomen van be wust geweest, dat zij U een groot per soonlijk offer moest vragen, toen zij moest beslissen U niettemin terug te roepen. Na een uiteenzetting te hebben ge geven waarom de regering het besluit tot oproeping heeft genomen, vervolgt generaal Kruis: „Zolang er geen onmiddellijke be dreiging van onze veiligheid was, zo lang moesten wij proberen de econo mische opbouw niet te verstoren door teveel aan de defensie uit te geven. Vandaar dat het militaire apparaat zich in de jaren van het Indonesisch- conflict heeft beperkt tot die Indone sische taak en niet nog meer heeft ge daan, wat nog meer geld zou hebben gekost. Vandaar ook dat. toen begin van het jaar de omschakeling noodza kelijk werd. die niet met onvolkomen mogelijkheden met extra kosten is ge forceerd. Korea heeft nu tot dat forceren ge dwongen. Korea en al wat sindsdien daarom heen is gebeurd, heeft een voudig de weegschaal naar de veilig heidskant gedrukt en ons gedwongen de geleidelijke opbouw tot een gefor ceerde te maken. U zult moeten behoren tot een mobili sabele strijdmacht, met een groot aan tal mannen, die volledig geoefend zijn. Nieuw beveiligingssysteem bij Spoorwegen in gebruik. Op het station te Den Bosch is een voor ons land geheel nieuw beveili gingssysteem, het zogenaamde NX- systeem in gebruik genomen. Dit van oorsprong Amerikaanse systeem maakt de vertrouwde sein palen overbodig, doordat thans, via relais, wissels en seinen volautoma tisch worden bediend. Na Den Bosch zullen meer Nederlandse stations na verloop van een tiental jaren door het NX-systeem worden beveiligd, o.a. Blauwkapel (Utrecht), Arnhem, Eindhoven en Zwolle. Wandeling over het Kanaal Fearnley Wheatcroft, een 54-jarige Londense electricien, maakt „wande lingen" in de Theems. Hij verplaatst zich verticaal door het water, waarbij hij. alleen zijn benen gebruikt op de wijze, zo zegt hij, alsof men een trap oploopt. Het zou de helft minder ener gie kosten als zwemmen. Na. zijn laatste „wandeling" van 9 uur in de Theems verklaarde Wheat croft, dat hij Woensdag a.s. zal pro beren van Griz Nez af het Kanaal over te lopen. U kunt daar niet toe behoren, wan neer U zelf ook niet geheel bent op geleid. Iedere keten is zo sterk als de zwakste schakel en U moogt geen schakel zijn. waarop onze keten moet breken, zodra de test van volle ge oefendheid komt. Dat is niet verant woord, noch jegens de anderen, noch jegens U. Omdat het niet billijk is jegens uw voorgangers, die toch al zoveel langer en zwaarder hebben gediend dan U, om hen in geval van nood alleen de strijd te doen ingaan; omdat het niet rechtvaardig is die voorgangers te verzwakken door uw onvoldoende ge oefendheid en onverantwoord jegens uzelf om u de zwakke schakel te laten, daarom moet uw opleiding nu worden voltooid. Uw instructeurs zijn intus sen omgeschakeld, het materiaal is er of is in aantocht". „Kruistocht voor de vrijheid" Generaal Dwight Eisenhower heeft Dinsdag te Denver (Colorado) in een toespraak, welke door de vier grote Amerikaanse omroepstatio'ns werd uitgezonden, een „kruistocht voor de vrijheid" aangekondigd. Dit is een. beweging, welke wordt geleid door generaal Lpcius Clay, voorma lig Amerikaans militair gouverneur in Duitsland, en gesteund door Ame rikaanse particuliere en in balling schap levende politiek»» leiders uit Oost-Europa. Eisenhower deed op de Amerika nen een beroep „het communistisch bedrog" te helpen bestrijden door het financier en van machtige radiosta tions in het!».buitenland, welke wer ken zonder regeringsbeperkingen. De beweging wil een „radio vry Euro pa" stichten, met een netwerk van stations, die, onafhankelijk van de „voice of America", zouden deelne men aan de propaganda-o^rlog tegen de communistische radio-stations. De 50-jarige Duitse pianist en voor malig dirigent Heinz Arntz, beweert een nieuw „wereldrecord" gevestigd te beo ben s met non-stop pianospel gedurende 150 uur. Aan verdergaande belastingverlaging kan niet worden gedacht lastingen zou moeten worden terug gekeerd, aldus de minister. Het staat naar liet oordeel van de minister vast, dat bij het verminde ren van de middelen onder de be staande omstandigheden met bijzon dere voorzichtigheid te werk moet worden gegaan. Naar aanleiding van de opmerkin gen over het verband tussen de af schaffing van de ondernemingsbelas ting en de financiële positie der ge meenten deelt de minister van Fi nanciën, mede namens zijn ambtge noot van Binnenlandse Zaken, mede, dat een afzonderlijk wetsontwerp tot het treffen van voorzieningen ten aanzien van de gemeenten voor het verlies van de ondernemingsbelasting voor 1949 tot en met 1952 in een ge vorderd stadium van voorbereiding is. Het in te dienen ontwerp heeft te vens betrekking op de verlenging van de noodregeling voor de gemeen ten nanciën met twee jaar. Alhoewel een vervanging van de hierbedoelde belastingbron, die voor de individuele gemeenten betekenend is, door een of meer andere voor de hand ligt, is het voorstel bij de hui dige belastingdruk uitermate moei lijk belastingbronnen, die voor locale heffing geschikt zijn, aan te wijzen. Daarbij komt dat in het kader van de noodregeling zodanige vervanging niet mogelijk is, omdat zij individueel voor de gemeenten tot geheel andere uitkomsten moet leiden dan de hui dige ondernemingsbelasting. Dit zou tot gevolg hebben, dat de gehele leg kaart van belastinginkomsten en al gemene en bijzondere uitkeringen uit liet gemeentefonds op grond van de noodregeling, welke tezamen de dek kingsmiddelen voor de behoeften van de gemeenten individeel vormen, niet meer zou sluiten. De Commissie van rapporteurs der Eerste Kamer over de ontwerpen van wet belastingherziening 1950, afschaffing van de ondernemingsbelastinj; en verho ging van de vennootsc'""belasting heeft onlangs in het verschc i voorlopig ver slag gepleit voor een verdergaande be lastingverlaging. Hieraan kan aldus de minister van Financiën in de Memorie van Antwoord, niet worden gedacht. De psychologische en daarmede ook in belangrijke mate de econo mische voordelen van de thans voor gelegde verlichtingen zouden teloor gaan, indien onder de druk van bij- zondere omstandigheden, welke tot extra uitgaven nopen, op de weg van verlichting van een aantal directe be- Hier is de 50-jarige smid J. Mounty uit Redstock in Somerset, in Enge land, gefotografeerd in het ziekenhuis te Bristol toen hij bjjna een pint bloed afstond om het leven te redden van de 42-jarige mevrouw Kathleen Hall, die niet geopereerd kon worden tenzij een bloedtransfusie kon plaats hebben met bloed van de zeldzame groep O, sub-groep Rh". De smid Mounty is de enkeling uit elke twintigduizend mensen, bij wie deze zeldzame bloedgroep voorkomt. Plezierboot „Virgina" bij Seattle in nood Maandag werd -gemeld, dat de ple zierboot „Virginia" zich in de buurt van Seattle in nood bevond. De boot helde zwaar over. Aan boord van het vaartuig, dat slechts 120 ton meet. bevinden zich ongeveer 300 passagiers. Tot dusver heeft men enkele passagiers aan land kunnen brengen, doch omtrent het lot van de anderen is nog niets bekend. Inbrekers sloegen hun slag tijdens Ronde van Den Bosch Tijdens de ronde van Den Bosch Zondagmiddag hebben inbrekers zich toegang verschaft tot een perceel in de •v'-.rkstraat te 's Hertogenbosch, be woond door de familie V.. handel in gedistilleerd. Een groot bedrag aan geld is ontvreemd. Er werd gesproken over 25 a f 30.000 maar vast staat dit nog niet. De familie was naar het bloemencorso te Zundert. Onderwijzerscursussen voor godsdienstonderwijs in voorbereiding. De Commissie van Bijstand van het Provinciaal Kerkbestuur der Ne derlands Hervormde Kerk In Zeeland is nog maar betrekkelijk korte ty'd met haar werk bezig, maar toch ziet men reeds hier en daar aanmerke lijke resultaten van haar optreden. Rustig en systematisch gaat de Com missie verder met de uitvoering van haar arbeidsprogramma. Zo zal bij voorbeeld deze week de Culturele sectie met haar werk starten. Men heeft daartoe zoals w\j reeds eerder mededeelden de Iekenspelgroep van het Centraal Instituut voor Christelijke Sociale Arbeid uitgenodigd om in Zeeland een lekenspel op te voeren, teneinde voor dit werk ook in onze provincie belangstelling te wekken. De Commissie van Bijstand wil namelijk trachten een Zeeuwse Iekenspelgroep te formeren, die op het platteland zou kunnen optreden. Hoe dikwijls gebeurt het immers niet, dat op jaarvergaderingen van jeugdclubs zogenaamde samenspra ken worden opgevoerd, die welis waar bij de hoorders in de smaak vallen, maar die over het algemeen van niet zeer grote allure zijn. Mocht het de Commissie van Bijstand ge lukken een Zeeuwse Iekenspelgroep te formeren, dan zal men trachten met deze groep de activiteit van de jeugdclubs op dit terrein in goede banen te leiden. De heer H. d'Olivat, secretaris van de Commissie, deelde ons mede, dat men zich dan voor stelt op één „propaganda-avond" drie kleine spelen op te voeren. Al lereerst een spel met een historisch karakter, waarna een spreker in het kort iets zal vertellen over het le kenspel in het algemeen, vervolgens een tweede spel, aat zich in het he den afspeelt en tenslotte een leken spel, dat een probleem stelt, waar door dus in tegenstelling met de vele Hollywoodfilms de bezoekers iets te denken wordt gegeven, waar door hun gedachten aan het werk worden gezet. Alles zal vanzelfsprekend afhan gen van de mogelijkheid om oen Zeeuwse Iekenspelgroep te kunnen formeren. Zoals bij zoveel zaken, die in Zeeland in provinciaal verband geregeld moeten worden, spelen de moeilijke verbindingen hier een grote rol. Zo nodig en zo mogelijk zou men bijvoorbeeld op SchouwenDui- veland een aparte groep kunnen samenstellen, die dan dit eiland als werkgebied toegewezen kon krijgen. Voorlopig hoopt men op een grote belangstelling voor het spel, dat de leerlingen van het Centraal Instituut voor Christelijke Sociale Arbeid on der regie van de vroegere Vlissingse predikant, .ds. H. Aalbers, op vier plaatsen in Zeeland, nl. te, Souburg, Schoondijke, Zierikzee en Goes, t.e zien zullen geven. Het ligt in de be doeling. na afloop van het spel een discussie te houden. DE FILM. De culturele sectie heeft echter nog meer pijlen op haar boog. Zij wil namelijk in samenwerking met de Stichting Filmcentrum van de Ned. Herv. Kerk verantwoorde films doen vertonen in de dorpen van Zeeland. Het doel van deze actie is om de be volking onderscheidingsvermogen op het gebied van de film bij te bren gen. De Kerk wil dus hier de weg wijzen naar de goede film. Daartoe is een achttal voorstellingen ge projecteerd, waarin een climax is gelegd en waarin o.a. de bekende films „Brief Encounter" en „The seventh veil" zijn opgenomen. De eerste voorstellingen in deze reeks van acht, zullen worden gege ven van 18 September tot 3 Octo ber in 's-Heer Hendrikskinderen, Re- nesse, Burgh. Noordgouwe, Dom burg, Aardenburg, Cadzand, Bier vliet en Schoondijke, terwijl er voorts voor andere plaatsen nog besprekin gen gaande zijn. Het programma be vat een film over het hedendaagse Palestina, verder een kleurenfilm en een speelfilm „De kinderen van de grote Fjeld." Voorts wil men trach ten in die plaatsen, waar geregeld contact met de theaters mogelijk is, z.g. filmclubs op te richten. Zo is men in Soubui'g reeds bezig een dergelij ke club te stichten. Tenslotte staat op het programma van de sectie het leggen van contact met de bioscoop exploitanten, zoals dat in de grote steden reeds lang geschiedt, waar door dus de Kerk haar stem kan laten horen bij de samenstelling van bioscoopprogramma's. Voor 1951 heeft de sectie tentoonstelling en muziek op haar programma gezet. ANDERE SECTIES. Ook de andere secties van de Commissie zitten niet stil. Binnen kort zal het jeugdwerk in Zeeland in studie worden genomen en daar van zal rapport worden uitgebracht aan de Synodale Commissie Her vormde Jeugdraad. De sectie Kerk en School zal een cursils voor onder- Eerste Nederlandse „Meteor" naar België. Het eerste „Meteor" straalvlieg tuig, dat voor België in Nederland is gebouwd en dat voorzien is van een reactie-motor, welke in België werd vervaardigd, is gisteren dooi de Belgische kolonel-vlieger Le Grand van Schiphol naar Meisbroek gevlo gen. Het toestel heeft het traject afgelegd met een snelheid van 650 kilometer per uur. De piloot ver klaarde evenwel dat het vliegtuig ge makkelijk een uursnelheid van 900 km had kunnen bereiken. Op het ogenblik zijn zes toestellen van het zelfde type in Nederland gereed. De ze zullen voor het einde van de week naar België worden gevlogen. Taifoen in Japan eist slachtoffers Een taifoen in West-Japan heeft aan minstens 250 personen het leven gekost en meer dan 250.000 mensen dakloos gemaakt. Dit is de eerste wervelstorm, die Japan in 3 6 jaar heeft getroffen. Vooral de dichtbevolkte streken van Osaka, Kobe en Kioto werden ge teisterd. Op sommige plaatsen had de wind een snelheid van 175 kilo meter per uur. Bijna 12.000 huizen werden totaal vernield. 22.000 gedeel telijk en meer dan 170.000 over stroomd. Zeven honderd schepen werden vernield of liepen schade op. De Amerikaanse la.nge-afstandbom menwerpers konden niet opstijgen voor Korea. Uitreiking van •dapperheidsonderscheidingen Prins Bernhard zal namens Hare Majesteit de Koningin aan honderd- zestig Nederlanders dapperheids-on derscheidingen uitreiken voor daden van moed, door hen verricht in Ne derland of daarbuiten, sedert Mei 1940. De te onderscheiden personen behoren of hebben behoord tot de Nederlandse scheepvaart, het voormalige KNIL, de Kon. Marine en de Kon. Landmacht. De onderscheidingen zullen worden uitgereikt op Vrijdag 15 September a.s. te 11.00 uur in het koninklijk paleis te Amsterdam. wijzers bij het openbaar onderwijs organiseren voor het geven van godsdienstonderwijs. Aan deze com missie is een examen met diploma verbonden, dat door de Hervormde Raad van Kerk en School wordt af genomen. Zo werkt de Commissie actief op liet brede terrein, dat de belangstel ling van Kerk moet hebben enrceQs nu mag worden gezegd, dat in de korte t.jjd van haar bestaan deze Commissie van Bijstand voortreffe lijke initiatieven heeft genomen en dat zjj een orgaan is geworden, dat de Hervormde Kerk in Zeeland tot grote steun is. WEINIG VERANDERING. Weersverwachting tot Dinsdag avond. Over het algemeen veel bewolking met eerst later op de dag plaatselijk enige regen of motregen. Matige, tij delijk vrij krachtige wind tussen Zuid- West en West. Weinig verandering in temperatuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1