Parade KAPPIE Eerste jaarbeurs te Chicago een succes tegen wil en dank Sport en wedstrijden Theorieën die faalden Een gedwongen Huwelijk KLANKEN uit DE AETHER „GOES" VIERDE 55-JARIG BESTAAN MAANDAG 4 SEPTEMBER 1950 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Organisatoren kwamen met de schrik vrij. [tf (Van onze correspondent). CHICAGO, Augustus. De vraag is of men het als het spreekwoor- dejjk geluk van de beginneling moet kenschetsen, of dat er andere door slaggevende oorzaken zijn, waardoor de eerste internationale jaarbeurs, die ooit in de V.S. is gehouden, tenslotte als een succes is geëindigd. Wat het antwoord ook moge zyn: de organisatoren wier kennis van de pro blemen van een dergelijke tentoonstelling uiterst beperkt is gebleken) hebben de wind mee gehad. Men heeft deze jaarbeurs opgezet als een „stunt" om in de slappe zomertijd de hotels te Chicago kunstmatig te vullen; de tegenwerking van bepaalde plaatselijke instanties was daarbij zo groot, dat men het avontuur moest beginnen met een beginkapitaal tje van nauwelijks 70.000. Volgens „Bartjes" had het avontuur derhal ve in ieder opzicht als een faillissement moeten eindigen. Dit is niet het geval geweest. De organisatoren kwamen met de schrik vrij; hetgeen hen zozeer heeft verbaasd, dat zij het volgend jaar zij het dan in September dit ex periment willen herhalen. Of zij dan opnieuw op de deelneming van 48 landen kunnen rekenen, staat nog te bezien. Vele landen immers inclu sief de Belgische zakenwereld hebben maar magere resultaten ge boekt. De oorzaak daarvan is voor namelijk het (alleszins gerechtvaar digde) wantrouwen, waarmee men deze onderneming had tegemoet ge zien. Men meende, dat het hier een „morele verplichting" gold tegen over de E.C.A., om, als tegenprestatie tegenover de gulle dollarsteun, een inzending te sturen naar een markt, waarvan men nagenoeg geen ver wachtingen koesterde. Vandaar dat de Belgen bijv. een keurige en artis tieke reeks stands hadden opgesteld, maar dat er nauwelijks Belgische za kenlieden waren, om hun eigen be langen ter harte te nemen. NEDERLAND ZETTE BESTE BEENTJE VOOR De Nederlandse deelnemers hadden daar anders over gedacht. Men had ook hier weinig illusies over mogelij ke resultaten gekoesterd. Men had zich echter op het standpunt gesteld; „als we toch meedoen, kunnen we evenzeer trachten goed mee te doen". Voor al degenen, die zich op dit prin cipe baseerden, Nederlanders, Duit sers, Zweden en Japanners, die hier allen sterk vertegenwoordigd waren, is de omzet aanzienlijk meegevallen. Deze beurs had daarbij de ver dienste, had men van den beginne af de toegang voor het publiek had be perkt tot enkele uren per week. De zakenlieden hadden dus ruimschoots tijd en ruimte voor besprekingen met hun potentiële afnemers. Velen van deze kopers waren voornamelijk gezien de huidige tijdsomstandighe den bereid, om van buitenlandse producenten behoorlijke kwanta af te nemen. Er dreigt immers 'n schaars te van verbruiksgoederen in Ameri ka en men wil de voorraden van niet aan bederf onderhevige levensmidde- Ine wel iets uitbreiden. Dat was een van de voornaamste oorzaken, waar om er ondanks de berekeningen van „Bartjes" in Chicago zaken werden gedaan. Daarmee is nog geenszins gezegd, dat dit soort jaarbeurzen voor de door Europese fabrikanten in Ameri ka te bestrijken markt, nu ideaal zijn. Het is natuui'lijk niet te ontken nen, dat men op elke jaarbeurs wel ncttuurfiUi iets verkoopt. Voor menig Nederlands fabrikant is een enkele transactie, 'n goede relatie, in het huidige stadium van de exportbevordering voldoende, om er de moed in te houden. Maar of op de lange duur deelneming aan deze beurzen gerechtvaardigd heeft Chicago bepaald nóg niet be wezen. FIASCO VAN MARKT ANALYSES. De jaarbeurs te Chicago heeft wel iets anders bewezendat de Regering en fabrikanten uiterst omzichtig moeten omspringen met de z.g. „marktanalyses". Verschillende pro ducten, waarnaar hier, volgens de theoretische gegevens, vraag had moeten bestaan, „deden" het maar dan ook helemaal niet. Andere, daar entegen, die de Nederlandse zaken lieden in hun vitrines hadden gelegd tegen beter weten in, en waarmee zij elders in het land nog nooit een en kel succes hadden kunnen behalen, bleken plotseling uitermate gezocht- Prijs-niveaux bleken ook niet altijd de enige criteria. Amerikaanse inko pers bestelden tal van producten, waarvan de prijs aanzienlijk hoger was dan van het Amerikaanse equi valent. Waarom? Er bestaan tal van gissingen voor, lopende van „snobbis- tische overwegingen" van de Ameri kaan, die meent aan prestige te win nen, wanneer zijn bedrijf over buiten landse relaties beschikt, tot argu menten van inflatoire aard: men meent, dat het prijsniveau in de ko mende maanden zozeer zal stjjgen, dat er op vrijwel elke inkoopsprijs nog wel papieren winst kan worden be haald. Dat - verschillende van de marktanalyses in de practijk gede railleerd bleken, wil niet zeggen, dat dit soort onderzoek alle waarde zou hebben verloren. Er is echter wel re den, om by de aldus verkregen cyfers en gegevens rekening te houden met onverwachte grillen van smaak en prijsverschuivingen, die zich ook in de meest normale tijden blijven voor doen. (Nadruk verboden). Oostelijk Goeree-Overflakkee eindelijk geëlectrificeérd. Od Goeree-Overflakkee hebben Donderdagavond de gas- of oliepitten in de huiskamers en op straat voor het laatst gebrand. ïn aanwezigheid van een aantal autoriteiten uit de streek van. provincie werd in Oude- Tonge om half negen het electrische net voor het Oostelijk gedeelte van het eiland officieel in gebruik geno men. Daarmede werd het laatste ge bied zónder electriciteit, dat Neder land tot nu toe kende, van stroom voorzien. Het was mr. E. J. M. H. Rolsius, waarnemend commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, die van het bordes van het raadhuis af door een druk op de knop de straat verlichting in werking stelde en daarmede voorgoed een einde maak te aan het stroomloze tijdperk. Het Westelijk deel van het eiland heeft reeds gedurende enkele tientallen ja ren electra, maar het Oostelijk deel bleef tot nu toe daarvan verstoken door een monopolie van het gasbe drijf. De straten werden feestelijk verlicht en het lunapark getuigde van grote vreugde der inwoners. Het gebied omvat vyf dorpen tezamen ongeveer 12.000 inwoners tellende. Geen trek in sinaasappels. Woensdag werd er in het veilinga- Iokaal van de Centrale Markthallêh te Amsterdam een grote partij Suri naams citrus-fruit aangeboden, be staande uit 4041 kisten sinaasappelen en 100 kisten grape-fruit. Er was weinig belangstelling van koperszij- srd niets verkocht. de en er werd Wegens vacantie is de Kapperszaak van P. v. d. SANDE P. Krugerstr.-20, Vlissïngen van 4 t.m. 9 September GESLOTEN. JAN RIJN, Muziekleraar, St. Jorisstr. 24, Middelburg, heeft de muzieklessen HERVAT. G.V. „VOLHARDING'' GOES, Alle lessen worden vanaf DINSDAG a.s. HERVAT. Het Bestuur. door Mary Burchell 21 HOOFDSTUK III. Toen Teresa en Clara de eetkamer binnenkwamen, waren de drie andere familieleden daar al bijeen. Jessica zei iets met haar koele, heldere stem, dat veelzeggend genoeg eindigde met „zou behoorlijk presentabel gemaakt moeten worden, natuurlijk". Elke twijfel die Teresa nog mocht hebben gekoesterd, betreffende het onderwerp van gesprek werd opge heven toen, na haar een ogenblik in haast ontsteld zwijgen te hebben aangestaard. Elliott een uiterst vol daan lachje liet horen en op haar toekwam. Toen hij langs zijn moeder liep, hoorde Teresa hem duidelyk spot tend fluisteren: „Behoorlijk presen tabel, zei u?" Daarna nam hij haar hand en leid de haar naar haar plaats aan tafel. „Wel, beste kind" Jessica Bur- dern zond een ongewoon beminlijke glimlach naar haar, vanaf haar plaats aan het hoofd van de tafel „Clara heeft iets erg liefs en flatte- rends voor je gevonden." „Juffrouw Burdern is bijzonder vriendelijk voor mij geweest", zei Te resa. „Me dunkt dat het niet moeilijk is, vriendelijk voor je te zyn", merkte Anthony op met zorgeloze goedhar tigheid. En dat was waarschijnlijk, dacht Teresa, het meest spontane woord dat men in dat hui§ tegen haar gezegd had. De geheel onbekende omgeving, DINSDAG. Hilversum I: 7, 8. 12.30, 13, 18, 20 en 23 Nieuws. 7.15 Gram. muziek. 7.50 Dag opening. 8.15 Gram. muziek. 9 Morgen wijding. 9.15 Gram. muziek. 9.35 Gram. muziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Gram. muziek. 10.50 Voor de kinderen. 11 Ra dio volksuniversiteit. 11.30 Voor de zie ken. 12 Piar.o-voordracht. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Pianoduo. 13.15 Metro- pole orkest. 14 Voor de vrouw. 14.30 Gram. muziek. 16.30 Voor de kinderen. 16.50 Kinderkoor. 17.15 Amerikaanse muziek. 17.50 Causerie Witte Kruis. 18.15 Piano spel. 18.30 Radio Volksuniversiteit. 19 Musette-orkest en soliste. 19.30 Parijs spreekt tot u. 19.35 Interview. 19.45 Gram. muziek. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Geva rieerd programma. 21 David Copperfield, hoorspel.' 22 Gram. muziek. 22.10 Buiten lands overzicht. 22.25 Orgelconcert. 23.15 —24 Gram. muziek. Hilversum H: 7. 8. 12.30, 13. 19. 20 en 23 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram. muziek. 7.45 Morgengebed en Li turgische kalender. 8.15 Gram. muziek. i.35 Lichtbaken. 10 Voor de kinderen. 10.15 Radio Philh. Orkest en soliste. 11 Voor de vrouw 11.30 Gram, muziek. 11.50 Godsdienstige causerie. 12 Angelus. 12.30 Promenade-orkest en solist. 12.55 Zonnewijzer. 13.20 Lunchconcert. 14 „Ja, zo was 't,...", klankbeeld. 15 Zang en pla no. 15.25 Gram. muziek. 16 Voor de zie ken. 16.30 ZiekenloL 17 Voor de jeugd. 17.45 Regeringsuitzending. 18 Gram. muz. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Voor de strijd krachten. 19.15 Actualiteiten. 19.25 „Dit is leven", causerie. 19.40 Lichte muziek. 20.05 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.12 Kamerorkest en soliste. In de pau ze: Gram. muziek. 21.30 Actualiteiten. 21.40 Amusementsorkest en solisten. 22.20 Luidspel. 22.40 Godsdienstige causerie en avondgebed. 23.15—25 .Gram. muziek. het duizelingwekkende gevoel, dat zij in niets leek op het meisje waar ze zich altjjd voor gehouden had, de to tale afwezigheid van al haar beken den uit het dagelijks leven, dit alles gaf haar de sensatie dat ze een rol speelde en dat er geen reden was, waarom ze die niet even goed spe len zou, als ieder ander in haar plaats. Het benauwde haar maar tevens amuseerde het haar onweer staanbaar in het middelpunt dei- belangstelling te staan van mensen die, Anthony misschien uitgezonderd, haar met gewone hooghartigheid zouden hebben bejegend en geen tweede blik op haar geworpen zou den hebben, wanneer ze haar op straat waren tegengèkomen. Oom Chad de legendarische, grillige oom Chad had dit alles veranderd. Geheel buiten zijn weten had hij haar een stralende importantie gegeven, die Clara en mevrouw Burdern haar welwillend deden bezien, Anthony met vrolijke belangstelling en Elliott met... ja. hoe keek Elliott eigenlijk naar haar? Dat. dacht Teresa ineens, was de belangrijkste rol van alle. En een weinig verlegen hief ze haar lan de donkere wimpers op en zag hem aan met argeloze intensiteit. Hij sprak op dat moment met zijn moe der, zodat ze, naar ze meende hem onbespied kon bestuderen. Maar iets moest hem opmerkzdam hebben ge maakt op haar vorsende blik, want ze zag zijn mond zwakjes glimlachen om iets wat niets te lViaken had met hetgeen zijn moeder en hij bespraken. Ze keek snel van hem weg en beant woordde beleefd enkele nonchalant- vriendelijke informaties van Antho ny naar haar broers eh zusters. "Maar al die tijd moest zij denken aan wat Clara gezegd had over Elli ots „eens heel erg verliefd geweest zijn" op Marcia en vroeg zich be zorgd af of de glimlachend, dwingen de wijze waarmee hij haar aanzag, gefundeerd was op wrok na een kib belpartij met Marcia. De gedachte aan haar nicht Marcia, op z'n gun stigst een onplezierige gedachte, daar Teresa haar zowel vreesde als verfoeide, herinnerde er haar aan, dat ze niet geïnformeerd had of naar haar huis de verklaring van haar wegblijven was doorgegeven. (Wordt vervolgd). Parade per pakjd I 0.75 Parade mild per doosje.f 1.- VOETBAL B.V.V. won de Zilveren Bal. DE AROL-BEKER VOOR V.S.V. Zondag werden enkele traditionele bekerwedstrijden beëindigd. In de eindstrijd van het tournooi om de Zil veren Bal wist B.V.V. met 32 van Eindhoven te winnen. De rust ging in met een 1—0 voorsprong voor de Bos- senaren. De wedstrijden voor het tour nooi om de A.R.O.L.-beker werden te Amsterdam voortgezet. V.V.A. en V.S. V. kwamen in de finale door overwin ningen op respectievelijk Ajax en A. F.C.. De eindstrija tussen VS.V. en V.V.A. werd gewonnen door V.S.V. met 1—0. De Zilveren Westerkerk werd gewonnen door De Spartaan, door een 12 overwinning op D.H.C. Het tournooi om de Groninger dag bladbeker werd Zondag beëindigd en Hengelo werd daar de winnaar van door overwinningen op Velocitas en S.V.V. o Franklin blijft in Engaland. Neil Franklin, de vroegere midhalf van Stoke City en het Engelse elftal, en één van de vier spelers die door de F.A. geschorst zijn. omdat ze voor een club te Bogota gespeeld hebben, is niet van plan naar Z.-Amerika terug te ke ren! Hij verklaarde, in te zien, dat hij Met drukbezochte receptie en geslaagde feestavond. De zaal van hotel „Tivoli" was Zaterdagmiddag in een ware bloementuin herschapen toen het bestuur van de Goese voetbal- en atletiekvereniging Goes 'n receptie hield ter gelegenheid van 't 55 jarig bestaan van deze club. Zeer vele bondsofficials, bestuurders van zuterverenigingen, plaatse lijke organisaties en vrienden van de jubilaresse kwamen op deze middag hun gelukwensen aanbieden en wanneer alle goede woorden hierbij ge sproken, in vervhlling mogen gaan, dan zal „Goes" een succesvolle toe komst tegemoet gaan. voorzitter van R.C.S., Souburg, de heer F. C. v. d. Vliet, namens de handbalvereniging „Tonido", de heer P. J. Janssens, voorzitter van „Ro- bur", de heer J. Hoogeboom, voorzit ter van „Zeelandia", Middelburg, de heer H. Luitwieler, voorzitter suppor tersvereniging „Rood Wit", de heer J. Tilroe, wnd. voorzitter van de jeugdcommissie, de heer Jos. van He se namens de elftalcommissie, notaris M. Oele namens de oud-leden, inspec teur S. E. Siebels en hoofdagent J. Borrie, namens de politie, de heer L. Het was de heer A. Imanse, voorzit ter van de afd. Zeeland van de K.N. V.B.. tevens het hoofdbestuur verte genwoordigend. die de rjj van spre kers opende. Hij bood zijn hartelyke gelukwensen aan en noemde ..Goes" een groot deel van het fundament der Zeeuwse organisatie, welke steeds gestreden heeft voor de belangen van de Zeeuwse voetbalsport en geijverd heeft om de vorming van de Zeeuwse jeugd te bevorderen. Bij dit werk kan altijd voor de volle honderd procent op de medewerking van „Goes" ge rekend worden. Namens de K.N.V.B. bood hij de gebruikelijke wimnel aan, welke aan verenigingen dié vijftig jaar bestaan, worden geschonken. In 1945 kon deze wimpel door verschil lende omstandigheden niet worden uitgereikt. Als geschenk van de afd. Zeeland overhandigde hy een voetbal. Tenslotte bracht hy het jubilerende „Goes" hulde voor wat geweest is en wenste haar sterkte voor de toe komst. De heer M. Moermond, voorzitter van de commissie „Goese Sportbelan- gen" vertolkte de gevoelens van deze commissie en liooote dat de levens kracht van deze 55-jarige. de jeugd ook steeds moge stimuleren. DE SPREKERS En hierna was het een va-et-vient van genodigden, die allen hun beste wensen aanboden velen onder aan bieding van bloemstukken en de be lofte gaven voor een prettige samen werking in de toekomst. De heer J. Wondergem deed zulks namens de Goese toneelvereniging „Kunst naar Kracht", de heer A. J. Roose als voorzitter van dc v.v. De Zeeuwen uit Vlissixxgen, H. Wijs als aanvoerder van het eerste elftal, die het bestuur namens zyn medespelers hun beste krachten voor het a.s. zware seizoen aanbood, de heer H. L. Plompen als AUTOMOBILISMt Farnia werd kampioen. De Grote Prijs van Monza is gewon- nen door Farina met Alfa Romeo, waarmee de Italiaanse coureur tevens het wereldkampioenschap op zijn naam bracht. een blunder gemaakt had. en dat hij een verzoek had ingediend om weer in de League te mogen uitkomen. Franklin was teruggekomen, omdat zijn vrouw er niet kon wennen. ROEIEN Geen Nederlandse successen in Milaan. De Nederlanders hebben bij de Euro pese roeikampioenschappen weinig successen behaald. Bij de vier met stuurman werd de ploeg van Njord on bedreigd derde. Door een felle eind spurt wist Italië nog net tweede te blijven. Winnaar was Denemarken. Neumeier slaagde er bij het skiff-num mer bijna in Europees kampioen te worden. Doordat hij door een misver stand zijn eindspurt te laat inzette, werd hij met een kwart lengte door de Deen Larsen verslagen. Het wonder lijke was, dat Neumeier zeer fris door de finish ging en Larsen uitgeput was. Het Nederlandse dubble-scul van Wil lem III speelde geen rol en werd vijf de. Winnaar was ook hier Denemar ken. Italië werd winnaar bij de acht- riemsgieken met Nereus op de zesde plaats. Doordat de Zuidslaven bij de vier zonder stuiïrman zig-zag over de baan gingen werden de Nederlanders aangevaren. Zij verlieten de baan en de race wordt nu zonder hen overge roeid. ZON EN MAAN. 5 September. Zon: op 5.56 onder 19.20 Maan: op 22.34 onder 16.13 Marktberichten VEILING ROTTERDAM. Van 1 September. Druiven 0.741.02; Meloenen 0.270.44; Perziken 0.040.15; Pruimen 0.490.53; Vroege aardappels: grote 6.50—9.50; po ters 4—5.50; Andijvie I 5.50-6.50; Bloem kool Ia 0.160.39: Snijbonen 0.380.43; Stamprincessen 0.20—0.24; Bospeen 0.13 0.14; Sla I 2.50—4.10; Spinazie 0.16—0.17; Tomaten bonken 1218.70; Ell. Or. 0.28: Clapps 0.31; Triumpf 0.610.63; Beurre Mérode 0.19; Williams 0.36; Beurre d' Amalis 029; M. Codlin 0.15—0.22; Tr. de Croncels 0.150.24. VEILING ZUID-BEVELAND. Van 2 September. Fruit voor export. Tr. de Vienne 6364; Br. Hardy 53.10 55.60; Br. de Mérode 18.90; Seign d'Espe- ren 24; Tr. de Cronsel 20.8521.60; Cox Oranje Pippin 37; Ellisons Oranje 31.29. Manks Codlin 21:90; Jacq. Lebel 10.75; Cox Pomona 18.90 Verpakt fruit: Ellisons Oranje 3645; Tr. de Cronsel 29; Cox Oranje Pipp'n 44 —51. Kleine veiling: Will Duchesse 5—33; Br. Lebrun 625: Marq. Marrillot 6—27; Tr. de Vienne 1234; Br. Hardy 933; Jut ten ld—24; Br. de Mérode 413; Ellisons Oranje 822; Manks Codlin 5—17; Tr. de Cronsel 4—12; Cox Oranje Pippin 6—24: Jacq. Lebel 310; Kroetappels 1.5|)-3; Pruimen: Reine Victoria 1544; Monarch 1658; Abrikoospruimen 836; Reine Cl. d' Althan 13^-50; Jefferson 2436; Burb. Giant 1132; Druiven 6582; Dubo. Prlncessebonen 1510.30, alles per 100 kg. teur S. E. Siebels en hoofdagent J. Borrie. namens de politie, de heer L A. van Westen, voorzitter van „Mid delburg",. de heer de Jong, voorzit ter v.c. „Vlissingen" en de heer Th. de Boer consul van de K.N.V.B. De voorzitter, de heer P. Mos, bracht alle sprekers met een enkel woord dank voor hun belangstelling. Het gemeentebestuur van Goes, had bericht van verhindering gezon den. FEESTAVOND Des avonds was er in „de Prins van Oranje" een feestelijke bijeen komst voor leden en genodigden. De voorzitter, de heer Mos sprak een feestrede uit, waarin hy in het kort de geschiedenis van „Goes" met haar hoogtepunten en tegenslagen de re vue liet passeren Hulde bracht hy aan de ere-voorzitter, de heer P. Koster, die twintig jaar de leiding had en de vereniging thans nog met raad en daad terzyde staat. Voor de dona teurs en de junioren, die wegens ge brek aan plaatsruimte deze avond niet konden bijwonen, zal getracht wor den alsnog een gezellige bijeenkomst te organiseren. Dank en waardering uitte de voorzitter ook aan het adres van de supportersvereniging. Vervolgens bood mevrouw van He- se-de Witte namens het damescomité een fraaie jubileumvlag met bijbeho rende kleine vlaggen aan. De over handiging gesehiedde onder het zin- fen van een passend lied door het ames-comité. Na dit officiële gedeelte was de zorg voor deze feestavond verder in handen van het M.C.D.-cabaret uit Zierikzeë, onder leiding van Rien de Regt, dat een gezellig, onderhoudend programma presenteerde. Vooral de vergadering van de elftalcommissie de Zeeuwse Mr. Doodle, die ver scheidene geheimpjes van bestuur en commissieleden alsmede speiers „ont- i g-ing in de Provincie Zeeland"zafop hulde" vielen natuurlijk bijzonder in I 10 October a.s. in de Prins van de smaak. Verder waren er leuke Oranje te Goes haar jaarlijkse Pro schetsjes en aardige liedjes die 't ge- vinciale vergadering houden KERKNIEUWS. NED. HERV. KERK. Aangenomen naar Aalten, Jac. C. J. Dijkhuis, H. de Ruyter te Eek en Wiel. CHR. GEREF. KERKEN. Bedankt voor Werkendam G. Blom cand. te Zaandam. GEREF. GEMEENTEN. Tweetal te Zaandam: J. v. d. Berg te Utrecht en H. Ligtenberg te Rot te rdahi, W. Beroepbaar: ds. J. H. Polman, mis sionair pred. der Chr. Ger. kerken verbonden aan de kerk van Hilver sum, die op Mamasa (Celebes) heeft gearbeid, maar moest repatriëren stelt zich thans beroepbaar in ons vaderland. Zijn adres is: Jan van Nassaustraat 22 te Zwjjndrecht. KERKELIJKE HERENIGING. Te Assen hebben zich rüim 60 be lijdende doopleden van de Gerefor meerde kerk onderhoudende art. 31 K. O. met de Gereformeerde kerk ter plaatse herenigd. Het aantal her enigde personen steeg in deze plaats thans tot 110. BOND VAN GEREFORMEERDE VROUWEN-VERENIGINGEN. De Gereformeerde Vrouwenvereni- heel tot een geslaagde maakten. feestavond 5 September Vlissingen Temeuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG WATER u.+NAP u.+NAP 7.25 7.46 8.08 8.28 8.48 1.32 1.53 1.68 1.12 1.29 19.52 20.13 20.33 20.54 21.11 1.22 1.41 1.58 1.06 1.22 LAAG WATER u.—NAP u.—NAP 0.57 1.25 2.03 1.55 2.08 1.91 1.38 1.56 13.22 13.50 14.23 14.28 14.32 1.31 1.49 1.63 1.17 1.33 vergadering houden. In de morgenvergadering zal me vrouw BaarsKlop van Zierikzee re fereren over: „Vrouwenarbeid in de gemeente" en in de middagvergade ring ds. G. N. Lammens van Hein- kenszand over: „Levensvernieuwing en karakter". De leden der vereni ging te Kamperland en te Wolfaarts- dijk zullen met zang de samenkomst opluisteren, terwijl de Vereniging te Goes een declamatorium zullen op- 31. Op het plaatje is niet te zien, hoe koud het in die kelderruim te was, maar de tem peratuur was er ver beneden nul. Door dc warmte, die Kappie, de Maat en de mees ter nog bij zich had den, zette zich aan de buitenkant ijzel op de dozen vast, dus wer den ze wit en glin sterend. Na een tijdjé kwamen er twee ro bots binnen, die de kisten ééy voor één optilden ën in een lift zetten. Een robot drukte op een knop, en ze suisden naar boven. Ze kwamen in een soort ziekenzaal terecht en werden door twee robots, die net als dokters witte Jassen droegen, uit de lift gehaald en op een zinken tafel gezet. De zaal was verder kaal op drie bedden na, die keurig opgemaakt waren. De twee robots wreven met een soort stofzui ger-apparaat langs de kisten, die daardoor meteen ontdooiden. Even later stonden ze dus weer met rood cellofaan, zilverlint en witte kunstbloemen op de ta fel, en op dat moment kwam er een klein, vreemd kereltje binnen... deze keer geen robot, maar een mens. Die man droeg een baard, die tot op de grond hing. en zyn haren waren lang en wild. „Ah!" zei de man. „Daar zijn ze! Pak ze uit! Vlug!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 5