PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Dienstplicht in Engeland wordt tot twee jaar verlengd De Zeeuwse Tentoonstelling in Gent belooft veel! Vandaag D£ BILT Oprichting Europees leger in bespreking Wijziging in de kosten van het deviezenverkeer Voortaan gramofoonmuziek zonder hinderlijk naaldgeruis Spoorwegstaking in Canada FIREFLY BIJ SCHEVENINGEN IN ZEE GESTORT VOORSPELT: 193e Jaargang - No.204 Dagblad, uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie; F. van de Velde en F. B, den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred.: G. BaUintyn, PL verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week; f 3,90 p. kw.; fr. p. d t 4.35 per kw Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Donderdag 31 Aug. '50 ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct. per mm. Minimum p. advertentie f 2.50. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max.8regels): van 1—5 regels f 1.—. iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr 359300 P.Z.C., Middelburg. Bur Vlissingen Walstr 58—CO, tel 2355. 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160); M'burg Londense Kaai 29, tel. 2077 en 2924; Goes: L. Vorststr. 63, tel. 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12, tel. 102; Terneuzen: Brouwerij sir. 2; Zierikzee: N. Bogardstr. C 160. tel- 26 Vergroting van de bezettingstroepen in Duitsland. De Britse regering heeft Woensdagavond bekend gemaakt, dat de dienstplicht in Engeland zal worden verlengd van 18 maanden tot twee jaar. Tegelijkertijd zijn verhogingen bekend gemaakt van de soldij, van 75 voor miliciens tot S3 1/3 voor adjudanten. De soldij van lager geplaatste officieren zal ook met ongeveer 1/3 verhoogd worden. De dienstplichtmaatregelen zullen in een kort wetsontwerp bij het par lement worden ingediend voor een spoedige behandeling. De maatregelen hebben ten doel te gemoet te komen aan de eisen voor de Britse defensie en voorts meer vrijwilligers aan te trekken voor de onderbemande gewapende diensten. Dit is de eerste ontwikkeling na het door Attlee aangekondigde drie jarenplan voor de defensie, ten be drage van 3.400 millioen pond ster ling. Door de verlenging der dienst tijd zullen de'Britse gewapende mach ten uitgebreid worden met 77.000 man hetgeen in het bijzonder zou be dragen tot de versterking van Brit se garnizoenen overzee en het vormen van reserve-formaties in Engeland. De verlenging van de dienstplicht wordt ook in verband gebracht met defensiemaatregelen in West-Duits- land. Volgens A.P. neemt men in Frank fort aan, dat de ministers van bui tenlandse zaken van de Grote Drie de volgende maand in New York be treffende Duitsland drie onderwerpen zullen bestuderen Nieuwe Hoge Commissaris op weg naar Djakarta. Woensdag is de nieuwe Hoge Com- misaris in Indonesië per vliegtuig van Schiphol naar New Delhi vertrokken In een gesprek met de journalisten vertelde de heer Lamping, „mijn ver trek destijds uit New Delhi was enigs zins overhaast en politiek gesproken heb ik de zaak daar dan ook in de steek gelaten. Het is daarom dan ook noodzakelijk, dat ik nog enige weken in New Delhi verblijf. In de eerste plaats om afscheid te nemen van de talrijke vrienden, die ik daar heb en verder ook om de laatste phase van de Aziatische politiek, zo nauw verbonden met de problemen, die mij in Indonesië wachten, te bestuderen". Over zijn te voeren beleid in Dja karta wenste de heer Lamping zich niet uit te laten. „Mijn beleid daar zal in de eerste plaats worden bepaald aan de hand van de indrukken die ik er zal opdoen. Indonesië bezocht ik nog nimmer te voren. Wel ontmoette ik de president en mevr. Soekarno enkele malen tijdens een recent bezoek aan India". Retributie van pro mille. In de Nederlandse Staatscourant van 29 Augustus is een beschikking opgenomen, betreffende een wijziging van de kosten, verbonden aan de re geling van het deviezenverkeer. Tot dusver werden door de Nederland se Bank bij het verlenen van een vergunning kosten berekend, welke naai' gelang van de aard der trans actie 1 of 2 pro mille bedroegen. By het in werking treden van tie nieuwe beschikking zal by iedere be taling, welke uit het buitenland wordt ontvangen of uit het binnen land wordt verricht en bjj iedere aan- of verkoop van deviezen een retribu tie van y4 pro mille worden gehe ven. Dezé retributie zal door de be middelende instantie ten behoeve van de Nederlandse Bank worden geïnd. De Nederlandse Bank zal in aan sluiting daarop voor het verlenen van de vergunningen uiteraard geen kos ten berekenen. De nieuwe kostenberekening wordt ingevoerd, omdat de regeling van het buitenlandse betalingsverkeer in toe nemende mate door middel van al gemene vergunningen geschiedt. Hierbij blijft ook een contróle nood zakelijk. Bij een voortgaande ontwik keling in deze richting en de hand having van het huidige stelsel van kostenheffing zouden de kosten van het controle-apparaat uitsluitend op diegenen komen te rusten, die vóór een bepaalde handeling nog een voor afgaande vergunning nodig hebben. Het nieuwe systeem heeft tot gevolg, dat over bedragen, ontvangen of te betalen wegens uit-, resp. invoer van goederen, ook kosten worden bere kend, hetgeen tot dusverre niet het geval was. Dit wordt voor een groot deel gecompenseerd door de verla ging van de heffing, welke thans bij de betaling naar het buitenland als „nevenkosten" in het goederenver keer is verschuldigd. Verder zyn er maatregelen getroffen, dat deze wij ziging pas zal ingaan tegelijk met het in werking treden van de onlangs door de Staten-Generaal aangeno men Statistiekwet 1950. Hierdoor komt dan de heffing van statistiek- recht ten bedrage van 1 pro mille op de in- en uitvoer van goederen te vervallen. De uiteindelijke datum van het in werking treden van deze nieu we deviezenbeschikking zal nog na der by K.B. worden bepaald. 1. Een aanzienlijke vergroting van de Britse, Franse en Amerikaan se bezettingstroepen in Duitsland 2. Onmiddellijke overeenstemming over de vorming van een Europees leger met benoeming, van een opperbevel hebber en met Duitse deelneming; 3. De oprichting van een mobiele, West-Duitse federale politiemacht, groot genoeg om de binnenlandse vei ligheid tegen een communistische be dreiging te beschermen. Verwacht wordt, dat de autoritei ten in Washington deze punten zul len bespreken met de ambassadeur Lewis Douglas en de hoge commissa ris John J. McCloy ter voorbereiding van de minister-conferentie, die op 12 September zal plaats vinden. De FransBritsAmerikaanse studiegroep voor de toekomst van Duitsland is te Londen begonnen met het leggen van de laatste hand aan haar rapport betreffende de beëindi ging van de staat van oorlog met Duitsland en een herziening van het bezettingsstatuut. Haar rapport zal door de ministers van buitenlandse zaken der Westerse Grote Drie de volgende maand in New York worden overwogen. Er is reeds in beginsel besloten de Duitse bondsregering be voegdheid inzake haar buitenlandse politiek te geven, waarbij voor 'n .be paalde periode de supervisie bèrust bij de geallieerde hoge commissaris. Philips maakt ultra lichte toonopnemers. (Van onze Haagse redacteur) Na vele langdurige proeven is Phi lips er, naar wjj vernemen, in geslaagd uiterst lichte kristaltoonopncmers te vervaardigen, die een omwenteling in de gramofoonindustrie betekenen. Hiermee behoren de bezwaren, die men in het algemeen tegen gramofoonmu ziek aanvoert, o.a. het hinderlijke naaldgeruis .volkomen tot het verleden. In tegenstelling tot vroegere en zwaardere electrische weergevers be draagt het gewicht van deze nieuwe toonopnemer slechts dat van een ge wone brief. De naalddruk is terugge bracht tot ongeveer zeven gram. zon der dat gebruik werd gemaakt van contragewichten. De slijtage van pla ten wordt hierdoor tot een minimum beperkt, maar bovendien bezit deze toonopnemer door het geringe gewicht een opmerkelijke stabiliteit, zódat de geluidsweergave buitengewoon zuiver en natuurgetrouw is. Deze nieuwe toonopnemers zijn voorzien van scherp geslepen, uiterst harde saffiei-naalden. waarmee een ein de is gekomen aan het hinderlijke maar noodzakelijke verwisselen van naalden. Dit betekent het roemloze einde van een 50 jaar oud probleem. Binnenkort zullen platen op de Ne derlandse markt verschijnen met veel geringere draaisnelheid dan de nu be kende. Het voordeel van deze micro- proef- of langspeelplaten is, dat er geen storende onderbrekingen meer nodig zijn bij het beluisteren van gro tere muziekwerken tengevolga van het verwisselen van platen. De nieuwste Phlïips-apparatuur is er op ingericht, dat zowel oude als nieuwe platen ge speeld kunnen worden. De toonopne mer is daartoe uitgerust met twee saf fiernaalden. De electrische gramofoon heeft met dit alles geheel nieuwe wegen ingesla gen. die aan de reeds lang bestaande wensen van de muziekliefhebbers te gemoetkomen: een natuurgetrouwe re productie ,geen verwisselen meer varf naalden, lange speelduur, een zeer ge ringe platenslijtage. Op de Utrechtse Najaarsbeurs zal Philips voor het eerst dit product exposeren. 1 Het gewicht van de nieuwe toon opnemer is gelijk aan dat van een brief. ..eindigt de termijn voor inwis seling bij de bijkantoren van de Ned, Bank van bankbiljetten van f 10.— en f 100.model 1945; .viert de bekende Italiaanse hervormster op het gebied van onderwijs en opvoeding, dr. Ma ria Montessori, te Londen haar 80ste verjaardag. J Het parlement greep in. Het Canadese huis van afgevaar digden heeft in eerste lezing een wetsontwerp behandeld ter beëindi ging van de Canadese spoorwegsta king. De leden -van de oppositie zijn pas des avonds van de inhoud op de hoogte gesteld. De wet houdt het volgende in: De spoorwegen en de vakbonden moeten binnen 48 uur na het aanne men van deze wet het werk hervat ten. Hangende een uiteindelijke re geling van het geschil zullen de ar beiders een voorlopige loonsverho ging van vier dollarcent per uur ont vangen. Indien de spoorwegen en de vakbonden niet binnen 15 dagen zelf hun geschillen regelen, zal de rege ring een bemiddelaar aanwijzen. Aan de werknemers wordt gegarandeerd, dat niemand wegens het in staking gaan ontslagen zal worden. Overeenkomst Hongaarse regering en Katholieke kerk. De Hongaarse regering heeft me degedeeld. dat een overeenkomst is gesloten met de Katholieke kerk. De regering zal krachtens de over eenkomst de vrijheid van godsdienst waarborgen en enkele confessionele scholen toelaten. De bisschoppen zullen de resolutie steunen, waarin het gebruik van de atoombom als misdadig wordt ver oordeeld. De geestelijkheid verbindt zich ver der geen actie te voeren tegen de volksrepubliek. Op het ogenblik is de A N.W B. bezig langs de verkeerswegen ongeveer 400 blauwe borden met wit binnenvlerkant, waarin een telefoonhoorn is afgebeeld, te plaatsen. De borden „telefoonpost" zyn onlangs te Genève internationaal vastgesteld. Het grootste deel dezer borden staat bij Rode Kruis-posten, andere weer staan bij woningen van particulieren. Wegge bruikers weten nu, dat zy bü deze adressen telefonisch hulp kunnen inroepen. In de uren dat de Wegenwacht niet op de weg is, zal deze nieu we service zeker goed van pas komen. Drinkweddenschap met de dood bekocht. Een dwaze weddenschap, aangegaan door enkele jongelui wie van hen het langst weerstand aan de alcohol kon bieden, is oorzaak geweest, dat één van hen. R. Stobbe uit Haulerwijk. op de terugweg van Een (gem. Norg), naar Haulerwijk dood bij z'n fiets is aangetroffen. De overledene genoot een zwakke gezondheid. De politie heeft de zaak in onderzoek. Wrak gevonden, de piloot wordt vermist Woensdagmorgen is een Firefly- jager van de marineluchtvaartdienst bij Schevcningen in zee gestort. De piloot van het toestel, de ongehuwde 26-jarige leerling onderofficier-vlie ger W. v. d. Born, wordt nog ver mist, zodat men het ergste vreest. Bij het wrak van het gezonken vliegtuig is een boei geplaatst. Als vrywel elke dag waren Woens dagmorgen enige escadrilles Fircfly- jagers aan het formatievliegen. De bewoners van Scheveningen, gewend Bergen werk verzet voor unieke culturele demonstratie Verheugende medewerking van alle zijden. Toen enkele maanden geleden de plannen voor een Zeeuwse Tentoonstel ling in Gent aan de openbaarheid werden prijs gegeven, sloeg een ieder, die weet wat aan het organiseren van een tentoonstelling vast zit, de zorg om het hart. Met name hadden deze publicaties dit resultaat, omdat dé Bel gen op het gebied van tentoonstellingen door en door verwend zijn. Wilde: Zeeland reprensentatief voor den dag komen, dan zouden er bergen werk in beangstigend korte tijd verzet moeten worden, dan zou er een ruime beurs ter beschikking moeten staan, dan zouden er in allerijl eersterangs krachten moeten worden ingeschakeld. Ruim een maand scheidt ons thans nog' van de opening der tentoonstelling 7 October is de openingsdag en men mag constateren, dat er inderdaad bergen werk verzet zyn, dat door zoveel officiële instanties bijstand werd gegeven, dat de financiële problemen geen onoverkomelijke moeilijkheden hebben opgeleverd en dat degenen, die aan voorbereiding, ontwerp en opzet van de tentoonstelling hun medewerking verleenden, aan de eisen, die hen gesteld mogen worden voldeden. Het is natuurlijk nog te vroeg om Hoera! te roepen, maar, als men hoort, dat er in Gent zoveel materiaal uit, van en over Zeeland byeen zal worden gebracht als nooit ergens eerder te zien is geweest, dat men letterlijk alle musea en particuliere collecties, waarin cultureel belangwekkend materiaal aanwezig was, heeft kunnen plunderen en dat de „hoofdplunderaar" in dit geval niemand minder is geweest dan de directeur van het Kröllermuseum op de Hoge Veluwe, de Zeeuw A. M. W. J. Hammacher, dan betekent dit, dat er inderdaad gespannen verwachtingen mogen worden gekoesterd. De naam der van 7 tot 23 October te Gent in het Feestpaleis te houden expositie luidt: „Tentoonstelling Zie Zeeland Haar geboorte dankt zij aan een toevallig contact tussen een onzer redacteuren en de hoofdinspec teur voor culturele aangelegenheden in Oost Vlaanderen, dat leidde tot samensprekingen tussen1 de Stichting Zeeland voor Cultureel en Maatschap pelijk Werk en genoemde hoofd inspecteur over de mogelijkheid van uitwisseling van resultaten en erva ringen. Een Zeeuwse Dag in Gent was het eerste kind van dit overle?. een Zeeuwse Week het tweede, een ze.stiendaagse tentoonstelling het eindproduct. DE CRITERL4. Toen men eenmaal zover was, wer den de criteria vastgelegd, waaraan de tentoonstelling zou moeten vol doen. Zij' zou eerste klas werk moe ten zijn, niet kwantitatief, maar kwa litatief. Zij zou nationaal verant woord moeten zijn en ter vermijding van Benelux-gevoeligheden het eco nomische leven buiten beschouwing moeten laten. Er zouden adviseurs bü de voorbe reiding moeten worden betrokken, die de expositie boven het provinciaal niveau uit zouden helpen: vooropge steld. dat Zeeland hier een demon stratie zou geven van Zeeuwse kunst en Zeeuwse cultuur, zou tegelijkertijd deze tentoonstelling haar waarde moeten hebben als Nederlandse cul turele demonstratie. Het was van de aanvang af duide lijk, dat de 7500, welke het provin ciaal bestuur van Zeeland hiervoor ter beschikking kon stellen en de 500, welke werden geschonken door de Ver. van Nederlandse Gemeenten verre -van toereikend zouden zijn. Gelukkig daarom, dat zowel het Mi nisterie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen ais de Regerings voorlichtingsdienst geestdriftig hun medewerking toezegden endat de Belgische gastheren, met name het provinciaal bestuur van Oost Vlaanderen en de stad Gent. niet slechts beloofden het de Nederlandse exposanten- zo gemakkelyk mogelijk te maken, maar zulks ook deden. Als voorbeeld van dit laatste moge dienen, dat dr. Nowe, de directeur van het Museum voor Sierkunst te Gent, zijn volledige materiaal beschik baar heeft gesteld, om, waar nodig, de tentoonstellingsruimten van pas sende aankleding te voorzien! WAT MEN ZIEN ZAL. Wat er te zien zal zyn kan in korte bewoordingen worden samengevat. De grote tentoonstellingszaal zal worden beheerst door een monumen tale triptiek van Zeeland tegen de enorme achterwand. Links ziet men hier de vuurtoren van Westkapelle, rechts een compositie van het stad huis te Middelburg en te Veere met op de voorgrond kranen van De Schelde. In het midden een grote kaart van Zeeland. Voor deze monu mentale plastische symboliek van Zeeland staan de klederdrachten op gesteld en daarvoor weer ligt een enorm tapijt van bloemen, waarin men de wapens van Zeeland en Oost Vlaanderen ziet. In de hal voor de tentoonstellings zaal komt een door leerlingen van de Ambachtsschool en de Rijkskweek school te Middelburg te vervaardigen maquett* van Zeeland. aan het gebrom der vliegtuigmoto ren, hadden op een enkeling na wei nig aandacht voor de vliegtuigen. Een ooggetuige echter, die op het strandhoofd stond te vissen, zag, dat er met één van de toestellen iets haperde. Het bevond zich op geringe hoogte toen zich blijkbaar een motor storing voordeed. Een knal weerklonk en er kwam rook uit het toestel, dat direct daar op een bocht beschreef. De bestuur der moet gepoogd hebben de Firefly op zee te doen dalen, want in een zachte glijvlucht naderde het toestel vrij langzaam het wateroppervlak. Op het laatste ogenblik echter kwam het van een hoogte van onge veer tien twintig meter met een plof in zee terecht. Volgens de oog getuige heeft het toestel niet langer dan een halve minuut rondgedreven. Onmiddellijk nadat het ongeval be kend werd, voeren de ..Arthur" uit Scheveningen en de „President Jan Leis" uit Hoek van Holland uit om te zoeken. Bovendien werden enkele vliegtuigen ingeschakeld voor opsporings- en reddingswerkzaamheden, 's Middags omstreeks half twee meldde schip per Brinkman van de „President Jan Leis", dat het wrak "'as gevonden. Rondom deze blikvangers vindt men dan gegroepeerd de Zeeuwse schilderkunst (oude schilders, nieuwe schilders, levende schilders, Zeeland in de schilderkunst), beeldhouwkunst, kunstnijverheid, folklore, letterkunde (oude Zeeuwse letterkunde, moderne letterkunde. kinderboeken van Zeeuwse auteurs, Zeeland in de lite ratuur, Zeeuwse dialecten), geschie denis, onderwys, muziek, stedebouw, architectuur en landschap. De folklore omvat klederdrachten, sieraden, houtsnijwerk, volksgebrui ken, meubels, Jantje van Sluis, kant klossen, mutsenplooien enz. In de af deling geschiedenis vindt men zowel schilderijen van Zeeuwse steden, als boek- en plaatwei'ken, kunstvoorwer pen, portretten van beroemde Zeeu wen. enz. De afdeling stedebouw, ar chitectuur en landschap zal voorna melijk bestaan uit maquettes en kaarten. TOEKOMSTMUZIEK. Dit alles belooft veel en met ge spannen verwachting zien wij uit naar hetgeen er straits in G«nt daad werkelijk tot stand zal komen. Zulks te meer, omdat de vage hoop bestaat, dat als deze Tentoonstelling Zie Zee land! een succes wordt, door haar inhoud, maar tevens door de reactie van het publiek, de kern behouden kan blijven en te zijner tijd kan die nen voor tentoonstellingen in de gro te Nederlandse steden. Dit laatste is natuurlijk toekomst muziek. Maar mocht zij in de toe komst werkelijk klinken, dan is er dan ook een resultaat bereikt, waar van Zeeland voorzeker goede vruch ten kan plukken. Voorlopig echter komt het er op aan, dat Zeeland in Gent voor de dag komt met een expositie, die klinkt als een klok! K.L.M.-personeel wordt met 10 verminderd. De K.L.M. heeft in binnen- en bui tenland ongeveer 11.000 man personeel. Daarvan zijn er ruim 8200 in Neder land werkzaam. Dr. Plesman heeft de zer dagen tegenover het personeel ver klaard, dat hoewel de K.L.M. in ver band met de financiële positie van het bedrijf tot inkrimping van de staf moet overgaan, er geen reden voor een pa niekstemming is. Hij zei. dat ongeveer 90 pCt. van het personeel in dienst zal blijver., aldus Het Parool. Bij informatie deelde men mede, dat hij daarmede het oog had op de staf in het binnenland, die na verloop van enige tijd met 800 tot 1000 man zal worden verminderd. Deze verminde ring zal zoveel mogelijk geleidelijk ge schieden. Leden van het personeel die uit eigen beweging vertrekken en dat zijn «r in een bedrijf van die grootte, altijd nog vrij veel, zuQêri niet door krachten van buiten het bedrijf wor den vervangen. Wat betreft degenen, die moeten worden ontslagen, zal de K.L.M. in ruime mate rekening hou den met persoonlijke belangen, zo werd medegedeeld. Werkloosheid gedaald. Gedurende het tweede kwartaal van dit jaar daalde het aantal werk lozen van 86.981 tot 60.668 (45.917 op 30 Juni 1949). Door de seizoens opleving in verschillende bedrijfstak ken konden ook vele ongeschoolde losse arbeiders aan de slag. Gebleken is. dat de werkloosheid op 30 Juni 1950 in alle provincies (uitgezonderd Zeeland) groter was dan op 30 Juni 1949. Het aantal gedemobiliseerde mili tairen, dat met voorrangsbehandeling als werkzoekende bij de arbeidsbu- reaux stond ingeschreven, steeg van 3.103 tot 4.197. In de loop van de maanden April, Mei en Juni, lieten zich 10.665 gedemobilïseerdeh, die in ons land terugkeerden, inschrij ven. Van de 56.182 gedemobiliseerden, die zich sinds 1 Januari 1947 als werkzoekende bij de gewestelijke ar- beidsbureaux lieten inschrijven, wer den er tot eind Juni 1950 27.833 of bijna 50 e/o geplaatst, terwijl om an dere redenen 24.152 personen of 43 c/0 werden afgevoerd, waarvan het grootste gedeelte op grond van het herplaatsingsbesluit by hun oude werkgever kon worden geplaatst. Ongeveer 85 r'o der gedemobiliseer den staat korter dan 3 maanden als werkzoekende ingeschreven, slechts 15 langer. Dierenbeul veroordeeld. De Roermondse politierechter ver oordeelde de 19-jarige landbouwers- t knecht J. B. te Blerick, tot een boete van f 50 subs. 20 dagen hechtenis en 2 maanden voorwaardelijk, met een proeftijd van 2 jaar. B. had op 22 Juni jL een paard, waarvan de manen geknipt moesten worden, met de tong vastgebonden aan een paal bij de hoefsmid, omdat het dier zo on rustig was. Het paard werd hierdoor nog veel nerveuzer en ging rukken, waardoor het zich een stuk van de tong ter lengte van 15 cm. afscheur de. Onder vreselijke pijnen moest het paard worden afgemaakt. De officier van justitie, die zeide, dat over deze mishandeling hem verontwaardigde brieven uit vele delen van het land hadden bereikt, hekelde fel de ruw heid, waarmee dikwijls met dieren wordt omgesprongen en eiste f 75 subs. 25 dagen en 4 maanden voor waardelijk. VEEL BEWOLKING. Weersverwachting, geldig tot Don derdagavond. Overwegend zwaar bewolkt met op de meeste plaatsen tijdelijk enige re gen. Zwakke tot matige Zuidelijke wind. Weinig verandering in tempera tuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1