NIEUWS UIT ZEELAND RUITERKAMPIOENSCHAPPEN TE KRUININGEN VERREDEN WALCHEREN HET MOSSELBEDRIJF HEEFT DRINGEND HULP NODIG |T-genda ZEEUWSCH-VLAANDEREN 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 28 AUGUSTUS 1950 „De Schouwsche R uiters" bovenaan. De Zeeuwse landelijke ruiters waren Zaterdag uit alle delen van de provincie naar Kruiningen gekomen om mede te dingen in de wedstrpen om de provinciale kampioenschappen. „De Schouwsche Ruiters" uit Dreischor met Instructeur L. M. Moermand legden bjj de dressuurproef voor achttallen beslag op de kampioenstitel en de wisselbeker. Z(j zullen bij de Nationale Kampioenschappen, die ge organiseerd worden voor de Kon. Ned. Federatie van I-andelükc Rjjver- enigtagen op 7 en 8 Sept. a.s. in de Wieringermeer, de eer van Zeeland hoog moeten houden. Jae. de Fejjter van de Oranjeruiters uit Axel, legde ook ditmaal weer beslag op het kampioenschap „Veelzijdigheid" voor Zeeland. ma gelukkig verder worden afge werkt. Na het groepspringen werd besloten met een attractienummer, bestaande uit een eierrace te paard. In galop met een ei op een lepel ronddraven valt niet mee, zodat ver schillende eitjes voortijdig „sneuvel den", doch andere werden keurig zonder een kneusje aan de finish be zorgd. Hiermee kwam een einde aan deze geslaagde ruiterdag. DE UITSLAGEN. Dressuurproef voor acht tullen voor Prov. kampioenschappen 1950: I. „De Schouwsche Ruiters", Drei schor, 38.71 p.: 2. „Juliana Ruiters", Zaamslag, 29.71 p.; 3. „Qranje Rui ters", Axel 28.13 p. Dressuurproef voor Viertallen 1950 no. 2. 1. „Noord Beveland", Wissekerke, 31.78 p.; 2. „Julfana Ruiters", Zaam slag, 29.34 p.; 3. „Walcheren", N. en st: Joosland, 28.84 p, Individuele dressuur, klasse B. 1950, no. 2. 1. L. B. M. v. d. Slikke met Terra Cotta, „Walcheren", 1280 p.: 2. J. Stols, m. Rex, „Schouwsche Ruiters", 1220 p.; 8. Mej. A. v. Hoeve, met Jöhnny, „Juiianaruiters", 1187,5 p.; 4., J. van Oeveren, met Harry, „Noord-Beveland", 1172,5 p.; 5. M. v. d. Bijl, met Willy, „Schouwsche Rui ters", 1107,5 p. Individuele dressuur, klasse L, 1950, no. 2, (Om het kampioenschap van Zeeland iiidiv. dressuur). 1. L. M. Moermond, met Bonzo, „Schouwsche Ruiters", 1087,5 p.; 2. Jac, de Feyter, met Cantor, „Oran jeruiters", 1047,5 p.; 3. C. Steendijk, met Frits, „Schouwsche Ruiters", 1012,5 p.; 4. J. Dees, met Darling, „Juiianaruiters", ,977,5.p. Springcondours, klasse B. 1. N. v. d. Werf, met Bento, Schouwsche Ruiters"; 2. J. de Kra ker, met Nelly, „Juiianaruiters"; 3. Steendijk, met Bonzo, „Schouw sche Ruiters"; 4. P. Marcusse, met Jimmy, „Noord Beveland''; 5. M. A. Geuze, met Pol, „Eendrachtruiters". Concours eenspannen tuigpaarden. 1. H. Ooms, Oud Vossemeer, met Er is mooie paardensport gede monstreerd te Kruiningen en ook al viel een enkel nummer wel eens te gen, wat bi) alle deelnemers en deel neemsters opviel, dat was de zorg en de toewijding, waarmee zij hun paar den omringden. Daarom is de paardensport Ir tegenstelling tot vele sensatiesporten zo verheffend en opbouwend voor de plattelandsjeugd. Veel geduld er zoi-gvuldige training, zijn nodig orr berijder en paard tot eensgezind han delen te brengen en successen te be reiken. Gemakzuchtige mensen doen er goed aan zich niet met de ruiter sport in te laten, want met gemak zucht komt men niet ver! DE WEDSTRIJDEN. Des ochtends werden de voorwed- sti ijdwi gehouden, 's Middags om één uur, toen de eindwedstrijden zouden beginnen, sprak de gewestelijke voorzitter ir. J. D. Dorst een ope ningswoord. Hij verwelkomde in het bijzonder dr. Brans, de landelijke voorzitter en dankte bij voorbaat al le medewerkers. Het woord was daarna aan burge meester M, Vogelaar van Kruiningen, die wees op de betekenis van de lan delijke ruitersport. Door die- sport wordt de achting en de liefde voor het paard bevorderd en ook de paar denfokkerij vaart er wel bij. De culturele waarde van de rui tersport is hoog, want levenskracht en durf worden daardoor aange kweekt. Met de beste wensen voor het wel slagen van de wedstrijden, verklaar de de burgemeester de middagwed strijden voor geopend. PARADE. Een massale en keurig uitge voerde parade van alle deelnemende ruiters onder leiding van de heer L, M. Moermond, vormde hierna een waardig begin van deze middag, ge volgd door een demonstratie van het kampioensachttal, „De Sphouwse ruiters". De prijzen van de 's mor gens gehouden voerkeuringen wer den uitgereikt, en vervolgens kwa men de eenspannen tuigpaarden op het veld om te tonen howwel en niet gereden moet worden. Het spring concours klasse L, gaf mooie sport te zien. Veel werd er van de zelfbe heersing van berijder en paard ge vraagd. Vele hindernissen werden keurig genomen, doch verschillende vormden ook voor paard en berijder een struikelblok. Het concours van tweespannen tuigpaarden viel min of meer in het water, figuurlijk door de zeer geringe deelname en letter lijk door de onweersbui, welke zich boven Kruiningen ontlastte en het publiek in auto'sen schuren een droog heenkomen deed zoeken. Na de regenbui kon het program- Prot. kleuterschool te Hoeitekenskerke. Hoedekenskerke krijgt een Protes tantse Kleuterschool, die zai worden ondergebracht in het Verenigingsge bouw. Donderdag 31 Augustus, des avonds half aeht, zal de officiële ope ning geschieden. Laaiste zomerconcert te Veere In verband met de grote belangstel ling voor Je concerten in de Schotse Huizen in Veere is besloten nog één concert in dit seizoen te geven. Op Donderdag 31 Augustus zal de beken de blinde pianist Johan Verster con certeren en werken van Chopin. De bussy en Ravel ten gehore brengen. Verster kreeg bij zijn optreden in binnen- en buitenland zeer goede re- Voor een busverbinding met Middel burg en Domburg vóór en na afloop van het concert is zorg gedragen. Opdracht yoor Terneuzense Scheepsbouwmaatschappij. OPDRACHT VOOR BOUW VAN KUSTVAARTUIG. De N.V. Terneuzense Scheepsbouw maatschappij heeft opdracht gekre gen voor de bouw van een kust vaartuig van 400 ton. Het schip zal worden uitgerust met een Brons-mo tor van 300 pk'-en zal speciaal wor den gebouwd voor het vervoer van hout. In de loop van September wordt met de bouw begonnen. Het werk zal ongeveer 7 maanden duren. Brandweerpersoneel vergaderde. Te Goes kwam in de Prins van Oranje de afdeling Zeeland vaji de Ned. Ver. van rBandweerpersoneel bijeen. De jaarstukken werden afgedaan en de aftredende bestuursleden, de heren De Voogd uit Vlissingen en Reijerse uit Souburg werden bij ac clamatie herkozen. Besproken werd de agenda voor het bondscongres, dat 30 Sept. a.s. te 's-Hertogénbosch zai worden ge houden. .AAN DE GROND GELOPEN Zaterdagmorgen te ongeveer 7.30 uur is de „Tender" van het Belgische loodswezen in het Oostgat ter hoogte van Dishoek, op dé kust van Wal- d heren, aan de grond gelopen. De „Tender" is later op eigen kracht weer vlot gekomen. 3. Ida. met ime: Springconcours, Klasse L. 1. Jac. de Feytér, met Castor, „Oranjeruiters"; 2. C. Steendijk, met Frits, „Schouwsche Ruiters"; 3. L. M. Moermond, met Bonzo, „Schouw sche Ruiters"; 4. D. A. van Nieuwen- huyzen, met Mak. „Walcheren". Concours tweespannen tuigpaar den: 1. A. Crucq, N. en St. Joosland, met Maxi en Max; 2. C. Steendijk, Nieuwerkerk, met Oscar en. Cora. Kampioenschap van Zeeland Veel zijdigheid: Feyter, met Castor, „Oranjeruiters"; 2. C. Steendijk, met Frits, „Schouwsche Ruiters"; 3. L. M. Moermond, met Bonzo, „Schouw sche Ruiters". Groepspringen 1. „Schouwsche Ruiters", I., Drei schor; 2. „Schouwsche Ruiters II", Dreischor; 3. „Walcheren", N. en St. Joosland. Individuele dressuurproef Kampi oenschap Dames: 1. mej, A. van Hoeve, met Johnny, Juiianaruiters, 1232 p.; 2. mej. J. Steendijk, met Oscar, „Schouwsche Ruiters", 970 p,; 3. mw. S. den Ex- ter-v. d. Hooft, Sonja, „Oranjerui ters", 542 p. Eierraee: 1. J. de Kraker, met Lady, Juiia naruiters"; 2. P. Marcusse, met Jim my, „Noord Beveland". Marktberichten VEILING ROTTERDAM. Van 25 Augustus 1950. Drqiven 64—92; Meloenen 0.27—0.55; Perziken 5—0.22: Pruimen 0.20—0.38; Vroege aardappels: grote 6.70—9.30; po ters 3.50—5.20; Andijvie-1 5.20—6.30; Snij bonen 0,23—0.38; Stamprincessen 0.19— 0.27; Komkommers Ia 7—12; idem I 7—0; 5.50—8.70; Tomaten ABC 0.12—0.16; Clapps 0.12—0.35; James Grieve 0.15—0.31; Zigeunerin 0.25—0.45: :Manks Codlin 0.18 —0.28. Jubileum K. v. Everdingen. Vijf-en-twintig jaar bij de S.H.V. Vrijdag aaanstaande zal de heef K, van Everdingen te Vlissingen de dag' herdenken, waaróp hij vijf en twintig Rotterdam. Nadat de S.H.V. op 8 Mei 1927"cëh afzonderlijk bedrijf in Vlissingen had gevestigd, werd de heer van Everdin gen op 12 Januari 1929 tot directeur van dit bedrijf benoemd. Onder leiding van de jubilaris hééft de S.H.V. zich te Vlissingen zeer voor spoedig ontwikkeld. In 1927 werd met het bunkeren van kolen begonnen, be gin 1935 werd ook het bunkeren 'van oiieschepen mogelijk. In de topjaren vóór de oorlóg kwamen er ca. 950 schepen de Vlissingse haven binnen om kolen te bunkeren, die een "half millioen ton kolen innamen. Het aan tal olieschepen bedroeg in de topjaren ruim 500, met een verkoop van 150.000 ton olie. Na de oorlóg heeft de S.H.V! in Vlissingen verrassend snel de oude po sitie weer weten te heroveren, ondanks het feit. dat pas in de tweede helft van 1949 weer een begin kon worden' ge maakt met het bunkeren van koleri en begin 1950 met het bunkeren van olie. De kolenomzet bedraagt door de Ver anderde conjunctuur thans circa 10 93 van de gemiddelde vooroorlogse omzet, nl. ca. 36.000 ton per jaar, terwij! de olie reeds na enkele maanden de ge middelde omzet van vóór de oorlog weer heeft bereikt. Alleen dit jaar lie pen reeds oa. 500 schepen de Vlissing se haven binnen om bij de S.H.V. fe bunkeren. De omzet kan getaxeerd worden op f 8 f 10 millioen per jaar, het bedrag, dat in Vlissingen verloond wordt op rond f 250.000.—. Bovenstaan de cijfers illustreren duidelijk de be tekenis van de S.H.V. voor Vlissingen. De heer K. van Everdingen neemt in bet Zeeuwse epenbare leven een voor aanstaande plaats in. Zo is de jubilaris o.m. plaatsverv. voorzitter van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken jn Zeeland en voorziter van de afd. Ver keer daarvan, bestuurslid van het Econ. Technol. Instituut voor Zeeland rn bestuurslidder Stichting Nieuw Walcheren, terwijl hU namens 4ó Ka mer van Koophandel Zeeland verte genwoordigt in de Spoorwegraad. Bij zijn zilveren jubileum, dat Vrij- dag gevierd wordt met een receptie en Zaterdag met een feestavond, welke aangeboden wordt, aan personeel en genodigden door de directie van de S.H.V. -te Rotterdam, zal het de heer van Everdingen ongetwijfeld niét aan belangstelling ontbreken. Zaterdag middag zal de Jubilaris ten kantóre der S.H.V. door het personeel geluk worden gewenst. Philips Harmonie", bezocht Goes. De Harmonie „Euphonia" welke het initiatief nam om de Fhilipa-Harmo- ni'e naar Goes te laten komen, heeft vele muziekliefhebbers aan zich ver plicht. Wat'dit kórps uit de lichtstad Zaterdagavond in de Schuttershof- tuin tèn gehore bracht, was buiten gewoon. De ca. 600 bezoekers (sters), onder wie ook burgemeester Ten Kate en de gemeentesecretaris, de héér B. Burger, met hun dames, alsmede wet houder Van Meüe, werd een avond van waar muzikaal genot bereid. De directeur, de heer C. J. v. d. Weyden, bood met zjjn korps van ca. 100 man, een programma dat elk wat wils gaf. Hoe f«n en meesterlijk was de vertolking van het symbolisch ge dicht „liing Orry" en de London Suite in het eerste gedeelte van het pro gramma. Na de. pauze volgden meer bekende nummers, als „Dichter und Bauer", „Geschichten aus dem Wie ner Wald", terwijl de Grande finale met medewerking van de complete drumband als een eclatarft vuurwerk dit concert besloot. Ook voor de Philips-mensen is dit bézoek aan Goes van de alleraange naamste aard geweest, al was het welkom dan wat vochtig. Toen het korps omstreeks half zes met drie bussen, onder grote belangstelling aan het station te Goes arriveerde en een mars door de stad werd ge maakt, brak onderweg een zware plensbui los, die de muzikanten van de straat spoelde. Bij de omwonen den vonden zij gelukkig een gast vrije schuilplaats. Des avonds werd hun in „de Koop handel" een maaltijd aangeboden, v/aar de voorzitter en de secretaris van „Euphonia", de heren A. Ver- maire en P. C. Kefkhove, de Eind- hovense gasten toespraken. Voor de nacht werden zij bjj de burgerij inge kwartierd. Zondagmiddag werd nog een uitstapje naar Walcheren ge maakt, waarna de terugtocht naar Eindhoven werd' aanvaard. WEDVLUCHT. De postduivenhoudersvereniging „De Luchtbode" uit Zuidzande vloog met 80 duiven op Breteuil. Hoogste snelheid 1432 per mipuut. 1, 10 en 12 W. de Die; .2 11 J. ie Roy; 3 J. Duininck; 4 D. Rite- eo; 5 Iz. :v. d. Lijke; 6 J. de Lyzer; .7 A. Wage; 8 A. Versluys; 9 P. Bokelaar. Middelburg O.- De arootste en de bestel Algemene politieverordening werd herzien. Voor het eerst onder voorzitter schap van burgemeester Andriessen, kwam de Ovezandse gemeenteraad bijeen om 23 agenda-punten te be handelen. Na een inleidend woord door Bur gemeester Andriessen, die op een vlotte en prettige medewerking re kende, werd een nieuw reglement van orde voor de raad vastgesteld, waar door het 99 jaar ouae reglement komt te vervallen. Tegen de gewijzigde keurlonen ver ordening rezen geen bezwaren, even min tegen de wijziging der vermake- lijkheidsbelasting-vérordéning. De in structie voor de hulpkeurmeester werd in verband met verhoogd sala ris gewijzigd. Vastgesteld wérd éen nieuwe gemeenschappelijke regeling met betrekking tot dé schoolartsen- dienst. Voor de R.K. school werd het be drag der vergoeding ex art. 101 L.O.- Wet over '49 vastgesteld on f 2216.66 en de voor de vergoeding in aanmer king komende uitgaven op f 1741.14; voor de Chr. school op reep. f 910.68 en f 915.23. De wijzigingen van de begroting van het Burgerlijk Armbe stuur en van de gemeente-begroting werden zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd c.q. vastgesteld. Aan de R.K. H.B.S. te Goes werd in principe subsidie toegezegd. Nadat de bezwaren van de heer Remljn door de voorzitter uit de weg waren geruimd besloot de raad in principe om aan het gemeenteperso- neel een deel der kosten der vrijwil lige ziekteverzekering te vergoeden. Als leden van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim werden herbenoemd de heren L. M. Huige, B. Kuipers, J, Oostdijk„M. J. de Joli ge en J, Vermeule. Als leden van de Advies-Commis sie Woonruiratewet werden herbe- Velen reeds naar de D.U.W. De toestand in het mosseibedrijf is op het ogenblik heel slecht, werken al heef wat mensen thans in de landbouw. Een aantal ging n; de D.UAV. en een schipper vaart thans met aardappelen. Het is duidelnjt; dat de werkver schaffing in de landbouw en bij het transport van landbouwproducten slechts kort kan duren, zodat binnen zeer korte tijd grote aantallen werklozen tenlaste van de gemeen schap zullen komen. De meeste mosselpercelen leveren weinig of niets; meer op. Wel zijn er enkele kwekers te Brainisse wier percelen minder zijn aangetast door de mosselziekté en die nog iets kun nen leveren, maar zij vormen de hoge uitzonderingen. Het ziet er somber uit en met frote spanning wordt uitgezien naar e overheidsmaatregelen, die in voorbereiding zijn om aan de men sen uit het mosseibedrijf tijdelijk 'n bestaan te bieden in de hoop- dat volgend jaar een bestrijdingsmiddel gevonden zal zjjn tegen de parasiet, die thans dé mosselpercelen teistert. Dit is wel zéker,- dat allebestrij dingsmiddelen voor het jaar 1950 te laat zullen komen, want op de meeste percelen zjjn de mosselen niet meer te redden. Iioemd de heren A- D. de Waal, L. N. de Jonge, L. Zuidhof en K. L. van Steenbergen. In /de plaats van de heer A. Hogesteger werd bij stem ming de heer W. A. Mol gekozen. Aan het gemeentepersoneel zal over eenkomstig de rijksregeling 5% ver hoging worden toegekend over het 2e, 3e en 4e kwartaal 1950. Burgemeester Andriessen werd met algemene stemmen benoemd tot onbezoldigd ambtenaar van de bur gerlijke stand. De gemeenschappelijke regeling brandweer werd conform het voor stel van B. en W. zonder hoofdelijke stemming vastgesteld Over het ontwerp Algemene Poü- tie-Verordening werd breedvoerig gesproken. De opgenomen bepalingen ten aanzien van de zedenpolitie wer den toegejuicht, schrikdraden en die renbescherming lokten enige discus sie uit, terwijl de heer Remljn ten opzichte van het dansen verdere maatregelen wilde opnemen. Daar dit reeds in het dansbesluit was gere geld, kon aan dit verlangde niet wor den voldaan. Nadat door de heer Re mljn de leges- en staangeldverorde ning in verband met vergunningen door ingezetenen waren besproken, werd de algemene politié-verordéning onveranderd vastgesteld. Na een geanimeerde rondvraag over rioolputten, gnoeien van bomen eri heggen, verbeteren van wegen en wat dies meer zij, werd de vergade ring gesloten. De edele Iiuid- genezer yoor het gehele gezin: PllROL De huid blijft er gezond, zui ver, zacht, mooi en rimpelvrij door. Troepen der Ver. Naties houden stand. Volgens het laatste communiqué van generaal Mac Arthur woedt er aan het Noordelnke front op Korea een zware strijd. Er hebben zich ech ter geen ingrijpende veranderingen in de frontlinie voorgedaan. De No<jrd-Koreanen slaagden er Zaterdag in Kigje, 15 km ten Westen van Pohang, te veroveren. Amerikaanse superforten wierpen Zondag 240 ton bommen boven een Ijzerfabriek, 25 km ten Westen van Pohang. Kleinere vliegtuigen be stookten wegen ëp bruggen. Bij de Amèriksanse ambassade te Brussel, zjjn meer dan 10O0 aanmel dingen binnengekomen van vrijwil- In een communiqué uit Tokio wordt bevestigd, 'dat de Nóord-Koreanen Qeihcaig veroverd hebben, dat ,35 kilo meter ten Noord-Oosten van Taegoe' is gelegen. Jn dit gebied werden zes Zuidkorëaansé divisies gedwongen zich 3 ia kilometer terug,te trekken. Zaterdagmiddag arriveerden in Middelburg 32 leerlingen van de Northampton Grammarschool in En- feland. Zij maken een trip door Ne erland van tien dagen onder leiding van drie leraren, de heren D. Young, E. Johnson en Tchque, en de vader van een der jongens, de heer W. Smith. De bedoeling van deze trip is de jongens, die 12 tot 15 jaar oud zijn, gelegenheid te geven kennis te ma ken met vreemde landen. De Grammarschool heeft vier klassen. Van elk der vier klas sen zijn nu acht jongens uitgekozen om deze reis naar Nederland mee te maken. Zij zullen van Middelburg uit tochtjes maken naar Rotterdam en Den Haag en indien mogelijk Brugge. Ook staat een rondrit over het eiland Walcheren en een rit door Beveland op het programma. Vóórdat men naar Middelburg kwam, vertoefde men vier dagen in Nijmegen. Na zes dagen verblijf in Middelburg gaat het gezelschap Vrij dag yia Vlissingen naar Engeland terug. FocusV.C.N.M. 51. De beslissings wedstrijd Focus—V.C.N.M. eindigde in een flinke 5—1 overwinning voor Focus, dat over de gehele wedstrijd domineerde. De uitslag is dan ook volkomen verdiend. PINGELAARSBOELE EN VAN EESTEREN 6—Z. De Pingelaars wisten in de eerste kampioenswedstrijd met 62 te ze gevieren over Boele e.v. Eesteren. Met de rust hadden zjj al een enigs zins geflatteerde voorsprong van 5—1. Na de rust gaf Boele e.v. Ees teren beter party maar kon toch niet verhinderen dat de einduitslag 6—2 voor de Pingelaars werd. Het ziet er naar uit dat Pingelaars voor dit jaar wel bekerhouder zal worden. WEDVLUCHT. De postduivenhoudersvereniging „De Telegraaf" te Middelburg hield een wedvlucht met oude en jonge duiven van Tilburg uit. De uitslag was als volgt: W. Daane 1 en 8; C. Hoek 2; ,JJ\1hDaane 3: D- Hoogesteger 4; J. Cu jé 6; H. A. Polvliet f\ Iz. gcheij- beler 10, allen te Middelburg en C. Pouwer te Veere 5 en 7. n W.-Souburg feestelijkheden op 31 AUGUSTUS. De Souburgse Oranjevereniging zal op 31 Augustus, 1 In 2 September en kele feestelijkheden organiseren en heeft da'arvoor een zeer aantrekkelijk programma opgesteld. Hieraan is ook een tentoonstelling van bloèmen én planten, gekweekt door kinderen van leden der Oranjevereniging, verbon den. Deze tentoonstelling, welke in „Rehoboth" zal worden gehouden, wordt geopend door burgemeester Stemerdlng. Er zijn enkele prijzen be schikbaar gesteld. Voorts vermeldt het programma zang, muziek, lampionoptoeht, ringrij- derij, waterballet door de brandweer en verscheidene kinderspelen. De laat ste avond om 9.30 uur wordt een slot woord door de burgemeester uitgespro ken, waarna een muzikale ronds door de gemeente deze dagen zal sluiten. Serooskerke MOTORRIJDER IN BOTSING. De motorrijder S. uit Serooskérke (W.), die met mej. K. uit Souburg op de duo komende uit de richting Middelburg langs de Boerenleenbank te St. Laurens reed, kwam in bot sing met de wielrijdster mej.. S. De wielrijdster stak namelijk de weg over om naar haar woning te gaan. Motorrijder, duorijdster en wielrijd ster kwamen te vallen. De dames waren licht gewond en de motorrij der had behalveenkele kwetsuren een lichte hersenschudding. Nadat geneeskundige hulp was verleend Ronden de gewonden naar huis terugkeren. Rijwiel en motor werden beschadigd. dgang al be- VLISSINGEN. Vandaag: Alhambra: Holiday in Mexico (a,l.). 7 en 9 uur; Luxor: Ontsnapt' van het Duivelseiland (14 j:) 8 uur. Morgen: Alhambra: Paniek in een wa renhuis (a.i.), 7 en 9 uur; LUXor: Kapitein Blood (14 J.), 8 uur. PAARD EN WAGEN TE WATER. Te Kloetinge geraakte een wagen geladen met schoven gerst in de bre de sloot langs de Breeweg, doordat een der paarden voor de wagen wild werd en niet meer in toom was te houden. Voor de landbouwer A. C. .N. een lelijke schadepost. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. ferneuzen CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN. Met ingang van Vrijdag a.s. zal het consultatiebureau voor zuigelingen en kleuters van het Wit-Gele Kruis te Terneuzen worden verplaatst naar de Rode-Kruis Barak van het voormalige hospitaalschip „Canada" aan de Vluchthaven. CURSUS MIDDENSTANDSDIPLOMA. Begin September zal het Terneuzen se Instituut voor Middenstandsontwik keling aanvangen met 'n nieuwe cur sus voor. het middenstandsdiploma Al gemene handelskennis. DRUKTE IN DE HAVEN. In de afgelopen week bevonden zich veel vaartuigen, zowel zee- als binnen schepen aan de los- en laadplaatsen te Terneuzen. Er heerste zo grote bedrij vigheid, dat arbeiders uit geheel Zee land aan 't werk werden gesteld om in de behoefte aan arbeidskrachten te voorzien. het einde der week waren o.m. in de havens aanwezig: Het Marok kaans m.s. Zelidja; Deens m.s. St. Cróix; Panamees s.s. Maria-G; Duits s. Keltum; Fins s.s. Wille; Eng. s.s. England; Zweeds s.s.' Pilhamn en het Duitse m.s. Griesheim. Van het begin tot het einde der week arriveerden en vertrokken na lading of lossing: Noors s.s. Aragon; Ned. m.s. Mado; Ned, m.s. Marva; Ned. m.s. Weltevreden; Eng. S:S. Festivity; Eng. s.s. Muitistone; Eng. s.s. River ouse, VLAS-AANVOER. Aan de losplaatsen bij 't Schuttershof 1 Schependijk aan de Oostelijke ka- naalarm te Terneuzen heerst grote drukte doordat daar tal van binnen schepen arriveren. Het zijn een groot aantal vlasschepen, waarvan dé lading op trucks wordt overgeladen en naar de fabrieken vervoerd. JAVA VERSLOEG DE HOOP MET 3—0. Java en De Hoop ontmoetten elk aar te Terneuzen Om het kampioen schap der Zomeravondcompetitie. Vooral voor de rust waren de tal rijke aanwezigen getuige van een spannende en goed gespeelde kamp met Java voortdurend iet» in de meerderheid. Kort daarop kreeg De Hoop een vrije schop te nemen vlak buiten het strafschopgebied; spil de Bock wil de het kunststukje van de vorige wedstrijd herhalen door de bal in eens hard in te schieten maar nu vloog de bal rakelings langs de paal. Met goed aeleide aanvallen kwam Java steeds terug wa&rbii de linker vleugel wel iets verwaarloosd werd. Na een schot op de lat wist rechts binnen Hakvoort de bal weer in de doelmond te plaatsen; doelman Bij de te Rotterdam gehóuden exa mens slaagdende dames W. Bterens' te Tholeh èn'Truus "Knuist té St. Maartens dijk voqr: dé akte K- (Nuttige hand werken). Mej. M. Duinen te Tholen slaagde bij het te Rotterdam gehouden examen voor het diploma coupeuse. Doorns greep de bal, liet hem weer vallen en tipte hem toen juist ach ter de Rjn weg. Java had bij de rust of De Hoop de achterstand nog kon inhalen. Voor De Hoop was er ech ter geen doorkomen meer aan. Met een verdiende 30 overwinning ver liet een gelukkig Java het veld. DRIJVENDE KRAAN GEARRIVEERD. In het derde dok te Terneuzen meerde naast het Marokk. s.s. „Ze lidja" een drijvende kraan, welke behulpzaam zal zjjn bij het overla den van oud Ijzer in genoemdö zee stomer. St. Jansteen KANO SLOEG OM. Zaterdagmiddag voeren twee zoons van het hoofd der school, de heef B; Bleyenbergh uit St. Jansteen met een kaho bij Perkpolder op de Wester- schelde. Plotseling sloeg de kano om en de inzittenden geraakten te water. Ondanks het feit dat zij ver van de wal verwijderd waren, slaagden zij er in de kant zwemmend te bereiken. Westdorpe RIA—BLUE BOYS 4—0. Te Westdorpe speelde Ria tegen Blue Boys. Zij wisten deze wedstrijd met 4—0 te winnen. Alle doelpunten werden in de eerste helft gescoord. De directie van de Zeelandla-fabrlek te ZieriUzee schonk aan de gemeente Zie- rikzee nieuw meubilair voor de r&adi- Overval in stations- koffiehuis te Scheemda. De rijkspolitie te Scheemda heeft Zondagmiddag een inval gedaan in het stationskoffiehuis aldaar en ruim tien personen gearresteerd wegens het spe len van hazardspel. De plaatselijke po litie had reeds geruime tijd een ver- moeóen, dat tijdens de paardenrennen gegokt werd in een der nlaatselljke café's. Toen zij Zondagmiddag 'n inval deed in het stationskoffiehuis vond zij een tiental personen bezig met hét spel, terwijl bij deze persotien vtël geld werd aangetroffen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 2