NIEUWS UIT ZEELAND ZEEUWSE Officiële publicaties SNIPPERS EUROPESE KAMPIOENSCHAPPEN IN BRUSSEL BEGONNEN Ria v. d Horst Europees kampioene 100 m. rugslag Scheep vaartberichten DONDERDAG 24 AUGUSTUS 1950 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 WALCHEREN Vlissingen GEVONDEN VOORWERPEN. Bij de politie te Vlissingen zijn de vol gende voorwerpen als gevonden gedepo neerd: sleutels .penning hondenbelasting Middelburg, kindertasje, diverse porte- monnales, regenjasceintuur, haarstrikken. broches, armband, zonnekleppen, fnige ceintuur, speldje V.C.V., fruit, potloden, ratelaar, broekriemen, slipover, dames-' hoed. hangslot, haarkammen, fotonega tieven, hoofddoek. Jnlichtingeti zijn voorts te bekomen over adressen waar de volgende voor werpen zijn te bevragen: portemonnaies, sleutels, pop, wegenkaart van Nederland, bruine kinderschoentjes en witte sokjes, twee muntbiljetten, etui inhoudende kam en vulpen, fototoestel, celluloid reclame lettertjes, armbandje, hondje, poeder doos, truitje, kindersokje, hoofddoek, ball pointpenhouder, rozenkrans, badhand doeken, speelgoed, horloge met ketting, plastic regenjas, herenhoed, muntbiljet ten, vulpen, zilveren kruisje, muts, dui- venring, hond, regenkap, kinderschoentje, broche, fototjes, loophoepel, zwembroek, damesschoenen, vulpotlood, blauwe hand doek met kinderonderbroek, een paar witte sokjes, en twee speelgoedautotjes. ceintuur, dasspeld, kunstgebit, zonnebril, meisjesmantel, wollen vestje en hoofd doek. Vrouwenpolder CONCERT De mondorgelclub „Ons Genoegen" Vrouwenpolder gaf in de zaal Hoefkens een concert. Het pro gramma werd op vlotte en pittige wiize afgewerkt. Jammer is, dat tijdens de muziek niet wat meer stilte betracht werd. Grijpskerke REISJE Dinsdag maakte de C.J.M.V. en Meisjesvereniging van Grijpskerke een autobustocht naar Arnhem en omstreken. Reeds vroeg werd gestart. Het prachtige park Sonsbeek werd bezichtigd. Langs de rand van de Vc- luwe ging het over Utrecht en Rot terdam terug, in welke laatste plaats nog van het lichtfestijn op „Ahoy" werd genoten. Arnemuiden WEDVLUCHT. De postduivenhoudersvereniging „De Voorwaarts" te Arnemuiden hield een wedvlucht met jonge dui ven van Arlon uit. De uitslag luidt: 1. Stitzinger G.; 2. B. van Belzen Az.; 3. Combinatie; 4. C. v. Belzen Jz.; 5. Gebr. v. Belzen; 6. Gebr. Caljouw; 7. M. Schroevers; 8. J. v. Belzen Lz.; 9. M. de Meulmeester Az.; 10. B. de Ridder. De beker werd gewonnen door C. v. Belzen met de vierde "prijs. Burgerlijke Stand VLISSINGEN. Bevallen: M. van HuizenMelse, d.; G. F. van Oriel—Roodbol, d.; E. van der MeiidenGeers, d.: M. MeermanVos, z.; M. J. van der WalKiela, d.; B. G. Mul der—Weernink, z.; J. P. J. Aarnoudse— Slagter, z.; G. Zijl—Kosten, d.; B. E. Huizei"Kieboom, d.; C. W. Meerman Nieuwenhuize, z.; W. I. Pieters—Folker, d.; D. M. KestelooBeun, d.; J. J. Vos Ventevogel, z. Ondertrouwd: L. A. Pieterse, 39 j. en A. P. M. van Laarhoven. 30 j.; B. Styp Rckowski, 33 j. en E. C. van der Hoe ven, 35 j. Overleden: S. J. Hilmga. 86 j., echtg. van C. de Puijt. G. J. Fermin, 67 j.; J. Harinck, 55 j.; P. J. van der Star, 75 j., wednr.: van R. C. J. Elias. MIDDELBURG. Bevallen:.M. H. de Jonge—v. d. Ende, z.\ L. C. V. van Paulussen. d.; Th. J. M. van Eenennaamvan Luijk, z.; J. C. GoedbloedBoom. d.; F. GeertseMeijers, z.; S. NieuwenhuijseWisse. d. OndertrouwdJ. Alewijnse, 26 j. en C. J. P. de Bart. 23 j.;- C. Soederhuijsen. 30 j. en P. C. Buijs, 21 j.; W. M. Pikaar, 23 j. en E. M. Vreke. 25 j.; F. G. van Niel, 33 j. en J. C. M. Olthaus. 27 j.; P. de Vos, 52 j. en H. Beverwijk, 44 j. Overleden: A. M. van de Poll, 78 j.. geh. met A. W. Willems. Getrouwd: J. Schuit. 25 j. en W. van Schaijk, 20 j.; P. Blaauw. 24 j. en D. J M. Cosijn, 18 j.; E. Klaui. 29 j. en C. S. van Roeyen. 24 j. SOUBURG. Bevallen: J. C. ten Hamvan Male, z.; M. de Wolfv. d. Broeke, d.; A. Ha- gendijk—Kroos, z.; B. Verstraate—Ippel. d.: P. Meijers—Wondergem, d.; P. G. KaljouwCaljouw, d.; A. A. Heeres— Lantinga, d. Getrouwd: F. Pelster, 29 j. en T. van den Broeke, 21 j.; P. Cevaal, 20 j. en D. P. Vader, 18 j.; P. Benski, 38 j. en E. J van der Caaij, 25 j. Overleden: H. J. M. van Raalte. 68 j. ARNEMUIDEN. Bevallen: P. Kluijfhout—Brasser, z.; E. Kussc—bin Itjan, d.; N. Dieleman—Wisse, d.; J. A. Jan seKrijger, d. Ondertrouwd: C. Lourense, 20 j. en A. Siereveld. 20 j. Getrouwd: P. Nieuwenhuijse, 23 J. en E. v, d. Ketterij. 21 j. Overleden: P. Meulmeester; D. Kouse maker. echtg. van T. Crucq; J. Marijs, echtg. van J. dc Nooijer. DOMBURG. Bevallen: W. de VoogdMinderhoud, d.; M. Janse—Minderhoud, d. Getrouwd: J. H. Bouman, 28 j. en J. de Visser. 22 j. Overleden: S. C. van de Sande, 87 j. KOUDEKERKS. Bevallen: P. Blmmel—van 'Ku...u, L. Jobse—van SJuijs. z.; C. Stroode Buck, z.: J. de Langede Buck, z. Getrouwd: M. van der Heijden. 24 en K. Wielemaker .25 jl; W. Jongcpier. 28 j. en N. Jasperse. 21 j.; A. dc Rijcke 28 j.; en N. Wielemaker. 26 j.; J. H. de Witte. 26 j. en F. M. Bommeljé. 24 j.; R. Koets, 31 j. en A. C. Verhagc, 29 j. Ondertrouwd: A. Sonius, 31 J. en C. Schout, 28 j. ZEEUWSCH VLAANDEREN Zaamslag Uitbreidingsplan goedgekeurd. Met algbmenè stemmen heeft de gemeenteraad van Zaamslag. onder voorzitterschap van burgemeester H. D. Trimpe het uitbreidingsplan en de bebouwingsvoorschriften vast gesteld, nadat geen bezwaren hier tegen ter secretarie waren binnenge komen. Het plan zal nu nog 14 dagen ter secretarie ter inzage liggen, waarna het ter goedkeuring naar Gedep. Staten zal worden gezonden. De nieuwe jaarwedderegeling voor ambtenaren van de burgerlijke stand werd goedgekeurd. Het i'aadsbesluit, waarbij garantie werd verleend aan de vereniging voor Chr. Volksonderwijs voor een le sluiten kasgeldlening werd inge trokken .omdat Gedep. Staten hierte gen bezwaar hadden gemaakt. Vol gens dit college betreft het hier een geldelijke ondersteuning, die niet in de wet is vastgelegd. Aan het gemeentepersoneel werd over het 3e en 4e kwartaal een loon- toeslag van 5% verleend. De raad stelde voorts een nieuw reglement van orde voor de gemeenteraadsver gaderingen vast. Een voorstel van B. en W. werd aangenomen om de volgende perce len aan te kopen: een strook langs de waterleiding van het Hulster en Axeler Ambacht voor de aanleg van een voetpad van het sportveld naar de Terneuzense straat, ter grootte van ongeveer 200 m2, voor f 3100 per ha. en ook nog een sti-ook grond ter grootte van ongeveer 100 m2, voor f 3.per m2, eveneens voor de aanleg van dit voetpad; en in de Pol derstraat een perceel voor de bouw van 2 politiewoningen, postbureau en arrestantenloRaal, ter grootte van ongeveer 700 m2 voor f 3.per m3. De raad verklaarde zich voorts ac- coord met de bezwaren, die B. en W. by het bestuur van de Centrale Dienst voor Bouw- en Woningtoezicht had den ingediend tegen het uitkeren van f 30.000.aan de weduwe van de heer Raayinakers. RONDVRAAG Bij dc rondvraag werden door de heren W. Faas, H. de Feyter en W. Wieland inlichtingen gevraagd resp. over verbetering van de Veerstraat, de aanleg van waterleiding in*de buurtschappen De Val en Griete en over het schoonmaken van de Punt- straat. De voorzitter zegde de nodige verbeteringen toe. Hoek VERDWENEN WEGWIJZER. Het gemak van een wegwyzer wordt pas beseft als hy er niet meer is. Dit hebben veler, de laatste tijd in Hoek kunnen ondervinden. In Juli werd namelyk een wegwij zer van de A.N.W.B. door het ge meentebestuur weggehaald, met de belofte, dat hiervoor in de plaats richtingsborden ,zouden komen. Deze richtingsborden laten evenwel nog al tijd op zich wachten. Vooral de vreemdelingen, die juist in deze tyd Hoek veelvuldig passeren, ondervin den hiervan de last. Aardenburg WEDVLUCHT. De vereniging van duivcnliefhebbers „De Grensvliegers" te Aardenburg, hield een prijsvlucht uit Breteuil. waaraan werd deelgenomen met 62 oude duiven en 73 jonge duiven. De eerste prijswin naars waren in dc klasse oude duiven: 1 A. de Zutter; 2 G. van Belleghem; 3 J. Baute; 4 E. Blacke; 5 J. de Geeter; 6 G. van Belleghem; 7 A. de Zutter: 8 M. de Clerck; 9 J. Baute en 10 J .de Vreeze. In de klasse jonge duiven: 1 R. Galle; 2 J. Moens; 3 P. Staelens; 4 U. Maes; 5 R. Lampo; 6 Cl. Rodts; 7 en 10 P. Stokx; 8 O. Debbaut; D Cl. Rodts. THOLEN Scherpenisse KOE OP HOL, Gisteravond haalde de landbouwer J. Quaak te Scherpenisse een koe uit de weide, om haar huiswaarts te brengen. Op de Lange weg werd hy ingehaald door een auto, waardoor het dier zo schrok, dat het op hol sloeg. De landbouwer, die de koe met een touw vast had, werd in de vlucht mee gesleurd, waardoor hy enige verwondingen aan armen en hoofd opliep. Eerste hulp werd verleend door dokter Helleman. Poortvliet ONDERSCHEIDING. Via het Ministerie van Oorlog werd door de burgemeester van Poortvliet een eretèken van Orde en Vrede uit gereikt aan de heer D. Mol. AFSCHEID ONDERWIJZERES. Maandag 28 Augustus a.s. hoopt mej. M. B. van Nieuwenhuize offi cieel afscheid te nemen van het on derwijs. Haast 40 jaar was zy ver bonden aan het onderwys der O.L. school dezer gemeente. Zeer waar- schynlyk zal het aan belangstelling die dag niet ontbreken te Poortvliet. Nog drie Kanaalzwemmers gayen op Franse volgboot met gramofoon- muziek. De enige overgebleven deelnemer aan de Kanaal-derby om de prijzen van de Daily Mali, dc veertig-jarige Egyptenaar Fahmy Atallah, moest oensdagmorgen tegen vijf uur zijn i poging staken op ongeveer 300 me- ter van de Engelse kust, nadat hij j meer dan 27 uur in het water was Ook de Fransman Georges Alfonsi die om ongeveer kwart over een te water ging en de Nederlander Jos de Waal, die om half drie van start ging moesten opgeven. De Waal moest op geven omdat de beschermende vet laag, waarmee hij zich had laten in smeren, los liet. Hij werd hierdoor evenals de Fransman door de koude bevangen. Op de terugweg naar Calais pas seerde de sleepboot met de Waal aan boord de Belg Dumoulin die opweg was naar de overkant. Hij was Woens dagochtend om 2 uur 36 gestart en hoopte 's middags de overkant te be reiken. Hij wilde eveneens zwemmend terugkeren naar Frankrijk. Deze tweede overtocht zou hij alleen pro beren als de eerste niet meer dan 22 uur gevergd had aangezien hy het uitgesloten acht dat een mens langer dan 48 uur aan een stuk zou kunnen zwemmen. Hij beschikte over twee volgboten en zwom met krachtige slag, terwyl de bemanning van de boten de ene gramofoonplaat na de andere af draaide. Dumoulin, die een groot lief hebber van muziek is, had een enorme voorraad platen meegenomen en luis terde even graag naar een samba als naar muziek van Schumann en Beet hoven. De Kanaalzwemmers hadden gis termorgen gezelschap van een jonge Fransman die in een kano zonder kompas naar Engeland probeerde te komen. Hy startte tegelijk met Alfon si, volgde daarna de Waal en scha kelde vervolgens over op Dumoulin in wiens kielzog hg bleef varen, 's Morgens om 7 uur startte te Do ver de Brit Philip Mickman die verle den jaar van Frankrijk naar Enge land is gezwommen en het nu in om gekeerde richting wil proberen. De Egvptenaren Hassan Abd el Re- him en Mareet Hassan Hamad, zijn verzocht naar Deauville te komen waar koning Faroek momenteel zijn vacantie doorbrengt. De koning wil hen persoonlyk gelukwensen. De heren W. Lobbezoo en A. Lobbe- zoo te Rilland-Bath behaalden het prac- tijkdiploma algemene ontwikkeling Aan het K.N.M.I. te de Bilt slaagde voor het assistentsexamen, de heer L. Drijgers te 's-Heer Abtskerke. Te Amsterdam behaalde de heer P. K. Mol te Heinkenszand het di ploma Vakbekwaamheid in het sme den, constructiewerk en machinere paratie. VLISSINGEN. De „Mineester van Vlissingen brengt •ter algemene kennis, dat aan ingeschre venen voor de lichting 1951 vrijstelling wegens broederdienst kan worden vef- leend. Tenaanzien van deze. vrijstelling gelden de volgende bepalingen: 1. De vrijstelling wordt verleend aan de ingeschrevene, die tenminste drie broeders heeft of gehad heeft, die dienen of gediend hebben bij de landmacht, bij de zeemacht of bij de overzeese krijgs macht. 2. In een van deze gevallen wordt ge acht te verkeren de broeder, die vóór 1 November 1950: a tenminste 30 dagen in werkelijke dienst is geweest, of b. ten gevolge van een na 31 Decem ber 1945 Verleend uitstel van eerste oefe ning nog niet of nog geen 30 dagen in werkelijke dienst is geweest, of c. in het genot van militair pensioen is gesteld, of d. gedurende zijn verblijf In werkelijke dienst is overleden. Als broederdienst blijft buiten aanmer king: a. dienst als vrijwilliger bij de natio nale reserve; b. dienst als vrijwilliger bij de reserve grensbewaking. 3. Voor vrijstelling wegens broeder dienst worden onder broeders verstaan wettige broeders en wettige halfbroeders. 4. Als werkelijke dienst wordt ook be schouwd de dienst van hem, die op grond van gewetensbezwaren is te werk ge steld bij een burgerlijke tak van staats dienst. 5. Voor wat betreft de werkelijke dienst, vervuld als landslormplichtige oi als vrijwilliger bij de vrijwillige land storm, geldt het bepaalde in art. 24, vijf de en zesde lid. van het dienstplichtbe sluit (staatsblad 1929. nr. 21). 6. Door of vanwege de ingeschrevene, dlc voor vrijstelling wegens broederdienst <n aanmerking wenst te komen, wordt daartoe aanvraag gedaan bij de burge meester van de gemeente, voor welke hij voor de dienstplicht is ingeschreven. 7. De aanvraag moet worden gedaan vóór 10 September 1950. Ontstaat het recht eerst per 9 September, dan moet de aanvraag binnen veertien dagen na het ontstaan worden gedaan. Omtrent het verlenen van vrijstelling beslist dc minister van oorlog of, als de ingeschrevene voor de zeemacht bestemd is of tot de zeemacht behoort, de minis ter van marine. Indien twee of méér broeders bestemd zijn om ongeveer in dezelfde tyd in dienst te treden en twee andere broeders reeds dienen of gediend hebben, kunnen be langhebbenden aan de minister van oor log een verzoek richten om vrijstelling van de dienstplicht wegens aanwezigheid van een bijzonder geval van één of meer hunner, ten einde te voorkomen, dat meer dan drie broeders zouden behoe ven te dienen. Vlissingen. 17 Augustus 195r HINDERWET. B. er. W. van Vlissingen, gelet op art. 8 der Hinderwet, brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 10 Aug. 1950 aan de chef van de bouwkundige dienst van het Loodswezen, enz. te 's- Gravenhage op de daarbij gestelde voorwaarden vergunning is verleend tot het plaatsen van een electromotor van 3V2 PK. voor het drijven van een liftinstahatie en een electromotor van 3 PK. voor het drijven van de aanjaagin- richting voor de waterleidingsinstallatie in het perceel, kadastraal bekend ge meente Vlissingen. Sectie E no. 1482. plaatselijk gemerkt Boulevard de Ruy- ter no. 8. Vlissingen, 12 Augustus 1950 HINDERWET. B. en W. van Vlissingen, gelet op art. 8 der Hinderwet, brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 16 Aug. 1950 aan Shell Nederland N.V. te 's-Gra- venhage op de daarbij gestelde voor waarden vergunning is verleend tot de oprichting van een electnsch gedre ven benzine-installatie door het plaatsen van een ondergronds reservoir met een inhoud van 6000 liter en een bovengrond se aftapinrichting op het perceel, ka dastraal bekend gemeente Vlissingen. sectic A no. 4113, plaatselijk gemerkt Koudekerkseweg no. 4. Vlissingen, 17 Augustus 1950. MIDDELBURG. B. en W. van Middelburg, overwegende, dat het in verband met de nieuwbouw aan Bachtensteene en Kon. Julianastraat noodzakelijk is dat enige veranderingen in de stratenlijst worden aangebracht; besluiten: a. aan de stratenlyst toe te voegen: 2. Lombardstraat, voor de verbinding van Bachtensteene en de Latijnse Schoolstraat; 2. Roggeveenstraat, welke parallel loopt met de Zach. Jansenstraat en Kon. Julianastraat. b. de omschrijving van de Prinses Mar grietstraat te wijzigen als volgt: Prinses Margrietstraat: voor de verbinding van de Zacharias Jansenstraat-Veerseweg. Middelburg. 15 Aug. 1950. ATHLETIHK Zatopek won 10.00 0 m. in fraaie tijd, Juist nadat de jonge prins Boude- wyn gistermiddag tegen 5 uur in het Heyselstadion te Brussel met enkele woorden de vierde Europese athle- tiêkkampioensehappen had geopend, brak een wolkbreuk los met onweer, die het stadion in 10 minuten volko men blank zette. Dat was het niet ai te gelukkige begin van de athletiek- wedstryden. Vlak voor de officiële opening, in een drukkend hete atmosfeer, hadden 30.000 toeschouwers de openingspa rade aanschouwd, waarin de deelne mers van 21 landen marcheerden. Opvallend was een groep athleten, waarvan de deelnemers in zeer fraaie donker blauwe sportkledy gestoken waren. Voorop liep een reusachtige leider met vier gouden medailles op zfln borst, die de vlag van zijn land droeg, de Sovjet Unie, een rode vlag met een gouden hamer en sikkel. De Zuidslaven vormden- een andere groep, die zeer fraai gekleed was: in grijze zyden shirts en lange groene broeken. Ook de Nederlandse athletiekploeg marcheerde voorby, gekleed in onze nationale kleur: oranje. Het publiek op de open tribunes was doorweekt, toen na de korte ver traging. waarin met brandende ben zine delen van de baan werden ge droogd, de marathonlopers zich op stelden voor de start van hun 42 km. lange race. Deze race werd gewonnen door de Brit Jack Holden. De Neder lander Moons werd 16e. Het belangrijkste nummer van de eerste dag was de 10.000 m. De Tsjech Zatopek liep een prachtige race en won in de zeer fraaie tijd van 29 min. 12 sec. Tweede werd de Fransman Nimoun, derde een Fin. De Russische deelnemers, voor wier verrichtingen veel belangstel ling bestond, behaalden fraaie suc cessen. Tsjerbakov. de Europese record houder hinkstapsprong zegevierde in dit nummer met een afstand van 15.39 meter. Natalia Smirnitskaya Nederlandse waterpoloploeg sloeg Frankrijk met 112. Onze landgenote Ria van der Horst is gistermiddag in Wenen Europees kampioene op de 100 'meter rug slag geworden. Zy nam na de start van de finale samen met Greetje Galliard een kleine voorsprong op de Duitse zwemster Gertrud Herrbruck, die zich echter nog op de eerste baan op de tweede plaats nestelde en deze niet meer afstond. De uitslag luidt: 1. en Europees kampioene Ria van der Horst (Ne derland) 1.17.1; 2 Gertrud Herrbruck (Duitsland) 1.17.8; 3 Greetje Gal liard (Ned.) 1.17.9; 4 Gerda Olsen (Den.) 1.19.2. De 4 x 200 meter vrye slag heren werd een overwinning voor Zweden in de tijd van 9.06.5. Tweede werd de ploeg van Frankrijk in 9-10.0 en derde Zuid-Slavië in 9.12.7. WATERPOLO Onder de kundige leiding van de Zweed Zuckerman, heeft de Neder landse waterpoloploeg een volkomen verdiende 112 overwinning op Frankryk behaald. Ons zevental bleef nog ietwat beneden zijn top vorm, het samenspel was niet volko men gaaf en sluitend, maar de kwa liteit van het spel was toch zoda nig dat de Fransen ei» niet aan kon den tippen. Zij kwamen snelheid te kort en werden, nadat zij van 01 tot 11 hadden opgehaald, eenvou dig overrompeld door onze vastbera den en productieve aanval. Van Feg- gelen was met name vóór rust onbe speelbaar en de twee meter lange Franse doelman moest toen alleen op scholen van onze midvoor al vyf maal zwichten. Na de rust, die met 61 inging, speelden de onzen enige tyd met zes man doordat Keetelaar, even voordat Zuckerman pauzeren floot, wegens een overtreding uit het water was gestuurd. Toch bleef de ploeg domi neren, en het overwicht in de tweede helft was nauwelyks minder groot dan in de eerste. Met de eindstand 112 konden de onzen tevreden zijn, en hadden de Fransen geen reden tot klagen. De waterpolowedstrijd Italië Zwitserland eindigde in een 121 overwinning voor de Italianen. Met de rust was de stand 51. Advertentie Dat zuurbranden op uw maag kunt ge blussen in enkele minuten met één of twee Rennies. Laat ze ge woon smelten op de tong, zonder wa ter of wat ook en die brandende pijn wordt sneller gestild dan ze ge komen is. Iedere Rennie is apart ver pakt en zo kunt ge ze bij U steken om dadelijk Uw pijn te blussen, bij iedere voorkomende gelegenheid overal en altijd. Vraag Rennies bij Uw Apotheker of Drogist. WIELRENNEN DIT JAAR GEEN RONDE VAN ZUID-BEVELAND. De Ronde van Zuid-Beveland, wel ke aanvankelijk Zaterdag 26 Augus tus a.s. zou worden verreden, 1 door omstandigheden dit jaar geen doorgang vinden. SCHOONSPRINGEN De uitslag van het Europees kam pioenschap dames schoonspringen (3 m. plank) luidt: 1) en Europees kampioene Mady Moreau (Frankrijk) 155.58 pnt. 2) Nicole Pelissard (Frankryk) 140.64 pnt. 3) Birte Chirstophersen (Dene marken) 129.63 pnt. LENI LANTING-KELLER VIERDE Bij het schoonspringen voor dames f3 meter plank) werd onze landgeno te Beni Lanting-Keller vierde. MISLUKTE RECORDPOGING. De zwemmer R. Bollen, het 18-jarige Zian-lid te Den Haag. deed Dinsdag avond een mislukte poging het record 400 meter vrije slag. dat sinds 1939 met 4 min. 55.7 sec. op naam staat van Dolf van der Kuil. te verbeteren. Op de 25-meter baan van de zwem inrichting ..De Regentes" maakte Bol len een tijd van 5 min. 2.6 sec., welis waar zeer verdienstelijk, doch nog ruimschoots boven 't reeds vele Jaren bestaande record. Er is niet veel kans, dat Bollen bin nen afzienbare tijd in de gelegenheid zal zijn nogmaals een poging te doen. daar hij zich per 1 September a.s. te Vlissingen gaat vestigen, waar hij de machinistencursus van de Zeevaart school zal volgen. VOETBAL ZOMERAVONDVOETBAT Afd. C.: VCNM-Focus. Focus en V.C.N.M., die gelijk eindig den, spelen een beslissingswedstryd om het kampioenschap van afd. C. PingelaarsBoele e.v. Eesteren: Voor de kampioenscompetitie spe len de kamnioenen van afd. A tegen B. We houden het op een kleine over winning voor de Pingelaars. won, zoals het een wereldrecordhoud ster betaamde, de Europese titel by het speerwerpen met een afstand van 47.55 meter en haar landgenote Anna Andreeva nam het nummer kogelsto ten voor haar rekening met 14.32 m. Bij de series 4 x 100 m. estafette heren maakte de Russische ploeg de snelste tijd. namelijk 41.3 sec. De Nederlander Lammers werd in zijn serie 100 m. vierde met 11.3 sec. De Nederlandse athlete Ans Ko ning werd bij het speerwerpen ne gende met een worp van 38.20 m. Schutterskampioenschap van Europa. Te Brussel (Woluwé) zijn wedstry- den gehouden om het Europees kam pioenschap handboogschieten. Het tournooi was georganiseerd door de Kon. Nat. Bond van Belgische wip schieters. Er ging een officiële ont vangst door het gemeentebestuur aan vooraf. Ieder deelnemend land had 24 schutters afgevaardigd. De Fransen en Nederlanders be haalden ieder 37 punten en de Belgen 39 punten, zodat de Belgen als over winnaars uit de strijd kwamen. Voor de schutter, die de meeste punten behaalde was een ere-prys be schikbaar. Deze viel ten deel aan de heer Jos v. Esbroek uit Sluiskil. Door de Nederlandse ploeg wercVn de vogels alsvolgt geschotenhoogvo gel Jos. v. Esbroek, Sluiskil; zijw- §els: de heren van Stee. Goes «n oonman, Heinkenszand; kallen: A. Geense en J. de Baar. Ovezande. De pryzen, welke de Nederlands© ploeg behaalden vielen ten deel aan: Ie prijs Jos. v. Esbroek (6 p.), 2e pr. C. Nagelkerke. Kwadendamme (4 p.), 3e en 4e prys F. Vermaat Terneuzen en A. Geense, Ellewoutsdyk (elk 3 p.); 5, 2 en 6e en 7e pr. J. de Baar, Ovezande, Hr. van Stee, Goes en Hr. Boonman, Heinkenszand. De 8e tot 11e prys ging naar: A. de Jonge, Heinkenszand. Jos. de Klerk, Temeuzen. E. Kaas, Zand straat en J. Steijaart, Graauw. De 12e prys viel toe aan J. Ver meulen. Het persoonlijk kampioen-» schap van Europa werd behaald door de heer van Autgarten te Waterloo MOTORSPORT Vele Inschrijvingen voor Benelux-ronde. Volgende week start de door de motorclub „Scheldegouwen" te or ganiseren Benelux-ronde. Hoewel voor een dergelijke rit geen honderden inschryvingen mo gen worden verwacht, is het aantal inschryvingen reeds nu van dien aard, dat ook voor wat de deelname betreft, deze sportieve toertocht een succes belooft te worden. En nog steeds komen er inschryvingen bin nen. Onder de deelnemers bevinden zich ook enkele Zeeuwen. Ongetwij feld zou de motorclub „Scheldegou wen", indien zij meedong naar de prij zen, met de eerste prijs uit de bus komen. Zij rijdt echter buiten mede dinging mee. Vrijdagmorgen 1 September heeft de installatie van het ere-comité plaats in de Burgerzaal van 't Stad huis te Middelburg. Onmiddellijk daarna zal het gemeentebestuur de organisatoren, officials en aanwezi ge deelnemers officieel ontvangen. Deze ontvangst zal eveneens in de Burgerzaal worden gehouden. 's Middags van half vijf tot half zes zal de burgemeester van Bergen op Zoom, ir. H. Witte, het vertrek sein geven aan de vijf groepen. Doch alvorens te starten zullen de deelnemers kunnen kennis maken met een specifiek Bergen op Zooms product, het ideale vuurwater, dat gratis door de fabrikant wordt aan* geboden. Bij diverse contróles krijgen de deelnemers gratis verversingen, ter» wyl aan de contróle in Arlon (Bel* gië), iedere deelnemer gratis een fraai souvenir krijgt aangeboden. Zaterdagavond 2 September, tus sen 9 en 12 uur, worden de deelne mers aan de finish op de Dam te Middelburg verwacht. Op het feest programma van die avond komen wy nog nader terug. De laatste contróle voor de finish is in hotel „Nieuw Goes" te Goes. Deze contróle wordt verzorgd door leden van „Scheldegouwen". Er wordt aan een klein aantal Zeeuwse motorryders alsnog de ge legenheid geboden om in te schrij- Vlissingen aangekomen: 22-8: Madjoe- Halmstad; Quo Vadis-Southampton; Lim- borg-Brugge. Gepasseerd n. Antwerpen; 22-8: Ruja- Zweden; 23-8: Zwerver-Nyköbing. Vlissingen vertrokken: 22-8: Madjoe- Breskens; Quo Vadis-Kapelle a.d. Usscl. Gepasseerd v. Antwerpen: 22-8: Bernisse- Rotterdam; Ittersum-Rotterdam; 23-8: Uni-K- n. Goole v. Terneuzen. Waar zijn onze schepen 'i Akkrumdijk 22 v. Teneriffe n. Walvis baai. Algorab 23 te Monrovia, thuisr. aludra 23 te St. Vincent, thuisr. Ardea 23 te Rotterdam. Ariadne 23 te Rotterdam. Atlas 22 te Tanger. Bali 22 v. Calcutta n. Makassar. Bantam pass. 21 Gibraltar, thuisr. Barendrecht 22 v. Stanlow n. Las Palmas Blijdendyk pass. 22 Bishop Rock. Boissevain 22 v. Hongkong n. Yokoh. Breda 22 te Valparaiso. Congostroom 22 nog te Oouala. Corilla 22 dwars Algiers, thuisr. Cottica pass. 22 Kp. Finisterre, uitr. Eendracht 22 v. Tekirdagh n. Izmir. Heemskerk 22 v. Hamb. 23 te A'dam. Hècuba 22 te Barbados. Hoogkerk 22 te Beira. Indrapoera 23 te R'dam. Jaarstroom pass. 22 Kp. St. Vincent. Jagersfontein 22 in baai Zanzibar. Java 22 v. A'dam n. Southampton. Kedoe pass. 23 Finisterre n. R'dam. Kertosono 22 v. Saigon n. Haiphong. Laurenskerk 23 v. Damman n. Koweit. Lekkerkcrk 21 v. P. Sudan, thuisr. Lemsterkerk 23 te Karachi, uitr. Leopoldskerk 23 te Muscat. Lutterkerk 23 te Bombay verw., thuisr. Madoera 23 te Singapore, thuisr. Manoeran 22 v. Castanas n. Iloilo. Mitra pas. 22 Aden n. Rotterdam. Mijdrecht pass. 22 Fernando Noronha. Odysseus 22 v. Bari n. Gibraltar. Oranjestad 23 v. Barbados n. A'dam. Ossendrecht 22 v. Taranto n. Saffi. Riouw 21 te Singapore. Ruys 22 v. P. Swettenham n. Penang. Rijnland pass. 23 Fernando Noronha, ta.r. Soestdljk 23 te Halifax. Stad Arnhem 22 v. Civita Vecchia n. Huelva. Stad Schiedam 23 te Freetown. Stad Maastricht 24 te R'dam verwacht. Stentor 22 te Tunis. Streefkerk pass. 22 Ouessant. thuisr. Weltevreden 23 te Panarukan. Westland 22 v Las Palmas. thuisr. Willemstad 22 v. Madeira n. Laguaira. Woensdrecht 22 te Trinidad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 5