De hoge vleësprijzen zijn niet blijvend JIMMY BROWN, sportheld no. 1 DE KANKERBESTRIJDING IS EEN NATIONALE ZAAK Een gedwongen Huwelijk De veestapel thans op peil DONDERDAG 24 AUGUSTUS 1950 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 Dinsdagmorgen om elf uur heeft H. M. Koningin Juliana by de Rotterdamse Droogdok Maatschappij de nieuwe kruiser voor de Koninklijke Nederland se Marine, de „Zeven Provinciën", te water gelaten. Z.K.H. Prins Bernhard was ook bij de plechtigheid tegenwoor dig. Koningin Juliana, gekleed in een grijs mantelpak, laat het schip te water, door de laatste beletselen met een bijltje te niet te doen. Nieuw kankerinstituut verrijst. Iedere drië; kwartier overlijdt in ons land een patiënt aan kanker, en niet minder dan 18 pCt van de totale sterfte wordt veroorzaakt door deze gevreesde ziekte, die jaarlijks 14.000 slachtoffers maakt. En nog gaat de staging voort. Naar een grove schatting komen per jaar ongeveer 18.000 nieuwe gevallen voor. Voornoemd percentage wordt alleen overtroffen door dat van de hartziekten, dat 20 pCt bedraagt. Was omstreeks de eeuwwisseling tuberculose de grootste kwaal, thans is het de kanker, en deze vijand van onze volksgezondheid kan alleen dan afdoende worden bestreden, als die bestrijding een nationale zaak wordt. I (Van onze Haagse redacteur). Bij de besprekingen, welke thans gevoerd worden over de lonen en prjjzen in ons land, wordt grote aandacht geschonken aan de prijzen van het vlees, omdat deze van alle levensmiddelen wel het sterkste zijn ge stegen. Welke is de basis van de Nederlandse vleesvoorziening? Het is bekend, dat voor de oorlog de totale binnenlandse vleesproductie voor ongeveer •en derde deel bestond uit rund- en kalfsvlees en voor het overige twee derde deel dus uit varkensvlees. Gedurende en onmiddellijk na de oor log was in deze verhouding een grote verandering gekomen, maar met het terugkeren van meer normale omstandigheden, herstelde de oude verhouding zich. Men mag aannemen, dat aan het einde van dit jaar de verhouding weer zal zjjn, zoals voor de oorlog. De cijfers wijzen uit, dat de om vang van de varkensstapel het laat ste jaar met ruim 40 is toegeno men. Bij de telling in Mei van dit jaar bleek, dat het aantal varkens 1.855.000 stuks bedroeg; een aantal, dat sedert Mei 1934 niet meer was bereikt. Hoe is nu het prijsverloop van het varkensvlees geweest? Zoals bekend heeft de overheid voor varkens van bacongewicht een levend gewicht tussen 70 en 100 kg. een mini mumprijs gegarandeerd van 1,86 per kg. geslacht gewicht. Als men rekening houdt met de verschillen de kwaliteiten, komt dit neer op een minimumprijs van 1,90 voor de gemiddelde kwaliteit. De prijs van zware varkens was vrij, doch het ligt voor de hand, dat de prijs- fgarantie voor baconvarkens ook haar nvloed heeft op de prijsvorming,van de zwaardere varkens. PRIJZEN VAN VARKENS VLEES. Voor de boer is het beter, dat de prijzen niet te sterke schommelingen vertonen, doch zich bewegen op een gelijkmatig peil. Het is van ouds bekend, dat ae boer „achter de markt aan" mest; bij sterk oplopende prij zen veel varkens oplegt; op aeze wijze het aanbod vergroot en ten slotte een scherpe daling van de prijzen veroorzaakt, met als gevolg de varkensdrama's, zoals we die in het verleden hebben gekend. Be- Hij verduisterde 6000 en werd beroepsvoetballer. Voor de meervoudige kamer van de arrondissementsrechtbank te Alkmaar stond gisteren terecht de 33-jarige L. H- P. uit Noord-Scharwoude, oud-ad ministrateur van de N.-H.V.B. te Alk maar. P. had In Januari 1947. na In zijn functie een bedrag van ca. 6000.te hebben verduisterd ten nadele van de N.-H.VJB., de wijk genomen naar Noord-Afrika. In Algiers werd hij beroepsvoetbal- J«r en leefde hij onder een andere naam. Dit werd hem noodlottig. Ten- gevolg® van een aanrijding geraakte hij verwikkeld in een procedure met d# Arabier, die hem had aangereden. Hoewel hij zich nadien weer 'n positie verworven had als assistent van de Pranse vice-consul in Algiers, kwam door dat proces bij informatie in Den Haag 's mans ware naam voor de dag, waarbij tevens bleek, dat hij wegens verduistering door de Nederlandse ju stitie gezocht werd. Op bevel van de officier van justitie werd hij in Algiers in arrest gesteld en per vliegtuig naar Amsterdam vervoerd. Op krukken «trompelde hij de rechtszaal binnen De verdediger, mr. dr. C. Berkhout, refereerde zich aan het reclasserings- rapport. Hij wees op de deplorabele toestand van verdachtes gezin en vroeg onmiddellijke invrijheidstelling. Dit werd door de rechtbank geweigerd. De officier, mr. C. J. V. Meischke, had 1% jaar gevangenisstraf geëist. Uit spraak 5 September. staanszekerheid is alleen te berei ken by een gelijkmatig verloop; niet bij sterk stijgende prijzen, omdat deze onherroepelijk weer scherp da lende pryzen tot gevolg hebben. Be staanszekerheid is eveneens alleen te bereiken bij gelijkmatige afzet. Als men nu ziet, dat thans de export van bacon stil staat, omdat de prijs in het binnenland te hoog is opgelopen, kan men op zijn vingers natellen, dat de huidige hoge prijzen op langere termijn voor de boer niet voordelig zullen zyn. In het voorjaar kwam uit Duits land vraag naar zware varkens. Veel boeren lieten toen hun var kens zwaarder worden dan het ba congewicht, omdat zware varkens meer winst opleverden. De vraag uit Duitsland viel ech ter tegen en de prys van 2ware var kens daalde tot 1,75 per kg. In de loop van de zomer nam de vraag naar zware varkens weer toe. Haa men de prys vrijgelaten, dan zou deze in net binnenland even hoog zijn gestegen als op de Duitse markt en waarschijnlijk terecht zijn geko men op 2,75 per kg. Om dit te voorkomen, is een exportheffing op varkensvlees gelegd bijde uitvoer naar Duitsland. Deze heffing zou het verschil bedragen tussen de prijs in Duitsland en die, welke hier in het binnenland redelijk geacht werd voor de boer; een prys dus van 1,90 per kg. Uit de vastgestelde heffingen kan blijken, hoe snel de prijs in Duitsland is opgelopen. De heffing bedroeg op: 20 Juni, 5 cent Sier kg.; 27 Juni 20 cent per kg.: 4 uli 40 cent per kg.; 11 Juli 60 cent per kg.; 18 Juli 80 cent per kg.; en op 25 Juli 90 cent per kg. UITVOER NAAR DUITSLAND Het X van deze hefingen is geweest, dat de uitvoer van varkens vlees naar Duitsland thans geheel stil staat. Tevens is het gevolg ge weest, dat de prys in Nederland thans ongeveer 2,15 bedraagt, on der invloed van de buitenlandse pry- zen. Voorspellingen doen is moeilijk en gewaagd. Indien men let op de pro ductiecijfers laat het zich echter wel aanzien, dat de prijs binnen niet al te lange tyd weer zal teruglopen tot 1,90 per kg. DE RUNDVLEESPRIJZEN. By het rundvlees worden aanbod en prys bepaald door heel andere factoren dan bij het varkensvlees. Het aanbod van rundvlees is voor een deel afhankelijk van de wisseling der seizoenen. In de twee voorafgaande jaren en ook nu hebben de weersomstandig heden het aanbod van slachtvee sterk beïnvloed. De oogsten zijn goed ge weest, zodat er voldoende ruwvoer aanwezig is. In deze omstandighe den heeft de veehouder minder be hoefte vee uit te stoten dan in jare* met slechtere oogsten, als de voor ziening met ruwvoeder hem voor moeilijker vraagstukken plaatst. Wel is de laatste jaren de neiging, om het vee vast te houden groter geweest dan normaal, omdat de rundveestapel door oorlogsomstan digheden vrij sterk was ingekrom pen. Dat de prijzen van het rudvlees zo sterk zyn gestegen, moet men ver- klaren door de grote vraag. Voor de oorlog waren de producentenpry- zen van rundvlees in het algemeen 10 tot 20 °/o hoger dan die van varkensvlees, uitgedrukt per kg. ge slacht gewicht. In 1950 lag de pro ducentenprijs van het rundvlees ech ter 30 tot 40 hoger, hetgeen een prijsverschil betekende van soms meer dan 75 cent per kg. NIET HANDHAVEN. Evenals voor de varkensprijzen kan men zich ook bij de rundvee- prijs de vraag stellen, of deze hoge prijzen op den duur voor de veehou der voordelig zullen zyn. Deze hoge prijzen zullen onherroepelijk door in zinkingen gevolgd worden. Op lan gere termijn gezien, heeft de veehou der meer "baat bij stabiele prijzen dan bij sterk schommelende prijzen. Wel hebben deze op de rundveehou derij minder invloed dan op de var kenshouderij, omdat bh' deze laatste het vlees het hoofdproduct is, terwijl 't vlees het hoofdproduct is, terwijl 't vlees voor de rundveehouderij slechts een weliswaar belangrijk by product is. Op het gebied van de kankerbe strijding zyn in ons land vele vereni gingen werkzaam, waarvan wel de bekendste is het „Koningin Wilhel- minafonds", dat gelden inzamelt en verdeelt. Want voor de practische kankerbestrijding is zeer veel geld nodig, millioenen meer, dan het fonds bezit: ongeveer 2.000.000 gul den. 31 Augustus, de verjaardag van prinses Wilhelmina, zal een grote landelijke collecte worden gehouden en mede daarom hebben mr. dr. A. A. van Rhijn, voorzitter van de ver eniging „Koningin Wilhelminafonds" en dr Muntendam, voorzitter van de centrale commissie voor de kanker bestrijding, voor de pers een toelich ting gegeven op de organisatie van de kankerbestrijding in ons land. Mr. dr. van Rhyn gaf een overzicht Van de medewerking en financiële steun, die de vereniging allerwege ondervindt. Zowel van gemeentewege als van particuliere zijde komt geld binnen, soms veel, soms weinig. Maar alles wordt in dank aanvaard en besteed voor dat éne nationale doel: de kankerbestrijding. Daarom meen ik te mogen zeggen, aldus de heer van Rhyn, dat onze vereniging een nationale vereniging is. DE BEHANDELING In zijn uiteenzetting bracht dr Muntendam allereerst hulde aan de Nederlandse geleerden, die hun bij dragen leverden aan de wetenschap en de bestrijding van de kanker. De behandeling van kanker, die zich nog voornamelijk beperkt tot chirurgie en radiotherapie, redt vele mensenlevens. Doch zij heeft het beste resultaat, wanneer men de ziekte in het eerste stadium onder kent. Daarom dient te worden over wogen of periodiek onderzoek van gezonden en schijnbaar gezonden ook by bestryding van kanker ingang dient te vinden. Bij een onderzoek naar tuberculose worden dikwijls ge vallen van longkanker ontdekt. Dit bewijst wel, hoe zeer een periodieke keuring van volwassenen voor de kankerbestrijding vruchten kan af werpen. Spreker deelde voorts nog een en ander mede over de plannen, die er bestaan voor de bouw van een jjieuw. kankerinstituut op het ter rein van het Wilhelmina Gasthuis te Amsterdam, en voor de verbe tering der huisvesting van het radio-therapeutisch Instituut te Rotterdam. Behalve deze centra is ook een belangrijke taak weg gelegd voor de universiteiten de medische faculteiten en reeds is van deze zijde volledige medewerking toegezegd. Om een juist beeld te krijgen is de regis tratie van de gevallen van kan ker noodzakelijk in Denemar ken bestaat dit reeds het is 'n eerste vereiste voor een doelmati ge organisatie van de bestrijding van deze ziekte. Voorlichting aan de bevolking is tevens één van de zeer belang rijke onderdelen van het werk. De behandeling is in toenemende ma te in staat de sterfte aan bepaal de vormen van kanker te vermin deren. Voorts dienen door voor lichting verkeerde begrippen en de vrees voor kanker, bijvoor beeld, als zou het een besmettelij ke ziekte zyn, uit de weg te wor den geruimd. Grote financiële bijdragen zyn nodig zo besloot dr. Muntendam om deze in kracht toenemende volksvij and te bestrijden. In de organisatie van de kankerbestrijding liggen wij op menig terrein achter en deze ach terstand zullen wij slechts kunnen inlopen, indien ook, evenals elders op het terrein van de volksgezondheid, dit streven naar gezondheid ook in derdaad een zaak is, die aan het volk behoort en door het volk behartigd wordt. Zware straffen voor oneerlijke postboden. Dinsdag stonden zeven brievenbe stellers uit Laren (N.H.) terecht voor de Amsterdamse rechtbank we gens diefstal van geld en goederen uit brieven en postpakketten, waar van een gedeelte bestemd was voor het interneringskamp te Crailo. Zij kwamen daartoe in de verleiding, doordat de inwoners van Laren er een gewoonte van gemaakt hadden brieven en pakketten open en onge- frankeerd mee te geven, waarna de postboden ze van postzegels voorza- fen. Meermalen kwam het dan voor, at dezen het geld in de zak staken en de enveloppen met gebruikte postzegels beplakten. Bij het verhoor kwamen ook ande re diefstallen aan het licht. De officier van justitie eiste ge vangenisstraffen van acht maanden tegen zes van de zeven verdachten. De laatste, die alleen maar geschen ken had aangenomen, kwam er met twee maanden af. Vrijwel alle verdedigers wezen op de blanco straflijsten van hun cliën ten. Daar de P.T.T. reeds zware disciplinaire straffen had opgelegd, drongen zy aan op uiterste clemen tie. Oude man stak zijn Yrouw met aardappelmes. Een 73-jarige Rotterdammer heeft zijn 64-jarige vrouw met een aard appelmes steken toegebracht bij de slaap en het oor. Omtrent de motie ven van de man, die gearresteerd werd, tast men nog in het duister. De toestand van de vrouw is redelijk. door: Mary Burchell 12 Na enkele minuten werd de omtrek 'van de verlaten hut zichtbaar, donker, tegen de weinig minder donkere heu vel en daar de deur aanstond, duwde hij deze open op de knarsende schar nieren. Hij trad de kleine ruimte bin nen, onder het lopen het water van zijn jas en hoed schuddend. Terwijl hij daarmee bezig was. stond een meisje op van de ruwe bank die zich tegen de wand aan de andere kant bevond en zei nogal verschrikt: „Hallo!" „O, hallo!" Hij was een ogenblik bij na net zo geschrokken als zij. Toen zei hij onzeker: „Ik verwachtte niet hier nog iemand te vinden". „Nee, het is niet bepaald de beste plek om een natte Februarimiddag door te brengen, wel?" zei ze lachend. Het was een prettige lach, zacht en met een ondertoon van echt pleizier. Hij wilde dat hij haar beter kon zien. Maar behalve het feit. dat ze een meisje was van gewone lengte, kon hij in de schemer van de hut, weinig vast stellen. „Bent u verdwaald ?of wilde u hier alleen de regen ontlopen, net als ik?" Hij liep naar de overkant en zette zich op de bank waar zij ook weer was gaan zitten. „Een beetje van allebei", gaf het meisje toe. „Juist toen 't begon te re genen ging ik me afvragen, of ik ver dwaald was. Toch dacht ik dat ik be ter de bui kon afwachten, maar het vooruitzicht in het donker terug te moeten, vond ik niet leuk. Ik ben blij dat u gekomen bent" zei ze met een beminnelijke eenvoud, die nieuw voor hem was. „Komt u uit Malever?'* „Ja". ,,Ik zal u terug brengen, als het niet meer regent". „Graag". Even was het stil. toen zei hij: „Erg gezellig is het niet hier. Wilt u een sigaret?" en hij zocht in zijn zak naar zijn koker en aansteker. „Ik rook eigenlijk niet". Haar stem was zacht en aarzelend. „Ik bedoel ik ben er niet sterk in". „Niet wat?" vroeg hij verbaasd. Nou, mijn broers zeggen altijd, dat ik mijn sigaret verkeerd vasthoudt en ik krijg voortdurend de rook in mijn ogen. Maar ik geloof toch, dat ik er nu wel graag een hebben wil". Hij was blij een excuus te hebben om licht te maken en haar te zien. hoe vluchtig dan ook. Het vlammetje sprong uit zijn aansteker en hij hield het zo. dat ze een sigaret uit zijn ko ker kon nemen. Toen, terwijl zij de si garet tussen haar lippen stak, boog hij voorover om haar .vuur te geven. In een flits van enkele seconden ver scheen haar gezicht in het kleine eilandje van licht dat het vlammetje te voorschijn toverde in de duisternis en hij zag dat ze jong was twintig ongeveer en dat de contouren van haar gezicht teer maar vast waren en dat haar mond, hoewel onwennig tui tend om de sigaret, lief en geestig was. Toen blies de tocht, die door het raam kwam waar geen glas voor was. de vlam uit en na de enkele momen ten van licht, leek het nu volslagen duister. Wel een minuut lang zei hij niets, zo Vervuld van het vrolijke pikante ge zichtje, dat hij het nog scheen te zien. De brede 'jukbeenderen met de kleine baasde zich over zijn grote interesse. „Ja zekér". Hij haastte zich zijn eigen sigaret aan te steken. Maar daar hij ditmaal naar het sigaretteneinde moest kijken, in plaats van naar haar, kon hij aan zijn indrukken geen nieu we toevoegen. „We moeten niet te lang op het min deren van de storm wachten", zei hij. „Over een half uur zal het volkomen donker zijn en al ken ik de weg terug heel goed, deze heuvels zijn grillig als je niets meer kunt zien". „O ja, we kunnen niet riskeren te verdwalen". Het klonk angstig en hij vermoedde dat ze vóór zijn komst een paar onaangename ogenblikken had doorgemaakt, toen ze meende ver dwaald te zijn. „We zullen alleen de ergste stortbui afwachten en dan weggaan". Hij merk te tot zijn verbazing dat zijn stem troostend klonk, hoewel het niet zijn gewoonte was te troosten. „Bent u vreemd in Malever?" „Ja, ik logeer hier bij familie". „Gezellig", mompelde hij beleefd. Hij zag dat ze stevig aan haar sigaret trok. want het uiteinde gloeide zo helder, dat hij de vage omtrekken van haar mond en kin kon onderscheiden. Lief maar koppig, dacht hij en ver- lachkuiltjes eronder, de mooie grote blauwe ogen. de rechte neus en de be sliste ronde kin zag hij nog duidelijk met zijn geestesoog. En hij wist. al had hij dat met duidelijk gezien, dat haar haar heel blond was en in een zachte, diepe golf over haar voorhoofd viel. „Rookt u zelf niet?" Het Wereldgebeuren Gevaar voor W estduitsland Zoals te verwachten was, heeft Bondskanselier Adenauer in een inter view de noodzakelijkheid bepleit van een West-Duits politie-leger. Hij wenst een op militaire leest geschoeide poli- tie-macht,- die ten minste 65.000 man sterk en met zware wapens uitgerust is. zodat iedere aanvalspoging van het Oost-Duitse politie-leger onmiddellijk kan worden afgewezen. Deze macht zou tevens de strijd moeten opnemen tegen het leger communistische agen ten en saboteurs, dat de Bondsrepu bliek dreigt te overstromen. In de laatste vier weken wordt het aantal getrainde agenten, dat uit Oost-Duits- land clandestien naar het Westen is gekomen op 2000 geschat, aldus onze Berlijnse correspondent. Alhoewel men over de merites van Adenauer's voorstel van mening kan verschillen, staat het boven alle twij fel, dat de Bondskanselier de situatie nuchter en duidelijk inziet. Er moeten op korte termijn maatregelen worden getroffen om de veiligheid der Bonds republiek te verzekeren, omdat de Oost-Duitse Regering iedere dag een algemeen offensief kan opnemen, dat deze veiligheid ernstig in gevaar kan brengen. Meer dan een aanwijzing hiervoor is 't nationaal congres van het Nationa le Front, dat op 25 Augustus ln Ber lijn gehouden wordt. Uit alle delen van Duitsland, dus ook uit het Westen, zullen communisten en communistisch gezinde personen naar Berlijn komen, om een organisatie in het leven te roe pen, die het door Minister President Grotewohl afgekondigde „nationaal verzet tegen de koloniale Bondsrepu bliek" naar buiten zal belichamen. De gehele Duitse bevolking wordt opge. roepen zich tegen de West-Duitse Re gering en de geallieerden te weer te stellen. Ulbricht, de secretaris-gene raal der Comm. Partij, heeft dit nog eens onderstreept in een rede, die hij 5 Augustus jl. gehouden heeft. Hierin npemde hij het namelijk de plicht van elke Duitser zich te verzet ten tegen de militarisatie-maatregelen in West-Duitsland. In alle bedrijven, waar oorlogstuig wordt vervaardigd, moet het werk onmiddellijk worden stilgelegd. Amerikaanse goederen mo gen niet meer gelost of gekocht wor den. Elke maatregel der Bondsrege ring of der geallieerden beschouwt de Oost-Duitse Regering als onwettig. Daarom heeft Ulbricht de West-Duit sers opgeroepen al deze maatregelen te saboteren, en bevelen niet uit te voeren. Dezer dagen verklaarde de Oost-Duitse minister van Arbeid, Leopold Steidle, nog, dat de West- Duitse spoorwegarbeiders treinen tot ontsporing moeten brengen en 't ver keerswezen moeten ontwrichten., Gelijktijdig worden met Italiaanse en Franse communistische organisaties overeenkomsten gesloten, om de sabo- tage-acties in West-Duitsland door soortgelijke ondernemingen in het bui tenland te ondersteunen. De in de Corifédération Générale dü Travail georganiseerde metaal- en spoorweg arbeiders hebben dergelijke overeen komsten reeds afgesloten. Ook met de E.V.C. zal men gecoör dineerde stakings- en sabotage-acties uitvoeren, weet het ambtelijk orgaan van het rode leger ,£>le Tagliehe Ründschau", te berichten. Het blad spreekt weliswaar van ..Holland", maar het is duidelijk, dat hier alleen de Communistische Partij en de E.V.C. bedoeld kunnen zijn. Afgezien van het militaire gevaar, dat het communistische politie-leger vormt, beschikt de Oost-Duitse Rege ring over een korps getrainde specia listen op het gebied van spionnage en sabotage. Een belangrijk gedeelte hier van heeft in de Sovjet-Unie een bij zondere opleiding genoten. Deze sabo- tage-groepen kunnen onmiddellijk aan het werk worden gezet. Zij vormen de vijfde colonne in de Bondsrepubliek, waartegen de Rege ring momenteel evenmin is opgewas sen als het de Zuid-Koreaanse Rege ring was op het moment, dat Kim-U- Soengs troepen de 38ste breedtegraad overschreden. De successen van het Noord-Koreaanse leger in de eerste weken van het Koreaanse conflict zijn in zeer sterke mate te danken geweest aan het werk van partisanen, die in Zuid-Korea opereerden. In Bonn heeft men deze les begre pen. En daarom eist Bondskanselier Adenauer een politie-macht, die in staat is een dergelijke vijfde colonne uit te schakelen en het Oost-Duitse politieleger zoveel ontzag in te boeze men. dat de plannen, om in West- Duitsland een burgeroorlog te ontke tenen, door de Oost-Duitse re eering moet worden opgegeven. De tyd. om te handelen is reeds lang gekomen hetgeen door het communistische nationale Congres nog eens over duidelijk bewezen zal worden. ,,'t Is helemaal niet gezellig", zei ze energiek, alsof ze na het korte zwijgen besloten had volkomen open hartig te zyn. „Nee?" Hy sprak lichtelijk ge amuseerd. „Is het geen aardige fa milie?" (Wordt vervolgd). Ongeveer 100 deelnemers aan de pas siespelen te Tegelen zullen een bezoek brengen aan de passiespelen te Oberam- mergau. Zij krijgen dit buitenkansje als beloning voor de opofferingen, die zij zich gedurende het seizoen hebben ge troost- 66. Intussen ging Jimmy met zijn dollemans- tocht verder. Hij suisde over de weg, lag bijna hoiïzontaal in de bochten, en hij reed zo ver schrikkelijk hard, dat de toeschouwers, als hij voorbij kwam, hun hoeden en petten moesten vast grijper» om afwaaien te voorkomen. De woede van .eneer Babbel en zyn kornuiten was inmiddels tot het kookpunt gestegen. „Hij moet en zal de baan uit 1" kermde de voorzittei-. „Ik sleur hem er eigenhandig uit

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 3