ZWAAR ONWEDER ONTLASTTE ZICH BOVEN ZEELAND VOETBALGLORIE VAN „GOES" EERSTE HUWELIJK GESLOTEN IN GERESTAUREERD STADHUIS VLISSINGSE BRANDWEER ZAL" JUBILEUM HERDENKEN De Zeeuwse fruitoogst Reuzen paddenstoelen. WESTKAPELLE'S GELUKSVLAG VOOR HET LAATST GEHESEN Nederlandse ingenieurs naar! Walcheren 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 24 AUGUSTUS 1950 Landbouw schuur op T holen in vlammen Hr Tfldens het zware onweder, dat zich Dinsdagmiddag ontlastte boven Zeeland en Westelijk Brabant, is op verscheidene plaatsen de bliksem inge slagen. Op het eiland Tholen werd de kapitale Iandbouwschuur op de boer- dery Lutteldyk van de heer M. van Oorschot door het hemelvuur getroffen en in lichte laaie gezet, een hoek in. Spoedig stond een groot deel er van in brand. De brandweer van Oud Vossëmeer was spoedig aan wezig en dank zij het snel en deskun dig ingrijpen kon erger worden voor komen. Halverwege de opslagplaats werd een gang gemaakt waardoor het vuur niet verder kon uitbreiden. Het gedeelte dat nu was afgescheiden werd met brandblus-apparaten be streden. IX BERGEN OP ZOOM. In Bergen op Zoom duurde het on weer ruim een uur en het hemelvuur was geen ogenblik van de lucht. Op enkele plaatsen is de bliksem inge slagen waarbij echter geen ernstige schade werd aangericht. Door de grote toevoer van water ontstond weer veel schade aan de haven. Het voorste gedempte gedeelte waar het riool nog niet geheel klaar was, liep weer onder, terwyl de kelders weer vol liepen. De laagste punten van de stad ondervonden weer veel last van het water en de winkels liepen weer onder. Op het Geertruidaplein sloeg de bliksem in de grond. Telefoonpa len en bomen in de naaste omgeving werden eveneens versplinterd. Het rieten dak van de schuur, waar in de graanoogst en een grote hoe- veelheid hooi was geborgen, brandde als een fakkel. De landbouwer en zijn personeel bevonden zich op de dors vloer om voor het onweder te schui len. en zij konden ogenblikkelijk in grijpen. Het vee werd uit de schuur gebracht en de landbouwwerktuigen naar buiten gereden. Binnen tien minuten was de brand weer uit Tholen aanwezig en even la ter ook die uit Poortvliet en Bergen op Zoom. Met tien stralen werd de blussing van het brandende dak aan gevat en het gelukte een belangrijk deel van de schuur te behouden. De schade aan de graanoogst en het op geslagen hooi is evenwel zeer aanzien lek. Zn wordt door de verzekering ge dekt. De brandweer van Tholen bleef tot Iaat in de avond aanwezig voor het nablussingswerk. TE POORTVLIET Te Poortvliet werd de woning van de waterbouwkundig opzichter, de heer A. Verburg door de bliksem ge troffen. De schade bleef beperkt tot een kapot dak. Er ontstond geen brand en persoonlijke ongelukken de- 'dén zich niet voor. TE GOES Te Goes is de bliksem ingeslagen in een schoorsteen op het huis van de familie de Mol aan ae Piquardstraat. Enkele stenen werden weggeslagen en een paar zolderbalken versplin terd. Bovendien raakte het electrisch licht defect. De bewoners, die zich in 'de beneden-achterkamer van het huis bevonden, voelden een sterke lucht druk, doch kwamen met de schrik vry, Er ontstond geen brand. IN OUD VOSSEMEER. Ook te Oud Vossemeer ontstond door blikseminslag een brand. In de vlasopslagplaats van de landbouwer van Tilburg sloeg de bliksem juist in Reportage koninklijk bezoek vla Wereldomroep. Naar wij vernemen zal Radio Ne- derland Wereldomroep vandaag en kele reportages uitzenden van de tweede dag van het Koninklijk be zoek aan Zeeland. De uitzendingen zijn bepaald op de volgende tijd stippen: 14.30—15 uur over de 13, .16 en 49 meterband; 20.30—21 uur over de 25, 31 en 49 meterbatid en 0.0112.30 uur over de 25 en 31 meterband. Het jubileum van de R.H.B.S. te Oostburg. Vrijdag 1 September a.s. zal het 30-jarig bestaan van de R.H.B.S. te Oostburg officieel herdacht worden. Des avonds zullen oud-leerlingen in het Ledeltheater het toneelspel „Peer Gynt" opvoeren. (Slot van pag. 1). DE APPELEN- EN PE- RENOOGST. De appeloogst zal naar schatting 70 en de perenoogst 50 60 van die van vorig jaar bedragen. Hoewel dus belangrijk minder, kan toch van een normale oogst gespro ken worden. In 1949 hebben de bo men immers wel buitengewoon veel vruchten voortgebracht. Van de vroege rassen appelen is de kilo-opbrengst in vergelijking met de verwachtingen toch wel iets te gengevallen. Daarbij vertoonde de Yellow Transparante vrij veel' ge scheurde vruchten. De latere rassen staan er belangrijk beter voor. Dank zij de regen is er een uitstekende bladstand, de vruchten groeien flink uit en zy'n mooi gekleurd. Verwacht wordt, dat de kilo-opbrengst van de latere rassen beter zal zijn dan van de vroege. Zoals reeds opgemerkt, is de ex port van appelen en peren tot dus ver goed verlopen. Doordat de eisen niet zo streng waren en standaard en huishoudfruit in één sortering konden worden verzonden, is het zelfs voorgekomen, dat op een ge geven ogenblik de veilingen met een overschot aan arbeidskrachten zaten, omdat het sorteren belangrijk min der tijd vergde. Van de peren is de Précose de Tré- voux. grotendeels uitsluitend voor ex port weggegaan. De Triumph de vienne kan mislukt genoemd wor den, terwijl de Comtesse de Paris als hoofdras dit jaar ook slecht is.. Trou wens alle perenrassen, met uitzon dering van de Précose de Trévoux en de Beurré Hardy, blijven beneden de oogst van 1949. TORTRJX EN FRUTTMOT- JE DOEN ZICH GELDEN. Natuurlijk kan ook" dit jaar niet zonder insectenbestrijding worden volstaan. De nieêste schade bij ap pels en peren wordt ditmaal aange richt door de bladrollers (Tortrix). In de vroege rassen werd hterdoor een belangrijke percentage bescha digd. Voor de latere rassen wordt verwacht, dat de schade door be spuiting met Parathion zoveel mo gelijk zal kunnen .worden voorkomen. Ook de aantasting door het fruit- motje is op vele bedrijven ernstig. De bestrijding mét lood-arsenaat werd hiex'bij zeer bemoeilijkt door de regenval. Hoewel in de fruitteelt nooit iets met zekerheid kan worden gezegd voordat alle fruit van de bomen is, is de voorspelling toch niet ai te ge waagd. dat 1950 voor de Zeeuwse fruitkweker een normaal, bevredi gend oogstjaar kan worden genoemd. Augustus nadert zijn einde en daar mee is het paddestoelenseizoen weer geopend. De heer J. Hoogerland van 's-Heer Hendrikskinderen vond in een wei on der 's-Heer-Abtskerke een aantal pad denstoelen. die hem imponeerden door de geweldige omvang (niet minder dan 95 cm.). De gevonden exemplaren bleken rcuzenbovisten, een soort stuif zwam' en .in Holland welbekend, maar die de laatste jaren in Zeeland meer en meer gaat optreden. Het zijn echte weidezwammen,ge lijkend op een witte voetbal, in jeug dige toestand massief. De 'maximum- grootte, die wordt opgegeven nadert 50 cm. in doorsnede, met een omvang van meer dan ltó m. In volwassen toe stand is de oorspronkelijke zuiver wit te vulling overgegaan in een groenge le massa, die milliard en sporen gaat formeren. In jeugdige staat kan men de paddenstoel eten. De zwammen plegen te verschijnen op mestrijke plaatsen in de weiden, waar ze reeds van verre opvallen door hun blankheid en hun grootte- Naar mijn ervaring komen ze in Zeeland soms ook in boomgaarden voor. ZWERFMANS. Aan de kampen van „Het vierde Prinsenkind" is thans een einde gekomen. Vanmorgen is voor dc laatste maal In het gezellige DUW-kauip te West kapelle de „Prinsenkind-vlag" rood-wlt-blamv met een groen klaverblaad je gehesen. Ook aan het laatste van de vier vaeantlekampcn, die de stichting „Hei vierde Prinsenkind" daar heeft georganiseerd, is een einde gekomen. Negenhonderd oorlogsweesjes en -halfweesjes van 9 tot 13 jaar hebben in Westkapelle 'n heerlijke week doorgebracht en zouden eigenlijk graag nog wat langer hebben willen blyven. Bonte middag vrolijk besluit van heerlijke vacantieweek. Gistermiddag,, terwyl de slagregen op het houten dak roffelde en dc don der van tijd tot tyd zijn barse stem verhief, waren de op de kop af 200 kinderen, uit talrijke kleinere Zuid- Hollandse gemeénten, die het laatste kamp hebben meegemaakt, genoege- lyk bijeen in de versierde cantinc, waar de bonte slotmiddag werd ge houden. Zij hadden ook enige gasten in hun midden: mevrouw S. C. ae Ca- sembroot bsse Van der Feltz, echt genote van de Commissaris der Ko ningin, de heer A. Schout, voorzitter van het comité Zeeland en hoofdbe stuurslid der stichting, de heer S. J. G. van Leeuwen, secretaris-penning meester van het provinciaal tpmité, mr, M. Tydeman jr., burgemeester van Westkapelle en enkele dames, aan Wier arbeid voor „Het Vierde Prin senkind" het voor een belangrijk deel is te danken, dat de kinderen naar Zeeland konden worden gehaald en Zeeuwse oorlogsslachtoffertjes JHHip "mét 2—1' had gewonnen, volgde promotie naar de tweede klasse. Zonder over-, dry ving en zonder anderen te kort te doen, kan gezegd worden, dat snelers als Piet Schrijver, Daan Da- niëlse en Frans Leynse „Goes" In de 2e klasse hadden .geholpen. Op 15 Augustus van dat jaar volgde een fusie met de 3e klasser „Zeeuwse Boys" uit Goes en vele spe lers en bestuursleden gingen Vah deze club naar „Goës" o'vé'v. Dê békende secretaris vftn Goes, de "hèer'M. J. G, de Kok, is afkomstigVdYi de „Zeeuwsè Boys.,r CANDIDAAT VOOR DE le KLASSE. Het spelpeil van Goes werd jsteeds beter. Het waren rui, Frans de Munck, Pauwe en Akkerman én Iets later de Mos, Bekenés en Bonders, die voor hun club faam ob de Zeeuwse voetbalvelden oogstten. In 1943 werd het kampioenschap Eens bijna in de eerste klasse! Op 15 September is het 55 jaar geleden, dat enkele Goese jongelui by elkaar kwamen om een clubje op te richten, dat een vreemd spel zou gaan beoefenen, een spel, dat eigcniyk alleen door dwazen werdbeoefend, die elkaar blauwe schenen schopten en achter een rond leren ding* aan holden, tot zy een hartaandoening nabij waren. Het clubje kwam er, groeide met de jaren en is nu de voetbalvereniging „Goes" geworden met een ledental van ruim 400 en ca. 15.0 donateurs. Het 55-jarig bestaan zal. gevierd worden met een bonte avond ln ,';De Prins van Oranje" op 2 September a.s. Het bestuur zal dezelfde dag re- clpieeren in het clublokaal, hotel „Tivoli", des middags om 4 uur. Zondag a.s. zal een jubileumwedstrijd worden géspeeld tegen "de Bel gische tweede klasser Temse. Het waren de heren Fortuin—Kra mer, Huysse en Louis Snijders, die de eerste stoot gaven-tot de oprich ting van de voetbalclub, .wolke -dc naam kreeg van „Zeelandia". Deze haalm zou later veranderd worden'in „Zeeland Vooruit" en naderhand in „Goes". In het begin werd op een weiland in „Klein Frankrijk" ge speeld, later kreeg men de beschik king over een terrein op „Schenge" aan de Polderse weg. In die tijd spande men nog een lint op de plaats, waar zich tegenwoordig de doellat bevindt. Het publiek kwam toen nog lang niet in zulk een grote ge tale opzetten als thans en een re cette van 5, was niet slecht. Haalde men een enkele keer de 15, dan was dat zelfs zeer goed te noemen. Door deze lage recettes moesten de spelers zelf alles betalen. Wanneer er een enkele keer.eens een bijzon dere wedstrijd gespeeld werd, bijv. tegen een Belgische club, kwam men er ongeveer „uit", wat de onkosten betreft. De spelers beoefenden het voetbal spel zeer intensief en er werd veel getraind. Er bestond een hechte vriendschapsband en men had zelfs al een clublied op „Jan Kanon" (van der Hoek). De voetballers uit die da gen gaven niet om een stootje en als we de „oudjes" moeten geloven, waren ze niet zo gemakzuchtig als tegenwoordig. In het seizoen 1909 1910 kwam Zeelandia voor het eerst uit in de Zeeuwse competitie en het volgend jaar speelden er al 5 elftal len in mee. HET EERSTE KAMPIOENSCHAP. In het seizoen 19111912 werd „Zeelandia" door een 10 overwin ning op de club van dezelfde naam uit Middelburg kampioen. Bekende namen uit die tyd zyn „Kanon" van der Hoek, Minder- houd, de de Moors en Piet en Max Oele. Laatstgenoemde, thans notaris te 's-Gravenpolder, is nog een gere gelde bezoeker van de wedstryden, die Goes speelt. De pers begon omstreeks die tyd met hét geregeld publiceren van wedstrijdverslagen. Toen de voetbalclub, die inmiddels de naam „Goes" had. aangenomen, in de derde klasse van de N.V.B. be landde. trpkken weer andere spelers de aandacht, zoals de heren Frans- sen van de" Putte, Oosterkerk, van Strien en Luitwieler en de bekende linkervleugel van na de eerste we reldoorlog van TwistBecks. In de twintiger jaren ging het steeds excel sior met „Goes In 1934 kon een nieuw sportterrein aan de Polderse weg in .gHhuk wordeh genomen. „Goes" zocht tóen al contact met buitenlandse clubs. De jaarlijkse wedstrijd- tegen „Zurenborg Sport"' was" steeds een hoogtepunt in de èjóese voetbalgeschiedenis en een maal kreeg het de „Grasshoppers" uit zij rich op bezoék. „GÖÈS" NAAR DE TWEEDE KLASSE. In 1937, nadat „Goes" de beslis singswedstrijd tegeh Boeimeer van de 2e klasse behaald door een 21 overwinning op R.B.C. in een beslissingswedstrijd en nu moest Goes met Sittardse Boys, V.V.V. en Limburgia op een plaatsje in de eerste klasse vechten. Goes haalde het niet en kreeg een zware slag, toen Frans de Munck en Pauwe voor Sittardse Boys gingen spelen. In 1946 was „Goes" weer een can- didaat voor de eerste klasse en deed met Helmondia, R.B.C. en T.S.C. een 'gooi naar deze begeerde plaats. De Zeeuwen eindigden gelyk met „Hel mondia." en R.B.C., maar in de toen volgende halve competitie, moest „Goes" het loodje leggen. 1948 was een belangryk jaar. Een Zwitserse club bracht een bezoek aan Goeè en Karei Lotsy gaf bljjk van zyn belangstelling. „Goes" legde toen een tegenbezoek af bij de Zwitsers in een zesdaagse trip. DE TOEKOMST. Hoewel de laatste jaren de trai ning flink werd aangepakt en hier voor grote bedragen werden uitgege ven, bléven successen uit. Maar de toekomst moet miet te dónker wor den ingezien, want de Goese gelede ren wordeh versterkt met jonge krachten. Het tegenwoordige bestuur ziet er als volgt uit P. Mos, voorzitter: P. Koster, ere-voorz.; M. J. C. de Kolt, secretaris; A. J. C. Nordlohne, pen ningmeester en de leden A. J. Brus- ket,. P. Melse, I. van Zee, J. Plat- teeiiw, lï. Sinke, D. Leupen en J. Ro sier. Kwatte soldaatjes blijven «Rijd geldig Vraagt Ue» ewnkeliecai onrpmdenitgebreida ca cJeaMfiis?.t£2f;WMfA BREDA- (Holland) Middelburg's gemeentebestuur bood herinneringsgeschenk aan. Een stralend bruidje, gekleed in een wit tollet met een sleep van witte tule cn een bruidegom in het strakke blauw uniform van officier ter koopvaardy, betraden Woensdagmiddag als eersten de gerestaureerde trouwzaal van het historische stadhuis te Middelburg. In deze indrukwekkende zaal werd tiet huweiyk voltrokken tussen mej. Maatje Dieleman en de heer M. A. Njsen. Voor deze eerste huwelyksplech- tigheid in het herstelde stadhuis be stond meer dan gewonebelangstel ling. Velen stónden op de stoep van hef stadhuis en toén de rood-witte deuren waren geopènd -vulde de hal zich met talrjke belangstellenden. IN DE TROUWZAAL By de plechtigheid in de trouw zaal, wës het .volledige college van B. en W. aanwezig.. Nadat de ambtenaar van' de Bur gerlijke Stand het bruidspaar in een korte toespraak gewezèn had op de gewichtige stap, dig het ging onder-, nemen, namelyk hét sluiten van een verbond naar hy hoopte voor eèuwig, las hy de wetsartikelen voor, waarin de verplichtingen voor hét huweiyk zyn vastgelegd. Staande gaven bruid en bruidegom elkaar de rechterhand en beloofden elkaar tróuw, waarna zij de huwe- Ijksacte tekenden. De ambtenaar van de Burgerlijke Stand wees het bruidspaar op de moeilijkheden in het leven en hield hen voör, dat er „na regen toch aityd weer zonneschijn komt". ÉÉN IS GENOEG Ook burgemeester Bolkestein sprak het bruidspaar toe. Hy hoopte, dat 't huwelijksleven hun veel geluk zou bréngen en bracht het de goede wen sen van de gemeenteraad van Mid delburg over. Als aandenken aan dit eerste huwelijk in het nieuwe Stad huis, overhandigde hy het echtpaar een zilveren theelepeltje. Onder grote hilariteit verklaarde de burgemees ter dat het toch wel mogelijk moest zyn dat een juist getrouwd paartje het de eerste jaren slechts met één lepeltje kon doen. Op dit zilveren lepeltje staat het stadhuis afgebeeld met aan de ach terzijde de inscriptie: ..Eerste huwe iyk Hersteld Stadhuis", waaronder de datum van de huwelijksvoltrek king. een weekje elders in ons land een kamp konden meemaken. DOOR EN VOOR KINDEREN Kampleider Mutse hier beter bekend als „Oom Maarten" open de de bonte middag, welke dóór de kinderen vóór de kinderen werd gege ven onder leiding van de subcomman danten. „Oom Otto" en „Tante Miek" Het programma was voor de gasten werkelijk een verrassing; in de korte tijd, dat zij bijeen waren geweest, had den de meisjes en jongens talrijke aardige schetsjes, dansjes en liedjes ingestudeerd en brachten deze met een flair, alsof zij het de gewoonste zaak van de wereld vonden op de planken te staan.' Zelfs durfden enke le peuters het aan een voordrachtje te houden en deden dit bovendien aardig. Een aantal meisjes bi-acht verder het sprookje „Roodkapje" als zangspel. Tussen de programmanummers door werden uit volle borst bekende liede ren gezongen. De kinderen genoten volop, maar ook de gasten hadden geen verloren middag. „IK KOM TERUG" In de pauze verrichtte de heer Schout de officiële sluiting. Een da verend „ia!!" uit tweehonderd kinder kelen schalde door de cantine, toen hy de logétjes vroeg of zij het pret tig hadden gevonden in het kamp cn of zij volgend jaar nog eens terug wil len komen. Hierna liet de heer Schout alle leiders en leidsters en het keu- kenpersoneel op het podium komen en bedankte hen, evenals de kampbe heerder, die niet aanwezig kon zyn. voor hun voortreffelijk werk, dat zij belangeloos verrichtten. „Oom Maar ten" sloot zich daarbij van harte aan. ,,'t Was fijn; volgend jaar kom ik weer!" verzuchtte een meisje van tien lentes, terwyl zij haar lippen beschil derde met behulp van een chocolade reep. En inderdaad- volgend jaar moet weer de vlag met 't gèluksem- bleem kunnen wapperen, in tal van kampen in ons land. De stichting „Het Vierde Prinsenkind" blijft ook in de toekomst kloppen aan de harten van de Nederlanders. En wie zou geen liefde en steun willen schenken, wan neer het er om gaat al die door do oorlog zo misdeelde kinderen van ons volk gelukkig te maken? Zeven spiekers in vergaderingen te Middelbyrg. Naar wjj Vernemen zullen eind September Nederlandseboi^vkundi- ge- en civiele ingenieursf leden van hot Koninklijk Instituut v. In genieurs een tweedaags bezoek aan Walcherep brengen. In Middel- I burg worden enige vergaderingen be legd, waarin een zevental deskundige sprekers referaten zal houden en wordt de restauratie van de monu mentale bouwwerken bezichtigd. Voorts worden nog excursies ge maakt., naar andere belangwekkende objecten op het eiland. Op dè ochtend van 28 September begint om 10.30 uur een vergadering in het Schuttershof, tijdens:-, welke vier sprekers het woord "zullen voe- 1 ren. 's Middags wordt de restauratie van hetStadhuis, de Lange Jan, de Nieuwe- en Koorkerk en de Abdij in ogenschouw genomen en 's avonds wordt opnieuw een byeenkoihst ge houden. Dan zullen drie sprekers in leidingen houden over de waterstaats werken, die de 29e September wor den. bezichtigd. Het betreft hier on- der meer de dykvernieltwing te Westkapelle, de indijking van het Zuid-Sloe en het herstel van de slui zen te Veere. Last van zeniiw.éA? Mijnhardt's Zenuwtabletten helpen U et overheen. LEZERS SCHRIJVEN INZAMELING. Hoe sympathiek m\j ook een inza melingsactie teneinde een getroffene i te helpen is, die ten behoeve van schipper Marijs uit Arnemuiden, kan ik weinig waarderen. De schipper, heeft op religieuze gronden geweigerd zijn schip te ver- I zekeren en zal waarschynlyk, wan neer hij een nieuwe boot heeft, een zelfde standpunt innemen. Dat is natuurlijk zijn goed recht, maar het komt me voor, dat hij dan ook zelf de financiële consequenties van zijn religieuze bezwaren moet dragen. Waar moet het heen als voor al degenen, die om welke redenen dan ook zich niet willen -verzekeren, in zamelingsacties gehouden moeten worden om de uitkering bijeen'" te krijgen, die in normale gevalleft,vyoor rekening van de verzekeringsmaat schappij komt? p .M. te. Middèlburg. uv -WW» «W WIWWM iXJi. OUEU U.SW Huidig corps in 1920 opgericht De Vlissingse vrijwillige brandweer bestaat 30 jaar en omdat het 25ja- rig jubileum In een tyd viel toen er nog weinig te jubelen was, wil mén nu 't dertigjarig jubileum omgeven met dc kleur en verve, die by een 25rja- rlg bestaan past. Daartoe zal op 31 Augustus a.s. eep vergadering belegd worden mét Re genen, die in de loop der jaren hun krachten aan de brandweer gaven en '-in die vergadering zullen de feestplannen worden besproken. Op 16 September zal het jubileum plechtig herdacht worden. Eigenlijk zou de juiste feestdatum 17 Augus tus zijn geweest, maar die datum viel in de vacantie en bovendien in de week van het koninklijk bezoek, van daar, dat men de plechtigheid heeft: verschoven naar 16 September. Het is uiteraard wel jammer, dat de jubileumviering niet kan samen- Nieuw veiliugsgebouw te Temeuzen. Op het door de Veilingsvereniging leuwsch Vlaanderen" aangekochte terrein by het station te Temeuzen is een begin gemaakt met de bouw van het nieuwe veilinggebouw. Waar schijnlijk zal het grote gebouw, dat een oppervlakte van 1200 m2 zal be slaan, pas het volgend seizoen in ge bruik kunnen worden genomen. Ook bestaan er plannen om te ko men tot de bouw van een koelinrich- ting. Deze plannen verkeren' echter nog slechts in het beginstadium. Franse tuinbouwers naar Zeeland. Woensdag 6 September a.s. zal een groep van 40 Franse tuinbouwers uit de omgeving van Rijssel, onder auspi ciën van het Franse departement van landbouw, een bezoek aan Zuid Beve land brengen. De avond tevoren arri veren zij in Goes, waarna de volgende dag onder leiding van het rykstuin- bouwconsulentschap de Goese veiling, Zeelands Proeftuin te Wilhelmina- dorp, een tweetal bedrijven in dc om geving van Goes alsmede een in Oost-Zuid Beveland zullen worden be zichtigd. Hierna wordt de tocht voort gezet naar de Betuwe. KERKNIEUWS. NED. HERV. KERK. Beroepen te Beverwijk, 3e pred. plaats C. Willekes. laatstelijk predikant te Rijswijk 2.H.; te Eerbeek toezegging, A. D. Bakker te Nijland; te Scherpenzcèl A. D. Klaassen ,cand. te Botterdam; te Tricht D. van Boven, cand. te Zaandam. GEREFORMEERDE KERKEN. Beroepen te Schildwolde en te Ene- mantjl: P. A. Kouwenhoven. cand. te Rotterdam. Benoemd tot hulppred. te Montfoort, H. Schut, oud res. leger-pred. te Hilver sum. vallen met de opening van d.e her bouwde brandweercentrale aaïi^.de Van Dishoeckstraat en ook,, dat de nieuw bestelde motorspuit. waarmee men graag „parade" had gereden, nog niet klaar zal zijn, maar dat al les zal aan de feestvreugde geen. af breuk doen. "De Vlissingse vry willige, brand weer werd destijds opgericht door burgemeester C. van Woeldenen ter vervanging van de oude brandweer, die gebaseerd was op „brandweer plicht". Het gelukte vrij spoedig voor -de vrywilUge brandweer de nodige '■be langstelling te wekken en mantieïute vinden, die bereid waren voor een-be loning van 5.per jaar als lid^toe te treden .v* De eerste commandant vah de brandweer was de heer P. J.""We- melsfelder en een groot deel van zyn corps bestond uit jongemannen. Van wie er thans nog vele in Vlissirigen wonen. Zij zullen straks op het brandweer- feest ongetwijfeld oude herinneringen ophalen aan de tyd, toén ze voor 5 per jaar in dienst van de vuurbestrij- ding stonden Er is een toereikende hoeyeglh'eid nieuwe kwartjes. De directeur van het postkantoor te Middelburg verrastte ons-Woens dag met de mededeling, dat er-voor een waarde van 30.000 aan hletfWe kwartjes te Middelburg is a&ngéko- men ter distributie in Zeeland. Nieu we aanvoer is voor Donderdaggen volgende dagen op komst, zodat'de inwisseling van oude kwartjes'voor nieuwe, thans in snel tempo' al ge werkt kan worden. .- Op de bedryven enhet piibnèk wordt een beroep gedaan om de oude kwartjes zo vlug mogelijk in te keve ren nu het tekort aan nieuwe kwar tjes is opgeheven. A Een motorfiets verbrandde. Een by de weegbrug te SlUiS ge- stationneerde motorfiets van een Belgische eigenaar kwam te vallen en geraakte in brand. Nadat enkele niet afdoende blussingsmiddelen'gra ven beproefd kwam de minimax:\ er aan te pas en de vlammen werden gedoofd. "Van de motorfiets blee£ zo weinig over. dat de bezitter naar gen ander vervoermiddel moest ontzien om in België te komen. t

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 2