€S^ANTeN ROND DE WALCHERSE FILM ONTSTOND EEN CONFLICT Nieuw raadhuis te Sluis Jonge Zondagsschoolleidsters kamperen op Walcheren RAADSZAAL TE ZIERIKZEE WERD NIEUW INGERICHT STRIJD OM 1,5 MILLIOEN Rusthuis „De Griffioen" te Middelburg wordt vergroot Vrachtauto reed slaapkamer binnen Krimpen van pijn PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 23 AUGUSTÜS 1950 l Regisseur Koolhaas gepasseerd? Tussen de directie van de filmmaatschappij Polygoon PróflUl en de regisseur van de Nederlandse speelfilm* „De dyk is dicht", de heer A. Koolhaas, is enige maanden geleden over de uiteindelijke vormgeving van de opnamen een verschil van mening gerezen. om tot aan de laatste meter te be palen,, welke vorm een film moet hebben, waarvan de opnamen door hem geleid zijn. Toen ter gelegenheid van het dertig jarig bestaan van Polygoon-Profilti besloten werd om een speelfilm te vervaardigen, heeft de heer Kool haas zowel opdracht gekregen een scenario te schrijven als om de regie te voeren. Tezamen met de directie van de maatschappij en het techni sche personeel is deze opdracht uit gevoerd. De directie heeft bij de slotwerk- zaamheden aanwijzingen gegeven, die niet strookten met de inzichten van de heer Koolhaas. Deze onttrok zich tenslotte aan dit werk. Dit betreft het „snijden en monte ren" van de opnamen, dat niet naai de smaak van de regisseur geschied de. Deze, die ook het scenario schreef, was van mening, dat enige scenes en gedeelten van scenes be slist in de film moesten worden op genomen. De directie van Polygoon- Profilti had op dit punt andere in zichten en meende om artistieke, zo- .wel als om zakelijke redenen de film naar haar smaak en wensen te moe ten laten monteren. RECHTEN VAN REGISSEUR Dé heer Koolhaas kon zich hier mede niet v ex-enigen. Over deze kwestie is in kringen van Nederland se filmcritici veel te doen. Velen eisen het récht voor de regisseur op Opname uit de Walcherse speelfilm: „De dyk is dicht". fyaridiw™^ S genezen sne( met ZWfTSAL Levertroanzalf (j moei het in huis hebben Wegomlegging Bergen op Zoom Breda. De K.N.AC. bericht ons dat, in ver band met het uitvoeren van herstel werkzaamheden op het wegvak Roo sendaalEtten van de weg Bergen op ZoomBreda, het verkeer, komende uit de richting Roosendaal bij de krui sing met de weg RucphenOuden bosch zal worden omgelegd over Sep- peOudenboschRucphen en Etten. Het verkeer met bestemming Sint WU- lebrord en Rijsbergen zal via Rucphen worden omgeleid. De verkeersomleg- ging ging Dinsdag in en zal duren tot 15 November of zoveel korter als mo gelijk, of zoveel langer als nodig zal blijken, VERLEGGING DRIJFBAKEXS In de Vlije van de Vlietplaten, waar van de uitloop zich belangrijk naar bo ven' heeft verplaatst, zijn verlegd naar 51° 38' 52" en 4° 11' 34" rood drijf- baken no. 1; 51° 38' 59" en 4° 12' 0" rood drijfbaken no. 2"; 51° 39' 4" en 4° 12' 0" zwart drijfbaken no. 3; 51° 39' 8" en 4° 12' 30" rode spitse ton no. 3. op 51° 3y 23" en 4° 12' 2" is gelegd de spitse ton no. 16 Kramer te ver vanging van de RZHS bolton met ke gel Kr-WP, terwijl iets meer Noord waarts de rode spitse ton no. 0 met bol Zuid-Vlije vervangen is door de RZHS bolton met kegel Kr-WP. De rode spitse ton no. 1 van de Zuid-Vlije is thans voorzien van een bol; deze ligt op 51°39'8" en 4°12'56". De minste diepte bij gem. LLWS bedraagt thans in de Vlije van de Vlietplaten op de drempel over de gehele breedte 8 dm of 14 dm meer. KERKNIEUWS. NED. HKRV. KERK Aangenomen naar Zuidlaren dr. A. C. Broek Roelofs te Woerden. Bed. voor Kampen vac. E. I. F. Nawijn, G. van Andel te Dieren. Beroepen te Ederveen en te .Hoe velaken, J. C. Stelwagen te Wezep, die bedankte voor Woudenberg. Bedankt voor Monnikendam, H. H. W. Dickhout te Jutrijp Hommerts. CHR. GER. KERK Ber. te Assen J. H. Velema te Bun schoten. GER. GEMEENTEN Beroepen te 's Gravenpolder, H. Ligtenberg te Rotterdam W. DOOPSGEZINDE BROEDERSCHAP 3 tal te Borsingerhorn; E. Daaldert te Wetzaam, A. J. van Gilsen te Jou- re en J- Knots, Leger pred. te 's-Gra- venhage. GIFTEN EN LEGATEN Voor het herstel van kerk en bij gebouwen ontving de Ned. Herv. Ge meente te Nijmegen een gift van f 2000 voor de restauratie van de 'Consistoriekamer en voor de Ned. Herv. Gem. te Kruiningen werd door de ambachtsheer dezer gemeente een gift van 1000 ontvangen. GEEN VERKLARING Tijdens een samenkomst na de eerste publieke vex-toning op 21 Aug. van „De dijk is dicht" in Tuschinsky te Amsterdam werd aan de heer B. Ochse, directeur van Polygoon-Pro filti, gevraagd om zijn" standpunt ten aanzien van dat van de heer Koolhaas te verklaren. De heer Ochse heeft dit verzoek niet ingewilligd, omdat hij het niet fair achtte te spreken, terwijl de heer Koolhaas niet bij deze samenkomst aanwezig was. De heer Ochse herhaalde een door hem reeds eerder gedaan verzoek aan de secretaris van de vereniging van filmjournalisten om een bespre king tussen de heer Koolhaas, be langstellende critici en hemzelf te arrangeren. „Ik ben bereid", aldus de heer Ochse, „om dan de film op nieuw te vertonen, evenals de gedeel ten. waarover tussen de heer Kool haas en de Polygoondirectie verschil van mening is gerezen". Op 31 Augustus a.s. zal te Sluis het tijdelijke gemeentehuis officieel in ge bruik worden genomen. De Commissa ris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot. zal deze opening in tegen woordigheid van vele autoriteiten ver richten. Aanwezig zullen zijn leden van het College van Gedeputeerde Sta ten, burgemeesters en vertegenwoordi gers van omliggende gemeenten, net gemeentebestuur van Knocke, leden van de gemeenteraad, secretarieperso- neel. vertegenwoordigers van Centrale Diensten en vele anderen. Met het overbrengen van administra tief en archivarisch materiaal is men inmiddels begonnen én men verwacht verschillende afdelingen reeds aan het einde van deze week te kunnen be trekken. zodat het personeel alvast zal kunnen wennen aan de grotere ruimte, die het thans ter beschikking staat. Behalve het voordeel van meer ruimte is er ook nog dat van een meer cen- trate ligging; het nieuwe gemeentehuis bevindt zich namelijk vlak achter de restanten van het oude, waarvan de aanbesteding naar wij vernemen nog dit jaar zal plaats hebben. UITBREIDING RADAR OP DE WESTERSCHELDE De uitbreiding van plaatsing van ra darreflectoren op de boeien in de Wes- terschelde gaat steeds voort. Thans zijn de rode lichtboei no.'27 en de zwarte lichtboei no. 25 in het Zuidergat van de Westerschelde voor zien van een radarreflector. Tafreel uit de Walcherse speelfilm: „De dyk is dicht" waarvan de première Maandag j.l. te Amsterdam draaide. Wandelen, zwemmen, spelen..... maar óók training. Jolige bakvisjes van 16 tot 18. jaar uit vele delen van ons land en uit alle rangen en standen er zijn dochtertjes bij van fabrikanten, maar ook van arbeiders bevolken momenteel een vacantïekamp in Valkenisse op Wal cheren. ZU zün daar echter niet alleen tezamen gekomen om gezellig met elkaar te wandelen, te zwemmen en te spelen; deze meisjes geven namelijk Iedere Zondag leiding aan de jongste groepen Zondagsschoolleerlingen en hebben zich aangemeld voor dit kamp van de Vereniging voor Godsdiensti ge Opvoeding (Westhill) het eerste, dat in Zeeland wordt gehouden om voor dit mooie werk een plezierige training te ondergaan. 1 Mej. J. A. van Kuipers, hoofdleid ster van het kamp cn tevens instx-uc- trice, vonden wy bereid ons iets meer te vertellen over het doel en de werk wijze van deze typische paedagogische vereniging. Dit doel dan is het behai-- tigen der belangen van de Zondags scholen en kinderdiensten, in het al gemeen dus van 't godsdienstonder wijs in Nederland. Zij is interkerke lijk en zo komt het, dat men in het kamp zowel Hervormde en Gerefor meerde als Doopsgezinde en Lutherse meisjes kan aantreffen. Men wil de jonge kinderen in le vende aanraking brengen met Jezus Christus en huldigt daarbij drie bij zonder sympathieke principes: het brengen van sfeer, het bevorderen van de zelfwerkzaamheid der kinde ren en het geven aan de kinderen wat des kinds is. Men wil het Zondags school onderwijs op een nieuwe, fris se manier geven, zonder dat daarbij natuurlijk ae beginselen der onder scheidene kerkgenootschappen in het gedrang mogen komen. VERANTWOORDELIJKHEID De bedoeling van de kampen is de ze methode op een niet geforceex-de manier onder de aandaent van de meisjes,te brengen en haar in de toe passing daarvan te bekwamen. In gesprekken wordt gewezen' op de verantwoordelijkheid van de opvoed ster en bovendien wordt er voor ge zorgd, dat de meisjes ook in net laatste middag van het kamp. wordt in Meliskerke een demonstratie van dc Westhill-methode gegeven. Ten slotte vermeldt het programma voor morgenavond een bonte avond voor de leden der kerkei*aden en de men sen, waarmee de meisjes gedurende hun verblijf op Walcheren in contact zijn gekomen. Zy werden gastvrij op genomen door een lid van de Her vormde kerkeraad, de heer P. Schout. Maandag gaan z\| weer huiswaarts met het gelukkige gevoel in haar vacantie het nuttige met het aange name te hebben verbonden, met aan gename herinneringen aan een goede week op Walcheren. Geschenk ter ere van de Eeuwfeesten Een fraai nieuw ameublement siert thans'do raadszaal te Zierikzee Het is een geschenk van de heer M. Doelcman II. J. zn„ directeur van d'e N.V. Zeelandia aldaar. Het ameublement is uitgevoerd in Zuid-AméXikaan- se pcroba-hout naar een ontwerp van de heer J. van Vliet en het moest 'in styl aangepast zyn by de merkwaardige rococco-raadzaal in het prachtige oude stadhuis van Zierikzee. De ontwerper is in deze opdracht tenvolle geslaagd. De sierlyké ovale' tafel met inlegbladen heeft een zachtgolvende omlijsting en de fauteuils, die gewelfde rugleuningen hebben zyn aan dc voorzijde met- muiskleurige' cn aan de achterzyde met zachtgroeno stof bekleed. Dinsdagmiddag is dit ameuble ment, dat door de heer Doeleman bH de Eeuwfeesten was toegezegd aan 't gemeentebestuur, officieel aangebo den. Daartoe was een bijeenkomst be legd in de trouwzaal van het stad huis. De heer Doeleman was verge zeld van de heer J. Coumou en be halve de raad was ook aanwezig de heer J. van Vliet, de ontwerper, en de heer la Bree namens de firma Metz Co., die het ameublement vex-vaardigde. Burgemeester mr. J. Schuurbeque Boeye gaf het woord aan de heer Doe leman, die er aan herinnerde hoe er voor wijlen zijn vader maar een stad bestond. Zierikzee. Ook voor spreker is dat langzaam zo geworden. Er is wel eens gedacht aan verplaatsing van het Zeelandia- bedryf, maar die gedachte heeft men laten varen, want Zierikzee biedt gro te voordelen. Spreker wees er op van hoeveel belang voor een bedrijf de goede geest is. Zich richtend tot het gemeentebe stuur, uitte spreker zijn bewondering voor de zware taak, die het vexricht en hii bood tenslotte aan de burge meester een etui aan, waarin zich de sleutel bevond van de nieuw gemeu bileerde raadszaal, nadat hij nog dank had gebracht aan ontwerper en ver vaardiger van het ameublement. DE AANVAARDING De burgemeester mr. Schuurbe que Boeije aanvaardde het geschenk en noemde de aanbieding een uiting- van dezelfde burgerzin, die ook wijlen H. J. Doeleman zozeer had gesierd. Toen de raadszaal ontsloten was konden de aanwezigen constateren hoe goed de ontwerper was geslaagd in zyn opdx-acht. Daarna, werd een dronk geserveei d De raad nam direct de nieuwe ze tels in gebruik, want er wei'd nog 'n De Zeeuwsch-VIaamse vlasindustrie en handel moeten de heffing 1945 betalen. De ZecuwMchvIaamsc vlasindustrie cn handel zullen een bedrag van 1,5 millioen nxoeten betalen aan de staat. Lang is daartegen gestreden en op velerlei wy-ze werd tegen de betaling van dit bedrag geageerd, maar in het jongste nummer van „De Vlasbode", het officiële orgaan van dc vakgroe pen op het gebied van vlasindustrie en handel, wordt medegedeeld, dat de eindbeslissing gevallen is en dat er betaald moet worden of zoals de •ote verantwoordelijkheid i „Vlasbode" 't krachtiger uitdrukt: „Tot de laatste cent toe zal men de Iragen. Zo wordt één dag 1,5 millioen uit vlasindustrie en handel wringen", leiding geheel aan haar overgela- ten, waarbij zij zelf haar leidster door oe voorgeschiedenis van deze affaire een stemming verkiezen. js de volgende 's Morgens vormen de 24 kampge- j In 1945 werd Mn prijsverhoging noten een praatkring, waarby onder-1 voor vlaslint doorgevoerd, maar de mi- werpen ais bijv. de uen geboden in j nister wUde njè, dal degenen, die behandeling komen. Op een van de i vlaslint in voorraad hadden daarvan komende avonden voeren de meisjes 20uden profiteren. Hij stelde een hef- nn T,orno- die de voorraadhouders kamp een f krijgen te de lef in de duinen een Bijbelsspel op, name lijk de gelijkenis van de w"' dwaze maagden. Zondagmii met garanlie-cëftilicaat Nieuwe vleugel achter bestaand gebouw zal plaats, bieden aan 35 oudjes. Zeer noodzakelijke uitbreiding. Naar w\j vernemen ligt het In de bedoeling op korte termijn over te gaan tot uitbreiding van het rusthuis voQr ouden van dagen der Ned. Her vormde Diakonie aan de Griffioen te Middelburg. Deze uitbreiding omvat niet minder dan 35 bedden. Reeds geruime tijd is het mooi- gelegen, helderwitte rusthuis „De Griffioen" aan de Seissingel geheel bezet en zelfs moest er een wacht lijst van gegadigden worden aange legd. De Middelburgse architect, de heer K. Boot, heeft thans een plan ontworpen voor de wel zeer noodza kelijke uitbreiding. Achter het bestaande gebouw zal een vleugel worden gebouwd met af metingen Van ongeveer 30 by 12 me ter, die er door middel van een cox-rl- dor nxee in verbinding komt te staan. Deze vleugel omvat behalve een ruimte gelijkvloers ook nog twee ver diepingen. Op de begane grond komen vier grote zit-slaapkamers van pl.m. 4 bij 4.50 meter en drie kleine zit-slaap kamers, een serre, alsmede èen bad kamer en toiletten, terwijl men op de eerste verdieping dezelfde indeling behoudens de serre aantreft. Op de tweede verdieping zyn drie grote en drie kleine zit-slaapkamers ge projecteerd, benevens enige berg ruimte. Een centraal trappenhuis verbindt deze verdiepingen. Het ligt verder in het voornemen de grote kamers voor twee pei-sonen in te richten en elke kamer van een één-persoons-opklapbed te voorzien. In iedere kamer komen voorts enke le kasten en een wastafel met warm en koud stromend water. ETEN OP EIGEN KAMER De te bouwen vleugel zal op pre cies dezelfde wijze geëxploiteerd wor den als het bestaande gebouw ,d.w.z. dat dc oudjes het eten op de kamer wordt gebracht. Een spyslift zal voor de verzending zorgdragen. De ver pleegde ouden van dagen kunnen dus niet zelf op hun kamer koken. De gehele vleugel zal centraal verwarmd worden. Als gevolg van deze uitbreiding moeten vanzelfsprekend enige ver- trekken in het bestaande gebouw ver- andèi-d en vergroot worden. Dit geldt ondermeer voor de keuken en de cen trale vex-warmingsruimte. Ongetwijfeld zal de2e nieuwe vleu-, gel van „De Griffioam" een grote aanwinst betekenen en zullen vele oudjes, die daarop al zeer lang wach ten, eindeiyk opgenomen kunnen worden. Inmiddels wordt ook gesta dig doorgewerkt aan de verbouwing van het. oude herenhuis „Graaf Mau- rits" in de Koepoortstraat te Mid delburg tot rusthuis voor ouden van dagen van de Gereformeerde Ge meente. fing vast. die de moesten betalen. Nu beschouwde men in Zeeuwsch Vlaanderen de prijsverhoging niet al leen als een middel om aan de boeren een betere prijs voor het vlas te kun nen betalen, maar ook ten dele als een vergoeding voor de gestegen bewer- kings- en transportkosten in de vlas industrie en vlashandel zelve. Sedert 1943 had namelijk de vlasin dustrie al met klem aangedrongen op door-berekening van die hogere pro ductiekosten in de vlaslint-prijs. Dat men de bezwaren van Zeeuwsch Vlaanderen tegen de heffing niet ge heel ongegrond achtte, bleek wel uit het instellen van een commissie door het Bedrijfsschap voor Vlas en Hen nep. welke commissie zou nagaan of de lonen in de vlasserijen in Zeeuwsch Vlaanderen ten tijde of kort nadat de heffingsverordening tot stand kwam. sterker waren gestegen dan in het ove rige Nedei'land, of de aanvoerkosten voor de Zeeuwschvlaamse vlasserijen hoger waren, na te gaan of de nieuwe maximumprijzen voor dauwrootvlas- lint wellicht niet gerealiseerd konden worden, enz. GEHANDHAAFD. Thans heeft de secretaris-generaal van het departement van landbouw namens de minister medegedeeld, dat na bestudering van alle rapporten, de heffing ook voor Zeeuwsch Vlaande ren gehandhaafd blijft. De minister stelt zich namelijk op het standpunt, dat de heffing is ge schied, omdat de prijsverhoging uit sluitend beoogde aan de telers een be tere prijs voor het vlas te bezorgen en niet aan de vlasindustrie of vlashandel een hogere vergoeding voor productie kosten etc. te geven De heffing beoogde eenvoudig te be letten, dat dc industrie cn de handel extra-winsten zouden maken door de hogere prijzen te berekeneri voor Belgisch, schip op de rede van Vlissingen. Dinsdagmorgen is op dc van Vlissingen gearriveerd het 7700 ton melende motorschfp „Tewaete". van dé „Compagnie Maritime Bel «re" ko men uit Z.-Amerika. Men is thans doende met de debarkatie van elf passagiers. Omtx'ent de lading van het schip is nog geen beslissing ge nomen. In plaats van naar Antwer pen door te varen, blUft de „Tervae te" op de rede van Vlissingen in af wachting van orders. voox-raden, die zij onder de oude prijsvoorschriften had ingekocht. De minister voegt er aan toe, dat Zeeuwsch Vlaanderen reeds zeer soe pel behandeld wordt, omdat voor 25 c/n van het dauwrootvlas en derhalve hoofdzakelijk voor Zeeuwsch Vlaande ren geen heffing zal geschieden. Totzover het antwoord van de mi nister. De „Vlasbode" constateert, dat ook de niet-betalers thans tot betalen zul len moeten overgaan, omdat het laat ste woord gevallen is, maar in het blad wordt daarover diepe teleurstel ling uitgesproken. Er wordt zelfs ge sproken van eexï" heffingsdrama, waar van de gevolgen voor de Zeeuwsch. Vlamingen erg zullen zijn. Gisternacht werden de bewoners van een houten noodwoning in het Havendorp te Vlissingen, de familie J. wel op een zeer onaangename wij ze in hun slaap gestoord. Op enkele decimeters van het bed van hun jongste kind stond een grote vracht wagen! Deze was achteruit rijdende door de houten wand heen gereden en vlak vno** het bed hlyv" staen Zonder dat de wagen of de bestuur der konden worden geïdentificeerd, verdween het voertuig even plotse ling als het was gekomen. Het gelukte de politie echter om tegen 7 uur de vrachtauto en de be stuurder aan te houden. Dc chauf feur vei-klaarde dat hy dronken was geweest en dat hy zich van het ge hele ongeluk niets wist te herinne ren. Naast hem zittende personen ga ven echter eén duidelijk verslag van het gebeurde; bovendien hingen aan de wagen nog enkele resten van de houten woning. Opening wijkgebouw „Groene Kruis" Stavenisse. Vrijdag 25 Augustus a.s. om 4 uur zal het nieuwe wijkgebouw van de vereniging ,,Het Groene Kruis" te Stavenisse door de heer jhr. mr. A. F. C. de Casembroot. Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland, worden geopend. Koninklijke onderscheiding. By Koninklyk Besluit Is toegekend de eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, in zilver, aan K. K. Maartensc. voorman, leer meester der zetterij by Oosterbaan en Le Cointre N. V. r —!-'*■kk'-s- Uitgevers te Goes. korte zitting gehouden, waarin werd besloten tot de bouw van zeven nieu we woningen namelijk een diiplex- woning aan de Varemarkt en 6 wo ningen aan de Regenboogstraat. Na een korte discussie, waarbij de heer C. Hoek aandacht vroeg, voor bouw volume ten behoeve van gerèpa- triëerden en de heer Catshoek aan drong op vaststelling van een afleve ringstermijn. door rheiftnatiek. spit, ischias, hoofd en zenuwpijnen is onnodig. Togal bevrijdt U snel en afdoende van die pijnen. Togal baat waar andere mid delen falen. Togal zuivert de 'nieren, is onschadelijk voor hart en maag. By apoth. en drog. 0.83, 2.08, 7.94 Veer Breskens-Vlissingen was Zondag overbelast. Wie op drukke dagen vandll Zeeuwsch Vlaanderen naar het Noor-' den reizen moet. denke er aan het niet op de laatste aansluitende busverbin ding aan te laten komen. Verscheidene' malen gebeurt het dat "de Provincfote boot door overbelasting van het druk. kc autovervoer aanmerkelijk verfrav •ging ondervindt en dit is dan de; oor zaak dat vele reizigers die nog vorder dan Rotterdam moeten, gedupeerd worden. Ook 11. Zondag was dat- weer het geval. Het reizend publiek ."eet er dus .cjx drukke dagen goed aan niet, tot de laatste verbinding te wachten. Zeeuwse burgemeester in Oud-Rotterdam. IN HISTORISCHE KLEDIJ Maandagavond heeftde burge meester van Kerkwerve met fcyïx echtgenote en enkele vrienden, allen gehuld in de historische kledij .uii^ de 17e eeuw,.een officieel bezaek.gc;ïI bracht aan Oud-Rotterdam.' Aai* -de ingang ven h't t.,"2v£l,h\5 ."o- - gewacht door het zo populaire schttj.? lersorkest, dat nun naar nci.riói -.qj Weena geleidde. De kleurige stoet - de heer en mevrouw Baas en hun vrienden waren gezeten in een sier lijke sjees, getrokken door .twee fox- se paarden had de volle belang stelling. Op het Hof van Weena heette de dienstdoende burgemeester van Qycl- Rotterdam zijn Zeeuwse collega har telijk welkom en overhandigde hem. een buil als blijvende hexinnering aan", dit aardige bezoek. Burgemeester Baas op zyn beurt bracht een toast uit op Oud-Rotterdam, waarby hij de hoop uitsprak, dat van de schit- terende fontein, welke de tentoon-- stelling Rotterdam-Ahov is gewor den, ook een druppeltje neer zal kla teren op zijn zo geliefd Kerkwerve. Nog geruime tijd bleef men in in tieme kring gezellig bijeen. Vissersfamilie in Arnemuiden wordt uit de nood geholpen. Met alle macht wordt thans .ge werkt aan een actie tot inzameling van gelden om de zwaar getroffen familie Marijs te Arnemuiden uit cle nood te helpen. Zoals mén zich zal. herinnex-en. verloor deze familie kort geleden na een aanvaring nabij West- kapelle haar vissersschuit en daar door haar broodwinning. Iedere dag wordt door zes of acht meisjes uit Arnemuiden gecollec teerd op de tentoonstelling „Rotter- dam-Ahoy" in de Maastad Deze col-, lecte heeft tot nu toe een behoorlijke opbrengst. Voorts zijn en worden aan tal van Zeeuwen in de provincie cir culaires gezonden, waarin aangedx-on- gen wordt op het schenken van een bydrage. Met spanning wordt ge wacht op het uiteindeiyk i'esultaat. van deze actie. Tot nu toe is dit nog niet zo groot als men had gehoopt,, maar toch ook niet onbevredigend. Het is uiteraard de bedoeling van deze inzameling om de familie Marijs zo spoedig mogelijk in de gelegenheid te stellen weer uit te varen. Men hoopt voor een nieuwe bóót ,een grondkapitaal bijeen te krijgen, waar op de belanghebbenden dan een hy-, potheek kunnen nemen. Aanbesteding bouw raadhuis Aardenburg. Dinlfaag werd namens het gemeen tebestuur van Aardenburg openbaar aanbesteed het slopen van het tegen-" woordige raadhuis en het bouwen vp n een nieuw raadhuis op dezelfde plaats, n.l. aan de Grote Markt. Ont- werper van het nieuwe raadhuis .is architect Joh. A. Wentink te Baai'n. Er wax-en dertien inschrijvingen, welke als volgt luidden: Vermeulen's BouwbèflrHf te Corkum 104.777 firma Heykamp te Middelburg 106.060; J. A. Mol te Breda 109 30; Sj. de Vries te Bi-eda 116 400; firma A J Dierick-Ghuys te Aardenburg 116.909; gebr. v. d. Poel tc Terneuzen 117.300; firma Potter Co. te Breda 117.800; V, Verstraete te Hoofdplaat 118.500; firma J. Daansen te Aardenburg 121.270; firma Bar ra te Oostburg 122.000; L. de Bruijn Zn. te Aar denburg 122.300: C. v. d. Klippe te Vlissingen 146.000; L. v. d. Klippe en J. Lagasse te Vlissingen f 162.8QQ. De begroting bedroeg 114.620.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 2