Bliksemtocht over Zuid Beveland Vijf-minutenbezoeken in Zeeuwsch-Vlaanderen Historisch moment op de Markt in Goes en Kapelle Zeeuwse kralen als schoonste geschenk KLANKEN uit de AETHER PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 21 AUGUSTUS 1950 Tussen half zes en tien minuten over acht speelde zich Zaterdagavond het Koninklijk Bezoek aan Zuid Beveland af. In anderhalf uur. Maar deze negentig minuten brachten gecomprimeerd wat elders was uitgestreken over een langer tijdsbestek. Nauwelijks was in Perkpolder de Bevelandse wal betreden, of plotseling omringde een deinende, vreugdevolle menigte de koninklijke stoet. Daar stonden de trotse Bevelandse boerinnen, met haar kraakheldere brede kappen, daar stonden ze, de fruitboeren in hun stemmige zwart. Tot in de toren van Kruiningen waren de toeschouwers geklommen, die beneden geen plaats vonden en zó gegrepen waren zelfs de Hollandse journalisten door het geschrei der kleuters, die in de massa in het centrum eensklaps niets meer zagen van wat zij gehoopt hadden te zien, dat al die ridders van de pen een kleuter op hun schouders namen en hen zo aan hun trekken deden komen. Kruiningen werd overtroffen door Goes. In geen stad van Zeeland was de drukte zo imponerend. Acht rijen dik stonden hier en daar de men sen langs de weg van de koninklijke stoet geschaard. In Goes, op de Markt, in het grijze avondlicht, het kleppen van de klok boven het monument voor de verzetsstrijders. De krans, het Wilhel musDe stilteWie zal dit ooit vergeten? En tot besluit dan Yerseke Zuid-Beveland heeft uit zijn negentig minuten gepuurd wat er uit te puren was. Het was om nooit te vergeten Ja, dat was al dadelijk hartelijk, dat begroeten der hoge gasten in Perkpolder door de burgemeester van Kruiningen. de heer M. Vogelaar, maar schoner nog werd het in Krui ningen zelf, waar een golf van oranje en rood wit blauw uit de menigte op steeg toen de jeugd de honderden vlaggetjes zwaaide, waar de raadsle den werden voorgesteld, waar Schel- degalm op de muziektent speelde en waar Jannie Krombeen bloemen aan bood en Pauw Louisse en de meisjes Oldeman. Harthoorn en Polvliet pop pen en tenslotte E.M.M. opgewekt musiceerde. Na Kruiningen stonden op de kruispunten der wegen dichte, dei nende menigten. Bij het betreden van Goes werden burgemeester Sehim- melpenninck van der Ove. de wethou ders J. Straub en J. Q. C. Lenshoek en de raadsleden van Kloetinge voorgesteld en scjionken Riek Jelle- raan en jhr. Alexander Willem Schimmelpenninck van der Ove fruit en het meisje de Blaay babbelaars en voegde burgemeester mr. W. C. ten Cate van Goes zich in de stoet. IN GOES. Het geduld van de wachtenden werd even op de proef gesteld. Tien minuten voor zeven zou de stoet ar riveren en toen dan ook drie minu ten later de geluidswagen van de rijkspolitie de Markt opzwenkte, ging een golf van enthousiasme dooi de wachtenden. Door de versterker werd echter medegedeeld dat de Ko ningin nog niet op koinst was. Het was slechts een controle van het par coursOm acht over zeven brak het grote moment aan. Vanuit de verte kwam het gejuich steeds meer nader bij en daar verscheen de stoet, met in èen van de eerste wagens, de burgemeester van Goes. mr. W. C. ter. Kate, die de koninklijke gasten op de Patijnweg aan de grens der gemeente had verwelkomd. Voor de kleurig met bloemen versierde trap van het stadhuis hadden de raadsle den met de secretaris en de inspec teur van politie zich opgesteld, ter wijl him dames een plaats op de trap hadden toegewezen gekregen. KRAXSLEGGIXG. Nadat genoemde heren aan de Ko ningin en de Prins waren voorge steld, en Dieuwke ten Kate Hare Ma jesteit een theemuts in de vorm van een Zuid-Bevelandse boerin had aan geboden, begaf de Koningin zich in gezelschap van burgemeester Ten Kate naar het gedenkteken in de kleine stadhuistoren, dat juist Vrij dag van een fraai smeedijzeren hek, vervaardigd door leerlingen van de Ambachtsschool, was voorzien. Z. K. H. Prins Bernhard werd ver gezeld door wethouder J. J. van Mel- le. En terwijl de klok hierop haar eer ste tonen deed horen, legde H. M. aan de voet van het monument de krans, die door twee marechaussees in groot uniform met kolbak, werd aangedra gen. Op de anders zo rumoerigee Markt was het stil geworden, het kermis gerucht was verstomd en verder was er alleen de klok, die haar heldere tonen over de vlaggende stad uit strooide. Stil stond de Landsvrouwe aan de voet van de oude toren, op de plaats waar eeuwen geleden de von nissen van de Goese magistraat ten uitvoer werden gebracht. Ter weerszijden van het monument stonden vijf familieleden van geval len verzetsstrijders, mevr. J. Klaaij- sende Leeuw, mevr. M. D. de GrootSiervogel, mej. M. Corstan- je, mej. A. W. van Melle en de heer j. de "Graaff, die aan de Koningin en de Prins werden voorgesteld. En hierna hief de Goese musicus Adriaan Kousemaker de dirigeerstaf en onder zijn leiding lieten de twee Goese muziekverenigingen „Eupho- nia" en „Hosanna" gezamenlijk plechtig het „Wilhelmus" over de Markt klinken. Met een vriendelijk knikje naar de familieleden van de verzetstrijders, verwijderde H. M. zich van het mo nument, nam afscheid van de auto riteiten en daarna ging het langs het Kerkplein, waar schoolkinderen en verenigingen met vlaggen opgesteld stonden, via Kreukelmarkt en Wil- helminastraat in de richting Kapelle. Vrijwel tot aan de grens van de ge meente, waar burgemeester Ten Ka- te de stoet uitgeleide deed, stonden de mensen langs de weg om het ko ninklijk paar toe te wuiven. NAAR KAPELLE. In snelle vaart langs het druk vlaggende Kloetinge, waar de bevol king zich ook niet onbetuigd liet, ging het naar de Franse begraaf plaats te Kapelle. Aan de ingang werden burgemeester Van Suylekom, Generaal Sitsen, de Franse zaakge- DANK AAN DE GOESE BEVOLKING. De Burgemeester van Goes maakt bekend, dat H. M. de Koningin hem heeft opgedra gen de Goese bevolking harte lijk dank te zeggen voor de vriendelijke ontvangst die Ha re Majesteit en Zijne Konink lijke Hoogheid, de Prins dei- Nederlanden, in Goes te beurt is gevallen. De burgemeester van Goes, Mr. W. C. TEN KATE. lastigde, de heer Mennet en mevrouw Op 't Hoff van de Souvenir Fran cais aan Hare Majesteit en de Prins voorgesteld. Terwijl vanuit de verte het ge beier van de torenklok tot op de stille dodenakker doorklonk, begaf Hare Majesteit zich te voet langs de graven der Franse soldaten, naar het monument waar zij een krans legde. Marechaussee in groot uniform, vormde de erewacht. Na deze plech tigheid zong een koor, samengesteld uit leden van de plaatselijke zang verenigingen, onder leiding van de heer Burger, de „Marseillaise". Na afloop van deze kranslegging werd door het vlaggende en prach tig versierde Kapelle naar de vei lingsgebouwen gereden. De geestdrift was ook in' dit centrum' van 'her Zeeuwse fruitland groot. Oud en jong waren uitgegaan om de Ko ningin en de Prins te zien en te be groeten. Het kranige pijperskorps „Jong Leven" liet een pittige mars horen, toen de stoet voor de veiling halt hield om de raadsleden en de secretaris alsmede de heer E. Kant, drager van de M.W.O. 3e kl„ aan het koninklijk paar voor te stellen. Een enig tafreeltje was het, toen twee peuters, Lettie van Suylekom en Jan Schipper, in Zuid-Bevëlandse kleder dracht, een fruitmand aanboden, wel ke gedragen werd door twee jonge mannen, Piet Philipse uit Schore en Jan Meulpolder uit Biezelinge, even eens in Zuid-Bev. costuum. Voorts boden Jo Balkenende en Marie de Jager, dochters van de beide wet houders, elk een doos pruimen aan, als specimen van de fruitteelt waar aan Kapelle zijn bekende naam ont leent. Om vijf voor acht ging het hierop in snelle vaart op Yerseke aan. Langs de Postweg stonden nog verschillende tractoren en sproeima- chines opgesteld, terwijl bij de Post- brug talrijke inwoners van Wemel- dinge de gelegenheid aangrepen om het passerende koningspaar met toe juichingen hun aanhankelijkheid te betuigen. Het bezoek aan Zeeland was bijna ten einde. Alleen wachtte nog een groots afscheid te Yerseke. IN YERSEKE. Het tweedaagse Koninklyke be zoek aan Zeeland met zyn vele hoog tepunten had geen schoner, grootser en hartelijker slot kunnen hebben, dan Zaterdagavond in Yerseke het geval was. Om acht uur kwam de koninklijke stoet het dorp binnengereden onder een erepoort met de leuze „Leve het Oranjehuis". In de Damstraat bood een met oranje bollen verlichte boom een feeërieke aanblik. De auto's zwenkten de dijk op en wat zich toen aan het oog ontrolde, was als een sprookje uit duizend-en-een nacht. Het gehele haventerrein was feestelijk verlicht en met oranje en rood, wit-blauw versierd en als een erehaag lag daar in de haven de Yersekse vissersvloot, geheel gepa- voiseerd en met de driekleur in top. De duizenden die op de dijk en op de schepen een plaatsje hadden weten te bemachtigen, vormden één deinen de juichende mensenzee, toen het ko ninklijk paar arriveerde. Nadat de burgemeester alsmede de kolonels De Feyter en Stols van de Nationale Reserve waren voorgesteld, schreden de Koningin en de Prins langs de erewacht van de Nat. Reserve met het muziekkorps van de Stoottroe pen naar de haven, waar de raads leden en de secretaris werden voor gesteld. Lily Willemsen, dochtertje van de burgemeester, bood bloemen aan. Door een dichte haag van jubelen de mensen begaven de Koningin en de Prins zich naar de kade waar de „Piet Hein" gereed lag voor het ver trek. De Prinsesjes Beatrix en Irene, ge kleed in eenvoudige rose speeljurk- jes,-stonden op het dek met kinder lijk plezier dit schouwspel gade te slaan. Haar zusje Margriet, die ook aan boord was, lag reeds te slapen. Het afscheid was echter nog niet gekomen. Eerst moesten Wilhelmina Juliana Beatrix Irene Sinke en Huib Zwemer nog een vaatje kreeft aan de Koningin aanbieden en Greta Kie vit en Ans Ossewaarde een vaatje oesters aan de Prins. Mina van Stee had een marsepeinen kreeft voor Prinses Beatrix en Sannie Steketee een doosje met chocolade oesters voor Prinses Irene. Wie kan het ge luk beschrijven van deze twee meis jes in hun witte jurkjes, toen de Prins hen zei, deze cadeautjes zelf maar aan boord aan de prinsesjes te gaan brengen. Een beetje bedeesd, doch met stralende snuitjes gingen Minie en Sannie de valreep op, waai' zij zich van hun opdracht kweten. HET AFSCHEID AANGEBROKEN. Nog enige tijd onderhielden de Ko ningin en de Prins zich met de Com missaris der Koningin en de burge meester van Yerseke en daarop w$rd afscheid genomen. Om twaalf minuten over acht gingen Hare Majesteit en Z. K. H. aan boord. En toen kon de dui zendkoppige menigte, die onver moeid de hoge gasten bleef toejui chen, getuige zijn van een innig, diep-menselijk, huiselijk tafereel tje. Twee prinsesjes, kinderen als ieder ander kind, blij hun ouders weer te zien, kwamen op hen toe gelopen om een heerlijke pakkerd te geven. De verzorgster van de prinsesjes kreeg een hartelijke handdruk en toen was de Koningin voor een ogenblik de doodgewone moeder, die haar kinderen enige vriende lijke woordjes moest toevoegen. Te zamen gingen zij door de salon naar het achterdek en precies te kwart over acht werden de tros sen losgesmeten. De muziekvereni ging „Mozart" speelde een fikse mars, de kreten „Leve de Konin gin, Leve de Prins en Leve de Prinsesjes" werden door duizenden kelen overgenomen. Gul lachend dankte de Koninklijke familie voor dit laatste eei'betoon en daarna voer de „Piet Hein" door de ere haag van vissersschepen en nog lang nagewuifd, de haven uit, de donkerte van de Oosterschelde te gemoet. om Koningin en Prins na deze twee zo vermoeiende dagen, van een welverdiende rust te gaan doen genieten. Optreden van het ballet „De Jonkvrouwen van Zeelandia" in de spiegelglasfabriek te Sas van Gent. De mannen dansen op een reus achtige dikke glasplaat: een vaste bewerking, die iedere grote glas plaat ondergaat. Paarden in Schoondijke, Spiegelglasfabriek in Sas de hoogtepunten. Niet langer dan vyf minuten duurde, behalve in Schoondijke en Sas van Gent, liet bezoek aan de gemeenten in Zeeuwsch Vlaanderen. Vyf minuten. Driehonderd secondenAch, zy waren overal veel te snel voorby Maar was er sciioner bewys van aanhankelijkheid aan het Vorsten huis, van liefde voor Oranje denkbaar, dan de zorg, waarmede men zicli allerwege op dit koninklijk bezoek had voorbereid en de geestdrift waar mede men van de vijf minuten maakte, wat cr van te maken was? Overal was de bevolking uitgelopen, overal was versiering en vaak zeer smaakvolle aangebracht. Niets was achterwege gelaten om juist Zeeuwsch Vlaanderen tot een herinnering voor het koninklyk paar te maken. Dankbaar stemt het, dat deze inspanning met volledig succes werd gekroond. Het bezoek aan dit deel van Zeeland droeg, door het on gedwongen karakter, een geheel eigen cachet. Ook in de gemeenten, die niet door H.M. de Koningin en Prins Bernhard werden bezocht, heerste feestvreugde en wapperden de vlag gen. Velen waren des middags naar de plaatsen getrokken, waar de stoet passeerde om het koninklijk paar te zien. IN BRESKENS. Daardoor was Breskens Zaterdag middag overvuld met duizenden be zoekers, die zich zowel bij de aanleg plaats van de provinciale boot als bij het Spuiplein hadden opgesteld. De vissersvloot was fraai gepa- voiseerd en het moet wel, dat H.M. de Koningin en Prins Bernhard een echt feestelijke indruk kregen, toen ze met dë veerboot de haven bin nenkwamen. Onmiddellijk begaf het gezelschap zich in de auto's, die naar het Spui plein reden, waar alles voor de of ficiële ontvangst gereed was. Toen het gejuich van ae duizenden toe schouwers wat verminderd was, klonk het gezang van de schoolkin deren, die op het Spuiplein opgesteld waren en lustig hun vlaggetjes lie ten wapperen. Burgemeester J. A. Eekhout •egt! ichaj voor. Marian Eekhout en Hannie de Hulster boden daarna bloemen aan namens de Oranjevereniging en Marie Leenhouts en Sari Verduin boden versnaperingen aan uit de drie dropfabrieken van Breskens. Het was een ontroerend moment toen een Indonesische kleuter begroette het koninklyk gezel schap en stelde de raadsleden uit het kamp, geheel buiten het program om, bloemen aanbood aan H.M. de Koningin. In langzaam tempo en onder tel kens oplaaiend gejuich werd door Breskens gereden naar Schoondijke. Onder weg werd gestopt bij de gemeentegrens van Groede, waar door burgemeester J. C. Everaars de ï'aadsleden aan het koninklijk paar werden voorgesteld en bloenien wer den aangeboden door Henriëtte Go- vaert, en 4 paar jonge duiven door Jopie Behage en Josina Brakman. Behalve de raadsleden werden aan H.M. voorgesteld, de heren J. de Koster, ridder M.W.O., H. van Peene en P. Leenhouts. IN SCHOONDIJKE. In sneller tempo werd nu naar Schoondijke gereden. Daar kreeg het koninklijk paar een indruk van de verkeersmoeilijkheden, die in deze gemeente, waar de herbouw in volle gang is, thans nog bestaan. Op de Brink weerklonk behalve het gejuich van de vele schoolkinde ren en ouderen ook het gehinnik van 50 prachtige Zeeuwse stamboekpaar- den, die de trots vormden van de Zeeuwsch-Vlaamse paardenfokkers. Bloemen werden aangeboden door Ineke Luteijn, Farry Lako, Saartje Verhagen en Ineke Spierenburg. Het gezelschap, dat de auto's ver liet werd door burgemeester F. A. van Roosevelt «voorgesteld aan de raadsleden. De troepen van de Kon. Ma- réchaussée, (lie in hun fraaie uni formen een keurige indruk maak ten, werden geïnspecteerd en H. M. dc Koningin met Prins Bern hard wandelden langs de stam- boekpaarden, waarvoor de Prins in het bijzonder grote belangstel ling toonde. Langs de versierde straten, waar het Koninklijk paar herhaaldelijk een ovatie kreeg, werd de tocht ver volgd naar Hoofdplaat. HOOFDPLAAT. In Hoofdplaat, dat keurig was versierd, werden door burgemeester De receptie in de Burgerzaal van het stadhuis te Middelburg. Mr. Bolkestein (geheel rechts) stelt de genodigden voor aan de Konink lyke gasten. J. F. C. Temmerman de raadsleden voorgesteld. Bloemen werden aangeboden door Caecilia Temmerman. BIERVLIET. Te Biervliet zongen bij de aan komst van de stoet de schoolkinde ren een lied onder begeleiding van de Kon. Harmonie. Burgemeester A. P. Kostense stelde de raadsleden voor. Er werden bloemen aangeboden door Liesje Kostense. Als geschenk wei'd aangeboden een album met reproduetie's van de gebrandschilderde ramen in de Ned. Herv. Kerk. PHILIPPINE. Deze mosselgemeente was in feesttooi. Burgemeester P. J. L. van Hoek leidde hier de ontvangstcere- monie en stelde de raadsleden voor. Mej. A. Everaart en de heer G. Kou semaker boden schelpenpoppen en mej. G, Rammelo fruit aan. De enkele minuten waren te snel voorbij en on der liet gejuich van vele honderden reed de stoet voort. IN SAS VAN GENT. Door de Zandstraat en langs het drukke Kanaal van Terneuzen, be reikte de stoet Sas van Gent. Voor het gemeentehuis ontving burge meester R. A. J. den Boer het ge zelschap, waarna de kennismaking met de raadsleden volgde. Bloemen werden aangeboden door Son ia Ack" en Zeeuwss boterhnbb"- laars door Kees den Boer en Lia de Groff. Bij het passeren van de Nederlandse grenspalen bleken deze fraai versierd te zijn. De douaneambtenaren stonden onberispelijk in een erehaag opgesteld. H.M. de Koningin en Prins Bern hard begaven zich daarna naar de Spiegelglasfabriek waar zij ontvan gen werden door de directie, de he ren ir. H. A. L. de Bel. ir. C. A. L. Horstman en ir. R. Vallée. In het fabriekskantoor was aanwe zig mons. Manet. chargé d'affaires van de Franse regering, benevens enkele commissarissen, de heren Baron Hely d'Oissel, Baron Thénard en de heer Gérard. Tevens werden hier voorgesteld als leden van de Personeelsvereniging, de heren van Goethem, de Caluwe. Braak, Braam en v. d. Walle. Aan H. M. de Koningin werd een fraaie handspiegel aangeboden, ver sierd met een gekroonde J. en het wa pen van Sas van Gent. Voor Prins Bernhard was er een bijzonder mooi bewerkte asbak en voor de prinsesjes waren er handspiegels met daarop ge graveerd haar namen en het wapen van Sas. De thee werd gebruikt in het kan toor van de fabriek. Een aardige af wisseling vormde het optreden van de balletgroep ,.De Jonkvrouwen van Zeelandia" onder leiding van de ceer E. van Assche. Na het verlaten van de fabriek volgde een rondrit door Sas van Gent, waarbij het enthousiasme steeg tot uit bundige hoogte. Vooral bij de Molen berg, waar de schoolkinderen opge- Nergens zo goed als in Zeeland. Eenparig luidde het oordeel der ni et-Zeeuwse persverte genwoordigers en fotografen: Nergens was bij een ko ninklijk bezoek aan een pro vincie de organisatie zo voor treffelijk en werd de pers het werken zo gemakkelijk ge maakt, als juist in Zeeland. En nergens was een bezoek zo in drukwekkend als hier. Alleen in Zeeland kan ge sproken worden van een groot- j se volksmanifestatie. De gezamenlijke journalisten stellen er prijs op, langs deze weg hun dank te betuigen aan de Regerings Voorlich tings Dienst, de Commissaris der Koningin, de Rijkspolitie en de .verschillende corpsen der ge meentepolitie, de directie der Provinciale Stoombootdiensten en de Federatiecommissie der Zeeuwse Journalisten, die allen op hun wijze deze voortreffe lijke regeling mogelijk maak ten. Zij betuigen tevens hun dank aan de Rijkspolitie, onder lei ding van overste G. H. van Helden, voor de aan de pers betoonde medewerking en de verleende faciliteiten. steld stonden en aan de Westkade, waar vele corporaties een plaats had den gevonden, werd het koninklijk gezelschap levendig toegejuicht. Na een oponthoud van ruim een uur werd Sas van Gent verlaten voor de verdere tocht door Oost-Zeeuwsch Vlaanderen. De hoge gasten legden bizonder veel belangstelling aan de dag bij de wan deling door de fabriek. Met name het aanstampen van het glas voor het bal let der Jonkvrouwen van Zeelandria trok sterk de aandacht. DOOR OOSTZEEUWSCH- VLAANDEREN. Wat te zeggen van de verdere tocht door Zeeuwsch-Vlaanderen? In Westdorpe en Zuiddorpe, in Koe wacht en Sint Jansteen, overal was er het voorstellen van B. en W. en de raadsleden, het aanbieden van ge schenken. muziek en zang. In Sint Jansteen werd een aardige poppenkamer voor de prinsesjes aan geboden door mej. de Looy namens de plaatselijke bedrijven. Hulst spande natuurlijk de kroon. Massaal was de mensenmenigte, schit terend de versiering. Ina Bleijenberg bood hier zilveren hulstblaadjes voor de prinsessen aan. Hulst was een hoog tepunt, omdat hier half O. Zeeuwsch- Vlaanderen zich verzameld scheen te hebben. Benny Warnier overhandigde een schilderij en Pia Truffino offreerde bloemen. Enkele Belgische autoriteiten waren hier aanwezig. Zij boden bloemen aan de Koningin aan. Het waren de arron dissementscommissaris. mr. Meert, de burgemeester van St. Nicolaas. de heer De Vidt. zijn collega van Lokeren, Prof. Tsrjsbaert van Kemseke de heer Roggeman en van Stekene de heer Bohijn. Van..Hulst ging..het via .Terhole en Kuitaart naar Kloosterzande, waar ook de boogschutters van het honderdjari ge Willem Teil opgesteld stonden. H. Baert en C. Staar boden bloe men, mej. A. Collot d'Escury een „pierspcl" aan. Baron Collot d'Escury stelde vervolgens de pachters van het Kroondomein voor, van wie met name de oudste. Jan Eggermont, zich geruime tyd met het vorstelijk paar onderhield. X'amens de pachters bood hij een Zeeuwsch stel bloedkoralen halssierselen met gouden slot aan. De voorzitter van Willem Teil, de heer Buysroege. werd eveneens aan H.M. de Koningin voorgesteld. Toen ging het snel op Perkpolder aan naar Zuid-Beveland, Voor het verdere verslag zie men elders in dit nummer. DINSDAG. Hilversum I: 7. 8. 13. 18. 20 en 23 Nieuws. 7.15 Gramofoonmuziek. 8.15 Gramol'oonmuziek. 9 Withold Malcuzyns- ki, piano. 9.35 Aubade. 10 Morgenwijding. 10,15 Arbeidsvitaminen. 11 Sopraan en piano. 11.30 De wekker. 12 Pierre Palla, orgel. 12.40 Pianoduo. 13.25 The Skymas- lers. 14 Johan Verster, piano. 14.30 Ra dio Matinée. 16.30 Hiep Hoera het is va- vantie. 17.30 de Stem van Amerika. 18.15 Tom Erich, piano. 18.30 Dolf van dei- Linden en zijn orkest. 19.15 Vertier en plezier. 20.15 Theater-orkest. 20.55 Het tweede bedrijf van „De Keizer van Ame rika". 21.20 The Avroleans. 21.55 Buiten lands overzicht. 22.10 La Sonnambula. opera. 23.15 Reportage wielrennen. 23.35 —24 Festival Debussy Orkest. Hilversum II: 7. 8. 13. 19. 20 en 23 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Minnestrelen. 7.45 Morgengebed. 8.15 Pluk de dag. 9 Moeders wil is wet. 9.35 Lichtbaken. 10 Wie komt er in mijn hok je? 10.15 Maastrichts stedelijk Orkest. 11 Onder ons. 11.30 Viool en piano. 12.03 Lunchconcert. 12.33 Lunchconcert. 13.20 Orkest zonder naam. 14 Klankbeeld. 15 Zangrecital. 15.30 van heinde en verre. 16 De Zonnebloem. 16.30 Ziekenlof. 17 Vertelling. 17.15 Lang zullen ze leven! 17.45 Regeringsuitzending. 18 Benjamino Glgli zingt. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Re geringsuitzending. 19.25 Dit is leven. 19.40 Amusementsorkest. 20.12 Klaviertrio. 20.55 Omroepkamerorkest. 22 Wolfgang Schneiderhan. 22.40 Bewaar het U toe vertrouwde pand. 23.1524 Licht avond concert. ZON EN MAAN. 22 Augustus Zon: Op 5.34 Onder 19.5 Maan: Op 17.19 Onder 23.3 22 Augustus Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG WATER U.+NAP 8.19 1.77 8.48 1.96 9.19 2.08 9.30 1.44 9.50 1.62 U.+NAP 20.57 1.72 21.23 192 21.55 2.03 22.08 1.36 22.25 1.54 LAAG WATER u.—NAP u.—NAP 2.08 1.67 2.41 1.85 3.15 1.99 2.40 1.34 3.10 1.57 14.36 1.43 15.10 1.62 15.44 1.77 15.26 1.01 15.44 1.32

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 6