NIEUWS UIT ZEELAND ZEEUWSE BELGISCHE COMMUNISTISCHE PARTIJLEIDER VERMOORD Brandweer van Kinderstad staakte. De weekmarkt in Oostburg is herleefd Internaat Zeevaartschool werd gesloten. BUNKERS ALS ZOMERVERBLIJF SNIPPERS 8 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 19 AUGUSTUS 1950 Lahaut werd door vier kogels getroffen. .Jtilien- Lahaut, voorzitter van de Belgische communistische party en volkvertegenwoordiger, is gisteravond om half tien in zyn huis te Seraing vermoord. Op dit tydstip reed voor het huis een auto voor, waarvan de inzittenden uitstapten en aanbelden. Lahaut, die samen mot zyn vrouw thuis was, deed zejf open. Hy was in hemdsmouwen. Op het moment, dat hy de deur open deed, vuurden twee mannen vier kogels op hem af, waarna zy in pylsnelie vaart wegreden. Eén van de kogels kreeg Lahaut in het hoofd, de drie an dere in het lichaam. Hy kon nog een tiental meters lopen, maar stortte toen dood neer. Het parket is onmiddellijk met het onderzoek begonnen. ...Lahaut, een voormalig mijnwerker, is gedurende vijf jaar voorzitter van de communistische pal-tij geweest. Hy Was 65 jaar. In 1932 werd hij tot lid van de Ka- mèiv van Volksvertegenwoordigers ge kozen. In 1941 werd hy door de Na zi's gearresteerd en tot de bevinding in Duitsland geïnterneerd. Hy speelde een belangrijke rol bij de besprekingen over de terugkeer van koning Leopold in de eerste jaren na de oorlog. Lahaut, een krachtig tegenstander van koning Leopold, veroorzaakte vorige week opschudding, toen hij tij- Geslaagde tegenaanvallen bij Taegoe en Pohang. Vliegveld heroverd. Gisteravond werd uit Korea ge meld, dat een tegenoffensief van do troepen der Ver. Naties by Taego re sultaten had opgeleverd. De Noorde- ïyke troepen werden verscheidene km teruggedreven. Zuid-Koreanen, gesteund door Ame rikaanse tanks, artillerie- en mortier vuur slaagden er in Pohang en Kig- je te heroveren. Het door de Amerikanen bezette vliegveld, tien km ten Noorden van Pohang, is echter nog niet te gebrui ken. Engeland heeft om te beginnen 6000 man landstrijdkrachten aange boden voor de stryd in Korea. Dit is gisteravond door Senator Lucas be kend gemaakt. Engeland had tevens alle marinestrijdkrachten in de Ja panse wateren bevel gegeven aan de strijd deel te nemen. Dertien landen hebben thans directe militaire hulp aan de V.N. aangeboden. De Deense regering zal het motorschip „Jut- ïandia" als hospitaalschip naar Ko rea zenden. Als een Atlantisch land wordt aangevallen... Dan atoombommen. Senator Scott Lucas, democratisch leider in dc Amerikaanse Senaat, heeft Vrijdag verklaard, dat „indien de communisten een land van het At lantisch Pact aanvallen, de V.S. atoombommen zullen beginnen te gooien, waar dit de meeste schade aanbrengt". Lucas, een van president Trumans „vier grote luitenants" in het Con gres, die elke week op het Witte Huis bijeenkomen, legde deze verkla ring af in zijn kiesdistrict in Illinois. De verklaring werd heruitgezonden te Washington. Sigaretten boven 0.70 per pakje worden extra belast. Ten einde tegemoet te komen aan de door de commissie van voorberei ding over het wetsontwerp tot wijzi ging van de omzetbelasting op siga ren en sigaretten geopperde wens om de grens voor de duurdere siga retten die extra belast worden te brengen van 0.60 per 20 stuks tót 0.75 per 20 stuks, heeft de mi nister van Financiën na ampele over wegingen besloten die grens te bren gen op 0.70 per 20 stuks. Hij heeft daarby met name laten gelden dat de sigaretten van 0.70 per 20 stuks tot de normale, veel gebruikte sigaretten kunnen worden gerekend en dat by brengen van de grens tot 0.70 per 20 stuks in veel mindere mate een verschuiving in 't verbruik van sigaretten zal optre den. Juwelendiefstallen aan de Franse Rivièra. Gisteren is aan de Franse Rivièra 6e vijfde juwelendiefstal in twee we ken "gepleegd. De dieven gingen aan rhaal met juwelen ter waarde van millloen francs, geroofd uit de wo ning te Menton van mevr. Tardieu, weduwe van de voormalige Franse oud-premier. Het nieuws van de diefstal volgde enige uren na dc bekendmaking, dat Rene Bolore, vóór de oorlog in to neel klingen bekend als Line jPIevert, beroofd was van diamanten broches en andere juwelen, waarvan de waar de op 15 mlllioen francs wordt ge schal. De diefstal werd gepleegd in de woning van het echtpaar Bolore te Neuilly, bij afwezigheid van de be woners, die met vacantie zijn. De heer Bolore is een bekend fabrikant van sigarettenpapier. De juwelen la gen in een la van een kast in de slaapkamer. Belgische regering krijgt vertrouwen van Senaat. Na de Belgische Kamer van Volks vertegenwoordigers heeft thans de Senaat rnet 82 tegen 6l stemmen (socialisten, liberalen en communis ten) bij 1 onthouding, zijn vertrou wen uitgesproken in de homogeen- katholieke regering-Pholien. dens de beëdiging van prins Boüde- wijn als staatshoofd de plechtigheid onderbrak met de uitroep „leve de republiek". Seraing ligt by Luik, het centrum van ernstige incidenten na de terug keer van ae koning. Waddenzee gesloten gebied voor mosselvisserij. In verband met de inventarisatie van de mosselvoorraad in de Wad denzee, is het z.g. vrye gebied aldaar gesloten voor vissery met mosselen-, oesters- en wilkenvistuig. Dit is nood zakelijk om na te gaan, of er dooi de Zeeuwse vissers nog mosselen zouden mogen worden weggehaald, die zij dan leveren aan het Aan- en Verkoopkantoor te Bergen op Zoom. Het bedoelde gebied loopt beoosten de lijn, uitgaande van de Spitse to ren van Uithuizen over de molen van de Lauwerpolder. „Salaris" werd niet uitbetaald. Kinderstad, Vrijdag Do brandweer van de gemeente Kinderstad heeft vandaag het werk neergelegd. Een woordvoerder van de vakvereniging verklaarde, dat zijn mannen ontevre den waren door het niet uitbetalen van het overeengekomen loon, te we ten een rol zuurtjes. Hoewel de eisen 'van de stakers kort na het neerleggen van het werk werden ingewilligd, neb ben de brandweermannen toch gedu rende de rest van de dag de lijn ge trokken, Dit, naar men ons mededeel de, om het gemeentebestuur duidelijk te maken ,dat dergelijke dingen niet ongestraft kunnen gebeuren en om eventuele herhalingen te voorkomen. Het werk zal Zaterdag in volle om vang hervat worden. Ook voor de andere takken van dienst was het een veelbewogen dag. Vandaag kwam nameiyk Radio Neder land Wereldomroep om een reportage ;te maken van het leven in Kinderstad. In September zal dit klankbeeld uit gezonden worden. Verschillende at tracties van Kinderstad werden óp platen opgenomen, terwijl burgemees ter Bikker vlot alle vragen beant woordde. Wij kregen de indruk, dat een aantrekkelyk geheel ontstaan is. Des avonds concerteerde de Ko ninklijke Harmonie ,,Ons Genoegen" op het podium van Kinderstad. On danks de koude wind kwamen velen de jubilerende vereniging beluisteren. Het programma bestond goeddeels uit populaire muziek, wat zeer in de smaak viel. Na het concert voerden vier paren een „quadrille des lanclers" uit. Uit de reactie van het publiek bleek dui delijk, dat de oude danskunst nog niets van haar charme verloren heeft. Een hartelijk applaus beloonde de dan seurs en danseuses voor hun fraaie, harmonische uitvoering van deze eer tijds zo populaire dans. „DE GRENSWISSELKANTOREN N.V." bieden U de hoogst mogelijke service bij het opnemen van Uw deviezen voor tourisme en zakenreizen Inlichtingen worden U gaarne verstrekt door onze kantoren o.a. te ROOSENDAAL (STATION) WERNHOUT (GRENS) PUTTE (GRENS) VLISSINGEN (HAVEN) De kramen staan er weer. De weekmarkt te Oostburg is her leefd. Dat is een belangrijk gebeuren, want daardoor heeft Oostburg weer 'n stuk oorlogsmisère overwonnen en herneemt Oostburg zijn oude functie van marktplaats. Tot voor kort werd Oostburg op de marktdag hoofdza kelijk bezocht door landbouwers, zaadhandelaren en verkopers van landbouwmachines, die hun zaken voornamelyk in de café's afdeden. Voor dames had de marktdag toen niet zoveel aantrekkelyks. Zodra ech ter het nieuwe marktplein gereed was, kwamen aarzelend de eerste marktkooplieden. Er verrezen enkele kramen en een standwerker probeer de zyn geluk. Blykbaar ging dat naar wens, want steeds meer marktkooplieden ver schenen en de bond van marktkoop lieden betrok Oostburg in zijn wer kingssfeer. Deze week was het zo, dat er op de markt, practisch weer van alles te koop was en dat de dames, die naai de markt komen, naar hartelust kon den rondneuzen langs de kramen. De bewoners van Oostburg zyn met deze vooruitgang byzonder ingeno men. Onder de winkeliers zyn de menin gen verdeeld. Sommigen zijn 'n ietsje beducht voor de concurrentie. Ande ren zyn van opinie dat een markt drukte en vertier geeft waarvan ook de winkelbedrijven profiteren. Zij zeggen: hoe meer mensen naar Oost burg komen des te beter, want we zien liever, dat ze naar de Oostburg- se markt gaan, dan naar een markt elders in de provincie. Bovendien en dat is het belang rijkste hoort by een centrum-ge meente nu eenmaal een weekmarkt en iuist uit het terugkeren van de weekmarkt biykt, dat Oostburg een echte centrum-gemeente is! Buitenlandse studenten leverden kranig wenk. De buitenlandse studenten, die ge durende drie weken op Walcheren grondwerk hebben verricht en die gelegerd waren in het D.U.W.-kamp te Biggekerkc, zijn gisteren vertrok ken. Van de zijde van de Dienst Uitvoe ring Werken te Middelburg verna men wy, dat men zeer te spreken is over de werkprestaties. Deze waren beter dun voorgaande jaren. Het grondwerk voor de aanleg van een nieuwe weg nnby Biggekerke hebben de jongens practisch klaar gekre gen; voor dc afwerking bestond geen tyd meer, iodat dit in D.U.W.-ver- band verder zal geschieden. Rijkslandbouwconsulent belast met landbouwonderwljs- aangelegenheden. By beschikking van de Directeur- Generaal van de Landbouw is, te re kenen van 1 Augustus 1950. aange wezen als Ryksconsulent, belast met Landbouwonderwys-aangelégenheden in Zeeuwsch Vlaanderen, de heer L. van Dyk. directeur yan dc Rijksland- bouwwinterschool te Schoonayke. Bedoelde functie omvat o.m. het toezicht op de Lagere Landbouw scholen, de Algemene Landbouwcur- sussen «en', de Landbouwwintercursus- sen voor volwassenen. Een verlies voor Vlissingen. Naar wij vei-nemen is het internaat „Huize Ophlr", waarin een groep leer lingen van de .,De Ruytersohool" tc Vlis singen was gehuisvest, gesloten. Het ge bouw zou bereids een andere bestem ming hebben gekregen. Voor de „De Ruyterschool" Is dit zeer teleurstellend. Overal elders in het land zijn aan zeevaartscholen internaten ver bonden, omdat vele leerlingen niet af komstig zijn uit de pl&ats. waar de school gevestigd is. Dat laatste vei'schynsel deed zich ook in Vlissingen voor en tóen dan ook enke le jaren geleden een internaat werd op gericht, bleek dat in een behoefte te voorzien. De vraag mag gesteld worden of het niet op de weg van het gemeentebestuur ligt om thans in deze leemte te voorzien, door zo mogelijk een gebouw beschik baar te stellen, waarin een internaat kan worden ondergebracht. Vragen over beloodsen van zeeschepen op de Schelde. waarom' ging STAATSSECRETARIS NAAR NIEUW GUINEA? Verschillende Tweede Kamerleden hebben, biykens het voorlopig; verslag over de begroting van Marine, de mi nister de vraag gesteld of het waar is, dat inzake het beloodsen van zee- schepen op de Schelde een overeen komst is getroffen tussen Nederland en België, waar by aan het Nederland se loodswezen 27,5 pet van de te be loodsen schepen werd toegewezen en aan België de rest. Sommige leden hadden er bezwaar tegen, dat alle vlagofficieren in eigen auto's rijden. Zy richtten zich eveneens tegen de vele reizen van de staatssecretaris van Marine, die blykbaar alleen naar Nieuw Guinea is geweest om tc zeg gen, dat de Marine daar gebruikt kon worden. Studentenkampen in Zeeland beëindigd. In de „Schuttershofzaal" te Goes waren Vrijdagavond bijeen de vrou welijke studenten uit het kamp te Wilhelminadotp en de mannelyke studenten uit het kamp te Bigge kerke. Deze avond was bedoeld als afscheidsavond. Na enkele weken (twee groepen van elk drie weken) te hebben doorgebracht in Wllhelmi- nadorp en Biggekerke was voor hen het uur aangebroken van vertrek. De bedoeling is, dat de jongelui, die uit het buitenland afkomstig zijn, met het door hen in het werk kamp verdiende loon nog wat in Hol land blijven bij vrienden en kennis sen, om daarna pas terug te keren naar hun familie. Op deze afscheids avond echter bleek, dat de tijd door gebracht in Zeeland, een prettige was geweest. „Wat zyn de mensen hier allemaal vriendelijk", zo was het oordeel van een Engelse studente, „en wat heb ben wij een hechte vriendschapsband gekweekt onderling". Er was zang. muziek en voordracht, terwijl tenslotte een bal de gezellig heid aanmerkelijk verhoogde. De „Flierefluiters" uit Goes verzorg den het muzikale programma. ZUID-BEVELAND Krabbendijke VERKOPING Vrijdag werd in - het hotel „De Koophandel" te Krabbendyke, ten overstaan van notaris van Werkum, ten verzoeke van de erven wed. L. Verbufg-Balk, 'n woonhuis verkocht, gelegen aan deDorpsstraat. Koper werd A. Kok Czn. voor do som van 2675.—. WEDVLUCHT De postduivenhoudersvereniging „De Luchtbode" te Krabbendyke hield 'n Wedvlucht van Libramont. Afstand 190 km, met de volgende uitslag: 1, 2, 3, 4, 6, 9, 11 en 12 J. Wèstrate; 5, 7 C. Clement; 8. M. Vogel; 10 C. v. Oosten. WALCHEREN Middelburg LELIJKE VAL Een dame, die op Nieuwe Vlissing- se weg te Middelburg fietste, kwam bij het passeren van een ahdere wiel- j rijder met deze in botsing Zy kwam I zo lelyk te vallen, dat zij een her- i senschudding opliep en een sleutel- heen brak. Per ziekenauto werd zij naar het Middelburgs Gasthuis overgebracht. UITSTAPJE. De Hervormde Mannenvereniging „In Dienst der Kerk" afd. 't Zand, maakte haar jaarlijks tripje door het Brabantse land naar de Gelderse Ach terhoek. Via Utrecht en Röterdam, zétte men weder koers naar Zeeland. BOTSING IN SEGEERSTRAAT Een personenauto, die geparkeerd stond in de smalle Segeerstraat te Middelburg, werd gisteren bescha digd toen een autobus van de Stoom tram Walcheren het voertuig wilde passeren. De opening was te smal, waardoor de bus de auto aan dë zij kant raakte en de straat geblok keerd werd. Naar de schuld wordt !n onderzoek ingesteld. Schore STOFFELIJK OVERSCHOT AANGESPOELD. Vrijdagmorgen te omstreeks 10.30 uur, vonden dijkwerkers aan de Zee dijk te Schore het Hik .van een onbe kende man. Het stoffelijk overschot is naar de begraafplaats overgebracht en inmiddels ter aarde besteld. Wemeldingé WEDVLUCHT. De postduivenhoudersvereniging te tVemddlnge, hield een wedvlucht met 44 Jonge duiven van I.lbramont (B.) uit. De uit6lag luidt nis volgt: 1 en 11 M. Schouten: 2 en 4 P. C. Vuijk; S H. de Vries; 6 en 8 M. Jeremiasse; 7, 0 en 10 P. Tolhoek. Ze zijn te Cadzand bijzonder in trek In het prettig wonen ln een bunker? Men zou geneigd zyn deze vraag bevestigend te beantwoorden, wanneer men de opgewekte en gebruinde gezichten van de Cadzandse vacantiegangfrs zlèt, die in dat grens- én duindorp de bunkers bezet hebben. Er is veel belangstelling voor een verbiyf In Cadzand, maar ln het dorp beschikt men niet over voldoende logeer-ruimte, zodat het in gebruik nemen van de bunkers als „logeór- verbiyf" wérkeiyk een uitkomst betekende. Voor het bewonen van zo'n bun ker zyn er in de zomer liefhebbers genoeg. Zij zijn in oxploitatie by de N.V. Zeebad Cadzand Ktevittepolder, onder directie van de heer C. M. van den Broeclte, dijkgraaf van het wa terschap „Het Vrye van Sluis". De bunkers zijn keurig Ingericht. Er zyn dan ook heel wat kosten gemaakt om deze oorlogssouvenirs in te rich ten voor vacantiegangers. Dikke be- tonmuren zijn uitgekapt en meerma len werd van springstof gebruik ge maakt om grote ramen aan te bren gen. De verblyven zyn netjes ge schilderd of gewit, en elke bunker is voorzien van 0 of 7 slaapplaatsen, die gecamoufleerd zyn door lichte gordijnen. Ook de keuken met toe behoren is heel aardig ingericht. Verder zHn er leuke meubeltjes en een vloerkleed en de huürder heeft by het betrekken van de bunker slechts te zorgen voor deken», la kens. lepel», vorken en messen. Zelfs een gascomfoor is aanwezig, waar door men kan koken op nutaga», welk gas eveneens voor de verlich ting wordt gebruikt. Een aantal van deze bunkëfcs zal dezer dagen op de waterleiding worden aangesloten. GASTENBOEK. In Iedere blinker ligt een gasten boek. waarin dé huurders hun in drukken kunnen neerschrijven. Do bewoners van „Do Zeeriieeuw", „Het Sterntje", „De Wulp" en „Dé Kievit" komen uit alle delen 'van ons land en uit élk millieu. Er zyn doktoren, leraren en zakenmensen met hurt ge zinnon. die enthousiast zyn óver het verblijf in de duinbunkers, waar man zo vrij. kan genieten van strand en zee. Onder de badgasten waren er velen, die niet voor de eerste keer hun vacantie in Cadzand doorbren gen. Ook de „eerste-jaars" echter waren vol lof over de nieuwe bad plaats en daarvan getuigen de vaak dichteriykè loftuitingen in liét gas tenboek. Sommige bunkers zyn niet in ex ploitatie by de N.V., daar zij eigen dom. zyn van particulieren én weer anderen mogen niet voor huisvesting gebruikt worden, zodat hot aantal vacantie-bunkers beperkt is. Wel licht kan dat aantal nog uitgebreid worden, als ook de andere bunkers béschikbaar komen! Aardappelziekte in Noord- Zeeland. Door dè landbouwers in het Noor- den van de provincie Zeeland, wórdt thans Zeer geklaagd over het optre den van aardappelziekte. Deze ziek te neemt op sommige percelen en in enkele aardappelrassen zeer ernsti ge vormen aan. Zierikzeeërs naar het feestvierende Naarden. Ter gelegenheid van het 600-jarig bestaan van de herbouwde vesting stad Naarden, zal op één van de feestdagen volgende week een de putatie uit Zierikzee in historisch costüum de oude veste bezoeken en officieel ten gemeentehuizo worden ontvangen. Vlissingen HET OUDE STEMPEL VAN DE JEUGDHERBERG TE VLISSINGEN. Dezer dagen vervoegde zich bij de „vader" van de jeugdherberg „Zonne- hoeve" te Blaricum een trekker. Bij controle van de kampkaart bleek, dat hij op zijn trektocht ook in Vlissingen was geweest; zijn kaart was niet zoals gewoonlijk afgestempeld, doch van een handtekening voorzien. De herbergva der te Blaricum herinnerde zich, dat hij de liaam „Scheldestroom" vaker had gezien en wel op een oud stempel, dat hij in zijn herberg had aangetrof fen. Onmiddellijk stuyrde hij het oude stempel naar de herberg in Vlissingen. Hij vertelde dat de vroegere „vader" van Scheldestroom te Vlissingen, in de oorlog zyn collega van Zonhehoeve had verdrongen. Na de bevrijding kwam de huidige leider terug en vond tussen de achtergelaten papieren van zyn Vlissingse voorganger dit stempel. Zo is „Scheldestroom" te Vlissingen dus geheel onverwachts weer in het bezit gekomen van het oude stempel! GEEN TWEEDE POSTBESTELLING In verband met het Koninklijk be zoek en de afzetting van de binnen stad za.1 vandaag in Vlissingen de tweede postbestelling vervallen. ZWEEDS MOTORSCHIP TE VLISSINGEN. Donderdagavond heeft het Zweed se m.s. „Llon Gate" (Johnson-Line) een vijftal passagiers te Vlissingen in plaats van te Antwerpen aan noord genomen in verband met de aldaar nog steeds voortdurende havensta kingen, De „Lion Gate" is bestemd voor Curasao. GESLAAGD. Te Middelburg slaagde voor het exa men coupeuse, mej. R. Hogcrheidu tc Vlissingen. Oostkapelle STR A ND WED STRIJ D Door dc V.V.V. tc Oostkapelle werd op het strand een wedstrijd in forten bouwen gehouden waaraan zowel kinderen van inwoners als van badgasten deelnamen. Ze waren verdeeld in vijf groepon. )e eerste prhs werd behaald door de froep F, welke bestond uit Gerda iommeljé, Elly Testman, Jan Frailc- ke, Kees Bommeljé. Jan Testman en Riek Poppe. De tweede pry's verwierf groep B. Frans Jacobsen, Jan v. d. Wild, Arle Rotte, Jerinus Jobsc en Suus Lammers. Qc derde prijs groep D: Jos Kooman, Ko Kooman, Jacobus Kooman. Gillis Cornclisse en Rina Bommeljé. De vierde prijs groep C: Leo Francke, Nico Corhellssc, Bart Middendorp, Attie den Hollander. Jo Rotte en Kees Lampei-s. De vijfde prijs groep A: Jac de Voogd. Aart Rotte. Jaap Janse, Hans Barrella en Jan Sciioe. De pryzen waren waardebons waar voor de kinderen konden kopen wat zij het liefst hadden, Er was veel be langstelling, GEVONDEN VOORWERPEN. Te ÖostkapeUe. zijn over de volgende 'gevonden voorwerpen inlichtingen te verkrijgen ten gemeentehuize: riem, kin- :dierportemojnnaïe met inhoud, geldsbe drag, jasje, portemonnaie met inhoud, Schakelarmb., 2 portemonnaies m. inhoud, vest, schopje, vulptn, tabakszak, jon gensjasje, armband, rijzweep, regenjas, haarstrik en zakdoek, snoer kralen, si garettenaansteker,, haarkam met étui, doos shag, voetbalschoen met kous. Arnemuiden WEDVLUCHT. Dc postduivenhoudersvereniging „De Voorn" te Arnemuiden hield een wed vlucht van Dax uit. 'De prijswinnaars waren: 1, 2. 5 en fi B. de.Ridder; 3 p. v. Dalen; 4 H. de Meulmeester; 7 C. de Nooijer Lz.; 8 D. v. d. Ketterij Jz.; 9 P. van Belzen, Voor jonge duiven hield dezo vereni ging een vlucht van Libramont uit. De uitslag luidt: 1 Gebr. v. Belzen; 2 J. Sie- reveld: 3 H, de Meulmeester; 4 Jac. dc Ridder; 5 M. de Meulmeester Ar..; 6 H. do Nooijer: 7 C. de Ridder Sr.; 8 en 10 B. de Ridder; 9 C. de Ridder. BEN NAT PAK. Na zijn dorst gelest te hebben in verschillende café's te Middelburg, geraakte. L, M. uit Arnemuiden, by het naar huis gaan, te water in het kanaal by de Spoorbrug. Op zyn hulpgeroep kwamen een zoon van brugwachter van Leest en brugwach ter v. d. Boomgaard hem te hulp, die er na veel moeite in slaagden de dren keling op het droge te Drenten. Met een nat pak kon hy huiswaarts keren. Westkapelle MUZIKALE RONDWANDELING. Donderdagavond maakte de muziek vereniging O.K.K. te Westkapelle een rondwandeling door het dorp. St. Laurens EEN RIJTOER VOOR DE OUDJES. Het comité Ouden van Dagen te St. Laurens stelt zich voor een tocht voor de plaatselijke oudjes te organiseren op Zaterdag 9 September. Het doel van de reis is de Wouwse Plantage. Vrouwenpolder ONGEVAL. De 74-jarige J. M. te Vrouwenpol der kwam zo ongelukkig van een wagen te vallen, dat enige ledên van de E.H.B.O. hem eerste hulp moes ten vei'lenen. De direct ontboden arts constateerde inwendige kneuzingen. Grijpskerke RAADSVERGADERING. De raad van de gemeente Grijps kerke komt Dinsdag 22 Augustus om 7 uur 's avonds in openbare vergade ring byeen. Op de agenda staan on der meer de behandeling van het ver zoek der Nederlandse Kampeerraad te Amersfoort om subsidie en de vaststelling gemeenschappelyke rege ling schoolartsendienst. Voorts zullen mededelingen worden gedaan over de gehouden aanbesteding en gunning van de verbetering van de Jacob Catsstraat. ZEEUWSCH VLAANDEREN IJzendijke KARNEMELK VLOEIDE OVER STRAAT. Toen .gistermiddag een vrachtauto van de Koena-fabriek uit Vlissingen, vol geladen met flessen karnemelk- sepap op weg was naar Sluiskil, verschoven de flessen. Even buiten de kom van de gemeente IJzendyke, nabij de garage van de heer Iz. van de Sande, vielen 25 kratten met pap op de weg. De pap verspreidde zich direct naar alle kanten, doch inge roepen hulp, die spoedig ter plaatse was, ruimde alles op. Het bleef ech ter nog lange tijd gevaariyk, vooral door de vele glasscherven. ferneuzen 'v'r BESTELWAGEN CONTRA VUILNISKAR. Op dc hoek van de De Jongestraat kwam de bestelwagen Van de heer v. S. in botsing met een vuilniskar, ger duwd door de heer K. Deze werd op het trottoir gedrukt en met een ge- meenteauto naar huis vervoerd, waar dr. Granada een gekneusde rib consta teerde. AANVARING. Bij het afschutten -door de Zeesluis te Terneilzen kwam het sleepschip „Kloet 2" van de Ned. Scheepvaartmij. „Vuican" te Rotterdam in aanvaring met het remmingswerk, dat hierdoor beschadigd werd. Na een borgstelling Kon de „Kloet" haar reis vervolgen. In de buitenhaven te Terneuzen kwam het Deense m.s. St. Croix in aanvaring met de sleepboot Alja en de bijbehorende sleepschepen Jaljo en Fiat. Alle vaartuigen liepen schade oi>. Axel BENELUX ATLETIEK WEDSTRIJDEN. Tijdens de te Kemseke gehouden Benelux athletiekwedstrijden werd mevr. SchliemanStaal uit Axèl tweede op dc 400 meter, terwyi dc heer B. van Dorsselaer, eveneens te Axel, een eervolle vijfde plaats wist te behalen in de 1600 meter cross country. BIJ de te Rotterdam gehouden exa mens voor het diploma meester kleerma ker slaagde, W. Jansen te Vlissingen. Voor het Judo examen (gele band 5e Kyu) slaagde aan de sportschool F. .Tanssens te Bergen op Zoom dc lieer C. Waterman uit Waarde. SCliEPEN DOOR HET KANAAL VAN ZUID-BEVELAND. Gepasseerd op 18 Augustus 1050. Obock, Gras. Somalië, Niol, Oberalp; dc Bruin. Julïer, van Houten, allen naar Dordrecht. Sisilia, v. d. Zee. Laurent, v. d. Kaap, beiden naar Rotterdam. Joseph, Verberght. Assam 4, Noels. Neeltje, Rie- mens, allen naar Amsterdam. Energie 2, de Jong, naar Breda. De Hoop, Linge, n. Lckkerkerk. Zeelands Luister 2, Dnne, naar Delft. Mathilde. Maas. August, Ple- ters. belden naar Kerkdrlol. Waakzaam heid, Meulbroek, naar Yeraeke. Multatu- li, Mik, naar Rhoden. Luctor. v. d. Adel, naar Leeuwarden. Anita, de Geus, naar Middelburg, Sanl 2, Ceulemans, naar Lo- bith; Atlantic, Pijlijzer, naar Arnhem. Tletie, Branbergen, naar Kopenhagen. Rival, Kornet,, naar Werkendam. Looide. Helleman, naar Gorlnehem. Capo, van Oost, naar Lemmer. Joseph 2, Verberght, naar Beverwijk. Obl, Lenaarts. naar De venter. Rheintank 3, Bunsbaeh. Mar- guerlthe, Scherpenzeel. Ursula, Cretel. allen naar Duitsland. Arnica. Rieken- bach. Mont Blanc (5. Beyer. Capricornia, Emahs. Suevia, Nleuwdorp; Arbedo, Er- kelcns, allen naar Basel. Fluvigle 6, Pop- pelier. Express 32, Burgi. Toller 2. Boot. Patyia, Veenstra. Rhenanla 20, Knhl. Ver trouwen, Koster. Potentlla, Heltz. Span- jaarsdiep. Dën Brèejen. GerschnUlp. Friedmann. Louis, de Kundêr. Energie, van Groezen. Maria, Scheljaars. Mare, Thyberghien. Vihila, Ruitenberg. Flevo, Schouwstra. Tlnisia, Bosman. Vinotra 2. Carpenlièr. Damco 38. v. d. Westen. To, Oele. Knollendam. Duynmeljer. Sjhd Brussel, van Kauteren. Umtoerto. Kie- boom. Dumbo, Ruitenberg. Aller, Schip pers. Rlo. Ruitenberg, Secunda, v. d. Zee, allen naar België. WINTERSPORT EUROPESE KAMPIOENSCHAPPEN HARDRIJDEN De Europese kampioenschappen hardrijden op dc schaats voor 1951 zullen op 27 en 28 Januari a,s. ge houden worden in Oslo.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 8