In 1841 bracht koning Willei.. een bezoek aan Zeeland Zeeuwse herinneringen aan Koningin Juliana Middelburg was in feesttooi Zeeuwse Almanak Vele bezoeken aan Zeeland DONDERDAG 17 AUGUSTUS 1950 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 Aankomst met het koninklijke jacht „De Leeuw". Op de vroege morgen van 23 Augustus 1841 stonden honderden en honderden Middelburgers op de Rotterdamsche Kade in hm» stad uit te h\jken naar het koninklijke jacht „De Leeuw". Want met dat scliip zou Koning Willem n zich naar Zeeland begeven om die provincie een bezoek te brengen. En Middelburg was het eerste aan de beurt. Willem II, in 1840 koning geworden, maakte in de jaren 1840 en 1841 reizen naar alle delen des lands. Zeeland kwam in 1841 aan de beurt. De koning verliet Den Haag op Zondag 22 Augustus om half twaalf. In Rotterdam ging hij aan boord van „De Leeuw", met welk schip hij langs Hollands Diep, Volkerak en Mastgat naar Zijpe voer. Daar werd de nacht doorgebracht, en de volgende dag voer de koninklijke gast over do Oosterschelde naar het Havenkanaal van Middelburg, waar de koning in de vroege morgen van de Maandag aankwam. VERSIERING. Van de versiering veel werk gemaakt vele huizen vlagden, er was ook zorg fedragen voor een rijke illuminatie, i ijzonder opvallend was daarbij de over te schrijven van het welkomst- goed Zeeuwsch, de hulde des harten Sg^.(??IT;traat- En„!?et Yas v00,r I hed mt Goes' top tp brengen" Rb' hpt aan wal keel Middelburg een bijzondere vol- i «tappin welfde koning ve^Sko™ doening, toen de koning in de mooie Leef. Koning, voor Uw Volk! het -v---- -i- i..~ -ï-- zomeravond uitreed om de verlich- [juicht: de Koning leve! ting te gaan bekijken. Oranje voor altoos! Dat elke vijand Dinsdag was bestemd voor een L [beve tochtje over het eiland. Langs Se- Voor d'opslag van uw oog, voor ons rooskérke en Oostkapelle ging de' [de reine tolk tocht naar Domburg, waar o.a.'een Van Koninklijk gevoel en liefdevoor En de verslaggever uit die tijd vertelt zijn lezers, dat de koning be groet werd „door de herhaalde ju belkreten eener ontelbare volksme nigte, op de Rotterdamsche Kade zaamgevloeid, om Neerlands Twee den Willem reeds daar, goed rond, gen en nachten achter elkaar werkt, om niet achter te blijven de andere Zeeuwse plaatsen. Zo was door enkele aanzienlijke dames in allerijl een vaandel gemaakt voor de stedelijke schutterij! Om vijf uur in de middag nam de korting deel aan een schitterend diner aangeboden door het stadsbestuur. En in de avond werd een fraaie illuminatie ontstoken. Die dag bracht het einde van het koninklijk bezoek aan onze provincie. Want het gezelschap scheepte zich in op „De Leeuw" om naar Bergen op Zoom te gaan. „Nog van verre op de Schelde straalde den Koning na zijn vertrek de heldere Zon in 't oog, die van den verheven torentop, over de zeven elle hooge, te midden der balustrade vonkelende W opgloorde, een gezigt dat den Ko ning aangenaam verraste en eene poos genoeglijk bezig hield". Zo zag de verslaggever uit die dagen van de Zeeuwse bodem uit de koning kijken naar de verlichting van Zierikzee, die o.a. een heldere zon en een ver lichte W toonde. Vele Zeeuwen waren geridderd; vele notabelen hadden kennis ge- maakt met de koning; vuurwerken van de stad was waren afgestoken; erepoorten waren Niet alleen dat opgesteld; en liederen hadden weer klonken. Laat ons eindigen met een deèl door de burgemeester, die hem bin- nenleide in een fraai versierde tent; waar hem de sleutels van de stad werden aangeboden. De erewacht stond aangetreden; de muziek van de schutterij speelde; de klokken lieten zich horen; de toe schouwers juichten. En langs Dam, Korte en Lange Delft, Grote Markt, Lange Noordstraat, Wagenaarstraat en Balans reed de koning met gevolg naar het Gouvernementshuis. Langs de route stonden o.a. op de Lange Delft „ruim honderd kinderen van de Stadsarmenschool opgesteld die Zijne Majesteit met een fraai Huide gezang ongekunsteld begroeten". „Al zijn wij 't kroost der armen Gods oog verlaat ons niet, Daar Christelijk erbarmen Vaak op ons nederziet." Zo zongen de kinderen. AUDIËNTIE. In het gouvernementshuis volgde een audiëntie, en daarna bezocht de koning het Gerechtshof, de armen school, de tekenacademie, 'n scheeps werf en de Katholieke kerk. 's Middags was er in Middelburg een volksfeest, waarvan het hoogte punt wel werd gevormd door het beroemde mastklimmen. Om half zes begaf de koning zich naar het Stad huis. „Bij het inkomen op de boven- gaanderij werd Zijne Majesteit door een aantal Jonge jufvrouwen uit den aanzienlijken stand met bloemen be strooid, onder welke de Dochter van den Heere Burgemeester, bij het uitspreken van eenige Dichtregelen, Hoogstdenzelven een smaakvollen Bloemruiker aanbood." En tijdens de maaltijd sprak de burgemeester een fraaie toast uit op rijm. „En zij het schoonste loon. o Koning, [U gegeven, Dat vorstenschedels siert, die voor [hun Volken leven: De bloei des Vaderlands en duur- [zaam Volksgeluk." H.K.H. Prinses Juliana plantte op 4 No vember 1947 In het Bellamypark te Vlis singen de eerste hoom voor de herbe planting van Walcheren. VOORAVOND Aan de vooravond van het Konink lijk bezoek aan Zeeland verkeert de gehele provincie in rep en roer. In de steden en dorpenwaar de hoge gasten verschijnen, wordt met man en macht gewerkt aan de versierin gen, die hier sober, ginds verbluffend mooi zijn, maar waarin ieder, die er zijn krachten voor inspande, toch iets heeft willen leggen van de warmte, die er in zijn hart was. Over harten gesprokenHoeveel kinderharten, toebehorend aan dege nen, die Vrijdag en Zaterdag bloemen mogen aanbieden aan de hoge gasten, bonzen vanavond niet in koortsachtig tempo En hoeveel talrijker zijn nog niet de kinderharten, die er zich op verheugen voor het eerst Koningin en Prins van zeer nabij gade te kunnen slaan Zelfs in de dorpen en steden, waar het koninklijk paar niet verschijnt, heerst bedrijvigheid. Het zal er stil zijn, Vrijdag en Zaterdag. Want wie het maar even kan redden, trekt er op uit en wil de luisterrijke stoet aanschouwen. Hoogtijdagen staan voor de deur Morgen breekt de jubel los l ringrijderij werd gehouden. Op die avond was de koning weer terug in Middelburg, waar hij aanzat aan een diner. En de Middelburgers ge noten van een muziekuitvoering van de kapellen van de schutterij en het vijfde regiment infanterie en van 't kijken naar een fraai vuurwerk, „welk genoegen tot laat in den nacht, en wel zonder de minste stoornis der goede orde, voortduur de." NAAR VLISSINGEN. De volgende dag liep het jacht „De Leeuw" weer de haven van Mid delburg binnen, ditmaal met de prins van Oranje en de prinsen Alexander en Hendrik aan boord. Na de offici ële begroetingen vertrok de ko ning met de prinsen naar Vlissingen. Daar had men reeds om zeven uur in de morgen de klokken geluid; daar waren erepoorten opgericht; daar stonden notabelen gereed voor de ontvangst. Abraham des Amorie van der Hoeven hield in de Grote of Sint Jacobslcerk een van zijn be roemde redevoeringen, „die een nieu wen lauwer hechtte aan de reeds zoo rijke kroon van Neerland's groot sten Kanselredenaar." Deze „feest- spreker" sprak over Michiel de Ruy- ter, de moedige held, de vaderlands lievende vlootvoogd, de deugdzame held, en de edele Christen. Want de koning zou in Vlissingen het stand beeld onthullen van deze nationale zeeheld. Het was de gehele morgen donker en somber weer geweest, maar op het ogenblik van de onthulling „stel den de heldere zonnestralen, door de wolken heengebroken, het majestu euze beeld in het schitterendste licht." En de koning wenste toeji de ontwerper Roijer „geluk met het'kind zijner dichterlijke verbeelding, voor welks volmaking hij als een vader gezorgd had." Niet alleen de Ruyter eerde de koning in Zeeland, ook de Zeeuwse kunst had zijn volle aandacht. Want na de onthulling bezichtigde het hoge gezelschap een schilderijenten toonstelling, hoofdzakelijk van Zeeuwse meesters. Daar kocht de koning een schilderij van A. Wulf- faert uit Goes, „welk stuk ons De Ruyters Heldendood in levendige trekken maalt." DE DAMES. In de late namiddag vertrok het gezelschap weer naar Middelburg, waar 's avonds een luisterrijke thé- dansant werd gegeven. „Eene zeer aanzienlijke vrouwenschaar was al daar vereenigd, die aan den Koning werd voorgesteld, en waarmede Hoogstdezelve zich allerminzaamst, lang en onafgebroken, onderhield. De toiletten, die zich hier vertoon den, waren uiterst rijk, smaakvol en prachtig. Het behaagde Hunne Ko ninklijke Hooglieden de Prinsen, met eenige dames deel te nemen aan den dans." GOES EN ZIERIKZEE. Donderdag stonden Goes en Zie rikzee op het programma. Reeds om zeven uur in de morgen arriveerden de koninklijke gasten in Goes. Na enkele bezoeken afgelegd te hebben, werd om elf uur doorgereisd naar Zierikzee. Oorspronkelijk was deze plaats niet in het reisplan opgeno men. De bewoners van die plaats hadden dan ook de laatste drie da- [Uw Volk. Dr. J. M. Fuclis. Het Prinselijk paar in gezelschap van burgemeester inr. B. Kolff te Vlissingen onderweg van de St. Jacobskerk naar het Bellamypark op he Boomplantdag in No vember 1947. Nu Koningin Juliana als staatshoofd haar eerste officiële bezoek aan de provincie Zeeland brengt, leeft de herinnering op aan voorgaande be zoeken, die zfi als Prinses aan deze provincie heeft gebracht. Er is uit voerig over die vroegere bezoeken geschreven en wanneer men die'oude geschriften naleest, dan valt één ding heel sterk op: dat ze nog zo le vend en zo actueel zijn, omdat dezelfde warme 'Oranjeliefde, die toen de harten van de Zeeuwen sneller deed kloppen, ook nu nog leeft in het Zeeuwse volk. Daar is bijvoorbeeld het verhaal van de twaalfjarige prinses Juliana in de oude Abdij te Middelburg'. De prin ses vergezelde haar ouders bij het be zoek, dat deze in September 1921 aan Zeeland brachten en in de Abdij waar de Zeeuwse jeugd, onder wie toen heel; wat meisjes 'uit Westkapelle waren, rondedansjes uitvoerde, bleef Juliana na het vertrek van haar ouders, nog een poosje meedoen met de dansende jeugd. De prinses bezocht Zeeland voor de eerste maal. Ze vergezelde haar ouders naar het Abdijplein, waar jong Zee land op fleurige wijze eer bewees aan de koninklijke familie. De koninklijke familie was naar Zeeland gekomen om een bezoek te brengen aan Middelburg en Vlissingen, in wellce laatste stad toen een grote provinciale landbouwtentoonstelling werd gehouden en voorts om de hulde van de Zeeuwschvlaamse bevolking in ontvangst te nemen, die uiting wilde geven aan haar saamhorigheid met Nederland en Oranje. TWEE JAAR LATER. Twee jaar later, namelijk in Augus tus 1924, kwam de prinses opnieuw naar Zeeland. Uit deze snelle opeenvolging van de bezoeken blijkt wel. dat de belangstel ling vah de Koninklijke familie voor Zeeland eigenlijk steeds verheugend groot geweest is. Op wel zeer bijzon dere wijze is zij aan de dag getreden tijdens het bezoek van de Koninklijke familie in 1924. Een bezoek, dat niet minder dan vier dagen in beslag nam. De vorstelijke personen hebben toen geen enkel deel van de provincie overgeslagen. THOLEN. Op 5 Augustus werd voet aan wal gezet op het eiland Tholen. Eerst werd de stad bezocht en daarna een belang rijk deel van het eiland. Van Stave- nisse werd overgestoken naar Schou wen, waar Zierikzee de Koninklijke gasten een feestelijke ontvangst be reidde. De Woensdag was voor Middelburg gereserveerd. De dag begon met een grootse demonstratie op het Molenwa ter. Het werd een défilé, waaraan niet minder dan 7000 Zeeuwen, vertegen woordigende verenigingen uit alle de len van de provincie, deelnamen, cn dat op H. M. de Koningin diepe in druk" moet hebben gemaakt. Toen zij 's middags in de Statenzaal een rede uitsprak, bracht- zij althans een veran dering in de oorspronkelijke tekst aan om haar grote dankbaarheid voor deze betoging jegens Zeeland tot uiting te brengen. Aan dit officiële bezoek aan de Sta tenzaal en dat aan het Stadhuis, ging vooraf een „gebarenspel", dat onze troffenen, eerst in Vlissingen en later ook in Arnemuiden. waartoe de Ko ninklijke trein speciaal aan het Arne- muidense station stopte, en brachten enige troost. LATERE BEZOEKEN. Nadien heeft de Prinses als jonge vrouw verscheidene'zelfstandige bezoe ken aan Zeeland gebracht. Ze maakte een reis door Zeeuwsch Vlaanderen en later arriveerde ze nog eens met een boot van de Mij. Zeeland uit Engeland te Vlissingen. In Juni 1939 heeft het Prinselijk ge zin met de Piet Hein een tocht over de Zeeuwse wateren gemaakt en velen te Vlissingen en Veere waren toen in de gelegenheid de kleine Beatrix te zien spelen op het dek van de boot. Na de bevrijding maakte Prins Bern- hard als hoofd van de binnenlandse strijdkrachten al spoedig een reis door Zeeland Prinses Juliana kwam eerst later, bracht toen geschenken mee voor de Westkappelse jeugd. WALCHEREN'S HERLEVING. Heel sterk leeft in Zeeland uiteraard nog de herinnering aan het bezoek, dat Prinses Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard op 4 November 1947 aan Walcheren brachten. Zij stonden toen aan de wieg van Walcheren's herleving en de jonge bomen, die toen werden H.K.H. Prinses Juliana temidden van enigofr Bevelandse boerinnetjes tijdens het vierdaagse bezoek van de Koninklijke familie aan Zeeland in 1924. grote dichter P. C. Boutens, zelf Zeeuw I geplant zijn inderdaad de levende te- van geboorte, had samengesteld. Het kenen van die herleving geworden, stelde de overgang van de stad van Prinses Juliana danst op 12-jarlge leeftijd in de Abdij te Middelburg met YValchersc meisjes. Op de achtcgrond het poortje, dat naar de kloostergangen leidt. Spaanse zijde naar Prins Willem van Oranje, juist 350 jaar geleden voor. DE BEVELANDEN. 's Donderdags waren de beide Beve- landen aan de beurt. Voor Noord-Be veland was het de eerste maal, dat dit eiland in een officieel bezoek werd op genomen en de bevolking had de dor pen dan ook in feesttooi gestoken on was overal uitgelopen om de vorstelij ke gasten toe te juchen. De middag was voor ZuïcUBeveland bestemd. Na dat in de Koninklijke trein, die bij het- stationnetje van 's-Heer Arends- kerke stond, de lunch was gebruikt, werd de toen 15-jarige Prinses Juliana in Zuid-Bevelands boerinnecostuum gekleed, waarbij zij door vier boeren dochters met raad en daad ter zijde gestaan werd. Ook deze meisjes kre gen een plaats in een auto in de stoet, welke vervolgens een tocht „door de zak" maakte met Goes als einddoel. Hier werd de Koninklijke familie op het stadhuis wederom officieel ontvan gen, waarna op de Markt een waarlij- ke grootse huldiging plaats vond. DE OVERKANT. De laatste dag was bestemd voor de „overkant", waar zowel in Oost als in West duizenden het Koninklijk gezin toejuichten. Dat zich daarbij ook hon derden Belgen bevonden, gaf aan de tocht door Zeeuwsch-Vlaanderen een eigën karakter. In verschillende ge meenten verlieten de vorstelijke per sonen de auto en kreeg het gemeente bestuur gelegenheid hen officieel te ontvangen. Via Breskens werd ten slot te Vlissingen bereikt. ARNEMUIDEN. Diepe indruk maakte de avond van deze laatste dag. Het was nog slechts kort geleden, dat de Walcherse vissers vloot een zwaar verlies had geleden: een plotseling opkomende storm had niet alleen enkele schepen, maar ook mensenlevens verloren doen gaan. In Vlissingen èn in Arnemuiden waren enige gezinnen in rouw gedompeld, i De Koningin en Prins Hendrik bega- EEN HERFSTMORGEN. Op een stralende herfstmorgen ver trok in de vroegte een extra-trein uit Den Haag, waarin te Rotterdam naast de andere hoge gasten ook Prinses Juliana en Prins Bernhard plaatsna men. Enkele uren later arriveerde de trein te Vlissingen en begaf het gezelschap zich rechtstreeks naar de Jacobskerk, waar als inzet van de dag een inter kerkelijke bijeenkomst werd gehouden. Drie bestuursleden van Nieuw Walche ren reisden in de trein mee en de Prinses onderhield zich geruimen tijd met hen, vol belangstelling informe rend naar de lotgevallen en het herstel van Walcheren. Na de kerkelijke plechtigheid te Vlissingen begaf het gezelschap zich naar het Bellamypark, waar duizenden getuigen waren van het inplanten der eerste bomen op het boomloze Wal cheren. Van Vlissingen ging het naar West kapelle, waar eveneens bomen werden geplant en waar gewandeld werd van de vuurtoren naar de landingsplaats. Kier bereikte deze dag een van zijn hoogte punten. Juichend werden de afzettin gen verbroken en de menigte omstuw de het Prinselijk Paar. Het was een zegetocht. Diepe indruk maakte toen de een voud en de ongedwongenheid, waar mee Prinses Juliana met ieder in haar omgeving sprak. De apotheose lag in Middelburg, waar op het Seisbolwerk kinderen van het gehele eiland aan de herbeplan ting deelnamen. Op de Markt werd het declamatorium „Geborgen land" uitge voerd en met een grootse vlaggenpara- de eindigde deze dag. Prinses Juliana verklaarde bij het afscheidnemen op het station te Mid delburg. dat zij dankbaar was aan de ze dag deel te hebben gehad en dat de vierde November voor haar onverge telijk was. NIEUW LEVEN. Nu zullen Koningin Juliana en Prins Bernhard deze week kunnen zien, hoe de verwachting, die in 1947 bestond zich voor een deel reeds heeft verwer- Het Wereldgebeuren Duitsers in uniform Toen vorig jaar Amerikaanse mili tairen een proefballonnetje oplieten over de heroprichting van een Duits leger waren de reacties in West-Euro pa weinig gunstig. Het overheersen de oordeel was: er is vgf jaar gevoch ten om 't Duitse militairisme te ver slaan, is het dan geen dwaasheid om de Nazi-generaals gelegenheid te ge ven hun verloren macht te herwinnen en aldus een nieuwe bedreiging te doen ontstaan. De herinneringen aan de Duitse overheersing lagen nog te vers in het geheugen om dé gedach ten aan nieuwe Feldwebel en Unter- offiziere te kunnen verdragen. Bo vendien waren er geen aanwijzingen, dat 't arrogante Duitse nationalisme door de ineenstorting van het Nazi regiem plotseling was omgesmeed in een waarlijk democratische ge zindheid. Integendeel, van zulk een gezindheid was weinig te bespeuren. De Amerikaanse en Britse regerin gen, onder de druk van de ongunsti ge reacties, vooral in Frankrijk, haastten zich vorig jaar dan ook te verzekeren, dat van de oprichting van een nieuw Duits leger voorlopig geen sprake zou zijn. Dezelfde overwegingen, die destijds de openbare mening tegen de militai re plannen in het geweer brachten, gelden nu nog. Er is alleen intussen weer al veel veranderd. De specula ties over een mogelijke nieuwe oorlog, de verscherpte tegenstelling de beide grote wereldmachten hebben het Na zi-tijdperk volkomen in de schaduw gesteld. De opvatting wint veld, dat aè gevoeligheden uit het verleden op zij gezet moeten worden voor de har de werkelijkheid van het heden. Hoe is die werkelijkheid in Duits land? De correspondent van „De Volkskrant" heeft aan zijn blad een uittreksel gestuurd van een artikel in het officiële orgaan van de Russi sche bezettingsautoriteiten in Duits land, „Die Tagliche Rundschau". In dat artikel wordt getracht het begrip agressie" opnieuw te definiëren, 'olgens het blad kan er in volksrech- telijke zin van geen agressie sprake zijn, wanneer een deel van een volk in een gewapend conflict gewikkeld wordt met een ander deel van het zelfde volk. Een dergelijke toestand moet als burgeroorlog worden be schouwd en geen ander land heeft 't recht zich in dergelijke „binnenlandse aangelegenheden te mengen". Deze redenering kan beschouwd worden als een juridische rechtvaar digheid vanaf Russische schrijftafels van de overval op Korea. Het feit, dat de redenering opvallend in een Duits blad gepubliceerd werd doet ook denken aan een bewering bij voorbaat, dat een eventuele aanval van de Oostduitse volksrepubliek te gen Westduitsland geen agressie mag heten. Dat versterkt het wantrouwen in de bedoelingen met de „Volkspoli- tie", temeer daar de Oostduitse com munisten hun geestverwanten in Westduitsland hebben opgeroepen tot verzet en sabotage tegen de bezet tingsautoriteiten en de Oostduitse pers hoe langer hoe meer het gevaar lijke woord „bevrijding" in haar kolom men opnemen. Korea heeft geleerd, dat tegen maatregelen op tijd genomen moeten worden. Dus is de vraag actueel ge worden of niet op korte termijn het militaire apparaat in Westduitsland zodanig versterkt moet worden, dat de „Volkspolitie" de lust tot experi menteren ontnomen wordt. De voor de hand liggende gedachte is, dat een Westduits leger wordt geformeerd, dat tegen de Volkspolitie opgewassen is. Herbewapening van Westduitsland is een schending van het accoord van Potsdam, de Russen zullen daartegen zeker fel protesteren. De bewapening van de „volkspolitie" is echter een eerste schending, terwijl het accoord langzamerhand tot een vergeeld do cument geworden is. Voor zover op dit ogenblik valt te voorspellen kómt er een Westduits leger; de Russische politiek werkt 'n verzwakking van alle bezwaren in de hand. ven zich naar de woningen van de ge- Ikelijkt: de door inundatie en oorlogs- Brigadier van politie pleegde diefstallen. In de afgelopen maanden werden in Kralingen tientallen kleine inbraken gepleegd, waarvan men de 51-jarige brigadier van politie J. N. verdenkt, die in zijn woning is gearresteerd. Bij een van de inbraken vond men in het huis een politiefluit, die de man zou hebben achtergelaten, waardoor zgn arrestatie mogelijk is geworden. In totaal zou zijn buit ongeveer 700 en enkele pakjes sigaretten hebben bedragen. Verzoek yan Indonesische regering inzake Westerling verworpen. Het Opperste Gerechtshof te Sin gapore heeft het verzoek tot uitstel van deportatie van Westerling, dat door de Indonesische regering was ingediend, verworpen. De kosten van het geding komen voor de Indone sische regering. Westerling zal thans het land kun nen verlaten, indien de gouverneur van Singapore hem buiten de nood- regelingen volgens welke hg werd vastgehouden, stelt. verwoesting getroffen delen van Zee land zijn op weg naar nieuwe wel vaart. Zij zullen het eiland Tholen zien, dat zwaar geleden heeft .maar nu weer een bloeiend landbouwgebied is. Zij zullen Schouwen en Duiveland zien, dat geïndeerd werd. Nu is het weer op weg een lustoord te worden. Zij zullen Walcheren zien, dat bezig is een algehele vernieuwing te onder gaan. Zij zullen in Zeeuwsch Vlaande ren de noeste vlijt kunnen bewonde ren, waarmee datgene, wat verwoest werd. reeds is of nog wordt herbouwd en zij zullen langs de vruchtbare ak kers en boomgaarden van Zuid- en Noord-Beveland gaan. Met vreugde zal het Zeeuwse volk. dat alles laten zien aan zijn Koningin! Omdat het door de eeuwen heen, al tijd weer de resultaten van zijn arbeid aan een telg van het Oranjehuis heeft willen tonen en diepe dankbaarheid voelt, wanneer het ook nu weer dat kan doen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 3