PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Noordelijken op nog geen twintig kilometer van Taegoe DE BILT In de zak van lVaktong" wordt r hevig gevochten Vandaag r PRINSES ELIZABETH VAN ENGELAND HEEFT EEN DOCHTER STAKINGEN IN AMSTERDAM BREIDEN ZICH UIT NIEUW LICHT OP BETEKENIS ZEEUWSE NEHALENNIASTENEN VOORSPELT: 193e Jaargang - No.191 Dagblad, uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie: F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred.. G. Ballintyn PI. verv.: W. Leertouwer en H. A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week; f 3,90 p. kw.; fr. p. p. f 4.15 per lew Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN OE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 16 Aug. '50 ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct. per mm. Minimum p. advertentie f2.50. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max.8 regelsI: van 1—5 regels f 1.—. iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C„ Middelburg. Bur VTlsstngen Walstr 58—60. tel 2355, 4 lijnen (b.g.g 2861 of 2160): M'burg Londense Kaai 29, tel. 2077 en 2924; Goes: L. Vorststr. 63. tel. 2475 (fe.g.g 2228); Oostburg: Pr Maurilsstr 12, tel 102: Terneuzen Bro uwerijstr. 2. Zierikzee N. Bogajjstr^CJ60MeLa6 In Taegoe, de voorlopige hoofdstad van Zuid-Korea, kon men gister avond het rumoer van het slagveld horen. Noordkoreaanse tankvoorhoedes, die van de bruggenhoofden by Waegwan oprukten, zyn nog geen twintig kilometer van Taegoe verwijderd. De Zuid-Koreanen voeren hevige tegen aanvallen uit, maar de kans is groot, dat zij onder de voet gelopen zullen worden. De rode legers werpen voortdurend nieuwe divisies in de strijd, die hoofdzakelijk bestaan uit gemechaniseerde regimenten. De Noordkoreanen waren gister avond ook met een grote legermacht op drie plaatsen de Naktong overge stoken. Er wordt een vierde belang rijke overtocht gemeld, maar dit is nog niet officieel bevestigd. In de „zak van Naktong", 30 kin. ten Noorden van Masan, wordt door de Amerikaanse 2-bste divisie hevig gevochten tegen de Noordelijken wier versterkingen in het bruggen hoofd binnenstromen. BLAUWE EN RODE PIJLEN. De kaart van Mac Arthurs hoofd kwartier van de strijd bij Pohang, de haven aan de Oostkust, die Vrijdag door de Noordelijken werd genomen, was Dinsdag bezaaid met blauwe en rode pijlen als beeld van aanval en tegenaanval. Amerikaanse patrouilles drongen Pohang binnen van het vlieg veld uit, dat zich nog in hun handen bevindt, en werden teruggeslagen, doch Dinsdagmorgen naderden zij de stad weer tot op nog geen kilometer. Naar verluidt zijn Amerikaanse en Zuidkoreaanse manschappen ten Westen van Pohang met de 12e Noordkoreaanse divisie in strijd ge wikkeld. Sabotage op Brits vliegdekschlp? (Van onze correspondent). Het onderzoek naar sabotage op Britse oorlogsschepen te Portsmouth is thans opnieuw geopend na het ontdekken van een defect aan de gyrokompas-installatie van het vlieg- dekschip „Theseus", dat as. Vrijdag naar Korea vertrekt. De schade was sloe its gering en kon spoedig gere pareerd worden, zodat het vertrek van het schip niet vertraagd wordt. De „Theseus", die veertig vliegtui gen bij zich draagt, zal het tweede Britse vliegdekschip in Koreaanse wateren zijn. Het eerste is H.M.S. „Triumph", welks vliegtuigen daar reeds enkele weken in actie zijn. Gestolen atoompapieren: man gewond in cel (Van onze correspondent). William Ralph Wakeham, die ver dacht wordt de actetas met geheime atoomdocumenten uit een treincou- pé op de route LondenBlackpool te hebben gestolen, ligt thans in het National Temperance Hospital in Londen. Een bewaker had hem de avond na zijn arrestatie gewond in zijn cel ge vonden, met beide polsen doorgesne den. De hevig bloedende man had te vens een metalen voorwerp ingeslikt maar naar verluidt, zou zijn toestand niet levensgevaarlijk zijn. Nadere ge gevens omtrent de man of de vind plaats der documenten worden nog niet vrijgegeven. Pleidooi van Kerstens voor plan-Schuman De Nederlandse afgevaardigde Kers tens heeft in een rede in de Europese Assemblée een krachtig pleidooi laten horen ten gunste van het plan-Schu man. Kerstens noemde Schuman's pro ject „even humaan als riskant". Vertegenwoordigers van de West- duitse staalindustrie zijn van mening, dat de Europese ijzer- en staalunie in het licht van de zich verbeterende internationale staalconjuctuur gemak kelijker te verwezenlijken zal zijn dan tot dusver. Opnieuw communistische jeugdmars in Berlijn De Oostduitse communistische jeugd heeft het plan 3 September een „massa-vredesmars" door Berlijn te houden, aldus Reuter. Een Britse woordvoerder verklaar de, dat de „gebruikelijke voorzorgs maatregelen" getroffen zullen wor den. Met Pinksteren namen 700.000 per sonen deel aan een demonstratie te Berlijn. Het duurde toen acht uur voordat de stoet langs de leiders der Oostduitse regering voorbijgetrokken Aantal radiodistributie- luiste-raars met 10 teruggelopen De verhoging van de abonnements gelden voor de radiodistributie tot op het vooroorlogse peil, de verhoging van de aansluitingskosten en de rui mere voorziening van radiotoestellen hebben een aanmerkelijke teruggang van het aantal „distributieluister aars op 1 Juni jl. 490.458, op 1 Juli was dit cijfer tot 488.412 teruggelo pen. Dit betekent, sedert de invoering van de verhoging der abonnements gelden op 1 October 1949, ruim 10 procent van het gehele land. Aan de Zuidkust hebben de Ame rikanen zich 6 kilometer ten Oosten van Tsjindjoe op hoog terrein inge graven. De achterhoede zuivert de heuvels langs de Amerikaanse be- voorradingslijn van Poesan. Een Amerikaanse zware kruiser is tot op een afstand van 160 kilometer van Sowjet-Russisch grondgebied geko men en heeft militaire doelen aan de Noordkoreaanse Oost-kust beschoten. TUNNEL BIJ RUSSISCHE GRENS OPGEBLAZEN. Een Amerikaans commando is in Noord-Korea op ongeveer 65 km. van de Russische grens aan land gegaan en heeft een tunnelmonding opge blazen. De tunnel, waardoor de spoor lijn van Tsjongjin naar Wladiwostolc loopt, is thans geblokkeerd. Dit is de „Kortenaer" heeft Makassar verlaten In de nacht van Maandag op Dins dag heeft de Kortenaer Makassar verlaten met bestemming Soerabaja. Het ligt in de bedoeling van de Ne derlandse regering om de torpedoja ger binnenkort uit de Indonesische wateren terug te trekken. De terug trekking uit de Indonesische wateren is door de regering van de RIS uit drukkelijk geëist. Nieuwe Belgische regering gevormd Eerste minister: Joseph Pholien Er is een nieuwe Belgische homo geen-Katholieke regering gevormd. De kabinetsformatie werd gistermiddag om kwart voor vijf door Paul van Zeeland bekend gemaakt. De Ivonink. lijke Prins heeft zijn goedkeuring aan de nieuwe regering gehecht. De nieuwe regering telt acht Vla mingen en acht Walen. Joseph Pholien is eerste minister, Paul van Zeeland heeft Buitenlandse Zaken en Maurice Brasseur Binnenlandse Zaken. Aan het aantal ministeries is een nieuw toegevoegd, dat van Buitenlandse Han del en Europese Zaken. Deze porte feuille is toegewezen aan Maurice Brasseur, De ministers zullen heden- wordt de traditionele Sne- ker hardzeildag gehouden; begint de bekende Luik- RomeLuik-rit voor auto's. tweede tunnel, die door Amerikaanse morgen om 11 uur de eed afleggen, commando's in Noord-Korea is opge- Onmiddellijk daarna zal de eerste ver blazen. De eerste maal geschiedde gadering van het nieuwe kabinet wor- dit ongeveer drie weken geleden. yen gehouden. Hertog van Edinburgh wachtte in de kamer naast de prinses Dinsdagmorgen om 11.50 uur heeft prinses Elizabeth van, Engeland hei leven geschonken- aan oen dochter. Moeder en kind maken het goed. Het prinsesje werd geboren in Cla rence House, waar een speciale kraam kamer was ingericht. Sir William Gilliatt, de 66-jarige vrouwenarts, die 21 maanden gele den bij de geboorte van prins Char les zijn hulp verleende, was ook nu aanwezig met de hofarts sir John Weier en andere ter consultatie ont boden artsen. Over de naam is nog niets bekend Het prinsesje zal haar eigen distri butieboekje ontvangen en iedere maand een fles sinaasappelsap, voor five pence, zoals alle andere Eritse kinderen. Verwacht wordt, dat over vier of Een recent portret van H.K.H. Prinses Elizabeth pudste dochter van het Engelse koningspaar. vijf weken de doopplechtigheid zal worden gehouden. Prins Charles was de gehele dag onder de hoede van het kindermeisje, zonder besef, dat hij een zusje had gekregen. Prinses Elizabeth heeft destijds opdracht gegeven prins Charles niet te verwennen. De eerste persoon, die het nieuws hoorde, was de verrukte vader, de Hertog van Edinburgh. De gehele ochtend had de Hertog in een aan grenzende kamer van de prinses op het blijde nieuws gewacht. De Her tog liep onmiddellijk naar de tele foon en belde de koning op, die met vacantie in Balmoral is. Daarna bel de hij de Koningin op in Buckingham Palace en zijn eigen moeder, prin- Reeds 786 vrijwilligers voor Korea Tot gistermiddag 12 uur hadden pich in totaal 786 gegadigden aan gemeld voor de twee compagnieën, die de Nederlandse regering over weegt ter beschikking te stellen van de Verenigde Naties voor de strijd op Korea. ses Andrew van Griekenland, die in het Kensington paleis vertoeft. Onmiddellijk reed de Koningin naar Clarence House om prinses Elizabeth en de babj', die haar eerste klein dochter is, op te zoeken. Na een uur keerde zy naar Buck ingham Palace terug. Inmiddels hief de Hertog een glas champagne, wijdde een dronk op de gezondheid van de baby en klonk met alle le den van de hofhouding in Clarence House. Het nieuws van de geboorte ging als een lopend vuurtje door Londen. De grote cricket-match tussen de West-Indiërs en Engeland werd on derbroken door luidsprekers met de kreet: „Wij hebben een nieuwe prin ses!" De rest van de aankondiging ging -verloren in een bulderend ge juich van het publiek. Reeds enkele minuten na de geboorte kwamen er honderden telegrammen en vrachten bloemen binnen in Clarence House. (Zie verder pag. 4.) Voldoende huisbrand voor de winter Op voorwaarde, dat de bevolking de dekking van een redelijke brand- stoffenbehoefte voor zover deze r.og«niet heeft plaats gevonden ge lijkmatig over de nog resterende maanden van het kolen jaar 1950 1951 verdeelt en bereid is ook de minder gewenste soorten in voldoen de mate af te nemen, is er geen re den de komende winter met bezorgd heid tegemoet te gaan. Dit is medegedeeld door de minis ter van Economische Zaken aan het Tweede Kamerlid, de heer Maenen iK.V.P.), op zijn onlangs gestelde vragen over de kolenpositie van ons land. Koninklijke deelneming bij ongeluk te Groningen H. M. de Koningin heeft naar aan- 1 iding van het ongeluk in Groningen, waarbij Zaterdag zes kinderen om het leven kwamen, haar innige deelne ming doen betuigen aan de bewoners van Groningen, die door dit ongeluk zo zwaar getroffen zijn. Tevens heeft H.M. doen informeren naar de toe stand van de gewonde kinderen en haar beste wensen voor een spoedig herstpl tot uitdrukking doen brengen. Intussen is de toestand van enkele der kinderen nog steeds zorgwekkend. Amerikaan trachtte met 10 kg. goud door Schiphol- douane te glippen. Een man van Amerikaanse natio naliteit is door de douane op Schip hol aangehouden. Hij had onder zijn kleding tien kilogram goud verbor gen, die hij naar buiten trachtte te smokkelen. Het goud, waarvan de Waarde wordt geschat op 40 tot •50.000 gulden, was tot dunnen plaat jes gesmolten. Men neemt aan, dat de arrestant niet tot een complot be hoort, maar dat men hier te doen heeft met een op zichzelf staande smokkglpoging. Het goud is in be slag genomen. .SUaugum" bracht 100.000e repatriërende militair niee Het troepentransportschip „Skau- gum" heeft de reis van Indonesië naar het vaderland volbracht. Giste ren meerde het schip met 1800 repa- riërende militairen in de haven van Amsterdam. Onder die 1800 „jongens" was ook de 100.000ste repatriërende militair: huzaar M.j Huizinga uit Apeldoorn, die als lid van het 2e re giment Huzaren van Boreel bijna drie jaar op Java heeft rondgetrokken. Huizinga was al bang, dat hem in Nederland een zelfde grootse ont vangst te wachten zou staan als in Indonesië, toen hij daar als 100.000ste aan boord stapte. Maar gelukkig voor hem bleef het ditmaal bij een extra handdruk van generaal-ma- joor W. J. K. Baay, die namens de re gering bij de debarkatie aanwezig- was, een „kruisverhoor" door de journalisten en een „plaatje" van de persfotografen. De Rotterdamse havenarbeiders zyn ook in staking gegaan. Het gevolg is dat de Maashaven vol ligt met ongeloste schepen. Een overzicht van cle drukte in de Maashaven. Havenarbeiders en stratenmakers leggen nu ook het werk neer De stakingen Sn Amsterdam breiden Sfefoli uit. Behalve de bouwvakarbei ders en de taxichauffeurs hebber! nu ook nog de havenarbeiders en de stra tenmakers het werk neergelegd. In totaal zyn met deze stakingen ongeveer 4000 arbeiders gemoeid. Bij alle stakingen spelen looneisen een rol. De staking in de Amsterdamse haven moet ten dele beschouwd worden als een sympathiestaking met de gebeurtenissen in Rotterdam en Antwerpen. De stakers hebben de Rotterdamse looneisen overgenomen. De staking der bouwvakarbeiders is begonnen met een staking van de steenzetters en heeft zich in de afge- i lopen week uitgebreid over de gehele stad. Op de voornaamste grote bouw werken ligt het werk stil. Ook op kleinere' objecten wordt niet meer ge- werkt. De Uniebonden hebben deze staking afgekeurd. Alle stakende chauffeurs hebben een telegram gekregen, waarin wordt medegedeeld, dat zij gistermorgen hun werk moesten hervatten en an ders als ontslagen zouden worden be schouwd. De eigenrijders, ondernemers en een gering aantal chauffeurs in loondienst hebben hieraan gevolg gegeven. De werkwilligen kregen bescherming van de politie. Op het ogenblik zyn er voldoende taxi's in Amsterdam op straat om aan de aanvragen van het publiek te voldoen.. Vier mannen zijn gearresteerd, die met een auto de di verse taxistandplaatsen langs reden en de 'toestellen, die deze nunten met de centrale verbinden, onklaar maakten. Alle taxiplaatsen staan nu onder po litiebewaking. OPLOSSING VOOR CONFLICT GEVONDEN? Op een rumoerige vergadering van alle taxichauffeurs in Krasnapolsky te Amsterdam onmiddellijk in overleg treden. Het re sultaat van dit overleg zal als bindend advies gelden. De staking in de haven van Am sterdam is gistermorgen begonnen. Ook hier stellen de Uniebonden zich niet achter deze staking. Incidenten hebben zich niet voorgedaan. Bij de staking onder de stratenma kers en handlangers, welke ook gis termorgen is begonnen, zijn ongeveer 500 man betrokken. De gemeente he.eft zich op het. standpunt gesteld niet met de stakers te onderhandelen. SAMENSCHOLINGSVERBOD IN ROTTERDAM De staking van de Rotterdamse havenarbeiders duurt voort. De bur gemeester heeft een verbod van sa menscholing van meer dan drie per sonen voor het havengebied afgekon digd. Krokodil kocht zijn vrijheid duur. De krokodil, die „even maar" in het Meer van Genève mocht, heeft niet lang van zijn vrijheid genoten. Het reptiel is dood aangetroffen aan de oever in de buurt van Lausanne. I Krasnapo.'sky te Het kadaver vertoonde een grote ga- w ut i voorste1l .j" l pende wonde, vermoedelijk veroor- gebracht. waarmee de meerderheid der zaa]tt door de schroef van een mo- vergadenng zich kon verenigen. torboot Dit voorstel was: de Unie Verkeer en een delegatie van de stakers zullen Belangwekkende vondst van reliëf In Frankrijk Vijf interessante opstellen met betrekking tot Zeeland sieren het Archief 19491950 van 't Zeeuwsche Genootschap der Wetenschappen, dat thans van de pers is gekomen. De heren E. Thevenot en mr. H. Hardenberg brengen de vondst van een reliëf in verband met de Nehalenniakwestie, de heer C. Wyffels neemt de oudste stadsrekening van Aardenburg onder de loupe, dr. I\ J. Meertens wijdt een essay aan de Zeeuwse vrienden van De Groot en Heinsius, jhr mr J. Schuurbeque Boeye beschrijft het schilde- rijenbezit van Zierikzee en dr II. W. Fortgens beantwoordt de vraag of er destijds een Latynse school in Oostburg heeft bestaan. Eertijds bevond zich achter de dui nenrij bij Domburg een Romeins hei ligdom, gewijd aan de godin Nehalen- nia, die gold als de beschermheilige van de zeevarenden. Om haar gimstig te stemmen of wellicht ook om haar te danken voor een voorspoedige reis werden daar door de Romeinen vo- tiefstenen geplaatst. In later eeuwen heeft de duinenrij zich verplaatst, waardoor uiteindelijk de stenen bloot- gespoeld werden. Een aantal werd geplaatst in de kerk te Domburg, doch ging by een brand verloren. Nu heeft de heer Thevenot in de omgeving van Beaune een reliëf ge vonden, waarvan de voorstelling de drie Moedergodinnen, van wie er een de voet heeft geplaatst op een scheepssteven juist zoals Nehalennia het mogelijk maakt aan het ma teriaal voor de exegese van de go din een waardevol document toe te voegen. In de eerste plaats verschaft dit een nieuw en ondubbelzinnig ar gument voor de opvatting, dat Ne halennia te beschouwen valt als een moedergodin. Mr. Hardenberg acht het niet moeilijk de symboliek van de door Thevenot ontdekte groep van Moe dergodinnen te doorgronden, wanneer men er althans toe kan besluiten aan de scheepssteven de betekenis van een dodenschip te hechten. Hij wees vroeger reeds op de symbolische bete kenis van de Nehalennia vergezellen de hond als begeleider van de doden op de reis naar de eeuwigheid. Zijn aanwezigheid op de reliëfs van het type, waarop de godin is afgebeeld met haar linkervoet op de voorste ven van een schip versterkt hem in zijn mening, dat ook het schip be trekking moet hebben op de over gang naar het dodenrijk. Zijn inter pretatie van deze reliëfs als verte genwoordigende Nehalennia's bijzon der aspect van geluksgodin acht hij hiermee geenszins in strijd. VERANTWOORDING VAN SCHEPENEN. De heer C. Wyffels leverde een bijdrage over de oudste rekening der stad Aardenburg (13091310). In 1311 was Aardenburg het toneel van een opstand der Vlaamse gemeente naren. Na de schepenen in de halle belegerd te hebben, eiste het volk verantwoording van de stadsrekenin gen. De vroede vaderen werden dooi de zoon van de graaf van Vlaanderen verbannen, maar zij richtten zich tot diens vader met een verantwoording van hun financieel beheer voor de ja ren 1309 en 1310 en een paar Mach ten tegen de oproerlingen. De rekening voor het jaar 1309 '10 is bewaard gebleven. Naast een net (een rol) bezit men echter ook het klad (een register) en de speciale rol der presentwijnen. Die stadsre kening is aanmerkelijk ouder dan wat men voor andere kleinere Vlaamse steden bezit en gaat zelfs de eerste bewaarde rekening van Gent vooraf. De heer Wyffels geeft een af schrift van de rekening der stad en de rol der presentiewijnen, alsmede de aanklacht der heren schepenen. Met citaten geeft hij voorts weer hoe zij zich uit een moeilijkheid, ont staan door een verkeerde berekening van een klerk, pogen te redden. GROTIUS EN HEINSIUS. Belangwekkend is voorts de be schouwing van dr. Meertens over Hu- go de Groot en Heinsius en hun Zeeuwse vrienden. In het bijzonder gaat hij na, hoe De Groot contact kreeg met het Zeeuwse meisje Maria van Reigersberch, aan wie en wier familie hij grote aandacht schenkt. Hij neemt aan. dat Grotius Marie leerde kennen door haar broer Nico- laes, die eveneens in Leiden studeer de. De Groot zowel als Heinsius, die in zijn vroegste jeugd in Veere ver bleef en later in Vlissingén woonde, hadden in dit gewest vele vrienden en relaties, zoals Johan Boreel, de la tere raadspensionaris; de jong ge storven Adriaen Willemsz., een der eerste Nederlanders, die zich op de studie van het Latijn toelegde, de Middelburgse pensionarissen Van Beaumont en Schotte en vele ande ren- Dr. Meertens behandelt de ver houdingen en geeft interessante bij zonderheden over de levens van de Zeeuwse vrienden. REIS DER VERSCHRIKKING. Fraaie illustraties verluchten de beschouwing van jhr. mr. J. Schuur beque Boeye over het schilderijenbe- zit der gemeente Zierikzee. Hij be schrijft de doeken en behandelt de schilders, maar geeft ook een boeiend relaas over het terugbrengen van twee doeken, die tijdens de oorlog naar Amsterdam waren gebracht. Men achtte het toch veiliger, dat zij in Zierikzee zouden worden opgesla gen. De politie-wachtmeester C. C. Bruggeman en de stadhuisbode W. Sies namen de schilderijen in ont vangst. Toen zy met de veerboot te rugkeerden, werd dit vaartuig door Britse vliegtuigen in brand gescho ten. Er waren 12 doden en een aan tal zwaar gewonden, onder wie do heer Sies. Bruggeman keerde tot viermaal toe terug in het schip om achtergeblevenen te redden. Op ziji. Het troepenschip „Grote Beer" wordt in de nacht van Woensdag 16 Augustus op Donderdag 17 Augustus a.s. voor IJmuiden verwacht. gebroken kwam hij later in schippers- kleren te Zierikzee terug, meldend, dat hij aan zijn opdracht had voldaan. Tenslotte geeft dr. Fortgens weer hoe „Den Haag" in 1816 door een misverstand in de mening verkeerde, dat Oostburg een Latijnse school rijk was, terwijl daar alleen een secun daire school bestond. KONINGIN BESCHERMVROUWE. Blijkens het jaarverslag telde het Genootschap op 31 Dec. 1949 één ere lid, 18 directeuren en 463 leden. Het aantal bezoekers van het museum liep iets terug. In 1948 bedroeg dit aantal 1578, in 1949 1529. Prinses Wilhelmina gaf te kennen zich terug te willen trekken als bescherm vrouwe, waarna Koningin Juliana zich bereid verklaarde beschermvrouwe te worden. De reorganisatie van het museum maakte slechts geringe vorderingen. Voor de instandhouding en uitbrei ding van de klederdrachtenverzame ling werd een bedrag van f 900 be stemd. dat werd ontvangen van de opgegeven Vereniging tot Behoud dei- Zeeuwse Klederdrachten. In het jaarverslag van de conser vator der vroeg-historische voorwer pen wordt medegedeeld, dat vondsten der laatste jaren hebben bewezen, dat Walcheren een paar eeuwen voor het begin der jaartelling geheel bewoond was. De oorzaken van de later plaats gevonden inundatie zijn nog niet goed bekend. Deze reeks van overstromingen heeft vermoede lijk van 400 tot 800 na Chr. geduurd- TIJDELIJK REGEN. Geldig tot hedenavond. Half tot zwaar bewolkt met tijdelijk regen of enkele regenbuien. Matige o- yy tot krachtige wind overwegend tus*n laatste tocht wist hy de schildernen I Zuid-West en Zuid. Iets lagere t«mpe- mee te slepen. Moreel en lichamelijk raturen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1