Nederlandse successen in Wieler-wereldkampioen schappen ZEEUWSCH-VLAANDEREN WON DISTRICTS-VOETBALTOÜRNOOI S.V.V. GAF ZEEUWSE PLOEG EEN VOETBALLESJE gg-rri-ff' 10 ZWAKKE OEFENWEDSTRIJD VAN „VLISSINGEN" Regen maakte afwerken onmogelijk Verhelst uit Axel won Ronde van Sluiskil Slijkhuis won in Londen MAANDAG 14 AUGUSTUS 1950 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 HEDEN DE FINALES SPRINT. De wereldkampioenschappen wielrennen op de baan worden dit jaar In IiUik verreden. Een recordaantal ryders heeft er voor ingeschreven en alle omstandigheden waren aanwezig om deze wedstrijden belangwekkend te maken. Zaterdag kon onder gunstige weersomstandigheden gereden wonden, maar toen was de publieke belangstelling uitermate gering. Zondag was de publieke belangstelling groter, maar nu was de regen spel breker en des avonds om half zeven werden de wedstrijden afgelast. Heden, Maandag, zullen zij worden voortgezet en zullen de finales sprint voor profs en amateurs gereden worden. De Nederlandse kansen op een titel staan niet slecht: Van Vliet en Derksen bereikten by de profs de halve finales, H\jzelendoom speelde dat bü de amateurs klaar. Afgewacht moet echter worden, of zij het verder zullen brengen. De wedstrijden van Zaterdag. In de series sprint profs, klopte wereldkampioen Harris (Eng.) ge makkelijk de Zwitser Van Buren. Van Vliet hield de Fransman Sen ff t- leben en de Italiaan Shella zonder moeite achter zich. De tweede Neder lander werd vervolgens door de Fransman Gerardin geklopt, waarna de derde Nederlander de Italiaan Astoefi en Roth onschadelijk maak te. Verdere seriewinnaars werden Heid (V.St.) en Schandorf (Denem.), ter wijl via de herkansing Scherens (Belg), die van Heid verloren had, en de Belg Gosseün zich voor de kwartfinales plaatsten. Bijster werd in deze herkansing door Scherens uitgeschakeld. In de kwartfinales reed Harris tc- Sen Gossclin, Van Vliet tegen Heid, erardin tegen Scherens en Derk sen tegen Schandorf. De eerstge- noemden wonnen zonder moeite, waarbij Van Vliet de beste tijd over de laatste 200 meter maakte, n.l. 11.8 sec. In de demi-finale komt Har- ris tegen Derksen en Van Vliet te gen Gerardin. Bij de amateurs klopte Hyzelen- doorn in zyn serie de Luxemburger Kisch en de Amerikaan Lang. Schotman (Ned) won van de Fin Kasslin en de Engelsman Bannister, van welke laatste veel verwacht werd. De derde Nederlander, Kleef- stra., werd in zyn serie geklopt door de Bel£ P. Gosselin, maar door goed rijden in de herkansing bleef hij aan bod, door zowel zyn serie als de fina le te winnen. De achtste finales brachten Gosse lin Jr (Belg), Lemoigne (Fr.), Even WIELRENNEN Wim de Ruyter wordt stayer. Naar wij vernemen zal Wim de Ruyter, de enige Nederlandse ren ner, die de Ronde van Frankrijk 1950 heeft uitgereden, 22 Augustus a.s. ter gelegenheid van de revanches der wereldkampioenschappen op de baan, deelnemen aan een stayerswedstrijd over 100 km. die op de Stadionbaan te Amsterdam wordt georganiseerd Hy is reeds aan zijn training begon nen achter gangmaker Kaeser. Van Oers won te Ossendrecht, Voor de dertiende keer werd in Os sendrecht een wielerwedstrijd voor nieuwelingen en amateurs verreden. Van de nieuwelingen verschenen er 109 deelnemers aan de start; zij moes ten 50 km rijden. Als eerste ging door de finish Van Laarhoven uit Hilvaren- beek in een tijd van 1 uur 16 min. 2? sec. Op 100 meter volgde een grote groep, waaruit Aanraad uit Oud-Gas tel winnaar wist te worden. Voor de amateurs verschenen er 40 renners aan de start van wie er slechts 20 over de eindstreep gingen. Er moest honderd kilometer worden gereden. Eddy de Waal uit Hontenisse verspilde direct in de eerste ronde al zijn krach ten en werd dan ook al spoedig door het grote peloton weer ingehaald. Vervolgens zette Roks het offensief in en wist de meeste keren voor premies de eindstreep als eerste te passeren. In de tiende ronde begon de Belg Dons uit Zandvliet, samen met Veeke uit Eindhoven en Dost uit Rot terdam er de spurt in te zetten. Hier door wisten zij drie ronden lang de leiding te houden. Door dit ge weldige gejaag kwam echter het ge hele veld renners uit elkaar te "liggen cn werden er vier groepen gevormd. Bovendien kreeg Dons een lekke band en moest van fiets verwisselen, waar door hij een stuk achter raakte. Dit was het sein voor Van Oers (Lange- weg). Roks (St. Willebrord) en Plan- tans (Eindhoven), om de vluchtelingen in te gaan halen. Inderdaad gelukte dit en Dost en Veeke zakten af. Van Oers, Roks en Plantans heb ben samen het resterende gedeelte uit gereden en zagen daarbij kans om het gehele veld te dubbelen. De einduitslag bij de amateurs luidt als volgt: 1. VanOers (Langeweg) 2.47.42; 2. Roks (St. Willebrord): 3. Plantans (Eindhoven)4. Eijsaëkers (Capelle B.); 5. Cantinau (Breda); 6. Van der Ven (Eindhoven)7. Trompet ter (Wieringen): 8. Verbeek (Eindho ven) 9 Rovers (Langeweg)10. Maas (Wouw). De Ronde van Duitsland. De eerste etappe van de Ronde van Duitsland HannoverBielefeld (268 km.) werd gewonnen door de Belg de Corte in 7 uur 22 min., voor zijn landgenoot Keteleer in dezelfde tijd. In dezelfde tijd als de winnaar kwa men vervolgens Schild (Duitsland). Schuennann (Duitsland). Pellenaers (Nederland). Schwartzcr (Duitsl Ronconi (Italië), Pfannenmüller (Duitsland) en Aeschlimann (Zwit serland) aan. (Fr.), Verdem (Fr.), Reynolds (Australië), wereldkampioen Patter son (Australië) en de Italiaan Sachi en Hijzelendoorn als winnaars. Schotman werd uitgeschakeld door Sachi en Kleefstra door Patterson. In de kwartfinales klopte Zondag Even na een spannende rit de we reldkampioen Patterson, Vendeni (Fr.) sloeg de Austr-aliër Reynolds, Hijzelendoorn sloeg de Fransman Le moigne en Sachi de Belg Gosselin. Van de demifinales werd Zondag alleen de eerste rit EvenHijzelen doorn gereden. De Fransman won. Heden volgt de tweede rit. Hyzelen- doorn reed deze eerste rit zeer on tactisch. DE ACHTERVOLGING In de series achtervolging voor ama teurs klopte de Nederlander Wille- kes op indrukwekkende wijze de Amerikaan Busch. In de series achtervolging voor profs klopte de Italiaan Bevilacgua de Ne derlander Van Beek, terwyl Van Est de Belg Gillen klopte. In de kwartfinale rijdt Van Est tegen de Zwitser Koblet. In de stayersserie van Zaterdag werd de Nederlander Bakker vijfde, hoewel hy goed gereden heeft. Zeeuwse nieuwelingen lieten goed werk zien. Van de 35 nieuwelingen, die Zaterdag in Sluiskil aan de start verschenen voor de Ronde van Sluiskil waren er niet minder dan 18 Brabantse deelnemers. Toch konden deze 18 Brabanders niet verhinderen, dat Verhelst uit Axel dc ze ge behaalde. Wel eindigden vijf van hen bij de eerste tien. Het zag er de eerste van de zeven tig af te leggen kilometers toch wel naar uit, dat de gehele ronde een Brabantse aangelegenheid zou wor den. Drie Brabanders hadden een voorsprong genomen en gedurende 8 ronden wisten zij ongeveer 300 m. voor een jagend groepje te blijven, waarin ook de winnaar zat. Bij een valpartij in deze kopgroep werd van Gasselt uit Zundert zoda nig verwond, dat hij in het ziekenhuis verbonden moest worden. Deze valpartij veranderde meteen de gehele situatie vooraan. Verhelst en v. Bragt waren er nu in geslaagd de 300 m. achterstand weg te wer ken en samen met Matthijssen de leiding te nemen. De wedstrijd had nu een spannend verloop, ook door de vele premies, die werden uitge loofd. De Zeeuwse renners lieten zich voor het talrijke eigen publiek, van een goede kant zien, want zy slaag den er bij de eindsprint in de Bra bantse meerderheid te breken en vijf van de eerste tien plaatsen te bezet ten. Verhelst zegevierde in de eind sprint. De gedetailleerde uitslag is: 1 Ver helst, Axel: 2 Matthijssen, Wouw; 3 v. Bragt, Wagenberg; 4 de Weert. Roosendaal; 5 Oosthoek, 's Heercn- hoek; 6 Jansen, Axel; 7 Borgstijn, Axel; 8 v. Geel, Moerdijk; 9 Louisse, Kapelle; 10 Trijp, Zundert. Walcheren werd in de finale verslagen. In Goes iverden Zaterdag de districtsvoetbahvedstryden van de KNVB. afd. Zeeland, gehouden. Hieraan werd deelgenomen door Walcheren, Zuid Beve land, Schouwen-Duiveland en Zeemvsch Vlaanderen. De beker ging voor een jaar naar Zeeuwsch Vlaanderen, daar de jongens van de „overkant" Walcheren in de finale, na verlenging sloegen. De Mamingen toonden een aardig spelletje met „vaart" en enthousiasme. Walcheren viel dit jaar iets uit de toon en Zuid-Beveland leed tweemaal een onfortuinlijke nederlaag. Zuid-Beveland en Walcheren traden het eerst tussen de krijtlijnen. Bij Zuid-Beveland speelde Kramer van Cortgene in de plaats van v. d. Sluis en Hopmans van Robur nam de rechts- halfplaats in. Ook bij Walcheren waren er wijzigingen. Bode speelde mee in- plaats van Saman als back. De midden linie werd nu gevormd door Marijs (Vlissingen) links-half en Schinkel en Koster van Middelburg. De voorhoede opereerde in de volgende opstelling: van links naar rechts v. d. Schraaf, Weststrate, Leynse, Keulemans en Adriaanse. Alle wedstrijden duurden 2 x een half uur. Reeds in de 2e minuut van deze strijd, kreeg Oostdijk een fraaie kans; maar Dellebeke stopte zijn schot. West strate opende na 6 min. de score, 01. VOETBAL Zilveren-krab tournooi in Bergen op Zoom. In het sportpark Rozenoord te Ber gen op Zoom werd Zondagmiddag een voetbaltournooi gespeeld om de Zil veren Krab, een trophee die het vorig jaar door de voetbalvereniging MOC beschikbaar werd gesteld. Alliance uit Roosendaal, die deze trophee het vori ge jaar veroverde, verloor deze dag in de eerste ronde van E.B.O.H. uit Dordrecht met 31. Nadat Alliance de leiding had gekregen door een doel punt dat werd gescoord door Vette, wist E.B.O.H. door Wouters gelijk te maken. Een mooie kopbal van Gijse bracht de stand op 2—-1 voor E.B.O.H. Door dat de keeper van Alliance een over treding begin, moest een penalty ge nomen worden. Hierdoor kwam de stand op 31. In het tweede gedeelte van deze wedstrijd werd door geen van beide clubs meer gescoord, zodat Alliance met 'n 3—1 stand, de kans op het win nen van de Zilveren Krab had ver keken. Hierna speelde Internos tegen Nieuw Borgvliet. Veel bijzonders leverde deze strijd niet op, doordat Borgvliet niets in te brengen had tegen het sterkere Internos, dat een 4—0 ovérwinning' be haalde. MOC speelde vervolgens tegen Over- Maas, dat met 62 wist te winnen. Di rect na aftrap wist lerks de bal vrij te spelen en gaf over naar Dubois, die MOC de leiding bezorgde. Drie minu ten later maakte rechts-buiten Leonard gelijk en voor de riist zag mid voor Mijs nog tweemaal kans voor Over- Maas te scoren. Na de rust maakte eerst links-bin- nen v. d. Velde en daarna de Greevc twee keer een fraai doelpunt door de stand kwam op 61 voor Over-Maas. Vlak voor het einde wist Van het Hoff voor MOC nog een doelpunt te scoren waardoor dus de eindstand J werd gebracht op 6—2. J Even later liét dezelfde speler een kans onbenut. Na wederzijdse aanvallen strafte Kramer een mistrap van de zwak spe lende Schinkel af; 1—1. Nadat Rouw een schot van Leynse onschadelijk had gemaakt, kwam" Be veland in het offensief, maai- in de voorhoede ontbrak het aan spelers, die van doorzetten wisten. Na de hervatting ving Kramer een lange pass van Foudraine op; zijn ko gel ving Dellebeke echter klemvast. Beuns schoot tegen de paal en Kramer wachtte weer eens te lang met schieten na eën solo-ren; hij schoot uiteindelijk tegen Schinkel aan. Nadat Beuns nogmaals tegen de paal geschoten had en een periode van Zuid-Bevelands-overwicht geen doel punt opbracht, maakte de zwak spelen de Adriaanse veel goed door bliksem snel te reageren, toen H. Wijs niet tij dig ingreep, en het winnende punt te scoren; 1—2. Z.-VLAANDEREN—SCHOUWEN. De wedstrijd tussen Z.-Vlaanderen en Schouwen stond niet op hoog peil. Bij Z.-VJaanderen stond de Vriend van Aardenburg onder de lat en Moens van dezelfde vereniging verving Vervaet op de r.-buitenplaats. Bij Schouwen ZWEMMEN Kringwedstrijden te Breskens. De K.N.Z.B. organiseerde Zaterdag •kringwedstrrjden te Breskens. De uitslagen luiden als volgt: 25 m schoolslag, meisjes 13 en 14 jaar: 1. S. Meulemans (Bruinvis) 25.5; 2. E. Kolff (Zeehond) 27.6; 3. J. de Rijk (Souburg) 27.8. 25 m borstcrawl, jongens 13 en 14 jaar: 1. P. de Kraker (Luctor) 19.2; 2. K. Pouwe (Souburg) 21; 3. P. Ha melink (Bruinvis) 22.5. 50 m rugslag. meisjes tot 17 jaar: 1. A. de Bie (Zeehond) 49.8; 2. R. Meuleman (Bruinvis) 50.8; 3. T. van Es 'De Schelde) 51. 100 m schoolslag, jongens tot 17 jaar: 1. G. de Ryk (Luctor) 1.24; 2. G.Vermont (Bruinvis l 1.33; 3. J. de Boer (Zeehond) 1.36.5. 100 m schoolslag dames: 1. R. Vergauwen (Bruinvis) 1.34.9; 2. Cor. Kaap (Souburg) 1.36.6; 3. R. Meulemans (Bruinvis) 1.40.4. 200 m borstcrawl heren 1. Ventevogel (Zeehond) 2.47.9; 2. C. Verbeek (Zeehond) 2.48.9; 3. A. Sampon (Bruinvis) 2.51.4. 3 X 50 m wisselslag estafette he ren: 1. De Bruinvis 1.49.6; 2. Luctor 1.55,4; 3. De Schelde 2.1.8. 3 X 50 m wisselslag, persooniyk, dames: 1. R. Vergauwen (De Bruin vis) 2.24.8; 2. F. de Bie (Zeehond) 2.43; 3. E. Kolff (Zeehond) 2.43.5. Zweedse estafette dames: 1. De Bruinvis (Sas van Gent) 8.16.5; 2. Souburg 8.20.9; 3. De Schelde (Tcrneuzen) 8.52.7. De uitslagen van de polowedstrij- den zyn: De BruinvisLuctor 4 De ScheldeSouburg 41. Schermer probeert het nog eens. Dc 22-jarige Nederlander Dick Schermer, is met zijn trainer De Vries te Calais aangekomen. Schermer wil zich voorbereiden om op 22 Augustus het Kanaal over te zwemmen. Het vo rig jaar deed hij daartoe zijn eerste poging, welke evenwel mislukte. WATERPOLO Belgische militairen ^aterpoloën het best. De uitslagen van de laatste dag van de internationale militaire zwemkam- pioenschappen luiden: waterpolo: Bel giëFrankrijk 6—1 (4—1); Egypte Nederland 53 (22). Het waterpolotournooi werd door België gewonnen. KORFBAL OLYMPIA—TJOBA 1—0. Zaterdag 4 speelde Tjoba een neder laagwedstrijd tegen Olympia uit Wil- helminadorp. Het tempo in de eerste helft was matig cn de rust brak aan met dubbel blank. Na de thee werd Tjoba iets gevaarlijker, maar het wist de korf niet te vinden. Pas 8 minuten voor het einde wist v. d. Schraaf ..Olympia" de leiding te geven, waar mee Olympia" de overwinning be de. SPORT IN HET KORT. Tydens wedstrijden te Osaka tus sen Japanse en Amerikaanse zwem mers won de Amerikaanse ploeg de 4 x 200 yards vrije slag estafette in de nieuwe wereldrecordtyd van 7 m. 50 sec. Oud-landskampioen won met 82. De Schiedamse le klasser, die o.a. de gewezen internationaals Schrumph, Steenbergen, van Schyndel en Köneman in de gelederen telt. heeft Zondag in Goes de vertegenwoordigende ploeg van Zeeland een voetballesje gege ven dat klonk als een klok. Het is voor de Zeeuwen niet beschamend van een dergelijk superieur elftal met 8-2 te moeten verliezen, hoewel w(j gelo ven. dat dit niet 't sterkste Zeeuwse elftal was, dat tussen de krytlUnen trad. De jeugdige doelman Versluis van Middelburg, treft geen blaam; hij verdedigde zyn doel rustig, stjjlvol en uiterst betrouwbaar. Van de beide backs was Jongepier beter dan De Pan, die „stoom" te kort kwam. In de Zeeuwse midden linie wisselden Lindenberg en Hu- bregtse goede met zwakke momen ten af, terwyl P. Wijs de rechter- wing van S.V.V. daarentengen teveel bewegingsvryheid gaf! In de voorhoede bleken zowel Dey als De Kramer nog niet ryp voor dit milieu. Hier was De Smit de beste man; hij werkte hard en schakelde als binnenspeler goed tus sen verdediging en voorhoede. Wat plaatsen betreft konden de Zeeuwen nog wel iets van hun tegen standers leren, maar de grondoor zaak van deze grote nederlaag is te zoeken in het slechte positiekiezen der Zeeuwen. DE WEDSTRIJD De Zeeuwse ploeg pakte de zaak fanatiek aan en dit gaf de burger moed. Spoedig namen de gasten ech ter het spel in handen. Nadat Kör.e- Zeeuwse padvinders naar Nationaal kamp. Gebruind en moe. maar in de beste stemming kwamen onze Zeeuwse jon gens uit Ommen van het Nationale Kamp der Nederlandse Padvinders te rug. Zoals men weet namen dc Paul- Kruger Troep uit Middelburg, de Stan- leytroep uit Oostburg en de Sint Baafs- troep uit Aardenburg aan dit grote evenement in de padvindcrswereld deel. Bovendien waren ook van R.K.- zijde twee Zeeuwsch-Vlaamse troepen present, zodat Zeeand weliswaar met één van de kleinste contingenten, maar dan toch goed vertegenwoor digd was. De drie ,.open" groepen (groepen niet van een bepaalde kerkelijke stempel» reisden samen met een bus en een vrachtwagen van de SBM, die Donder dagavond Middelburg onder trompet geschal binnen reed. Onder de tien ..Corano's" (kamplei ders) waren de beide Zeeuwse dis trictscommissarissen Oubaas J. J. Meyboom uit Middelburg en Oubaas L. S. Blom uit Aardenburg. Het Natio naal Kamp dat een nieuw experiment betekende, mag alleszins geslaagd wor den genoemd. Hield men tot nog toe immefs vooral vast aan de „Jamboree" de massale jongensstad, zoals we ons die van 1937 in Vogelenzang herinne ren. in dit kamp stond elke troep op zich zelf. De ongeveer 8000 deelnejners lagen verspreid over een gebie<r van meer dan 6000 ha. ct De arootste en de beste! per rol speelde de Haan van Burgh voor Bak ker en Stoel van Zonnemaire verving Mol. Van Kooten opende na 8 min. de score voor Z.-Vlaanderen en dezelfde speler bracht 3 min. later de stand op 2—0 Voor de rust scoorde nogmaals Kootén en Stoel zorgde voor een te- genpunt, zodat de rust met 31 voor Zeeuwsch-Vlaanderen inging. Z.-Vlaanderen behield ook na de rust het initiatief. Nadat Kouwenberg een hard schot had gestopt, joeg Stey- aert tenslotte nummer vier in de tou wen, en Zeeuwsch-Vlaanderen won de ze wedstrijd dus met 41. In de verliezersronde tussen Zuid- Beveland en Schouwen, was Beveland iets sterker, maar leed opnieuw een nederlaag. Schouwen begon fortuinlijk toen Van K.S. „KORTRIJK" WON MET 2—0. Als oefening voor de komende com petitie speelde Vlissingen Zondag een wedstrijd tegen de Belgische le klas ser K.S. Kortryk. Bij deze gelegen heid namen de roodwitten een proef met enkele nieuwe Spelers. De voor hoede zag er daardoor van links naar rechts als volgt uit: Dingeman.se, de Nooijer. Clarissi, Weststrate en v. d. Schraaf, terwyl voor Lindenberg en Struiwigh invallers waren opgesteld. Van deze voorhoede ging echter to taal niets uit en het Belgische dpel kwam dan ook slechts sporadisch in gevaar. De Belgen vormden een veel beter geheel; het samenspel en positie kie zen stak wel bijzonder af bij dat der HET ZILVEREN BITÉNKORF- TOURNOOI. Te Hengelo werd een begin ge maakt met het Zilveren Byenkorf- tournooi van Tubantia. De uitslagen van de eerste dag luiderMaurits— 't Gooi 2—1Tubantia, Antwerpen Tubantia, Hengelo 12. Het tournooi wordt op 19 en 20 Augustus te Hen gelo voortgezet. Vlissingers. Erg productief waren zij echter niet, want slechts tweemaal konden zij scoren. DE WEDSTRIJD. Na het spelen der volksliederen brachten de gasten de bal aan het rollen. Dingemanse kreeg al spoedig een fraaie kans. Hy schoot evenwel hoog over het doel. Geleidelijk namen de Belgen, die van rugnummers wa ren voorzien, het spel in handen en keeper de Nooijer moest al zijn talen ten te hulp roepen om zijn doel schoon te houden. Na 32 min. moest hij zwichten voor een ver schot van de rechtsbuiten. Ook in de tweede helft waren het de Belgen, die het beste van het spel hadden. Alleen het eerste kwartier was er wat meer bezieling in het spel van de Vlissingers en zy kwamen toen enkele malen gevaarlijk opzet ten. Het was de Belgische linksbui ten, die een schop van grote af stand hard inscuoot (02). Het verdere verloop van de wed strijd bood eenzelfde beeld als voor de rust. Een steeds aanvallend Kort- rijk, met als enig resultaat een aan tal hoekschoppen. Westen na 2 min. een penalty benutte. Foudraine maakte gelijk (11), maar nog voor de rust wist Haverhoek Rouw nogmaals te verschalken (12). Direct na de hervatting bracht Kra mer met een kopbal, uit een voorzet van Luyk de partijen op gelijke voet (2—2). Hoewel Beveland herhaaldelijk het doel van Schouwen bestookte, bleven doelpunten uit. Het- winnende doel punt kwam aan de andere zijde, toen Rouw weifelde met uitlopen en Ha- verhoek inschoot (23). VERLENGING NOODZAKELIJK. De finale bracht een fanatieke Zeeuwsch-Vlaamse ploeg tussen de lij nen tegen een elftal van Walcheren, waarin verschillende spelers beneden de maat en beneden hun kunnen ble ven. Dellebeke moest al spoedig hande lend optreden bij een schuiver van Jonkman. Ook doelman Provoost van Breskens. die nu bij Vlaanderen onder de lat stond, toonde zijn capaciteiten, toen hij een tot tweemaal toe ingeschoten bal van Leynse en Adriaanse onschadelijk maakte. Z.-Vlaanderen kwam met goede com binaties steeds terug en Steyaert gaf zijn ploeg de leiding (01). Na de thee kwam Leynse in goede positie, maar zijn schot ging rakelings over. Door een dubieus handsgeval van Schinkel kreeg Vlaanderen een straf schop toegewezen, die door Jonkman tegen de paal geschoten werd. Een noodlottig handsgeval van Meer- tens, leverde Walcheren een vrije schop op, die keurig door de goed spe lende Weststrate in de hoek werd ge plaatst 11. Z.-Vlaanderen raakte even de kluts kwijt; het tempo zakte, maar Walche ren beging de fout Leynse geen steun te geven. Alleen kon deze speler ook niet tot scoren komen en het einde kwam met onveranderde stand. Er werd toen verlengd, met dien ver stande dat de ploeg, welke het eerst scoorde winnaar werd. Hierop behoefde niet lang te worden gewacht. Na 2 min. zond Steyaert een kopbal in; Dellebeke was al gepas seerd maar Bode redde op de doellijn. De bal werd echter opgevangen door Van Kooten. die het vonnis voltrok en zodoende trad Zeeuwsch-Vlaanderen als winnaar van het tournooi uit het strijdperk te voorschijn. man tegen de paal geschoten had, trof De Bruijn de roos (01). A'hn de andere zyde werden enke le voorzetten van De Ruiter onge bruikt gelaten. Een fraai, hard schot van Dc Rui ter werkte Haaster met een mooie sprong tot corner. Met prachtig samenspel speelde S.V.V. de Zeeuwse ploeg uit ver band. Samenspel tussen Schrumph én Köneman werd besloten met een goal van laatstgenoemde (02). Even later werd dit kunststukje her haald en het was 03. Er kwam nu een periode dat S.V.V. alleen de toon aangaf. Met deze stand werd thee gedron ken. NA DE RUST De prima spelende Köneman gaf de bal op een presenteerblaadje aan Van Lith, die zich niet bedacht (0 4). Uit een der weinige Zeeuwse aan vallen schoot De Ruiter rakelings naast het doel. Köneman kwam alleen voor Ver sluis te staan en maakte er 05 van. De Zeeuwse ploeg leek uitgespeeld. Van Schyndel beheerste het midden veld. Steenbergen en Corveleyn wa ren niet te vermurwen en in de voor hoede liep alles gesmeerd. Schrumph brak gevaarlijk door, maar Versluis redde fraai. Toen Hu- bregtse echter niet tijdig ingreep, maakte De Brijn er 06 van. De zwak spelende De Kramer maakte toen veel goed door kort achter elkaar twee goede doelpunten te scoren 26. Schrumph moest zich nog wegens een oude blessure laten vervangen. Dit was voor S.V.V. echter geen beletsel om de eindstand op 2—8 te brengen door doelpunten van Köne man en Goossens. ATHLETIEK Trialmeet door Engeland gewonnen. In het White City-stadion te Lon den werden Zondag internationale athletiekwedstryden gehouden, waar van de hoofdschotel was een drie kamp tussen vertegenwoordigende ploegen van de Ver. Staten, Engeland en de B.eneJux (Nederland en Luxem burg). Op de Engelse mijl werd Slijkhuis eerste in 4 min. 16.2 seconden. Hij sloeg de Engelsman Nankeville met 5 meter. Het vèrspringen werd gewonnen door William (G.B.) met een sprong van 7.16 meter. Onze landgenoot Leeuwenhoek plaatste zich met 6.92 meter als tweede. Onze landgenoot Lammers werd op de 100 yards zes de en laatste. Ook op de 440 yands brachten de Benelux-vertegenwoor- digers het niet tot de eerste drie plaatsen. De Nederlandse lopers Hof meester en de Kroon werden respec tievelijk vierde en vijfde. Brj het num mer hoogspringen werd Keizer (Ne derland) derde met een sprong van 1.78 meter. Lammers werd zesde op de 220 yards. Onze landgenoot Buys eindig de op de 440 yards horden óp de der de plaats. Op de drie mijl ging La- taster als vyfde door de finish. Bij het discuswerpen werd Derichs (Ne derland) .met 41.76 meter derde en bij het kogelstoten klasseerde Derichs zich met 13.77 meter eveneens als derde. Bij het speei-werpen werd Lut- keveld tweede met 60.20 meter. De eindstand van de wedstrijd Amerika—EngelandBenelux luidt 1. Engeland 76 punten, 2. Ver. Sta ten 74 pnt., 3. Benelux 40 pnt. Kist, onze tweede 800 m.-loper. Te Rijswijk werden door ..Te Werve" in samenwerking met „Trekvogels" nationale wedstrijden gehouden, de laatste voor de Europese kampioen schappen te Brussel en de landenwed- strijd tegen Noorwegen. Voor vele ath- leten en athletes dus min of meer een generale repetitie. Als zodanig hebben de wedstrijden zeker niet vol daan. Niet alleen in verband met het feit. dat enkele van onze prominente athleten vanwege de drielandenwed- strijd Groot BrittanniëVer. Staten Benelux nog in Londen vertoefden, doch ook omdat de inschrijvingen op enkele nummers teleurstellend waren. Het belangrijkste nummer van deze wedstrijden was ongetwijfeld de selec tie op de 800 meter, waarbij van Keru- ningen, Rem, Kist en Knop de strijd zouden aanbinden om een tweede plaats in de Nederlandse ploeg voor de 1 andenwedstrijd tegen Noorwegen op 19 en 20 Augustus a.s. te Hengelo. Het was de AAC-er Kist. die deze se lectierace op overtuigende wijze op zijn naam bracht en zeker van zijn plaats in de vertegenwoordigende Ned. ploeg kan zijn. Hij kreeg deze over winning evenwel niet cadeau. Na 2 val se starts gingen de lopers er in een vrij hoog tempo van door, waarbij Kist en Knop elkaar nauwlettend in het oog hielden. In de laatste bocht kwam Kist onweerstaanbaar naar vo ren en wist op het laatste rechte eind een beduidende voorsprong te nemen en als eerste te finishen. Slijkhuis was na de wedstrijden te Londen direct naar ons land terugge keerd om zijn inschrijving voor deze wedstrijden gestand te doen. Hij liep een gewonnen 1500 meter in 3 min. 58.2 sec. Toen hij over de eindstreep ging had hij ongeveer 100 meter voor sprong op Jansen (Holland), die een tijd noteerde van 4 min. 11.2 sec.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 5