PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Assemblee besluit tot vorming van een Europees leger Stijging der pachtprijzen in Zeeland BILT Deze week Churchill: macht tegen macht GRAAF WIERP ROOKBOM IN BELGISCHE SENAAT PRINS BOUDEWIJN OFFICIEEL STAATSHOOFD VAN BELGIË Het sterkst in Zeeuivsch Vlaanderen DE VOORSPELT 193e Jaargang - No.188 Dagblad, uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant Directie: F. van de Velde en F B. den Boer. Adj. W. de Pagter Hoofdred.: G. Balllntijn Pi. verv.: W. Leertouwer en H. A Bossbardt. ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week; t 3,90 p. bw.; fr. p. p t 4.15 per kw Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 12 Aug. 1950 ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct. p«r mm. Minimum p. advertentie f 2.50. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels f 1.—. iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C„ Middelburg. Bur Vlissingen Walstr 58—60. tel 2355, 4 ifjnen (b.g.g 2861 of 2160K M'burg Londense Kaai 29. tel 2077 en 2924; Goes: L. Vorststr 63. tel 2473 (b.g.g 2228); Oostburg: Pr. Mauritsstr 12. tel. 102. Ter neuzen :.Bro uwerijstr 2; Zicrikzee: N. Bogardstr CJCOMeLM Het voorstel werd ingediend en kele minuten voor de oud-premier van Engeland zijn met spanning verbeide rede hield. Churchill schil derde in zijn rede het gevaar van de zes of zevenvoudige militaire over macht van de Sovjet-Unie over West-Europa. Churchill zei: „ik verzoek de As- semblée onze Duitse vrienden te ver- Do Consultatieve Vergadering van de Raad van Europa heeft gister avond een door Winston Churchill ingediend voorstel tot vorming van een Europees leger met 89 stemmen voor, 5 stemmen tegen en 27 ont houdingen aangenomen. De vijf tegenstemmers waren allen Ieren. Tot degenen, die zieh onthielden van stemming behoorden de leden van de Engelse Labourpartij op Ronald Mackay na en de Zweden. Toen men tot de stemming zou overgaan, stonden de afgevaardigden van Eire als één man op en brachten een half uur lang de kwestie van de verdeling van Ierland ter tafel. Zij noemden Engeland een bezittende mogendheid en verklaarden niet voor Churchill's voorstel te kunnen stemmen. zekeren, dat indien zij hun lot aan het onze verbinden, wij hun veilig heid en vrijheid even heilig als de onze zullen beschouwen." Hij was van mening, dat er in de kortst mogelijke tijd een werkelijk verdedigingsfront in Europa moet worden geschapen en dat Engeland en de Verenigde Staten grote troe penmachten naar hêt vasteland moe ten zenden. „Wy worden nog steeds beschermd door het schild van de atoombom, waarvan alleen de V.S. geweldige hoeveelheden bezitten." Churchill verklaarde voorts, dat het gebruik van de atoombom de fundamenten van het Sovjet-regiem zouden doen schudden en misschien wel het grote Russische volk in staat zou stellen zich te bevryilen van een tyrannie, erger dan die van de Czaren. Volgens Churchill had 't de schijn, dat Tibet het volgende slachtoffer zou worden. Hij sprak als zijn oor deel uit, dat het Westen van de adempauze een verstandig gebruik dient te maken. Indien, aldus Churchill, het Wes ten in de komende twee jaar een betrouwbaar verdedigingsstelsel zou kunnen opbouwen, zóu de grootste verleiding tot agressie weggenomen z\jn. Alleen hierdoor zou bet Wes ten zich de beste kansen scheppen op een uiteindeiyke regeling door onderhandelingen met de Sovjet-Unie op basis van kracht en niet van zwakheid. Terwijl in Lake Succes de bijeen komsten van de Veiligheidsraad een triest beeld geven van de hopeloze verdeeldheid onder de mogendheden en van de onmogelijkheid om bij de tegenwoordige verhoudingen van de Verenigde Naties een instrument des vredes te maken, schijnt de omme keer op Korea gekomen te zijn. Rus land voert in Lake Success een ob- structiepolitiek, die allerminst ver heffend is, maar waarvan de be doeling moeilijk mis te verstaan is. De stryd tussen Rusland en de Ver enigde Staten wordt in Lake Success openlijk gevoerd en Malik stuurt aan op een zo hevig conflict, dat Rusland er aanleiding in kan vinden om met de Verenigde Naties te breken. Dit is de gevaarlijke kant van het woor-, denspel, dat in Lake Success bedre-' ven wordt. Reeds heeft Malik het als voorzitter zo ver gebracht, dat de Amerikaanse gedelegeerde naar drei gementen heeft gegrepen. Niets is vermoedelijk Moskou welkomer, dan dat Amerika deze dreigementen uit voert In Korea woedt de stryd tussen Washington en Moskou bedekter. Hier immers is het niet Amerika, dat oorlog voert, jVtaar zijn het de Ver enigde Naties. In de practijk komt zulks op het zelfde neer, maar zolang Rusland niet openlijk troepen in het veld stuurt, zijn de consequenties anders en wordt althans het officiële con flict vermeden. In deze strijd zijn intussen de kan- sne ietwat gekeerd. De mogelijkheid, dat de Amerikanen er in zullen sla gen een bruggehoofd op Zuid Korea te handhaven, is groter dan een week geleden. De dramatische wedloop tussen de Amerikanen, die tijdig ver sterkingen wilden aanvoeren en dc Noord Koreanen, die trachtten het bruggehoofd weg te rameien voor die versterkingen er waren, schijnt dooi de Amerikanen te zijn gewonnen. Er wacht de Amerikanen als zij Zuid Korea willen bevrijden echter nog een zeer zware taak! In Straatsburg worden voorlopig nog theoretische debatten gevoerd over de Europese eenheid. De practijk snelt hier de theorie vooruit. In alle West-Europese landen is het alles bewapening wat de klok slaat en geen staat bekijkt tegenwoordig de militaire problemen nog nationaal. Men weet, dat men terwille van de geringe kans om een agressor het hoofd te bieden samen moet werken. Militair. Men smeedt een eenheid. Militair. Aan een politieke eenheid is West-Europa nog niet toe. evenmin als aan een economische eenheid. In Nederland zijn de incidentey op Makassar het voornaamste nieuws geweest. Nederlandse troepen werden er door Indonesische eenheden be stookt. Er braken gevechten uit. De „Kortenaer" is naar Makassar ge zonden. Zujks wordt door de Indonesische regering hoog opgenomen. Het lot der Unie hangt er door aan een zij den draad. Maar de Nederlandse re gering handelde juist. Dan is er verder het Nieuw Gui- nea-rapport verschenen. Nederland is blykbaar niet voornemens om erin te berusten, dat Nieuw Guinea by de R.I.S. wordt ingelijfd. Soekarno evenwel heeft velen malen verklaard, dat Nieuw Guinea weldra Indone sisch zjjn zal. Ook deze tegenstelling brengt de Unie in gevaar. Haar toe komst ziet er dus verre van roos kleurig uit. Wie weet hoe snel de cri sis uitbreekt! De proef met het per radio oproe pen van legereenheden is goed ge slaagd. Als slechts 6 pet. der man schappen op het appèl mankeerde, mag men zeggen, dat men moeilijk beter had kunnen verwachten. Ten slotte waren er na de Dam- staddeblacle twee tentoonstellingsbe- richten, die de moeite waard zijn. De Mijlpaal in Arnhem doet geen poging om door een verlenging de situatie te redden. Men aanvaardt het echec. Rotterdam Ahoy daarentegen heeft zijn millioenste bezoeker geboekt en is verlengd tot 31 Augustus. Tentoonstellingen organiseren is vakwerk, waarin men geen dilettan ten moet laten opereren. In Rotter dam is men zo verstandig geweest om vakmensen met het practische werk te belasten. De uitkomst leert, dat men gelijk had. Brandende havenstad Pohang ontruimd. Toestand in Korea weer verslechterd. De Amerikaanse en Zuidkoreaanse troepen hebben gisteren de brandende havenstad Pohang ontruimd. Tien km. ten Zuiden van de stad graven zy zich in om nog te trachten het vliegveld te behouden, één van de twee goede vliegvelden, waarover de Amerikaanse strijdkrachten nog beschikken. Het vliegveld wordt reeds door de Noorde lijken beschoten. Volgens de laatste Reuterberichten de toestand aan het Koreaaanse front als volgt: Zuid: De Amerikaanse strijdgroep „Kean". die langs de Zuidkust in Westelijke richting optrekt, ontmoet 10 km. van Tsjindjoe zwaardere tegen stand. Het grote Noordkoreaanse bruggen hoofd over de Naktong, 30 km. ten Noorden van Masan, is tweemaal zo groot geworden. Van hier uit is een kleine strijdmacht naar het Zuiden gezonden om te trachten de Ameri kaanse aanvoerlijn van Poesan af te snijden. Nederlandse vrijwilligers voor Korea. De Nederlandse regering overweegt om in aansluiting aan de uitzending van de „Evertsen", die op 4 Juli j.l. naar de Koreaanse wateren werd ge dirigeerd, toch een compagnie mari niers en een compagnie legerstrijd- kraehten ter beschikking der Ver enigde Naties te stellen om deel te nemen aan de bestrijding der Noord koreaanse agressie. De uitzending zou geschieden op basis van vrijwilligheid. Onder afgevaardigden brak lichte paniek uit. Graaf Arnold de LoozCorswarem, die tot één der oudste adellyke families in België behoort, heeft gistermorgen van de publieke tribune af een rookbom in de vergaderzaal van de Belgische Kamers geworpen. De rookbom kwam tussen de socialistische afgevaardigden terecht en dicht bij de moeder van Spaak. De bom gaf een viertal lichte knal len en ontwikkelde in de stampvolle vergaderzaal een scherpe gele rook. Onder de afgavaardigden brak een lichte paniek uit. Verscheidenen ren den naar de uitgangen. De voorzitter van de Senaat, Paul Struye, wist hier aan spoedig een einde te maken. „Blijft kalm", zei hij, „het is maar een rookbom". Socialistische Kamerle den en senatoren, die het meest te lij den hadden van de rookontwikkeling, trachtten het ding weg te werken, maar zij slaagden cr niet in. De bom lag op het tapijt en brandde fel. Na enkele minuten wist een lid van de griffie de rookbom te doven met een blusapparaat. C.VP.-senatoren wezen de graaf aan als de dader, die daarop door de ordedienst werd weggeleid. Hij verklaarde te hebben gehandeld uit protest tegen „de revolutionnaire praktijken van linkse zijde". 26.5 millioen voor K.L.M. Naar de huidige inzichten kan voor de K.L.M. in de eerstkomende jaren een geleidelijke groei van ten hoogste 10 per jaar binnen het bereik der mogelijkheden worden geacht. De K.L. M. zal een deel van deze uitbreiding kuilen verwerken met het bestaande apparaat .door verhoging van de in tensiteit van het gebruik daarvan, het geen tevens de rentabiliteit ten goede zal komen. Indien echter blijkt, dat de uitbreiding ten volle verwezenlijkt zal kunnen worden, zullen enkele nieuwe productiemiddelen moeten worden aangeschaft. Voor de periode tot en met 1952 is hiervoor een totaal bedrag van 26.500.000 uitgetrokken. Van dit bedrag is f 21.000.000 geraamd voor de mogelijke aanschaffing van 5 vlieg tuigen, gerekend naar de thans gel dende prijzen, de overige f 5.500.000 dient voor investeringen in andere activa, nodig in verband met de dan vergrote bedrijfsomvang. Dit wordt medegedeeld in de Memo rie van Antwoord op het eindverslag der commissie van rapporteurs der Eerste Kamer, handelende over de ver houding tussen het Rijk en de KVL.M. ?>oe,khouder verdu.'sterde bijna halve ton. Een 40-jarige boekhouder van een bankinstelling in Amsterdam heeft zich by de politie aangemeld en be kend, dat hij 47.000 van de bank heeft opgemaakt. De man, die het volste vertrouwen van zyn superieu ren genoot, heeft de verduistering in de afgelopen 2% jaar gepleegd. Van het geld heeft hij goede sier ge maakt. DECREET GOEDGEKEURD. >e Verenigde Belgische Kamers keurden met 349 stemmen voor, bij 8 onthoudingen het decreet goed, waar bij de grondwettelijke bevoegdheden worden overgedragen aan prins Bou. dewijn. Speurders van Scotland Yard heb ben het grootste deel van de geheime atoompapieren, die enkele dagen geleden uit een trein op een Londens station werden gestolen, teruggevonden. Thans ook wrijving te Nederlands voorstel om ex-KNIL-leden uit Makassar te evacueren. Op Borneo is het tot wrijving ge komen tussen voornmlige soldaten van het K.N.I.L. nW Indonesische troepen. Het centrum van de troe belen bevindt zich te Balikpapan. Volgens de Reuter-correspondent te Djakarta bevinden zich te Balik papan drie duizend Ambonese solda ten. die hebben geweigerd hun wa pens af te geven of toe te stemmen in vervoer naar Djakarta, om aldaar te worden gedemobiliseerd. Deze mannen zouden er op staan dat zij naar Ambon worden overgebracht. De Indonesische autoriteiten weige ren hieraan gehoor te geven, daar de R.I.S. strijdt tegen de te Ambon uitgeroepen republiek der Zuid-Mo- lukken. VaA Nederlandse zijde is vergeefs gepoogd de Ambonese militairen over te halen zich in Djakarta te laten demobiliseren. De Indonesische regering zal het terugtrekken van de Kortenaer uit de Indonesische wateren eisen, aldus wordt uit officiële bron te Djakarta vernomen. Tijdens een gezamenlijk diner heeft dr. Hirschfeld aan Moh. Hatta voorgesteld om alle voormalige le den van het K.N.I.L. uit Makassar te evacueren en over de andere de len van Indonesië, behalve Ambon, te verspreiden. Dr. Hirschfeld bracht tot uitdruk king, bereid te zijn enige Nederland se troepentransportschepen hier voor in te zetten. Hatta is bereid deze oplossing te aanvaarden. Naai* verluidt zou de „Zuiderkruis" reeds naar Makassar opstomen, doch dit laatste bericht kon niet bevestigd worden. Wat er eventueel met de Kortenaer zal gebeuren is nog niet te zeggen, doch aangenomen mag worden, dat de Kortenaer zal blijven, tot de evacuatie voltooid is. Verjaardag van Prinses Wilhelmina in stilte. Met het oog op de a.s. verjaardag van H.K.H. prinses Wilhelmina brenet de particulier secretaresse van de prinses in herinnering dat de prinses vanwege hare leeftijd en de vele ver moeienissen. die een feestviering voor haar zou medebrengen, hare verjaar dag, evenals het vorige jaar het geval was. enkel in de familiekring wil ge denken en deze verder in alle stilte wil laten voorbijgaan. Gedemobiliseerde»! kunnen naar Canada. Uit Canada is de mededeling ont vangen. dat men aldaar bereid was een aantal gedemobiliseerden toe te laten, nadat deze zich in Nederland, voor zo ver niet uit de landbouw afkomstig, een tijdlang practisch op een boerderij zouden hebben bekwaamd. De centrale stichting landbouw emi gratie heeft terzake onmiddellijk con tact opgenomen met de Nederlandse Katholieke Boeren- en Tuindersbond. de Christelijke Boeren- en Tuinders- bond en het Koninklijk Nederlands landbouw comité. Gevraagd zijn de adressen van boe ren. die bereid waren adspirant-emi- granten op hun bedrijven te werk te stellen. Deze organisaties hebben ten- volle medewerking verleend. Op het ogenblik zijn nog verschil lende aanbiedingen van landbouwers beschikbaar. De Demobilisatieraad, Koninginne gracht 47. Den Haag of de Centrale Stichting Landbouw Emigratie, Raam- weg 28, Den Haag, verlenen hun be middeling. De bewegingen van de Noord-Korcaanse troepen zyn er op gericht, deze uiterst belangrijke haven in handen te krygen. De Amerikanen weten echter alle aanvallen aan het Zuidelijk front af te slaan, en zelfs tot tegenaanvallen over te gaan. Een overzicht van de haven van Poesan, waar het materieel voor de troepen op Zuid-Korea wordt aangevoerd. Koning Leopold verzocht alle Belgen zich rondom zijn zoon te scharen. Prins Boudewijn, de 19-jarige zoon van Koning Leopold, heeft gister middag in een plechtige zitting van de Verenigde Kamer en Senaat de eed op de grondwet afgelegd. De prins was gekleed in de uniform van Luitenant-Generaal der Belgische strijdkrachten. Na de voorlezing van het decreet, waarbij de uitoefening van de grondwettelijke bevoegdheden van de Koning op Prins Boudewijn worden overgedragen, antwoordde de prins, eerst in het Nederlands en daarna in het Frans: „Ik voeg mij naar de wens der vergadering." Even voor de eedsaflegging deed i zo te handelen, dat mijh gebaar niet zich een incident voor toen de com- tevergeefs is". Aldus koning Leopold munistische volksvertegenwoordigers I in zijn radiorede tot het Belgische Glineur en Lahaut „leve de republiek" i volk. Na een ogenblik van verwarring Om half zes gistermiddag kwam de verhieven alle niet-communistische i Belgische Kabinetsraad in vergadenng volksvertegenwoordigers zich van hun bijeen. Een half uur daarna verliet de zetels en brachten de prins een geest- eerste minister Duvieusart zyn kabinet driftige ovatie. Gedurende het gehele om incident gaf prins Boudewijn geen en kel blijk van nervositeit. In een radiotoespraak tot het Belgi. sche volk heeft Koning Leopold alle Belgen en in het bijzonder zijn aan hangers verzocht zich eensgezind rond om zijn zoon prins Boudewijn te scha ren. „De verwarring, die zich van de openbare mening heeft meester ge maakt na de ernstige gebeurtenissen der laatste weken, maakt het mij tot een plicht mij tot alle Belgen te wen den en in het bijzonder tot diegenen, die mij trouw zijn gebleven, en hen te bezweren het land in staat te stellen de voor zijn nationale eenheid onmis bare kalmte te hervinden. Het is thans niet het ogenblik om wraakgevoelens te koesteren. Zelf vergeet ik mijn eigen persoon en ik denk slechts aan het belang van het land. Ik verzoek u Zeeuwsch-Viaanderen staat wat de pachtprijsstyging betreft in Ne derland aan de top en daarnaast kan voor alle zeekleigebieden van een sterke pachtprijs-stijging gesproken worden. Tot deze conclusie kwam de samensteller van de „Statistiek der pachtprijzen over het pachtjaar 19481949", uitgegeven door het Centraal Bureau voor de Statistiek. In vergelijking met 1940 bleek de gemiddelde pachtprUs voor boerde ryen in Nederland gestegen te 7,yn met 29 maar voor West-Zeeuwsch laanderen werd een stijging van 35 genoteerd en voor Oost Zeeuwsch Vlaanderen zelfs een styging van 38 Ook voor los land. bleek de stijging in Zeeuwsch Vlaanderen het grootst te zijn. Zo stegen de prijzen in West Zeeuwsch Vlaanderen van gemiddeld 73 in 1940 tot 98 en in Oost Zeeuwsch Vlaanderen van gemiddeld j' 72 tot 92 per ha. Voor geheel Zeeland bedroeg in' 1940 de pachtprijs van een boerderij gemiddeld 84 per ha. en in 1948- 1949 102 per ha. Voor los bouw land was deze prijs in 1940 90 en in 1948-1949 104. Los grasland, dat in 1940 gemiddeld 75 deed. kwam op 89 en tuingrond kwam van 165 op 239. DE BOERDERIJEN. In Zeeland werden in het pacht jaar 1948-1949 verpacht 235 boerde rijen met een oppervlakte van 6640 ha., 1790 stukken los bouwland met een oppervlakte van 3921 ha., 388 stukken los grasland (974 ha.), 2 tuinderijen (1 ha.) en 92 stukken los tuinland (45 ha.) Onder de 235 verpachte boerderij en waren er 217 met gemengd be drijf, 1 met overwegend veeteelt, 9 met overwegend akkerbouw en 8 waren kleiner dan 1 .ha. Van deze boerderyen lagen er 6 op Tholen en St. Philipsland, 13 op Schouwen enDuiveland, 14 op Noord Beveland, 48 op Zuid-Beveland, 21 op Walcheren, 65 in Zeeuwsch Vlaan deren West en 68 in Zeeuwsch Vlaanderen Oost. ENKELE VOORBEELDEN. Voor boerderijen van 1 tot 5 ha. bedroeg de gemiddelde pachtprijs in het seizoen 1948-1949 voor geheel Zeeland 147 per ha., voor Tholen en St. Philipsland 150, voor Schouwen en Duiveland 149, voor Noord Beveland 266, voor Zuid Beveland 258, voor Walcheren 164, voor Zeeuwsch Vlaanderen West 134 en voor idem Oost 116. Voor boerderyen van 20 tot 50 ha. waren deze prijzen: Tholen en St. Philipsland 123, Schouwen en Dui veland 125. Noord Beveland 111. Zuid Beveland 102, Walcheren 101, Zeeuwsch Vlaanderen West 99 en idem Oost 94. DE STIJGING. De gemiddelde pachtprijs steeg op Tholen en St. Philipsland van 95 in 1940 tot 120 in het seizoen 1948- 1949. op Schouwen van 106 op 114, op Noord Beveland van 98 op 111, op Zuid Beveland van 89 op 102, op Walcheren van 100 op 117, in Zeeuwsch Vlaanderen West van 74 op 101 en in Z. Vlaanderen Oost van 68 op 94. LOS BOUWLAND. In 1948-1949 werd in Zeeland 3921 ha. los bouwland verpacht tegen gemiddeld 104 per ha. Op Tholen en St. Philipsland 226 ha. tegen 115 (in 1940 103), op Schouwen en Duiveland 522 ha. tegen 114 (in 1940 110), op Noord Beveland 281 ha. tegen 121 (in 1940 111), op Zuid Beveland 787 ha. tegen 111 (in 1940 97), op Walcheren 270 ha. tegen 103 (in 1940 96), in West Zeeuwsch Vlaanderen 871 ha. tegen 98 in 1940 73) en in Oost Zeeuwsch Vlaanderen 964 ha. tegen 92 (in 1940 72). LOS GRASLAND. Voorts werd in hetzelfde paclit- ip.ar 974 ha. los grasland verpacht in Zeeland, tegen gemiddeld 74. Voor Tholen en St. Philipsland steeg de prijs van 54 in 1940 tot 69, voor Schouwen en Duiveland daalde de prys van 72 op 51, voor Zuid Beveland steeg de prys van 78 tot f 100, voor Walcheren bleef de prys op 91, voor Zeeuwsch Vlaanderen West steeg de prys van 75 tot 92 en voor Zeeuwsch Vlaanderen Oost van 45 tot 68. koninklijke prins het ontslag van zijn regering aan te bieden. De demissionaire eerste minister is verzocht de lopende zaken te blyven waarnemen totdat een nieuwe regering is gevormd. Onmiddellijk na de aanbieding van het ontslag is de koninklijke prins zijn besprekingen over de vorming van een nieuwe regering begonnen. Hij heeft de voorzitters van Kamer en Se naat. resp. de heren Frans van Cau- welaert en Paul Struye. ontvangen. KORTE PRED1CATIE „Mijn tijden zijn in Uw hand. (Ps. 3116a). In mijn vacantie las ik het hoek van Willy Corsarie: De man zonder uniform. In dit boek ivordt de vraag aan de orde gesteld, of een dokter het lijden van een ziekedie naar zijn stellige overtuiging zal sterven, mag bekorten door een pijnloze injectie. Als iemand ondragelijke pijnen heeft, en hij door iedereen is opgege ven. is het dan niet eenvoudig een zaak van barmhartigheid, hem uit zijn lijden te verlossen? Hij moet immers toch sterven? Een zuiver menselijk oordeel kan tot deze overtuiging komen. De Bij bel oordeelt echter naar andere maatstaven. De Bijbel laat ons zien, dat de mens door God is geschapen. God alleen heeft dan ook recht op het leven van de mens. Aan Hem hebben wij het le ven te danken. Iedere dag van ons bestaan is er door Zijn voorzienig bestel.- Dit zien wij vaak te weinig in. Van 'n oude, ziekelijke man zegt de volks mond al gauw, dat hij „versleten" is, dat hij zijn tijd heeft gehad. 't Is God echter, die onze levenstijd en levensloop bepaalt. „Mijn lot rust in Zijn handen". Daarom mogen wij niet eigenmach tig ook al is het met de edelste bedoelingen in het leven van de ander ingrijpen. Van ons wordt gevraagd geloof in Gods leiding, in Gods voorzienig be stel. Wy hebben ons leven in Zijn hand te leggen. God is in Christus Jezus met ons, al de dagen. Als wij dit geloven, dan is het lijden, hoe zwaar ook, een kruis, dat wij gewillig zullen aragen. Achter Hem aan. Ovezande R DAS VRIJ WARM. Aanvankelijk licht. Jattr hair tot zwaar bewolkt en overwegend droog weer. Zwakke tot matige Zuid-Weste lijke wind. Iets hogere temperaturen dan gisteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1