NIEUWS UIT ZEELAND WALCHEREN WEDSTRIJDZEILERS TE VEERE jT-genda iviARKTBERICHTEN VRIJDAG 11 AUGUSTUS 1950 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Afscheid ontvanger van Ouwerkerk. Donderdag heeft de gemeenteontvan ger van Ouwerkerk, de heer Ilack. die wegens het. bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd zijn functie heeft neergelegd, tijdens de raadsver gadering afscheid genomen. De burge meester van Sas van Gent, de heer R. A. J. den Boer en de burgemeester van Kattcndijke, de heer A. Schipper, die vroeger met de heer Hack hebben samengewerkt, waren speciaal overge komen om bij dit afscheid tegenwoor dig te zijn. Burgemeester Romeyn van Ouwer kerk sprak als eerste de heer Hack in hartelijke bewoordingen toe. Hij 'er- zekerde hem. dat de gehele gemeente het vertrek als een gemis zal voelen, daar in de afgelopen 36 jaar dienst de ontvanger een vraagbaak voor ieder een is geworden. De prettige omgang en de deskundigheid in ambtelijke za ken is steeds zeer op prijs gesteld. Als stoffelijk blijk van waardering bood de burgemeester namens Het gemeentebe stuur een schrijfmachine aan. Andere sprekers lieten zich in gely- ke prijzende zin over de persoonlijk- heid van de heer Hack uit. Deze dank te op zijn beurt al degenen, met wie hij in de afgelopen jaren steeds prettig heeft samengewerkt. Het afscheid werd met een gezellig samenzijn besloten. Voor het afscheid werd de heer Doornebal beëdigd als de nieuwe se cretaris-ontvanger. Ondervakgroep vlasindustrie krijgt kantooi te St. Jansteen. Naar wij vernemen zal in St. Jan steen een gedeelte van het hoofdbu reau van de ondervakgroep voor de vlasindustrie gevestigd worden. De kantoren van dit bureau zijn thans in Rotterdam gevestigd. Er werd reeds een pand in dc gemeente aan gekocht. Philips harmonie naar Goes Naar wy vernemen zal op 26 Au gustus a.s. onder auspiciën van de harmonie .Euphonia" de Philipshar- monie uit Eindhoven te Goes concer teren. Na een mars door de stad wordt door „Euphonia" aan de Phi- lipsmensen een koffiemaaltijd aan geboden, waarna in de tuin van bet Schuttershof (eventueel in de zalen), een concert wordt gegeven. Het ligt in de bedoeling te trachten ongeveer honderd leden van het Philips-orkest onder te brengen bij de burgerij- BENOEMING WISKUNDELERAAR LYCEUM. B. en W. van Goes stellen de raad voor om aan de gemeentelijke gym nasiumafdeling van het Goese Ly ceum tot wiskundeleraar te benoe men dr. E. B. Plooy te Rotterdam. Dr. Plooy zal door de minister van onderwijs worden benoemd als leraar aan de R.H.B.S.-afdeling. Vlissingan Het festival van Ons Genoegen". Het festival van de harmonie Ons Genoegen te Vlissingen zal Vrijdag 11 Augustus worden geopend met een concert in het Bellamypark des avonds te acht uur door de harmonie ..Eupho nia" uit Goes. Zaterdagmiddag recipieert de jubi lerende vereniging in het Concertge bouw. Zaterdagavond te kwart over acht vangt een gala-feestconcert in het Concertgebouw aan. Zondag 13 Augustus des middags te half drie is er een officiële ontvangst door het gemeentebestur, waarna de dertien korpsen, die aan het festival deelnemen gezamenlijk afmarcheren van de Houtkade naar de hoek Paul KrugerstraatScheldestraat. waar de stoet zich splitst in een groep, die naar het Bellamypark gaat en een groep, die naar het schoolplein Bonedijke- straat gaat. Zowel in het Bellamypark als op het schoolplein zullen te half vier concerten aanvangen van de deel nemende corpsen. Te acht uur wordt op het school plein een slotconcert gegeven door de harmonie ..Oefening kweekt kunst" te Schoondijke. Het bestuur van ..Ons Genoegen" waardeert het indien de burgerij van Vlissingen ter ere van de bezoekende muziekcorpsen de vlag zou willen uit steken. Zaterdag 19 Augustus wordt het fes tival voortgezet. Des middags te half drie is er wederom een ontvangst in het stadhuis en te drie uur marcheren de deelnemende corpsen af naar het Bellamypark. waar te 3 uur 30 de con certen van de deelnemende verenigin gen aanvangen. Te half acht worden in het Concert gebouw de herinneringsmedailles en de geldprijzen uitgereikt. Om acht uur des avonds geeft ..Oefening Kweekt Kunst" uit Westkapelle een slotcon cert op het schoolplein aan de Bonedij- kestraat en „Kolping's Zonen" uit Ber gen op Zoom een slot-concert in het Bellamypark. Na afloop van dit laatste concert maakt ..Kolping's Zonen" een muzika le wandeling door Vlissingen tot half elf. DE WATERVOORIENING. B. en W. van Vlissingen hebben aan de raad machtiging gevraagd om zo nodig ook in de maand Sep tember a.s. water per schip te blij ven betrekken uit Rotterdam. Het is namelijk gebleken, dat het double ren van een deel der transport-lei ding behorende aan de N.V. Water leidingsmaatschappij Zuid-Beveland meer tijd zal vorderen dan aanvan kelijk werd verwacht. De kosten van de wateraanvoer uit Rotterdam zullen voor Septem ber 18.000 bedragen. TEHUIS OUDEN VAN DAGEN. B. en W. stelden aan de gemeente raad voor een bedrag van f 25.000.— uit te trekken voor de inrichting van het voormalige Zusterhuis aan het Bel lamypark tot tehuis voor ouden van dagen. Het college van regenten over het gasthuis zal de jaarlijkse afschrij ving, eventueel met verrekening van rente, voor zijn rekening nemen, DE LEEUWENTRAP, Voor electrische verlichting van de Lecuwentrap vragen B. en W. van Vlissingen aan de raad een bedrag van 1 506.—. HET NIEUWE RIJWIELPAD NAAR DE DUINEN. Hoewel het nieuwe rijwielpad naar de duinen bij het sportpark in aan leg nog niet geheel klaar is, wordt er reeas druk gebruik van gemaakt. Vooral degenen, die geregeld het strand in ac richting Koudekerke bezoeken, waarderen het nieuwe pad in hoge mate. Zij behoeven nu ten minste niet meer de moeilyk be gaanbare wegen by de Nolledijk te berijden. Dc weg by de Nolledijk naar het kustlicht wordt overigens ook in orde gemaakt. Jammer, dat het werk niet klaar kon komen voor de druk- De besprekingen met de vertegen- Kampioenschappen Zeeuwse ruiters te Kruiningen. De provinciale kampioenschappen van het gewest Zeeland der Konink lijke Nederlandse Federatie van Lan delijke Ruiterverenigingen zullen op 26 Augustus te Kruiningen worden verreden. Er is voor die dag een uit gebreid programma samengesteld, dat dressuurproeven voor 8- en 4- tallen vermeldt, voorts individuele dressuur, een springconcours, indi viduele dressuurproeven voor dames, groepsspringen, enz, Verder zullen demonstraties Woe den gegeven met één- en tweespan nen koudbloedpaarden en met twee spannen landbouwpaarden. Er wor.it Jaarlijkse wedsirijden van K on. Roei- en Zeilvereniging „De Maas" op de O osterschelde begonnen. V ijftig jachten namen Donderdag deel aan dc jaarlijkse zeilwedstrijden van de Kon. Roei- en Zeilvereniging „De Maas" op de Oosterschelde. Stormde het vorig jaar zo hard dat niet kon worden gestart, ditmaal vlei er te klagen over gebrek aan wind, terwijl bovendien een allesdoor dringende regen uit de hemel viel. Niettemin werd in de beste zellstem- ming de tocht van Zljpe naar Veere volbracht. Woensdag en Donderdag hadden mer twee aan de grond liep, was het de zeilers zich verzameld in de voor de derde, de heer P. Henry, niet vluchthaven van Zijpe, waar de 50 1 moeilijk de wedstrijd te winnen. De fraaie boten een fleurige aanblik bo- i enige Zeeuw, de heer I. D. Fransen den. Het was een mooi gezicht toen v. d. Putte, werd met Ijsvogel twee zij op Donderdagmiddag om twee de in de Kruiserklasse van de Han- uur het ruime sop kozen. Niet alle I dicap klasse III, de enige vrouwelijke boten gingen naar Veere; de rond- schipper, S. Vroemen, met Edith, en platbdöem jachten finishten in Zierikzee. Voor de Veere-vaarders rSit™SOT/ de wedstrijdbaal, iets ingekort frali hL V ri "fi-- iZljn de finish werd niet nabij deze plaats Y Va. e aangesloten lan- j gelegd, zoals aanvankelijk de bedoe- delyke ryverenigingen. De winnaars i jjng was, doch op de Roompot, van de kampioenschappen zullen get gebrek aan wind betekende uitkomen op 6 en 7 September op de i een grote handicap; vrij veel zeilers nationale wedstrijden, die dit jaar in I werden door verandering van tij ge- de Wieringermeer worden gehouden. dwongen de strijd op te geven Duitse oesterimporteurs vragen korting. De Duitse oesterimporteurs heb ben medegedeeld, dat zy het zeer op prijs zouden stellen, als ook bij hen de groothandel een vaste korting zouden ontvangen. Hierover zal nog een beslissing genomen moeten wor den, die gezien het feit, dat de Bel gische groothandel deze korting reeds twee seizoenen heeft gekregen, moei lijk anders kan zijn dan gunstig voor de groothandelaren in Duits land. De "Belgen hebben 7% en zij hebben getracht, deze korting tot 30% verhoogd te krijgen, maar daar mee was t grootste deel der Zeeuw se handelaren het niet eens. De mi nimum exportprijzen voor consump- tweede in de openklasse. DE UITSLAGEN. Handicap klasse II (alle deelne mers lid van de K. R. en Z. V. „De Maas") open klasse: 1. de Zwerver, W. N. H. v. d. Vorm, 2 uur 38 min. 23 sec.; 2. Hollandia 4, L Sillevis, 2.39.52; 3. Kickerle, J. C. Smit, 0-f 02.40.28; 4. Atalanta, B. E. Ruijs Jr.; moesten met behulp van hun moto- j 2.55.38; kriuser klasse: 1. Scaldis, ren de tocht vei*volgen. I \V. C. Grootenhuis, 3.9.52; 2. Winde- Voor de afdeling Internationale kind, C. v. d. Giessen Azn. 3.37.38. Kraken klasse waren slechts drie j Handicap klasse III. open klasse: inschrijvingen. Doordat een insenrij- i. Tulla. S. de Wit (Zaahlandse Zeil- ver niet startte en de boot van num- j Vereniging), 2.39.29; 2. Edith, mei. l' 1—I S. Vroemen 'W.Z.V. Viking), 2.40.25; 3 .Orca. van Ulden (W.Z.V. Schie- :dami. 3.7.7.; 4. Vagebond 3, A. W. de Gier. (W.Z.V. Viking), 3.11.29; kruiser klasse: 1. Jarr Bart, J. H. J. Brand in magazijn P.T.T. (e Bergen op Zoom. Donderdagavond omstreeks half acht brak brand uit in het magazijn van de Rijkstelefoon en technische dienst aan het stationsplein te Bergen op Zoom. Direct rukte de brandweer uit met ccn motorspuit onder leiding van de commandant, de heer Borrie. Met een drietal stralen werd het vuur bestreden. Na een uur was de brand geblust en kon de brandweer naar de kazerne in rukken. In het magazijn werd zeer veel schade aangericht. De schade wordt op een vijf duizend gulden ge schat behoudens de verloren gegane toestellen die een waarde van f 8000.- vertegenwoordigden. De oorzaak van de brand is niet be kend. De recherche stelde een onder zoek in. SPORT OP VREDERUST. Het elftal van het Vrederustperso- Esser. 'Ned. Ver. v. Kustzeilers) 2. Ijsvogel, L. D. Fransen v. d. Put te, 'RÖ.R.C.) Handicap klasse IV. open klasse: 1. Japara. J. J. Fuiik, (R.Z.V.), 2.54.36; 2. Noorman, V. de Goede. (Zeilver. Vlaardingen). 3.9.31; 3. Zonnekind. W. A. Fop Smit (De Maas"». 3.18.21: 4. Zeepaardje. J. H. van Dalen. 'Ned. Ver. van Kustzei lers). 3.24.49. Internationale Draken klasse: 1. P. Henry, (De Maas). ke Augustusmaand. VERKEER KONINGSWEG GESTREMD. Vanaf a.s. Maandag tot zdlftng het nodig blijkt, zal het verkeer op de Koningsweg voor voertuigen enz. ge stremd zijn in verband met het plaatsen van de grote stalen kolen- brug op de terreinen van de P.Z-E.M. DE A.N.M.B. OP STAP. De afdeling Vlissingen van de Mê^ taalbewerkersbond maakte tijdens de vacantieweek van „De Schelde", een tweedaagse reis met touring cars naar de Veluwe. In Apeldoorn werd overnacht. Ondermeer werd een bezoek gebracht aan het Troel stra-oord te Beekbergen. WIELERWEDSTRIJD. Op Dinsdag 15 Augustus organi seert de Bond van Buurtverenigin gen „Oranje en Vlissingen" in het Bellamypark te Vlissingen van 7 tot uur een wegwedstryd voor berij ders van transport- en gewone rij wielen. Middelburg SJORS VAN DE REBELLENCLUB Talrijke Middelburgse kinderen hebben Donderdagmiddag genoten van de avonturen van Sjors, de held van de rebellenclub. Deze bekende en populaire jongensfiguur uit vóór oorlogse Amerikaanse stripverhalen en later geadopteerd door een Ne derlandse weekblad-tekenaar, vorm de het middelpunt van een vlot en aardig toneelstuk voor de kinderèn, dat in het Schuttershof werd opge voerd. Vol spanning volgden de meisjes en jongens de avontureh van Sjors, die, in gezelschap van zyn ne gervriendje Sjimmie, bij de Indianen verzeild raakt, maar zich door alle moeilijkheden weet heen te slaan. neel te Bergen op Zoom speelde een wedstrijd tegen een politie-elftal en verloor met 6 —4. Order leiding van de heer W. Koops werd een - 'rgadering gehouden om voor hef Vrederustpersoni"'* te komen tot oprichting van korfbalclub. De club werd inderdaao' opgericht. De heer Koops bracht bxild^* aan de zus ters Knaus. Lam. Keij en van Iwaar- den voor het genomen initiatief, tieoesters zijn dezelfde gebleven als J Nadat een bestuur was gekozen werd het vorig seizoen, met, uitzondering j als naam aangenomen M.I.K. (Mik in i Draak van de soort 4/0, die van 200 tot korf). Er traden 51 leden, onder wie 38 I 210 per 1000 st. werd opgevoerd, dames, toe. Ds. van den Berg werd lot j HET PROGRAMMA VAN Ook de gewichten bleven dezelfde. ere-voorzitter benoemd. 1 HEDEN, alleen wérd de soort 5/0 gebracht! I 's Avonds vonden alle zeilers eik van llo kg per 1000 st. netto op TWEEDE BENELUX STERTOCHT. i aar weer in de Campveerse Toren 110 kg per 1000 st. Alles wat daar- voor' de 2e Benelux Stertocht die of 'n de Bovenzaal van de Schotse boven is zal weer „5/0 extra" heten. I de ongeregeldheden in Belgib Huizen, waar men tot laat in de net de vertegen- een weJk w|,.d ^er2et bestaat toch ay°"? genoeglijk bijeen bleef en me- nog een ruime belangstelling. Er heb ben zich 26 groepen van middelbare, U.L.O. en Nijverheidsscholen opgege ven. Hierbij zijn leerlingen uit vrij wel alle provincies. Er zyn deelne mers uit Appingedam, Vlissingen, uit Rotterdam, Enschede, Amsterdam, Burgh, Arnhem, Utrechft, Hengelo enz. In totaal ruim 70 deelnemers. Vrijdagavond zal op het terrein by hoeve Levensvreugde een kampvuur worden ontstoken waar allen lesa- men komen. Om 10 uur vertrekken zij dan van het Marktplein te Ber gen op Zoom, met „onbekende be stemming". woordigers der Engelse Importeurs- groep zullen in dc loop van de vol gende week gehouden worden. Wesikapelle BRAND IN GEPAKT STRO MIDDELliuitli. .indaag Electro De drie muske tiers (14 jaar). 7 en 9.15 uur Schouwburg Vergeten levens (18 jaar), 8 uur. Morgen Als vandaag. Zondag Electro 3.30, 7 en 9.15 uur: Schottwburg 2.30 en 8 uur. VLISSINGEN. Vandaag: Alhambra: ..Fra Diavolo" (alle leeft.), 7 èn 9 uur. Luxor: ..Taxi. mijnheer?", (14 j.), 8 uur. Bellamy park: Concert „Euphonia" uit Goes. 8 uur. Morgen: Alhambra: Als vandaag: Luxor: als vandaag, 7 en 9 uur. Concertge bouw: Gala-feestconcert „One Ge noegen". 8.15 uur. Zondag: Alhambra: Als Vrijdag 3, 7 en 9 uur: Luxor: Als Vrijdag, 3, 7 en 9 uur. Bellamypark en Bonedijkestraat: Concerten van 3.30 uur af. Domburg COMMISSIE VOOR NIEUWE MUZIEKTENT. Een commissie bestaande uit le den van de muziekvereniging „Apol lo" te Domburg, aangevuld met en kele burgers, is een actie begonnen om de verwoeste muziektent te her bouwen. Ere-voorzitter is de burge meester van Domburg, jhr. ir. H. L. Boogaard. Deze week organiseerde de com missie een muziek- en zangavond op het terrein van het Badhotel, waar aan de muziekvereniging Apollo" en de zangvereniging „TOlharding leidt tot het doel", meewerkten. Op deze avond werd de trekking van de voor het zelfde doel georga niseerde loterij gehouden. Ook enkele andere attracties waren er. Een gro te schare belangstellenden vulde het terrein. Er werd druk gekocht en ge grabbeld, zodat het een goed ge slaagde avond werd, met een op brengst van ruim 2000. Men is van plan begin October een twee-daagse bazar te houden, waaxwoor nu reeds weken lang en kele groepen uit de burgerij bezig zijn, voorwerpen te vervaardigen. Gezien de grote medewerking van de bevolking staat het wel vast, dat het doel zal worden bereikt. Oostkapefle OUDJES OP STAP. Woensdag maakten een aantal ouden van dagen uit Oostkapelle een reisje met autobussen door Zuid-Beveland. In verscheidene dorpen werd stilge houden voor een verfrissing. In de uit spanning „de Tol" onder Kloetinge werd een koffiemaaltijd gebruikt. Zeer voldaan kwamen de oudjes omstreeks 9 uur weer op hun uit gangspunt terug, opgewacht door het muziekcorps „Crescendo". Het was de eerste keer. dat de oud jes in Oostkapelle een dergelijk tochtje werd aangeboden. De heer Geertse dankte na thuis komst allen, die hadden medegewerkt- deze onvergetelijke dag te doen slagen. Woensdagavond werd te Westka pelle brand ontdekt in een stapel gepakt stro. Daar dit stro tussen enige gebouwen lag, was het gevaar voor uitbreiding niet denkbeeldig. In allerijl werd de brandweer gewaar schuwd, die spoedig ter plaatse was. De bewoners van de omliggende ge bouwen waren reeds begonnenjnetHOCKEY dc blussing. Door geringe druk op dc f waterleiding, duurde het enige tijd. j ZEEUWS HOCKEy-TOURNOOI. voordat de brandweer in actie koii i De hockeyclub Rapide te Hulst komen. Omdat de brandhaard niet I zal tijdens de Kerstdagen weer het ver van de kreek lag, kon water Zeeuws Hockey-tournooi organiseren, geput worden en was men vry spoe- j Een Belgische ploeg zal dan de gast I dig de brand meester. Naar de oor- van Rapide zijn .De wedstrijden zul- zaak zal een onderzoek worden inge- 'en in Sr .tanstepn worden nig dansje maakte. Vandaag wordt gestart voor nieuwe wedstrijden; de kleinere jachten gaan waarschijnlijk rond Noord Be veland. de grotere naar Zierikzee en terug. Hedenavond biedt ..De Maas" de besturen van de deelnemende vere nigingen een diner aan, waarna in de Schotse Huizen de prijsuitreikin gen plaats hebben. Zaterdag varen allen naar Zierikzee, waar tenslotte de Poortersdag wordt meegevierd. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen: 9 Aug. Castag- na van Gdynia; Katleen van Hugsund. Gepasseerd naar Antwerpen: 10 Aug. Maraat V. van Londen. Vlissingen vertrokken: 9 Aug. Katleen naar Brussel: Castagna naar Genua. KERKNIEUWS. Dr. S. v. d. LINDE. Dr. S. v. d. Linde, die op Celebes in dienst der zending werkzaam is. komt eind Augustus met zijn gezin weer naar het vaderland. Hij hoopt weer de Ned. Herv. Gemeente hier te lande te gaan dienen. NIEUWE PREDIKANTSPLAATSEN. Het prov. Kerkbestuur van Zuid- Holland der Ned. Herv. Kerk heeft het besluit van het classicaal bestuur in Leiden tot vestiging van een zesde prcdikantsplaats aldaar goedgekeurd. NED. HERV. KERK. Beroepen te Twijzel: G. B. Kruisir.ga te Nieuwe Schans; te Rijswijk (Gld.): G. J. Visser, candidaat te Oegstgeest. Aangenomen naar Plngjum/Zürich 'toezegging): D. H. van Daalen te ffe- he. Bedankt voor Aalburg: J. T. Doornen bal 1e Oene; voor Nieuwe Tonge: C. M. van Dieren te Ede; voor Beverwijk: N. K. v. d. Akker te Rhenoy: voor Winkel: A. D. Klaassen, candidaat te Rotterdam; voor Hocnderloo (toezegging): W. H. den Ouden te Buren. Benoemd tot hulpprediker te Utrecht (wijk 13): H. J. de Bie, candidaat al daar. GEREF. KERKEN. Beroepen tc Heerhugowaard: H. Vollen- hove, candidaat te Amsterdam. Aangenomen naar 's-Gravenmoer; G. L. R. Riphagen, candidaat te Enschede, die bedankte voor Fries. Bedankt voor Sexbierum: G. J. Grafe te Winschoten. CHR. GEREF. KERKEN. Tweetal te IJmuiden: J. Drenth te Amersfoort en I. v. d. Molen te Leeuwar den. Beroepen te 's-Gravendeel en te Nieuw- poort: G. Blom, candidaat te Zaandam; te Vlissingen: J. Drenth te Amersfoort; te De Krim: C. J. Ph. Soldering, leger- predikant te Apeldoorn. Aangenomen naar Opperdoes: L. Floor, candidaat te Amsterdam, die bedankte voor Harlingen, Lutjegast en Meppel. GEREF. KERKEN ART. 31 K. O. Beroepen te Buitenpost: W. v. d. Lin- gen te Alkmaar. Bedankt voor Murmcrwoude: R. te Velde te Zalk en Veekate. steld. Nieuw- en St. Joosland RAADSVERGADERING De raad van Nieuw- en St. Joos land hoopt Maandagavond om half acht uur in vergadering b\jeen te komen. De agenda van de raad vermeldt ojn.: aangaan van een geldlening; verzoek subsidie Ned. Kampeerraad; wijziging regeling schoolartsendienst; wijziging regeling vleeskeurings dienst; uitkering van 5% aan het gemeentepersoneel over het 3e en 4e kwartaal 1950; verzoek subsidie R.K. Lyceum te Goes; verzoek caféhouders wyziging sluitingsuur der café's. ZOEKRIT PER MOTOR. De motorclub ..De Zeeuwen" uit Nieuw- en St. Joosland hield een zoek- rit over het eiland Walcheren. Deze den over het eiland Walcheren. Deze rit bestond uit het opzoeken van 6 verschillende torens op het eiland, waarbij contróleposten waren opge licht. Elke rijder moest een andere route rijden en had een individuele opdracht uit te voeren Acht der 17 deelnemers beëindigden de rit zon der strafpunten. Winnaar werd de heer J. Moens uit Middelburg. Alle rijders waren zeer tevreden over deze speciale rit. Veere BEIAARDCONCERT. Voor het elfde beiaard-concert te Veere Zaterdagavond van 8 tot 9 uur te geven door de beiaardier Jan Kwist is het volgende programma opgemaakt: 1. Menuet van Baustatter; 2. a. Des zomers; b. De paden op de lanen in; c. Klein Vogelein; 3. a. Lied ohne Wor- te op. 67 en id. op. 62 van Mendels sohn; 4. a. Home sweet home; b. Last rose of summer; 5. a. Engelenwacht; b. Het Angelus; 6. Largo van Handel; 7. Plaisir d'Amour, Martini; 8. Berceu se de Jocelyn; 9. Hongaarse dans no. 5 van Brahms: 10. Menuet van Beetho ven; 11. Abide with me. Zoutelande AANBESTEDING De gemeente Zoutelande hield een openbare aanbesteding voor het bou wen van een Verenigingsgebouw en het verbouwen van één woning tot twee woningen. Er waren 3 inschrij- vingen, n.l. fa. A. Janse en Zn, te Zoutelande, 39.800; fa. v. Schaik en Gilde, Middelburg, 40.150; fa. J. Dingemanse en Zn. te Zoutelande, 40.200. De gunning heeft niet plaats ge had. Jansteen worden gespeeld. Na afloop hiervan wordt de jaarlijk se feestavond gehouden. VOETBAL DE SAMENSTELLING VAN HET ZEEUWSE ELFTAL In het Zeeuwse eltfal, dat Zon dag in Goes tegen S.V.V. zal uitko men, zal Oppeneer van Terneuzen de middenvoorplaats niet kunnen bezetten. Hij wordt vervangen door Kramer van Biervliet en A. Carol uit Middelburg zal de rechtsbuiten plaats innemen. Aan de reserves werd A. van Kooten uit Oostburg toegevoegd. Ook in het Walchers elf tal. dat Zaterdag deelneemt aan de districtsbekerwedstryden zijn enkele veranderingen gekomen. Bode van De Zeeuwen zal de backplaats van zyn clubgenoot Saman innemen en A. Leynse uit dezelfde vereniging zal worden vervangen door P. Koster (Middelburg). Voor dit elftal zijn van Hercules (Middelburg) en De Klerk (De Zeeuwen) nog als reser ves aangewezen. Te Rotterdam slaagde voor het Nijverheidsexamen, ter verkrijging van de N.O.-akte N 1 met de ver klaring bedoeld in art. 38, lid 2 van de N.Ö. wet: de heer W. Antonisen te Vlissingen. LEZERS SCHRIJVEN. BERTHA HERTOGH. Als Moslem moet ik ernstig pro testeren tegen Uw artikel „Ouders van Bertha hebben nog niet alle hoop verloren" van Maandag 7 Aug. In de eerste plaats tegen de strekking er van. Het hele „geval Bertha Her- togh" wordt opgeblazen tot een Isla- mietisch-katholieke rel („welke rol heeft de Moslim gespeeld?"), de tijd van de kruistochten waardig, maar toch in onze tijd, waarin de Paus contact heeft gezocht met de Islam voor de gezamenlijke bestrijding van het communisme, niet meer op zijn plaats. In de tweede plaats bevat het artikel feitelyke onjuistheden. De Is- tamietische wet kent geen minimum leeftijd voor het sluiten van een hu welijk. En omdat de vader geen Mos lem is, is zijn goedkeuring niet ver eist. De vertegenwoordiger (de „wali") van de bruid (in normale gevallen de vader) was in dit geval volkomen volgens de wet de heer M. A. Ma- jid, president van de Singapore Mos lem Welfare Association, zoals ik uit de News Chronicle van 3 Aug. meen te mogen opmaken. En alleen de goedkeuring van deze is noodzakelijk. Mevr. Abibi is daarmede aan de ouderlijke macht onttrokken. Ik acht Uw blad hoog wegens zyn onpartijdigheid. En juist daarom zag ik deze brief gaarne geplaatst in Uw eerstvolgend nummer. Hiervoor by voorbaat mijn dank. FAU2UDDIN AHMAD O VERING Vlissingen. Naschrift: Het is ons helaas onmo gelijk om deze kwestie te beoordelen van Islamietisch standpunt. Wy gaven slechts de opvatting van de ouders van Bc-rtha weer. Red. VEILING MIDDELBURG.. Van 9 Augustus. Augurken 22—58: Komkommers idem B 7—12; idem C 79; pronkbonen 14—17; stoksnijbonen 29—37; rentegevers 2244; stasisnijbonen 2028; uien 512; dubb. princessen 1523: prei 1^—15; postelein 515; rabarber 58; sla 815; '4—10: rode kool 4—7; savoije kool 14— 23; bloemkool 32—35; idem B 25—28; to maten 15—39; perzik rode zomerappel 20 35; précose de trefou 1742; idem ex- portmaat 39.50—40.90; keswick 8—17; geunerinnen 2038; peren val 316; ap pels val 14—18: czarp ruimen 1028: Washington 15—26: Reine Victoria 17— 25: Ontario 26—29; Belle de Louvait 20— 28; James Gris 19—28; Zomerlouwtjes 9 —11; Frankenthalers 91—1.36; perziken 4 —28: suikermeloenen 5084; Oranje ana nas mei. 53—65; netmel. 48—55; blauwe eigenh. grote 6—7; bintjes grote 8; eerste lingen, grote 79. VEILING BERGEN OP ZOOM. 9 Augustus 1950. Bloemkool A 19. 22, 38. 13; idem B 8- 13; stamboon dubb. princ. 15—16; staak princ. 39. 42, 47. 51; snijbonen 20. 31, 23. andijvie 7. 8, 5; savoye kool 5. 6, 7; rode kool 57; sla per 10 st. 65. 113, 119; komkommer 7, 10, 12; kroten 56;»bos- peen 8—10; breek peen 86; meloen 38— rode bes (10) 2.—, 2.20, 3.20; Frambo zen 155; tomaten 3928; prei 85; Prul- men: Reine Victoria 3124; Belle Louvaine 34, 28, 26; Washington 22, 25, 27. 32; Boerenwitte 20. 24, 29, 30; Abricoos 23—25; R. Claude 29, 36, 24; M. Haüve 27. 22, 30; Czaar 25—20; Ontario 23—32. Ap pels: Zigeunerinnen 20, 38. 42; James Ge neve 32, 42, 30; Early Vfètoria 1216; Keswick 1113;. Peren: Précos 19—36; N.H. Suikerpeer 17—13; Claps 2031. 10 Augustus. Stamb. dubb, princ. per 10 kg, 1,50; Rode bes idem 3; Sla per 10 stuks 1.70 —0.96; Staak princ. 30—36. VELLING ST. ANN ALAND. 10 Augustus. Gele eigenheimers gew. 8.089.30; Drielingen 5.10—5.52; blauwe Eigenhei mers, gew. 9.10—9.70; Drielingen geen not.; Bintjes gew. 8.61—9.01; Drielingen 4.53. Aanvoer 60 ton. VEILING SCHERPENISSE. 10 Augustus. Gele eigenheimers 78.54; drielingen geen not.; blauwe eigenh. 6.069.31; drielingen geen not.; Bintjes 6.51—7.82; drielingen geen not. Aaanvoer 50 ton. VEILING ST. MAARTENSDIJK. 10 Augustus. Eigenheimers I 8.23—8.50; id. II 7— 7-80; drielingen 4.50; blauwe eigenhei mers II 7.80; Bintjes I 7.46; id. II 5—6.30; Bonken 8.308.70; Voer 3.10. Aanvoer 50 id. Bonken 5; id. Drielingen 7.10. Aan voer 30 ton. VEILING THOLEN. 10 Augustus. Witte eigenh., afwijkend. 7—7.65; Bin tjes idem 6.106.39; Aanvoer 30 ton. VEILING KRABBENDIJKE. 10 Augustus. Exportveillng. Clapps Favoriet I 55.60; Précose de Trévoux I 40.80; id. II 17.80 3950; Keswick I 10.30—14; idem II 5.40; Val en kroetappels 0.805.50: Pruimen: Washington 624; Ontario 620; Czar 6 —20; Belle de Louvain 626; Dubbele boere witte 6—20; Wijn 624; Reine Vic toria 637; Heron 610; Perzaar 6; Uti lity 11: Golden Japan 2129; Prince 6; Appels Zigeunerin 1066; Perzikappel 7—26; Codlin 722; Keswick 36; James Grieve 845; Oldenburg 216: Peren Précose de Trévoux 5—26; Clapps Fa voriet 1028; N.H. Suikerij 2—7; Rode bessen 10; Bramen 61100; Frambozen 60—131; Moerbeien 74; Abrikozen 5—11. VEILING KRABBENDIJKE. 10 Augustus. Exportveiling. Prccose de Trévoux 39.60—41: Clapps Favorite 53.50-55.10; Early Victoria 11.80. Gewone veiling Bramen 101.80; Czar- pruimen 17; Bella de Louvain 7; Ontario 6—28; Perziken 11; James Grieve 2744; Zigeunerin 3559; Keswick 28; Codlin 13—52; Précose de Trévoux 11—30; Clapps Favorite 534; N.H. Suikerpeer 2—6. ton. Exportveiling uien. Gewone 7.64—7.70; VEILING ZUID-BEVELAND. 10 Augustus. Fruit Perzikrode zomerappel 19—27; Manks Codlin 1543; Early Victoria 2 16.50; Codlin Keswick 412.60; Zigeune rin 9—62; James Grieve 747; Appels kroet en val 0.50—9: Clapps Favorite 12- Précose de Trévoux 743.90; Brui ne Herenpeer 3—15; Czarpruimen 6—21; Ontario 620; Washington pruimen 8 29; Bella de Louvain 1332; Dubb. boere witte 621; Witte wijnpruimen 620; Reine Victoria 625; Mons. Hative 14 Tonneboerpruimen 12—15; Bramen 103.90; Frambozen 156; Dubb. Princesse- oonen 15—15.70. VISMIJN TE VEERE. Export garnalen. Aanvoer 1440, 1.01— 208; Schar, aanvoer 148 kg.. 16—35; Bot. aanvoer 239 kg.. 6—18; Middel tong. aan voer 611 kg..k 44—102. VEILING ROTTERDAM. 9 Augustus. Druiven 0.87—1.16; Meloenen 0.28—0.50; Perzilaen 0.05—0.16; Pruimen 0.18—0.32; Vroege aardappels: grote 7—11.10; poters 6—7; kriel 350; Bloemkool Ia 0.28; Snij bonen 20—26: Stamprincessen 0.15—0.19; Komkommers la 0.08—9.10; Kroten 5 5.90. Stoof sla 0.28; Tomaten ABC 0.15— 0.27; Uien 750 middel. Précose 0.28053; Early 0.280.37; Perzik appel 0.260.36; Zigeunerin 0.230.44.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 5