PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Zenden van Kortenaer naar Makassar lijkt oorlogsdaad" Negen draden boven het Zeeuwse landschap D£ BILT In Makassar wordt nog steeds gevochten. Het Deense kabinet afgetreden OPMARS N00RDK0REANEN THANS GEHEEL GESTUIT Engelse regering wenst ranport uit Singapore. Auto door trein meegesleurd. SOCIALISTEN IN BELGISCHE KAMER FEL GEHEKELD Advies Gemengde Commissie: Nieuw-Guinea niet aan Indonesië Hoogspanningskabel wordt aan de masten bevestigd Scherpe woorden in Europese Asssmblée. VOORSPELT 193e Jaargang - No. 186 Dagblad, uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie: F van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred.; G. Ballintijn PI. verv.: W. Leertouwer en H. A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week; t 3.90 p. kw.; fr. p. p. f 4.15 per kw Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKEN5E COURANT EN VRIJE STEMMEN Donderdag 10 Aug. '50 ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct. per mm. Minimum p. advertentie f2.50. lngcz. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels f 1.—. Iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr- 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur VTlssingen Walstr 88—60. tel 2355. 4 lijnen (b.g.g 2861 of 2160): M'burg Londense Kaai 29. tel. 2077 en 2924; Goes: L. Vorststr 63. tel. 2475 (b.g.g 2228); Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12. teL 102; Terneuzen: Bro uwerijstr. 2; Zierikzee: N. Bogardstr. C 160. tel. 2g IT Gevaar voor ernstige crisis in Nederlands-Indonesische verhoudingen R.I.S. overweegt havenverbod voor torpedojager. In officiële kringen van de R.I.S. wordt het zenden van de „Kortenaer" naar Makassar beschouwd als een ernstige inbreuk op de Indonesische souvereiniteit en reeds thans wordt overwogen, de „Kortenaer" te ver bieden nog enige Indonesische haven aan te doen. In een officiële radio-uitzending vanuit Djakarta werd gezegd: net zenden van de torpedojager lijkt een oorlogsdaad, die wel eens aanleiding zou kunnen worden tot een ernstige crisis in de Nederlands-Indonesi sche verhoudingen op het officiële niveau. In Indonesische kringen is men zeer verwonderd, dat het zenden van de Kortenaer was uitgegaan van dr. Hirschfeld en niet van de Nederlandse regering, ofschoon de laatste het be sluit tot het zenden uiteraard heeft ge nomen. Zelfs wordt verband gelegd tussen de Amerikaanse ontevredenheid over de neutraliteitspolitiek van Indonesië inzake Korea en deze Nederlandse stap die, naar men meent, in geen verhou ding staat tot het doel dat men aan Nederlandse zyde voorgeeft te willen bereiken en evenmin in verhouding wordt geacht tot de beschieting door de A.L.R.I.S. en de A.U.R.I.S. (de land. macht en luchtmacht der R.I.S.) van het kampement van het K.N.I.L. Dit laatste wordt, aldus de A.N.P.- correspondent in Djakarta, inderdaad betreurd, doch daarmede kan in Indo nesische ogen het zenden van een oor logsschip zonder enig voorafgaand overleg of waarschuwing niet worden goedgepraat. In sommige Nederlandse kringen in Indonesië kan deze geheel onverwachte maatregel evenmin goed keuring vinden, omdat men zich af vraagt, of de algemene gevolgen voor de Nederlandse belangen in Indonesië en zelfs voor de veiligheid van Neder landse levens niet veel ernstiger zullen zijn dan het eventueel bereikte ogen blikkelijke voordeel. Met spanning wachten deze Neder landse kringen (die niet dienen te worden gezocht in de omgeving van dr. Hirschfeld. doch meer in de Ne derlandse zakenkringen en kringen op cultureel gebied) wat het verdere ver loop van deze onverkwikkelijke situa tie zal zijn. Men realiseert zich. dat de Nederlandse regering een zeer hoog spel speelt. Een der eerste gevolgen zal, zo meent men. zijn, dat de taak van de militaire missie in zoverre deze de ma rine betreft, wel uiterst moeilijk, zo niet onmogelijk zal worden. Voorts acht men deze situatie een zeer slechte voorbereiding voor de komende be sprekingen over het vraagstuk-Irian. Men verheelt zich echter geenszins, dat de beschieting van het kampement van het K.N.I.L. van de zee en de lucht uit, zonder voorafgaande waarschuwing, terwijl in de onmiddellijke omgeving van dat kampement; vrouwen en kin deren wonen, een zeer ernstige zaak is. Luitenant-generaal Giebel gaat heen. Luitenant-generaal C. Giebel zal per 15 September heengaan als chef lucht machtstaf. Hij zal waarschijnlijk opge volgd worden door de generaal majoor I. A. Aler, thans Nederlands lid van de „Air Advisory Council" van de West-Europese Unie. Staken van het vuren formeel nog niet ingegaan. De toestand in Makassar blijkt achteraf niet zo gunstig te zijn als men in Djakarta wel heeft willen voorgeven. Vaartuigen van de Indo nesische zeemacht, die in de haven van Makassar liggen, hebben Dins dag de gehele dag de beschietingen op het aan zee grenzende kampe ment van de K.N.I.L. voortgezet. Het mitrailleren vanuit de lucht door Mitchell bommenwerpers van de In donesische luchtmacht duurde even eens voort. Volgens de A neta-corres pondent te Djakarta zijn de bespre kingen over liet staken van het vu ren tussen kolonel Kamilarang en de gen.-majoor Scheffelaar wel be gonnen, doch het staken van het vuren is formeel nog niet ingegaan. Wel bestaat de verwachting, dat de gevechten zeer spoedig zullen eindi gen, doch de labiele en gespannen situatie zal nog wel enige tijd du ren. De Deense socialistische minder heidsregering is gisterochtend na 'n spoedzitting van liet parlement, wel ke de gehele nacht duurde, afgetre den. Het ontslag kwam na een sterke aanval van de zijde der oppositie naar aanleiding van het tekort op de betalingsbalans. De demissionnaire regering is se dert 12 November 1947 in functie geweest. Zo spoedig mogelijk, naar men ver wacht op 5 September, zullen alge mene verkiezingen gehouden worden. Amerikaan beroofd van atoomgeheimen. Uit de tas van de Amerikaanse ge leerde Frank Miller Greenless, die vele maanden gewerkt Reeft aan spe ciale onderzoekingen op het gebied van atoomenergie, zijn geheime docu menten betreftende atoomonderzoek gestolen, aldus meldt de Daily Tele graph. De papieren schijnen gestolen te zijn tijdens een treinreis van de Amerikaan van Londen naar Black pool in Lancashire. Greenless was op weg naar een conferentie in een niet nader genoemde plaats. Terstond na de ontdekking alarmeerde hij de po litie, terwyl ook de Amerikaanse mi litaire inlichtingendienst zich in het onderzoek gemengd heeft. Journalist door beroeps bokser doodgeslagen. Een 35-jarige Franse journalist is Woensdag op de kermis te Rijssel door een Nederlandse beroepsbokser zo ernstig geraakt, dat hij aan de gevolgen is overleden. De Fransman, die de uitdaging om tegen de 21-jarige Nederlander in de ring op te treden, aanvaardde, ging al spoedig tegen de grond. De eige naar van de bokstent, die als scheids rechter optrad, telde hem uit, doch de journalist bewoog zich niet meer, Hij was dood. Gebouw van Hoogovens in brand. BEDItlJFSBRANDWEER MOEST ASSISTENTIE INROEPEN Gistermiddag om half één brak brand uit in één der hoofdgebouwen van de Hoogovens te Velsen, waar in de directie, de boekhouding en de commerciële afdeling zijn onderge bracht. Het personeel kon het twee étages hoge gebouw tijdig verlaten. Het kurkdroge rieten dak brandde in korte tijd als een fakkel, waarte gen de bedrijfsbrandweer weinig ver mocht uit te voeren, zodat de assis tentie werd ingeroepen van de Vel- sense brandweer. Omstreeks twee uur was men de brand zo goed als meester. Een groot stuk van het dak werd door het vuur verteerd. Het bluswater richtte een grote ravage a.an in het interieur. Waarschijnlijk zyn vonken uit een passerende loco motief de oorzaak van de brand. Resultaat mobilisatie- oefening bevredigend. 6 KWAM NIET OP. Ongemcr 6 procent van de man- rif* Jan -llet gai'deregiment jagers, me dij wijze van oefening per radio opgeroepen, zijn niet in de nil ne te Utrecht versche- P&} percentage niet-opgekome- vÜwrJ?1,men ook als het ernst was rifit^T kunnen verwachten, deelde „f-0lelfler van de oefening mee. Hij sulfaat" °°k tevreden ovei' bet re- onderdeel zf r, zes a tien man ,?,'SCJlenen- Er zal een onder- en ingesteld naar de re denen van nict-opkomen. Amerikaansetroepen maakten vorderingen. De stryd op Korea heeft een voor de Amerikanen gunstiger wending genomen. De opmars van de Noordelijke troepen is bijna overal tot staan gebracht, zodat het gevaar voor liquidering van het bruggehoofd voor lopig geweken is. Voor de eerste maal sinds het uitbreken van de strijd moesten tie Noordelijken bovendien aan een belangrijk front terugtrekken en wel aan het Zuid-Westelijk front. Tsindjod wordt thans door de Ame rikaanse troepen bedreigd. Meer dan duizend Noord-Koreanen moesten gisteren over de rivier de Naklong' vluchten voor een hevige aanval van Amerikanen en Zuid-Ko- reanen. Gehele pelotons trachtten zwemmend en wadend de rivier over te komen, waarbij elf vernielde of verlaten tanks achterbleven. Het bruggehoofd ten Westen van Tsjangning is thans opgeruimd. In de late namiddag bodem kleine groe pen Noordelijken in de heuvels aan de rivier nog weerstand, doch zij waren voor het merendeel omsingeld door de Zuidelijken. Aan het Noordelijk front wist een Noord-Koreaanse brigade bij verras sing door een opening in de Zuid- Koreaanse verdedigingslinie te slui pen en bereikte Kigye. Het door ber gen en dalen doorsneden gevechts terrein begunstigde deze plaatselijke doorbraak. De zesde en achtste Zuid- Koreaanse divisies trokken ongeveer drie kilometer in Zuidelijke richting- terug. Amerikaanse luchtstrijdkrachten hebben de gehele dag zonder onder breking aanvallen uitgevoerd ter ondersteuning van de landstrijd krachten. Bijna zonder ophouden werden Taedjon, Koemsan en ande re bezette steden van de lucht uit bestookt. Lt.-generaal Stratemeyer, bevelheb ber van de Amerikaanse luchtstrijd krachten heeft bekend gemaakt, fiat twee belangrijke doelwitten van de „zwarte lijst" zijn afgevoerd. Als ge- Officiële Nederlandse stap te Londen. Het Britse ministerie van Koloniëh heeft <le Gouverneur van Singapore, sir Franklin Giinson, om een rapport over de zaak-Bertha Hertogh verzocht en. daarbjj tot de Gouverneur het ver zoek gericht, een onderzoek te doen ijl stellen naar het huwelijk van het meis. je. Dc Gouverneur wordt verzocht spe ciale aandacht te wijden aan haar leef tijd en in geval zij als een minderjari. ge wordt aangemerkt, voor haar wel zijn te waken. Deze stap van de Britse regering werd ondernomen, nadat de Neder landse Charge d'Affaires te Londen, baron W. J. G. Gevers verschillende bezoeken bij officiële instanties in Londen had afgelegd, waarbij alle mo gelijke hulp van Engeland werd inge roepen om het kind naar haar ouders te doen terugkeren. volg van de bombardementen zijn de rangeerterreinen en munitiefa brieken tc Pjonggang, de Noord-Ko reaanse hoofdstad, volkomen ver woest. Verder is een groep chemi sche fabrieken te Konan geheel uit geschakeld. De commissie der V.N. voor Korea heeft secretaris-generaal Trygve Lie gemeld, dat zij de berichten verifi eert over „onbeschaafde en onmen selijke gebruiken" door de Noord- Koreanen op krijgsgevangenen en gewonden toegepast. Weer radio-speruren in de winter. Ook in de komende wintermaan den zal met het verbruik van electri- citeit zuinig moeten worden omge sprongen. Als één der uitvloeisels hiervan zullen ook de Nederlandse radio-zenders daarom dagelyks weer enige uren zwygen. Het bestuur van de Nederlandse Radio-Unie heeft besloten, dat in de periode van 13 November tot 26 Ja nuari a.s. dagelijks behalve des Zondags tussen 7.30 en 8.30 uur en dès middags tussen 16.30 en 18.00 uur geen programma's worden uit gezonden. Ongeluk eist twee doden. j Op de onbewaakte overweg te l>oe- tinehem is Woensdagmiddag een per sonenauto door een personentrein gegrepen. Dc beide inzittenden der auto, de 53-jarige fabrikant. J. J. II. M. en de 47-jarige mevr. S., beiden uit Amsterdam, kwamen om het le ven. De wagen kwam uit de richting Doetinchem en moest op de Rijksweg DoetinchemTerborgh wachten voor de spoorbomen. Daar de bestuurder schijnbaar grote haast had, is hij omgereden, waarbij hij de onbewaak te overweg moest passeren, hetgeen hem noodlottig is geworden. De auto werd ongeveer 30 meter meege sleurd en enkele meters naast de lijn in een weiland geworpen. De heer M. overleed enige uren na het onge val; de tweede inzittende was op slag gedood. Het treinverkeer had 'n kwartier vertraging. Pijnlijk moment voor premier Duvieusart. Na een debat, dat meer dan negen uur duurde en waaraan niet minder dan 23 afgevaardigden deelnamen, heeft de Belgische Kamer het wets ontwerp op de overdracht der koninklijke bevoegdheden aan prins Bou- dewijn. goedgekeurd met 165 tegen 27 stemmen en 7 onthoudingen. Te gen stemden 26 katholieken en een liberaal. Alle katholieke sprekers in het debat veroordeelden de methode der socialisten en verklaarden slechts voor het voorstel te stemmen omdat dit de wens van de vorst was. De katholieken, die tegenstemden betoogden niet te willen buigen voor het geweld van een opstand. Lambotte van de C.V.P. hekelde op scherpe wijze de houding van de socialisten. „Er kleeft bloed aan hun handen", zeide hij. Deze uitlating van Labotte was het sein tot een hevig tumult op linkse en rechtse banken, waarin voorzitter Frans van Cauwelaert slechts met veel gehamer en na gedreigd te hebben dat hij- de vergadering zou schorsen, een einde kon maken. Verbist van de C.V.P. laakte de hou ding der linkse partijen en vergeleek de mars naar Brussel met die naar Berlijn en Rome. Hij bracht hulde aan ..de trouw van het Vlaamse volk" en sprak de wens uit dat een homogeen katholieke regering zou aanblijven. De voorzitter van de socialistische partij, Max Buset. wees er op, dat de verklaring van de Koning met betrek king tot de overdracht van zijn pre rogatieven op prins Boudewijn. voor geen tweeërlei uitleg vatbaar is. Hij begreep dan ook niet waarom sommi ge katholieke parlementsleden zich nierbii niet wensen neer te leggen. De 'socialisten zouden tegenover de Overdracht zou tot ernstige onlusten aanleiding geven De gemengde Commissie Nieuw GuineaIrian heeft haar rapport aan de Staten-Generaal overgelegd en is op tal van overwegingen tot de vol gende conclusies gekomen. 1. Overdracht van de beheersvoering over Nieuw Guinea aan Indonesië is strijdig met de belangen der bevolking 2. Overdracht van de souvereiniteit aan Indonesië zou een aanmerkelij ke vermindering betekenen van de voor de bevolking van dit eiland door het charter der V.N. geschapen waarborgen. 8. Ipdonesië beschikt niet over de financiële middelen om Nieuw Gui nea tot ontwikkeling te brengen. •1. 'Indonesië beschikt niet" over voldoende krachten voor een beheer over Nieuw Guinea. 5. Overdracht van Nieuw Guinea aan Indonesië zou tot ernstige on lusten aanleiding geven. 6. Vastgesteld wordt, dat Nieuw Guinea voortzetting van het Neder lands beheer op prijs stelt. koning een ..menselijke" houding aan nemen. indien hij eenmaal afgetreden was. De vorst zal zich kunnen vestigen waar hij wil. zo zeide Buset. Nadat de vorst zijn bevoegdheden heeft overge dragen zal hij echter geen politieke rol meer mogen spelen en zal hij zich moeten onthouden van deelneming aan openbare gebeurtenissen. Buset sprak de verwachting uit dat de koninklijke prins, bijgestaan door integere raadgevers, onafhankelijk van de vorst zijn bevoegdheden zal kunnen uitoefenen. Prins Boudewijn zal de zelfde status moeten krijgen als princ- regent Karei had. Al deze punten, zo zei hij. zijn door de bijzondere com missie bestudeerd en met algemene stemmen aangenomen. Bii dit laatste punt wordt nog opge merkt. dat het eiland onder Neder lands beheer verzekerd blijft van wat het zo zeer behoeft, namelijk een spe ciale positie en speciale behandeling, welke aan al de moeilijkheden aan het acculturatieproces verbonden volle aandacht schenkt. Hun overwegingen samenvattende, menen de Nederlandse leden, dat. ter wijl voortzetting van Nederlands be heer nu voor dit land stellige beloften inhoud van vooruitgang en opheffing en de wereld zekerheid biedt, dat ook dit land met zijn volk in het wereld verkeer zal worden opgenomen en daar een waardige plaats in zal kunnen vervullen, de overdracht van West Nieuw-Guinea aan Indonesië noodza kelijk. zou leiden tot snel verval van hetgeen daar in vijftig jaren is opge bouwd en nog ongerekend de bui tenlandse politieke verwikkelingen tot onrust en verwarring, omdat de bevolking zich ongetwijfeld tegen zulk een overdracht verzetten zou. Het Indonesische rapport wordt thans in het Nederlands vertaald en zal binnenkort ook de Kamer der Sta ten-Generaal bereiken. Arbeider door vallende buis gedood. Op een bouwwerk aan de Eras- musweg in Den Haag heeft een ar beider een ijzeren buis op het hoofd gekregen. Het slachtoffer kreeg een schedelbasisfractuur en is enige uren later gestorven. Drie kilometer tegelijk afgewerkt. Hoog boven het maaiveld van een Bevelandse akker ergens in de buurt van aKpellc staat een forse, gebruinde jonge man op één van de stalen P.Z.E.3L hoogspanningsmasten. Last van hoogtevrees heeft hij allerminst, want terwijl hfj zich met één hand behendig vasthoudt, wuift hij met de andere naar een paar mannen beneden. Hij heeft een grote stok by zich, waaraan een rode zakdoek is gebonden en waarmede hy zo nu en dan seinen geeft. Zo hebben vroeger baar men zegt in de dagen van Napoleon de Fransen berichten van kerktoren naar kerktoren doorge geven. Ditmaal gaat het echter om heel wat anders, want zodra de jonge man een teken met zyn vlag geeft, gaat een eind verder in het veld een motorlier draaiea en wordt er langzaam maar zeker een zware koper draad dc lucht ingetrokken. Wat er eigenlyk precies gebeurt? De hoog spanningskabel van Roosendaal naar Goes wordt aan de masten beves tigd Het is geen eenvoudig karwei, dit ophangen, al lijkt het misschien zo. Het is zelfs niet spectaculair, er wordt niet geschreeuwd en gebruld, er wordt alleen maar rustig en kalm doorgewerkt. „Het gaat steady-an verder, meneerzegt één van de mensen en veegt ondertussen het zweet van z'n voorhoofd. „Per dag gebruiken we ongeveer negen has pels met 1500 meter draad." Dat be tekent dus. dat cr dagelijks een af stand van ongeveer GoesLewedorp aan de masten wordt bevestigd. Aan elke mast komen negen ko perdraden, n.l. drie aardleidings- en drie stroomdraden. Het ophangen gebeurt over een afstand van onge veer drie kilometer tegelijk. De ko perdraad wordt eerst bevestigd aan een ruim 2000 meter lange staal- daarna door aluminiumwielen getrok- daama door aluminum wielen getrok ken, die aan de masten zijn vast gemaakt. De draad gaat door de wie len van 8 of 9 masten tegelijk en wordt tenslotte bevestigd aan een mast van wat zwaardere construc tie. een zogenaamde trekmast. Eén zo'n mast is gebouwd na elke 8 of 9 masten van gewone makelij. JUISTE HOOGTE. Wanneer de draad eenmaal in de aluminiumwielen hangt, wordt hij met behulp van een auto voorlopig op de juiste hoogte getrokken en daarna in de grond vastgemaakt. Is het eenmaal zover, dan komt een andere ploeg elke draad met een handlier op de definitieve hoogte brengen. „De draden worden ge zicht", heet zoiets in vaktermen. Voorts bevestigt men de draden van twee étappen, elk dus van ongeveer 3 km., met een „conische las" aan elkaar. Dan is het tijd geworden voor ploeg nummer drie, de laatste. Deze verwijdert de wielen van de masten en bréngt in de plaats hier van isolatoren aan. De vork, waarin de wielen draaien, kan namelijk wor den geopend, zodat de draad van het viel kan worden gelicht en in een klem wordt opgehangen. Deze klem vervangt men tenslotte door een iso lator. Het ophangen van de 6 hoogspan ningsdraden en de 3 aardgeleidings draden is een werk, waarby onge veer 35 man zijn betrokken. Zij heb ben werkelijk geen benijdenswaardig baantje. Bij mooi weer kan het wel eens aardig zyn om een paar maal per dag een mast in te klauteren, maar o wee als 't stormt, dan biedt zo'n stalen mast maar weinig hou vast Bovendien moet er met grote om zichtigheid worden gewerkt, want de hoogspanningslijn gaat dwars door bouwland en boomgaarden, zodat de op het veld staande gewassen zoveel mogelijk ontzien moeten worden. Men verwacht voor dit werk, dat wordt uitgevoerd door „Electron" uit Breda, ongeveer 3% a 4 maanden nodig te hebben. Thans simen onge veer 3 weken bezig. „Het komt vast wel in orde Duvieusart -toegejuicht door zyn tegenstanders. HULDE! Na het aftreden van de vorst zijn de socialisten bereid met de C.V.P. samen te werken. Tenslotte bracht Buset hulde aan pre. mier Duvieusart „voor dc inspanning die deze zich getroost heeft om een oplossing te vinden in de critieke da gen". Slechts de linkse banken sloten zich met handgeklap bij deze hulde aan. De C.V.P.-leden gaven op geen enkele wyze blijk van hun instem ming. De Belgische Senaat zal vandaag over het voorstel stemmen. Prins Bou dewijn zou dan reeds Vrijdagmiddag in de verenigde zitting van Kamer en Senaat de eed op de grondwet kunnen afleggen. Afgevaardigden dringen aan op vorming Europees leger. Afgevaardigden van vrijwel alle lan den bij de Raadgevende Vergadering van Europa hebben met kracht aange drongen op de vorming van een Euro pees leger.Zij menen, dat ook West. Duitsland daarin z|jn aandeel zal moe- ten nemen. De Duitse socialisten heb ben zich uitgesproken tegen een her bewapening van West-Duitsland. De Franse, Duitse en Italiaanse delegaties zullen ten spoedigste een resolutie in. dienen, waarin wordt opgeroepen tot de vorming van een Verenigde Staten van Europa. De Britse socialistische en conservatieve partij hebben reeds me degedeeld, dat zij tegen een Europese federatie zijn. De meeste sprekers van gisteren, waaronder de Britse conservatief Boothby. de Fransen Bidault en Rey- naud en de Italiaan Brinvenute lieten scherpe crïtiek horen op het comité der ministers. Ook de Nederlander Serrarens sloot zich hierbij aan. De Vergadering werd .naar Serrarens me ning. door de ministers behandeld als een verzameling onmondige Kinderen. Boothby noemde het rapport om trent de werkzaamheid van dc minis, ters ..een boodschap van wanhoop" en „een getrouw beeld van de volle maat van onze mislukking". En Reynaud riep dreigend uit, dat, indien de ministers blijven weigeren en neen zeggen, alle leden der Assem - blée zich genoodzaakt zullen voelen uit dit orgaan weg te lopen. MINDER WARM. Wisselend bewolkt met hier en daar zegt één van de.een buitje. Zwakke tot matige wind, arbeiders, „baas Verloop kent z'n hoofdzakelijk tussen Zuid-Oost en vak goed en dan kan het niet scheef Zuid-West. Vooral in het binnenland £aanI minder warm.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1