PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Spaak gekozen tot voorzitter van de Europese Assemblee Restauratie van Middelburg's Statenzaal is vrijwel voltooid BILT Bezwaren van Nederlandse afgevaardigden tegen benoeming Pseudo-vogelpest niet alarmerend. Woningtekort over 14 jaar opgelost AMERIKAANS OFFENSIEF IN KOREA TOT STAAN GEBRACHT Frans bewaoemngsorogram vergt 2000 milliard francs. In de goede traditie der gothiek: rijkverheven, sierlijk Smokkelbende in buitenlandse sigaretten opgerold DE VOORSPELT 193e Jaargang - No.184 Dagblad, uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie: F. van de Velde en F.' B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hooïdred.: G. Ballintljn PI. verv.: W, Leertouwer en H. A BossÜardt. ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week; f 3,90 p. kw.; fr. p. p. f 4.15 per kw Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN OE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE. BRESKEN5E COURANT EN VRIJE STEMMEN Dinsdag 8 Aug. 1950 ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct. per mm. Minimum p. advertentie f 2.50. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max.8 regels! van 1—5 regels f 1.—. Iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adre* Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C., Middelburg. But VUssingen W.lstI 88-60. tel 2358. 4 Uinen (b.g.g 2081 ol 216011 M'burg Londense Kaal 29, tel. 2077 en 2324, Goes: L. Vortlstt 63, lel 2415 (li.g.g 2228): Ooslburg; Pr. Mmlrilsstr 12. lel 182- Tcineu/.en Bra uwerljstr z. Ziertkzec: .1 Bogard.nC 160. lel. 23 Bruins Slot contra Goes v. Naters. De Assemblée van de Raad van Europa, die gisteren voor de tweede maal in Straatsburg bijeen kwam, heeft by hoofdelijke stemming met 90 tegen 23 stemmen Paul Henri Spaak tot voorzitter gekozen. Bij de officiële opening van de bijeenkomst heeft het Nederlandse Tweede Kamerlid, de heer Bruins Slot (A.R.) de geschiktheid van de Belgische oud-premier-Spaak, ais voorzitter van de Assemblée in twijfel getrokken. Volgens de heer Bruins Slot zou Spaak zich door de rol, wel ke hy gespeeld heeft in de recente crisis rond Koning Leopold, ongeschikt voor de functie van voorzitter hebben gemaakt. Sterke tegenkanting ondervond het Nederlandse Eerste Kamerlid, P. A. Kerstens (It.V.P.) van de voorzitter der Engelse Labourparty, Hugh Dalton, toen de Nederlandse afgevaardigde voorstelde de zitting te ver dagen om buiten de vergadering over do herbenoeming van Spaak te discussiëren. Hugh Dalton, wiens woorden met applaus van alle kanten werden begroet, zei beslist: „Ik stel Spaak officieel als president voor." Bruins Slot liet wel uitkomen, dat hij het geheel eens is met degenen, ■dlc Spaak hulde gebracht hadden voor zijn optreden als voorzitter van de Consultatieve Vergadering verle den jaar. Jhr. mr. van der Goes van Na ters (P.v.d.A.), ging .tegen het standpunt van Bruins Slot in en ver klaarde. dat de Raad een uiterst ge vaarlijke koers zou nemen, indien deze zich wilde bemoeien met de bin nenlandse aangelegenheden van een land. ..Dit zou een rampzalige in menging betekenen en zou nooit bij dragen tot het herstel van België, dat van belang is voor geheel Euro pa", aldus v. d. Goes van Naters., SPAAK VERBAASD. Nadat nog enkele sprekers zich voor of tegen de benoeming van Spaak hadden verklaard, sloot Spaak de discussie met een verkorte verkla ring „Ik betreur het incident zeer en ben er wat verbaasd over. Indien men my gezegd had, dat om de één of andere réaen een voorzitter ge wenst was, zou ik dat begrepen heb ben". Spaak zei voorts, dat de democra- fnivnn -7 n HD1H1 n cv Op dit ogenblik verhief de heer Bruins Slot zich van zijn zetel en lichtte zijn bezwaar tegen Spaak toe. „Wij hebben gezien, dat in België een bepaalde politieke kwestie met met de letter der wet, doch met ge weld en bedreiging van geweld werd opgelost. In deze omstandigheden is, naar mijn mening, Snaak niet de ge schikte persoon en kan hij niet voor zitter zyn van de vergadering, waar in eerbied voor de letter der wet be lichaamd is. Wjj wensen, zo vervolgde Bruins Slot een wettelijke orde, waarin niet bruot geweld, doch de letter der wet erieerbied voor de wettelijk genomen besluiten, de kern vormen van onze inzettingen". Bertha Hertog spreekt (per gramofoonplaat) tot haar ouders. „LAAT ONS BIJ ELKAAR WIJ ZIJN GELUKKIG". De 13-jarigc Bertha Hertog, die in het huwelyk is getreden met een Ma- Icise onderwijzer, heeft in het bijzijn van haar echtgenoot, een voor haar ouders bestemde toespraak op een gra mofoonplaat doen opnemen, die per vliegtuig naar Nederland zal worden gebracht. Zy verzoekt haar ouders hierin „ons bij elkander te laten", daar „wy ge lukkig zyn". J4 van pluimveeslapel ging verloren. In de door pseudo-vogelpest besmet te gebieden zijn ongeveer 60.000 kip pen afgemaakt. Aangezien de gehele Nederlandse pluimveestapel ongeveer 22 millioen stuks telt, is het totaal aan tal afgemaakte dieren te stellen op on geveer Vt Dit houdt in, aldus een mededeling van het ministerie van Landbouw. Visserij en Voedselvoorzie ning, dat één en ander geen invloed heeft op de eiervoorziening hier te lande, noch op de export van eieren. Hoewel nog niets met zekerheid om trent de verdere ontwikkeling van de pseudo-vogelpest valt te zeggen, is het een hoopvol verschijnsel, dat in de Zuidelijke provincies, waar het eerst de ziekte werd geconstateerd, geduren de dc laatste maanden zich geen ge vallen meer hebben voorgedaan. Ook de Noordelijke provincies Groningen, Friesland en Drente zijn tot nu toe vrij van de ziekte gebleven. De veeartsenijkundige dienst hoopt het aantal besmettingen te kunnen be perken en Nederland verder vrij te kunnen maken en houden van deze ge vaarlijke en verraderlijke ziekte. Kinder-kampeervereniging werkte met ongeoorloofde middelen. In de Utrechtse gemeenteraad zijn vragen gesteld over de vereniging ..Kindervreugd 1950", die in Uchge- len gekampeerd heeft. Het is geble ken, dat deze vereniging, die is op gericht door de Vrouwen Vredes-be- weging, een communistische mantel organisatie, de kindferen op ongeoor loofde wyze geld liet ophalen om de kosten van het kamp te bestrijden. De toestand in het kamp was slecht, maar hierin is later verbetering ge komen. Wethouder Van der Vlist noemde dit een lichtzinnige werkwij ze, echter van deels goedwillende mensen. Het is duidelijk, dat de cen trale leiding in handen van commu nisten was, maar dit is niet duidelijk j tot uiting gekomen. Hierdoor hebben velen ongewild hieraan medegewerkt. Twee doden bij motor ongeluk. Zaterdagmiddag is het echtpaar B. uit Hauwert, dat per motor een tocht door ons land maakte, in de f gemeente Heer in Limburg veronge- ukt. De heer B. heeft waarschijn lijk een waarschuwingsbord niet ge zien en is een voorrangsweg opge reden, waar de motor door een auto- werd te -.««-„.vu, "i ï-cii ^iciveimuis opge nomen, waar hij later op de dag overleed. ten. die zich tegen -zijn benoeming hadden uitgesproken, niet beseften, dat zij zelf tegen een democratisch beginsel in handelden. Westerling biedt Mac Arthur zijn diensten aan. Kapitein Westerling, bijgenaamd ,de Turk", heeft een vriend van hem op gedragen MacArthur telegrafisch zijn diensten aan te bieden. Hij liet in het zelfde telegram nog mededelen ook in staat te zijn een ..internationale briga de van geharde strijders" te vormen. Zoals bekend, wordt kapitein Wes terling te Singapore nog in hechtenis gehouden, daar de Indonesische rege ring bij de Britse ..Privy Council" be roep heeft aangetekend tegen de uit spraak van het Opperste Gerechtshof te Singapore, dat het Indonesische verzoek om zijn uitlevering heeft ver worpen. Ter voorbereiding van de zitting van de Assemblée, heeft het Comité van ministers zijn werkzaamheden nagenoeg beëindigd. De beslissingen welke genomen zijn behelsen o.m. goedkeuring van een ontwerp-con- ventie voor de mensenrechten: machtiging aan de Ierse minister van Buitenlandse Zaken, Macbride, het Comité van Ministers te verte genwoordigen bij de bespreking, door de Assemblée van de boodschap der ministers aan de Assemblée en toestemming tot het plaatsen van een Iers voorstel voor een conventie tus sen de leden staten voor dubbele be lasting op de agenda van de Assem blée. Minister in 't Veld heeft ver klaard, dat naar zyn mening het wo ningtekort in 1964 kan zyn overwon nen. Met toepassing van duplexbouw zelfs in 1960. Daarna zal de produc tie nog 'n aantal jaren op hetzelfde peil moeten worden voortgezet, ten einde de achterstand in de krotwo ningenopruiming in te halen. In een rapport, dat de commissie voor sociale vraagstukken aan de Raad van Europa heeft voorgelegd, wordt vermeld, dat voor Nederland nog 24 jaar zou verlopen alvorens het woningprobleem zou zijn opge lost. Het ministerie van Wederop bouw en Volkshuisvesting stelt er prjjs op mede te delen, dat het voor deze pessimistische schatting niet alleen geen verantwoordelijkheid wenste te aanvaarden, maar haar ook gespeend acht van alle werke lijkheidszin. Nog meer reservisten opgeroepen. In de Zuidelijke sector van het front in Korea is liet Zondagnacht in gezette offensief van Amerikaanse mariniers, waarbij over de gehele breedte drie kilometer werd opgerukt, tot staan gebracht te Tsjoengamni. Do Amerikanen ontmoetten sterke tegenstand en werden by hun opmars bemoeilykt doordat de Noordelijken zware wegversperringen hadden j aangebracht. Een eenheid mariniers is op een heuveltop geïsoleerd. Aan j het centrale front hebben de Noordkoreanen zich ingegraven. Aan het Noordelijk front hebben de rode legers een wig van 4 km. gedreven in de Zuidkoreaanse stellingen naby Plan. 20 km. achter de linie gevormd door de rivier de Xaktong. Dit waren de posities aan het Koreaanse front, zoals zij gisteravond laat door Reuter werden gemeld. De ministers van Biiitelandse Zaken der 13 landen van de Rand van Europa zijn in tweede zitting van de raadgevende Assemblee in Straats burg bijeengekomen. Hier ziet U de Nederlandse delegatie, met aan het hoofd minister D. U. Stikker (midden) tydens de voorbereidende be sprekingen. Het Amerikaanse leger heeft be kend gemaakt, dat de geleden ver liezen van Amerikanen in Korea, voor zover deze bevestigd zijn, tot Zondag 2.616 bedroeg, te weten 153 doden, 1590 gewonden en 873 vermis ten. De verliezen der Noord-Korea- nen worden op 37.500 geschat. In drie jaar tijds 15 nieuwe divisies op de been. Frankrijk heeft zijn bewapenings program bekend gemaakt. Dit is ver vat in een memorandum ,dat de Fran, se regering de Verenigde Staten heeft aangeboden. Het program vergt een uitgave van ongeveer twee duizend milliard francs. Deze uitgave voorziet in de behoeften van de landsverdediging voor de eerst volgende drie jaar. De sterkte van de Franse strijd krachten bedraagt thans 659.000 man, waarvan er 150.000 zijn ingezet in In- do-China. Frankrijk zal in drie jaar tijds 15 nieuwe divisies op de been brengen. De Franse regering verklaart, dat bet onontbeerlijk is, dat de Verenigde Staten en Groot Brittannië aan de ver dediging deelnemen met een voldoend aantal divisies, dat op het Europese vasteland moet gestat ionneerd zijn. 50.000 officieren en manschappen van het Amerikaanse korps mari niers. moeten zich tussen 15 Augus tus »-n 31 October voor actieve dienst melden. In totaal zullen 80.000 re serve-vrijwilligers worden opgeroe pen. Van de overige 30.000 is nog geen datum vastgesteld. Het in ac tieve dienst roepen van de reservis ten zal de sterkte van genoemd korps op ongeveer 200.000 man bren gen. Ook de Amerikaanse kustwacht roent reservisten op. De bedoeling is. dat de reservisten zich ^bereid verklaren actieve dienst te verrichten, zodra hun dit wordt verzbeht. VERPLAATSING VAN V.X.-HOOFDKW ARTIER Tvygve Lie heeft meegedeeld, dat eind 1951 het hoofdkwartier van de V.N. verplaatst zal worden naar Manhattan (New-York). Het ge bouw, waarin thans het hoofdkwar tier is gevestigd, zal worden ge bruikt voor de productie van oor logsmateriaal. De belangengemeenschap Haagse sigarenwinkeliers heelt aan de minister van financiën verzocht, de omzetbelas ting. die voor sigaren komt te vervallen, voor de ovérige tabaksartïkelen bij de bron te willen doen heffen, teneinde oor ae winkelier te grote moeilijkheden yoi voorkomen. 0 De Stichting 19401945 telde per 30 Juni 1950 3511 contribuanten. Zaterdagmorgen 19 Augustus wordt deze Abdij vleugel in gebr uik genomen. Ogenschijnlijk zinloos is het motief van vier halve bolletjes in de witte muur van de gerestaureerde Statenzaal aan de Middelburgse Groen markt, Ge kijkt er naar, drukt er eens met een voorzichtige duim op cn vraagt U af of de stucadoor een speelse bui heeft geliad dan wel of er het een of ander mysterieus symbool mee is bedoeld. Niets van dat alles: het zijn louter en alleen de afdrukken van vier kogels en ge staat hier tegenover een vondst van de restaurateur, ir. H. de Lussanet de la Sablonière. Eertijds was deze zaal het refter van de Abdij, waar de mon niken hun sobere maaltijden nuttigden, maar na de reformatie werd er een gieterij van munten cn kogels in ondergebracht. Zoals de vier halve bolletjes her innert ook de prachtige zaal zelf aan het verleden, toen de gothiek biocide als één der heerlijkste uitin gen van bouwkunst aller tijden: rijk, verheven, sierlyk. En dit is don het grootste van deze restauratie ar chitecten, opzichters en werklieden hebben in de herbouw van deze Ab dij-vleugel 't er led en doen herleven, zonder een stijl, die niet meer de onze is, botweg na te apen; hun vol komen verantwoord werk sluit aan by de oorspronkelijke toestand van de Statenzaal en harmonieert toch ook met, het heden. Het zal een groot moment voor Zeeland zijn, wanneer in aanwezigheid van H.M. de Konin gin Zaterdagmorgen 19 Augustus dit domein van het provinciaal be stuur in gebruik wordt genomen. Zestien fraai gebeeldhouwde ra men, waarvoor de glazenier Bogtman uit Haarlem het rustige glas-in-lood vervaardigde, strooien overvloedig daglicht in de grote ruimte, waarin momenteel werkmensen bezig zijn 'n parketvloer te leggen. Natuurlijk, 'n stenen vloer zou hier meer in stijl zyn geweest, maar er moest een con cessie worden gedaan aan de koude voeten van de Statenleden en dat is ook helemaal niet erg: het parket verleent een stemmig accent aan de zaal. Het voornaamste element vormt de geweldige schouw, die rust op de grondvesten van de oorspron kelijke der gieterij. Deze schouw is geheel nieuw, maar in overeenstem ming met die van vroeger, welke ondermeer werd gekenmerkt door 'n schuin voorvlak. Dit is gemetseld met baksteen, z.g. Dordtse steentjes en er is met gekleurde stenen de afbeelding van een schip in aange bracht, een geweldig geduldwerkje. Het benedengedeelte van de schouw bestaat uit grote stukken hardsteen, die door de beeldhouwer Ten Kloos ter voortreffelijk zijn bewerkt. Op de schoorsteen zijn zeven kleurige wapens aangebracht; in het midden het provinciaal wapen en aan weers zijden die van de zes Zeeuwse ste den: Middelburg, Vlissingen, Zierik- zee. Goes, Hulst en Veere. GESCHENK VAN STU DENTEN. In de ramen aan beide kanten van de schouw heeft men het door de Zeeuwse studenten in Wageningen geschonken glas-in-lood geplaatst. De glazenier D. Boode uit Delft maakte in fonkelende kleuren af beeldingen van de zaaier, de maaier en de godinnen Minerva en Ceres. Onder de vier figuren komen de woorden „Achtste lustrum Luctor et Emcrgo Wagenings Studentencorps" voor. Een waardevol geschenk, dat de schoonheid van het interieur nog verhoogt. De publieke galerij bevindt zich achter de zaal. Men bereikt haar via een smalle trap en de belangstellen de toeschouwer kijkt vanuit de hoog te in dé vergaderruimte. Hoog in ae achtermuur is namelijk een grote opening 'gemaakt, waarvan de ran den uit natuursteen bestaan en die twee sierlijke pilaartjes rijk is. Van natuursteen zyn ook de poortjes, die toegang geven tot de tuin van de Commissaris der Koningin, tot het dienkeukentje achter de zaal en tot de hall, evenals de consoles, welke de enorm dikke balken van het pla fond torsen. Deze indrukwekkende zoldering bestaat uit moerbalken met mooie sleutelstukken en z.g. kinderbalken. DE ACOUSTIEK. De grote moeilijkheid by de res tauratie vormde deze acoustiek, die in deze ruimte, waarin zich zoveel hardsteen bevindt, misérabel was. 't Acoustisch Bureau v. d. Technische Hogeschool heeft in verband daar mee allerlei proeven genomen en ten slotte werd eén goede oplossing ge vonden. In het plafond werden duizenden kleine gaatjes gemaakt en daarboven bedekt door een houten vloer een deken van glaswol gelegd. Hier door worden de geluidstrilliügen ge absorbeerd en wordt dus terugkaat sing voorkomen. Deze methode vol doet zeer goed. Kerkgangers verlieten uit protest kerkgebouw. Naar het liberale blad „La Der- niere Heuve" bericht, heeft zich Zon dagochtend tijdens een godsdienst oefening in de Madeleinekerk in de Brusselse voorstad Jette, een inci dent voorgedaan. Toen 'n pater Re demptorist in deze kerk een preek hield, waarin hij de leden van de re gering en de leiders van de C.V.P. op scherpe wijze aanviel over hun houding in de koningskwestie ver liet een gedeelte der toehoorders bij wijze van protest de zaal. Stoelen wérden omvergeworpen en de hulp der politie moest worden ingeroepen om de orde te herstellen. Speciale Amerikaanse strijdmacht voor Verre Oosten? Volgens 'n bericht van de „Sunday I Times" zijn de Verenigde Staten van plan, een permanente, mobiele, op zich zelf staande speciale strijdmacht te vormen ter ondersteuning van hun positie in het Verre Oosten. Deze strijdmacht zou dan permanent beschikbaar zijn om waar dan ook in de Stille Oceaan op te treden. Zij zou samengesteld worden uit krachtige vlooteenheden met vlieg dekschepen, strategische en tactische luchtmachteenheden en leger- en ma rinetroepen die op korte termijn in actie zouden kunnen worden ge bracht. Millioenen sigaretten vonden hun weg in nachtclubs en bars. Een smokkelbende, die in de afgelopen anderhalf jaar millioenen Ame rikaanse en Engelse sigaretten in Amsterdam, IJmuiden en Vel/.en het land heeft binnen gesmokkeld, is door de douane-recherche te Amster dam onschadelijk gemaakt. De sigaretten werden door buitenlandse sche pen aangevoerd. Reeds nu is vast komen te staan, dat soms partyen van 500.000 sigaretten tegelijk binnen werden gesmokkeld. De zaak is aan het rollen gekomen, doordat opviel, dat in Amsterdamse nachtclubs en bars, maar soms ook bij sigarenwinkeliers, ongebanderolleerde buiten landse sigaretten werden verkocht. De hoofdstedelijke douane-recher che had er de lucht van gekregen, dat met een Finse houtboot een nieuwe partij sigaretten zou worden aangevoerd. Toen het schip binnen kwam werden aan alle kanten dou ane-ambtenaren verdekt opgesteld. Vanuit hun schuilhoeken konden de ambtenaren waarnemen, dat een Be- verwrjkse taxi-chauffeur die ook in het conflict zat grote pakket ten in zyn auto laadde. Een snelle douane-auto stond klaar en de achtervolging begon. Zonder het zelf te weten bracht de taxi chauffeur de douane op deze wijze naar de zo zorgvuldig geheim ge houden opslagplaats. De tocht duur de lang. Pas in Ouderkerk aan de Amstel kwam de wagen tot stilstand. Magazijnknecht na explosie in brand geraakt. Een magazijnknecht bij een firma in Amsterdam, die een lucifer aan stak in een vertrek waar explosieve dampen hingen, veroorzaakte daar mee een ontploffing. Door het moe dig optreden van een vrouw, die door de explosie gealarmeerd werd, is 't leven van de magazijnknecht gered. Zyn kleren hadden namelijk vlamvge- vat, die door de vrouw met emmers water werden geblust. De man heeft ernstige brandwonden opgelopen. De publieke galerij wordt later vergroot opdat er in de toekomst bij recepties, e.d, een orkestje plaats kan vinden. De wanden en het pla fond worden met rood doek bespan nen, waardoor een aardige achter grond wordt verkregen. In de zaal worden drie grote kro nen opgehangen, waarvan er reeds één aanwezig zal zijn tijdens het ko ninklijk bezoek. Zij zyn ontworpen op het bureau van de Abdyrestaura- tie. Voorts komen er zeven muur- lichten, een geschenk van de P. Z. E. M. Het eikenhouten meubilair is besteld; uiteraard past het volkomen in deze omgeving, maar men is ge lukkig zo wijs geweest geen hoge gothische stoelen te laten ontwer pen, omdat ook op. dit punt geest loze imitatie uit den boze is! Voor de Statenvergaderingen wordt een uitneembaarpodium opgesteld. Dit kan, wanneer het niet gebruikt behoeft te worden, evenals zo nodig de tafels en stoelen, via een goed gecamoufleerd luik in het plafond op zolder worden gehesen. Aan de verwarming is eveneens veel zorg besteed. De warme lucht wordt by de ramen in de ruimte ge blazen en de afgewerkte lucht wordt onder aan de muren weer weggezo gen. Een thermostaat zorgt voor juiste temperatuur. (Vervolg pagina 2). Geduldig wachtten de douane-ambte naren tot de. gehele partij was uit geladen en in een pand was binnen gebracht. Toen werd de chauffeur gearresteerd, het huis omsingeld en een inval gedaan. Alle leden van de smokkelbende zes in totaal bleken aanwezig en uit een geheime schuilplaats, die na enig zoeken met moeite werd gevonden werden twee partijen van respectievelijk 20.000 (oude voorraad) en 35.000 (nieuwe aanvoer) sigaretten aangetroffen. Dreigt er'scheuring in de Belgische C.V.P. Tijdens een stormachtige bijeenkomst van afgevaardigden der C.V.P., waarop enkele der trouwste aanhangers van koning Leopold verklaarden tegen het wetsontwerp op de overdracht van de koninklijke waardigheid aan kroon prins Boudewijn te zullen stemmen, deelde de Belgische eerste minister Duvieusart mede dat de koning een laatste boodschap tot zijn volk zal richten, waarin hij er bij zijn onderda nen op aan zal dringen zich eensgezind rondom zijn negentienjarige zoon en troonsopvolger te scharen. Nadat hij uitgesproken was, verliet Duvieusart met spoed de vergadering. Hij begaf zich naar de koning, om met hem te overleggen over een poging om een scheuring in de Christelijke Volks, partij te vermijden. Radio-Makassar nog steeds uit de lucht. Met betrekking tot de ongeregeldhe den in Makassar meldde de Indonesi sche radio gistermiddag, dat de fede rale minister vau defensie, sultan Ha- menkoé Boewono, zijn besprekingen met andere kabinetsleden heeft voort gezet. Uit Makassar zelf was gisteren geen enkel bericht binnengekomen. Alle verbindingen met de Oostindonesische hoofdstad zijn verbroken. Radio Ma kassar is al enige dagen uit de lucht en het telegraafverkeer is sinds Zon dagavond stopgezet. MEER BEWOLKING. De Bilt voorspelt: Veranderlijke bewolking met plaat selijk een enkele onweersbui. Aanvan kelijk zwakke tot matige wind tussen Oost en Zuid. Later zwak veranderlijk. Iets minder warm.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1