mwNM mu/me Het komend koninklijk bezoek aan Vlissingen Moeilijkheden in de haven VREUGDE VOOR JONG EN OUD IN EEN WITTE KAZERNE DE ZAADHANDEL IN ZEELAND MET DE „VAN DER STENG" HET WATER OP Middelbare Meisjesschool te Middelburg. DISTRICTSBEKERWEDSTRIJDEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 4 AUGUSTUS 1950 Kinderstad als hoogtepunt Wanneer op Zaterdag 19 Augustus H.M. de Koningin en Z.K.H, Prins Bomhard met hun gevolg via Souburg des ochtends tc ongeveer 11 uur in Vlissingen zullen arriveren, dan zal vermoedelijk het hoogtepunt van dat bezoek hot bekijken van de Kinderstad zijn. Er is thans op het terrein, waar de kinderstad zal verrijzen nog niet zo heel veel te zien, maar zulke tijdelijke bouwsels plegen vrij *nel ui t de grond te rijzen al doen ze 't dan niet ais paddenstoelen, die Or geen zweetdruppel bij laten! De overtuiging bestaat, dat deze Vlissingse kinderstad iets heel bijzonders zal worden. Het koninklijk paar zal eerst via de de Paul Krugerstraat en de Irislaan door enkele buurten van het nieuwe Vlissingen rnden. Langs de Finse scholen zal men via de brug in de Hoge Weg naar Bethesda gaan waar de lopende pa tiënten en de verpleegsters de stoet zullen gadeslaan. Dan gaat het via de Badhuisstraat en de Oprit naar de Boulevard De Ru\jter, want een bezoek aan Vlissingen zonder een kijkje op de befaamde boulevard zou onvolledig zijn. IX VOLLE ACTIE. Door het Bellamypark wordt naar kinderstad gereden. Het ligt in de bedoeling, dat de kinderstad tijdens het bezoek van het koninklijk paar gewoon zal „doordraaien", want het aantrekkelijke voor de bezoekers zal juist zijn, dat ze een kijkje nemen in een kinderstad zoals deze reilt en zeilt. Verwacht mag worden, dat de jeugdige burgemeester met zijn hulpkrachten de zaken op die dag goed In orde zal hebben, want hy heeft^lan al byna een week de burgemeestersketon ge- torst, zodat hy in zyn functie goed thuis zal zyn. X.V. KOX. MIJ. „DE SCHELDE" Van kinderstad begeeft het gezel schap zich naar de poort van het be drijf der N.V. Kon. Mij. „De Schel de' aan de Aagje Dekenstraat. De rit over het Scheldetcrrein zal eindi gen by de uitgangspoort aan de Ste nen Beer en vandaar begeeft het ge zelschap ,zich naar het stadhuis. Tc ongeveer kwart voor twaalf is er een ontvangst in het stadhuis, waar de wethouders, de raadsleden en enkele andere genodigden aan H. van Terneuzen. Arbeiders weigerden een schip te lossen. Bij de N.V. De Meyer Expeditiebe drijf te Terneuzen doen zich als gevolg van de havenstakingen in België moei lijkheden voor met dc havenarbeiders. Deze week hebben namelijk de arbei ders op advies van hun vakbonden ge weigerd het Zweedse stoomschip „Un- dem" te lossen, dat Terneuzen was binnengelopen, omdat het in Antwer pen niet terecht kon. Kort daarna, op Woensdagmorgen, kregen de betrokken arbeiders de mededeling, dat er voor hen geen werk was. De directie van de N.V. de Meyer ontkent dat dit als een repressaille-maatregel moet worden beschouwd voor de weigering om het Zweedse schip te lossen. Het is gebrui kelijk. zo deelde zij mede, dat de ar beiders voor losse opdrachten worden aangenomen, zodat het dienstverband beëindigd is als de opdracht is vol voerd of geweigerd wordt. Van vakbondszijde wordt echter aan gevoerd, dat dit gebruik alleen betrek king heeft op de losse arbeiders, niét op de werknemers in vaste dienst, waarvan er ook een aantal op straat zijn gezet. De Centrale Bond van Transportar beiders stelt zich op het standpunt, dat de weigering om de ..Undem" te los sen volkomen gerechtvaardigd was, omdat Nederland zich in Belgische aangelegenheden afzijdig dient te hou den en Nederlandse firma's niet mogen profiteren van havenconflicten elders. De houding van de directie wordt toe geschreven aan ontstemming over de houding der Terneuzense havenarbei ders. Verwacht mag worden, dat de zaak spoedig in der minne geregeld zal wor den. Dergelijke moeilijkheden deden zich al meer voor als er stakingen wa ren in de havens van België. Bouw nieuwe school te Waterlandkerkje. Oi'ENBARE SCHOOL NU IN DE MOLENSTRAAT. pnder voorzitterschap van burge meester M. J. Verbrugge besprak de gemeenteraad van Waterlandkerkje in een spoedeisende vergadering de bouw van de nieuwe openbare lagere school. De voorzitter deelde mee, dat tegen het uitvoeren van het eerste plan om de school een plaats te geven bij de Ned. Herv. Kerk, moeilijkheden gerezen waren wat betreft het verkrij gen van de benodigde grond. B. en W. stelden daarom voor de gronden, die in .1948 aan de Molenstraat ten behoe ve van de wederopbouw waren ont eigend. te bestemmen voor de bouw van de nieuwe school. Deze gronden waren onteigend met de bedoeling, daar 4 woningwetwoningen te bouwen. In 1948 was het bouwvolume voor de gemeente te klein en thans is de fi nanciële regeling met het Rijk wat be treft de woningwetbouw zeer ongun stig geworden, waardoor het voor de gemeente financieel niet mogelijk is dez% woningen te bouwen. Er behoe ven nu nog slechts enkele meters grond te worden aangekocht voor het schoolterrein. Na een uitvoerige dis cussie werd het voorstel van B. en W. aangenomen. Ook werd nog besloten de schuur, die thans bij de heer M. Geelhoed in gebruik is en die de bouw van de school zou belemmeren, bij in schrijving voor afbraak te verkopen. Bij de rondvraag werd door enkele leden critiek uitgeoefend op publica ties die over Waterlandkerkje in een Brabants blad waren verschenen. Alle leden sloten zich daarbij aan. M. de Koningin en Z.Iv.H. Prins Bernhard voorgesteld zullen worden. DE LUNCH. Een lopende lunch zal door het ge meentebestuur worden aangeboden. Behalve het college van Gedep. Sta ten zal daarbij het college van B. en W. van Vlissingen tegenwoordig zijn. Te kwart over een wordt afgereden naar de aanlegplaats van de Prov. Stoombootdiensten, waar het gezel schap zich aan boord zal begeven van de „Koningin Juliana" voor de overtocht naar Breskens. Te Bres- kens vangt dan de rit door'Zëeuwsch Vlaanderen aan. Het ligt in de bedoeling, ;dat de stoet op weg naar de provinciale boot langs het Sint Joseph zieken huis zal rijden, zodat ook de- lopende patiënten van dit ziekenhuis bij gun stig weer de stoet kunnen gadeslaan. VERSIERING. Naar wij vernemen wordt door het gemeentebestuur van Vlissingen nog overleg gepleegd met de Bond van Buurtverenigingen om enkele stra ten. waar de koninklijke s^oet zal passeren van versiering te voorzien. De gemeenteraad voteerde reeds een bedrag voor het aanbrengen van ver- -sieringen. Kind verdronken. In het Kanaal te Sluiskil is giste ren een kind. dat aan boord was van een Engels jacht, te water geraakt en verdronken. Het stoffelijk ovèr- schot was bij het invallen der duis ternis nog niét gevonden. Hoofdinspecteur rijksbelastingen. Bij koninklijk besluit is met ingang van 1 Januari 1950 benoemd tot hoofd inspecteur-titulair van 's rijks belastin gen de heer R. M, v. d. Berge, inspec teur van belastingen te Terneuzen. Vlissingse jeugdherberg reeds druk bezocht door trekkers Er is op Walcheren een burgemeester, die als jong soldaat in de Willem IH-kazernc te Vlissingen gelegerd was. Als by nu in /.yn vroegere „pen sion" terug zou komen, dan zou hy vermoedeiyk in enthousiaste verbazing vervallen. Want met hulp van het Vlissingse gemeentebestuur ls in een vleugel van de kazerne een tydclyk teliuls voor ouden van dagen gesciia^ pen, waarover waarlijk niet/ tc klagen valt cn dc andere wordt thans om getoverd in een jeugdherberg, die er zyn mag. herberg beheert, heeft vrijwel dezelf de samenstelling als het bestuur, dat 20 jaar geleden de leiding nam over de eerste Vlissingse jeugdherberg „Scheldestroom", die verloren ging. ■Men heeft precies als 20 jaar gele den, ook nu de volle medewerking van het gemeentebestuur gekregen en daarnaast ook de steun van de Stichting Schcldemonden en het Prins Bernhardfonds. Straks als'het gebouw geheel gereed is en officiëel in gebruik wordt genomen, dan zal het een sieraad onder de Nederland se jeugdherbergen zijn on con niid<$el worden om Jidnderden jonge mensen op goedkope en prettige wijze ken nis te doen maken met de badplaats Vlissingen! Officiëel is de jeugdherberg nog niet geopend, maar met de kostelij ke nogatie, die de jeugd heeft voor alle oFficialiteit, meldden zich in de laatste dagen de rugzak-wandelaars al by tientallen aan enze wor den niet teleurgesteld. Vrijdag 27 Juli installeerden de heer cn mevr. Verschuuren, de leiders van de jeugdherberg te Vught, zich in de Willem IH-kazerne. De jeugd herberg te Vught wordt namelyk verbouwd en daarom konden ze te Vlissingen een handje komen helpen. Een dag later kwamen de heer en mevr. Koops uit Kampen.. Zij zuilen de leiding van de Vlissingse jeugd herberg krijgen, maar omdat het hun eerste stappen zijn op het pad van de jeugdherbergleiding, werd de voorlichting van de familie Verschuu ren bijzonder gewaardeerd. DAAR KWAMEN ZE! Nauwelijks enkele uren was de heer Verschuuren in zijn nieuwe ge bouw of er werd aan de deur ge klopt endaar stonden de eerste trekkers. Ze hadden in hun trek kersmaandblad gelezen, dat de her berg tc Vlissingen zou herrijzen cn daarom kwamen ze een kijkje ne men. Tegen slapen op de grond had den ze geen bezwaar, dat deden trouwens de leiders van de herberg ook Sindsdien zijn er nl 72 trekkers ge weest, onder wie een Fransman, die in een dag van Parys naar Vlissin gen „ittfce" cn daaruit moed geput had om dc volgende dag een poging te wagen voor een lift naar. De nemarken! Uit alle windstreken vonden trek kers hun weg naar Vlissingen. Er kwamen lange Noren en blonde Zwe den. Kleine Fransen met levendige bruine ogen, die onder Alpinomutsen straalden en Denen met fleurige stu dentenpetjes op het hoofd! Zelfs Schotten in hun mooie „rok jes" hebben al voor de poort van de Vlissingse jeugdherSerg gestaan. NOG NIET GEREED Intussen is het gebouw dat „Scheldestroom" zal heten, naar de vroegere jeugdherberg nog niet gereed, maar er wordt gewerkt in een adembenemend tempo. Want de mensen, die hier werken zien hoezeer er in Vlissingen behoefte aan een goede jeugherberg bestaat en dat verdubbelt hun werkkracht. De vloer in de recratiezaal moet vernieuwd worden en Woensdag is in een enkele dag dc oude vloer uit deze zaal vcrwyderd. Zodra deze gro te zaal klaar is kan de „Schelde stroom" in vol beclryf komen. Dan is er plaats voor 120 jongens en meis jes. Half Augustus wordt het eerste grote gezelschap Denen ver wacht, van wie vermoedelijk ook een aantal te Domburg onder gebracht zullen worden. Het aardige is, dat iedere trekker, die tot nog toe in het halfvoltooide witte gebouw aan de Oranjestraat vertoefde, vol lof was over het ver- blyf. Men deed met opgewektheid mee aan de corvee-diensten en stak graag dc handen uit de mouw. Een Engels meisjes verklaarde, dat ze de onvoltooide „Scheldestroom" pretti ger vond dan menige jeugdherberg in het buitenland en treksters uit Emmen, noemden 't gebouw te Vlis singen „ruim en modern". DE OUDJES. De ouden van dagen, die in de an dere vleugel van de Willem III-ka- zerne huizen, scheppen heel wat vreugd uit de bedrijvigheid van het „jonge goed". De directrice van het noodverpleeghuis verzekerde dat ze de nieuwe buren „echt gezellig" vindt. Het bestuur dat de nieuwe jeugd- d£L Onotesoês cfes&fgtttq det cvoï/oïiyz&t fOOK coi/cfoot/ /n&tr/teéeebkop&i ètc on&e seizoen uact /pzt/zen ts&e tueómeeb tekuféonten/ Voor de Dames: De export van pootaardappelen De Vereniging van Zeeuwse Zaaizaad- en Pootgoedhandeïaren hield gis teren haar algemene ledenvergadering te Goes. De voorzitter, de heer J. Balkenende, heette in hot bUzonder de heer J. D. Dorst, de directeur van de algemene keuringsdienst in Zeeland, welkom. Hy wees op de moeilykhe- deh In het afgëlopen jaar, waarmee het bedryf In Zeeland te kampen had. Op het gebied van de zaaiproducten overtrof het aanbod de vraag verre en de pryzen waren dan ook niet in overeenstemming met de kosten. 3.05 tot 3.10. Verder wees hy op Zomermantels Zomerjeponnen MeljJesmantels Dameskousen 39.95 9.95 17.95 1.98 Voor de Heren: Heren-Sportcolberts 19.95 Heren Costuums 59.95 Tweedjassen 49.95 Pantalons 12.95 Overhemden 7.49 Zelfbinders 1.98 Herensokken 1.98 De vooruitzichten voor de zaadhan- del zijn niet bijzonder gunstig voor Zeeland. De prijzen van de Zeeuwse zaaitarwe zyn te laag. Dit leidt tot geringere uitzaai en zou zo verstrek kende gevolgen kunnen hebben. De aankopen van zaaitarwe zullen ge ring blyven, als er door de overheid geen betere tarweprijs wordt vastge steld. De voorzitter stelde de fa. v. d. Have ten voorbeeld aan de zaaizaad- handel in Zeèland en zelfs in Neder land. Aan deze firma is het predi- caat „Koninklyke" verleend. BATIG SALDO Het financiële beleid werd door de desbetreffende commissie goedge keurd. Er bleek een batig salao van 2799,26 te bestaan. De aftredende bestuursleden werden herkozen, zodat dit bestuur er weer als volgt uitziet: J. Balkenende, voorzitter: C. J. de Jongh, secretaris: J. den Hamer, L. Duvekot,. A. Mol, K. T. Bakker, Ch. P. Serrarens en H. S. Dryfhout. DE HEFFINGEN OMLAAG Vervolgens nam de heer J. D. Dorst het woord. Hy dankte voor de wel- j komstwoorden en brapht meteen de kwestie van de heffingen naar voren. I De heer Dorst vond de heffingen op zaaigoed ook erg hoog, maar niet overbodig. Hy kon echter meedelen, i dat enkele heffingen verlaagd waren. De heffingen op de granen van de nabouw is gebracht van 1.15 op 0.91; ook vooi; de aardappelen is er I een verlaging, en wel van 0.48 op j 0,43 en voor de nabouw wordt het 0.46 l.p.v. 0.48. De heffing op het I lijnzaad daarentegen is verhoogd van LANGE NOORDSTRAAT MIDDELBURG Ook de tweede dag slaagde uitstekend. Het was alsof de zon de „Van der^teng" voortdurend weer opzocht, zo schreven wü over de eerste PZC-tocht welke Dinsdag met dit vaartuig van het Comité „Onze Marine" vanuit Zierikzee werd gehouden. Donderdag trokken de Bevelanders met deze oceaanstomer in zakfor maat erop uit en men zou nu werkelijk gaan denken dat de „Van der Steng" inderdaad een mooi-weer schip is In de goede betekenis van het woord dan want trots 't sombere weerbericht brak even na het ver trek van Katsevccr, het zonnetje reeds door de wolken en wierp by tus senpozen liaar zilveren stralen over do Zeeuwse wateren. Er woei wel een stevige bries die schip van tijd tot tijd deed wiegen, doch niet zo erg dat ook maar éèn van de passagiers zijn tol aan de vis sen moest betalen. En viel er nog eens een regenbuitje, dan boden de gezél lige en comfortabele salons voldoende beschutting. Ook nu zocht de „van der Steng" via Schouwen de Hollandse wateren op, om tè Willemstad een uurtje te verblijven. Ondertussen hadden de hofmeesters met een puike koffie maaltijd gezorgd dat de hongerige gen konden worden gevuld. )e wandeling door het Brabantse stadje werd weer „opgefrist" met een regenbuitje, doch zo gauw waren de trossen weer losgesmeten om de te rugtocht te aanvaarden, of de zon brak weer door. Immers, de zon zoekt de „Van der Steng" op! Een gezellige, interessante tocht, was ieders oordeel. Commandant Bijlsma en zyn mannen lieten weer niets na om het de passagiers zo aantrekkelijk mogelijk te maken. Velé geheimenissen van de scheepvaart werden voor de landrotten onthuld, vrouwelijke stuurlieden koersten de „Van der Steng" met vaste hand langs de zandbanken, de zon werd „geschoten", kaarten werden gelezen, de radiotelefonie zorgde voor vei'bin- ding met „Rotterdam Ahoy", passa- Bronzen kruis voor le lult. P. J. van Splunter. In het Lydvak van 30 Augustus 1947 tot 2 Februari 1948 heeft dc heer P. J. van Splunter, oud-inwoner van Tholen thans le luitenant der cavalerie te Soesterberg, zich door moedig optreden tegenover de vij and onderscheiden. Hij heeft onder zeer moeilijke omstandigheden 45 convooien geleid op de weg Garoet Tasikmalaja, West Java, van welke convooien er drie en veertig onder vijandelijk vuur kwamen. Hierbij moesten tevens 30 versperringen wor den opgeruimd en 10 vliegtuigbom men en mijnen wérden opgespoord, waarvan er 6 ontploften. Voor zyn moedig gedrag ontving de heer van Splunter uit handen van Z. K. H. Prins Bernhard het bronzen kruis. 1 iers belden hun familie op het vaste land, de sloep werd gestreken en van onder tot boven doorkruisten jong en oud het schip. Tegen half zes meerde de „Van der Steng" weer te Katseveer om haar voldane pasagiers te debarkeren. Men had een reuze dag gehad. Vanmiddag na aankomst van de bus uit Goes, om 12,11 uur maakt de „Van der Steng" een halve dagtocht vanaf Katseveer. Wie zich heeft be raden en de tocht nog wil meemaken, kan zich hievoor by net vertrek nog melden. Een unieke gelegenheid voor een prachtige vaartocht, die eigenlyk niemand mag laten voorbijgaan. I Er is °P het moment geen overschot tnet ae lessen wordt van pootaardappelen en op de Euro- markt zullen zij Lessen kunnen in September nog niet beginnen. Naar we vernémen ia het thans wel zeker, dat aan de Middelburgse R.H.B.S., een meisjes-afdeling zal worden verbonden. Er kan echter geen sprake van zijn, dat reeds in September a.a, begonnen. Op 20 Juli nam de Tweede Kamer een wetsontwerp tot wyziging van de Middelbaar-onderwijswet aan, waar door b.esloten. werd dertien middel bare scholen' voor meisjes te stichten door het Rijk. In .Zeeland zou een dergelijke school verbonden worden aan de R.H.B.S. te Middelburg. De directeur heeft hierover echter nog geen nadere mededelingen ontvan gen, zodat het uitgesloten is reeds in September a.s. met het werk te kunnen starten- Ook is het nog niet bekend of begonnen zal worden met een tweede klasse. Hoewel de R.H.B.S. met ruimtege brek heeft te kampen, zal het niet temin mogelijk zyn de middelbare meisjesschool onder dak te brengen, temeer, daar gehoopt wordt de reeds lang gereed liggende verbouwings- en uitbreidingsplannen in 1951 te kunnen realiseren, zodat eventueel reeds de cursus 1951—1952 in een sterk verbeterde school zou kunnen aanvangen. Kaderdagen Katholieke Volkspartij Zeeland. Door de kring Middelburg van de Katholieke Volkspartij zullen op 5 en 6 Augustus a.s. Kaderdagen war den gehouden in het klooster van de paters Maristen te Hulst. Zaterdagmiddag zal het openings woord worden gesproken door mr. dr. A. J. J. Mes, die ook een inleiding zal houden over de K.V.P. temidden van de andere politieke partijen. Des avonds zal de heer A. Gras van het partijsecretariaat spreken over „Het vertrouwen in de K.V.P." de slechte resultaten bij de overleve ringen van pootgoed, o.a. door de weersomstandigheden. Spreker wees op de betekems van buitenluchtkoe- ling voor pootgoed. AANSLUITING BIJ DE NAK Spreker zei, dat de contróle op het vlas nog wel iets te wensen overliet. Er is nu een regeling gekomen, waar bij iedere vlasser moet zijn aangeslo» ten bij de N.A.K., de algemene keuj ringsdienst. Er werd namelijk nogal veel geknoeid. Nu zal strenger de hand gehouden worden aan de voor schriften. Op zeer grote schaal wer den in het afgelopen jaar weer vlas zaad monsters uitgezaaid om het ver schil tussen wit en blauw te bekijken. Bij de aangifte bleek, dat de totale oppervlakte vlas maar nauwelyks bo ven de 10.000 H.A. lag. Er zullen stappen worden gedaan om Zeeland in dit opzicht niet tc laten achter blijven by de andere gewesten. Op een vraag van de heer v. d. Have, zei de heer Dorst, dat hy het doen onderzoeken van ongeschoonde mon sters op de kiemkracht, ook voor Zee land wilde laten invoeren. IN AMERIKA Na de heer Dorst bedankt te heb ben voor zyn inlichtingen, gaf de voorzitter het woord aan de heer Hendriksen, die vertelde over zijn in Noord-Amerika opgedane ervaringen op het gebied van de zaaizaadhandel en de landbouw. De heer Hendriksen sprak onder meer over het mais- researchwerk in Illinois, over de ver edeling van de suikerbieten in het ge bied van Salt Lake City en verder over de graanstreek bij de Grote me ren. POOTAARD APPELEN-EXPORT Na de lunch sprak de hoer Jac. den Hamer uit Terneuzen over de export mogelijkheden van pootaardappelen. Hy herinnerde er aan hoe men vele malen vergaderde om tot een rege ling voor ae export te komen, maar ten einde raad toch kwam tot een vrije individuele export van pootaard appelen. Alleen kan het bedryfsschap nog een adviserende stem laten ho ren by het vaststellen van dc prijzen. van pese zij een behoorlijke opbrengen. De voorzitter sloot lierna de vergadering. Zondagmorgen houdt de partijsecre taris dr. Albering een inleiding over „De Gemeente". Het is de bedoeling, dat van elke afdeling, statenkring en jongerenaf deling enkele bestuursleden of plaatsvervangers, aan de conferentie deelnemen. VOETBAL Programma vastgesteld. Bij loting is vastgesteld,dat het elftal van Schouwen Duiveland het by de op 12 Augustus op het Goes- veid- te spelen districtsbeker-wed strijden zal moeten opnemen tegen het elftal van Zeeuwsch-Vlaanderen, terwijl Walcheren tegen Zuid-Beve land moet aantreden. Deze beide wedstrijden zullen twee maal een half uur duren, terwijl dc verliezers en winnaars diezelfde dag tegen elkaar uitkomen in een wedstrijd van normale speeltijd; De tournooiwin- naar komt voor één jaar in het bezit van de Jubileumbeker van de afde ling. Zeeland. lier volgt de samenstelling der elftallen, waarbij vanzelfsprekend rekening moest worden gehouden met het niet beschikbaar zyn van de in het Zeeuws élftal voor do strijd tegen S.V.V. Gekozen spelers. Aangezien v. d. Schraaf (Vlissin gen) die aanvankelijk in het Zeeuws elfta? werd opgesteld, daarin niet zal uitkomen, wordt zijn plaats op de rechtervleugel ingenomen door de Axel-speler Jo Dey, terwijl v. .d. Schraaf in het districtselftal is op genomen. Schouwen-Dipveland doel: N. Kouwenberg (Zierikzee); achter: J. Rossen (Zierikzee) en W. Flohil (Z' zee).; midden: C. Krello (Z'zee), L. W. Bakker (Burgh). en F. v. d. Wes ten (Z'zee)voor: J. Mol (Dreischor). I. Haverhoek (Z'zee), H. tén Haaf (Z'zee), N. J. Holenstein (Bürgh), en C. v. d. Westen (Z'zee). Reserves: W. Krijger (Renesse). J. den Haan (Bürgh), A. Slager (Burgdi) en A. J. J. Stoel (Zonnemaire),/ Zuid-Beveland doel: A. H. Rouw (Goes); achter: H. Wys en J. le Conté (Goes); midden: A. J. Fou- draine (Robur), Th. Pceman (Goes) en A. Wijs (Goes); voor: J. Beuns (Goes), f. Kramer ,Cortgene), J. F. v. d. Sluis (Goes). J. Foudraine (Ro bur) en D. Mos (Goes). Reserves: J. Stadhouders (Goes); G. F. M. Hop mans (Robur), J. Oostdyk (Goes) en J. F. van Luyk (Robur). Zee uwsch-V laadde ren doel: A. Verkouteren (Temeuzen): achter: E. Willaert (Clinge) en J. Bogte (Bier vliet); midden: S. Jansen (Terneu zen). S. Meertens (Terneuzen) en A. de Baare (Breskens); voor; H. van Overbeke (Sluiskil), A. Steflaert Walcherse ringlijders bekampen elkaar in Gent. Bijzondere attractie van de Zeeuwse culturele tentoonstelling. Naar wy vernemen wordt op Za terdag 14 October a.s. ter gelegen heid van de Zeeuwse culturele ten toonstelling In Gent ln het Feestpa leis, waar de expositie is te bezichti gen, een onvervalste Walcherse Hng- rydery gehouden. De beste Walcher se ringryders zullen elkaar bier be kampen en enkele Zeeuwse muziek korpsen zullen deze tegelijkertijd folkloristische en sportieve gebeurte nis met vroiyke klanken opluisteren. De ringrydery wordt georgani seerd in de enorm grote hal van het Feestpaleis, die gewoonlijk gebruikt wordt voor handelsbeurzen, congres sen en meetings. Verwacht mag wor den. dat de Belgen voor dit voor hen unieke schouwspel zeer veel belang stelling aan de dag zullen leggen. Het is niet overdreven wanneer men voorspelt, dat het ringsteken „good will" voor Walcheren kan kweken! De plannen voor de Zeeuwse cul turele tentoonstelling hebben thans hun definitieve vorm gekregen. Het is de organisatoren gebleken, dat men er ook van regerings- en van departementale zijde grote belang stelling voor heeft. Gerekend mag worden op de medewerking van mensen, die over een internationale ervaring op het gebied van tentoon stellingen beschikken. Algemeen wordt er op vertrouwd, dat de expositie met de daaraan ver bonden Zeeuwse manifestaties op 'n peil kan worden gebracht, waarop een dergolykc Nederlandse tentoon stelling „in den vreemde" behoort te staan. ERETEKEN UITGEREIKT Door burgemeester S. A. N. van Oeveren werd aan de marinier P. C. van Loo Azn te Wolphaartsdyk het ereteken voor Orde en Vrede uitge reikt. (Breskens), A. van Kootén (Oost burg), J. Jonkman (Axel) en J. Ver- vaet (Steen). Reserves: J. Provoost (Breskens); E. A. de Nijs (Hulst); C.Verhelst (Corn. Boys) en L. van Poucke (IJzendijke)y Walcheren doel: M. Dcllebekc (R CS); achter: H. Burgerhof (Vliss.) en A. Saman (De Zeeuwen); midden: A. Leijnse (De Zeeuwen), L. Outer- mans (Middelburg) en A. Schinkel (De Zëeuwen); voor: J. Keulemans (RCS), P. Weststrate (Vlissingen), W. Leijnse (De Zeeuwen), P. C. v. d. Schraaf (Vlissingen) en C. Adriaan- sen (Zeelandia). Reserves J. Hey- koop (EMM)C. v. d. Weel (Zeelan dia)F. Hendcrickx (RCS) en P. Koster (Middelburg). Voor al deze opstelling geldt van links naar rechts.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 2