NIEUWS UIT ZEELAND ZEEUWSE WALCHEREN FRANSE FAVORIET BOBET WAS GOED IN VORM MARKTBERICHTEN Scheep vaartberichten SNIPPERS DONDERDAG 3 AUGUSTUS 1950 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 KUNST. Kerkconcert Vlissingen. Enige ttfd geleden schreven wy op deze plaats over de Vlissingse so praan, mevrouw Helen Boeke, dat deze naar het ons voorkwam speciaal gedisponeerd was voor mu ziek, zoals Handel ze schreef en min der voor de klanken, die door Bach werden gecomponeerd. Nu deze zan geres Woensdagavond in de Sint Ja- cobskerk een concert met een Bach- programma gaf, scheen het aanvan kelijk dat mevrouw Boeke ook dit maal de muziek van de Leipziger Cantor niet zodanig wist te brengen als men zou willen. In het tweede deel van het concert echter moest deze mening worden herzien, er viel toen veel goeds te genieten, met na me in „O, finstre Nacht". De organist der kerk de heer Piet Broerse, toonde zich een knap ver tolker van Bach's orgelmuziek. Hij speelde bv. het koraalvoorspel „Wer nur den lieben Gott lasst walten" x>p een ingetogen en beheerste wijze. Hij besloot met een brillante vertolking van de virtuoze toccata in F. De be langstelling was zeer bevredigend. de K. Het ongeval te Aardenburg. In verband met het dodelijk onge val te Aardenburg, waarvan wij reeds melding maakten, heeft de groepscommandant der rijkspolitie te Aardenburg het volgende bekend gemaakt: Op 31 Juli 1950 te onge- veef 19.30 uur is op de Rijksweg Draaibrug-Aardenburg een dertien jarige jongen gevonden genaamd Ar nold Joseph Thomass. Deze jongen werd in bewusteloze toestand onder een rijwiel aangetroffen. Hij is op 1 Augustus om 5.10 uur overleden. De gene, die als eerste op de plaats van het ongeval aanwezig of van het on geval getuige was, wordt verzocht zich ten spoedigste in verbinding te stellen met voornoemde groepscom mandant, telefoonnummer 3, Aarden burg daar deze als getuige moet wor den gehoord. BENOEMINGEN GEDEPUTEERDE STATEN Gedeputeerde Staten van Zeeland besloten te benoemen tot klerk ter provinciale griffie te Middelburg de heer J. J. Geldof te Middelburg en tot klerk op het bureau van de directeur der Prov. Stoombootdiensten de heer P. C. Woltering te Breskens. BEIAARD CONCERT TE VEERE. Zaterdagavond a.s. van half zeven tot half acht zal de heer Jan Kwlst uit Vlissingen zijn 10de beiaardcon cert geven op het carillon te Veere. Vlissingen DE JEUGDHERBERG Officieel zou gisteren de jeugd herberg te Vlissingen worden geo pend. De trekkers kenden de ope ningsdatum niet zo precies en zo kon het gebeuren, dat vorige week reeds de eerste slapers en slaapsters voor de deuren van de voormalige Willem IH-kazeme verschenen. Sindsdien hebben reeds verscheidene trekkers uit binnen- en buitenland van de gastvrijheid van de jeugdher- bergouders, de heer en mevrouw Koops uit Kampen, geprofiteerd. Nog steeds wordt er aan de in richting van de jeugherberg gewerkt en pas als het plantsoen, dat aan de achterzijde wordt ingericht, klaar is, zal de opening met enig officieel ver toon geschieden. REDDINGSHAKEN GEPLAATST. De Vlissingse Vrijwillige Brigade tot Redding van Drenkelingen heeft op zeven plaatsen in de stad practi se he en goed in het oog lopende red dingshaken opgehangen. Deze plaatsen zijn: Brug Hogeweg; Brug Arbeidstraat; Brug Goed Wo nenBonedljkestrat; Brug Badhuis straat Haventje van Meijer; Hekken van de Vlissingse Vismijn; Ingang Roeiershoofd. Do brigade vertrouwt erop, dat el ke inwoner van Vlissingen er aan zal medewerken, dat nimmer deze haken onnodig worden verwijderd of be schadigd. Speciaal zullen ouders en onder wijzers er goed aan doen de kinde ren er op te wijzen, dat ze van de haken moeten af blijven. GEVONDEN VOORWERPEN. Bij de politie te Vlissingen werden in het tijdvak van 19 Juli tot 2 Augustus 1950, de volgende voorwerpen als gevon den gedeponeerd: wollen jasje, porte- monnaies met inhoud, vacantiebon. bad handdoek met zwembroek, sleutels, ring met vier sleutels, linnen boord, velgband van autowiel, schakelarmband. Inlichtingen aan 't bureau zijn te beko men van de adressen alwaar'de volgen de voorwerpen zijn te bevragen: kinder mutsje, gummibal, halskettinkje, bahco- sleutel cn schroevendraaier, drie vulpen nen. twee ballen, speelgoed hondje, ring met sleutels, herenhoed, handdoek met zwembroek en interlockhemdje, vlaggen- stok, zilveren broche, tas met inhoud, muntbiljetten, sjaal, gouden broche, sleutels, kinderdekentje, pakje postzegels, damesportemonnaie met inhoud, broek riem. schoolrapport, hoorn van gehoor apparaat, broche, badhanddoek met wit te broek, dameshoed, boodschappentas, pakje Vim. hoofddoek, handdoek met zwembroek, polshorloge. Icmderporte- monnaietje, rubberschoenen en handdoek, double schakelarmbandje, rijksdaalder, plastic ceintuur, damespolshorloge, zwembroek met badhanddoek, autosleu tel. zakdoek, kindervestje, double da mesarmbandje. badmuts, zonnebril, re genjas en regencape. lipssleutels. sierduif. windjack, das, kinderschopje, kinderbad pak. baalzak. schakelarmband, kap- iaarsje, damesportemonnai met inhoud, step, bril in koker, kinderjasje, wit tasje met inhoud, zwembroekje, contactsleu teltje. kinderschoentje met kousje, ge deeltelijk kunstgebit, kinderportemon- naietje met inhoud. Indische broche, rie ten koffertje, parelsnoer, snoer kinder- kraaltjcs. herenrijwiel (laag model». Middelburg WEDVLUCHT De postduivenhoudersvereniging ,.De telegraaf" te Middelburg nam met 54 oude duiven deel aan een wedvlucht van Bordeaux uit. De uitslag luidt: 1. 7 en 9 b. Kodde. Veere; 2 en 3 R. Dirven. Mid- elburg; 4 en 5 G. Annot, Oostkapelle; n Jn 10 M' wa"el. Middelburg. Dezelfde vereniging nam met oude en longe diuven deel aan een vlucht van Maastricht uit. Uitslag jonge duiven: W. Daane, Middelburg, 1; S. Kodde. a Adr" de Bue. Gapinge. 3; H A. Polvhet, Middelburg. 4: M. Bliek, veere. 5; K. Tilroe. Middelburg. 6: C. Poijrver. Veere. 7, 8 en 9; W. M. Walra ven, Middelburg, 10. De eerste 10 prijswinnaars met oude dui ven zijn: w. Daane. l cn 9; W. M. Wal raven, 2; M. BlieK, 3 en 10; W. Hen- dnks. Middelburg. 4; C. Pouwer. 5; H. A. Polvliet, 6; M. Korstanje, St. Lau- iens. 7; M. D. Walraven, 8. tractor in botsing met wielrijdster Op de Seisweg te Middelburg kwam de tractor, bestuurd door J. •- ve Meliskerke. in botsing met de wielrydster e. M. M. Het rijwiel werd zwaar beschadigd. BELVEDERE. DE BABY-SITTER De dolvermakelijke Amerikaanse klucht „Sitting Pretty" heeft twee avonden de clientèle van de Chr. Filmactie te Middelburg in een staat van onbedaarlijke vrolijkheid ge bracht. Ter gelegenheid van de nor male vertoningen van deze rolprent de kostelijke capriolen van de ba by-op-pas meneer Belvedère, die met zijn fantastische talenten en zijn on verstoorbaarheid ongelovelijk lastig grut de baas wordt en roddelaars voor schut zet hebben wij haar reeds gesignaleerd als de beste co- medie van 1949. Degenen, die haar een der laatste dagen in de Schouw burg zagen, zullen dit waarschijnlijk niet betwisten. Cliffon Webb leverde een prachtige creatie als de alweten de en alles kunnende mr. Belvedère. De journaalopnamen van de strijd op Korea vormden een sombere prélude van dit lachfeest. PERSONEELSVE P.Z.E.M. JUBll K&NIGING iiHeert Het 20-jarig bestaan van de Per soneelsvereniging der P.Z.E.M. te Middelburg zal worden gevierd met de opvoering van een jubileumrevue in de eerste helft'van de maand No vember. De voorbereidingen hiertoe zijn reeds getroffen. Vrouwenpolder NIEUW RAADSLID Maandagavond kwam de raad van Vrouwenpolder in vergadering bijeen onder leiding van burgemeester v. Liere. Na opening werd het nieuwe raadslid de heer S. Maas geïnstal leerd. De behandeling van de finan ciële medewerking aan het vliegveld werd aangehouden tot de volgende vergadering. Een jaarwedderegeling ambtenaren van de Burgelijke Stand werd vastgesteld. Besloten werd een tegemoetko ming van 25.toe te kennen aan de ambtenaren ter secretarie voor vry'wellig ziekteverzekering. Een ver zoek om financiële tegemoetkoming ingeval van t.b.c. bij het gemeente-: personeel werd nog aangehouden. De heffing van de keurlonen voor vlees zal enige wijziging ondergaan, de tarieven zullen nader vastgesteld worden. Van''de stichting voor R.K. voorbereidend hoger en middelbaar onderwijs was een verzoek om finan ciële medewerking binnengekomen, waarop afwijzend beschikt werd. Het voorstel beperking vervoer op de wegen, die door de zandauto's gron dig vernield worden, zal nader met de verkeerspolitie besproken worden. Besloten werd een kasgeldlening 30.000 aan te gaan. Bij de rond- •aag vestigde de heer Sturm de aandacht op de vroegere vuilnisbelt, die nu puinplaats geworden is. De heer Janse bracht nogmaals de schoolbanken te berde. Een en ander zal nader bekeken worden. TOCHT OUDEN VAN DAGEN. De ouden van dagen te Vrouwen polder maakten een reisje per auto bus naar Breda en Rucphen. Deze laatste plaats was velen welbekend, daar zij aldaar geëvacueerd geweest zyn. Zeer voldaan keerden zy terug, zadat de organisatoren met vol doening op hun werk kunnen terug zien. Gapinge OUDJES OP REIS De ouden van dagen uit Gapinge maakten een reisje naar Breda. Wel gemoed werd deze reis ondernomen; het was voor de organisatoren een grote voldoening, dat hun gasten by terugkomst allen vol lof waren over deze welbestede dag. Arnemuiden LENING VOOR WONINGBOUW De raad van de gemeente Arne muiden vergaderde onder voorzitter schap van burgemeester J. Lange- beeke. Tot gemeente-ontvanger werd benoemd de heer P. Wisse te Sint Laurens. De voorzitter deelde mede, dat de watervoorziening voor Kle- verskerke cn de Singel voorkomt op het goedgekeurde plan voor de nood- gebieden, maar dat aanleg van wa terleiding voorlopig onmogelijk is door tekort aan materiaal en dat er bovendien niet voldoende water is zolang de tweede toevoerleiding door Zuid Beveland niet gereed is. De directie van de Waterleiding Mij. hoopt de watervoorziening voor Kleverskerke en de Singel in 1951 ter hand te kunnen nemen. De 5% salaristoeslag voor het ge- meentepersoneel werd verleend voor het derde en vierde kwartaal 1950 plus de 2% gratificatie. Met de stemmen van de heren Joosse en de Ridder tegen besloot de raad een bedrage te verlenen voor de vrijwillige ziekteverzekering van het gemeentcpersoneel. Tegen de nieuwe salarisregeling voor ambtenaren van de burgerlijke stand bestond geen bezwaar. De gemeenterekening 1949 zal door een commissie worden nagezien. Een subsidieverzoek van de R.K. Stichting voor middelbaar onderwijs werd voorlopig aangehouden. Burgemeesters en Wethouderes werden door de raad gemachtigd tot het aangaan ener geldlening groot: 230.000.ten behoeve van de bouw van woningwe .woningen, benevens een lening van 12.000, om gelden te Verstrekken aan de vereniging 't Groene Kruis voor de in aanbouw zijnde woning voor een wijkverpleeg ster. De 5e en 6e wijziging der begro ting voor 1950 werd goedgekeurd. )p een verzoek van de Christelij keWoningstichting Walcheren om overdracht van nieuwgebouwde wo ningwetwoningen, werd ia beginsel besloten een aantal dezer woningen na algehele oplevering, onder nader overeen te komen voorwaarden, over te dragen aan deze stichting. Enkele perceeltjes tuingrond waar van de pacht geëindigd was werden aan de gebruikers opnieuw verpacht. WEDVLUCHT. De postduivenhoudersvereniging „De Voorwaarts" te Arnemuiden, hield een wedvlucht met oude duiven van Bor deaux uit. Afstand 805 km. Eerste duif 14.52.24. Eerste tien prijswinnaars: 1 en Jac. de Ridder. 2. J. Sturm. 3 en 4 C. de Nooijer Lz. 5 J. Theune. 6. P. van Belzen. 7 K. Schroevers. 9 en 10 B. de Ridder. Tevens werd een wedvlucht ge houden met jonge duiven van Maastricht uit. Eerste duif. 14.32.01, laatste 15.08.00. Eerste tien prijswinnaars: 1 J. Theune. 2 A. v. Dalen. 3, 6 en 8 M. Schroevers. 4 en 9 onbekend. 5 W. Schroevers. 7 M. Meulmeester, Nieuw- en St. Joosland. 10 v. d. Ketterij. O.- en W.-Souburg GYMNASTIEKDEMONSTRATIE „ASTROW" Woensdagavond gaf de Gymna stiekvereniging „Astrow" te Sou burg op het terrein achter de O.L.- school een demonstratie, die onder leiding stond van de heer A. Bezuij- len. Nadat eerst een rondgang door het dorp was gemaakt, waarbij de sig naalafdeling voor vrolijke muziek zorgde, stelden de leden zich op voor een gemeenschappelijke oefe ning, die vlot verliep. Hierna werden in vlot tempo een aantal nummers afgewerkt, waarvan het aardige dansje der kleuters en 't mooie werk van enkele heren aan de rekstok wel een extra woord van lof verdienen. Men had het programma juist tot aan de pauze afgewerkt, toen een hevige regenbui de organisatoren dwong de verdere uitvoering af te lassen, wat buitengewoon jammer was van de moeite en zorg die aan deze aardige avond besteed was. Zoutelande GEMEENTERAADS VERGADERING. Donderdagavond om half acht hoopt de gemeenteraad van Zoute lande, onaer voorzitterschap van burgemeester D. Kodde, in openbare zitting byeen te komen. Ritthem MUZIEKVERENIGING „O.N.D.A." JUBILEERT. Zaterdag 5 Aug. bestaat de mu ziekvereniging „O.N.D.A." te Rit them 45 jaar. Men wil dit jubileum niet ongemerkt laten voorbij gaan. Reeds wordt die dag de jaarlijkse ringrijderij gehouden, terwijl nu 's middags om half drie 'n muzikale wandeling zal worden gehouden. Het jubileum-concert wordt 's avonds om 8 uur gegeven. Altijd is er naar gestreefd ,?ONT.D.A." een goed fan fare-corps 'te doen zijn. al had men na de inundatie met veel moeilijkhe den te kampen. Alle zorgen zijn nóg niet voorbij. Daarom wordt nog een verloting gehouden ten bate van het Instrumentenfonds Koninklijke Militaire Kapel naar St. Maartensdijk. Het bezoek van de Koninklijke Ka pel aan Sint Maartensdijk, dat enige tyd uitgesteld moest worden, is thkns bepaald op Dinsdag 29 Augustus a.s. Men verwacht voor dit concert grote belangstelling, niet alleen van het eiland Tholen, maar ook van daar buiten. Reeds kwamen aanvragen om toegangsbewijzen binnen uit verschei dene gemeenten in West-Brabant. EN S AID-EX AMEN S Voor het ENSAJD-examen voor lerares slaagde te Utrecht mei. L. Schrier uit Waarde. Te Middelburg slaagde voor het examen lingerie coupeuse mej. R. Kwekkeboom te Oostkapelle. Te BreskenS' slaagde voor coupeuse mej. K. de Regt te Borssele, voor costumière de dames N. Tramper te Arnemuiden. B. On- derdijk te Veere, J. de Nooyer te Ar nemuiden, C. van Antwerpen te Nieuwdorp en M. Polderman te Se- rooskerke, voor het examen appara ten mej. R. Kwekkeboom te Oostka pelle, voor het examen lingeriè mej. J. Bruinooge te Borssele. Bij de Ensaid-examens slaagde voor coupeuse mej. W. Desitter, Vlis singen en voor costumière de dames G. Mihl. L. Cevaal, C. Kole, A. v Boven-Koster, Souburg. De heer L. E. de Vos. districtsmon teur der P.Z.E.M. te Oostburg, is over geplaatst naar Sas van Gent. In zijn plaats werd benoemd de heer J. Doorne- bos te Terneuzen. Grijpskerke I verbetering jacob catsstraat. Onder voorzitterschap van burge meester Bouwman, kwam de raad der gemeente Grijpskerke in spoedverga dering bijeen. Behandeld werd de ver betering van de Jacob Catsstraat. De heer de Smit. de directeur van het Bouwbureau Souburg was aanwezig om inlichtingen te geven over riole ring en zuiveringsinstallatie. Na een uitvoerige bespreking, werd eenstem mig besloten om de bedoelde werken publiek aan te besteden. Enige inge komen stukken werden in snel tempo afgehandeld. Van de rondvraag werd geen ge bruik gemaakt. TOUR DE FRANCE Kubler liet zich gele trui niet ontnemen. De 18e étappe van de Tour de France van Sap naar Brlancon is een fraaie overwinning geworden voer de Franse favoriet Bobet, die zowel by de bestyging van de Col de Vars als van de Isoard als eerste de top be reikte. De renners hadden het hard te verduren, want hoe hoger men kwam, des te slechter het weer werd en de hevige regens hadden de weg in een modderpoel herschapen. Aanvankelijk draaide het peloton de Col de Vars werd voorzittig on dernomen want de bergen waren door een wolkenfloers omhuld hetgeen de renners tot voorzichtigheid aan maande. Aan de kop kwamen Bobet, Vacantiegangers gestrand in Luxemburg. Een 20-tal leerlingen van het Ko ningin Wilhelmina Lvceum te Oost burg heeft, vergezeld van enkele leraren, een vacantiereis gemaakt naar Luxemburg. Zy zouden Zondag j.1. per trein weer huiswaarts keren. Door de stakingen in België bleek dit echter niet mogelijk, zodat een andere oplossing gevonden moest worden, temeer daar het geld op raakte. Er werd Zaterdag telefo nisch contact gezocht met West Zeeuwsch-Vlaanderen en besloten .werd de vacantiegangers met auto's op te halen. Een zestal autobezit ters, ouders van leerlingen, startte Zondagmorgen in alle vroegte naar Luxemburg en bereikten, zonder in cidenten, ae plaats van bestemming, waar zij met gejuich werden be groet. De terugtocht werd onmid dellijk weer aanvaard en Zondag avond laat waren allen weer thuis. VIJF PROCENT VOOR PZEM-PERSONEEL Het hestuur van de PZEM te Mid delburg heeft besloten het personeel een uitkering van 5% van de wedde of het loon over het derde en vierde kwartaal van 1950 te verlenen. VEILING KAPELLE. 2 Aug. Dubb. Princesser. z. dr. 15. Préco- ce de Trévoux 41.80—51.20 N.H. Suikerij 1 19.40, id, II 14.10—15.40. Perzikappels I 27.60—28.30, id. II 18.10. Keswick I 17.20 17.80, id. II 7.50—9.00. Early Victoria I 16.10, id. II 10.00. Valappels 3.90. Kl. Veiling: Pruimen Washington 16— 59. Ontario 1468. Czar 12—82. Dubbele blauwe witte 15—48. Witte wijnpruim 9— 45. Prince pruim 614. Occulanen 6—9. Tollenaars 614. Appels: Perzikappel 7— „36. Early Victoria 2—11. Keswick 3—10. Yellow Transparant 8—44. Duchesse Ol denburg 9—29. Zigeunerin 1247. Précoce de Trévoux 10—44 Oomskinderenpeer 1744. N.H. Suikerij 9—17. Rode Suikerij 313. Zure Morellen 3185. Rode bessen 2342. Kruisbessen 7—16. Frambozen 113 —169. Bramen 6185. Snijbonen 20—23. Savoye kool 5—14. Rode kool 550—10. Augurken 3570. Tomaten 2140. Aard appel 69. Perziken 419. Kropsla 9. Komkommers 7—10. Bloemkool 7—19, al les per 100 kg. bos of stuks. VEILING ZUID-BEVELANÖ, GOES. 2 Aug. Fruit: Yellow Transp. 1039. Perzikrode Zomerappel 9—27.10. Early Victoria 5—18.20. Codlin Keswick 416.70 Appel, kroet en val 310. N.H. Suiker peer 719. Oomskinderenpeer 1745. Pré- cose de Trévoux 1646. Frambozen 85— 141. Bramen 5262 Czarpruimen 13—53. Ontario 16—54. Washington 1647. Elden- se blauwe 625. Okkulanen 6—11. Prin- ceprulmen 610. Groenten: Bloemkool 8—35. Komkom mers 7—8. Kropsla 611. Meloenen 36— 72. Stoksnijbonen 2024. Stokpnncessen 20. Dubb. Princessebonen 1515.30. Gr SCHEEPVAARTBEWEGING VLISSINGEN. Vlissingen. rede, aangekomen: 1 Aug. Delta van Rotterdam; Luna van Malaga; Hada van Rotterdam. Gepasseerd naar Antwerpen: 1 Aug. Johnny van Zaandam. Vlissingen vertrokken: 1 Aug. Herakles naar Stettin. Vlissingen. rede, vertrokken: 1 Aug. Delta naar Duinkerken; Luna naar Am sterdam; Hada naar Bremen; Heeren gracht naar Rotterdam; Jaga naar Poole. Gepasseerd van Antwerpen: 2 Aug. He ron naar Rouen. Waar zijn onze schepen Aagtekerk 29 te Sydney. Barendrecht 31 te Aruba. Dalerdijk 30 te Seattle. Loenerkerk Aug. te Duinkerken. Mentor 1 Aug, te Malta, Noordam 31 te New York. Pr. Joh. Willem Friso 31 te Montreal. Sarpedon 1 Aug. te Aruba. Tibia 31 te Genua. Triton 1 Aug. te Carupano. Van 't Hoff 1 Aug. te Port Said. IJssel 1 Aug. te Havana. Alcinous 29 te Balik Papan. Aldegonda 2 Aug. te Pladjoe. Alwaki 2 Aug. te Rio de Janeiro. Altair 2 Aug. te Hamburg. Ardea 1 Aug. te Famagusta. Boschfontein p. 1 Aug. Kaap Verde. Britsum 1 Aug. te Huil. Deo Duce 1 Aug. te Hamburg. Draco 2 Aug. te Amsterdam. Duivendrecht 1 Aug. te P. Harcourt. Enggano p. 1 Aug. Ouessant, Erinna 2 Aug. te Singapore. Hera 1 Aug. te Barranquila. Jupiter 1 Aug. te Cadiz. Langkoeas 2 Aug. te Singapore. Leuvekerk 2 Aug. te Marseille. Lekhaven p. 1 Aug. Gibraltar. Luna 2 Aug. te Amsterdam. Nestor 1 Aug. te Tunis. Nieuw Amsterdam 2 Aug. te Rotterdam. Orestes 1 Aug. te Valparaiso. Pr. Willem v. Oranje 2 Aug. te R'dam. Rempang 1 Aug. te Amsterdam. Schie 2 Aug. te Port of Spain. Tabian 31 te Djakarta. Tjibodas 31 te Djakarta. Vlier 3 Aug. te R'dam verwacht. Winsum 1 Aug. te Rotterdam. Zwijndrecht 1 Aug. te Reggio. kool 618. Rode kool 5—6. Tomaten 29 36. Uien 24. Postelein 20—22. Andijvie 5—11. Augurkerf 14—94. Stoofsla 10—23. Kroten 56. Aardappelen 79. Drielin gen 6—7. Wortelen 8—10. Kroten 6—7.50. alles per 100 kg, bos of stuks. VEEMARKT ROTTERDAM. Van 31 Juli en 1 Augustus 1950. Aanvoer in totaal 4833 dieren. Aangevoerd werden 2289 stuks rund vee. waarvan naar schatting 1185 vette koeien en 1104 gebruiksvee, 306 gras kal veren; 491 nuchtere kalveren: 459 var- -kens; 397 biggen; 268 paarden'; 143 veu lens; 427 schapen of lammeren; 53 bok ken of f geiten. Vette koeien per kg. lc kw. 270/280, 2e kw. 250/270. 3e kw. 220/250. Prijs in ct. p.k.g. in gld. p.st. 2e 3e kwaliteit Graskalveren Nuchtere kalveren: Varkens 1. g.: 184 182 Biggen Si.paarden: 190 180 Schapen: Lammeren: Kalfkoeien Melkkoeien: Vare koeien: Vaarzen: Pinken: ie 2e 3e kwaliteit 360 260 160 KERKNIEUWS. ned. herv. kerk. Bedankt voor Delft, 7e predikants plaats: J. H. Cirkel te Ede; voor Meerkerk: R. W. Steur te Ouddorp (Z.H.). gereformeerde kerken. Beroepen te Kampen (vacature E. I. F. Na wijn)G. van Andel te Die ren. Aangenomen naar Kollum (vaca ture J. Z. Potjer)W. Wiersma te Oudêga (Sm.); naar Scharnegou- tum: K. Welbedacht, candid?.at te Ede, die bedankte voor Hantum, Noord-Bergen, Giesen, Rijswijk, Reit- zum, Paesens, Minnertsga, Schettens en Wolfaartsdyk. gereformeerde kerken (art. 31 k.o.). Bedankt voor Meppel: R. te Velde te Salk en Veekaten. chr. geref. kerken. Tweetal te Vlissingen: J. Drenth te Amersfoort en J. C. fPh. Solde ring, legerpredikant te Apeldoorn. Beroepen te Lutjesgast: r. Floor, candidaat te Amsterdam Noord; te Ouderkerk a.d. Amstel: J. de Waal, candidaat te Apeldoorn; te Noorde loos: J. de Waal, candidaat te Apel doorn; te Oosterbeek: G. Blom, can didaat te Zaandam. geref. kerk. Ds. K. Welbedacht, Geref. predi kant te Ede. heeft bedankt voor het beroep naar de Geref. kerk te Wol- phaartsdijk. 50 40 35 160 95 75 60 70 60 50 1025 925 800 1025 925 800 725 625 550 750 650 550 575 475 375 Vette koeien: aanvoer als vorige week. Handel lui. Prijshoudend. Giaskalveren: aanvoer korter. Handel redelijk. Prijzen iets hoger. Nuchtere kalveren: aanvoer iets min der. Handel tamelijk. Prijzen onveran derd. Varkens: aanvoer kleiner. Handel vlug. Prijzen iets hoger. Biggen: aanvoer iets kleiner. Handel traag. Prijzen onveranderd. Slachtpaarden: aanvoer als vorige week. Handel lui. Prijzen vooral niet la ger. Schapen en lammeren: aanvoer korter Handel matig. Prijzen als vorige week. Kalf- en melkkoeien: aanvoer als vo rige week. Handel lui. Prijshoudend. Varekoeien: aanvoer als vorige week. Handel tamelijk. Prijzen iets hoger. Vaarzen en pinken: aanvoer iets rui mer. Handel kalm. Prijzen iets stijver. VEILING ROTTERDAM 31 Juli 1950 Druiven 1.40—1.50; Meloenen 040—0.79: Perziken 0.06—0.18; Pruimen 0.52—1.16: Vroege aardappels. Grote 7—9.50; Po ters 5—6; Andijvie I 9—9.70; Bloemkool IA 0.18—0.32; Bloemkool 1B 0.12—0.15: Snijbonen 0.200.40; Stamprincessen 0.15— 0.17; Komkommers IA 0.08—0.12; Kom kommers 1 0.07; Stoofsla 6.50—10.70; To- maten ABC 25/35: Yellow gev. 0.47; Oomskinderen 0.26—0.45; Beauty of Bath 0.27—0.45; Yellow 0.32—0.44; Early 0.10— 0.15. Per 100 kg. kg. stuks of bos. VEILING ST. MAARTENSDIJK. 2 Augustus. Eigenheimers I 9.60; idem II 8—8.60; B!. eigenh. 10.10—10.30; kriel 5; Bintjes I 9.40; idem II 9—9.10; Bonken 10.10—10.30; alfa's 7; kriel 5. Aanvoer: 30 ton. Bramen f 60. VISMIJN VEERE. 2 Aug.: Export garnalen 1076 kg 88—104. Schar 81 kg 22—48. Bot 569 kg 16—21. Schol 42 kg 2045. Middel tong 168 kg 57—1.92. Rog 9 kg 16. Visiever 1 kg 1.03. Ongesorteerd 2 kg 33, alles per kg. VEILING KRABBEND1JKE. 2 Aug. Exportveiling: Précoce de Tré voux 45.10. Yellow Transparant 50.20. Codlin Keswick 19.80. Perzikrode zomer appel 17.30—25.80. Gewone veiling: Bonen 15.30. Bramen 9—50. Pruimen: Ontario 39—42. Washing ton 3947. Czarpruim 28—40. Appels: üarly Victoria 411. Yellow Transpa rant 1343. Perzikrode zomerappel 330 Zigeunerin 11—61. Codlin Keswick 812. Peren: Précoce de Trévoux 10—48. N.H. Suikerpeer 822, alles per 100 kg, bos of .stuks. Kubler, Ockers en Impanis weer by elkaar en gevieren snelden zy naar Guillestre (110 km), waar het iunch- zakje werd uitgereikt. Inmiddels had Kubler bandenpech gekregen waar van Impanis gebruikt maakte een zo groot mogelijke voorsprong op de Zwitser te nemen. Een minuut 20 sec. eerder dan Kubler paseerden de vier leiders de controle te Guillestre. Maar Kubler zou geen Kubler heten wanneer hij er niet in was geslaagd na een verwoede jacht over de glib berige weg het viertal in te halen. Het peloton was intussen in tal van kleine groepjes verdeeld. In de eer ste phase van de bestijging van de Izoard rukte Geminiani zich los en langetijd wist hij een voorsprong van ruim honderd nieter op zijn achter volgers te behouden. Vijf kilometer voor de bergtop maakte Bobet zich uit het kleine groepje los en met een minuut voorsprong op Kubler be reikte hij als eerste de top. Ockers passeerde als derde op en kele meters achter de Zwitser terwijl Impanis ais vierde de top van de Isoard bereikte. In de afdaling naar Briancon ge lukte het Bobet zyn voorsprong te vergroten en ongeveer 3 minuten voor Kubler, Ockers en Impanis pas seerde hy als eerste de eindstreep te Briancon. Onze Jangenoot de Ruyter werd 28e met 19 minuten achterstand. De uitslag van de 18e etappe (165 km) luidt: 1. Bobet (FiWU2. Kubler (Zwits. i; 3. Ockers Welgie A)'; 4. Impanis (België A); 5. Brule (Fr. N. O.): 6. Ba evens (België B.); 7. De Mulder (België B.); 8. Robic (Fr. West). Het algemeen klassement luidt: 1. Kubler (Zwits.); 2. Ockers (Belg.); 3. Bobet (Fr.); 4. Robic (Fr. West»; 5. Geminiani (Fr.); 6. Brambiila (Z. 0.; 7. Kirchen (Lux.); 8. Piot (H. de France). De Ruyter bezet de 32e plaats met 119.19.34, Het ploegenklassement ziet er als volgt uit: 1. België; 2. Luxemburg; 3. Frank rijk; 4. lie de France; 5. Zuid Oost Frankrijk; 6. België. VOETBAL HET ZEEUWS ELFTAL. Voor de op 13 Augustus te Goes te spelen wedstrijd tegen het Zeeuws elf tal komt S.V.V. met zijn sterkste for matie in het veld. In het doel staat v. Haaster, terwijl Corveleyn en de oud international Steenbergen de achter hoede vormen. Ook in de halflinie zien we een oude bekende n.l, van Schijndel die de spilplaats bezet, ge flankeerd door van Kan en Meerwijk. In de voorhoede speelt van Lith, Go- sens. Köhneman. de Bruyn en Schrumpf. Al met al een flinke tegen stander van wie de Zeeuwen heel wat zullen kunnen leren. Het Zeeuws Zaterdagelftal dat op 19 Aüg. te Krabbendijke tegen de beker kampioen Utrecht speelt is als volgt gekozen: Doel: L. de Nooyer (Arnemuiden»; achter: L. Priester (Nieuwdorp) en C. Lobbezoo (Rillandia); midden: J. Tramper Sr. (Krabbendijke), H. Marijs (Arnemuiden) aanvoerder en H. Poort (Rillandia)de voorhoede: M. Wonder- gem (Nieuwdorp). C. van Dalen (Kloe- tmge), A. la Grand (Nieuwdorp), J. C. Lindenberg (Wolfaartsdijk) en C. de Kok (Nieuwdorp). Res.: C. Kriekaard (Krabbendijke), Meulmeester (Arnemuiden). J. Meerman (Arnemuiden) en J. Wisse (V.C.K.). NED. LUCHTMACHT- LUXEMBURGS LEGER. Op 8 Augustus zal op het N.A.C - terrein te Breda een voetbalwedstrijd worden gespeeld tussen het elftal van het Luxemburgse leger en het Ned. Luchtmachtelftal. Het Nederlandse elftal is als volgt samengesteld: Doel: van Diest (Her mes DVS); achter: van der Klink (Hermes DVS) en van Toorn (Xer xes); midden: van Baaset (Tilburg), Bouwmeester (NAC) en Zoutsen (Laura); voor: Bos (Frisia), Advo caat (Volewijckers), Vonk (WVC), Schaap (Quick Boys) en Clavan (ADO). INTERN ATION AAL POLITIE V OETB AL Naar wij vernemen zal de interna- tionale-wedstrijd op 5 Augustus a.s. te Terneuzen doorgang vinden. De befaamde Gentse politiefanfare zal deze wedstrijd met muziek opluiste ren. Gespeeld zal worden door een Zeeuws politieelftal tegen een poli- tieelftal uit Gent. Het ?eeuwse elftal ziet er als volgt uit: Doel: De Vos (Tem.); achter: v. d. Wege (Tem.), Siegers (Tem.); mid den: Kok (Goes), Neufeglise (Ryks- pol.), De Hoop (Axel); voor: Ooms (Rrjkspol.), Van Egdom (Rijksp.), Peeman (Goes), Bruinoge (Rijkspol., Visser (Vlissingen). Voor het examen coupeuse slaag den de dames I. van Dalen en N. de Wisse, allen te Vlissingen. Zij werden opgeleid door mej. M. de Buck. De heer Alb. Damen te Middelburg werd op de Bisschoppelijke Nijverheids school te Voorhouten bevorderd van het eerste naar het tweede studiejaar afde ling banketbakken. De te Grijpskerke gehouden Anjer collecte heeft in totaal 35.23 opge bracht,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 5