PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Leopold zwichtte na bewogen nachtzitting van het kabinet Eerste „Van der Steng"-tocht werd volledig succes BILT FEL DEBAT OVER CHINA NA MALIKS RENTREE ZO SNEL MOGELIJKE OPVOERING VAN EUROPA'S WEERBAARHEID Schouwen en Duivelanders voeren naar Hellevoetsluis. DE VOORSPELT: 193e Jaargang - No. 179 Dagblad, uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie: F. van de Velde en F B. den Boer. Adj. VV. de Pagler. Hoofdred.: G. Ballintljn PI. verv.: W. Leertouwer en H. A- Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 32 Ct. per week; f 3,90 p. kw.: fr. p. p. f 4.15 per kw. Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN OE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKEN5E COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 2 Aug. 1950 ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct. per mm. Minimum p. advertentie f 2.50. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1-5 regels f 1.—. iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur VUssingen Walstr 58—60. te) 2355. 4 lijnen ib.g.g 2861 of 2160): M'burg Londense Kaai 29, tel. 2077 en 2924: Goes: L. Vorststr 63. tel. 2475 (b.g.g 2228); Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12, tel. 102; Temeuzen: Brouwcrijstr. 2; Zierlkzee: N. Bogardstr^CjeO^teL^O Duvieusart dreigde met aftreden Belgische arbeiders vandaag weer aan het werk. Nu koning Leopold heeft besloten tijdelijk zyn bevoegdheden aan kroon prins Boudewyn over te dragen en in September volgend jaar definitief troonsafstand te doen, keert langzamerhand de rust in België terug. De aangekondigde grote mars naar Brussel is niet doorgegaan en de Belgi sche arbeiders hebben van hun vakbondsleiders opdracht gekregen naar hun werk terug te keren. De beslissing tot troonsafstand viel tijdens een dramatische nachtzitting van vyf uren, die het kabinet in het paleis van Laken hield. De koning weigerde aanvankelijk 't accoord tussen de 3 par tijen te tekenen en wenste veranderingen in de tekst. Eerst nadat Duvieu sart het ontslag van zijn kabinet aanbood herzag Leopold zijn standpunt. Het is nog niet bekend welke verblijfplaats Leopold zal kiezen en even min welke titel prins Boudewyn krygt tot zijn troonsbestijging. Koning Leopold zou een reis naar de Congo in overweging hebben. In de tekst van de verklaring, waarin de koning Dinsdagmorgen te gen zeven uur mededeling deed van zijn besluit komen de volgende passa ges voor: Ik was steeds de mening toege daan, dat het mijn plicht was in te gaan op de wens, de uitoefening van mijn grondwettelijke prerogatieven, die door de verenigde kamers zou worden goedgekeurd, te hervatten. Dit is wat ik gedaan heb op 22 Juli In mijn boodschap tot de natie op 15 April 1950 heb ik er aan herin nerd, dat ik mijn rol als staatshoofd slechts uitoefende buiten en boven de partijen, zodat ik in de gelegen heid was in ogenbükken van crisis een bemiddelingsrol te kunnen ver vullen, met als enige zorg 's lands hogere belangen. Sedert mijn terugkomst in België heb ik met een spijtige droefheid vastgesteld, dat de harsttochten wel ke de Belgen om myn persoon ver deelden, in plaats van te luwen, wa- schiedenis, een zware slag voor het Vlaamse volksdeel en een bespotting van de democratie. De Britse pers keurt de beslissing van de koning goed als de enige mo gelijkheid om de eendracht in het land te herstellen. De .Times" schreef: „Een nieuwe en jonge ko ning heeft alle kansen om de vriend te worden van alle klassen der be volking zonder iemands gunsteling te zijn Maneblussers deden hun naam eer aan. De Middelburgers hebben gisteravond hun oude bijnaam „Maneblussers" eer aange daan. De brandweer kreeg een telefoontje van een nerveuze meneer, die meldde, dat het nog onvoltooide Polderhuis in brand stond. De spuitgasten haastten' zich naar; de Nieuwe Burg en beklommen het fon kelnieuwe torentje, maar zij konden geen spoor van brand ontdekken. Wat was het geval? Enige stadgenoten hadden de maan zien schijnen op het glanzend metaal van de torenbekronir.g en dit licht voor vuur aange zien Vier milliard dollar yoor extra wapenhulp. Truman dringt bij het Congres op spoed aan. President Truman heeft het Ame rikaanse Congres Dinsdag verklaard dat de wereldvrede in gevaar Is ge bracht door de Koreaanse crisis. Hij vroeg het daarom in snel tempo zyn goedkeuring te hechten aan het door hem aangevraagde extra-bedrag van vier millard dollar, bestemd om de niet-communistische landen te be wapenen. „Het is thans duidelijk dat de vrije landen geen andere keus hebbeu dan in snel tempo hun pogingen te verveelvoudigen om, ieder voor zich en alle gezamenlijk, sterker te wor den, opdat zij in staat zullen zijn de beginselen der internationale wetten en gerechtigheid, waarvoor de Ver. Naties op de bres staan, te verdedi gen. Slechts door zo te handelen kunnen de vrije landen hopen in de toekomst vooruit berekende aanval len tegen de wereldvrede te voorko men", verklaarde hij. Het Congres stond de Amerikaan se regering reeds een bedrag van 1.222.500.000 dollar toe ter bestrij ding van de uitgaven voor het twee de jaar van het programma voor militaire hulpverlening aan het bui tenland. Het grootste gedeelte van de nieuw aangevraagde gelden zal wor den besteed om de verdediging van West-Europa te versterken. In een toelichting op zijn verzoek om „zo spoedig mogelijk goedkeu ring" verklaarde Truman nog dat 'n groot gedeelte van de te vervaardi gen wapens eerst 12, 18 of 24 maan den na het afsluiten van de contrac ten met de wapenfabrieken zal kun nen worden afgeleverd. Van 20 meter hoogte gevallen en gedood. De 46-jarige hulpmonteur A. V. uit Gorichem, die werkzaam was bij het in aanbouw zijnde pand van het G.E.B. te Rotterdam, is van een hoogte van twintig meter op een be tonnen vloer gevallen en gedood. Een gedeelte van een melktransport- kannenfabriek te Vries (Dr.) is door brand verwoest. ren toegenomen en aan het vader land ernstige nadeel dreigden te be rokkenen, op een ogenblik dat de internationale toestand een verster king van 's lands samenhorigheid meer dan ooit noodzakelyk maakt. In deze omstandheden heb ik be sloten de regering en het parlement te verzoeken, zoals ik het in mijn boodschap van April jl. had gesugge reerd, een wet aan te nemen, welke de machtoverdracht op mijn zoon, prins Boudewyn, zal verzekeren. Deze overdracht van de koninklijke macht op prins Boudewijn schijnt my de vereiste stap naar de oplos sing, welke de troonsbestijging van de erfprins mogelijk moet maken, wanneer hij zijn burgerlijke meerder jarigheid zal hebben bereikt, indien, zoals ik hoop en verlang de in het vooruitzicht gestelde verzoening rond mijn zoon verwezenlijkt zal zijn". Toen Brussel het nieuws over de koning vernam lag de stad nog in de ban van de algemene staking. De mars naar de hoofdstad kon niet ge heel meer afgelast worden. Duizen den betogers hadden reeds kans ge zien door de driedubbele versper ringsdraad rond de stad heen te breken. Er werd echter alles in het werk gesteld óm te voorkomen dat de demonstraties toch nog onrust zouden verwekken. Paul Spaak zeide 's middags tot de betogers: „Wij zouden de onvoor waardelijke troonsafstand hebben kunnen verkrijgen, doch dat zou enorme offers aan mensenlevens heb ben gekost. Over een jaar trouwens zal de zege volkomen zijn." KATHOLIEKE PERS BITTER GESTEMD In de Belgische katholieke bladen heeft de oplossing van de konings kwestie tot bittere commentaren aanleiding gegeven. De „Libre Belgique" verwijt de re gering moeilijk te verklaren aarze lingen en zwakheden en acht 't duide lijk, dat de capitulatie werd voorbe reid door achterbakse manoeuvres, waarmee enkele G.V.P.-leiders hun gebrek aan karakter en lauwe ko ningsgezindheid toonden. De „Nation Beige" vreest, dat een verderfelijk precedent is geschapen en een geducht vrijgeleide in handen van de oproermakers is gespeeld. De „Standaard" schreef, dat de koning zyn trouwste aanhangers heeft teleurgesteld. De „Nieuwe Gids" noemde de oplossing de meest beschamende dag in de Belgische ge- Prins Boudewyn, die de taak zijii vader zal overnemen. Accoord tussen McArthur en Tsjang Kai Tsjek. Onbeperkte wapenleverantie aan Formosa. Volgens berichten uit Dalpeh, de hoofdstad van Formosa hebben gé neraal Mac Arthur en generalissi mus Tsjang Kai-Tsjek een overeen komst bereikt, volgens welke de Chinese Nationalistische strijdkrach ten van Amerikaanse wapens zullen worden voorzien. Tsjang Kai Sjek zeide „wij zijn er van overtuigd, dat de eindoverwin ning in de strijd tegen communisti sche agressie aan ons zal zijn. Wij kunnen thans weer nauw met onze wapenbroeder generaal Mac Arthur samenwerken". Hij was er van over tuigd, dat geheel Azië zou „ontwa ken en zich tegen communistische agressie teweer zal stellen". Een Chinees blad noemde het re sultaat van de bespreking „een mi litaire Sino-Amerikaanse alliantie". R.I.S.-regering bestelt 60.000 fietsen in Nederland. Volgens een bericht uit Djakarta heeft de regering van de R.I.S. in Nederland een order geplaatst voor 60.000 eerste-klas rijwielen. In totaal is met deze order een bedrag van bijna 5 milli'oen gulden gemoeid. Zaterdag 12 Augustus wordt mevr. de wed. M. JansenSteen te Vries 102 jaar. Nederlands officier verkocht wapens aan T.N.I. Kisten naar Holland werden opgevuld met stenen. In Semarang heeft de Nederlandse militaire politie de eerste-luitenant Texier van de Kon. Landmacht ge arresteerd. Deze arrestatie heeft een groot schandaal aan het licht ge bracht. Texier schijnt betrokken te zijn bfl de verkoop van een grote partij wapens en andere goederen uit Nederlandse voorraden aan de T.N.I. Uit de bagageruimte van zijn auto werden 49 revolvers en 6 mortieren te voorschijn gehaald. Bij nader on- derzoeji bleek, dat nog tal van goe deren van het Nedrlandse leger wa ren gestolen, zoals horloges, kom passen, enz. Deze goederen waren ge stolen uit kisten, die naar Nederland móesten worden gezonden. De kisten waren opgevuld met stenen. Texier heeft een bekentenis afgelegd. Er wordt venvacht, dat nog meer arres taties zullen volgen. Amerikanen trekken terug volgens plan. In het gisteren door het vooruit geschoven hoofdkwartier van gene raal MacArthur in Korea uitgegeven communiqué wordt medegedeeld dat de Amerikaanse en Zuid-Koreaanse strijdkrachten Dinsdagmiddag „over geringe afstand zijn te mg getrokken op gereed gemaakte stellingen". „Dit is geen door de vijand afge dwongen terugtocht, doch een terug gaan volgens plan, dat ten doel heeft de Amerikaanse strijdkrachten te re organiseren en beter te kunnen op bellen", vervolgt het communique, waarin verder nog wordt bekend ge maakt dat de Noord-Koreanen hevi- fe <huk uitoefenen in het gebied van sjindjoe. Het Amerikaanse ministerie van Landsverdediging heeft Dinsdag me degedeeld dat „eenheden" van de tweede divisie infanterie, de eerste divisie mariniers en hulp- en verbin dingseenheden in Korea zijn aange komen. De eerstvolgende wereldkampioen schappen boogschieten zullen in 1952 te Brussel worden gehouden. VEILIGHEIDSRAAD. Vergeefse poging om de Chinese gedelegeerde van zijn zetel te krijgen. De Veiligheidsraad, gisteren bijeengekomen onder voorzitterschap van de Russische gedelegeerde Jacob Malik heeft een voorstel om de Chinese gedelegeerde van zijn zetel- vervallen te verklaren met 8 tegen 3 stemmen verworpen. Maliks eerste daad als voorzitter was de aanwezigheid van dr. Tsiang „onwettig" verklaren. Gedurende de gehele zitting bleef hij do Chinese vertegenwoordiger geheel negeren. Dr. Tsiang is slechts een privé- persoon, die niemand vertegenwoor digt". zei Malik. Hij achtte zich als voorzitter volkomen gerechtigd om vast te stellen, dat de Chinese gede legeerde zyn land niet kan vertegen woordigen. De Amerikaanse afgevaardigde, Warren Austin, tekende onmiddellijk protest hiertegen aan en verklaarde, dat de voorzitter niet gemachtigd is een beslissing te nemen over de sta tus van een gedelegeerde. De Britse vertegenwoordiger sloot zich hierbij aan en vroeg stemming over Maliks uitspraak. Alleen de Sow jet-Unie. Joego-Slavië en India stemden vóór de beslissing van de voorzitter. Malik hield geen reke ning met de stem van de Chinese ge delegeerde en gaf als uitslag: zeven tegen drie stemmen. De Amerikaanse gedelegeerde pro testeerde weer onmiddellijk tegen Maliks interpretatie van de uitslag, waarop Malik, na de Amerikaanse gedelegeerde tot de orde te hebben geroepen. de uitslag als volgt be kend maakte: „Ik maak bekend, dat er acht stemmen tegen zijn uitgebracht, waaronder die van de groep der Kwomintang". Daarop verklaarde de voorzitter: „Als vertegenwoordiger van de Sov»*- jel-Unie wens ik opnieuw te verkla ren. dat ik de beslissing van de raad in deze zaak als onwettig beschouw". De atmosfeer werd geladen, toen Henheid van opvatting in Westerse Unie. De hoofdschotel van de conferentie van de ministers van Buitenlandse Zaken van de Westerse Uniedie gis teren in Den Haag werd gehouden, ivas de defensieve kracht van West- Europa, bezien in het licht van de internationale toestand. Er zijn een aantal geheime besluiten genomen, die ten doel hebben de bewapening van West-Europa te vergroten en de weerbaarheid zo snel mogelijk op te voeren. Alle productie, die niet direct nood zakelijk is voor het herstel der lan den, zal naar de inzichten van de ministers moeten wijken voor nood zakelijke bewapeningsproductie. De ministers realiseerden zich, dat het gevaar van uitbreiding van het con flict op Korea nog niet geweken is en dat men hiermee rekening moet blijven houden. De ministers van de Beneluxlan- den verklaarden, dat hun landen fi nancieel en materieel zich tot hel uiterste van hun mogelijkheden zul len inspannen. Bepaalde cijfers wer den door hen niet genoemd. Na afloop van de conferentie zei minister Stikker, dat snellere ver sterking van Europa blijkens de ge beurtenissen in het Verre Oosten uiterst noodzakelyk is. De discussies hierover waren zeer openhartig ge weest. Hoewel er verschillen in nuan ce waren, was iedere minister over tuigd van de noodzaak, dat niet al leen de strijdkrachten der Verenigde Naties, doch ook die van West-Euro pa versterkt dienen te worden. Mi nister Stikker liet zich niet uit of over een eventuele herbewapening van West-Duitsland was gesproken en of ook te dien aanzien besluiten waren genomen. De conferentie begon des morgens om half tien en duurde met een korte onderbreking tot des middags half zes. De vijf ministers zullen elkaar op 3 Augustus opnieuw te Straats burg ontmoeten. ,De „Van der Steng" is een wondervaartuig!" Tussen de 3 en 73 jaren oud waren de deelnemers aan de eerste P.Z.C.- tocht met het contactvaartuig „Van der Steng", dat Dinsdag vanuit Zie- rikzee werd ondernomen. En van jon g tot oud waren allen na afloop ent housiast over hun ervaringen aan bo ord van dit prachtige schip van 't Alg. NecT. Comité „Onze Marine". De sombere voorspellingen van De Bilt ten spijt, hield het weer zich voortreffelijk. Het was alsof de zon de „Van der Steng" voortdurend weer opzocht Slechts éénmaal onderbrak een kleine regenbui de vaargeneugten. nog bij, dat de koffiemaaltijd er een was van oerdegelyke Hollandse makelij en het zal duidelijk zyn, dat de algemene voldoening over de zeer geslaagde tocht in alle opzichten ge motiveerd was. GEEN: VERBODEN TOEGANG. „Verboden toegang" is op de „Van dei- Steng" een onbekend woord. Ka pitein Brjlsma, die op dit schip de scepter zwaait, heeft er slag van om de belangstelling voor alles, wat met zijn schip in verband staat, nog eens extra te prikkelen. Het resultaat was, dat er de ganse dag gezworven is over de „Van der Steng", dat het een lust was. „Als de passagiers in de grote zaal bij elkaar kruipen of de hele dag aan de bar hangen, is het mis", had kapitein Rijlsma bij de aanvqpg ge zegd. Dag om nooit te vergeten. Degenen, die de vage vrees had den gekoesterd, dat de oceaansto mer in zakformaat on de Ooster- schelde zou blijven ronddobberen, za gen deze vrees niet bewaarheid. Nauwelijks was de haven van de Schouwse», hoofdstad verlaten, of de „Van der Steng" zette koers naar 't Oosten en door Koeten, Mastgat, Zij- pe, Krammer en het Volkerak, voer het schip naar Hollands Diep en Ha ringvliet, om voorbij Hellevoetsluis even de neus in de Noordzee te ste ken. Op de terugreis werd Willemsstad aangedaan. Hoe heerlijk het op het water ook mocht wezen, toch vorm de dit voor de meeste opvarenden 'n welkome onderbreking. Voeg daar Welnu, niemand toonde ook maar enige neiging om op een stoel te gaan hangen. Want de „Van der Steng" is inderdaad een wondervaar tuig! Indeling en uitrusting stemmen nauwkeurig overeen met die van een oceaanreus. De hutten zijn even com fortabel ingedeeld en even smaakvol gemeubileei-d als aan boord van de „Willem Ruys" en andere schepen met een-wereldnaam. In de machine kamer staan twee krachtige moto ren, die met hun 420 P.K. de „Van der Steng" een formidabele snelheid verlenen. De kaartenkamer is een dorado voor alle Pietjes Secuur*, die de route van A. tot Z. volgen en pre cies willen weten ,waar zij zich be vinden. ALE EEN MAGNEET. Maar met name de commandobrug blykt op alle passagiex*s een onweer staanbare aantrekkingskracht uit te oefenen. Daar bevinden zich de ra- diopeilinstallatie, het kompas en het stuurwiel en de zakenman uit Zie- rikzee hanteerde dat stuurwiel met evenveel enthousiasme als de Zierik- zeese notaris, de kersvers voor de H.B.S. geslaagde knapen en de vrou welijke leden van het gezelschap op varenden. En er zal wel niemand zijn, die zal veronderstellen, dat het sloe- penstrijken, het plaatsbepalen met hulp van een sextant en het meten van de snelheid geen belangstelling genoten. WEERGALOOS SCHOON VOORBEELD. Reeds hierdoor kreeg niemand kans om zich ook maar één seconde te vervelen. Maar als dat het geval wel mocht zijn geweest, dan was daar altijd nog het weergaloze beeld van het Zeeuwse en Hollandse wa terland! Onophoudelijk wisselde het aspect der eilanden aan de horizon en boeiend als nooit was het spel De komende tochten. Het verdere programma van de ,.Van der Steng" luidt als volgt: Goes: 3 Augustus: Dagtocht. Vertrek na aankomst van de bus van 9.11. 4 Augustus: Halve dagtoch ten. Vertrek om 12.30 na aan komst van bus van 12.11. (Deze tochten worden ge maakt van Katse Veer uit) VUssingen: 5 Augustus: Halve dagtochten 6 Augustus: Dagtocht. 7 Augustus: Halve dagtochten 8 Augustus: Dagtocht. Breskens: 9 Augustus: Halve dagtochten 10 Augustus: Dagtocht. De prijzen zijn als volgt: halve dagtocht volwassenen f 3. kinderen tot 1£ jaar 2.dag tochten inclusief goede koffie maaltijd f 7.50 voor volwasse nen, 5.voor kinderen. Aanmelding bij de bureaux der Provinciale Zeeuwse Cou rant te Middelburg, VUssingen, Goes, Zierikzee en Oostburg. Deelname staat open voor abonné's der Prov. Zeeuwse Courant en hun introduces, alsmede voor hotel- en pensi ongasten. der mateloze wolkengevaarten aan de wijde hemel. Wie Zeeland en de Zuid-Hollandse eilanden alleen van (1e vaste wal af kent, kent Zeeland en Holland niet. Het schoonst zijn beide vanaf het water en de „Van der- Steng" zocht de mooiste wateren op. ,J£en i» alle opzichten volmaakte dag!", zo lyidte het oordeel, toen Zierikzee weer bereikt was. Gunsti ger had het resultaat van deze eer ste P.Z.C.-toclit met de „Van der Steng" niet kunnen zijn! een woordenwisseling ontstond tus sen Malik en de emotionele Austra lische vertegenwoordiger. Nadat de stemming en de daarop volgende woordenwisseling voorbij waren, vroeg de Chinese gedelegeer de, dr. Tsiang, het woord. Malik gaf hem dit niet formeel, doch wuifde met de hand bij wijze van toestemming. Tsiang „protesteerde krachtig" tegen de terminologie, die Malik met betrekking tot hem had gebruikt. „Ik vergeef het u echter, daar u de ze taal waarschijnlijk uit onwetend heid hebt gebruikt", zo zeide hjj. Tsiang verklaarde, dat hij de eni ge Chinese regering vertegenwoor digde, die door het volk gekozen is. In zijn antwoord zeide Malik, dat de Nationalistische regering geen gekozen, maar een verdreven ring is. regc- Echtoaar door stroom meegesleurd en verdronken. Gistermiddag is een echtppar uit Enschedé ter hoogte van Kijkduin b\j het baden in zee verdronken. De slachtoffers zijn de 45-jarige A. G. B. en zijn eveneens 45-jarige echtgenote G. J. G. De heer B., die arts was, kwam bij het baden te vallen en greep zrjn vrouw vast. Hierop kwamen beiden te vallen, waarop zy door de stroom werden meegesleurd. De stoffelijke resten zijn later aangespoeld. EERSTE KAMER. Wijziging M.O.- en H.O.-wet (Van onze parlementaire redacteur) De Eerste Kamer verenigde zich Dinsdagmiddag zonder hoofdelij.-ce stemming met een wijziging van de middelbaar-onderwijswet en de ho- ger-onderwijswet. Hierdoor wordt 't mogelijk voorschotten te verstrek ken op de subsidies aan middelbare scholen, Rijksmiddelbare meisjes scholen op te richten en de leraren niet meer te doen benoemen door de Kroon, maar door de minister. Wel had prof. dr. J. de Zwaan (C. H.) er bezwaar tegen, dat de leiding van de Rijks middelbare meisjes scholen in handen blijft van hen. d«e ook de andere middelbare scholen leiden en prof. dr. R. H. Woltjer (A. R.), sloot zich hierby aan, doch de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, prof. dr. F. J. Th. Rutten. stelde hen gerust door zijn verklaring, dat de meisjesafdeling aan de H.B.S. en zelfstandig blijft en de mogelijkheid van de aanstelling van een aparte onderdirecteur of on derdirectrice aanwezig is. Een mid delbare meisjesschool met een apar te leiding zou de staat te duur ko men. De leden van de Tweede Kamer krijgen hun verhoogde schadeloos stelling. Dinsdagmiddag heeft name lijk ook de Eerste Kamer zich met een wetsontwerp verenigd, waarbij is bepaald, dat voortaan in plaats van 6000.per jaar uitgekeerd zal worden 7200.7800.of 8400.naar gelang van de af stand. die de Tweede Kamerleden van Den Haag verwyderd wonen. Volgens de Grondwet is voor dit wetsontwerp vereist, dat minstens twee derden van de in totaal vijftig Eerste Kamerleden die zelf geen schadeloosstelling, maar presentie geld ontvangen hun instemming ermede betuigen. Welnu, het werd aangenomen met 38 tegen 3 stem men, zodat ruimschoots aan deze vooiwaarde is voldaan. Alleen de drie communistische le den verklaarden zich ertegen. Hun woordvoerder, de heer J. van Santen maakte bezwaar tegen het grote be lastingvrije gedeelte van de schade loosstelling en vond het niet verant woord om aan de Kamerleden een vermeerdering van inkomsten te verschaffen, zolang niet alleen de gepensionneerden en de ouden van dagen, maar ook de werkenden steeds meer te kampen krijgen met de moeilijkheden, die het gevolg zijn van het duurder worden van het le vensonderhoud. Naar de A.N.W.B. uit Duitsland ver neemt, is aldaar de verkoop van vrije benzine, waarvan de prijs maar weinig hoger was dan van gedstribueerde ben zine, thans weer stopgezet. AANHOUDEND VRIJ KOEL WEER. Zwaar bewolkt met af en toe op klaringen en plaatselijk enkele buien met een kans op onweer. Matige, af en toe vrij krachtige Zuidwestelijke wind. Vrij koel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1