KUBLER NOG IN GELE TRUI GRANDIOOS HEMELSPEKTAKEL BOVEN VLIEGVELD YPENBURG RONDE VAN OUD-VOSSEMEER DOOR SUYKERBUYK GEWONNEN ZWEMWEDSTRIJDEN LUCTOR ET EMERGO IN MIDDELBURG C '4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 31 JULI 1950 TOUR DE FRANCE De Ruyter thans op de 36e plaats. Nadat sinds do Pyrenëen vele renners In de Tour er toeristengewoonten op na hielden en de favorieten elkaar, bij de weinige schermutselingen ont zagen, werd er gisteren uit een ander vaatje getapt. Na zware strijd won Kübler de zestiende etappe van Menton naar%Nlce en hjj blijft dus nog In het bezit van de gele trui. Zaterdag startten 62 renners voor de 15e etappe van Toulon naar Men ton. Ook tijdens deze rit werden de renners gekweld door de hitte en toen men langs de Middellandse zee trok, konden velen de neiging om een frisse duik te nemen, niet weer staan. De niet-zwemmers waren zo collegiaal om rustig te wachten tot dat de baders weer goed en wel op de fiets zaten. Men kreeg hierdoor 'n grote achterstand op het tijdschema, maar men trok zich hiervan niet veel aan. Alleen toen de renners bij de nioeiljjke Mont des Mules gekomen waren, werd aan de kop fel voor de overwinning gevochten. In de afda ling blonk Diederich uit en hij wist, met een voorsprong van 1 min. 24 sec. op Castelin als eerste de finish te Menton te passeren. Onze landge noot de Ruyter reed weer goed en had iets meer dan 5 min. achter stand op de winnaar. Hij werd in het algemeen klassement 33e. 16e ETAPPE De zestiende etappe van Menton naar Nice is er een van felle strijd geworden. Direct na de start trok- WIELRENNEN Ds Nederlandse ploegen voor de wereldkampioenschappen. De sportcommissie van de N.W.U. heeft de Nederlandse ploegen voor de wereldkampioenschappen op de weg, welke 19 Augustus voor amateurs en 20 Augustus voor professionals op 't circuit van Moorslede, (België) worden gehouden definitief samen gesteld: Amateurs: H. van Breenen; J. L. Dekkers; W. Dielissen: J, H. Nolten; M. Roks; en C. F. Witteveen. Reserves: W. Snijders en A. Voor- ting. Beroepsrijders: W. van Est; H. de Hoog; J. H. Janssen; Th. Middel kamp; G. B. M. Schulte en G. Voor- ting. Reserves: W. J. A. de Ruyter; F. Vos; W. Wagtmans en F. P. van de- Zande. Bovendien is besloten C. Bakker als stayer af te vaardigen. C. de Best zal voor eigen rekening gaan. Syen wint ronde van Hoogerheide Gisteren werd de ronde van Hoo gerheide voor profs en onafhankelij- Jken gereden over een afstand van 120 km. De uitslag luidt: I. Seyen, 2- uur 59 inin. 5 sec.; 2. Steenbakkers; 3. Van As; 4. Schoen makers; 5. Verschuren; 6. Vinken; 7. Smits; 8. Hulshof; 9. van Beek; 10. Bakker. ATHLETIEK Frankrijk wint drieland'en-wÈdstrijd. NIEUW RECORD VAN BUYS. De drielandenwedstrijd athletiek tussen Nederland. België en Frankrijk, die te Treebeek gehouden werd, is door Frankrijk gewonnen met 151 punten, gevolgd door Nederland met 123% punt en België met 115% punt. By de onderlinge wedstrijden won Ne derland van België, Frankrijk van België en Nederland verloor van Frankrijk. Tijdens deze wedstrijden verbeterde Buys zzjn eigen record op het nummer 400 m. horden en bracht dit van 55.3 op 55 sec. Er werd een poging gedaan om het wereldrecord 4 x 110 yards estafette dames te verbeteren met de ploeg: Xenia Stadt-de Jong, Puck Brouwers. Gre de Jongh en Fanny Blankers- Koen. De eerste maal mislukten .alle wissels en bij het derde wisselpunt liet Gre de Jongh het stokje vallen. De tweede poging ging beter, doch de da mes kwamen niet verdei1 dan 48.4. Het wereldrecord staat op naam van de Zuid-Afrikaanse damesploeg met 47.3. De heren deden het beter. De Neder landse estafette-ploeg, bestaande uit Mahieu. Buys, Bak les en de Kroon verbeterde het Nederlands record op de 4 x 400 m. door deze afstand te lo pen in 3 min. 19.1 sec. Nieuw Nederlands record verspringen (meisjes). Op het sportterrein aan de Laan van Poot te Den Haag werd 'n drie- stedenontmoeting voor meisjes uit Den Haag, Amsterdam en Rotter dam gehouden. Tijdens deze wedstrij den slaagde mej. Tiny de Jong van Sagitta te Amsterdam er 'n bet Ne derlands record verspringen voor meisjes, dat met 5.45 m. reeds op haar naam stond met 19% c.m. te verbeteren en te brengen op 5,64% m. WATERPOLO Nederlandse overwinning te Brussel. Het Nederlandse waterpolo-zeven- tal heeft te Brussel een welverdiende 74 overwinning op de Belgen ge boekt. Gedurende driekwart van de eers te helft konden de Belgen zich hand haven tegen het sterke aanvallende spel van onze landgenoten, maar door de betere techniek, de grotere snelheid en beweeglijkheid wisten de Nederlanders in de tweede helft de Belgen te overspelen en een flinke overwinning te behalen. Ook de jeugdploegen van België en Neder land kwamen tegen elkaar uit. uitslag hier was 33. De ken Robic en Bobet samen ten aan val, gevolgd door nog drie anderen. Kübler en Ockers keken nog even de kat uit de boom, maai- met nog enke le renners zetten zij de achtervolging in. Na een lange klim demarreerde Kübler plotseling en alleen Ockers kon zijn wiel houden. Er kwam geen verandering in de positie tijdens de steile afdaling naar Gospel. Daai-na volgde de bestyging van de Colde Turini en tijdens de laatste kilome- tei-s van de bestijging noteerde men verscheidene demarrages van Küb ler, die alles in het werk stelde om Ockers van zich af te schudden. Maar de Belg gaf uitstekend partij en wist steeds het wiel van zijn con current te pakken. Op de pasover gang was Robic no. 1, waarna Bobet Kübler en Ockers volgden. In de lan ge afrit kwam er bijna geen verande ring in de positie van de renners. Kübler en Ockers wisten zich by de twee leiders Robic en Bobet aan té sluiten en met zijn vieren kwam men te Nice aan, waar de snelle Kübler als eerste over de eindstreep ging. Gisteren zag men heel wat gen darmes langs de weg-, en voor het pe loton uit reden tal van motoragenten om te zien of er wellicht spijkers op de weg waren gestrooid, wat niet 't geval bleek te zijn. Enkele journa listen zjjn Zaterdag een kijkje in I-talië gaan nemen, maar constateer den niets wat op een vyandige stem ming jegens de Fransen leek. Wei werd betreurd dat de Italiaanse ren ners, en in de eerste plaats Bartali, niet. meer van de partij waren. De uitslag van de 16e etappe Men-r tonNice luidt: 1. Kübler, (Zwitser land 3 uur 2 min. 43 sec.2. Bobet Frankrijk A), z.t.; 3, Ockers (Bel- gie A) z.t.; 4. Robic (Frankrijk W.) z.t.; 5. Molineris (Frankrijk A) 3.06. 54; 6. Piot (Frankrijk N.O.) z.t.; 7. Brule (Frankrijk N.O.) z.t.; 8. Co- gan (Frankrijk Z.WV) 3.08.02; 9. Kir- chen (Luxemburg) z.t.; 10. Gold- schmidt (Luxemburg) z.t. Het algemeen klassement na de 16e etappe luidt: 1. Kübler (Zwitserland) 2. Ockers (België A)3. Bobet (Frankrijk A)4. Robic (Frankrijk West); 5. Geminiani (Frankrijk A) 6. Cogan (Frankrijk Z.W.); 7. Piot (Frank. N.O.); 8. Kirchen (Luxem burg) 9. Brambilla (Frankrijk Z.O.) 10. Diederich (Luxemburg). Onze landgenoot de Ruyter werd als 36e geklasseerd. VOETBAL Scheidsrechter tijdens wedstrijd overleden. Tjjdens de Zondagavond op het T. 0.G.-terrein te Amsterdam gespeel de wedstrijd tussen H.E.D.W. en Wil- helmina Vooruit is de 40-jarige scheidsrechter J. van Waalwijk van Doörn uit Den Helder aan hartver lamming overleden. HET MEDESPELEN VAN OPPENEER NIET ZEKER. Naar wij vernemen moet het mede spelen van A. Oppeneer van Terneu- zcn in het Zeeuws elftal op 13 Augus tus tegen S.V.V. onwaarschijnlijk wor den geacht. Hij is namelijk nog niet geheel genezen van een beenblessure, die hij opliep tijdens een van de laat ste wedstrijden. ZWEMMEN J. F. de Rijk wint 2 K.M.- wedstrijd te Bergen o. Zoom Zondagmiddag werd in de Ooster- Schelde te Bergen op Zoom de door 1 de zwem- en reddingsvereniging Ju- Hana georganiseerde nationale zwem wedstrijd over 2 kilometer gezwom men.' Er vertrokken 18 heren en 6 dames. Direct na de start nam Hessink de i leiding, doch moest die na 800 meter weer afstaan aan de Rijk.. Na 1000 meter was de volgorde van de zwem mers al zo dat er van enige wijziging feen sprake meer kon zijn. De Rijï leef aan de kop met op een 50 me ter Hessink en daar weer 20 meter achter Scheffer. De andere deelne mers lagen 100 meter en meer ach ter de leider. Bij de dames nam G. de Hooge di rect de leiding en zij zwom zo snel dat zij menige heer voorby ging. Zij wist tenslotte de zevende plaats te bezetten. Bij de andere deelneemsters lever de mevi-ouw Versluijs-Appeels een hevige strijd met Laura Pikaard, doch tenslotte won mevrouw Ver spijs met gering verschil. De uitslag luidde: 1, J. F. de Rijk DJK Amsterdam 28 min. 56 sec.; 2. J. Hessink DJK Am sterdam 30 min. 8 sec.; 3. J! C. Schef- meester DJK Amsterdam 33 16; 8. tevogel De Zeehond Vlissingen 31 23; 5. C. Verbeek De Zeehond 32 2; 6. J. de Wit Haarlem 32 177. H. Bouw meester DJK Amstrdam 33 16: 8. J. de Waal Juliana Bergen op Zoom 33 33; 9. J. Jongmans De Zeehond Vlissingen 35 13; 10 J. Juten Juliana Bergen op Zoom 38 22; 11. P. de Waal Juliana 38 56; 12. J, v. Poppe- len Juliana 39 6; 13. J. Monnee DJK 39 43; 14. P. v. Loon Juliana 39 55; 15. M. Laane 45 4; 16 J. Huysman Juliana 46 49; 17. C. de Waal Juliana 51 10. Bij de dames was de uitslag: 1. G. de Hooge 32 17; 2. Mevrouw Versluijs-Appels 42; 3 Laura Pikaar Juliana 42 1; 4. W. van Ginneken Juliana 42 1; 5. C. v. d. Broek Julia na 47 17; 6. L. Melsen Juliana 47 55. Annie Veldhuyzen en Van Daatselaar winnen te Nijkerk. Te Nykerk aan Zee werd een wed strijd over 8 km. voor heren en een over 2 km. voor dames, gehouden. Bjj de dames won Annie Veldhuy zen van de Robben voor de tweede maal de zilveren wisselvaas in de tyd van 33 min. 44 sec. Haar club genoot R. van Daatselaar won dc 3 km. voor heren en daarmee de zilve ren wisselbeker. Provinciale zwemwedstrijden te Terneuzen. De provinciale zwemwedstrijden, die Zaterdag 5 Augustus worden ge organiseerd door de Zwem- en Polo club' „De Bruinvis" uit Sas van Gent zullen niet te Sas van Gent worden gehouden, omdat daar thans een nieuwe zweminrichting wordt ge bouwd, maar in het zwembad te Terneuzen. Ongeveer 44.000 mensen woonden driedaags vliegfeest bij. Prins Bernhard kwam met eigen toestel een kijkje nemen. Wie van oordeel is, dat Nederland niet „luchtvaartmlnded" is, zal deze mening hebben veranderd, wanneer hy Vrijdag, Zaterdag of Zondag het grote vliegfeest op Ypenburg heeft meegemaakt. Hij zal (lan gezien heb ben, dat behalve hijzelf er nog onge veer 44.000 mensen zyn, die wel de gelijk interesse tonen voor de vlie- gery. Want zoveel mensen zijn er bij dit driedaagse „hemelspektakel" aanwe zig geweest. De Zöndag spande de kroon met een recordbezoek van on geveer 30.000 toeschouwers. Er was veel te genieten, zowel voor Er was ditmaal slechts matige belangstelling. Ad. Suykerbuyk één van de Brabantse renners, die naar het schynt een goede carrière zal maken, heeft Zaterdag op oVertuigende wijze de Se Ronde van Oud-Vossemeer voor amateurs gewonnen; by de nieuwelingen was het de vryw-el onbekende Zahiadnik die met de bloemen ging sti-yken. wedstrijd hebben Vergeleken bij voorgaande jaren was er voor dit wielerevenement in 't „Thoolse" slechts een matige be langstelling. Even over half drie gaf de loco burgemeester van Oud-Vossemeer, de heer M. Daane het vertreksein aan de amateurs, die het ruim 1600 me ter lange parcours 65 maal moesten afleggen. Toen Hans Dekkers reeds na enke le ronden de eerste premie op zak stak en meteen leven in de brouwery bracht scheen het een aantrekkelijke wedstrijd te gaan worden. De Eind- hovenaar. die tot de allerbeste ama teurs van ons land behoort, miste echter deze middag de moed om een rol van betekenis in deze course te spelen V. d. Elshout,. Suykerbuyk en Witteveen waagden spoedig een ge slaagde uitlooppoging en zowel Dek kers als Thijs Roks misten de aan sluiting. Mangelaars, die wel zin scheen te hebben in een serieuze achtervolging, moest door bandbreuk het strijdperk verlaten en in het peleton bleef elke reactie uit. Suykerbuyk schudde reeds in de 9e ronde zyn rivalen v. d. Elshout en Witteveen van zich af en ging alleen door. V. d. Elshout zou later de strijd staken,, evenals Dekkers en Eddy d Waal, van wie laatstgenoem de al gedubbeld was. Ook Thijs Roks moest door bandbreuk opgeven. Inmiddels draaide Suykerbuyk in soepele cadans zyn rondjes en had halfweg al 1 min. 43 sec. voorsprong op Witteveen en.nog meer op het pe leton. De Bredanaar stuurde zicht baar aan op de uitgeloofde premie van 50 voor die renner, welke er in slaagde een ronde uit te lopen en de premie van 25 voor hem die de meeste keren als eerste over finish ging. Suykerbuyk won gemakkelijk beide pre'mies en dubbelde het gehele veld met nog 18 ronden voor de boeg. Witteveen was inmiddels door de groep opgeslokt, waaruit Piet Bras- pennix en Verwijmeren tegen het ein de nog ontsnapten, maar geen enkel fevaar rnqer konden opleveren voor uykerbuyk. Vooraf was een zestigtal nieuwe lingen gestart, onder wie verschillen de Zeeuwen, die echter geen rol van NEDERLAND- TENNlb -BELGIË 23—1L De einduitslag" van de tenniswed strijd tussen Nederland en België, die Zaterdag en Zondag in het D-D.V.-sta- diori te Amsterdam is gespeeld, luidt 2311, zodat onze landgenoten een verrassend grote overwinning hebben behaald. betekenis in deze kunnen spelen. UITSLAG De uitslagen luidden: Amateurs: 1. A. SuykerbuykBreda) 104 km in 3 uur 6 min.; 2. P. Braspenninx (Zun- dert)3. P. Verwijmeren (Terheij- den); 4. op 1 ronde A. Geluk (Rot terdam); 5'G. Verstraeten (Breda); 6. C. Witteveen (Amsterdam); 7. J. A. Roovers (Etten); 8. W. Snijders (Halfweg); 9. L. Cantineau (Breda) 10. P. Roks (St. Willebrord). De Vlissinger Mouthaan werd 13e met 4 ronden achterstand. Nieuwelingen: 1. P. Zahiadnik (Amsterdam) 40 km in 1 uur 17 min. 50 sec.; 2. J. Vlamings (Steenber gen) 3. P. de Bruyn (Roosendaal)4. W. Heeren (St. Willebrord); 5. J. Maas (Heerlen); 6. W. Hereygers (Zundert)7. P. Boogaard (Oud-Vos semeer); 8. W. Oostelink (Rucphen); 9. C. Vreezen (Steenbergen); 10 C. Oosthoek ('s Heerenhoek). C. de Rijk won 500 m. vrije en 100 m. schoolslag heren. Mede dank zy het mooie weer Is de propaganda-zwemmlddag van de Middelburgse Reddingsbrigade, Zwem- en Poloclub „Luctor et Emergo" In liet gemeentelijk zwembad een succes geworden. Vele belangstellenden op de havendyk volgden met grote aandacht de x^dstrijden en demonstra ties. De organisatoren hadden een aantrekkelyk programma samenge steld. De kampioen van Zeeland, O. de Rijk, schoolslag-matador, won de 100 m. schoolslag in 1.25 in. en de 500 ni. vrije slag (voor hem natuuriyk schoolslag!) In 4.46.9 m. Mej. T. de Draak was de eerste in de 500 m. vrye slag voor dames, 6.33 m. De middag werd geopend door de Voorzitter van „Luctor et Emergo", de heer J. A. van Dixhoorn Sr., die dank bracht aan de wedstrijdleider A. C. Julianus, de tijdwaarnemers en andere medewerkenden. Hij onderstreepte het belang van de zwemsport en verklaar de. dat iedere Nederlander behoort te kunnen zwemmen. Helaas is de outil lage in Middelburg thans nog gebrek kig. maar gelukkig zijn thans eindelijk plannen voor een nieuw zwembad ont worpen. Tussen enkele grote vlotten waren vier banen van 25 meter gemaakt. Het eerst kwamen de kleintjes aan de beurt en deze sloegen lang geen gek figuur. Voor de diverse leeftijdsgroe pen waren attractieve wedstrijden ge organiseerd; bovendien werd het pu bliek vergast op enige demonstraties reddend zwemmen en op enkeie korte polowedstrijden. Het hoogtepunt vormden de wedstrijden 500 m. vrije slag voor dames en heren, waartoe het kanaal werd overgezwommen. Deze geslaagde middag, die een uitstekende reclame voor de zwemsport betekende, werd besloten met een optocht van zwemmers en zwemsters, voorafgegaan door de padvindersband. DE UITSLAGEN. 500 meter vrye slag heren: 1. C. de Rijk. 4.46.9; 2. W. Goedbloed, 5.50; 3. W. Wondergem, 6.7 2/5; 4. N. Dekker, 6.8; 5. P. Roelse, 6.15. 500 meter vrye slag dames: 1. T. de Draak, 6.33; 2. Th. Zeventer, 7.7 2/5; 3. R. v. d. Weel, 7.13; 4. C. Voogd. 8.10; 5. E. Cosijn. 8.17.3. 5 x 50 meter borstcrawl-estafette he- ren: P. de Kraker. P. Slabber, C. de Rijk, W. Goedbloed en J. v. d. Broek, 3.5.3; P. v. Giezen, E. F. A. Sap. G. Eykelenboom, P. Roelse en P. A. Bou- wense. 3.21. Idem dames: T. de Boer, R. v. d. Weel, H. Pronk, Dini de Rijke en L. v. Aartsen, 3.44 1/5; Th, Zeventer, E. Co sijn, I. Adriaanse, T. v. Putten en A. Wolders. 3.59 4/5. Popauiken dames: 1. D. de Rijke, 15; 2. Esther Cosijn, 18 3/5; 3. mevr. De Wijze, 19; heren: 1. J. v. d. Broek. 17 2/5. 25 m. vervoeren dames: 1. mevr. De Wijze, 33 2/5; 2. D. de Rijke, 40; 3. E. Cosijn. 42; heren: 1. J. v. d. Broek, 29.9; 2. H. Mondeel, 32 4/5; 3. K. Sey- bel. 33 1/5. 100 m. schoolslag dames: 1. Jeanne Steur. 1,441/5; 2. M. Petiet. 1.48 2/5; 1"0 m. borstcrawl heren: 1. W. Won dergem, 1.13 2/5; 2, P .Roelse;- 1.19; 3. W. Goedbloed, 1.21. 50-m. rugslag dames: 1. Dini de Rijk, 53.9; 2. mevr. De Wijze. 55 4/5. 50 m. rugslag heren: 1. F. v. Vuren. 42; 2 N. Dekker. 43 4/5; 3. P. de Kra ker. 43.3. 3 x 50 m, wisselslag estafette meisjes t/m 17 jaar: 1. J. Zeventer, M. v. Beu- zekom en D. de Rijke, 2.25.4; 2. T. de Boer. C. Voogd en T. Snijders. 2.32 1/5; 3. T. v. Putten, M. Petiet en E. Cosijn, 2.34 1/5; jongens t/m 17 jaar: 1. N. Dekker, C. de Rijk en J. Traas, 1.58.3; 2. P. de Kraker, H. Mondeel en W. Goedbloed, 1.59. 50 m. vrije slag meisjes 12 t/m 14 jaar: 1. Tonnie Snijders, 46.4; 2. Toos v. d. Putte, 47 2/5; 3. Annie Cornelisse, 47;9; jongens 12 t/m 14 jaar: 1. P. de Kraker. 36.6; 2. T. Bosdijk, 41.3; 3. W- Verstelle, 42. 25 m. vrij slag 10 en 11 jaar, meisjes: 1. Tini Parent, 25; 2. Beppy de Nood, 27.1; 3. Ans v. Beuzekom, 27.5; jon. gc.ns: 1. P .de Winde, 26; 2. F. v. d. Giezen. 28; 3. G. Wattee. 28 3/5. 25 m. schoolslag met bordje happen tot 10 jaar, meisjes: 1, Els Poelman, 38; 2. Ietje Frumau, 39 1/5; 3. Antoinette Nijhuis. 44; jongeys: 1. Nico van Gie zen. 38 2/5; 2. Jan Oussoren, 38.6. 25 m. schoolslag met mutsen: 1. Lidi Wolthers, 38 2/5; 2. Hanna v. d. Hof stede, 40 3/5. 3. C. Voogd. 1.50. i. schoolslag heren: 1. C. de d. Broek. 1.32.1; 3. J. 100 m. Rijk, 1.25; 2. J. de Rijk. 1.35 4/5. 100 m. borstcrawl dames: 1. J. Ze venter. 1.34.4; 2. D. de Rijk, 1.38 4/5; 3. R. v. d. Weel, 1.45 5/10. HONDSDAGEN ORANJEBOOM BIER! SCHAKEN Het kampoenschap van Nederland. DE EINDSTAND. Voor de elfde ronde van het per soonlijk schaakkampioenschap van Nederland voor heren werden ge speeld: CortleverOrbaan 10 en v. d. TolMondria 10. De eindstand in de hoofdgroep luidt; 1. Kampioen van Nederland: Euwe 9% punt; 2. van Scheltinga 7% punt; 3. van dei- Berg 7 punten; 4. Cortlever 6% punt; 5. Kramer 6 punten; 6. Donner 5% punt; 7. Stumpers 5 punten; 8 en 9. Barendrecht en Spanjaard 4*/2 punt; 10 en 11. Henneberke en Muh- ring 3punt; 12. Orbaan 3 punten. NEDERLANDSE PLOEG VOOR TOUBNOOI TE DUBROVNTK Het bestuur van de Kon. Neder landse Schaakbond heeft in overleg met de betrokken spelers, besloten de volgende ploeg van 6 spelers af te vaardigen: Dr. Euwe, v. Scheltin ga, Prins. Cortlever, Kramer en Donner. Het tourno.oi begint op 20 Augustus. IN 7 KORT De wielerronde voor amateurs en nieuwelingen te Groningen over 72 km, werd geworjien door c^ï Hharlemmer Peters in 1 uur 43 min. 20 sec. Aan de wereldkampioenschappen te Luik en Moorslede zullen o.a. de Italia nen. Bartali, Magni, Martini en Leoni deelnemen. Het zilverblad-wa'l rpolotournool te Schoonhoven Is gewonnen door H.Z. E.P.C. uit Den Haag. De bekende Britse coureur Fry is tijdens training voor een snelheids-heu- velklim in Engeland verongelukt. De race om dc Grand Prix des Na tions te Genève is gewonnen door de Argentijn Fangio. Tijdens deze race werd Villoresi ernstig gewond. Diploma-uitreiking R.K. Technische School. Vrijdag 29 Juli was de dag van de di ploma-uitreiking aan de Technische School in Hulst. Naast vele ouders van leerlingen wa ren aanwezig: het bestuur van de school, de deken van Hulst, de moderator, rec tor van Bavel en de heer Jos. Kerck- haert, die de B.O.V.A.G. vertegenwoor digde, alsmede de leraren. De waarne mend voorzitter van het schoolbestuur, de heer E. Lockefeer, feliciteerde de jon gens en hun ouders en wees vervolgens op dc belangrijkheid van de .technische school, die nu alles bieden kan. wat het land van Hulst nodig heeft, dank zij vele verbeteringen. Deken Plasschaert gaf eveneens zijn vreugde en grote tevredenheid te ken nen over het bezit van deze school. Rector van Bavel gaf de jongens enige practische raadgevingen mee voor hun verder leven. De directeur, de heer Winnubst ver zocht de jongens het contact met de school niet te verbreken. Aan de volgende leerlingen werd het diploma van de school uitgereikt: Timmeren: (afgewezen 5 leerl.): Ge slaagd: A. Dieleman. Axel. J. van Waes. St. Jansteen. A. Neve Hontenisse, E. Praet, Nieuw Namen, P. d'Hondt, Hulst, W. Broeckaert, Heikant, A. de Smet, Zulddorpe, J. Hiel, Hontenisse. P. de Koster, Graauw. A. Magnus, Vogelwaar de ,R. Burggrave, Vogelwaarde. W. v. d. Walle. Hulst. J. Heyc, Clinge. J. Clippe- laer, Lamswaarde, J. Nagelkerke, Hulst. Smeden-Bankwerken: Geslaagd: B. Schelfhout, St. Jansteen, A. Voet, Hon tenisse, J. Bertram, Hulst, W. van Pas- sel, Graauw, J. Koone, Zuiddorpe, A. Verschuren, Graauw. A. Nonneman, Nieuw Namen, G. Hertogh, Lamswaarde, J. Vermeire, Hontenisse, J. Kamoen, Nieuw Namen, Th. Weemaes, Clinge. J. Lambert, Vogelwaarde, R. Allefs, St. Jan steen, P. Immerseel. Clinge, J. Weemaes, St Jansteen. H. de Rechter, Hulst. W. Llocn. Sluiskil. Auto-, Motorrijtuig- en Rijwielherstel ler (afgewezen 2 leerl.): Geslaagd: A. v. Hoye, St. Jansteen, J. de Smit, Graauw, T. Immerseel, Graauw, K. Sbhuerman. Hulst, P. de Windt. Hulst, L. Hamelinck, Vogelwaarde, W. Van Heeze, J. van Wa terschoot en P. Kindt van Hontenisse. P. v. Laere, Nieuw Namen, J. Roncken en A. de Schepper van Graauw, H. Bolsens. Meerdonck, K. v. Overmeire, Kieldrecht. Electriclens: Geslaagd: G. Duvivier cn G. v. d. Walle, Hulst, E. de Rooy en P. Arens. Hontenisse, W. Blom, St. Jansteen. C. Everaert, Hontenisse. E. Dobbelaer, Vogelwaarde. P. Kint en G. Borghstijn, Hulst. Textiel: Geslaagd: J. d'Hondt en J. Rombout, Hulst, A. Acrst, St. Jansteen, F. de Nijs, Hulst, F. van Overmeiren, Kieldrecht, J. Freyser, Hulst, L. Neijzcn. Delft. de fijnproevers als voor hen, wier hart naar sensatie uitgaat. Een com. binatie van deze twee aspecten wjr vertegenwoordigd in de verrichting^ der straaljagers. Men lean moeUij zeggen, wat nu wel het hoogtepui van de middag was. Warén het ei formidabele Amerikanen van hp Skyblazers-eskaders. was het 't vol' maakte Vampire-esltader van de P, A.F., waren het de Fransen of moe: de ere-palm uitgaan naar de demon, stratie met de fantastische Fouga Sylphe, het zweefvliegtuig met gas. turbine? Veel bewondering oogstten ook de grillige stunts van,de konine der luchtacrobatiek, de 52-jarigi Fransman Marcel Doret en de toeren van de Zwitser Hans Watti aan <h letterlijk vliegende trapeze. DE PRINS ARRIVEERDE VLIEGEND. Prins Bernhard woonde Zaterdag, middag het vliegfeest bij. H(j arrj. veerde in een door hemzelf bestuurd sporttoestel. waarmede hij later ooit weer vertrok. Na de start liet hij zjjn vliegtuig in de lucht „waggelen" om de duizenden, die hem een afscheid toewuifden, zyn groet te brengen. In het orgaan van de I.A.T.A., het internationaal lichaam van lucht vaartondernemingen, schryft dr. A. Plesman over de toekomst van de luchtvaart, dat de periode 1950-1955 moeilijk en onoverzichtelijk is. Men verkeert in een overgangsstadium,- waarin zich nog niet duideiyk afte kent of de voortstuwing voorlopig door met turbine gedreven propellers dan wel met de zuivere straalmotor zal geschieden. Gem. Nijverheids Dag- en Avondschool te Vlissingen. Aan de Gemeentelijke dag- en avond school voor Nljverheidsoncferwijs werden dezer dagen de eindexamens afgenomen. Bovendien werden de bevorderingen aan deze school bekend gemaakt. De volle dige lijst van de eindexamens leerlingen en bevorderingen is als volgt: Van le naar de 2e klasse: Klasse IA: D. J. Baljeu (L). J. Borg (L). V. H. Bouma. M. J. van Breen, L. A. Cijsow, A. I. Gillissen. J. de Kok (L). J. Man, J. H. W. v. Meerendonk. A. H. van Rt- sevelt, A. .T. O. Uvt den Haag. M. C. (i Vrieze, P. Zoutewelle (L). Klasse 1B: E. E. Corvelejjn. P. v Damme, A. P. Huyssoon (L). P. de K» J. van Klinken, C. Louwerse. L. de Rijk C. Wisse (L). P. Bakker. G. R. van Daler, M. de Jonge. P. F. Rozenberg. Niet be vorderd 2 leerlingen. Klasse IC: G Bek, T. Bostelaar. G. J. Heijnen. A. Hoorweg. C. P. F. Joosse, C. J. Mijnsbergen. J. W. Net. J. Schot man (L). P. J. Verplanke. J. C. v. d. Ber gen, Th. J. Izeboud, E. Jacobse. W. Kluyf. hout. A. Leeuwenburg. J. de Nooyer. P, j de Nooycr. J. van Rijssel, A. C. van Rijf- wijk, W. de Voogd. A. J. Louwerse en H. L. van Noppen. Niet bevorderd 6 leer lingen. Klasse ID: D. D. de Baar, A. van Boven, J. H. Dirks, J. P. Hannewijk, H. C. Kuyt (L), J. C. Luwema, G. J. van Riel, J. de Ronde, J. Welleman, C. Witte. A. C. Hoo- gendam (L), J. Mallie, R. Rodts, J. Spae ter en Th. A. Bek. Niet bevorderd 1 leer ling. Van 2e naar de 3e klasse: Klasse 2A: J. van Belzen. J. J. de Bree. P. de Bree. J. Castel. J. A. Geervliet. K. v. d. Grui- ter. A. Huibregtse, J. Jacobse. M. P. Koole. J. J. van Marion. A. J. Martens. R. Nieuwpoort. A, v. Noorden, W. Ova», J. de Ridder (L). H. C. Stroo, P. C. van Tiggelen. Klasse 2B: D. Karelse. A. Klopmeijer, C. Siereveld, J. C. v. d. Swaluw. W. J. van Dalen. P. M. v, Reems cn C. J. d« Klerk. Niet bevorderd 1 leerling. Klasse 2C: J. v. Belzen, P. L. Bosse- laar, J. J Bostelaar, W. J. Burrekers, H. M. De ,-inois. A. van Iren. A. J. Jobse, J. de Klerk. F. de Kok. K. Leonhart, P. Lippens, M. P. Loof. P. v. d. Lyke. I J. Mondeel, H. Pihl. L. Refjnierse (L). B. de Ridder. J. v. Sorge. R. J. B. Steutel en A. Verduyh. Niet bevorderd 1 leer ling. Van 3e naar de 3e klasse: Klasse 3A. I. Bakker, S. Kasse. A. Kcersemeeckers, J .de Nooyer. L. C. Slooff, J. Ventevogel,- P. Ventevogel, A. F. Vreeke» J. de Wit-. te (L). Klasse 3B: M. Izeboud, J. G. Meerman, J. Simpelaar, A. de Ridder, N. Schroe- vers, G. Gerritsen (L) en I. Zljta (L). Klasse 3C: J. J. Belle, A. Boer, P. Buij- 1 se, J. Th. de Kam. J. Meriheerc, J. Pro voost (L). P. R. Schot. E. Sinke (L). P. v. Sluys. J. B. Tax, P. J. Wanst, H. v. j Wezel, A. Wisse, I. A. Verschoor en C. Deij. Niet bevorderd I leerling. Geslaagd voor het eindexamen cursus 1949—1950: L. P. Almekinders (L). A. de Buck, W. Dekker, A. v. Leuverden (L), D. Passenier. J. v. d. Bosse. J. Broerse, J. L.. Dullemen, C. Gerritsen (L), J. C. v. d. Grijp, P. Lous. A. Schuit. J. Stroo (L). Waarachter (L) zijn met lof ge slaagd. Kantongerecht Oostburg EEN T.B.C-VRIJE RUNDVEESTAPEL. De veehandelaar J. A. v. G. te Groe- de had een melkkoe verkocht aan A. C. te Groede. zonder dat bij' deze koe de vereiste verklaring was. dat het dier t.b.c.-vrij was. Zowel v. G. als C. moesten zich daarvoor verantwoorden. Van G. beweerde dat het dier beslist t.b.c.-vrij was. en C. had gehandeld in goed vertrouwen. Deze feiten mogen niet getolereerd worden, aldus de kan tonrechter en veroordeelde van G. tot 75 boete, subs. 1 maand hechtenis en C. tot 50 boete, subs. 30 d.h. "J. J. de S. te Breskens had goederen vervoerd zonder in het bezit te zijn van een daarvoor bestemde vergun ning. f 15 boete. subs. 8 d. h. De fabrikant T. V. te Breskens had roombonbons verkocht waarin te wei nig vet was. De getuige deskundige E. v. d. Z., van de keuringsdienst voor waren, kwam verklaren dat V. reeds meerdere malen is gewaarschuwd. In- plaats van 5 was cr in de bonbons slechts 1 vetgehalte. V. werd veroordeeld tot f 50 boete, subs. 30 d. h.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 4