PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Drie doden te Luik bij botsing tussen betogers en gendarmes BILT Spaak: België midden in de revolutie TE OOSTENDE VERGADEREN DE BENELUX-MINISTERS SITUATIE IN KOREA VOOR AMERIKANEN GEVAARLIJK NIEUW WIJKGEB0UW VOOR GROENE KRUIS N00RDWELLE DE VOORSPELT: WAARIN OPGENOMEN OE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, SRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN '193e Jaargang-No. 177 Dagblad, uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant Directier F. van de Veldie _en F. B den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred.: G. Ballintijn. PI- W. Leertouwer en H. A Bossharat. ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per- week; t 3.90 p- kW-: P- P per kw. Losse nummers 10 cent Bu- VUssingen Walstr 58—60. tel 2355. 4 lijnen (b.g.g 2881 of 2160): M'burg Londense Kaai 29, tel. 2077 en 2924; Goes: L. Vorststr. 63, tel. 2475 <b.g.g 2223); Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12. tel. 102; Terneuzen: Bro uwerijstr. 2; Zierikzee: N. Bogardstr. C 160. tel. 20 Maandag 31 Juli 1950 ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct. per mm. Minimum p. advertentie f2.50. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels f 1.—, iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Dinsdag mars van anti-LeopoIdisten naar Brussel. In Luik zyn Zondagavond de eerste schoten gevuurd in de Belgische „koude burgeroorlog". Na afloop van een bijeenkomst van stakers te Grace Berleur, nabij Luik. wilden gendarmes de socialistische volksvertegenwoordiger Simon Panne, die er het woord had gevoerd, aanhouden. De bevolking verzette zich te gen deze aanhouding waarop de gendarmes het vuur op de massa opende. Er werden drie personen gedood, en een vierde zwaar gewond. De socialistische volksvertegenwoordiger Paque en de burgemeester van Grace Berleur zijn door de rijkswacht gearresteerd. Voor het overige is het Zondag betrekkelijk rustig geweest. De betrekkelijke rust is echter volgens ingewijden bedriegelijk. Paul Spaak verklaarde tijdens een interview: „Vergist U zich niet, wij zitten midden in een revolutie. Als de helft van het land het werk neerlegt kan dat niet anders dan een revolutionaire stand van zaken z-ün". Dinsdag wordt een spannende dag. Het socialistische comité heeft aan gekondigd, dat van Maandag af uit alle provincies betogers zich op weg naar Brussel zullen begeven, om daar Dinsdag een grootse manifestatie tc houden tegen de koning. De Belgische regering van hagr kant heeft straffe maatregelen aangekondigd om het behoud van de openbare orde en de vrijheid van arbeid. Te Brussel is de uitzonderingstoestand afgekon digd. Eenheden van het leger zijn naar de stakingszönes gezonden. In ver scheidene gebieden, waaronder Brussel, zyn alle samenscholingen verbo den. De algemene staking breidt zich nog steeds uit, zodat reedg meer dan 500.000 arbeiders het werk hebben neergelegd. Voor het gebied van Ver viers is tegen vandaag de algemene staking afgekondigd. De staking onder de dokwerkers en de scheepsherstellers te Antwerpen is algemeen. Ook de brandweer is in staking. De trams rijden normaal. De gast- en electriciteitsbedrijven zullen vandaag in staking gaan. Bij de P.T. T. en de Spoorwegen is de toestand normaal. Tengevolge van de ontreddering van het treinverkeer in Wallonië zijn alle internationale verbindingen van uit Brussel, behalve de spoorlijn naar Parys, thans over het Vlaamse deel van het land omgeleid. Slechts de trein Brussel-Parijs is er tot dusverre in geslaagd met grote vertragingen Wallonië te passeren. De dienst is omgelegd over Rijssel. De treinen uit Parijs komen met vertraging van drie tot vier uur binnen. De verbinding BrusselAmster dam functioneert nog normaal. Alle voor de richtingen Luik, Char leroi, Namen en Bergen bestemde treinen zijn thans uitgevallen of rij den slechts een gedeelte van het tra ject. De treinverbindingen naar het Vlaamse gedeelte zijn nog normaal. Het verkeer in de omgeving van Bergen en in de Borinage lag Zater dagmiddag omstreeks een uur bijna overal volkomen stil. De „stakings- Amerikaans bataljon naar het Oostzee-gebied. Reuter verneemt uit Kiel dat een Amerikaans luchtdoelbataljon naar een eiland in de Oostzee is gezonden. Dit eiland ligt binnen het bereik van Russische kustbatterijen. Het batal jon was tot dusver bij Karlsruhe ge stationeerd ter bescherming van de bruggen over de Rijn. Klacht van Syrië tegen Israël in de Veiligheidsraad. Syrië heeft Zondag de Veiligheids raad verzocht de „noodzakelijke maatregelen „togen Israël te nemen dat het van „een aanval" beschul digt. In dit verband wordt gewag gemaakt van een vliegtuigincident, waarbij e^n Libanees vliegtuig door een Israëlische jager zou zijn aange vallen. Ook de Libanon. Egypte en Transjordanië worden volgens Syrië door Israël „bedreigd". Twee boerderijen afgebrand Zaterdagnacht werd een kapitale Boerderij bij Akersloot door de blik- ^etroffen en brandde tot de giond toe af. Van de inboedel en de rV}™ £r?te hooioogst kon vrijwel dnnr &ered- s Morgens werd h^seminslag een boerderij te Verwoest. De gehele in- b J- s verloren, evenals zeer de schade*1* VerzekerinS dekt Oneerlijke winkeljuffrouw. frmiw Amsterdamse juf- xi ouw heeft in de drie nianndm dip zij in een galanteriezaak wïkte'tal rijke goederen uit de winkel verduis terd. Dit werd ontdekt^oen de poli tie een huiszoeking deed in verband met een verdenking van diefstal Sn een mantel. Er werd een hnevïeiheW galantenecn gevonden, die een waar de had van 1060 en op twee bak fietsen moest worden vervoerd. Ex-politieke gevangene acht zich beledigd. De heer L. Veenstra tc Arnhem She V H,aa8se justitie een klacht Ingediend tegen het hoofdbe stuur van Ned. Ver. van Ex-politieke Gevangenen. Hij ncht zich beleS door een publicatie van deze vereni- fiPif\,7faariü gezegd wordt, dat hij zteh uitgeeft voor een ex-politieke gevangene, maar zich in concentra- gen mP®n on%vaardig heeft gedra- comité's hebben een laissez passer" uitgereikt aan dc vrachtwagens, die levensmiddelen vervoeren. De meeste wegen zijn onberijdbaar, daar ze be zaaid zijn met glasscherven en kop spijkers. Te Nijvel zijn drie personen gear resteerd, die in het bezit waren van springstoffen. WAALS CONGRES. Volgens het socialistische blad „Le Peuple' zal mogelijk deze week een Waals congres gehouden worden, dat „totale weigering van samenwerking met regering en koning" wil organi seren. Aan dit congres zouden volks vertegenwoordigers, vakbondsleiders en vertegenwoordigers van economi sche, sociale en culturele instellingen deelnemen. Er is ook een stroming, die de uitroeping van een onafhanke lijk Wallonië eist. EEN COMPROMIS? Katholieke politici verklaarden Zondag, dat de regering en koning j Leopold niet het initiatief tot een compromis zullen nemen „onder be- dreiging met rebellie". Eerst moest de orde zijn hersteld. Eerdere berichten maakten ëfcjnel- 1 ding van. dat de katholieke regering I had besloten zo mogelijk de onder handelingen tussen de drie grote par tijen over een compromis te hervat ten. Vóór de terugkeer van de koning werd tussen de drie partijen bijna een accoord bereikt over een tijdelijke overdracht van de koninklijke be voegdheden aan de 19-jarige prins Boudewijn. Het katholieke blad ..La Nation Beige" meldde, dat de chef van het kabinet van de koning met Spaak zou hebben gesproken en hem ver zocht zich naar Laeken te hegeven voor een onderhoud met de koning. Het bestuur van de socialistische par tij zou Spaak verboden hebben aan de uitnodiging gevolg te geven. Radiorede van Atflee. De Britse minister-president Attlee heeft Zondagavond een radio-rede fehouden. De „kwade-machten", al- us Attlee, „die thans in Zuid-Korea in de aanval zijn, „vormen slechts een onderdeel van de boze krachten, die een zich over de gehele wereld uitstrekkende samenzwering smeden tegen de vrije democratische landen. Onder deze omstandigheden is Groot-Brittannië gedwongen minder opbouwend werk te verrichten en meer ten laste te leggen aan zijn landsverdediging. Attlee deed een beroep om vrijwil ligers voor de Britse strijdkrachten en voor burgerdiensten 'der lands verdediging. Hy deelde medé dat er „met man en macht" wordt gewerkt aan het zenden van Britse troepen naar Korea. De Britse minister-president bracht zijn luisteraars de ontploffing in her innering. welke zich kortgeleden in een aantal met springstoffen geladen schuiten, die zich in de Britse mari ne haven Portsmouth bevonden, heeft voorgedaan, die het gevolg was van sabotage. „Wij moeten waken te gen „de vijand van binnen uit" aldus Attlee. Besprekingen In de b este verstandhouding. Iu weerwil van dc gespannen toestand in België Is Zaterdag in het ge rechtsgebouw van Oostende, dat sedert 1940 dient als tijdelijk stadhuis, de driedaagse conferentie van Benelux-ministers begonnen. België wordt door vijf, Nederland door zeven en Luxemburg door twee ministers verte genwoordigd. Volgens de commnniquê's werden tot dusver de besprekln- 'gen in de beste verstandhouding gevoerd, maar zyn nog geen definitieve resultaten bereikt. Er z.\jh zelfs over bepaalde onderwerpen ernstige moei lijkheden gerezen. De conferentie is op zeer gemoede lijke wijze georganiseerd. Op het ogpnblik, dat de journalisten hun eerste aantekeningen verwerkten, schonk een stralende bruid in 't wit een gelukkige bruidegom het ja woord. De perskamer bleek ook trouwzaal te zijn Tijdens de eerste zitting spraken voor Nederland prof. v. d. Brink, Wordt een aanval op Indo-China voorbereid? De Noordkoreaanse troepen hebben liet afgelopen weekeinde hevige aanvallen gedaan op de Amerikaanse stellingen en als gevolg daarvan opnieuw terreinwinst geboekt, hoewel het front nergens ontwricht kon worden. Het spoorwegknooppunt Kotsjang, 65 km, ten Zuidwesten van Taejoe, moest door de Amerikanen ontruimd worden. Volgens de com mandant der Amerikaanse troepen, lt.-generaal Walton H. Walker, is de oorlog in Korea thans in een kritiek stadium gekomen. de nationalistische Chinese troepen en daarna over de Indochinese grens ge smokkeld. Binnen vijf maanden worden op het door de Franse troepen beheerste troepen van Indo-China aanvallen ver. wacht, gelykend op die van de Noord- koreanen op de Zuidelijken. Generaal Walker vertrouwde er echter op, dat de Amerikanen vol zou den houden tot versterkingen waren gearriveerd. Tot de officieren had hij bij een bezoek aan de frontlinie ver klaard. dat „overgave onmogelijk was". „De vijand zal elke duimbreed gronds duur moeten betalen. Hij ondervindt van ons steeds groter weerstand en zijn eigen verliezen worden steeds zwaarder. Ons zal uiteindelijk de zege zijn, daar ben ik zeker van". Het Britse Zondagsblad People' meldde, dat communistisch China „via een derde mogendheid" een voorstel heeft gelanceerd om tot het stakerr van het vuren in Korea te komen. Het blad wist echter geen nadere details te geven. Bij de ambassade der Ver. Staten te Djakarta en het consulaat te Soeraba- ja is een aantal aanmeldingen ingeko men van Indonesische en Nederlandse vrijwilligers, die zich aanbieden voor de strijd in Korea, aldus werd uit Dja karta gemeld. Om de Amerikaanse soldaten tc harden, heeft het leger opnieuw, de intensieve training met scherpe muni tie ingevoerd, zo is te Washington be kend gemaakt. Deze training, die tijdens de oorlog gebruikelijk was, doch nadien weer is afgeschaft, bestaat onder meer in het laten kruipen van de soldaten onder prikkeldraadversperi-ingen, terwijl ma chinegeweren boven hun hoofd vuren, In Franse kringen te Sagon is ver klaard. dat de Chinese communistische generaal Tsjen Keng in de aan Indo- China grenzende provincie Joennan ongeveer 10.000 Vietnamese manschap pen opleidt voor een nieuwe aanval op Indo-China. De sterkte van de opstandige Viet- minh-beweging in de Noordelijke ber gen wordt geraamd op 40.000 beroeps soldaten en 60.000 mail aan militie, die thans in snel tempo geoefend en uitge rust worden, hoofdzakelijk met Ameri kaanse wapens, die veroverd zijn op De stand der rijksmiddelen. In de maand Juni werd voor de gezamenlijke kohierbelastingen een aanzienlijk lager bedrag aan aansla gen opgelegd dan in de voorgaande maanden van dit jaar. Het in totaal ten kohiere gebrachte bedrag beliep in Juni netto 93.4 millioen tegen over in Mei en April resp. 142,2 en 178,2 millioen. Het ingevorderde bedrag 160.3 mill.) was hoger dan de ontvangsten in Mei en April, toen resp. 149.6 en 121 mill, werd ge- ind. Het nog in te vorderen bedrag daalde tot 1171 mill. De niet-kohierbelastingen leverden in het tweede kwartaal 718,2 mill, (eerste kwartaal 723,8 mill.) De gunstige ontwikkeling is algemeen. De opbrengst van de loonbelasting, de vereveningsheffing en de omzet belasting bedroeg in totaal in het tweede kwartaal 459,8 mill. Het bruto-kohierbedrag der beide bijzondere heffingen nam in Juni toe met 4.3 mill, en kwam daarmede op 3.445,5 mill. De ontvangsten be liepen 7.1 mill. In totaal is thans 2.763,7 geïnd. Amerikaanse Constellation in Brazilië neergestort. Bij Sao Leopold in Brazilië is een Constellation van de Pan American Airways tijdens noodweer neerge stort, doordat de brandstofvoorraad was uitgeput. Alle inzittenden, 43 passagiers en 7 leden van de beman ning kwamen daarbij om het leven. Het is nog niet geheel duidelijk of het toestel reeds in de lucht in brand vloog of pas na de val uiteenspatte en verbrandde. voor België de ministers Eyskens en Orb an en voor Luxemburg de minis ters Bech en Dupong. Toen dr. Drees naar zijn eerste ih- drukken werd gevraagd was het ant woord: uit alles spreekt weer een goede geest en een vaste wil om de beoogde oplossing te bereiken. Na de openingszitting werd de conferentie gesplitst in commissies. In de commissie voor landbouw vraagstukken betoogde minister Van der Brink, dat grotere landbouwex,- port naar België noodzakelijk is. Van Belgische zijde werd daarop geen po sitief antwoord gegeven. Wel meen de de Belgische minister van Land bouw, Orban, dat de toestand van de Nederlandse landbouw niet zo erns tig is als door minister van dei- Brink was voorgesteld. De Neder landse opvatting, dat het tekox-t op de betalingsbalans geheel te wijten is aan de hoge uitvoer uit België, werd door de Belgische gedelegeerde be-- twist. Zij meenden, dat Nederland 't tekort moet verhelpen door uitbrei ding van de internationale handel en 't zoeken van nieuwe afzetgebieden. Het Nederlandse verzoek om 40'I van de lijst van vrije producten af hankelijk te stellen van vergunnin gen ontmoette verzet. De Belgische gedelegeerden acht ten dit verzoek onaannemelijk. Tengevolge vaneen motorstoring is v burg een „Seaftiry" van de Marine loot kwam hierbij om het leven. De den na de ramp uit de wetering aan gehesen. orige week hij het vliegveld Valken- Luchtvaartdienst neergestort. De pi- wrakstnkken van de „Seafurv" wer- de Noord-Oost zijde van het vliegveld Vacantietoeslag volgend jaar in C.A.O.'s Volgend jaar mag de 2 vacantie toeslag worden opgenomen in de col lectieve arbeidsovereenkomsten en de bindende loonregelingen, aldus heeft het college van rijksbemiddelaars be sloten op verzoek van de Stichting van de Arbeid. Deze toeslag werd tot nu toe steeds vrijwillig door de werkge vers verleend. Lesvliegtuig maakte noodlanding. Zaterdagmiddag heeft een twee persoons Tiger Móth-lesvliegtuig van de Rijksluchtvaartschool op een wei land vlak bij het vliegveld Ypenburg een noodlanding gemaakt, omdat de motor weigerde. Het toestel werd be schadigd; de twee inzittenden liepén geen schrammetje op. Carillon van Gennep. Duizend jaar bestaat de Limburg se gemeente Gennep en dit heugelij ke feit wordt op feestelijke wijze ge vierd. Namens de burgerij werd het gemeentebestuur een feestgeschenk aangeboden, bestaande uit een caril lon voor de raadshuistoren. I Koning Cambrinus bracht het beste bier. Het Centraal Brouwerij Kantoor, een organisatie van alle Nederland se bierbrouwerijen, heeft Zaterdag middag aan dè burgemeester van Amsterdam, mr. Arn. J. d' Ailly, met grote plechtigheid een „symbolisch biervat" overhandigd De overdracht feschiedde voor de ambtswoning van e burgervader onder grote belang stelling van de bevolking. Geen won der want het was koning Cambrinus zelf, geflankeerd door enige pages, die na een tocht door de grach ten de burgemeester toesprak en hem verzoght dit symbolisch ge schenk, dat naast zich 'in de gestalte van 60 flesjes gerstenat een zeer tastbare werkelijkheid bezat, te wil len aanvaai-den. Dat juist koning Cambrinus 'was aangezocht voor deze taak, vindt zijn oorzaak hierin, dat volgens de overlevering een zekere Cambrinus. koning van Brabant, omstreeks 800 het bierbrouwen zou hebben uitge vonden. Een 16-jarige Hagenaar is bij het baden in zee te Scheveningen verdron ken. Bijzondere giften werden ontvangen. De. Commissaris der Koningin in Zeeland, jh^jnr. A. F. C. de Casem- broot heeft Zaterdag het nieuwe Groene Kruisgebouw te Noordwelle geo pend, dat gebouwd werd voor'de afdeling, die de dorpen Renesse, Noord welle en Serooskerke omvat. Een lang gekoesterd ideaal is daarmee in vervulling gegaan, zo zeidc de afdelingsvoorzitter de heer J. M. de Nooyer in zyn openingswoord. Hij sprak dat woord in de zaal van de heer de Jonge en heette behalve jhr. de Casembroot ook diens echtge note en tal van andere genodigden hartelijk welkom. Lof zwaaide hij toe aan de secreta ris-penningmeester, de heer G. A. Ha ringman, die de ziel van de bouwactie is geweest. In 1926 werd begonnen met de vor ming van een reservefonds voor een gebouw, en ondanks een gift van i 1255.uit het Fonds Noodgebieden had men in 1949 nog slechts 4098,86 bij elkaar. Doordat de P.Z.E.M. de huur van het bestaande gebouw opzegde, was men verplicht tot nieuwbouw over te gaan. Spr. bracht dank aan de archi tect, die het gebouw ontwierp, aan de aannemer, die het werk voortreffelijk uitvoerde, aan de heren Argelo. Roze- boom en Boot van de Centrale Dienst Noord Zeeland voor hun adviezen en aan de di'ie gemeentebesturen, die zich garant stelden voor de geldlening ad 15.000.—. Na gememoreerd te hebben, dat een vlag wérd geschonken door mevr. Hoo- geboom, de eerste wijkzuster, die- <r- 1923 in functie trad en dat de heren Kappers daarbij een vlaggestok had den aangeboden, werd een bijzonder woord gesproken tot de heer Haring man. aan wie een electrische klok werd overhandigd als blijk van waar dering. DE PLECHTIGHEID. Ex- werd gepauzeerd voor de thee en daarna begaven allen zich naar het nieuwe gebouw, waar de Com missaris der Koningin de openings plechtigheid verrichtte. Het gebouw is smaakvol en doelmatig ingericht. Beneden bevinden zich de spreek kamer, het consultatiebureau, een douchecel, een wachtkamer en een hoogtezonkamer. Boven is de wo ning van de wijkverpleegstex-. Teruggekeerd in de zaal van de heer de Jongp, sprak jhr. de Casembroot. Hij wees op de betekenis van het nieu we gebouw voor de volksgezondheid en wenste het bestuur geluk met de aanwinst. Het gebouw past geheel in deze omgeving. Burgemeester mr. G. F. Lunsingh Tonckens van Renesse legde nadruk - de eensgezindheid, d-'e bestond tus sen de drie gemeenten toen de plaats voor het nieuwe wijkgebouw gekozen moest worden. Spr. bood namens de. gemeentebesturen een electrische klok aan. Dit geschenk gaf aan de voorzitter, de heer de Nooijer, gelegenheid om op te merken, dat bij de arts. de heer Si mons, de tijd geen rol speelL TAL VAN SPREKERS. Oud-Burgemeester W. H. Scholder van Renesse constateerde, dat een har- tewens in vervulling was gegaan. Bur gemeester jhr, R. J. H. Q. Röell, spre kende voor de Provinciale Vereniging Het Groene Kruis en voor „Moeder en Kind", constateerde, dat dit het eerste nieuwe wijkgebuw in Nord-Zeeland is na 1945! Hij nemde het gebouw een grote aanwinst, ook in verband met de mas sa-doorlichting in de toekomst. Na burgemeester A. J. de Bruin van Ellemeet en Eikerzee en ds. H. Cramer van Renesse sprak de heer J. Vriesen- dorp van Renesse als voorzitter van de Rode Kruisafdeling. Hij bood een ba by-weegschaal aan. Zuster Fuijksehot en dokter Simons betuigden hun grote ingenomenheid met het nieuwe gebouw. PAKKEND SLOT. Daarop veraste jhr. A. van Citters namens het Fonds Noodgebieden het bestuur van de Groene Kruis-afdeling met de mededeling, dat een bedrag van 2500.— voor de afdeling was uit getrokken, hetgeen levendige bijvals betuigingen tot gevolg had! Niet min der pakkend was de mededeling van jhr. Röell .dat het provinciaal bestuur van het Groene Kruis door H. M. de Koningin in staat was gesteld 250. aan de afdeling te schenken; Met hartelijke woorden van dank sloot de heer J. M. de Nooijer de bij eenkomst. Dronkeinansruzie leidde tot moord. Een dronkenmansruzie tussen twee Brabantse landarbeiders, die een lampekap hadden vernield en 't niet eens konden worden over de verde ling der schadevergoding, heeft tot moord geleid. De mannen, die in de Haarlemmer meer werken, kregen in een café al daar twist. Deze liep zo hoog, dat één der arbeiders, de 59-jarige R.. die önder invloed van stei-ke drank verkeerde, .naar huis ging, een mes haalde en na zijn terugkeer de 25-ja- rige M. Aerts uit Etten en Leur in de buik stak. De man overleed in een Haarlems ziekenhuis. De dader werd ter plaatse gearresteerd. Moordaanslag op portier. Een schipper uit Leeuwarden, de 47-jarige J. v. d. B. heeft Zaterdag avond te Groningen een moordaan slag gepleegd op de 48-jarige portier van een snack-bar, R. Schaafsma. Hij vervoegde zich onder invloed van sterke drank aan de bar onvenkele broodjes te kopen en viel enkele per sonen lastig, waarop de portier de opdracht kreeg hem op straat te zetten. Hierin slaagde deze na-een vechtpartij. Toen de portier even la ter voor de bar stond viel v. d. B. hem in de rug aan en stak hem met een broodmes in de rug. Hg sloeg di rect op de vlucht. De Groninger poli tie zette een achtervolging in en kwam de voortvluchtige op het spoor toen hij reeds in Leeuwarden een on- derkomen had gezocht. De portier verkeert niet in levensgevaar. K.L.M.-monteurs op Curacao worden vermist. In het begin van de vorige week vertrokken twee monteurs van het West-Indisch bedrijf der KLM, J. W. Out en T. C. den Uyl, met een sport- vliegtuig voor een korte vlucht van het Curagaose vliegveld. Zij keerden niet terug en het zoeken is thans ge staakt. Aangenomen wordt, dat zij zijn verongelukt. Indonesische partijleiders geroyeerd. Zeven partijleiders van de Indone sische nationalistische partij, die vo rige week een splintergroep vormden, genaamd Nationalistische Merdeka- partij, zijn geroyeerd. Zij worden „rechtsen" genoemd, die ontevreden zijn met de plannen aangaande een coalitieregering, waarin de nationa listen zouden samengaan met de Masjoemi. Aulo van dijk, melker gedood. De 57-jarige landbouwersknecht J. Nieuwland zat rustig een koe te mel ken aan de voet van de Strypsedijk te Rockanje, toen een personenauto passeerde. Juist ter hoogte van de melker geraakte de stuurinrichting defect met het gevolg, dat de auto van de dijk reed en in volle vaart de man aanreed. Deze overleed na aan komst in een ziekenhuis te Rotter dam. De koe moest worden afge maakt. AF EN TOE REGEN Geldig tot hedenavond. Veel bewolking met op de meeste plaatsen enige regen. Meest matige wind uit Zuidelijke richtingen. Onge veer dezelfde temperatuur als giste ren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1