PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Algemene Rekenkamer doet nieuw boekje open Toestand in België in kritiek stadium gekomen BILT Handelaars verdienden aan zeep van het Rijk een slordige 2.5 millioen Deze week Korea: hevige gevechten in centrale sector AMERIKAANSE BELANGSTELLING VOOR BASES IN 1ND0NESIE Betogers in Brussel met geweerkolf uiteen geslagen TE MIDDELBURG ZOEKEN VELEN EEN HUIS DE VOORSPELT: 193e Jaargang-No.l 76 Dagblad, uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie: F. van de Velde en F. B. den Boet. Adj. W. de Paster. Hoofdred.. O. Balltatijn PI. verr \v. Leertouwer en H. A Bossltardt. ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week: 3.90 p. kW.: Ir. P. p. 4.1o per kw. Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN OE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESXENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 29 Juli 1950 ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct. per mm. Minimum p. advertentie f2.50. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels i van 1—5 regels f 1.—. iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur VllssingeD Walstr 58—60. tel 2355, 4 lijnen (b.g.g 2861 of 2160): M'burg Londense Kaai 29. tel. 2077 en 2924; Goes: L. Vorststr. 63. tel. 2475 (b.g.g 2228); Oostburg: Pr. Maurltsstr. 12. tel. 102; Terneuzen: Bro uwerljstr. 2; Zicrikzce: N. Bogardstr. C 16(b_tel^26 Minister vindt aankoop van „Mein Kampt" wel te verdedigen! Een officier van de Landmacht heeft na een opmerking van de Alge- terugbetalen, wegens het onnodig ge-mene Rekenkamer 683.71 moeten bruiken van een auto tydens dienstreizen. Een ambtenaar van het Depar tement van Landbouw heeft voor een zelfde geval 1.501,48 uit eigen portemonnaie moeten neertellen. Omtrent de aanschaffing van Hitler's „Mein Kampf" en „Volk in Nood" voor een bedrag van 1000 voor elk, waarover door de Rekenkamer aan de minister van Onderwys, Kunsten en Wetenschappen opheldering was gevraagd, is thans door de minister medegedeeld, dat die aanschaffing naar zijn mening te verdedigen is. Deze boeken zijn indertijd aangekocht door het Rijksinstituut voor Oor logsdocumentatie. Bij het in omloop brengen van de goederen, in 1945 en 1946 door tus senkomst van de regering in Neder land aangevoerd, moesten somstijds de prijzen, waarvoor deze goederen ter beschikking van de handel wer den gesteld, worden bepaald zonder dat voldoende inzicht bestond in het Deze week is voor West-Europa een tragische week. De Belgische socialisten, onder leiding van Spaak, tonen zich slechts democraten. De volksmeerderheid wenste de terug keer van Koning Leopold. Meer dan eenmaal hebben de anti-Leopoldis- ten dit uit stembusuitslagen kunnen constateren. De socialisten wensen zich evenwel niet met deze feiten neer te leggen, zoals het goede democra ten betaamt zij gaan over tot sta king en sabotage, tot relletjes en aanslagen. En zij vermoorden daar mede het is tragisch de de mocratie, waarvan zij de voorvech ters zijn. Men moet als democraat niet alleen eisen, dat na democrati sche overwinningen andersdenkenden zich bij een democratisch bewind neerleggen, men moet na geleden nederlaag als democraat deze tegen spoed sportief kunnen dragen. Wie dat niet doet, brengt de democratie schade toe. Met welk recht, kunnen de Belgische socialisten thans nog critiek uitoefenen op de ontwikke ling in Tsjecho Slowakije en Honga- rrje? Zij passen dezelfde middelen toe, die in deze landen de communis ten aan het roer hebben gebracht. De ontwikkeling in België is dra matisch. Wat er uit voort zal vloei en, kan niemand voorspellen. Ver- heffend zyn de gebeurtenissen ech ter niet en helaas, zij zijn schadelijk voor de goede naam van alles wat democratie heet. Wat in Korea gebeurt is niet min der dramatisch. De Amerikanen zijn teruggedrongen op een zeer klem bruggehoofd. Zij handhaven zich daar met de grootste moeite. De hulp, die de Amerikanen, die voor de Verenigde Naties strijden, is ont stellend gering. Leeggebloed Europa is kennelijk niet in staat om naar Korea te trekken en daar te vech ten en het heeft er ook niet veel zin in. Het is te begrijpen. West- Europa ligt zelf in de gevarenzone. Shinwell en Churchill hebben dezer dagen een weinig opwekkend beeld opgehangen van de militaire kracht van West-Europa. Het is weerloos. Onder die omstandigheden vrijwillig de thuisbracht verminderen ten ba te van een strijdtoneel aan het an dere eind van de wereld, is onver standig. Ten overvloede speelt na- tuurlyk de overweging een rol, dat Amerika de positie van het Westen in het Verre Oosten zelf welbewust verzwakt heeft. De Amerikaanse politiek daar is één grote aaneen schakeling van blunders geweest. Stond Tsjang Kai Tsje.k nog maar in China cn was Indonesië nog maar Nederlands! roepen de eerste Ame rikanen nu. Te laat Het Koninkljjk Nederlandsch In dische Leger heeft deze week opge houden te bestaan. De laatste com- generaal Buurman van reeden is met het vaandel op weg naar Nederland. Het vaandel zal in ee?v-ZnVseuin vorden bijgezet. PltTJe&er heeft een groots verle- 2' 1vaandel is met lauweren bedekt; Geeft Soekarno, geeft Hatta tLZ1S genschap van- dat dit le- fi, e?Jlheid van Indonesië tot a. febracht' zon(3e'' welke de jongste staat ter wereld het le venslicht nimmer had kunnen aan- schouwen In Nederland zelve ging de be langstelling met name uit naar het kleine nieuws. Daar was de Grote Pry's van Nederland voor Automo bielen, daar was de Damstaddebacle, daar was de Amerikaanse filmdirec teur, die een oplichter bleek daar was mej. van Maarsseveen, die een Bergense hotelhouder dupeerde Nieuws voor de vacantietijd,"niêt allemaal even verheffend maar wel belangwekkend. En dan was er de Tour de Pran ce. Een voor een hebben de Neder landers er de brui aan gegeven Ak wielerlahd hebben we een figuur ge slagen. Alleen de Ruyter rijdt thans nog van het zestal uitverkorenen. En wie weet wat hij nog presteert, -terwijl zyn teamgenoten verdwenen na niets gepresteerd te hebben! Laat ons een volgende keer maar thuis Wijven. En wachten tot we een stel letje renners hebben, dat meer team- dan het krakelende aestal, dat nu langs de Fran.se we gen heeft gepeddeld. bedrag, dat de Nederlandse regering daarvoor had betaald. Dientengevol ge bleek achteraf, dat het rijk op de aangevoerde zeep een bedrag van f 700.000 had moeten toeleggen. De accountantsdienst van het Departe ment van Economische Zaken, aan wiens rapport de Algemene Rekenkamer een en ander ontleent vestigde er de aan dacht op, dat dc gezamenlijke handelaars In deze artikelen op de van het rijk overgenomen zeep een netto-winst had den behaald van bijna f 2.500.000. De Kamer verzocht aan de Minister van Economische Zaken, haar in ken nis te stellen van de wijze, waarop deze opmerking van de accountants dienst "was afgewerkt, Toen bleek, dat de georganiseerde handel zich er niet mede kon verenigen, dat het rijk aanspraak kon maken op een nabe taling van f 700.000 wegens het feit, dat het indertijd zijn verkoopprijs te laag had gesteld. De handel was ech ter wel bereid hoewel onverplicht een bedrag van f 150.000 ter te gemoetkoming in het verlies ter be schikking van het ryk te stellen- Inmiddels is dit 'bedrag ver meerderd met f 3.603.84 wegens ge kweekte rente aan het ryk afge dragen. Twee ton onrechtmatige winst. Blijkens hetzelfde verslag van de Algemene Rekenkamer heeft <le Mi nister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening door de fiscale inlichtingen- en opsporingsdienst een onderzoek doen instellen in verband met de aankoop van motorbrandstof voor de voedselvoorziening in de oorlogswinter 194445, welke onge motiveerd hoog in prijs was. niijkcns het rapport van het onderzoek kon worden vastgeseteld, dat 19 personen tezamen ongeveer f 200.000 aan onrecht matige winst hadden geind. Deze gege vens zijn doorgegeven aan de belasting autoriteiten, om daarmede rekening te houden bij het opleggen van aanslagen. Een legerbericht van Mac Arthur maakt melding, dat de Amerikaanse eerste ca- valerie-divisie op het centrale front in Korea de eerste grootscheepse tegenaan val is begonnen, welke gericht is op Jong dong. De Noordkoreanen hebben de ze aanval met alle kracht van hun wa pens beantwoord.' In het Westen van de Centrale valt een Noordkoreaanse overmacht de Amerikaanse stellingen aan. Het zot) de rode legers gelukt zyn een wig tussen de Zuidkoreaanse- en Ameri kaanse troepen te drijven. Volgens verhouding staan er vier Noordko reanen tegen één Amerikaan.De Noordkoreanen heroverden het spoo'r- wegknooppunt Hadong, ongeveer 120 K.M. ten Westen van de bevoorra dingsbasis Poesan. De Amerikanen tellen tot heden 76 gedoclen, 296 in de strijd gewonden en 79 op andere wijze gewonden en voorts 472 vermisten, aldus een Ame rikaanse verlieslost. Zweden houden Russische oorlogsschepen scherp in het vizier De vier Russische oorlogsschepen, die Donderdag langs de Zweedse kust Noordwaarts gevaren zijn, hebben Vrydag nabij de Poolcirkel hun koers gewijzigd en voeren op 8 myl afstand van de kust weer naar het Zuiden. De schepen, die de kustlyn volgen, worden door vliegtuigen van -de Zweedse luchtmacht gevolgd. Maarschalk Malinovsky, van wie be weerd wordt, dat hy leiding geeft aan de strategie van de Noordko reaanse troepen. W. Kerremans overleden. Op 73-jarige leeftijd is te Schoon hoven overleden de heer W. Kerre mans, hoofdredacteur van 't Nieuws blad voor Zuid Holland en Utrecht. De overledene begon zijn loopbaan op 1 Mei 1900 te Utrecht en diende de Bredasekrant, de Goese krant, 't Socrabaja's Handelsblad en het Soe- rabaja's Nieuwsblad. Zijn Indische loopbaan moest hij om gezondheids redenen opgeven, waarna hij direc teur-hoofdredacteur werd van de Delftse Courant. In 1929 kwam de overledene bij het Nieuwsblad voor Zuid Holland en Utrechtt Driehoek MorotaiAmbon en Hollandia Tydens een onderhoud met president Soekarno heeft de ambassadeur der Verenigde Staten, Merle Cochran, gesproken over de mogelijkheid van het vestigen van Amerikaanse bases in Indonesië. Amerika schijnt belangstelling te hebben voor de drie bases Morotai, Ambon en Hollnndi.i, in een driehoek gelegen. Aldus verneemt de correspondent van het A.N.P. te Djakarta van zeer goed ingelichte zyde. Sinds het uitbreken van de oorlog in Korea is deze kwestie herhaaldelijk besproken. De drie genoem de bases sluiten aan bij de verdedigingsgordel rondom het vasteland van Azië, namelijk van Japan uit, via de Phllippynen naar Nieuw-Guinea en Australië. In Indonesische regeringskringen hoort men thans vaak als antwoord op deze Amerikaanse verdedigings plannen de conclusie trekken: de geallieerden zullen alles doen om Singapore te verdedigen, doch zou Singapore onhoudbaar blijken, dan zal men Indonesië verder niet meer verdedigen, doch slechts genoemde drie punten als linie gebruiken. Voorts is men in verantwoordelijke kringen geneigd, de vraag te stel len: wie zal de Amerikanen beletten deze bases in tijd van nood te ne men Engelse troepen opgeroepen Het Britse leger heeft Vrydag in navolging van de Marine het groot verlof van zekere geregelde troepen tijdelijk ingetrokken en een beperkt aantal manschappen van de geregel de legerreserve opgeroepen. Volgons het ministerie van Oorlog is deze maatregel genomen als ge volg van het besluit, landstrijd krachten «nan r Korea te zenden. Een en ander zal van kracht worden met ingang van 1 Augustus. Met het doel de dierenbescherming tot een wereldbeweging te doen uit groeien. zal van 28 tot en met 31 Augus tus in het Kurhaus te Scheveningen een wereldcongres worden gehouden. Belgisch bezettingsleger in Duitsland teruggeroepen In geheel België nemen de stakingen en daden van sabotage in aantal en omvang toe. Naar schatting is het aantal stakers gestegen tot 500.000. In Luik, waar de staking algemeen is, hebben zich heftige incidenten tus sen betogers en politie voorgedaan. Op de Place St. Lambert is het tot een treffen gekomen, waarby gebruik werd gemaakt van traangasbom- men en kleine granaten. In Brussel verkeerden de mensenmassa's gister avond in staat van grote opgewondenheid. Tydens een demonstratie, waaraan door 5000 socialisten, communisten, liberalen en studenten werd deelgenomen, kwam het ook tot een botsing met de politie. Aan beide zyden vielen gewonden. Toen politieversterkingen met de kolf van het geweer op de demonstranten insloeg, greep de dolgeworden menigte de stoelen van café-terrassen en gooide deze naar de politie. Later kwara het opnieuw tot een treffen tussen politie en betogers. Zestien anti- Leopoldisten werden gearresteerd. De Belgische regering heeft contin genten van het Belgische bezettingsleger in Duitsland teruggeroepen. Een woordvoerder van de regering heeft de toestand in België als zeer kritiek verklaard. TWEE GEZINNEN IN EEN NOODWONING Nu ook Indonesische gezinnen aan bod Een tyd lang ging in Middelburg het hardnekkige gerucht, dat de ge meente de nieuwe middënstandswoningen in de Griffioen moeilyk kwijt kon, omdat de huren te hoog zijn. De feiten spreken echter een andere taal cn dat is begrijpelijk, want nog steeds in de Zeeuwse hoofdstad woning nood. Het is dan ook verheugend, dat er weer nieuwe en zeer aantrekke lijke bouwplannen op stapel zyn gezet; wij schreven daarover dezer dagen reeds. Honderden gezinnen willen een koninkrijk geven voor een huis! De belangstelling voor de Griffioen woningen is, in tegenstelling tot de fabeltjes, groot. De huren mogen dan aan de hoge kant zyn, men dient niet te vergeten, dat er reeds een huurverhoging van 30% in is verdis conteerd. Deze verhoging zal vrijwel zeker in de naaste toekomst alge meen worden doorgevoerd, zodat tal rijke oude en veel minder comforta bele woningen méér huur zullen moeten opbrengen dan de Griffioen bewoners thans betalen. Hoe nodig nieuwbouw blijft, illu streert het aantal thans ingeschre ven woningzoekenden, dat nog steeds bedroevend groot is. Er lopen 340 „gewone" aanvragen, d.w.z. van lieden, die binnen de gemeente wil len verkassen naar een woning, die ruimer is of in betere conditie ver keert dan die, welke zij thans in ge bruik hebben. Verder zijn er 112 can- didaten van buiten Middelburg, die voor vestiging in de gemeente in aan merking komen en staan er nog 96 trouwcandidaten op de wachtlijst. Eigenlijk zyn dit niet eens meer al lemaal candidaten, want vele paar tjes waren het wachten beu. zijn reeds in de huwelyksboot gestapt en trokken voorlopig bij ouders in*. Wij zwijgen hier maar van de andere sa menwoningen. ruim honderd in ge tal GEZIN MET T.B.C. IN NOODWONING De heren van het Woningbureau zijn zeker niet te benyden! zy onderwer pen echter iedere aanvrage aan een zeer nauwkeurig onderzoek en stre ven er naar met de mensen te spre ken, omdat zy uit prettige ervaring weten, dat daardoor dikwijls moei- lykheden uit de weg kunnen worden geruimd en resultaten kunnen wor den bereikt. Conflicten zijn evenwel niet altijd te vermijden. Zo is de ge meente er kortgeleden op advies van de Woonruimte commissie toe over gegaan een woning te vorderen voor een gezin met drie kinderen, waarin t.b.c. heerst, en dat in een noodwo ning verbleef. De eigenaar wilde het huis verhuren aan zijn dochter en schoonzoon, maar de gemeente was van oordeel, dat in het belang van de volksgezondheid aan zyn overi gens begrijpelijke wens geen gevolg kon worden gegeven. Gezien de précaire woningtoestand is het onvermUdeiyk, dat nog enkele tientallen woningen, die byna onbe woonbaar zyn en nodig moesten wor den gesaneerd, dienst doen. Zij zijn volkomen versleten en de huiseige naren doen er practisch niets meer aan. omdat zjj blijkbaar alle voor zieningen, die enige verbetering zou den kunnen brengen, ,als nutteloos beschouwen. De aanvragen van buiten Middel burg komen van leraren, vertegen woordigers van grote firma's, C.O. A.K.-personeel, ambtenaren en van industrie-arbeiders, die in deze stad werkzaam zyn, maar er nog geen on derdak vonden. Uiteraard is het in het belang van Middelburg, dat kapitaalkrachtige personen zich in de gemeente vesti gen. Willen zij een woning kopen, dan wordt eerst nagegaan, of deze niet geschikt is om er gezinnen van de wachtiyst in te huisvesten. Blykt echter, dat de huurprijs veel te hoog is voor dezulken, dan kan de adspi- rant-koper en toekomstige Middel burger zijn gang gaan. By zonder welkom zijn degenen, die in het be zit zijn van een herbouwplicht en deze in Middelburg willen vervullen, wanneer zy reeds kunnen beschikken over bouwvolume, dat zy in hun vroe gere woonplaats toegewezen kregen. INDONESIËRS Voor de woningpositie is het wel een tegenvaller, dat zich ook in de Zeeuwse hoofdstad een aantal gezin nen uit Indonesië vestigt. Ambone zen, Madoerezen, ex-K.N.I.L.-mili- tairen. Vanzelfsprekend tracht men deze zo goed mogelijk te helpen, maar gemakkelyk is het niet. Zo woont thans een Indonesische vrouw met haar twee dochters in bij haar schoonzoon cn diens vrouw, die zelf ook twee kinderen bezitten. Het huis? Een stenen noodwoning, geschikt voor vier personen Het zal voor een groot deel van de wonïngpolitiek der regering en de mogelijkheid tot goedkope bouw af hangen of de woningnood in Middel burg binnen afzienbare tijd kan wor den gelenigd. Maar daarnaast is het ook van belang,'dat de aannemers, evenals vóór de oorlog, weer grond gaan kopen en daarop blokjes hui zen gaan plaatsen. Naarmate de concurrentie zich weer sterker zal doen gevoelen, zullen zy daartoe zeker overgaan. Sommigen zijn reeds aar. het rekenen geslagen.... Welnu, de gemeente Middelburg heeft een terrein bij de Olmenlaan beschikbaar! Beroep op gezond verstand. Premier Duvieusart heeft in een radiorede een bei-oen op het Belgi sche volk gedaan om het gezond ver stand te ge.bruiken en niet toe te la ten. dat het Belgische industriepo- tontieel en België's veiligheid in ge vaar worden gebracht. Intussen hebben stakers te Luik ge dreigd vandaag de mijnen onder woter te zullen laten lopén. Aan de autoritei ten is medegedeeld voor een vroegtijdi ge ophaling van paarden en onderhouds- materiaal zorg te dragen. In de BoriDa- ge is de staking totaal. Spoorwachter gedood. In het station van Charleroi is het verkeer geheel stopgezet met uitzon dering van de internationale verbin dingen. De staking op de scheeps werven in Antwerpen is totaal. De aanslagen op de spoorlynen zyn toe- gènomen. Een ontploffing op de spoorlijn te Char leroi heeft een spoorwachter gedood. In verband hiermede hebben de spoorwach- ters geweigerd verder dienst te doen. Twee centra in het Waalse gebied, waar de stakingsbeweging niet sterk is, zijn Namen en Verviers. In Namen is het verkeer der treinen en trams nog regelmatig en de grote bedry- ven hebben het werk niet behoeven te onderbreken. Daarentegen is de staking in het achterland van Na men, in de industriestreek van de Ar dennen, compleet. De socialistische partyleider Max Buset heeft geweigerd een onderhoud met de Koning te hebben. Nieuwstraat is een dode straat. Op het ogenblik zijn alle zaken aan Brussels voornaamste winkelstraat, de Nieuwstraat, gesloten. Het provinciaal bestuur van de pro vincie Henegouwen heeft besloten de provinciale raad zo snel mogelijk bijeen te roepen en deze een voorstel te doen om een millioen frank uit de provinciale kas beschikbaar te steUen voor hulpver lenen aan gezinnen van stakers. De raad is in grote meerderheid soci alistisch. Ook de socialistische parlements leden zullen een groot gedeelte van hun inkomsten afdragen. Onder de stakenden zullen voedselpakketten worden gedistribueerd en voor de kinderen van de stakers zullen nood- keukens worden ingericht. De kinderen van de stakers zullen naar veiliger streken worden over gebracht. Het Belgische kabinet is gisteren meer dan zeven uur bijeen geweest. De Vleeschhauwer, die verantwoor delijk is vnor de handhaving van de orde en de eerste minister, Duvieu sart, hebben in de zittingspauze op het slot Laeken een onderhoud gehad met de Koning. NIEUW-GUINEA Hierbij wyst men de Amerikaanse deskundigen dan echter steeds op de omstandigheid dat in de omgeving dezer bases politieke rust nodig is en dat deze rust alleen kan worden verkregen, indien de kwostie-Ambon is opgfelost en indien Irian Indone sisch is. Zoland Irian niet Indone sisch is. aldus deze Indonesische kringen, zullen aldaar de politieke onrust en de infiltratie voortduren en zullen bovendien in Indonesië gro te bezwaren tegen Amerikaanse ba ses op Indonesisch gebied rijzen. De conclusie ligt dan voor de hand: Amerika dient de grootst mogelyke. steun te verlenen aan de Indonesi sche eisen ten aanzien van Irian, mede in het belang van de Ameri kaanse en dtf Australische defensie. Hoe de Amerjkaanse reacties op deze zienswyze zyn is niet bekend, doch Nederlandse politieke waarne mers zyn van mening, dat de Ne derlandse regering hiermee by de be handeling van de kwestie-Nieuw- Guinca ernstig rekening zaL moeten houden. Amerikaanse stap bij Mao Tsje-Toeng? V.S. zouden geen territoriale ambities op Formosa hebben. Door bemiddeling van India heeft het Amerikaanse Departement van Buitenlandse Zaken de Chinese com munistische regering Verzekerd, dat de Verenigde Staten geen territoriale am bities op Formosa hebben, zo is Vrij dag door gewoonlijk welingelichte functionariscn te Washington ver klaard. Cursussen in de verdediging tegen atoomaanvallen Alle gewoon dienstplichtige en vrywillige manneiyke en vrouwelij ke leden van het Amerikaanse leger in Europa zullen met ingang van Dinsdag a.s. onderwezen worden in de atoomoorlogvoering cn de radio logische verdediging. Dit is door het Amerikaanse hoofdkwartier te Hei delberg bekend gemaakt. Amerikaanse burgers verbonden aan de bezettingsmacht in Duitsland hebben de opleiding reeds genoten. Zy omvatte in hoofdzaak het ont dekken en bepalen van radio-activi teit. de neutralisatie er van en het bestryden van branden door atoom bommen veroorzaakt. KORTE PREDICATIE Mc. 10:36: Walt wilt gij dat Ik u doen zal? :51. Tweemaal in dit hoofdstuk van Mar cus stelt Jezus precies de zelfde vraag De eerste maal is het aan de gebroe ders Jacobus en Johannes en zij ge bruiken die mogelijkheid hun verian-' gen kenbaar te maken door voor zichzelve een plaats te vragen van eer en aanzien in 't Koninkrijk Gods. De tweede maal is het aan de blin de Bartimeus in Jericho. Hij ant woordt zonder dralen met de vraag om toch ziende te mogen worden. De eerste wens wordt niet vervuld, de tweede wel. Het is als een sprookje zo mooi: Stel je voor zo in contact met Jezus te staan dat hij je een wens laat doen. Het lijkt op onze innigste droombeelden, op onze stoutste fanta sieën. En GIJ, wat wilt gij dat Ik u doen zal? En toch gebeurt het. Ook in ons le ven nog. Zo we maar in gesprek met Christus komen. Zo we maar tot Hem willen gaan in de stilte van bezinning en gebed. Zo we maar luisteren wil len naar de vele stemmen toaarmede hij ons aanspreekt. Ook tot ons klinkt het als het ware: Wat wilt ge dat ik u doe? Dan is het maar te kiezen: Vragen we wat voor onszelf, een goede posi tie, hier of in de toekomst, geld en macht; of vragen we alleen ziende te worden, zodat onze ogen Zijn heer lijkheid kunnen aanschouwen? De laatste wens wordt vervuld. INZICHT wordt ons geschonken, als we de Heer er om vragen. En daarmede vrede des harten en blijd schap en kracht en moed tot de dage lijkse strijd. Wanneer zovelen die missen in het leven ran vandaag, dan is het omdat ze niet werkelijk tot den Heer willen gaan. Jacobus en Johannes met hun zelf zuchtige verlangens, namen tenminste de moeite nog Hem er mede op te zoeken. De blinde in Jericho had gewacht aan de kant van de weg. Wie weet hoevele dagen wel. Als hij hoort dat dit eindelijk Jezus is, die voorbij komt, laat hij zich door niemand meer afschepen, hij roept tot de Heer ook hem die vraag stelt. Wat toilt gij dat Ik u doen zal. De vraag wordt ook aan u gesteld. Zou den we de moeite niet nemen te ant woorden? Aardenburg. L. S. Blom WEINIG VERANDERING IN TEMPERATUUR Geldig tot Zaterdagavond. Wisselende bewolking met perioden van zonneschyn en een enkele ver spreide bui. Zwakke tot matige wind voornamelijk tussen Noordoost en Noordwest. Ongeveer dezelfde tew» peratuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1