TACHTIG MEISJES MET EEN DIPLOMA NAAR HUIS SLANKER BonKora Vijf beledigingen en veertien mishandelingen CONSERVENBEDRIJF LIGT STIL Kringkeuring Walcherse geiten 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 27 JULI 1950 Uitreiking getuigschriften Vakschool voor meisjes te Goes Een tachtigtal leerlingen vah de Vakschool voor Meisjes te Goes, in het bezit van een getuigschrift, nam Woensdagmiddag in de Ochtmanzaal van de Ambachtsschool afscheid, om met de verworven kennis het leven in te gaan. Nadat de voorzitter van het school bestuur, ir. M. J. Stoel Feuerstein de bijeenkomst had geopend, deed de di rectrice, mej. W. C. Weststeijn mede deling van de bereikte resultaten en overhandigde zij aan de leerlingen J, A. Schipper. G. Verheijke. S. Glerum, M. van Essen, A. Gunst, P. Lindhout, M. Goetheer en J. Tolhoek. die uit muntten door gedrag en vlijt, een fraai geschenk als Ochtmanprijs. Voorts kregen allen die de school ver laten. een boekwerkje met de rede van H. M. Koningin Juliana, welke zij bij haar bezoek aan Parijs. tót de studen- ten richtte. Vervolgens bood zij alle geslaagden haar gelukwensen aan. Het was een jaar van hard werken, dat met succes bekroond werd. De verworven kennis, moet echter gezien worden als een fundament, waarop de meisjes zelf zullen moeten voortbouwen. Zij hoopte dat allen de echte levensvreugde zul len vinden in het werk dat zij kiezen. Ir. Stoel Feuerstein bracht de ge lukwensen van het bestuur over, ook voor het vak dat de meisjes hebben gekozen, daar de huishoude lijke vakken toch nog steeds het meest geëigende voor de vrouw zijn. Directrice en leerkrachten bracht spr. dank voor hun zorgen om de school steeds op hoger peil te bren gen. De school bevindt zich thans in een groeiperiode, welke ook vele moeilijkheden oplevert. Spr. hoopte, dat de problemen nog eens zullen kunnen worden opgelost, door de bouw van een nieuw schoolgebouw. Een bijzonder woord richtte de voor zitter verder nog tot mej. A. Did- den, lerares costuumnaaien, die *de school gaat verlaten. De meisjes van de eerste en twee de klassen luisterden deze bijeen komst op met enkele zangnummer tjes onder leiding van mej. A. Waal wijk en de heer J. Fondse. „Prinses Irene" tussen Hoedekenskerke en Terneuzen ,De „Prinses Irene" van de Prov. Stoombootdienst zal enkele dagen de dienst tussen Terneuzen en Hoe dekenskerke onderhouden in verband met baggexwei'kzaamheden in de ha ven van Hoedekenskerke. Dit bete kent een tijdelijke handicap voor wielrijders omdat met de „Prinses Irene" uitsluitend passagiers (zonder rijwielen) zullen worden vervoerd. Propaganda-vergaderlng Bond van Gepensiönneerden Een aantal ouden van dagen, samen duizenden jaren oud, was Woensdagmid dag tezamen in café „De Vriendschap" te Middelburg, waar een propagandaver- gadering der afdeling Walcheren en W.- Zceuwsch-Vlaanderen van de Alg. Ned. nond ven Gepensiönneerden werd gehou den. In zijn openingswoord verklaarde de voorzitter, de heer F. C. WQsveld, dat het aantal leden van deze bond in Zeeland de duizend is gepasseerd en bracht de protestvergadering in herinnering, welke werd gehouden om de regei-ing duidelijk te maken, dat de door haar voorgestelde toeslag op de pensioenen volstrekt onvoldoen de is. Hij wees er verder op, dat mede door de devaluatie van de gulden de nood van de gepensiönneerden sterk is toegenomen. Tenslotte constateer de hij, dat de leden van de Tweede Kamer de verlangens van de gepen siönneerden met 1 tracht hebben ver dedigd, doch dat de regering niet te vennurven was. De heer Wijsveld bracht de Kamerleden dank en richt te een speciaal woord van welkom tot het Zeeuwse Tweede Kamer-lid, mr. W. F. E. Baron van der Feltz, die de vergadei'ing bijwoonde. De afdelings-secretaris, de heer J. Butler, bracht vervolgens naar vóren, dat het ledental de laatste tijd sterk is toegenomen en momenteel 423 be draagt. Nadat staande de gestorven leden waren herdacht, hield 't hoofd bestuurslid, de heer De Noo, een re de. De bond, zo zeide hij, telt thans on geveer 50.000 leden, die verdeeld zijn over 78 afdelingen. Hij is algemeen, d.w.z., dat elke gepensioixneerde, on geacht politieke en religieuze opvat ting, lid kan zijn en dat geen onder scheid wordt gemaakt tussen lieden met een groot en met een klein pen sioen. Evenals de heer Wijsveld in diens openingswoord, deed de heer De Noo een beroep op de gepensiönneer den om als lid toe te treden, daar een krachtige organisatie een. eerste ver eiste is om hun belangen te kxxnnen verdedigen. De spreker wijdde hierna aandacht aan het wetsontwerp Toeslagen pen sioenen. Het voorstel van de rege ring om toeslagen van f 40 te ver strekken om tegemoet te komen aan de algemeen levende verlangens en van f 50 in vex-band met de stijging der kosten van levensonderhoud, kon weinig waardering bij de Tweede Ka- merleden vinden, daar deze dit te schriel achtten. De commissie van rapporteurs wilde deze bedragen ver hoogd zien tot resp. f 80 en f 75, maar de r%ex*ing weigerde aan deze wens te voldoen, daar zij dit finan cieel niet verantwoord achtte. .Teil- slotte is het ontwerp door de Tweede Kamer aangenomen, omdat men lie ver een half ei dan een lege dop had. Indien het ingetrokken zou zijn, zou den de gepensiönneerden veel verder van huis zijn geweest. Nu bestaat er altijd nog een kleine kans, dat de toe lagen naderhand (b.v. bij de behan deling van de begroting-1951) -op- xxieuw onder de loupe worden geno men. aldus de heer De Noo. Nadat nog enige aanwezigen vra gen hadden gesteld, werd de verga dering gesloten. De GESLAAGDEN De namen dfer bevorderden en ge slaagden zijn. als volgt: Bevór.Öerd van de Ie naar de 2e klas van de primaire opleiding: C. N. Flipse: A. P. Ffaanje: J. Fraanje; C. A. Goedhart; K. van Hekke; A. Huibregtse; P. M. de Jon- go; M. C. Joosse; T. C. Kaaistekcr; F. Lo- kersë; G. W. Minnaard; M. G. Minnaard; D. Naye; G. W. de Schipper: D. v. d. Vrie; A, H. de Wee; P. M. M. Weljns; N. C. Wiskerke; J. de Bat; A. v. Boven; H. W. yan Doorn; M. A. de Jonge; M. D. Kloosterman: C. Corstanje; M." Q. dc Foster; N. Paaüwe; L. J.'Meijers; A. Nijs- sen; A. M. Oele; G. v. Oosten; W. M. Paauwe; A. Quist; E. C. Rooze; E. P. Verhagê: J. Zwartcpoorte; C. M. Brake!; H-v DufjnHouwer; F. A. Eversdljk; A. G. de Jonge; A. Kesselaar; H. A, v. d. Leek; C.'.Leijs; M. Lindhout;. N. M. Peels;. T.' Schipper; S. J. Snoek; S. M; Steenaard: J. W. J. Valkier; P. C. v. d. Vliet; P. N. v. d.'Vliét; J. M. Walraven: B. M. Reits- ma; F. N. A. Dekker; F. N, S. Dekker: L. Fierloos; A. Gijsel; M. Hamelink; P. D. Hamelink; N. C. Hoogesteger; A. M. Imanse; J. G. Labeur: P. Lute(jn; W. M. Machielse; M. Sponselic. Afgewezen 11 leerlingen. Het-- getuigschrift van de primaire op leiding ontvingen: C: .M. Beekman; G. F. Hendrikse; M. Hollemans; A. J. de Jonge; M. E. Klap; E..J; de Koeyer; T. Lcijs; M. E. Nieuwen- huyzèrC. A. Oele; J. A. Schipper; M. J. Schipper; P. J. v. d. Schraal; J. P. Ver boom; M. C. Visser; G. J. Windhorst; W. J. Bakker; S. T. de Buck; J. P. Duvekot; D. Harthoorn; J. C. v. Haveren; M. M, M. Joziasse; C. J. Knuist; M. M. Liplyn; A, Minnaar; A. A. Mol; T. van Rijswijk; C. D. Westdorp; D. Wisse; L. I. Schalker; M. C. de Bart; E. D..Blok; A. N. de Bue; P. C. Goedhart; W. M. Huysse; L. C. Kra mer; J. L. Schouwenaar; J. Tolhoek; J. P. Verheijke; L. A.. Verheijke; W. Vleugel; A. v. d. Vliet; Q. S. v. d. Vrië; A. C. Zuydwegt; R. Keizer. Afgewezen 3. Bevorderd van de lc naar de 2e klas van de opleiding voor Hulp in de huis houding: P. Loulsse. Het getuigschrift voor hulp in de huis houding ontvingen: J. Dingemanse; J. Molhoek; C. Oele; M. Quant; C. Steutel; J. Trimpe. Afgewezen 1. Het bewijs voor het volgen van de Vor mingsklas ontvingen: L. M. de Roo; G. D. Ruissen; J. J. C. Hoogstrate; P. A. Louwerse; M. van Es sen; J. Beun; K. Snoep; N. Kasse. Van de eerste naar de 2e klas middag cursus werd bevorderd D. A. van 't Veer; M. J. v. d. Weele; Th. de Coninck; N. de Jong. Het getuigschrift van de middagcursus ontvingen van Muiswinkel en E. Oost. Bevorderd van de le naar de 2e klas van'-de--opleiding voor. Naaister: A. Bliek; A. Bom; J.- -Bopper ~i: van D,ammè; C. Duijnhouwcr; M. de Jonge; I. Lako;.J. Landman; N; Lokerse; I. Nous- scn; C. Oostdijk; J. Osscwaarde; A. Schip per; C. .Sinke; L. Sinke; J. Sinke; P. Veerhoek C. Verheijke; D. Harthoorn: L. Kopmels; M. Proos; J. Rejack; T. Smits; M. Trimpe; F. Westdorp C. Zandee S. Glerum. Het-getuigschrift voor naaister ontvin gen; J. Kopmels J. Anthonlsse; M. M. Caste- leijn; C. J. Cornelissc; D. Dagevos; C. Dekker; M. Dekker; A. Gunst; C. Jeroni- mus; G. L. de Jonge; J. de Jonge; P. K. Karman; A. N. Kattenberg; H. M. J. de Laat; P. Lindhout; P. Meer tens; M. M. Minnaard; N. C. Mol; N. J. Oele; M. Ou deman; A. de Puit; A. M. Ruissen; M. C. SlabbekoornM. Verrljzer; C. Vriend. Het getuigschrift voor costuumnaaister ontvingen M. Goetheer en J. Tolhoek. Axel bouwt woningen Dezer dagen heeft het gemeentebe stuur van Axel bericht ontvangen van de toewijzing van 60 woningen. Van welk type deze zullen zijn of waar ze gebouwd zullen worden, is nog niet bekend. Enkele maanden geleden werd toe stemming verkregen voor de bouw van 50 woningen, die ln Plan-West zullen worden gebouwd en waarmee eerst daags een aanvang wordt gemaakt. Be halve de in aanbouw zijnde woningen staan er dus nog 110 op het program- De Pavilion d'Or Bij de officieele ontvangst door het Gemeentebestuur van Terneuzen van de deelnemers aan de Pavilion d'Or zal de burgemeester mr. P. H. W. F. Tellegen herinneringsbordjes uitrei ken. De ontvangst wordt gehouden Dinsdagavond in Hotel Rotterdam. Dezelfde dag zal een bezoek wor den gebracht aan een grote paarden fokkerij te Axel. Van 8.3010.00 wordt in het Luxor Theater 'n folklo ristische Filmavond aangeboden.. Mortierbom gevonden Te Kortgene werd op het ..schorre" een mortierbom gevonden. Het gevaar lijke projectiel werd door de oprui mingsdienst verwijderd. ZEEPKISTENRACE. Dat Kruiningen met zijn tijd mee gaat, moge blijken uit de plannen, die thans gemaakt zijn voor de organisa tie van een zeepkistenrace. De jeugd druk bezig met het bouwen van de „racewagens" om tijdig gereed te zijn. van Kruiningen en omgeving is reeds Prijzen zullen beschikbaar gesteld worden voor de mooiste en voor de snelste wagens. Als parcours zal zeer waarschijnlijk een helling te Hans- weert gebruikt worden. De leiding van de wedstrijd, die op 16 September a s. gehouden zal worden, berust bij de heer Van de Riet. De jachtopziener H. C. NoordhoeK ie Kats behaalde het jachtopzieners- diploma met aantekening „uitmun tend". De Anjercollecte heeft te Colijns. plaat f 37.37 opgebracht. uzoudthet hd succes van de avond zijn Is het uw dikte, die u altijd en overal in de weg zitU kunt uw jeugdige lijiTen char mante levendigheid terug krijgen door een kuur met de vloeibare BonKora. DUBBELE WERKING Het eerste, wat BonKora voor c doet, is het verhinderen van nieuwe vetvoraing. Dit is direct merkbaar. De werkelijke oorzaak van zwaarlijvigheid wordt bestreden 'door een proces van dehydratie, dat de schadelijke, giftige stoffen uit het lichaam verjaagt. Bo vendien lost BonKora het reeds in de weefsels opgehoopte vet geleidelijk op. GEEN HONGERKUUR - GEEN GYM NASTISCHE MARTELINGEN - GEEN GEVAARLIJKE BESTANDDELEN Een speciaal dieet is niet nodig. BonI\ora bevat geen ge\aarliike stoffen, thv/toïde of klierextr netenhet is absoluut veilig. Begin vandaag nog met. BonKorn. U zult bemerken dat u zie/i prettiger, jeugdiger en opgewekter gevoelt naarmate- uw h/n/ierjijke dikte weg smelt, mankt u slank Flacon a 2.^0 bij apothekers en drogisten. Handelsonderneming PHAC0S, Voorbürjj Z.H. Uitreiking Eretekenen Onder grote belangstelling reikte de burgemeester van Vlissingen, mr. B. Kölff, gisteravond in de raadszaal van het stadhuis 14 Oorlogsherinne- ringsliruisen en 24 eretekenen voor Orde en Vrede uit. De volgende Vlissingers kregen fyet Oorlogsherin- neringskruis A. van Slurjs, B. Spuy, H. Strab- bing, C. Jansen, J. L. van Veeren, J. Welleman, P. J. Ketelaar, J. van der Zouwen, B. F. Jansen, L. dc Joo- de, F. J. van Kogelenberg, A. I. Tel- leinan, M. Theune, W. J. Slof. Met het ereteken voor Ox'de exi Vrede werden begiftigd: J. T. van Akkeren, P. Barten, N. A. But, J. H. v. d. Buuse, A. Conse- mulder, H. Cox*nelisse, J. A. van Die- rendonck, J. A. Dobbelaar,F. E. Fagg, J. Geldof, J. Goedbloed, M. J. Gunst, F. Hendrikse, M, y. d. Heij den. H. .Tilleba, P. .7. Jilleba, L. de Joode, W. de Kok, K. J. Lagace, I. van Sabben, F. v. d. Velde. L. Jobse, M. A. Carol, Chr. Hoogesteger. Middenstanders ikregen hun diploma Voor lxet in het C.J.M.V.-gebouw te Middelburg gehouden Middenstands examen slaagden Dinsdag de volgen de candidaten: A: Adriaanse, Zoutelande; J. de Baare. Middelburg; mej. D. J. Bat- selaere, Sluis; H. van Belois, Goes; M; C. Bloxnaart, Kloetinge; J. A. Boogaard, Grijpskerke; C. Boonman, Heiixkexxszand; W. J. Bosman, Nisse; J. K.,Boyenk, Serooskerke; A. Brug ge, Gi'oede; A. de Bruin, Middelbui'g: W. de Bruine, Goes; de heer L. P. cn nxej. W. F. Brynooge, Breskens; dc heer J. C. en mej. J. Buys, Mid delburg; mej. J. Cok, Kruiningen; mej. M. B. Cruson, Nieuwvliet; F. T. C. Cuelexxaere, Sluis; P. J. Davidse, Vlissingen; J. Dekker. Goes; J. J. van Deursen. Sluis; de heer A. M. J. cn mej. M. T. D'hoore, Sluis; J. Din gemanse en J. van Donselaar, Mid- delburg; J. Duynkerke, Borssele; J. W. Faase, Goes; M. Fiex-loos, Hoe dekenskerke; mej. E. C. du Fossé, Sluis; L. Geene, Goes; J. H. Geldof, i Scx-ooskei-ke. Afgewezen 13 candida- ten. Voor het zelfde examen slaagden Woensdag: P. A. la Grand, Middel- buig; de hei-en D. en W. A. de Groo- Le, Middelburg; A. Guiljam, Borsse le; mej. C. J. Hage, Borssele; A. C. Harinck, Goes; J. W. Hendrikse, Vlissjngen; D. W. den Herder, Goes; mej. G. P. Hevstek, Wemeldinge; J. L: B. Hollaex-t, Vlissingen; mej. T. B. van Ho rek. Sluis; M. A. Hunders- marek, Kapelle; A. Huysen. Borsse le, C. Janse, St. Laurens; 'W. Janse, Zoutelande; P. Jasperse, Koudeker- ke; P. M. Jille, KamperlandD. Jon- gepiex-, Domburg; W. Joziasse, Se rooskerke; P. de Kam, Vrolphaarts- dijk; A. P. C. van Kleven, Middel burg; J. D. Koeman, Yerseke; A. J. Koens, Heinkenszand; J. van Koe- veiinge. Borssele; M. J. Karman, Veere; mej. C. J. de Kat. Middelburg; C. P. Katsman, Wolphaax-tsdijk; A. Kerkhove, Oost-Kapelle; P. de Klerk. Middelbui'g; P. J. Kole, Wolphaarts- dijlc; J. C. Koppejan, Goes; J. de Kuyper, Middelburg; A. F. Lal#), Ellewoutsdijk; A. Lampei-, 's Heer Arendskerke; W. C. Leenpoel, Kam pei-land; A. van Leeuwen, Heinkens zand. Afgewezen werden 8 candida ten. De oesterbroedva! Omdat thans het aantal rijpe oester- larven zeer.sterk is afgenomen, is oes- terbroedval deze week niet meer te verwachten. Wel komen nog jonge lar- veny vooi-. Blijft de watertemperatuur constant dan is er dus ook nog kans op een z.g. late val. Advertentie MELK EN PUUR Kwatta blijven altijd geldig N.V. KWATTA - BREDA POLITIERECHTER Zitting te Terneuzen Dc politierechter, die zitting te Terneu zen hield, had niet minder dan 14 mis handelingen cn 5 beledigingen te berech ten. Het waren mishandelingen en bele digingen van allerlei soort. Zo kregen twee landbouwers uit Overslag, R. P. J. K. en J. K. heft aan de stok ïnet de jachtopziener. Deze had gezien hoe een van de heren uit een wildstrik een haas had gehaald en toen hij hen sommeerde te bltjven staan raakte men slaags met elkaar Een van de hei-en, K., had minder vriendelijke woorden gebruikt, hij be loofde zelfs de jachtopziener „de kop in te slaan". De ander had met een plank een lichaamsdeel van de jacht opziener bewerkt. De politierechter taxeerde een en ander voor R. P. J. K. op f 50 of 20 dagen en voor J. K. op f 75 of 25 dagen. Minnenijd was oorzaak, dat A. E. P.. uit Sas van Gent aan J. P. K. een klap op zyn oog verkocht, f 40 of 20 dagen- D. A. M. H., echtgenote van C. V. uit Koewacht had de vlasbewerkcr S., toen men het niet eens kon worden over de uitkering van vacantiegeld, een klap in het gezicht gegeven, f 15 of 10 dagen. Vanzelfsprekend waren er ook bu renruzies. C. M. F. J. S., echtgenote van C. L. de L., zonder beroep, wo nende te Koewacht had ruzie met de bxxi-en gekregen en beledigde daarbij G. M. van.R. Zij kreeg f 15.boete of 10 dagen hecht. J. E. de S., automonteui', wonende te Vogelwaarde had C. A. B., die de vi-ouw van zijn broer een zoen gaf, een paar klappen in het gezicht ge geven. De Politierechter veroordeel de verdachte tot een geldboete van f 25.— of 10 dagn hecht. M. M. O., zonder beroep, wonende te St. Jan Steen, had haar buurvrouw beledigd, f 25.— boete of 10 dagen hecht. EEN KAARTJE GELEGD. A. v. d. V., landarbeider, wonende tc Aardenburg had een kaartje ge legd en gewonnen. De medespelers moesten hem 45 cent betalen. De smid E. zei, dat hij nog even op zijn cen ten moest wachten. Vcrd. werd kwaad: „betaal je of betaal je niet!" riep hij de smid toe en gaf hierop de smid een paai- klappen met de vuist op het hoofd. De 45 cent heeft verd. niét meer van de smid gekregen. Wel moet hij nu f 5.boete betalen of 2 dagen hechtenis ondergaan. J. P. F. D„ kantoorbediende en wa terklerk, te Terneuzen had zijn col- lega-waterklei-k een stomp in het ge zicht gegeven, f 15.boete subs 10 dagen hecht. „MEESTER, STOP EENS EVEN...." Th. C. A., vlasbewerkcr, wonende te Koewacht, ï-iep „Meester, stop eens cveix, kom eens hier" tegen dc onder- wyzer R. A, M. L., toen deze pas seerde. Toen de meester aan dit ver zoek gevolg gaf, kreeg hij van verd. met de klomp een klap in het gezicht. „Wacht maar eens even, ik zal eens een riek gaan halen, dan steek ik je kapot" riep verd. vervolgens. De meesier wachtte echter nietDe Pol. rechter Vond het geval nogal ernstig en vci-oordeeldc vei'd. tot f 25 of 10 dagen. R. J. S. D'H.,. landbouwersknecht te Zulddorpe had A. H. enige klappen gegeven. Verd. had alleen geslagen om H. schrik aan te jagen. De Pol. rechter vond de methode iemand schi'ik aan te jagen wat zon derling en veroordeelde verd. tot f 30 boetb, subs. 15 dagen hechtenis. C. L. de R., los arbeider te Hulst had v. Hv, toen deze om zijn loon kwam, met de vlakke hand een klap in het gezicht gegeven, waardoor hij drie dagen rust moest houden. De Pol. I-echter kon zich met deze wijze van uitbetaling niet verenigen en ver oordeelde verd. tot f 30.of 15 da gen. L. A. A„ echtgenote van E. P. S., uit Sas van Gent kreeg wegens be lediging van C. f 10 of 5 dagen. Enkele zaken werden aangehou den. Fabriek in Bres kens zonder werk tengevolge van tegenwerking Geen blik. Een eindje buiten de kom van Bres kens. in de Langeweg, staan enkele gebouwen, waarin nog niet zo heel lang geleden, een grote bedrijvigheid heerste. Er was zelfs een tijd, dat daar 65 man werkzaam waren. Thans is er rust. omdat er geen werk meer is en dus staan deze gebouwen renteloos. De eigenaar, de heer C. v. Oosten- brugge, vertelde ons van zijn moeilijk heden.. Vóór de oorlog had deze zakenman een bescheiden rokerij en inleggerij. Gedurende de oorlogsjaren verwex-kten zij de in Breskens aangevoerde vis. die na gerookt of ingelegd te zijn. werd verzonden naar de grotere plaatsen in Holland cn verder bestemd was voor de omgeving. Toen de oorlog voorbij was. werd dit bedx-ijf onmiddellijk in geschakeld voor de distributie. Zo ging o.a. een derde deel van de pro ductie naar de distx-ibutiekring Lim burg en werkte ook de rokerij voor de distributie. Het spreekt vanzelf dat speciaal de haringrokerij zeer goed kon \Verken wanneer de haring in Breskens werd aangevoerd. En zo vond niet alleen de heer Oostenbrugge, die dit bedrijf vanaf de grond zelf had opgebouwd met zijn zoons een goed bestaan in de ze fabriek, maar tevens kon hij vele inwonex-s uit Breskens aan het werk houden. Alles ging naar wens. totdat de re gering de prijzen vrij gaf, juist op het moment dat de heer Oostenbrugge een grote partij haring had gekocht.- Op één dag boekte hij een verlies van f 12.000. Hard is er gewerkt om dit verhes weer goed te maken en het zag er naar uit. dat deze poging ook zou ge lukken. De tegenslag bleef echter niet uit. De visconservenhandel, tot die tijd aangewezen op glas, werd overgescha keld op blik. Vanzelfsprekend wilde ook de heer Oostenbrugge blik gaan gebruiken, maar dit materiaal is nog steeds een distributieartikel en dc heer Oosten brugge werd uitgeschakeld, omdat de vakgroep geen medewerking wilde verlenen. Hoewel er een order was voor 2V2 millioen conserven in blik, kon dc lxcer Oostenbrugge geen blik bekomen. De afnemers wensten geen conser ven meer in glas en daardoor werd dit bedrijf lam gelegd. De heer Oos tenbrugge zocht en vond contact met een ander bedrijf, maar ook toen bleef bliklevering uit. Ook de i-okerij verliep, ondanks een eigen uitvinding, waardoor het roken veel vex'beterd werd. Deze uitvinding wordt nu toegepast in Vlaardingen. Alles heeft de eigenaar geprobeerd. Koninklijk Paar ook naar Ouwerkerk Er is epn kleine wijziging gekomen in het program voor Schouwen van- hel komende Koninklijk bezoek. Naar wij vernemen zal ook Ouwer kerk, een van de meest door de oor log getx-offen plaatsen zich kunnen ver heugen op een koi't oponthoud van het eerste keer. dat Ouwerkerk door een voi-stin wordt bezocht. Crediet van 2000 voor versiering van Vlissingen B. en W. van Vlissingen steUen de raad voor om een crediet van i 2000.beschik baar te stellen ten einde ter gelegenheid van het Koninklijk bezoek aan Zeeland het aanzien van de stad te verfraaien. Hoewel met stellige zekerheid kan worden aangenomen, aldus B. en w. dat de burgerij al het mogelijke in het werk zal stellen, om het aanzien der stad bij dit hoge bezoek te verfraaien, moet het als vanzelfsprekend worden beschouwd, dat ook de gemeente uit gaven voor versiering en ter berei ding van een waardige ontvangst wil doen. Geysers in flatwoningen te Vlissingen Het college van B. en W. van Vlis singen stelt de raad voor om aan de Woningbouwvereniging „Sint Willi- brord" een lening te verstrekken van f 12.000 voor de aanschaffing en plaatsing van 60 geysers in de voor rekening van deze woningbouwver eniging in aanbouw zijnde flatwonin gen. De behoefte aan deze geysers doet zich sterk gevoelen, aldus B. en W.. Reeds wei-den ongeveer 30 stuks geplaatst in woningen, in exploitatie bij „Sint Willibrord". De bewoners betalen hiervoor ee nvergoedmg van f 0:50 per week. De moss&lexport Ook in de week van 17 tot 22 Juli was de mosselexport nam- BeJgieaan de zeer matige kant. Van Bruinisse werden op de waterplaatsen der han delaren afgeleverd 4035 ton. Rechtstreeks naar Belgie v.erden verzonden 150 zakken a 50 kg. Recht streeks naar Engeland 20 zakken. Drie maanden voorwaardelijk Yoor poging tot inbraak Ter zittting van de Politierechter te Middelburg werd behandeld de zaak tegen J. S.. los werkman te Vlissingen. Verdachte had op 25 Maart 1.1. met enige minderjarige vriendjes een po ging tot inbraak gedaan in de cantme van het wederopbouwkamp te Vlissin gen Toen zij bezig waren de stopverf van een ruit van de cantine te verwij deren, werden zij gestoord door een hond die luid blaffend op hen af kwam Voorts had verdachte uit een auto en uit een winkel verschillende pakjes sigaretten weggenomen. Voor deze feiten werd S. veroor deeld tot 3 maanden gev. strafvoor- waardelijk met 3 jaar proeftijd De mindérjarigen zijn door de Kinder rechter berecht. Zijn bedrjjf is mede geschikt voor het verwerken van groenten tot conser ven. maar alles stuit a£ op de tegen werking van de vakgroep." Ook het E.T.I. heeft al het mogelijke gedaan, maar alles zonder resultaat. De concurrentie blijkt over een grotere macht te beschikken. Thans ligt een bedrijf, dat door eigen initiatief en door hard werken is opge bouwd. stil en staan de machines die aan alle eisen voldoen werkloos. Wanneer de vakgroep wilde mede werken, dan zou dit bedrijf aan velen werk kunnen verschaffen. Fokvereniging Middelburg beste fokgroep. Niet minder dan 116 van de beste Wal cherse geiten werden Zaterdagmiddag op het abattoir terrein aan de Seisweg te Middelburg gekeurd. Totaal indruk: Wal cheren heeft een geitenstapel die er zijn mag. Wat tc denken van de geit Nelly van J. Poppe. die als driejarige 1263 kg melk gaf in 334 dagen met 3.79 pet., vet. Maak eens een rekensommetje wat zo'n. dier opbrengt aan lekkere verse melk Goede geiten verhogen het inkomen van, de eigenaars met ca. f 3.per week. De voornaamste uitslagen luidden als volgt: Klasse I Stamboekgeiten 5 jaar en ouder: le pr. (tevens kampioene). Margeratha van M. Janse. Serooskerke; 2 Kaatje,- A. Poppe, Nieuwland; 3 Nelly, J. Poppe, Nieuwland; 4 Corrie, A. Provoost, Dom burg; 5 Juliana, K. de Witte, Zoutelandej 6 Rick I. H. Bassie, Souburg; 7 Rika, J. M. Cevaal, Ritthem; 8 Bertha, F. Kodde, Aagtekerke; 9 Mekkie, Fr. de Voogd, Oostkapelle. Heel goede groep typische melkgeiten met 4 beste aan de kop. Klasse II. Stamboekgeiten van 3 en 4 Jaar: 1 Sophie, (tevens kampioen) G. David se, Middelburg; 2 Mina, K. Kleinepier, Boudewijnskerke; 3 Jopie II, L. Verhage, Koudekerkc; 4 Wilhelmïna, C. Blaas, Aagtekerke; 5 Saartje. J. de Witte. Kou- dekerke; 6 Pietje. Js. Meijers. Gapingé; 7 Aaltje. C. J. Gabriëlse. Middelburg; 8 Mi na. Johs. Vos, Aagtekerke; 9 Mina, C. Fi- lius, Gapinge; 10 Puck II. H. Bassie. Sou burg: 11 Johanna. M. Riemens. Melisker- ke; 12 Willy, Jac. Poppe,, Nieuwland;- 13 Emma, J. Poppe, Nieuwlandj Grote klasse goede prodiicticgeitcn met zeer weinig afwijkingen. Klasse III, Volbloed en staniboekgcl- ten 2 jaar: 1 Sientje, A. Provoost, Zoutelande; 3 Tan. S. van Keulen, Meliskerke; 3 Mieke, A. Provoost. Domburg: 4 Lina. A. Dobbe laar. Middelburg; 5 Corrie, S. Duvekot, Serooskerke. ;Zwr goede k-Jasse; vooral de eerste drie prima melkgeiten. Klasse IV, Volbloed en stamboekgcitcn 1 Jaar: 1 Mina, A. Tramper, Arnemuiden; 2 Mientje. A. Provoost. Zoutelande; 3 R; v. J.. J. Tramper. Arnemuiden; 4 Jo, J. C, de Voogd, Arnemuiden; 5 Lenie, Adr. Provoost. Domburg; 6 Mina, J .Polder man, Middelburg; 7 Jannie, J. P. de Wit te, Biggekei-ke; 8 Mina, J. de Witte, Kou- dekerke. Uniforme groep melkgeiten met beste uiers. Klasse Va. Volbloed lammeren geb. vóór 1 April: 1 Laura, P. Duvekot. Serooskerke; 2 Nelly, A. W. Bakker, Souburg; 3 Nelly, P. van Sluys Wzn,. Zoutelande; 4 Corrie, P. Schoe, Serooskerke; 5 Kaatje, J. do Witte, Koudekerke. Goede klasse vastgebouwde lammeren met adel. Klasse Vb. Volbloed lammeren geb. na I April. 1 Nelly, L. Wijkhuijs, Nieuwland; 2 Mi na, J. A. Bakker. Middelburg; 3 Marietje, J. Dekker, Meliskerke; 4 Maatje. L. Ver hage, Koudekerke; 5 Betsy, G. Verstraa- te. Biggekerke. Uniforme groep met veel kwaliteiten. Klasse VI. Oudere niet stamboekgclten: 1 Maatje. A. Bóogaart, Koudekerke; 2 Mien. J. A. Bakker, Middelburg. Kleine klasse goede melkgeiten. Klasse VII. 3-jarige geiten: 1 Margje. J. Nyholt, Koudekerke; 2 Janny. C. Geertse, Biggekerke; 3 Dina, J. Pattenier. Domburg; 4 Geit. J. Louws, Meliskerke. Weinig uniforme groep melkgeiten met merendeels beste uiers. Twee beste die- •on aan de kop. Klasse VIII. 2-jarige geiten:: 1 Sannie. C. Caljé. Biggekerke; 2 Jen nie. J. de Visser, Grijpskerke; 3 Geit, B. Stroo. Meliskerke; 4 Anna, A. de Buck, Biggekerke; 5 Corrie, A. L. Jacobse, Kou dekerke. Zeer goede klasse melkgeiten met een drietal edele dieren met beste uiers aan de kop. Klasse IX, éénjarige melkgeiten: 1 Geit, A. Tramper, Arnemuiden: 2 Geit, D. Zwcemer. Meliskerke; 3 Nelly, J. Meerman, Souburg. Groep goede melkgeiten met zeer edel dier aan de kop. Klasse X. Niet volbloed lammeren: 1 Mina, H. Bassie, Souburg; 2 Geit, K. Kleinepier, Boudewijnskerke; 3 Geit, A. Kleinepier, Boudewijnskerke; 4 Jansje, J. Nyholt, Koudekerke; 5 C((slt, P. I^a- bruyère, Middelburg; 6 Anna, H. Won- dergem, Oostkapelle; 7 Marie, R. Joosse, Nieuwland; 8 Saartje, J. Nyholt, Koude kerke. Groep mooie lammeren met aan da kop een viertal vastgebouwde typische dieren. Klasse XI. Vereniglngs groepen: la Gcitenfok vereniging Middelburg: lb Geitenfokvereniging Nieuwland; 2 Géitcnfokvereniging Boudewijnskerke;. 3 Geitenfokvereniging Meliskerke. Mooie collectie prima productiegelten met beste uiers. Klasse XII. Kampioenschap. Kampioene nr. 1 van klasse I cn reser ve kampioene nr. 1 van kl. II. Klasse XI». Productie-klasse: 1 Nelly (3e pr. klasse I), J. Poppe, Nieuwland; 2 Kaatje, J. Boone, Seroos kerke. Productie 897 kg. melk met 3.70 pet. vefc ln PM dagen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 2