PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Britse vloot in Verre Oosten op volledige oorlogssterkte BILT Troepenzending naar Korea uiordt voorbereid Nederland houdt vast aan zijn eis: „Filmregisseur Wagn°r" ontmaskerd BELGISCHE REGERING KRIJGT MOTIE VAN VERTROUWEN ÖTama ia de hoofdstad NIEUWE AMERIAANSE TROEPEN IN KOREA GELAND ZEELAND VERWACHT EEN GOEDE TARWE-00GST DE VOORSPELT 193e Jaargang - No. 174 "Dagblad, uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie: F. van de Velde en F. B. din Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred.: G. Ballintyn. PI. verv.: VV. Leertouwer i H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week; f 3.90 p. kw.; £r. p. p. f 4.15 per kw. Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Donderdag 27 Juli 1950 ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct. per mm. Minimum p. advertentie f2.50. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels f 1.—. iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bnr Vlissingen Walstr 58—00. tel 2355. 4 lijnen (b.g.g 2861 of 2160); M'burg Londense Kaai 29. teL 2077 en 2924; Goes: L. Vorststr 63. tel. 2475 (b.g.g 2228); Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12. tel. 102; Terneuzen: Brouwerijstr. 2. Zierik/.ee: N Bogardstr^CJS^tel^^ Rusland zou 3 millioen man onder de wapenen hebben De Britse marine heeft maatregelen genomen om de vloot in het Verre Oosten op volledige oorlogssterkte te brengen. Beroepsofficieren en -man schappen zullen ook na het aflopen van hun dienstverband in dienst wor den gehouden. Een beperkt aantal officieren en manschappen, dat drin gend nodig is, zal uit de reserve opgeroepen worden. De verloven van som mige officieren en manschappen overzee, zijn ingetrokken. De Britse minister van Defen^ sie Shinwell, heeft in het Britse Lagerhuis bevestigd, dat Engeland landtroepen voor de strijd in Korea zal zenden. Onmiddellijke hulp was niet mogelijk, maar men zou onverwijld met de voorbereidingen beginnen. De maatregelen, welke thans genomen worden om het Britse oorlogspoten tieel op te voeren kosten een extra som van 100 millioen pond sterling. De Sowjet-Unie, aldus Shinwell. on derhield een leger van ongeveer 175 divisies, waarvan een derde gemecha niseerd was. De Sowjet-Unie beschikte «ver ongeveer 25.000 tanks. Een groot deel hiervan bevond zich in paraatheid in de Sowjetrussische zóne van Duits land. Voorts zou volgens dc Britse mi nister de Sowjet-Unie biina 3 millioen man onder de wapenen hebben en dit aantal zou door mobilisatie verdubbeld kunnen worden. Achter deze strijd kracht stonden ongeveer 19.000 vlieg tuigen, waaronder straalvliegtuigen van het nieuwste model. Daarenboven beschikte de Sowjet-Unie over aan zienlijke marinestrijdkrachten.. Waarnemer van de V.N. over Indonesië Majoor David Oldmeadow. een mili taire waarnemer van de V.N. die zes maanden in Indonesië is geweest, heeft te Melbourne verklaard dat Indo nesië, met zijn ..chaotische regering", voor het grijpen ligt „van de commu nistische horden die er op wachten om binnen te lopen". „De Indonesiërs met hun pas gevon den vrijheid", zei hij, denken dat al les in het land van hen is, maar het zou me verwonderen als óver enkele jaren hun huidige regeerders nog hét heft in handen hadden". Benelux-conferentie te Ostende Belgische markt open voor onze landbouwproducten Zaterdag zal te Oostende dc mini- striële Tonferenlie der Benelux, die lot Maandag zal duren, worden ge opend. De ministers en hun staven zul len nog eens het gehele schema der Beneluxvraagstukken doornemen. Deze kunnen in drie categorieën worden verdeeld; de landbouwkwestie, de fi nanciële verhoudingen en dc gemeen schappelijke toekomstige handelspoli. tiek. Het belangrijkst van deze drie is on getwijfeld het landbouwvraagstuk. In de meeste Belgische bladen is een be schouwing verschenen, waaruit blijkt, hoe scherp de inzichten van de Neder landse en Belgische experts tegenover elkaar staan. Ten aanzien van de door Nederland geuite wens tot grotere vrij heid voor de invoer van landbouwpro ducten in België, wordt in deze be schouwing betwijfeld of de Belgische onderhandelaars daarmee zullen in stemmen, omdat men vreest, dat de Belgische landbouw wegens de heer sende prijsverschillen, die soms dertig procent bedragen, in de verdrukking zou komen. Van Nederlandse zijde wordt er op gewezen, dat men in geen geval een oplossing van het landbouwvraagstuk wil nastreven, die zou leiden tot een verhoging van het Nederlandse loon peil. Het Nederlandse standpunt, dat naar v®nv^ckt ook op de Conferentie te uostende zal worden volgehouden, is. dat het een cis van fair play is dat Nederland met zy„ export-specialitei- ten op de Belgische markt gelijke kan. sen zal krijgen als de Belgische indus trie op de Nederlandse markt. Monteur getroffen door steekvlam Gistermiddag- heeft zich in het schakelstation van de Prov Electr Maatschappij te Orthen, gemeente 's- Hertogenbosch, by werkzaamheden aan een der isolatoren een ernstig ongeval voorgedaan. De monteurs P. van S. uit Raams- uonkveer en J. S. uit Orthen, die in een cel een isolator moesten nazien zijn per vergissing een verkeerde cel binnengegaan, waarin isolatoren on der spanning van tienduizend volt stonden opgesteld. Van S-, die tussen twee isolatoren plaats nam, werd door een steekvlam getroffen en V°°P drie kwart verbrand. De be handelde geneesheer verklaarde, dat ae verwondingen van dien aard zijn ™°F het leven van het slachtof fer moet worden gevreesd. Van S. is kind3^1" Gn heef*" een &eZin van zes Met het voorbeeld van Korea voor ogen, verklaarde Shinwell. diende men aandacht te schenken aan het Verre en het Midden-Oosten en vooral aan de verdediging van Europa. Volgens de minister zou een uitein delijke beslissing bij een oorlog in het Westen vallen. Tenslotte verklaarde Shinwell. dat het Engelands wens was de vrede te bewaren en in goede nabuurschap met zijn buren te leven. .,Wij zijn echter vast besloten iedere poging van welk land dan ook om zijn wil en zijn le venswijze aan ons af aan onze gealli eerden op te dringen, te weerstaan". Winston Churchill, de leider van de oppositie, gaf uiting aan zijn teleur stelling .dat de regering niet tot ver lenging van de dienstplicht was over gegaan. AMERIKAANSE VLOOT. UITBREIDING De Amerikaanse Marine zal haar ac tieve vloot met in het geheel 48 oor logsschepen uitbreiden. De vloot zal vergroot worden met drie grote en zes lichte vliegdekschepen, 'twee kruisers, 32 torpedojagers en vijf onderzeeboten. Bovenstaande mededeling werd gedaan door Vinson, voorzitter van de Huis commissie voor de gewapende dien. sten, na een vergadering met gesloten deuren van de commissie. Hij had reeds zeVen veroordelingen achter de rug. Na ruim drie dagen op het poli- tibureau te Den Haag te hebben doorgebracht, heeft de veelbespro ken „filmregisseur" Frederik G. M. Wagner, zich noemend Michael Ho ward, zijn ware identiteit onthuld. Hij bekende noch Wagner, noch Ho ward te heten, doch Arthur Howard Rowson. Indertijd heeft deze man nogal wat stof doen opwaaien door het „ont dekken" van de Nederlandse manne quin Ankie van Kooy uit Rotterdam, wié hij een brillante' carrière in Hol lywood voorspiegelde. Behalve een onaangename herin nering bij degenen, die hierin betrok ken waren, heeft hii ook nog een schuld van 1200 gulden aan het Pa lace Hotel te Den Haag nagelaten. Bij informatie bij Scotland Yard bleek, dat Rowson reeds zeven ver oordelingen wegens vermogensdelic ten achter dc rug heeft, terwijl hij momenteel gezocht wordt inzake een onlangs aan het licht gekomen fal- cificatie. Hij zal naar Engeland wor den uitgeleid. Mej. van K. heeft als mannequin op shows in Stockholm ..Howard" bij vrienden leren kennen. Zij is nu met vacantie naar dc Rivièra gegaan. ECONOMISCHE BOODSCHAP VAN TRUMAN. President Truman heeft in zijn half jaarlijkse economische boodschap aan het Congres bij de Amerikanen aange drongen op „enige opoffering" op bur gerlijk gebied en zich bereid verklaard op te roepen tot algehele economische mobilisatie wanneer ,,de verdediging van de' vrijheid" dit zou eisen. Prijsstoppen .rantsoenering en ern stige tekorten zouden vermeden kun nen worden, aldus de boodschap, wan neer het congres de president snel be perkte controlebevoegdheid zou toe staan en een belastingverhoging van vijf milliard dollar De president heeft gisteren ook de wet op het verlenen van militaire hulp ten bedrage van 1.222.500.000 dol lar ondertekend. Hij deed dit verge zeld gaan van een waarschuwing tegen hen die geneigd zijn tot agressie. Smokkelbende in horloges opgerold De Haagse recherche heeft een smokkelbende opgerold, waarbij het smokkelmateriaal bestond uit Zwit serse horloges, die bovendien in Ant werpen waren gestolen. De hoofdfi guur in dit complot is een 49-jarige Amsterdammer wiens naam „Ome Jaap" is. De recherche was het reeds lang opgevallen, dat in verschillende winkels Zwitserse Alphin-horloges werden verkocht, alhoewel slechts één Haagse firma en enkele van haai „dealers" het alieenverkooprecht heb ben. „Ome Jaap" legde een volledige bekentenis af. Drie van zijn „assisten ten" zijn eveneens door de politie in de kraag gegrepen. Westduitse arbeiders in staking Ongeveer 200.000 arbeiders in de Westduise staat Zuid-Baden hebben gistermiddag drie uur gestaakt uit protest tegen de stijgende voedsel prijzen. Oppositie verliet vóór de stemming de Kamer De Belgische Kamer, van Afgevaardigden heeft 'een motie van ver trouwen voor de regering aangenomen met 106 stemmen van de C.V.P. voor en tegen twee stemmen van de socialisten en twee onthoudingen van de liberalen. Deze laatsten waren als waarnemers in de Kamer achterge bleven, nadat de liberalen, socialisten en communisten voor dc stemming demonstratief de vergaderzaal hadden verlaten. De. Belgische Senaat is gisteren begonnen aan de behandeling van een Jserie interpellaties in verband met de terugkeer van de Koning. Dc Se naat was reeds eergisteren byeen geweest, doch had geweigerd tot de be handeling- van de agenda over te gaan. Drie liberale sprekers hebben scherpe critielc geuit op de wijze van intocht van de Koning en op de eer ste politiedaden door liem gesteld. De chef-invlieger van de Hawker vliegtuigenfabriek. de heer F Murphy, begroet commandant A. Bruinsma van het 860ste eskader op het Haw ker's Langley vliegveld (Bucks), waar een zestal Hawker Sea Fury toe stellen aan de Nederlandse luchtmacht werd overgedragen. Een aantal piloten van het 860ste eskader waren eveneens by de overdracht aanwezig. In België is het nog verve van rus tig. In Luik patrouilleren Rijkswacht- afdelingen door de stad. Men heeft gepoogd een houten noodbrug over de Ourthe in brand te steken. De grote magazijnen houden hun deu ren gesloten. Het tramverkeer tus sen Luik en Seraing is stopgezet. Men verwacht dat vandaag 15.000 arbeiders in Luik in staking zullen gaan. De aangekondigde staking in de kolenmijnen is begonnen. In de kolenmijnen in de streek van, Se raing. in de „Ateliers Ja'spak" en in de KristalfabTiek Val St. Lambert bert ligt het werk stil. In Charleroi is voor vandaag een algemene staking afgekondigd. Het besluit daartoe is genomen door het actiecomité van de socialistische partij en het Algemeen Belgisch Vakverbond. De leiders van het ac tiecomité hebben verklaard dat de staking voor onbeperkte duur is af gekondigd. CONTACT MET OPPOSITIE Koning Leopold heeft gistermid dag de voorzitter der liberale partij. Motz. ontvangen. Door dit onderhoud is het eerste directe contact tussen de koning en de oppositie tot stand gebracht. Motz heeft na zijn ontvangst door de koning in het parlementsgebouw besprekingen gevoerd met de voor zitter van de socialistische partij. Militaire alliantie tussen Siam en V.S. In Bangkok wordt voorspeld, dat tussen Siam en de V. S. een militaire alliantie zal worden gesloten. Max Buset. en met baron van der Straeten'-Waillet. voorzitter van de Katholieke partij. ARRESTATIES. Twee secretarissen van het plaatse lijk bestuur van het Algemeen Belgisch Vakverbond zijn gisteren te Vilvoorde onder verdenking van sabotage gear resteerd. Man schoot eerst een vrouw en daarna zichzelf dood In Amsterdam heeft zich gistermid dag een drama afgespeeld, dat aan een 33-jarige vrouw, moeder van vijf kin deren. het leven heeft gekost. De man. die haar van het leven heeft beroofd, is een 32-jarige sergeant. Na zijn daad. joeg hij zichzelf een kogel door het hoofd en is in levensgevaarlij ke toestand in het Wilhclmina Gast huis opgenomen. Toen de vrouw haar kinderen naai school bracht, werd zij aangesproken door de sergeant met wie zij een ver houding heeft gehad. Er ontstond" een twistgesprek en plotseling trok de man een revolver. Hij vuurde enkele scho ten op de vrouw af. waarop de vrouw luid gillend vluchtte en in een win kel in elkaar zakte. De sergeant, die haar gevolgd was, schoot voor iemand dit kon verhinderen, nogmaals op de vrouw en richtte daarna het wapen op zichzelf. Nader vernemen wij, dat de sergeant zonder bij kennis te zijn gekomen, is overleden. Amsterdams burgervader wordt in de biertjes gezet. Zaterdagmiddag zal mr. Arn. J. d'Ailly, burgemeester van Amsterdam, door de 60 in ons land bestaande bier brouwerijen ,.in de biertjes worden ge zet". Zoals in Engeland al jarenlang een traditie is. zal de eerste burger van de hoofdstad een maal 's jaars met enig ceremonieel vertoon het bier proeven ter (goed-)keuring. Het cen traal brouwerij kantoor te Amsterdam, dat voor deze gelegenheid een aantal versierde boten met uitgebreide be manning in kleurrijke klederdrachten naar de woning van de burgemeester aan de Herengracht zal laten varen, hoopt met deze eerste aanbieding van een vaatje bier een nieuwe traditie te beginnen. Aan de achterzijde van het huis zullen intussen 60 flesjes bier de woning worden binnengebracht (van iedere brouwerij 1 flesje). Geen radio-programma's in nieuwsbladen Het Kamper Nieuwsblad is door de Zwolse rechtbank overeenkomstig de eis van de radio-omroepverenigingen het recht ontzegd radio-programma's in verkorte of onverkorte vorm te pu bliceren. Voor elk verschijnend num mer. waarin programma's vermeld staan, wordt eer. dwangsom opgelegd van duizend gulden. Zoals bekend voeren de omroepver enigingen thans een actie om een ein de te maken aan de publicatie van ra dio-programma's in nieuwsbladen, waarmede zij niet. gelijk met de dag bladpers. een overeenkomst hebben. Deze maand zullen de Fokkerfabrie ken de eerste serie van vijf Gloster Me- teorstraalvliegluigen afleveren. Deze toe stellen zijn bestemd voor de Belgische luchtmacht. Ten Zuiden van Jongdok zijn hevige gevechten gaande MacArthur heeft nieuwe Amerikaanse troepen, die niet uit Japan af komstig zouden zijn, aan het front in Korea ingezet. Direct na de landing zijn zjj een aanval begonnen tegen de van Hadong uit naar het Oosten op rukkende Noord-Koreanen. Hadang, dat gisteren na felle gevechten door de aanstormende rode legers werd veroverd, is een- belangrijk spoorweg- 'i'.cnooppuufc 120 km van ds bevoorrading-draven Poesan. De taalt van de nieuwe troepen is hoofdzakelijk het beschermen van do verdedigingsstel lingen rond Poesan. Ondanks de nog immer aanhoudende 1 druk van de Noordelijken op alle fron- ten blijven de Amerikaanse en Zuid-1 koreaanse troepen him verdedigings- j posities hardnekkig handhaven. Geconcentreerde Noordkoreaanse troepen, die langs de hoofdweg naar j Taegoe probeerden door te dringen, werden zware verliezen toegebracht. Hevige gevechten zijn er op 't ogen. blik gaande in de Oostelijke sector cn wel ten Zuiden van Jongdok. Dc Noordkoreanen werpen hier onophou delijk versterkingen in de strijd. Niet. temin hielden de Amerikaanse verde digingslinies stand. Onkruidbestrijding kwam in het gedrang. Op de Zeeuwse landerijen is het hoogseizoen weer aangebroken. De oogst- u erkzaamheden zijn begonnen en naar het zich Iaat aanzien zal men over het algemeen tevreden kunnen zijn. Van een record-oogst als vorig jaar zal geen sprake zijn, doch dit zal ook wel niemand verwacht hebben. DE VOORUITZICHTEN Alleen het onkruid en dat is niet zo mooi gaf dit jaar een buitenge wone ontwikkeling te zien. Door de weersomstandigheden kon bijv. het dunnen en het eerste keer wieden van de bieten eerst later gebeuren dan wel wenselijk was. zodat de onkruidbestrij ding meer ging kosten dan gewoonlijk het geval is. terwijl men het hier en daar met de beschikbare mensen zelfs niet eens aan kon. Door de regen val in eind Juni/begin Juli is het vlas ook sterk gelegerd, zodat het grootste deel met de hand geplukt moet wor den. Dit heeft weer tot gevolg, dat vele boeren genoodzaakt werden om met de onkruidbestrijding in de bieten, aard appelen. erwten enz. te stoppen voor dat zij er eigenlijk mee gereed waren. KOOLZAAD VALT TEGEN. Het koolzaad dat thans wordt ge maaid, valt tegen. In den beginen wa ren de verwachtingen niet hoog ge spannen omdat de koolzaadaardvlo zich nogal deed gelden, doch later ga ven de planten een flinke ontwikkeling te zien. De hoop op een goede oogst herleefde, doch nu men aan het dor sen gaat. valt het toch nog tegen. De oorzaak hiervan zoekt men in het op treden van een ziekte, het z.g. ..ver slag". De opbrengsten op de Zeeuwse eilanden lopen uiteen van 700 kg tot 2500 kg per ha. en gemiddeld 1500— 1700 kg., hetgeen aan de matige kant is. Vorig jaar kwam men aan een (nor maal) gemiddelde van 2250 kg. Voor het eerst werd hier gewerkt met graanmaaiers. omgebouwd tot zwadmaaiers, werktuigen welke in Amerika reeds vrijvuldig gebruikt worden. De gerst blijkt ook nogal wat ver schillen op te leveren. Op Schouwen en Duiveland en St. Philipsland blijkt 't gewas iets lichter te zijn, waardoor het overeind gebleven is en wat vroe ger rijp is. Bij het dorsen kwam men hier aan opbrengsten van plm. 4000 kg., hetgeen normaal genoemd kan worden. De zware gerst is iets gelegerd en zal daardoor ook wat later rijp zijn. De verwachting is. dat de opbrengst door het legeren wel iets gedrukt zal worden. VOOR DE TARWE GOED Over een paar weken zal de grote tarwe-..slag" beginnen. De vooruitzich ten zijn zeer goed te noemen. Wat ech ter bij een wandeling door de polders opvalt is. dat de Alba meer gelegerd is dan de Staring. Hieruit blijkt dat de Alba slapper stro heeft, doch ook dat de boeren nog steeds onvoldende on derscheid maken tussen de bemesting, van beide rassen. De Staring kan een behoorlijke hoeveelheid stikstof verdra gen. doch de Alba minder. Geeft men echter beide evenveel, dan ziet men dat de Alba omver gaat. De dorsresul- taten zullen de boer uiteindelijk zijn oordeel moeten doen vormen. Mocht de Alba tegenvallen, dan zullen wellicht velen overgaan tot het verbouwen van de Minister, welke een grote belang stelling geniet, door de goede uitkom sten van vorig jaar. MEER BELANGSTELLING VOOR BOLKAFVERZAMELEN. Het blauwmaanzaad laat zeer grote verschillen zien. De vroegst gezaaide percelen staan er redelijk voor. doch de- iets later gezaaide zijn alle beneden normaal. Zij vertonen een korte, onre gelmatige stand. De afrijping kan wel licht nog iets in gunstige zin wijzigen, doch de verwachtingen zijn niet hoog. Voor het verzamelen van het bolkaf werken in Zeeland thans twee propa gandisten van de Ver. Pharmac. fabrie ken. die in zoverre succes hebben, dat de belangstelling voor het verzamelen toeneemt. Verwacht wordt, dat er vol doende bolkaf bijeengebracht zal wor den om de fabriek op volle capaciteit te laten draaien. Het vlas geeft opbrengsten tot tegen 7000 kg. per ha., hetgeen goed te noe men is. De kwaliteit heeft echter wel iets van het legeren geleden. AARDAPPELOOGST KAN MEEVALLEN. Het volksvoedsel. de aardappel, zat het in den beginne niet mee. De plan ten hadden een zeer slechte stand, met uitzondering van enkele percelen waar van het pootgoed in glazen pootaardap- pelbewaarplaatsen bewaard werd. als mede enkele minder voorkomende ras sen als Alpha, en Koopman's blauwe, waarvan het pootgoed gemakkelijk te bewaren is. Het vochtige weer van de laatste tijd heeft echter veel tot de ontwikkeling bijgedragen, zodat nog een goede op brengst verwacht-kan worden. De rassen welke gevoelig zijn voor de aardappelziekte, o a. 't Bintje, heb ben op niet voldoende bespoten perce len nogal wat last gehad van't kwaad in het loof. Behoudens enkele uitzonde ringen -zijn de knollen gelukkig nog vrij van deze ziekte. Zonnig, droog weer zal hard nodig zijn om uitbrei ding van deze ziekte te voorkomen. Voor de keuring zijn dit jaar weinig aardappelen aangegeven, zodat er dit jaar ^jet veel pootgoed uit Zeeland zal komen. Verheugend is. dat op verschillende plaatsen in onze provincie wordt over gegaan tot het bouwen van pootaard- appelbewaarplaatsen met buitenluc'nt- koeling; Op St. Philipsland is men reeds begonnen, terwijl op Tholen de materialen hiervoor worden aange voerd. Verder bestaat hiervoor grote belangstelling op Schouwen-Duiveland en Noord-Beveland. Het pootgoed uit deze bewaarplaatsen zal aan zeer hoge eisen voldoen, zodat dit er zeker toe zal bijdragen, om de verloren afzetge bieden van het Zeeuwse pootgoed te rug te winnen. De suikerbieten beloven veel. Mo- men teel is er voor de tijd van het jaar nog weinig vergelingsziekte opgetre den. Van de zaaiuien kan eveneens zeer goede opbrengst verwacht worden. Eerst stonden zij er niet zo goed voor, doch daarna hebben zij dankbaar ge profiteerd van het voor uien gunstige weer. De oogst van parel- en ziïveruien is reeds begonnen, waarbij de op brengst en kwaliteit goed bleken. In de plant- en pootuien komt plaatselijk wat valse meeldauw voor. hetgeen de op brengst wel wat zal drukken. Zoals de zaken er thans voorstaan, kan dus door elkaar genomen, van een redelijke oogst voor de Zeeuwse boer gesproken worden. Een open vraag blïift vooralsnog hoe de prijzen zich zullen ontwikkelen, want deze zullen uiteindelijk bepalen of de Zeeuwse landbouw dit seizoen goed ..geboerd" zal hebben. De stad Jongdong aan het centrale front, die door Amerikaanse troepen werd ontruimd, is volgens de laatste berichten nog niet door de legers der Noordelijken bezet. Men denkt dat de Noordkoreanen thans de ontruimde steden mijden, daar zij het doelwit van vliegtuigen worden zodra hun troepen binnenrukken. Britse en Amerikaanse vliegtuigen maakten van vliegdekschepen honderd vluchten boven Zuid-West-Korea, waar de Noordelijken de grote omsingelings beweging maken, maar het resultaat was „te verwaarlozen" door gebrek aan goede doelen. KOREA: EEN „BEVOORRADINGSSLAG". Louis Johnson, de Amerikaanse mi nister van Defensie heeft in de Se naatscommissie voor de toewijzingen verklaard, dat het algemeen potentieel van de Amerikaanse strijdkrachten Dij het begin van de Koreaanse oorlog groter was dan ooit na de demobilisa tie van 1945'46. Hij noemde de Koreaanse oorlog een ..bevoorradingsslag" met het gevolg, dat „wij moeilijke problemen en lang zame vooruitgang moeten verwach ten". Versterking van V.N.-strijd- krachten in Korea. Australië, Nieuw-Zeeland en Tur kije zullen landstrijdkrachten ter beschikking stellen van de V.N. voor de actie in Korea. Het Nieuw-Zeelandse contingent zal waarschijnlijk bestaan uit artil lerietroepen. Turkije biedt 4.500 sol daten aan. Het is ook wel zo goed als zeker, dat Engeland landstrijdkrachten naar Korea zal zenden. Het bezoek van Amerikanen aan Europa steeg in 1949 met 22 pet. ten op zichte van 1948. NU EN DAN OPKLARINGEN. Geldig tot Donderdagavond. Wisselende bewolking met nu en dan flinke opklaringen en bijna overal droog weer. Zwakke tot matige wind uit uiteenlopende richtingen en onge veer dezelfde temperatuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1