PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Koning Leopold misschien Vrijdag naar Brussel Zeeuwen worden op tuberculose onderzocht STALIN ZOND ANTWOORD OP BOODSCHAP VAN NEHROE TREIN GREEP AUTOBUS OP OVERWEG BIJ VUGHT 0E BILT Défilé en demonstraties aangekondigd Balans van het Englandspiel Ontploffing in smederij eist één dode. Binnenkort ook actie tegen Ceram? In September begint massaal bevolkingsonderzoek VOORSPELT 193e Jaargang - No. 168 Dagblad, uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie: F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred.: G. Ballintijn. PI. verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week; f 3.90 p. kw.; fr. p. P- f 4-35 per kw. Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 19 Juli 1950 ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct. per mm. Minimum p. advertentie f 2.50. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regelsi van 1—5 regels f 1.—. iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bnr Vlissingen Walstr. 58—60. tel. 2355. 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160): M'burg Londense Kaai 29. tel. 2077 en 2924; Goes: L. Vorststr. C3, tel. 2475 (b.g.g 22281; Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12. tel. 102; Terneuzen: Bro uwerijstr. 2; Zierikzee: N. Bogardstr. C 1 tel. 28 Nog steeds rumoerige debatten in het parlement. In Brussel wordt rekening gehouden met de mogelijkheid, dut koning Leopold Vrydag a.s., op de Belgische nationale feestdag, naar de hoofd stad zal terugkeren. Voor deze dag is op het plein voor het koninklijk paleis een militair défilé aangekondigd, dat 's middags om drie uur zal beginnen. Sommigen verwachten, dat de koning Vrydag, vergezeld van zijn zoon en zyn dochter, naar het paleis zal gaan en daar het militair défilé zal bijwonen. Anderen menen te weten, dat de tocht van het vliegveld te Meisbroek naar het paleis van Laken zal gaan, waarbij zodanige maatregelen getrof fen zouden worden, dat wel sympa thiebetogingen, doch geen tegenbeto gingen mogelijk zijn. Officieel wordt het diepste stilzwij gen bewaard. Vast staat slechts, dat de Koning zich onmiddellijk na zijn te rugkeer via de radio tot het land zal richten en dat het kabinet Duvieusart terstond zal aftreden. Het wachten is voorlopig op de be slissing van de Verenigde Kamers, om de wet in te trekken, die de Koning het regeren onmogelijk maakt. On danks de obstructie van de oppositie Het is vanzelfsprekend voor ons blad een grote voldoening geweest, dat de vele artikelen, die wij in 1948 en 1949 gewijd hebben aan het Eng landspiel en de verklaring van wat daarin raadselachtig was, volledig bevestigd zyn door het zeer omvang rijke rapport van de Parlementaire Enquêtecommissie en dat daartegen over de publicaties, die zoveel ge rucht maakten (omdat zij uitgingen van de verraadstheorie onjuist zijn gebleken. Noch de brochure van der Starp, noch de publicaties van ma joor de Graaf zyn thans nog houd baar. Het spreekt echter vanzelf, dat de beoordeling van het thans versche nen rapport zich -niet mag bepalen tot deze blote constatering. Ieder die de lijvige boekdelen in handen krijgt, welke op het Eng landspiel betrekking hebben en het rapport der Parlementaire Enquête commissie bevatten, zal onmiddellijk tot een tweeledige conclusie kunnen komen. Ten eerste, dat de Commis sie haar werk niet gemakkelyk heeft opgevat, maar haar taak zeer frondig heeft verricht. Ten tweede, at deze boekdelen lectuur vormen, die uitermate belangwekkend en boeiend is. Betekent 't commission- nair worden van een opdracht veei- al, dat een kwestie op de lange baan wordt geschoven en dat er na eeuwig wachten een onleesbaar rapport on der de drukpers vandaan komt, hier is het tegendeel het geval en een woord van hulde aan de Commissie mag reeds hierom niet achterwege blijven. Er is echter meer. De Commissie heeft namelijk met 'n bewonderens waardige objectiviteit gerapporteerd. Verscheidene figuren, die in Londen zeer hoge functies vervulden en thans met ere bekleed zijn, blijken niette min een houding aan den dag te heb ben gelegd, die bittere critiek uitlokt. Wij zullen er hier niet te diep op ingaan; onze citaten, uit het rapport hebben een duidelijke taal gesproken. Maar menigeen, die in Nederland na de oorlog, dikwijls om futiliteiten, ,.last gehad heeft, zal tot de slot som komen, dat het met de recht vaardigheid na de oorlog merkwaar dig gesteld is geweest. Er heerste by een aantal Londense grootheden n mentaliteit, die allerminst strook te met de noodtoestand, die in Ne derland zelf heerste. In Zeeland heeft men van zelf sprekend een bizondere belangstel ling voor de zaalc-Dourlein. Dat men een man als deze heldhaftige Zeeuw nog steeds op een volkomen verdien de onderscheiding laat wachten, al leen omdat hij geen kruit geroken heeft, doet wel zeer merkwaardig aan, dat ir.cn hem in Londen als een verrader behandelde en daar later waardigfr.n0VCr Stelde' nog merk' Trouwens: het rapport der Com- HiiaUn f Vele van dereelijke con- derd Ikl opaköSn.menle:een Vel'W0I> vInC5eSonettaU^„"T/if&etn H,kt bevrediging! Het wekt voldoening, dat de slotcon clusie kon luiden, dat er fouten zijn gemaakt, maar dat er van geen op zet en van geen verraad sprake is geweest Fouten kunnen altijd ver ontschuldigd worden en de fouten waarvan hier sprake was, zijn ge maakt onder de moeilijkst denkbare omstandigheden. Men vereete nim- mer dat de Nederlandse referinïTn Londen, die overigens zelve age minst zonder fouten was, bij het in richten van haar ambtelijk apparaat zeer zeker geen ruime keuze had De Nederlanders, die in Londen iets kwa™en er snel vooruit. Dit heeft vanzelfsprekend het ma- wordt deze beslissing uiterlijk Donder dag verwacht. In koningsgezinde kringen wordt verzekerd, dat de Koning zijn raad plegingen voor de vorming van een nieuwe regering in zeer verzoenende geest zou willen voeren. Er leeft aan deze zijde een sprank van hoop, dat de liberalen bereid zouden zijn aan een nieuwe regeringscoalitie deel te ne men, doch het wordt als hoogst waar schijnlijk beschouwd, dat de huidige katholieke regering zal worden gepro longeerd. PROTESTDEMONSTRATIES. De tegenstanders van Koning Leo- pold blyven evenwel aankondigen, dat z'ü de terugkomst van de vorst zullen begeleiden met protestdemon straties. Het bureau van de socialistische par tij heeft in een oproep tot de bevol king de veronderstelling uitgesproken dat de Koning Vrijdag zal terugkeren en dat de regering de mogelijkheid zou overwegen de troepen te doen defile ren voorbij „Leopold van Saksen Co- burg Gotha". De socialistische oproep gaat verder; „Indien deze provocatie plaats vindt zal daarop met een massa manifestatie worden gereageerd. Met de kreet „leve het Belgische leger. Weg met Leopold" zullen de vrije Belgische burgers met wier wil de cle- ricale partij geen rekening wil hou den. bijeenkomen in de aan het ko ninklijk paleis grenzende straten en pleinen. Zij zullen geen nodeloos ge weld plegen, doch geen macht ter we reld zal hen beletten op vaderlands lievende wijze te protesteren tegen de C.V.P. en haar koninklijke gunsteling". Het partijbestuur heeft al zijn volge lingen opgeroepen zich ,.in staat van alarm" te houden. OPGEWONDEN TONELEN. De zitting van de verenigde Kamers verliep gisteren opnieuw in een ge spannen atmosfeer. Er ontstonden op gewonden discussies, waarbij op een gegeven moment de socialistische oud minister Rolin onder daverende toe juichingen van de linkerzijde uitte: ..Indien de Koning strijd verkiest dan zal hij strijd hebben". Rolin beschuldigde de koning ervan een dubbel spel te hebben gespeeld en daardoor te zijn geworden tot een „ge devalueerde. gewonde en ongeneeslijke koning". Onder luide protesten der rechterzijde vroeg Rolin zich af hoe Londen en Parijs zouden reageren, in dien de koning het voornemen te ken nen gaf daar een officieel bezoek te willen brengen. Sabotage op Britse torpedobootjager De Britse admiraliteit deelt mede, dat te Rosyth in Schotland „onver wachte mechanische moeilijkheden" zyn voorgevallen aan boord van de torpedobootjager „Cavendish" dat de mogelijkheid van sabotage niet uitgesloten is. ^«riib®langrÜ£ste echter en het be- YI. schenkende in 't rapport Is:..-.G?e,n verraad! Geen misdaad! Dit zal de nabestaanden der slacht- trnocf^ van het Englandspiel tot trekk«n- Ook al blijft het r piel een wel zeer tra- Rand pisode uit de tweede Wereld- „Chinese volksregering moet tot Veiligheidsraad worden toegelaten". Op de fronten in Korea is thans een korte adempauze Ingetreden, die beide partyen gebruiken voor aanvoer van versterkingen. Te Taco ma in Washington zijn eenheden van de tweede Amerikaanse infanteriedivisie met volledige strijduitrusting aan boord van transportschepen gegaan, die naar het strijdtoneel vertrekken. Inmiddels is gebleken, dat van een vreedzame regeling van het con flict op Korea voorlopig niet veel zal komen, zolang de toelating van communistisch China tot de Veiligheidsraad een struikelblok blyft. Stalin heeft volgens het officiële Russische persbureau Tass als volgt geantwoord op de boodschap van Pandit Nehroe, waarin een beroep werd gedaan op zijn medewerking ter oplossing van het Koreaanse ge schil: „Ik ver-welkom Uw vreedzaam ini tiatief. Ik deel ten volle Uw stand punt met betrekking tot de noodzaak ener vreedzame regeling van de Ko reaanse kwestie door de Veiligheids raad met verplichte deelneming van de vertegenwoordigers der vijf grote mogendheden, met inbegrip van de Chinese volksregering. Ik geloof, dat het voor een spoe dige regeling van de Koreaanse kwestie noodzakelijk is de vertegen woordigers van het Koreaanse volk in de Veiligheidsraad te horen." Nehroe heeft Stalin geantwoord, hy zeer dankbaar was voor deze h.' .'uschap. Hij verklaarde onmiddel lijk stappen te zullen ondernemen bij de andere betrokken regeringen. Volgens de correspondent van de „New York Times" te Washington hebben de V.S. een nota voor Pandit Nehroe opgesteld, waarin zy zeggen, vrede in Korea te wensen, doch niet bereid te zijn communistisch China in de V.N. toe te laten om deze kwestie te Lake Success te bespre ken. DUIKBOTEN. In een van Mac Arthur's commu niques is bekend gemaakt, dat ter hoogte van de Koreaanse kust drie niet-geïdentificeerde duikboten zijn waargenomen. Vermoed wordt, dat door Noord-Koreanen bemande Rus sische duikboten weldra in actie zul len komen. Volgens het Noordkoreaanse Smid laste (zonder het te weten) stalen buis met trotyl. In een smederij te Nederweert is gis teren een ernstig ongeluk gebeurd, waarbij de 39-jarige M. J. is gedood. In de smederij was men bezig met het electrisch lassen van een staaf. De smid zelf hanteerde het lasapparaat en de knecht. M. J„ hield de stalen buis vast. Op een gegeven moment begon het ijzer te sissen. De smid gooide het las apparaat weg cn rende naar buiten, gevolgd door de wachtende cliënt en de knecht. Deze laatste kon echter niet vlug genoeg wegkomen. Er volgde een zware ontploffing, die een grote rava ge in de smederij te weeg bracht. Na de ontploffing trof men de knecht zwaar gewond aan. Onmiddel lijk werd het slachtoffer naar een zie kenhuis vervoerd, waar hij. kort na aankomst, overleed. Achteraf is geble ken. dat de stalen buis, die reeds ge ruime tijd in de opslagplaats van de smidse lag, trotyl bevatte. hoofdkwartier zijn tot Maandag; 1500 Amerikanen aan de Koem gedood en 100 gevangen genomen. Een woordvoerder van Mac Arthur noem de dit bericht „een product van de fantasie." In Washington, zo verneemt Reu ter, beschikt men over inlichtingen, dat in één der Noordkoreaanse een heden Russische raadgevers werken. Nederland telde op 1 Juni 10.091.226 inwoners. Op 1 Juni jl. bedroeg het aantal in woners van ons land 10.091.226, aldus het statistisch bulletin van het Cen traal Bureau voor de Statistiek. Schout by nacht I. W. Reynierse heeft in tegenwoordigheid van alle com manderende marine-officieren uit het land tc Den Heider het commando over de zeemacht Nederland overgedragen aan vicc-admiraal J. J. L. Wiliinge. Dit gebeurde aan boord van H. M. wachtschip „Neptunus". Vice-admiraal Wiliinge met achter hem schout bij nacht Reynierse, bij het betreden van het wachtschip „Neptunus." In Djakarta verwacht men, dat In het kader van de operaties tegen de Zuid-Molukken, binnenkort ook een actie tegen Ceram, evenals tegen de andere eilanden rondom Ambon zal worden ingezet. De actie staat on der leiding van overste Slamet Riyadi. Het aantal opererende troe pen wordt geheim gehouden. Waar nemers zijn van mening, dat de actie voorlopig tot doel heeft: isolering van het eiland Ambon door bezetting van alle omliggende eilanden. Onbevestigde berichten maken reeds melding van landingen op Saparoea, Naar verluidt zal de voorgenomen vre desmissie van particulieren naar Am- bon waarschijnlijk niet meer vertrek ken. STANDPUNT VAN REGERING DER R.I.S. De regering der R.I.S. ontkent, dat de .opstand ep Ambon iets zou hebben uit te staan met het zelfbeschikkings recht. aangezien het volk van Ambon er in het geheel niet om vraagt om buiten de R.I.S. te treden. Integendeel, zegt zij. wanneer de voormalige leden van het K.NJ.L. die volgens de re gering van de R.I.S. geheel Ambon terroriseren zullen zijn uitgescha keld. zal blijken, dat de Ambonese be volking opgelucht en blij weer in het verband der R.I.S. zal treden. Nederlandse oorlogsschepen naar Engelse havens. Zowel de kanonneerboot „Flores" als de mijnenlegger „Willem van der Zwaan" zullen Vrydag, in het kader van een oefentocht die de beide sche pen thans maken op de Noordzee en in het Kanaal, een niet-officieel bezoek brengen aan een Britse haven. De „Flores" gaat naar Falmouth in Corn wall en de „Willem van der Zwaan" gaat naar Eastbourne bezuiden Lon den. Beide bezoeken zullen drie dagen duren. Antwerpse politie pakte „Nazi's" op. Maandag werd de politie te Ant werpen gewaarschuwd, dat enkele mannen aan de haven rondzwierven, die de Hitler-groet brachten. De politie toog op onderzoek uit. wist de man nen op te sporen en rekende hen in. Tijdens het verhoor bleek echter, dat de „Nazi's" niet echt waren. Het waren Belgen, die de rol van Gestapo-agent moesten spelen tijdens opnamen voor een film. Ouden van Dagen: schaf onderhoudsplicht af. Het hoofdbestuur van de Neder landse Bond van Ouden van Dagen heeft aan de Tweede Kamer een adres toegezonden, waarin er op wordt aangedrongen de onderhouds plicht af te schaffen. Het bestuur be toogt, dat de onderhoudsplicht meer malen verwijdering brengt tussen ouders en kinderen. Uitkering van de 5 aan Rijkspersoneel. Het lag aanvankelijk in de bedoel, j de voorlopige kwartaalsgewijze rege ling in zake de uitkering van 5 van de wedde of het loon aan een deel van het rijkspersoneel met ingang van 1 Juli te vervangen door een definitieve regeling. Nu deze definitieve regeling echter eerst tegen 1 Januari 1951 is te verwachten, heeft de ministerraad be sloten, dat voor het tweede halfjaar van-1950 met de kwartaalsgewijze uit keringen zal worden voortgegaan op basis van de regeling voor het tweede kwartaal van dit jaar. Het ligt in de bedoeling in deze definitieve voorzie ning ook de z.g. Joekes-gulden te be trekken. Pleegde Braziliaanse spil zelfmoord? STEMMING IN RIO ONDER NUL. Maandagavond werd overal in Rio gezegd dat de Braziliaanse spil Da- nilo zelfmoord had gepleegd wegens de nederlaag van zyn land in de fina le van het tournooi om de wereldbe ker. Deze geruchten werden echter niet bevestigd. Braziliaanse zakenmensen ver klaarden dat ze nog nooit zo'n slech te Maandag hadden meegemaakt. Eigenlijk stond het hele zakenleven stil. Daarentegen maken berichten uit Montevideo melding van een uitbun dige jubelstemming, die daar nog altijd heerst sinds de overwinning van de Uruguese ploeg bekend werd. De Maandag werd tot feestdag ver klaard. In handel en industrie zyn de salarissen der employe's voor deze gelegenheid verdubbeld, en soms zelfs verdriedubbeld, omdat ieder In de vreugde zal kunnen delen. De feestelijkheden hebben echter ook slachtoffers geëist, want in de nacht van Maandag op Dinsdag zijn tijdens de viering van de zege ver schillende Uruguezen om het leven gekomen. Buschauffeur door flikkeriichtinstallatie gereden drie ernstig gewonden. Om even half drie gistermiddag Is een Dieseltrein uit de richting Til burg op de onbewaakte doch van flikkerlichtinstallatie voorziene over weg by Vught op een autobus gereden. De trein ontspoorde over zyn ge hele lengte. De bus werd ongeveer dertig meter meegesleurd. Toen de trein de autobus ramde was het voertuig voor twee derde de overweg over. Het achterstuk van de bus werd er afgereten, het voorstuk maakte een slag van 180 graden en kwam tegen de flikkerlichtinstal- latie aan de overzyde van de overweg terecht. De chauffeur, de 47-jarige G. van H. uit 's-Hertogenbosch. de 32-jarige M. B. uit Amsterdam, passagiere van de bus en de 29-jarige J. de L. uit Breda werden ernstig1 gewond. Zij werden allen overgebracht naar het Groot Ziekenhuis te 's-Hertogenbosch. De wagenvoerder van de Dieseltrein, Derde t.b.c.-arts voor Zeeland benoemd. Naar w\j vernemen wordt begin September a.s. in Zeeland een begin gemaakt met een massaal onderzoek der bevolking op tuberculose-ver- schynsélen. Alle inwoners van zes jaar en ouder zullen in de gelegenheid worden gesteld éénmaal per twee jaar een röntgenfoto van zich te laten maken, waardoor by aanwezigheid van ziekteverschijnselen onmiddellijk kan worden ingegrepen en erger kan worden voorkomen. Het behoeft geen betoog, dat dit onderzoek aan de volksgezondheid zeer ten goede zal komen. De geneeskundig inspecteur voor de volksgezondheid, de heer J. R. v. d. Borgh te Middelburg, die wij bereid vonden een toelichting te geven op de plannen, deelde ons mede, dat in verband hiermede een derde t.b.c.-arts voor Zeeland is benoemd. Toen Robert Koch in 1882 wist aan te tonen, dat de gevreesde „te ring" verwekt werd door de tuber kelbacil, daarmee bewijzend, dat tu berculose een infectieziekte is, begon de hevige en steeds meer in kracht toenemende strijd van de wetenschap tegen deze bedreiging van de volks gezondheid. Geleidelijk werden meer overwinningen behaald; in het begin van deze eeuw werden de eerste sa natoria gesticht en in de twintiger jaren verwierven de consultatiebu- reaux zich een vaste plaats in ste den en dorpen. Resultaten bleven niet uit: vóór de oorlog was het sterfte- cyfer ten gevolge van t.b.c. zeer laag. Helaas verdubbelde het in de bezet tingsjaren, maar thans heeft het weer een peil bereikt, dat nog ligt beneden dat van vóór de oorlog. Het jaarlyks geconstateerde aan tal nieuwe gevallen van lijders be draagt echter mi bijna het dubbele van toen. In Zeeland werden vorig jaar 412 nieuwe gevallen geconsta teerd (15.52 per 10.000 inwoners), in ons gehele land in 1949 17.461. Dit betrof evenwel alleen patiënten, die men op de consultatiebureaus kent; de werkelijke aantallen liggen dus nog hoger. ALLE LIJDERS MOETEN BEKEND ZIJN Het is van uitermate groot belang, dat alle t.b.c.-Iijders bekend zijn op deze bureaux, ook zy, die daar nim mer komen, omdat alleen dan de me dici tot een geslaagde opsporing van de besmettende bronnen kunnen ko men. De taak van de consultatiebu- reaux is niet alleen het onderzoek van patiënten, maar eveneens van lie den, die met een t.b.c.-iyder in con tact zyn geweest en dus de kans lo pen besmet te zyn. Een der voornaamste oorzaken van de toeneming van het aantal nieuwe t.b.c.-gevallen is het feit, dat talryke patiënten rondlopen, die zelf niet we ten, dat zij ziek zijn en dus een ge vaar vormen voor hun omgeving. Om deze op te sporen wordt thans over gegaan tot het bevolkingsonderzoek. Het laatste jaar is daarmee ook in andere streken van ons land al een begin gemaakt, zoals in Delft, Over ijssel en Noord-Brabant. In Zeeland gaat het onderzoek uit van de Provinciale Zeeuwse Vereni ging tot Bestryding van Tuberculose, die hiervoor een aparte commissie in het leven heeft geroepen, waarin de drie Kruisverenigingen en diver se andere instanties vertegenwoor digd z^n. Men werkt samen met de Ned. Centrale Vereniging tot Be strijding van Tuberculose: het Bu reau Bevolkingsonderzoek stelt een transportabel toestel ter beschikking, waarmede foto's gemaakt kunnen worden met een snelheid van twee per minuut. Het is voor dit onderzoek niet no dig, dat men zich ontkleedt; de he ren zullen alleen hun jas en vest af moeten doen. Van een verschijnings plicht is geen sprake; ieder is vrij te komen of weg te blijven, maar goede resultaten worden toch pas verkre gen, wanneer bijna 10090 van de be volking zich aan de keuring onder werpt. Opgeroepen zullen worden al len van zes jaar en ouder, dus ook de oudjes van 80 en 90 jaar. de heer K. uit Nijmegen, kon, na verbonden te zijn, naar huis gaan. MET 90 KM. VAART. De chauffeur van de lijn-autobus der B.B.A. is de onbewaakte over- weg gepasseerd ondanks het feit dat de ter plaatse aanwezige flikker lichtinstallatie de nadering van een trein aankondigde. De wagenvoerder van de trein heeft nog alle midde len aangewend om de met een snel heid van circa negentig kilometer per uur voortrazende trein tot stil stand te brengen, maar een botsing was onvermydelijk. Het Dieselelectri- sche vijfwagenstel ontspoorde met alle assen. VERSPERRING DUURT 24 UUR. Van de zijde der N.S. legt men er de nadruk op dat de flikkerlichtin stallatie die de autobus moest waar schuwen, in orde was: het apparaat werkt ook thans nog. De versperring van het baanvak duurt, volgens de N.S. minstens 24 uur. Het treinverkeer Den Bosch Tilburg wordt nu via Boxtel onder houden. P.T.T. gaat zelf woningen bouwen. In verband met de bouw van een nieuw radio-ontvangststation door 't staatsbedrijf der P.T.T. in de Hor stermeerpolder bij Nederhorst den Berg, zal het personeel van Noord- wijk naar het Gooi worden overge plaatst. Aangezien dit personeel lie ver niét in de polder wil wonen en in de Gooise gemeenten geen woonruim te kon worden gevonden, heeft de P.T.T. besloten zelf woningen te gaan bouwen. Aan de gemeente Bussum is verzocht grond te mogen kopen voor de bouw van 21 woningen. (Vervolg pagina 2). teren. VRIJ VEEL BEWOLKING. Weersverwachting, geldig tot van avond. Over het algemeen vrij veel bewol king, maar overwegend droog weer. Meest matige Zuidwestelijke wind. Ongeveer dezelfde temperatuur als gis-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1