KAPPIE en de Stad oan loooi Gouddorst Oceaanstomer in zakformaat naar Zeeuwse wateren LEZERS SCHRIJVEN BELGIE EERT GEVALLENEN VAN STRIJD IN DE ARDENNEN KLANKEN uit 0e AETHER PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 18 JULI 1950 Monument van Batenaken werd Zaterdag ingewijd. (Van onze correspondent) BRUSSEL, Juli. Geleidelijk aan herstellen zich de Ardennen. Zeker naar het uiteriyk. Nieuwe aanplant vervangt de verwoestingen, die artil lerie-vuur en bombardementen uit de lucht in de bossen hadden aangericht. De wrakken van tanks z\jn uit het heuvelachtig weideland verwijderd. Dc hotelnüverheid is echter nog ver ten achter bij vóór de oorlog. De Belgen zoeken het in den vreemde; de Nederlanders, vóór dc oorlog de voornaamste clientèle, zyn nog niet teruggekomen. Die er terugkeerden, in Laroche of Rochefort, vonden een stadsbeeld, dat meestal sterk afwijkt van wat ze in hun herinnering bewaarden. den gebruikt in afwachting van defi nitieve wederopbouw. Tc midden van vernieuwde dorpen getuigen eenvou dige monumenten van leed. dat langer blijft In Bande. Trois-Pont.s, Wanne, Stavelot, om maar enkele voorbeelden te noemen, hebben dc Duitsers in hun laatste stuiptrekking mannen, vrqu- wen en kinderen redeloos vermoord. Zij zJin gevallen naast tienduizenden Amerikanen. Over het land der Ardennen is het offensief-von Runstedt getrokken. Op 16 December 1944 werd het ontketend op 25 Januari was de actie geëindigd In die zes weken hebben vuur en zwaard bittere koude (soms tot 20 graden onder nul, honger, dood en verderf de jongens van overzee en de bevolking van het harde Ardenner land tot één lotsgemeenschap gemaakt. De heldenmoed en de tegenwoordig heid van geest lag gelijdeljjk verdeeld over geüniformeerden en burgerbe volking. Was het niet een Belgische vrpuw, die het offensief tot staan bracht te Selles, tien kilometer slechts van Dinant. waar de Duitse opmars het dichtst de flaas wist te naderen? Aan het kruispunt te Celles had Marthe Monique haar restaurant. In de ochtend van 24 December 1944 werd ze er wakker door een ontploffing. Een Duitse tank. top van de speer punt. die naar de Maas werd gedre ven was op een landmijn gelopen. De staf van de colonne drong de herberg binnen en vroeg opheldering omtrent de wegen naar Dinant. Met grote te genwoordigheid van geest zei Marthe Monique toen, dat ze allemaal onder mijnd waren. De Duitsers durfden niet verder oprukken, ze wachtten het dag licht af, maar dat bracht hun de ver nietiging door de Amerikaanse lucht macht. Ondertussen lag er tussen Cel les en Dinant geen enkele mijn! Op vele plaatsen in de Ardennen spreken bouwvallen nog van de strijd; of noodwoningen die nog steeds wor- Perzië antwoordt: wij doen wat wij willen Perzië heeft geantwoord op de Rus sische klacht, dat van Amerikaanse zijde olie-exploiraties worden verricht aan de Russisch-Perzische grens. In een verklaring wordt gezegd, dat de Perzen vrij zijn te doen wat zij verkie zen op welke plaats ook van hun natio naal grondgebied. Toegegeven wordt, dat hulp van Amerikaanse technici is ingeroepen voor olieboringen. doch ontkend wordt, dat het hier militaire activiteit betreft, nadelig voor de Rus sische veiligheid. De Haagse gewichthefploeg. waarin om. Bram Charité Uitkomt, heeft Zater dag van het Antwerpse team gewonnen. De Nederlanders wonner. alle vijf de par tijen. Het fijnste van het fijnste is onze gerookte paling, vet en mals. Iedere dag ver se aanvoer, aan billijke prij zen. Ziet etalage. Woltering-Verburg Kerkstraat 5, Telef. 2614. Laat U niet misleiden, door iemand die zich uit geeft, een zoon van mij te zjjn en horloges en klokken tracht te verkopen. Al wat hij beweert is van A tot Z ONWAAR. W. J. CAMPER, Korte Delft 1, Middelburg. AGENT GEVRAAGD voor de verkoop van rubber artikelen. Zij. die goed Inge voerd zijn in bazars, speel goedzaken, enz., genieten de voorkeur. Brieven no. 535, Bur. P.Z.C., Middelburg. Drogistery Schulte Thieme in het Huis met de Roode Pilaren te Middelburg vraagt een winkeljuffrouw. Gevraagd Ie klas handzetter, In staat zelfstandig smaak vol zetwerk te vervaardigen Drukkerij G. W. DEN BOER, Londense Kaal 29, Middelburg. Holl. fam., wonend onm. nabijheid Londen, zoekt per 1 Sept NET MEISJE voor hulp in huish. Br. met ref. J- ZUIDEVELD, Lu- meystraat 75, den Haag. HOTEL „TIVOLI" Goe* vraagt voor directe in. diensttreding bekwaam Hotel-Café-Rest.- KELLNER. Jaarbetrekking. „NUTS". Op Zondag 16 Juli werd het monu ment Ingewijd, dat België heeft onge richt ter herinnering aan de Amerika nen. die in de strijd in de Ardennen het leven hebben gegeven. Het is op gericht op de heuvel van Mardassen. bij Bastienaken, waar de omsingelde 101ste Amerikaanse divisie onder ge neraal Anthony MacAuliffe. weken lang een heldhaftige verdediging heeft gevoerd, die er bijzonder toe heeft bij gedragen de stootkracht te ontnemen aan de ten Noorden en ten Zuiden verder opgerukte Duitse gepantserde strijdkrachten. MacAuliffe schonk de Tweede Wereldoorlog zijn „mot de Cambronne". Want zoals Napoleons generaal een verzoek zich over te ge ven met „Merde!" heeft beantwoord, zo luidde MacAuliffe's antwoord op een overeenkomstige Duitse els niet anders dan „nuts!" Die 101ste divisie bestond voorna melijk uit parachutisten, die al in Ita lië, Normandië en Nederland hadden gevochten. Ze werd versterkt met de bewakingsmanschappen van een kamp krijgsgevangenen, die, dappere vech ters. vroegen of ze bij de 101ste divi sie mochten worden ingelijfd en sedert door hun kameraden de „bastaarden van Bastogne" werden genoemd. Hun eenheid staat gegrift in de wan den van de overdekte zuilengang van het monument, dat opgebouwd is in de vorm van een Amerikaanse ster met vijf punten, elk ter lengte van 31 me ter. 41. Kappie en de maat holden de grot uit, en kwamen voor In de kuil terecht, waar het touw hing. De maat bedacht zich geen mo ment. Hü liep voorop, en hjj sprong dan ook het eerste het touw in, zonder zich om Kappie te bekomme ren. Die was dan ook te Iaat. De drom ne gers kwam vlak ach ter hem aan de grot uit, en tot Kappie's verbazing zag hij, dat een aantal ervan de grote ivoren olifant op hun schouders droegen. Eén der ne gers zag er anders uit dan de andere, en Kappie begreep, dat het een hoofdman was. Die hoofdman nu kwam op Kappie af, liet zich vóór hem op de grond vallen en boog zjjn hoofd tot op de grond. „Wat zal dat beduiden!" dacht Kappie onge rust. Hij zag, dat de andere negers het voor- beeld van de hoofdman volgden, en precies het zelfde deden. „Oekiboenki-komkompan!" murmelden ze in koor. steeds weer opnieuw. „Wat bedoelen ze!" vroeg Kappie zich af. „Ik hoor duidelijk het woord „pan"! En wat willen ze met die olifant? Ze doen niet, alsof ze me in een pan willen stoppen... het tegendeel... ze buigen als knipmessen voor me, alsof ik een opperhoofd ben! Als ze kwaad wilden zouden ze toch anders doen... ik ben een boon, als ik er iets van snap... het is me ja, wat!" VOETBAL Aanbiedingen aan D.O.S.-spelers Er zijn onderhandelingen gaande om de DOS-spelers L. J. van de Bo- gert. H. Temming, G. Krommert en H. Visser te Utrecht naar Franse clubs te krijgen. Van de Bogert en Visser hebben een Ranbod ontvangen om een contract voor twee jaar te te kenen met een handgeld van 30.000 gulden en een maandsalaris van 250 gulden. TENNIS Mooi resultaat van Linclc in Ierland. Te Dublin werden de Ierse tennis kampioenschappen gehouden waaraan ook door onze landgenoot Linck werd deelgenomen. In de finale van het he rendubbelspel werd hij met zijn part ner de Zuidafrikaan Lurie met 6—2 57 79 6—4 20—22 geslagen door het Ierse paar Hackett en Murphy. In de halve finale van het herenenkelspel werd Linck met 7—5 6—3 6—2 uitge schakeld door de Zuidafrikaan Brooke. Nel Hermsen in derde ronde van Beerschot-tournooi. In de tweede ronde van het dames dubbelspel van het Beerschot-tournooi te Antwerpen sloegen Nel Hermsen en mej. Butler (Gr, Br.) de Belgische da mes mevr. Prieur en mej. Rhuye met 6—2. WIELRENNEN Nederlandse amateurs in Belgische étappen-wedstrijd. Op 21. 22 en 23 Juli a,s. wordt in België, met Brussel als startplaats een drie étappenwedstryd gehouden voor amateurs. Van Nederlandse zijde zullen deel nemen: Van Beenen (Amsterdam), Wittevecn (Amsterdam), Snijders (Halfweg). Dekkers (Eindhoven), Brinkman (Rotterdam) en Piet Peters (Haarlem). De sportcommissie van de N.W.U. heeft de eerste vier renners, die aangewezen zijn voor de ploeg voor de wereldkampioenschappen, dis pensatie verleend om in deze wed strijd te kunnen starten. Er zullen amateurs deelnemen uit Frankrijk. Luxemburg. Nederland en België. Amsterdamse Beurs 14 Juli 17 Juli GA VAREN MET DE VAN DER STENG! Een vacantie-attractie voor abonné's der P.Z.C, Van Dinsdag I tot en met Donderdag 10 Augustus zal het be llende contactvaartulg „Van der Steng" van het Alg. Ned. Comité „Onze Marine" in Zeeland vertoeven en voor abonné's der Provinciale Zeeuwse Courant en hun eventuele gasten te gen speciale tarieven vacantie tochten maken over de Zeeuw se wateren. Om aan deze tochten een buitengewoon attractief en instructief karakter te geven zullen er met elke tocht slechts 80 d 120 passagiers kunnen mee' gaan, terwijl de Van der Steng oceaanstomer in zakformaat! er 250 kan bergen. Iedere deelnemer zal dus ruimte in overvloed Jiebben en zich volkomen vrtf over het schip met zijn drie dekken kunnen bewegen. Nergens, noch in de machinekamer, noch op de commandobrug of de stuurhutnoch in de radiocabine hangt op deze tochten het beruchte bordje Verboden Toegang Be bedoeling is en w\j nemen aan, dat dit de grootste attractie is dat ieder, die zulks wenst, in de gelegenheid wordt gesteld de Van der Steng eens even zelf te besturen, dat men desgewenst radiotelefonisch zal kunnen spreken met relaties aan de wal of met binnen- en buitenlandse sche pen, dat men het kompas zal Jcunnen bedienen, de snelheid van het schip zal kunnen bepalen, b\j goed weer roei- en zcildemonstraties met de sloe pen zal kunnen meemaken en wellicht zelfs een „echte" redding, kortom, dat men de „Van der Steng" zal leren kennen en zelf zal kunnen varen De prijzen De dagtochten zullen duren van O tot 18 uur. De speciale prys voor abonné's van ons blad en bun gasten bedraagt 7.50 voor volwassenen en 5.voor kinderen tot en met 14 jaar. In deze prys Is Inbegrepen een goede Hollandse koffie maaltijd. Bovendien kunnen halve dagtochten worden gemaakt, van 8-12 en van 13-17 uur. De prijs hiervan bedraagt (zonder kof fiemaaltijd) 3.voor volwassenen en 2.voor kinderen. Hei programma Het programma luidt wijzigingen naar behoef te voorbehouden als vólgt: Zierikzee 1 Augustus: Dagtocht. 2 Augustus: Halve dagtochten. Goes 8 Augustus: Dagtocht. it Augustus: Halve dagtochten. Vlissingen 5 Augustus: Halve dagtochten. 6 Augustus: Dagtocht. 7 Augustus: Halve dagtochten. 8 Augustus: Dagtocht. Breskens 9 Augustus: Halve dagtochten. 10 Augustus: Dagtocht. In verband met het beperkte aantal £eeLnemers raden w|| aan, dat men zich zo spoedig mogeiyk, doch In ieder geval vóór 22 Juli opgeeft by onze bureaux te Middelburg, Vllssln gen, Zierikzee, Goes of Oostburg met mededeling of men een dag- dan wel een halve dagtocht wenst. Wie het eerst komt, maalt ook het eerst. Aan de hand van deze opgaven zal worden vastgesteld, hoe veel hele of halve tochten worden gemaakt. GA VAREN MET DE VAN DER STENG! Nederland 1948 (3%) 100% 100% dito 1947 (3%) 3 98% 98% dito 1637 3 «7% 97 Dollar-lening 1047 3 95 96 Investeringseert. 3 90',6 98% Nederland 1962—64 903 4 Nederland 1962—64 99% 99% Spaarc. a f 100 2% 100% 100% Indië 1937 A 3 94 94% Grootboek 1946 3 91% 07% Nationale Hand. B 87% 84% Ned. Handelmij. 140 137% AKU 167 JA 166% Bergh's Jurgens 300 302'% Calvé-Delft 117 117 Centrale Suiker 171 163 ex div. Unilever '194% 193% Ned. Kabelfabriek 257% Philips 210 '/a 198% ex div. Wilton Feyer.oord 134 136 Biliton 213 213 Kon. Petrol. Mij. 251 240% Amsterdam Rubb, 122)4 120% H.A. Lijn 140)4 140% Kon. Paketvaart 106 Va 106% Ned. Scheepv. Unie 122% 120% Rotterdamse Lloyd 118 110 Stv. Mij. Nederland 142% 144 Handelsver. A'dam 114% 111 Delf Batavia Mij. 91 Deli Mij. 108% 104% Anaconda 30% 30% Bethlehem Steel 37% 37% General Motors 79% 80 Kennecot 56 56% Shell Union 41% 42% Baltimore Spw. 0% Miss K.T. Spw. 5'/. 4% Pennsylvanl 15% 16% De beurs zette de nieuwe week in met een vrij goed prijshoudende stemming. Het frontnieuws is nog steeds het voor naamste voor de beurs en het ls dan ook zeer begrijpelijk, dat noch publiek noch beroepshandel er iets voor voelt in deze onzekere tijd een bepaalde gedragslijn te volgen. Tegen slot kregen lichte verkoop orders de overhand, zodat op vrijwel het laagste peil van de dag gesloten werd, waarbij kleine verliezen veelvuldig voor kwamen. Olies verschilden aanvankelijk nauwe lijks met Vrijdag, doch sloten twee pun ten lager. Ook de scheepvaartmarkt kon de aan vankelijk gunstige stemming niet hand haven. e ONTSIERING. Dat onze goede stad Vlissingen nog steeds de wonden toont, eervol verkregen in de laatste oorlog, strekt haar niet tot oneer. Dat de ouderdom haar gelaat siert met enkele rimpels men kan juist daarom meer van haar gaan houden. Dat echter alle moeite wordt gedaan om onze plaats te maken tot een voorbeeld van wan smaak, is ergerlijk. Waarom worden de muren van enkele fabrieksgebouwen steeds weer volgeplakt met de meest verschillen de affiches, van kerkdiensten tot cir cusvoorstellingen? Waarom moet op het drukste plein, n.b, op het trot toir, een ijskraam worden toegelaten? Waarom moet op de Boulevard, toch al ontsierd door grote bunkers, een kiosk worden geplaatst, gekroond door de caricatuur van een molen Waarom geen aanplakverbod, be halve op enkele reclamezuilen? Waarom niet een minder opvallende plaats voor kramen, die voorzien moeten zyn van een papiermand? Waarom geen actieve commissie, die de ontsiering van het stadsbeeld be strijdt H. M. VAN DER VEGT. Vlissingen. DE MAIS-CULTUUR. Bij lezing van het artikel „Mais- ras, aangepast aan ons klimaat", in de P, Z. C, van 13 Juli, krijgen per sonen, die niet ter zake kundig zijn, de indruk, dat de maisteelt hier te lande eerst over enige jaren zal kun nen worden bedreven, omdat men eerst dan zal beschikken over een ras, dat aan ons klimaat ls aange past. In werkelijkheid wordt reeds meer dan 15 jaar mais verbouwd, de laat ste jaren over oppervlakten van 40005000 ha. Deze teelt vindt voor namelijk plaats in Brabant en Lim burg. In de andere provincies, zelfs in Noord Groningen en de Kop van Noord-Holland, is echter met ver scheidene der in de rassenlHst ge noemde variëteiten, ook onder on gunstige weersomstandigheden, de teelt goed mogelgk. Onbekendheid met de teelt- en oogstwljze en eco nomische factoren hebben daar ech ter de uitbreiding vertraagd. Dat variëteiten, waaraan thans nog door onze kwekers gewerkt wordt, beter zullen voldoen dan de huidige, spreekt van zelf. Maar geldt dit niet voor al onze landbouwge wassen Aardènburg. Dr. L. Koch. DE LAATSTE LOODJES WEGEN HET ZWAARST. (Van redactiewege bekort). Iedere Nederlander denkt dat al het mogelijke wordt gedaan om de solda ten in Indonesië de laatste loodjes lichter te maken. Hier volgen echter enkele feiten, die het tegendeel bewy- zn. De extra sigaretten, aangekocht door de Niwin, worden niet aan ons, op Zuid-Borneo, verstrekt, maar el ders opgerookt, o.a. door'de Silxwan- gi-divisie van de T.R.I. De extra Kerstmis-sigaretten bestonden op Ja va uit drie pakjes en hier op Borneo uit twee. De extra sigaretten, die ter ere van de verjaardag van onze Koningin, zijn hier niet uitgereikt, maar by vergis sing ergens anders heen gestuurd. Op Zuid-Borneo zijn reeds twee maanden geen Welfare-rantsoenen verstrekt. Sedert 1 Januari is er nog maar één Niwingezelschap op bezoek geweest. In de garnizoenscantine ls als re gel niets te krijgen dan scheerzeep en soms limonade en bier (prijzen resp. f 0.50 en f 0.75). Eind April konden enige Welfare artikelen besteld worden; er is nog niets ontvangen. Door deze en dergelijke dingen heerst een onplezierige stemming on der de troepen. Is het wonder, dat men hier zegt: „Waarom het lichter gemaakt als het nog zwaarder kan!" j A.A.T.-er uit Bandjermasin. WOENSDAG. Hilversum I: 7, 8. 13, 18 20 en 23 Nws. 7.18 Orgelspel. 9 Pianorecital. 10.05 Mor genwijding. 10.20 Onze keuken. 10.35 Als de stofzuiger zwijgt. 11 Populair nonstop. 12 Hawalian-muztek. 12.38 Gram. muziek. 13,15 Gram, muziek. 13.40 The Melachrlno Strings. 14 Gesproken portret. 14 15 'Re sidentie-orkest. 15,20 Voor de Jeugd. 18 Vragen staat vrij. 16.30 De regenboog. 17 Wat Is de wereld wyd. 17.30 Orgelspel. 17.45 Regeringsuitzending. 18.15 „De Be- nelux en de vakbeweging". 18.30 Radio- Volksuniversiteit. 19 „Verworpenen der aarde19.15 Kamerkoor. 19.30 Voor de jeugd. 20.15 Residentie-orkest. 21 „Idyl le", hoorspel. 21.55 Kwartet. 22.15 Popu- ialr-wetenschappelijke causerie. 22.30 Trio; 23.1524 Dansmuziek. Hilversum II: 7, 8, 13. 19, 20 en 23 Nws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Londens Philh. Orkest. 7.45 Een woord voor de dag. 8.15 Te Deum Landamus. 8.45 Gram. muziek. 9 Ochtendbezoek. 9.30 Symph. orkest. 10.30 Morgendienst. 11 Fluit en piano. 11.30 Sans Souci. 11.55 Phllharm. orkest.. 12.33 Orgelconcert. 13.15 Prome nade-orkest. 14 Reportage Zendingsdag. 15 Busch-kwartet. 15.30 H.B.S.-koor. 16 André Kostelanetz en zijn orkest. 16.15 Voor onze meisjes en jongens. 17 Strijk orkest. 17.30 Volksmelodieën. 18 Dames koor. 18.30 Voor de strijdkrachten. 19.15 Boekbespreking. 19.40 Vandaag. 20.15 Heemsteeds Chr. Oratoriumver. 21 „Een Amerikaan ziet Nederland". 21.20 Trio. Fantasie 21.45 Radio Philharmonisch or- kets. 22.45 Avondoverdenking. 23.15 Schaakoverzicht. 23.20 Avondconcert. ZON EN MAAN. 29 Juli. Zon: op 4.42 onder 20.50 Maan: op 9.34 onder 22.44 Zaterdag zyn in het Waalse land een aantal proteststakingen gehou den tegen de terugkeer vai^koning Leopold. De stakingen hadden een rustig verloop. 19 Juli Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldlnge HOOG WATER U.+NAP u.+NAP 4.37 6.03 6.45 6.08 6.21 2.01 2.18 2.27 1.54 1.80 16.49 17.18 17.52 18.19 18.37 1.89 2.06 2.14 1.35 1.60 LAAG WATER u.—NAP u.—NAP 10.39 1.70 1.90 2.05 1.33 1.52 11.09 11.50 11.30 11.51 23.19 23.50 2,11 2.32 door David Dode 56 Half tot zichzelf sprekend, zei Jeff: ..Onder de tweede muur. Als het een beetje wil, staan we er op het ogen blik op twintig meter afstand van! Als we een kist dynamiet hadden..." „Als we een kist dynamiet hadden, zouden we ons zelf de heuvel afbla zen en regelrecht de gevangenis in. Laten we blijven bij datgene, wat we hebben en niet kletsen!" Het scheelde niet veel, of hij had op my geschoten. We waren beiden zeer opgewonden. Met behulp van de zon bepaalden wy de richting, die wij hebben moes ten. Tacho, die de afstand in passen uitmat, begon in de langste scha duw, die door dc buitenste muur van het fort afgeworpen werd en liep de heuvel af in de richting die hem van de stad verwijderde. Jeff en ik hiel den onze ezels op de weg, die in Zui delijke richting liep. Onder ons in een smalle vallei, die met tarwe beplant was, vloeide een stroompje. Tacho's rechte weg van de heuvel af, raakte de stroom by een bocht. Maar hij bleef daar niet staan. Hij ging al ver der en verder van de stroombedding af het groene tarweveld in. Jeff zei zenuwachtig: „Die rich ting moet niet goed zyn". Wü sjokten de heuvel af en spoor den onze ezels tot een drafje aan. „Te oordelen naar de zon is de richting O.K. Wat betekent een vara voor Tacho?" vroeg Ik. „Een. nieter. Een korte stap en een halve er by. „Het kan ook minder zyn. Een vara behoeft geen meter te zyn". „Dat weet ik. Maar het zal niet minder dan twee en een halve voet zyn en zelfs dat zou hem voorbij de stroombedding brengen. Er ls iets mis!" „Kan hy tellen?" „Ik tel voor hem. Houd je mond!" Tacho liep nog steeds door de tar we. Deze was door irrigatieslootjes en lage rotsmuurtjes in kleine vak ken verdeeld. Over deze obstakels sprong of klom hij heen zonder zyn richting tc veranderen. Hij stond midden in een veld, dat op onge veer tweehonderd meter van de stroombedding lag, toen Jeff floot. Tacho stopte. Er was geen rotsblok in zijn buurt te zien, niets dan een schaakbord van groene tarwe-akker- tjes, die wuifden in de wind. Er was niemand te zien. Wy lieten onze ezels aan de kant van dc weg staan en liepen door de tarwe, die ons tot de knieën kwam, naar de plaats, waar Tacho stond. Weer zei Jeff.: „De richting moet fout zijn". „Niet meer dan een paar meter. Het dichtstbijzijnde punt van de stroom is net ongeveer ten Zuidwes ten van het fort. Ben je er zeker van, dat het manuscript het Zuiden aan gaf?" „Ja". „Dan is dit onze afstand". „Maar zelfs als we de vara vermin deren tot twee en een halve voet, dan laat het ons nog middpn in de tar we. Er ls geen rotsblok te zien en geen stroom, tenzy je de rotsmuur tjes en de irrigatieslootjes als zoda nig nog wilt beschouwen". Jeff rukte nijdig aan de oorkleppen van zy'n chullo. „Laten we de vara dan eens uit strekken. Laten we de slootjes vol gen en zien, waar ze vandaan ko men". Wij lieten Tacho waar hy was en volgden de slootjes. Tweehonderd pas verder, op de top van de kleine hel ling, was een irrigatiesluis, waaruit het water in de slootjes liep, De sluis was een met rotsen beklede trog, vol langzaam, stromend, modderig water.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 4