PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Geen Nederlandse troepen naar Zuid-Korea Onvermijdelijke stagnatie bij veerdienst Vlissingen-Breskens DE BILT Toestand, aan het front verslechterd Vijf milliard extra voor Amerikaanse strijdkrachten. AMERIKAANSE FRONTLINIE IN KOREA IS UITGEDUND J' .r M0H. ROEM IS OPTIMISTISCH OVER IRIAN-CONFERENTIE Uitstel van reparatie zou tot erger geleid hebben Keuze tussen twee kwaden. 193e Jaargang - No. 167 Dagblad, uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie: F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred.: G. BaUintijn. PL verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week; t 3,90 p. kw.; fr. p. p. 4.15 per kw. Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dinsdag 18 Juli 1950 ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct. per mm. Minimum p. advertentie f2.50. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regelsi van 1—5 regels f 1—. iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Vlissingen Walstr. 5860, tel. 2355, 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160): M'burg Londense Kaai 29, tel. 2077 en 2924; Goes: L. Vorststr. 63, tel. 2475 (If-g.g. 2228); Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12. tel. 102; Terneuzen: Bro uwerjjstr. 2; Zlerikzee: N. Bogardstr. C 160. tel. 26 Amerikaanse terugtocht in versneld tempo. De Nederlandse regering is tot de conclusie gekomen, dat het technisch onmogelijk is grondstrijdkrachten naar Zuid-Korea te zeilden, aldus ver neemt het A.X.P. Dit in verband met de eisen, welke de opbouw van het leger in Nederland stelt. De vraag of ook Nederland troepen naar Zuid- Korea kan zenden is Maandag in de Kabinetsraad besproken. Waar schijnlijk zal spoedig de secretaris-generaal van de Ver. Naties, Trygve Lie, van het Nederlandse standpunt op de hoogte worden gebracht. De situatie aan het front in Ko rea is de afgelopen 24 uur voor de Amerikanen snel verslechterd. Reuters correspondent Roy Mac Artney schrijft: Met het verlies van de Koem en het terugtrekken op Toedjon en waarschijnlijk nog ver der dan Toedjon, gaat de Amerikaan se terugtocht in Oostelijke in plaats van Zuidelijke richting, waardoor het snelle slinken van de beschikbare ruimte voor de verbonden mogend heden in Korea tot uiting komt. In dien de Amerikanen zich te Oktsjon legeren, zullen de verbonden strijd krachten zijn samengebracht op een gebied van ongeveer 25.000 vierkan te km. De communique's van generaal Mac Arthur behouden een optimis tische toon. maar waarnemers zi.in van mening, dat de ernst van de toe stand der verbonden mogendhedan in Korea niet kan worden verbloemd. De Noordkoreanen hebben ongetwij feld zware verliezen geleden, in het bijzonder door luchtaanvallen, gedu rende hun opmars van honderd km. in de afgelopen veertien dagen, maar niets wijst er op, dat hun overwel digende superioriteit wat infanterie en tanks betreft is verminderd. Aon de andere kant waren de Amerika nen gedwongen de 24ste divisie vrij wel op te offeren. VERTRAGIXGS-TACTIEK. Een woordvoerder van het Ameri kaanse ministerie van Defensie heeft verklaard, dat de Amerikaanse troe pen „ergens ten Zuiden van de Koem" stand zullen houden en zich zullen „organiseren voor de aanval." Er zon nog op veel ..vertragmgs- activiteit" gerekend moeten worden, voordat men de volgende voornaam ste defensielinie in de bergketen, welke ohgeveer 55 km. van de Koeni van het Noord-Oosten naar het Zuid- Westen loopt, bereikt had. Het was onmogelijk te zeggen waar het Ame rikaanse leger zich zou stabiliseren, zulks hing van het „weer en vele andere dingen" af. Zelfs al zouden de Noordkoreanen de keten overste ken dan zou er nog een groot ge bied zijn, geschikt voor het vormen van steunpunten. WEINIG STRIJDLUST! Tot dusverre hebben twintig landen geantwoord -op het door de secretaris generaal der Verenigde Naties, Trygve Lie, op hen gedane beroep om Zuid- Korea militaire hulp te verlenen. Geen van deze landen heeft aangeboden troepen te zenden. De meesten hebben meer nauwkeurige gegevens over de aard van de verzochte hulp verzocht. TAEDJON GEVALLEN. Volgens het Chinese communistische persbureau „Nieuw-China" zijn de Noordkoreaanse troepen de tijdelijke Zuidboreaanse hoofdstad Taedjon bin nengerukt. Volgens dit bericht was de stad verlaten. BESPREKING IN MOSKOU. Uit Moskou wordt gemeld, dat de voornaamste Sowjetrussische onder minister van buitenlandse zaken. An drei Gromyko, Maandagavond de Brit se ambassadeur te Moskou, Sir David Kelly, opnieuw ontving. Er is weder om gesproken over de situatie in Ko rea. 200.000 man onder de wapenen President Truman zal morgen het Congres en het Amerikaanse volk in kennis stellen van de maatregelen, die naar het inzicht van de Amerikaanse regering genomen moeten worden om de situatie in Korea het hoofd te bie den. In Washington wordt verwacht, dat Truman het Congres machtiging zal verzoeken om minstens 5000 miliioen dollar uit te trekken als aanvullend bedrag voor de Amerikaanse strijd krachten. Waarschijnlijk zal de president ook voorstellen, het thans geldende maxi mum voor de gezamenlijke sterkte der strijdkrachten met ruim twee honderd duizend man te verhogen. Truman zal niet persoonlijk voor het Congres verschijnen, maar wel een verslag doen overleggen over de oorlog in Korea. De ministers van Oorlog, Marine en Luchtmacht der Ver. Staten hebben bekendgemaakt dat zij beraadslaagd hebben over vergroting van de Ame rikaanse militaire hulp aan West- Europa. Deze mededeling werd door drie ministers gedaan op een persconferen tie, die zij hadden -doen beleggen om mededeling te doen van het vormen van een gemeenschappelijke organisa tie. onder de naam „commissie van ministers voor de Amerikaanse strijd krachten". Vlooien in de Oriënt-Express. De luxieus ingerichte Oriënt Express vertrok gisteren uit Mi laan met alle plaatsen besproken. Eén coupe was echter leeg -op een Voorindische „magiër" na en 300 gedresseerde vlooien. In Mi laan was namelijk een ebben houten doos. die tot de bagage van de man behoorde, gevallen en open gegaan. De vlooien toon den na hun in gevangenschap uit Parijs afgelegde reis een gro te mate van energie en de reis genoten van de magiër vluchttén woedend dit de coupé. De laatste beloofde de vlooien nog voor Triëst in een doos opgesloten te zullen hebben. Evangeline Booth overleden. Evangeline Booth, de vroegere leid ster van het Leger des Heils, is op 84- jarige leeftijd te Harsdale (New-York) overleden. R.I.S. heeft afgevaardigde aangewezen. „Indien de overdracht der Souvereinitelt over Indonesië, waaraan zovele verschillende kanten zaten en waarmede zo vele belangrijke vraagstukken waren verbonden, op vreedzame wyze heeft kunnen plaats vinden, dan zal naar myn mening ook ten aanzien van de kwestie van de overdracht van Nieuw-Guinea aan Indonesië, met alle daaraan verbonden problemen, tus sen Den Haag en Djakarta zeker overeenstemming kunnen worden be reikt". Met deze woorden gaf de Iloge Commissaris van de R.I.S. in Nederland, de heer Moh. Roem, tegenover de correspondent van Aneta in Nederland uiting aan zijn optimistische zienswijze inzake de mogelijkheid van over eenstemming tussen Nederland en Indonesië met betrekking tot Nieuw- Guinea. Zijne Excellentie verklaarde voorts te verwachten, dat het rapport dei- Ni eu w-Guinea-commissie omstreeks 20 Juli gereed zal komen'. „Wij weten, dat de Nederlandse re gering gebonden is aan bepaalde toe zeggingen aan het parlement en wij Nederland zet aankopen Britse kolen stop. Naar de „Daily Mail" meldt, heeft Nederland de aankoop van Britse ko len stop gezet met het oog op de prijs, welke de Britse nationale ko- lenraad in rekening brengt. Ook an dere landen hebben protesten inge diend, doch Nederland is het eeiste land dat is overgegaan tot een ko persstaking. De Britse nationale steenkoolraad zal binnenkort een afgevaardigde naar Den Haag zenden om met de Nederlandse regering besprekingen te voeren. Nederland is één van de grootste afnemers van Engelse steenkool. Het laatste kocht Neder land bijna een miliioen ton tegen 'n gemiddelde prijs van 70 shilling per ton. Overdracht commando zeemacht Nederland. tegenwoordigheid van alle com manderende marineofficieren uit het land, heeft schout-bij-nacht I. W. Rey- nierse te Den Helder aan boord van H.M. wachtschip „Neptunus" het com mando over de zeemacht Nederland overgedragen aan vice-admiraal J. J. L. Willinge. Schout-bij-nacht Reynierse memoreerde in zijn afscheidstoespraak het vele werk dat de Koninklijke Ma rine in de na-oorlogse tijd reeds ver zet heeft. Hij wees er op, dat de op bouw van de Marine nog bij lange na niet voltooid is. Bij het strijken van zijn commandovlag werden dertien sa luutschoten gelost. Vervolgens bracht vice-admiraal Willinge de aftredende commandant de dank over van de hoogste marine- autoriteiten voor wat hij in verschil lende functies na de oorlog had ge daan voor de marine en voor het land. Hierna werd de commandovlag van de commandant zeemacht Nederland ge hesen onder het afgeven van vijftien saluutschoten. Schout-bij-nacht Rey nierse zal het voorzitterschap blijven vervullen van de basiscommissie, die de plannen van de nieuwe marineha ven voor Den Helder uitwerkt. Een reis om de wereld per auto Onder de auspiciën van de automo biel club van Palermo zal de Italiaanse journalist Franco Nucci dezer dagen in een 1100 c.c. serie-auto vertrekken voor. een reis om de wereld. Ook Nederland en Indonesië heeft hij in zijn reisplan opgenomen. Dodelijk vermoeide troepen (Van onze speciale verslaggever in Korea). IV DE AMERIKAANSE FRONTLINIE, Maandag. Noord-Koreaaii- se troepen stromen op twee plaatsen in een kennelijke nijptangbrv eging over de. rivier de Ivoem. De grootste doorbraak is ten Noordwesten van Taejon, waar de communisten ondanks zware verliezen door nonstop bom bardementen van de Amerikaanse en Australische luchtmachten een vrjj groot bruggenhoofd ten Zuiden van de rivier tot stand hebben gebracht tussen Kongjoe ten Westen en de hoofdverkeersiweg ten Noorden van Taejon. Na 13 dagen zware strijd is deze vooruitgeschoven Amerikaanse ri vierlinie ondanks enige aangevoerde versterkingen, thans dun en onderbe- mand. Constante verwarrende aanvallen op de Amerikaanse flanken en ach terhoede door guerilla's in Ameri kaanse uniformen bemoeilijken de heroïsche strijd der Amerikanen. Een dodelijk vermoeide Amerikaan se infanterie-kapitein zei „Vertel de wereld, dat we een wanhopige be hoefte hebben aan meer soldaten voor de frontlinie. Mijn mannen staan op hun laatste benen en tollen de laatste dagen en nachten bijna om van uitputting en vermoeidheid. Ook vannacht zullen zij geen rust krijgen, want de communisten zullen zeker weer aanvallenTr. EEN PILOOT VERTELT. De 32-jarige majoor Dean Hess, uit Ohio, met een baard van tien da gen en rood-doorlopen ogen van ge brek aan slaap, vertelde mij, hoe een verkenningsvliegtuig hem en nog een andere Mustang-piloot naar de plaats van één der nieuwe communistische doorbraken had geleid. Zijn relaas was kenschetsend voor de nonstop- actie der Amerikaanse en Australi sche luchtmachten. Hij zei „Met brandbommen en raketten zijn wy er door laag vliegen in geslaagd 50 rode soldaten uit een gewelfde tunnel bij de rivier te schieten, waar zij zich verscholen hadden. De vijand nam op die plaats toen de benen en rende verspreid terug. Een paar minuten later zagen we vier vijandelijke tanks. Eén was mid den in de rivier, die heel ondiep is daar. Twee andere waren er al over. heen en de vierde stond nog op de noordelijke oever. Ongeveer dertig communisten waadden of zwommen De schenking van een Hobbema aan Canada. De Kon. Nederlandse Oudheid kundige Bond heeft de schenking van een Hobbema aan de regering van Canada met niet geringe ontzetting vernomen, aldus werd medegedeeld tijdens de 51ste algemene vergade ring van de Bond te Zwolle. Do Bond is er voorstander van, dat de principiële onvervreemdbaarheid van het Nationale Kunstbezit wordt vastgelegd in een monumentenwet. De aanwezigen gaven door applaus van hun instemming met dit stand punt blijk. In zijn openingsrede heeft de voorzitter van de Kon. Ned. Oud heidkundige Bond, prof. dr. E- H. ter Kuile, een beroep gedaan óp 't „geweten" van de subsidiegevers, die de bewakei's van de historische mo numenten in staat kunnen stellen hun mooie taak uit te voeren. Het tempo waarin restauratie geschiedt, noemde spreker in sommige gevallen verontrustend. langszij die tank in de rivier. Wij hebben deze tanks buiten gevecht ge steld door de voorraad benzine en anfmunitie, die er bovenop vastge bonden was, in de lucht te laten vlie gen. Ook één van de twee tanks aan- de zuidoever hebben wij in brand ge schoten en de andere werd vernietigd door onze grondtroepen. De vierde tank, op de vijandelijke noordoever, hebben wy toen ook nog kunnen ver- nietigen en brandend achtergelaten. Van de lucht uit gezien lijkt het er op. dat de communisten vannaclit een nijptangmanoeuvre over de rivier zullen beginnen om dan onze flanken te bestoken". Twee: Amerikanen staan np wacht by een >.lst raat dynamiet op een .„onder mijnde" brug aan liet front op Kol» a. Bij hun terugtocht over de rivier Koem gebruikten de Amerikaanse strijdkrachten 600 ton dynamiet om de brug over de rivier op te blazen. Mijnenveld tussen Oosterbeek en Eist ontdekt. Bij opmeetwerkzaamheden voor de nieuwe Rijnfcpoorbrug tussen Ooster beek en Eist werd een Duitse mijn aangetroffen. Bij een verder onder zoek bleek, dat tussen de spoorweg kunstwerken aan de Oostei-beekse Kant nog zoveel verborgen mijnen aanwezig zijn, dat men haast kan spreken van een mijnenveld. Er zijn projectielen bij van 250 pond. De werkzaamheden zijn door de Neder landse Spoorwegen dii'ect stop gezet. De mijnopsporingsdienst zal de mij nen ruimen. Tachtigduizend kippen krijgen een inenting. In Landsmeer heeft men een aan- van gemaakt met het inenten van pluimvee tegen de pseudo-vogelpest. Het aantal kippen, dat hierbij betrok ken is, wordt in de omgeving van Landsmeer op 80.000 geschat. In October bedrijfstelling. In .October zal een algemene be drijfstelling worden gehouden. De eerste bedrijfstelling in Nederland was in 1930; zij was tevens de laat ste,. want een tweede was in 1940 reeds georganiseerd toen de oorlog uitbrak en er deswege van moest worden afgezien. Het bericht in de dagbladen van Zaterdag, cl^t de veerdienst Vlissin gen—Breskens op Zondag gedeeltelijk gestremd zou zijn, heeft bij het grote publiek scherpe critiek uitgelokt. Nu heeft men prima botetl en reeds voor de tweede maal in korie tijd ontstaat nu door andere oorzaken stagnatie. Iets dergelijks mag toch niet voorkomen! Zo luidt de redenering en het is niet onbegrijpelijk, dat het publiek van oordeel Is, dat met name nu de veren vrjj zijn, maar regelen moeten worden genomen om dergelijke stagnatie te voorkomen. Zelfs wanneer reparatie aan een aanlegsteiger noodzakelijk is. Iedere znak heeft evenwel twee kanten en het Is nuttig om tegenover deze opvatting van het gedupeerde publiek de argumenten van Rijks waterstaat en Provinciale Stoombootdiensten te plaatsen. Wat was het geval? het verkeer hef minst zou schaden en in ijltempo de noodzakelijke reparatie verrichten. In overleg met Gedeputeerde Staten is Vrijdagmorgen tot dit laatste beslo ten. Liever dan de kans te lopen, dat op een topdag als Woensdag of Don derdag het verkeer VlissingenBres kens volkomen onverwacht zou wor den gestremd, hakte men de knoop door om op een Zondag de dienst te staken. Dit maakte het mogelijk om in de nacht van Zaterdag op Zondag, ge durende de Zondag en in de nacht van Zondag op Maandag de reparatie uit te voeren, precies de tijd, die er nodig voor was. Onlangs werd geconstateerd, dat de koppeling van het be- egingsmecha- nisme van de aanlegsteiger in Bres kens aan onverhoopt snelle slijtage on derhevig was. Er werd een deskundig onderzoek ingesteld en men kwam tot de conclu sie. dat het mechanisme het vermoe delijk tot October, dus tot na het vreemdelingen seizoen zou uithouden. De beslissing om het er dan maar op te wagen, zal door iedereen gebillijkt moeten worden. TEGENSLAG. De optimistische verwachtingen wer den evenwel beschaamd. Langzaam maar zeker trad een toestand in, waar in eigenlijk ieder ogenblik verwacht kon worden, dat de koppeling bezwij ken zou. De bevoegde autoriteiten wer den hierdoor voor de keuze geplaatst tussen rustig afwachten totdat langer varen onmogelijk was of de veerdienst stil leggen op een ogenblik, waarop dit LANGER WACHTEN NIET GEWENST. Met name heeft bi.i het nemen van dit besluit de overweging gegolden, dat iedere week langer wachten de stagna tie ongewenster en schadelijker zou maken, omdat juist in de tweede helft van Juli en Augustus de vreemdelin genstroom het grootst is. Zodra het besluit genomen was, Is er de grootst mogelijke bekendheid aan gegeven. Maandagmorgen kon, nadat de nieuwe koppeling gemonteerd was. de dienst om 9 uur worden hervat. DE STAGNATIE. Rest dus de stagnatie, die in het vi'eemdelingenseizoen met zijn stroom van auto's en bussen natuurlijk uiter mate betreurenswaardig is. Velen schijnen tijdig van de ver keersstremming te hebben gehoord. In Vlissingen kwamen enige Belgische bussen om overgezet te worden naar Zeeuwsch Vlaandei-en. Zij kozen hun route over Kruiningen—Perkpolder. Honderden Belgische personenauto's, waar onder vele touringcars, die naar Walcheren wilden, moesten worden te ruggestuurd. Velen ontzagen de omweg en keerden naar België terug. Sommi gen lieten in Breskens hun auto staan en gingen als voetgangers naar Vlissin- gën. Hierdoor was de Prins Willem dikwijls overbelast met passagiers en fietsen, met het gevolg dat de gehele dienstregeling in de war liep. De boot, die om 20.55 uit Vlissingen moest ver trekken en waarop de laatste bus voor Zeeuwsch-Vlaanderen aansluiting geeft, arriveerde eerst om kwart over tien te Breskens. Hierdoor moesten ve len uit Wést-Zeeuwsch Vlaanderen maar zien hoe ze thuiskwamen. Maandagmorgen stagneerde de dienst nog, zodat vele reizigers voor de markttrein van 6.50 uit Vlissingen te laat kwamen. Om ongeveer negen uur kwam de Koningin Wilhelmina weer in de vaart, waarmee de stremming was afgelopen. Alleen de afvaarttijden waren nog niet volgens het schema. Veel ontevredenheid zou voorkomen zijn. als men meer bekendheid aan de stremming zou hebben gegeven, niet alleen door het A.N.P.. maar ook door de Belgische Radio-omroep! Iedereen hoopt intussen, dat deze stagnatie de 'ange tijd! respecteren dit ook", aldus ging Moh. Roem voort, „maar wij hopen, dat de Tweede Kamer haar reces zal willen onderbreken om het rapport over Nieuw-Guinea in behandeling te ne men. De Kamer heeft haar reces wel eens meer onderbroken en dan voor minder belangrijke vraagstukken. Wij weten ook, dat door het latere indie nen dan in het voornemen lag van het rapport inzake Nieuw-Guinea, aan 't oorspronkelijke plan van Djakarta om op 1 Augustus een speciale conferen tie te doen beginnen," geen uitvoering kan woi-den gegeven, maar wij me nen, dat deze conferentie toch wel vroeg in Augustus een aanvang zal kunnen nemen." Uit Indonesische kringen in Den Haag vernam de correspondent van Aneta verder, dat de Indonesische re gering haar afgevaai-digden voor deze speciale conferentie reeds heeft aan gewezen. Het zijn de heren Anak Agoeng, dr. J. M. Leimena en dr. Soe- parma. De Westerling-affaire. GEEN SCHADEVF.RGOEDINGSEIS VAN R.I.S. Met betrekking tot de volgens de persberichten door een officiële Indo nesische instantie afgelegde verklaring over een voorgenomen schadevergoe- dingseis van de R.I.S. aan Nederland in verband met gebeurtenissen zoals de Westerling-affaire, kan worden mede gedeeld. dat de regering hieromtrent opheldering heeft gevraagd. Het hierop verkregen antwoord kan als bevredi gend worden beschouwd, aangezien dit inhield, dat de verklaring van de be doelde Indonesische voorlichtingsin stantie onjuist was. Dit wordt medege deeld in de Memorie van Antwoord oo het voorlopig verslag der Tweede Kamér over het wetsontwerp ërediet- verstrekking aan Indonesië. Knaap vond de dood tussen kabels onder water. REDDINGSPOGING VAN AGENT KWAM TE LAAT. Honderden mensen in Schiedam hebben Zondagmiddag de moedige reddingspogingen gadegeslagen van de agent van politie Plooy, die, zon der zich te bedenken, in het water sprong om een knaapje, dat in het Balkengat spelenderwijze te water was geraakt, op het droge te brengen. De politieman zwom temidden van kapotte benzineblikken en in een vet te laag stookolie, over kapotte fles sen en tussen kabels door, zoekend naar de gezonken jongen. Na een paar keer gedoken te hebben, vond hij hem- De knaap zat tussen kabels onder water -bekneld. Een kwartier is men bezig geweest met kunstmati ge ademhaling, maar helaas zonder resultaat. Zo nodig maatregelen tegen te hoge vleesprijzen. De ministers van Economische Za ken en Landbouw achten het ontoe laatbaar, wanneer slagers door onder linge afspraken gedwongen worden ho gere prijzen te berekenen, dan die, welke voor een bedrijfseconomisch verantwoorde exploitatie van hun on. dernemingen nodig zijn. Dit vermeldt het antwoord, dat het Tweede Kamerlid, de heer Nederhorst (Arb.) op desbetreffende vragen heeft gekregen. De ministers zullen, waar' nodig, een diepgaand onderzoek instellen. Wan neer uit een onderzoek blijkt, dat de getroffen regelingen in strijd zijn met het algemeen belang, zullen de minis ters terstond de nodige maatregelen nemen. Antwoord van Stalin aan Pandit Nehroe. Maarschalk Stalin acht hervatting van de werkzaamheden in de Veilig heidsraad een eerste stap tot een regeling van de Koreaanse en alle andere kwesties. Volgens de „New York Times" komt dit tot uiting in het antwoord van Stalin aan premier Pandit Ne hroe van India. Nehroe heeft zoals bekend brieven gezonden aan Stalin en Truman. Met hervatting van de werkzaam heden der Veiligheidsraad bedoeit Stalin het toelaten van communis tisch China, zodat de kwestie Korea door alle vijf permanente leden kan worden besproken. VOORSPELT TOENEMENDE BEWOLKING. Geldig tot hedenavond; Toenemende bewolking met plaat selijk enige lichte regen of motre- - - gen. Meest matige Zuidwestelijke laatste geweest is voor wind. Ongeveer dezelfde tempera tuur als gisteren of iets warmer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1