Rinus van Daatselaar won de Scheldebeker Annie Veldhuyzen snelste dame Feestelijke start. Perfecte organisatie. NEDERLAND FRANKRIJK JUIST DOOR VERSLAGEN Pieters amateurkampioen over 50 k.m. Uruguay wereldkampioen Grote overwinning voor Nederland. G0LDSCHMIDT VERLOOR DOOR EIGEN SCHULD DE GELE TRUI MAANDAG 17 JULI 1950 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Duizenden sloegen de wedstrijd gade. Duizendkoppig was de menigte, die Zaterdagmiddag te VHssingen lli- nus van Daatselaar enthousiast toejuichte, toen hy als eerste de finish van de Scheldebekerwedstryd passeerde, precies 1 uur, 80 min. en 52,5 seeenden, nadat bü Nieuwesluis aan de overzijde van de Schelde het startsein was gevallen. De vloot van schepen, die de zwemmers en zwem sters begeleid had tijdens de moeizame stryd tegen water, stroom en tij, liet de sirenes gillen. Er werd met talloze vlaggen gezwaaid: het grootste sportevenement van Vlissingen was na elf lange jaren in volle glorie herleefd. Als eerste dame en als prachtige vijfde in liet totaalklassement tiwam ongeveer zeven minuten later Annie Veldhuyzen, evenals Daatselaar van de Hilversumsc zwemver. „De Robben", uit het water, fris en monter, als was de wedstryd kinderspel geweest. Slechts één van de zeventien deelnemers, de Engelsman Hoy, bereikte de finish niet. Toen hy bijna zjjn doel bereikt had, vverd hy door (le ltonde bevangen cn moest aan boord van .zyn volgboot worden genomen. Voeg hierby, dat de organisatie en de medische dienst tot in de punt jes verzorgd waren cn het zal duidelijk zyn, dat deze negende Scheldebeker wedstryd, begunstigd door prachtig weer, één groot succes werd! Feestelijk zag het zonnige Schelde- water eruit, toen zo tussen half twee en kwart voor twee de jollen met de deelnemers, een loods, leden van de Middelburgse en Vlissingse reddings brigade van Breskens naar de startlijn bij Nieuwesluis»werden gesleept. Juist op het moment, waarop de persboot, een Belgische loodstender. die al het mogelijke deed' om goed volgen van de wedstrijd gemakkelijk te maken er gens ver weg op de Schelde dreef, vloog ef om 13.45 uur een vuurpijl om hoog ten teken, dat de wedstrijd was begonnen. Vijftien zwemmers en twee zwem sters waren de grote strijd begonnen eh baanden zich met rustige crawlsla- gen een weg door 't wonderbaarlijk kal me water. Reeds na enkele honderden meters vormde zich een soort van kop groep. Een soort, want de leden ervan lagen tamelijk ver uit elkaar. Deze greep bestond uit de zwemmers van Daatselaar, J. L. Schopman (Het Y, A'dam). J. H. Hessing (D.J.K., A'dam) en J. F. van Rijk, eveneens van D.J.K. Eveneens in vrij gunstige positie, doch naar rechts afgedreven door de vloed- stroom, lag de Engelsman Hoy. Na eni ge tijd wist ook de Waal uit Bex-gen op Zoom een vrij gunstige plaats te be vechten. doch toen hadden uit dit pe loton reeds definitief de leidng geno men van Daatselaar en van Rijk. Beur telings. lagen zij iets voor en toen na 1.3 mijl ongeveer de helft van het tra ject was afgelegd en de eb begon in te zetten, had van Rijk de leiding op de hielen gevolgd door van Daatselaar en op enige afstand daarachter Hessing, Schopman, de Waal en Hoy. Geleidelijk liepen van Daatselaar en van Rijk verder uit, terwijl eerstge noemde de leiding nam om. die niet meer af te staan. Vermoeidheid deed zich op dc helft van ab af te leggen afstand nog .by geen der deelnemers gelden. Tot op dat ogenblik was van de bei de damesdeelneemsters, Annie Veld huyzen en mcj. G. de Hooge uit Rot. terdam. weinig te bespeuren geweest. Toen echter, juist tussen wisseling van eb en vloed, het ty even dood werd, kwam plotseling de Robbenzwemster Annie Veldhuyzen schitterend naar voren. Kalm, maar met krachtige sla gen. rukte zij naar voren en zowaar, zij wist het leidende peloton te bereiken! WEERGALOZE EINDSTRIJD. Toen het roeiershoofd in zicht kwam noteerden wij als volgorde: 1 van Daatselaar, 2 Annie Veldhuyzen, 3 Hessing, 4 van Rijk en 5 Schopman. Op het traject tussen roeiershoofd en Su'andhotel werd de eindstrijd uitge vochten. Het werd een weergaloos zwaar gevecht, dat in grote spanning gevolgd werd door duizenden op de wal. Van Daatselaar toonde zich ,in deze finish de sterkste. Hij liep zichtbaar uit. terwijl ook van Rijk nu eerst zijn grote kracht toonde en in het kielzog van de leider bleef hangen, nog altijd hopend met een eindspurt zijn slag te kunnen slaan. Hessing viel nu iets te rug. Het tempo van van Daatselaar en van Rijk werd hem te machtig en ook Pech voor Geertje De Robbenzwemster Geertje Wielema, reeds bij voorbaat fedoodverfd als winnares by de ames, heeft niet aan de wed strijd deelgenomen. Volgens de medische dienst had zij bij een stoeipartijtje Vrijdagavond een spiertje verrekt, met als re sultaat een styve nelc. Zelf ver telde Geertje, dat zij bij een partijtje waterpolo de lichte blessure opliep. In ieder geval geen Schel debeker voor Geertje ZWEMMtN De Europese zwemkampioenschappen. NEEMT NEDERLAND DEEL? .-Voor de Europese zwemkampioen schappen, die in de tweede helft van Augustus te Wenen gehouden zullen worden, hebben tot nu toe 1.5 landen in principe ingeschreven. De deelna me van Nederland hangt af van de vraag, of bij terugtrekking van Frankrijk en België de kampioen schappen voor Nederland nog wel be langrijk genoeg zyn. De voorzitter van de K.N.Z.B., de heer Jan de Vries deelde mee, dat er voor Nederland geen reden is om thuis te blijven, in dien de politieke situatie in Europa zich niet verscherpt. Verder bleek dat de Scandinavische landen en Zuid- Slavië zekeKvan de partij zullen zijn. Kees Kiviet won in Charleroi de 100 m rugslag. Raymonde Vergauwon werd eerste bij de 200 m schoolslag. De 3 maal t 100 m wisselslag heren, werd een over winning voor de Aeger-ploeg. Van Daatselaar wist het Wat gaat er met je gebeu ren vroegen wij Rinus van Daatselaar vlak voor de wed strijd. Ik ga winnen, zo vast als een huis antwoordde hij prompt en sprong zelfverze. kerd het water in. Hij won inderdaad Een geval van helderziend heid Allerminst alle kanshebbers die wij vroegen wat zij van de wedstrijd dachten, spraken als hun stellige verwachting uit, dat zij zouden winnen. Maar al leen van Daatselaar had het by het rechte eind Annie Velhuyzen kon het niet bolwer ken en zakte iets af. in gezelschap van Schopman, wiens tempo de snelste da me echter ook niet kon houden. Hartelijk toegejuicht en met sirene- geloei der volgboten begroet passeerde als eerste van Daatselaar de startlijn, een minuut later gevolgd door van Rijk. Hessink bleek bijna drie minuten achter te zijn op de winnaar, toen hij de wal bereikte en Schopman zes en een halve minuut. Een groot ogenblik was het, toen An nie Veldhuyzen als eerste dame het eindpunt haalde: slechts zeven minu ten na de winnaar! Achtereenvolgens arriveerden hierna Wiarda uit Heerenveen, Scheffer van D.J.K., als achtste de tweede dame. mej. de Hooge, Bouwmeester van D.J. K/. ten Seldam 'uit' Den Haag, öc Waal uit Bergen op 'Zoom, de Engelsman Gill, de Robbentrainer en winnaar van Een Scheldebeker-zwemwedstrüd is geen sinecure! Ruim driehon derd man zyn in touw geweest om de wedstrijd een regelmatig ver loop te geven en alle deelnemers een behouden overkomst te waar borgen. De Comitéleden, die de wedstrijd voorbereidden, de Z.P.C., De Zeehond, het gemeentebestuur van Vlissingen, het Belgische en het Nederlandse Loodswezen, de Koninklijke Marine, de roei ers van deZeevaartschool en van de Zeeverkenners, de Vlis singse en de Middelburgse Red dingsbrigades, de sleepboten, de S.H.V. en de medische diensten, allen hebbeh hun taak op onberis pelijke wijze volbracht. Het was nog nooit zo goed geweest Terecht noemde Stender bij de prijsuitreiking deze Scheldebeker- .zwemwedstrijd de zwaarste van Nederland. Als bij zo'n wedstrijd geen wanklank gehoord wordt, mag geconstateerd worden, dat de organisatie perfect was. De Scheldebeker-Erelijsi De Scheldebeker werd negen maal verzwommen en resp, gewonnen door: 1930 mej. Y. Lauereins, Ostende, 2 u. 11 m. 4,5 sec.. 1931 de heer F. J. A. Kuiper. Amsterdam, 2 u. 37 m. 1,2 sec. 1932 de heer J. Stender, Hilversum, 1 u. 40 m. 8 sec. 1933 de heer E. H. Temme, Londen, 1 u. 47 m. 9,8 sec. 1934 de heer J. Stender, Hilversum, 1 u. 28 m. 8.2 sec. 1936 de heer C. T. Deane, Londen, 1 u. 1 m. 52,2 sec. 1937 de heer C. T. Deane, Londen, 1 u. 11 m. 43 sec. 1939 de heer C. T. Deane, Londen, 1 u. 11 m. 37,8 sec. 1950 de heer M. van Daatselaar, Hilversum, 1 u. 30 m. 52.5 s. Damesbeker dr. A. Staverman: 1933 Mej. M. Olsen, Rotterdam, 2 u. 8 m. 38.2 sec. 1934 Mej. M. Olsen, Rotterdam, 1 u. 42 m. 36,8 sec. Zilveren schaal dr. A. Staverman, voor Dames: 1936 Mej. N. Roelants, Rotterdam. 1 u. 17 m. 8 sec. 1937 Mej. Jenny Kastein, Amsterdam, 1 u. 24 m. 9 sec. 1939 Mej. Willy den Ouden, Rotterdam, 1 u. 19 m. 44 sec. 1950 Mej. Annie Veldhuyzen, Hilversum, 1 u. 38 m. 0,4 sec. 1932 Jan Stender. en daarna de twee snelste Zeeuwse deelnemers S. Vente- vogel van De Zeehond Vlissingen en Th. Cambier van Scheldestroom Bres kens. twee en twintig minuten later dan de winnaar, beiden met practisch dezelfde tijd. Van Daatselaar werd toen hij aan kwam met het Wilhelmus ontvangen. DE UITSLAG. De officiële uitslag luidt: 1 M. van Daatselaar, De Robben, Hilversum, 1 uur 30 min. 52.5 sec.; 2 J. F. van Rijk, tevens jongste deelnemer, D.J.K., Am sterdam, 1 uur, 31 min. 02 sec.; 3 J. H. Hessing, D.J.K., 1 u. 34 min. 12 sec.; 4 J. L. Schopman, Het Y, A'dam, 1 u, 37 m. 02.5 s.; 5 Annie Veldhuyzen, De Robben, 1 u. 38 m. 00.4 s.; 6 T. Wiarda, Heerenveen, 1 u. 43 m. 38.7 s.; 7 J. C. Scheffer, D.J.K., 1 u. 43 m. 42.4 s.8 mej. G. de Hoog. R.D.Z., R'dam, 1 u. 44 m. 43.7 s,; 9 H. J. Bouwmeester-, D.J.K. 1 u. 46 m. 4.4 s.; 10 R. ten Seldam, Den Haag, 1 u. 49 m. 10.7 s.11 J. de Waal, Bergen op Zoom, 1 u. 49 m. 14 s.; 12. F. J. Gill. Engeland. 1 u. 49 m. 32.7 s.; 13 J. Stender, De Robben, 1 u. 50 m. 48.4 s.; 14 Th. Cambier, Scheldestroom, Breskens, 1 u. 52 m. 07.1 s.; 45 S. Ven- tevogel, De Zeehond. Vlissingen 1 u. 52 m. 07.4 s.; 16 J. de Wit, Haarlem; 17 L. P. van Meenen, Breskens, 2 u. 14 m. 25.8 s. Niet onvermeld mag hier blijven, dat de deelnemers voor de wedstrijd door de artsen .G,..Sissingh.cn H..P. Veening aan een strenge medische-keuring wer den onderworpen; dië zij allen glans rijk dóórstonden. vloeitje» Technische nummers gaven de doorslag. Fanny kwam 4 maal uit en won 4 maal. De landemvedstryd voor dames tussen Frankryk en Nederland ls na spannende strijd door de Franse da mes met klein verschil, twee punten, gewonnen. De eindcijfers waren 49 punten voor Frankrijk, 47 voor Ne derland. Ongeveer 1500 toeschouwers wa ren rond de baan geschaard, toen met het eerste nummer, de 80 me ter horden, werd begonnen. Fanny Blankers-Koen won dit nummer op prachtige wyze in de stijl, zoals men dat van haar ge wend is, met grote voorsprong op de beide Francaises, in 11,3 sec., 'n zeer snelle tijd in de gegeven om standigheden. Bij het speerwerpen bleven de Nederlandse, prestaties beneden de verwachtingen en hier schuilt de oorzaak van de nederlaag van ons team. De Franse athlete Pinardwon met gering vex'schil van Jo Theu- nissen-Waalboer en Ans Koning, zo dat enkele kostbare punten verloren gingen. Door het uitvallen van Foekje Dil- lema moesten er enkele wijzigingen in onze ploeg komen. Zo liet Fanny Blankers-Koen het vei*springen val len om aan de 200 'meter deel te ne men, terwijl Xenia Stadt-de Jong op de 100 meter liep, tezamen met Gré de Jongh. De 200 meter leverde een dubbele zege voor de Nederlandse dames op. Fanny werd onbetwist eerste met 24,6 sec., met Gré de Jong als uitste kende tweede in 25,7 sec. Onze Olympische kampioene be haalde een derde zege op het num mer hoogspringen met een hoogte van 1.56 meter, waarmede Fanny Blankers-Koen tevens een prachtige training kreeg voor de dames-vyf- kamp, waaraan zij op de Europese kampioenschappen te Bi'ussel deel neemt. Ti-uus van D\jk werd vierde met 1.50 meter. De 100 meter was bijzonder span nend. Er was niet veel verschil tus sen de eerste drie loopsters, al werd Gré de Jongh onbetwist eerste in de tyd van 13 sec, Xenia Stadt de Jong zorgde voor een derde plaats, waar mede enkele kostbare punten werden veroverd. Bij het discuswerpen behaalde Frankrijk 't maximum aantal pun ten dobr een dubbele zege van de dames Ostermeyer en Veste. De Ne derlanders werden drie en vier. De achterstand liep Frankrijk in het volgende nummer bijna in door een zege in het verspringen, waar Fanny Blankers-Koen ontbrak. Toch zijn de prestaties van Willy Lust en Nel Vos zeer verdienstelijk te noe men. Alle vier, de dames bleven bo ven de 5.50 ineter en het onderlinge verschil was zeer gering. KOGELSTOTEN BRACHT BESLISSING. Het kogelstoten, het op één na laatste nummer, gaf tenslotte de doorslag. Dit technische nummer le verde wederom een dubbele over winning der Franse athleten op. De verschillen met onze Hollandse da iries waren bij dit onderdeel wel zeer duidelijk. De Nederlandse da mes bleven 2 en 3 m. achtei*. Aangezien de puntenwaax*dei*ing voor de 4 x 100 meter estafette 5 voor de winnende ploeg en 3 voor de verliezende ploeg was, hadden dc Franse dames de landenwedstryd reeds gewonnen. De Nederlandse ploeg liep in de volgorde Xenia Stadt-de Jong, Puck Brouwer, Gré de Jongh en Fanny Blankers-Koen, die dus deze middag aan vier num mers heeft deelgenomen. De over winning werd in 47,8 sec. behaald, terwijl de tijd van Frankrijk 49,4 sec. bedroeg. Met drie overwinningen en een zege op de estafette verrichtte Fan ny Blankers-Koen veruit de beste prestatie, al blonk ook de Francaise I Micheline Ostermeyer, de Olympische kampioene van Londen, bijzonder uit met een zege in het discupswerpen, haar sterkste nummer, en in het ko gelstoten. WIELRENNEN Kieefstra kon hem niet meer bereiken. Het baankamnioenschap voor ama teurs over 50 km., dat in 't Olym pisch Stadion te Amsterdam door Pieters is gewonnen, heeft een on verwacht spannende wedstrijd opge leverd met 'n even onverwacht sen sationeel slot. De eerste 25 k.m. van deze rit gin gen vry saai voorbij. Wel probeerden steeds weer renners weg te lopen, maar het grote peloton was op zijn qui vive en liep de uitlopers aldoor weer in. Op de helft van de wedstrijd was het plotseling een groep van acht renners, die elkaar gevonden hadden en die met onweerstaanbare kracht van het peloton wegreden. Latex* kwamen hier nog viijf ren ners bij. Pieters. die het gevaar had, zien aankomen, was toen drie ron den vóór het einde ongeveer hon derd meter uitgelopen. In de voor laatste ronde demarreerde Willekes, maar de jeugdige Haarlemmer was voor hem te ver weg. Echter niet voor Cas Kieefstra, die een fantasti sche spux*t inzette. De toeschouwers rezen van hun plaatsen om toch maar niets van deze laatste vertwijfelde poging te missen en zagen hoe Kieefstra een achterstand van ruim 80 meter bij na te niet deed. Bijna, want op de laatste meters kon de vermoeide Pie ters de benodigde kracht uit zijn be nen halen om twee lengten voor de aansnellende Kieefstra over de eind streep te gaan. De grote man van deze wedstrijd was echter de Haarlemmer Adri Voorting. Bij elke uitlooppoging was hij aanwezig en meermalen pro- beei*de hij dit kunststukje alleen uit te halen. Hij heeft getoond van bij zondere klasse te zijn. SCHULTE EN VAN EST DE MEESTERS. Des morgens waren de professio nals achtei-volgers aan de beurt ge komen en de twee grote favorieten. Schulte en Van Est, bewezen, dat zij ver boven hun tegenstanders uitdte. ken. Schulte door het gemak, waar mee hy zijn ritten in de voorwedstrij den en de achtste finale won. Van Est had haast hij moest Zaterdagmiddag in Liederkerke x*y. (ffen en haalde Matena en daarna Van As in, nog voordat de tien ron den uitgereden waren. Bij de amateursprinters deden zich ook geerx verrassingen voor. Eigen lijk bij de professional sprinters ook niet, want het werd toch' wel tijd dat Jef van der Vijver eens niet meer de kwart finales zou halen. Van Gent zorgde voor een kleine verrassing door Faanhof op de streep te kloppen. Wim van Est werd tweede in Luik in een revanchewedstrijd van Bordeaux- Parijs achter Derny-motoren. VOETBAL 200.000 toeschouwers bij de finale. In de finale van het wereldkam pioenschap voetbal heeft Uruguay met 2-1 van Brazilië gewonnen. Met deze uitslag ging 't wereldkampioen schap naar Uruguay en daarmee ook de Jules Rimet-Cup. Deze strijd om de wereldtitel werd bijgewoond door 200.000 toeschou wers. Aanvankelijk zag het er niet naar uit, dat Brazilië zou verliezen, want het was tot de rust ver in de meerderheid. Beide ploegen konden in deze periode het doel niet vinden, maar na de heirvatting brak de hel los. Eerst slaagde Brazilië er in een doelpunt te scoren, maar de Urugu- ezen kwamen steeds meer opzetten en zij wisten de achterstand om te zetten in een 2-1 voorsprong, waar mee het einde kwam. De wedstrijd Zweden-Spanie werd gewonnen door Zweden met 3-1. De eindstand van het tournooi luidt: 1 Uruguay 3 2 1 0 5 7-5 2. Brazilië 3 2 0 1 4 14-4 3. Zweden 3 1 0 2 2 6-11 4. Spanje 3 0 12 1 4-11 Slachtoffers tijdens Brazilië Spanje. De geestdrift van de toeschouwers tijdens de wedstrijd om het wereld kampioenschap tussen Brazilië en Spanje, welke Donderdag te Rio werd gespeeld en die eindigde in een over winning der Brazilianen, heeft aan een persoon het leven gekost. Boven dien liepen 260 andex-e personen ver wondingen op. WATERPOLO Ook het jeugdzevental won. i De interland waterpolowcdstrijd Nederland-Frankrijk, welke te Amersfoort werd gespeeld eindigde in een 10-5 overwinning voor onze landgenoten. Het Nederlandse zeven tal speelde een uitstekende wedstrijd en de Fransen zyn geen enkele maal een bedreiging voor hen geweest. In de aanval was van Feggelen de gro te man; hij maakte zeven doelpunten. Ook Bijlsma speelde een van zijn beste wedstrijden en stichtte voort durend verwarring in de Franse ach terhoede. De rust ging in met een 4-1 voorsprong voor de Nederlanders, maar even na de rust slaagden de Fransen erin om de achterstand in te Iepen. Hierna nam Nederland het heft in handen en de score werd op- gevoerd tot 10-5. HET JEUGDZENTAL Als voorwedstrijd voor de landont- moetxng Nederland-Frankrijk werd een wedstrijd gespeeld tussen de jeugdzeventallen van deze beide lan den. Ook de junioren brachten het er goed af en wonnen deze wedstrijd met 4-1. De ruststand was 2-0. De doelpunten werden gemaakt door de Wit (2x), de Boer en Luchs. Het was geen mooie strijd, er werd traag ge speeld en aan beide kanten slecht ge plaatst en geschoten. Het was de technische superioriteit, die de Ne- dexiandei's de over-winning bracht. GYMNASTIEK Wereldkampioenschappen gymnastiek. In de wereldkampioenschappen gymnastiek, die te Bazel werden ge houden, kwamen onze landgenoten Boot en Linde uit. Hoewel zij goede prestaties hebben verlicht, konden zij niet het hoge peil van hun Finse en Zwitserse collega's bereiken en werden dan ook niet in de officiële rangschikking geplaatst. TOUR DE FRANCE Gauthier al twee dagen de trotse drager. Gohlschmidt is dan toch wel zeer snel zyn „gouden" trui kwyt geraakt. Het is echter zyn eigen schuld, want voordat de Belgen voor de derde étappe op hun fietsen zouden stappen, hadden ze overal rondbazulnd, dat zy zouden aanvallen en wel by de eerste de beste gelegenheid. Dit gebeur de ook, toen deze gelegenheid zich na 2 km. op een hobbelig stukje straat in Luik voordeed. Blomme en de Rycke sprongen weg met drie Italianen en twee Fransen aan him wiel. Het werd echter weer een Ita liaanse étappe-zege, want Pasotti zegevierde in de sprint van Blomme. Gisteren startte dus de Fransman Gauthier in de gele trui. Hy was Za terdag zesde geworden, maar had de vorige étappes zo goed gereden, dat hy de gele trui kreeg. Goldschmidt stond toen derde, maar heeft zich gisteren zodanig geweerd, dat hy nu precies twee minuten achterstand op Gauthier heeft. Voor de Belgen kwam in Rouaan het eerste succes. Weer zaten in een groepje uitlopers twee Belgen, Ockers en weer Blom me, en nu wist Ockers de eerste Belgische étappe-zege te behalen. Gold schmidt en Gauthier zaten ook in het groepje DE HOOG ONTSNAPTE. De renners hadden nogal last van de wind die schuin over de weg stond. Als gevolg van deze tegenwind, waartegen men zich zo goed moge lijk trachtte te beschermen, was het tempo danig gezakt. Bij de bevoor- radingspost, na 121 kilometer, be droeg de vertraging op het tydsche- ma al bijna 30 minuten. Niemand scheen lust te hebben om iets te on dernemen, men reed met de handen boven op het stuur. In de buurt van Translay (140 kilometer) kwam er wat meer kleur in de vttdstrijd. Na een uitlooppoging van Magni en en kele anderen, waagden de Hoog en Pontet een kans. Elkaar goed aflos send liepen ze geleidelijk uit en te Menonval (167 kilometer) hadden ze ruim een minuut voorspi*ong. Na 174 kilometer bijna twee minuten. Ook deze uitlooppoging zou misluk ken. Na 194 km. werden de vluch telingen ingelopen. In deze periode kregen vele renners achterstand we ll Ai THIER KREEG PECH. gens pech van diverse aard. De Hoog Nederlands kopman. Het grote peloton kwam niet tot een georganiseerde tegenaanval, toen de Kijck c.s. uitliepen. Dit was begrijpelijk omdat de belangen uit eenliepen. De Italianen remden zo veel mogelijk af, de Belgen keken de kat uit de boom en Goldschmidt, die alleen achter de vluchtelingen aan had moeten gaan, nam eveneens veel te lang een afwachtende hou ding aan. Zo werd de afstand tussen beide groepen geleidelyk groter. Maximaal liecft het verschil bijna 14 minuten bedragen en wel na 117 km., daarna werd het kleiner, maar het bleef voidoenae groot om Gau thier de gele trui te bezorgen en Goldschmidt te verwijzen naar de derd-i plaats in het algemeen klasse ment. Intussen veiMtp de course, voor wat de kopgroep betreft, niet zon der ups en do' downs. Gauthier kreeg een lekke band in de buurt van Mouchin, en dat was nog veel erger omdat het minder dan 30 km. voor de finish gebeur de. Men gaf hem geen kans meer om in te halen. Gauthier zette ech ter alles op alles en voegde zich na een fureuze achtervolging over 12 kilometer weer bij de leiders. De Italianen zijn dus ook in deze étappe hun beproefde tactiek trouw gebleven. Zij doen hun best om de uitlooppogingen van hun concuri*en- ten te funiken, als hun belang dat meebrengt, en voor de rest laren ze zoveel mogelijk anderen de kastanjes uit het vuur halen. Van de Nederlanders was Voorting Zaterdag het best geplaatst. DE VIERDE éTAPPE. Gistermorgen startten in een slag regen de 115 in de course gebleven renners te Rijssel voor de vierde étappe. De stad was nog nauwelijks doorkruist toen de Ryck, Schotte, Lazarides, Redolfi, Molines, Storac- chi en Hendrickx op de straatweg begonnen te spurten en zich gemak kelijk los reden. Na 35 km. werden de zeven vluch telingen achterhaald door het eerste peloton, waarna te Saint Pol (64 km.) de tweede groep op haarbeurt aansluiting kreeg zodat het hoofd peloton toen weer bijeen was. De Nedei'landers Vos en Voorting, die beiden wegens lekke bandjes achtei*- stand hadden gekregen, bevonden zich ook in dit gezelschap, dank zij een vlugge reparatie en een uiterst le acht snelle achtervolging. ATHLETIEK WEDSTRIJDEN GINGEN NIET DOOR De door Marathon te Vlissingen ge organiseerde atletiekwedstrijden, welke voor Zondag waren vastge steld, vonden wegens het slechte weer geen doorgang. Pas in de laatste kilometers geluk te het Ockers, Rolland, Gauthier, Blomme en Goldschmidt enige hon derden meters voorsprong te nemen. Het was Ockers. die met een fel spurtje de anderen van zich af schudde en als eerste door de finish ging, met Rolland als tweede voor Blomme en Goldschmidt. De Ruyter en de Hoog werden met een 40-tal andere renners ex aequo 21/,63 ge plaatst met een tijd van 7.12.'46. De Nederlander Vos werd 101e met een tijd van 7.33.02. Voorting werd 107e in 7.53.43, Wagtmans 110e in 7.55.53 en Janssen 113e en laatste in dezelf de tijd als Wajjfanans. Het algemeen klassement ziet er nu als volgt uit: 1. Gauthier (Fr. Zd. Oost) 30.31.44; 2. Goldschmidt (Luxemb.) 30.33,44; 3. De Muer (N. O. Ile de France) 30.34.10; 4 Lambrecht (België) 30.34.56; 5. Piot (N. O. Ile de Fran ce) 30 35.11; 6. Storms (België B) 30.35.32; 7. Meunier (Fr Zd. West) 30.35.55; 8. Kirchen (Luxemburg) 30.36.06; 9. Brescl (Italië B) 30.36.14; 10. Kubler (Zwitserland) 30.36.14. De Nederlanders nemen de volgen de plaatsen in: 57. De Hoog, 30.50.27; 92. De Ruy ter, 31.08.46; 101. Vos. 31.33.15; 105. Janssen, 31.36.46; 111. Voorting 31.4^)7; 113. Wagtmans, 31.48.12. Zy hebben i*espectievelijk ongeveer 19 min., 37 min., 1 uur 2 min., 1 uur 5 min., 1 uur 12 min. en 1 uur 17 xnin. achterstand op de drager van de gele tx*ui Gauthier. Het landenklassement luidt: 1. Frankrijk (Z. Oost) 91.45.39; 2. België 91.48.08; 3. Frankrijk (N. Oost) 91.48.16; 4. Luxemburg 91.51.02; 5. Italië B 91.54.18; 6. Ita lië A 91.54.56; 7. Frankrijk (Z. West) 91.58.30; 8. België B 91.58.36; 9 Pa rijs 91.59.45; 10. Frankrijk A 92.01.22; 11. Frankrijk (West) 92.02 56; 12. Zwitserland 92.21.04; 13. Noord Afri ka 92.34.58; 14. Nederland 93.33.32*

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 5