NIEUWS UIT ZEELAND Nare dagen UITSTEKEND FESTIVAL IN DOMBURG BLIKSEMAFLEIDERS Maandag, Dinsdag, Woensdag, SEIZOEN OPRUIMING PRIJSUITREIKING SCHELDE- BEKER ZWEMWEDSTRIJD Granaat in boomstam. WALCHEREN HET VL00TBEZ0EK AAN VLISSINGEN 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 17 JULI 1950 <tv -|| „Apoilo" vierde zijn gouden jubileum. Zon, muziek, erepoorten en vlaggen, dat was het beeld, dat Domburg Zaterdagmiddag vertoonde. Niet minder dan 440 muzikanten marcheerden door de straten van liet mooie badplaatsje en overal klonk vrolijke mars muziek ter eere van de gouden muziekvereniging „Apoilo". Het festival- comité had de herdenking van dit jubileum groots opgezet en deze opzet is volkomen geslaagd. Reeds om. één uur kwamen de deelnemende corp sen het dorp binnen, waar in het gemeentehuis de afgevaardigden offi cieel door het gemeentebestuur werden ontvangen. Burgemeester jhr. ir. H. L». Boo- gaert begroette de aanwezigen en sprak er zijn vreugde over uit. dat zoveel corpsen ter ere van het gou den jubileum naar Domburg warep gekomen. Hij bracht hulde aan „Apoilo" voor alles, wat zij op mu zikaal gebied in de gemeente doet en zeide, dat het gemeentebestuur met vreugde deze ontvangst heeft willen organiseren. Namens het gemeen tebestuur bood de burgemeester een fraaie medaille aan voor het festival. Namens de Zeeuwse Bond van Harmonie- en Fanfareverenigingen, sprak de secretaris van deze Bond. de heer J. J. Laroes. Spreker zeide, dat het de Zeeuwse bond altijd een vreugde is, wanneer één van zyn le den feestviert of iets organiseert, waarmede propaganda gemaakt wordt voor het muziekleven in Zee land. Het bondsbestuur is gaarne naar Domburg gekomen om „Apoi lo", dat 'n waardig lid van de Zeeuw se bond is, met zijn gouden jubileum geluk te wensen. De heer G. P. H. Wijffels, voorzit ter van de koninklijke muziekvere niging „Aardenburgs fanfare", zeide dat zijn vereniging gaarne aan het festival wilde deelnemen, niet al leen ter ere van „Apoilo", maar ook om Domburg, het aardige plaatsje, te kunnen bezoeken. De heer P. J. Elout huldigde „Apoilo", voor het zeer vele. dat deze vereniging gjke zomer doet Het is mij bekend, aldus spreker, dat uw oj) hoog peil staande concerten door vele badgasten zeer gewaardeerd worden. Een muziekvereniging is in elke gemeente onmisbaar. Dit geldt zeker voor een plaats als Domburg. De voorzitter van „Apoilo", de lieer W. Brand, dankte hierna voor de vriendelijke woorden en geschen ken. Hij hoopte, dat allen, die aan dit muziekfeest deelnemen éen bij zondere prettige dag zouden hebben. Bijzonder dankbaar was spreker het gemeentebestuur voor de grote me dewerking, die ondervonden werd bij de organisatie van dit festival. DE OPTOCHT. Hierna begon de optocht van de deelnemende verenigingen. In groe pen van drie met een tussenruimte van ongeveer 100 meter trokken deze door de gemeente. In elke groep werd om beurten gespeeld, zodat ge heel Domburg daverde van de mars muziek. Na afloop' van de mars be gonnen op de muziektenten bij de kerk en op het terrein „Duinoord" de concerten. Elke vereniging liet om beurten 2 nummers horen. Van de in het programma aangekondig de pauze van 68 uur merkten ae honderden belangstellenden niet veel. „Uit het VolkVoor het Volk" uit Breskens, was namelijk zo bereidwil lig enkele nummers extra te blazen, hetgeen zeer gewaardeerd werd. Van 85.30 gaf „Excelsior" uit Middel burg onder leiding van de heer J. J. Laroes een concert op de tent in het Kerkplantsoen. Om 9.30 betrad O.K.K. uit Westkapelle deze tent. Voor beide concerten bestond bijzon der veel belangstelling. DE PRIJZEN. Tijdens de avondconcerten bood de burgemeester aan elke vereniging N.V. LANDBOUW MIJ „De BATHPOLDERS" Zaterdagmorgen werd in hotel Cen traal te Goes de jaarlijkse algemene vergadering van aandeelhouders der N.v. Landbouw ders" gehouden. bouw Mij. „De Bathpol- Na de behandeling der jaarstukken werd het dividend vastgesteld op 9%. AANLEG CONTROLE ONDERHOUD J. M. POLDERMAN Goes, Grote Markt, TeL 2436. dus slechts 3 dagen houden wij onze koopjes in OVERHEMDEN, DASSEN. SCHIPPERSPETTEN. SCHILLERHEMDEN. ONDERGOED, ENZ,, ENZ. St. Jacobsstraat 2, Vlissingen. een herinneringsmedaille aan. De extra medaille van het gemeentebe stuur was voor „Mozart" uit Yerse- ke en de extra medaille van de fa. Soetewij uit Yerseke werd uitge reikt aan de Koninklijke Muziekver eniging „Aardenburgs Fanfare", de vereniging, die de langste reis moest maken. De drie geldprijzen gingen naai- „Mozart". Yerseke, O.K.K., Westkapelle en „Voorwaarts", Kou- dekerke. Tenslotte dankte de voorzitter van „Apoilo" allen. die op welke wijze opk. steun aan het festival ver leenden. In het bijzonder dankte spr. de heer P. J. Elout voor het belang loos beschikbaar stellen van het ter rein „Duinoord", de commissarissen en de leden van het comité, bene vens de ingezetenen, die hun vrije avonden opofferden om alles op te bouwen. „Moge dit festival er toe hebben bijgedragen, aldus de heer Brand, de belangstelling voor de muziekverenigingen te vergroten en dat vooral de jeugd meer genegen heid tQt toetreden gaat vertonen." Advertentie Verdrijf de periodieke pijnen ren dat lome, lusteloze gevoel- Ldirect en afdoend meteen paari Bevorderingen Christelijk Lyceum voor Goes. Zaterdagmorgen werden de bevorde ringen bekendgemaakt aan het Christe lijk Lyceum voor Zeeland te Goes. Van I'naar II 53 leerlingen bevorderd, t.w.: Kees Mesu te Arnemuidèn; Piet Kodde te- Biggekerke; Jan van Liere te Borssele; Karei van der Berge, Taco Bosma, Jan Ton Buyse, Wim Dockes, Paula Faasse, Sari de Feijter, Wim Geluk, Piet de Graaf, Hans Jeremiasse, Hans Kooman, Adje van Liere, Tiny Mol, Henk Pieterse, Bep Priem, Jan Scheele, Hans Sinke, Henk de Smit, Aad van der Wel, Els Wisse, allen te Goes; Jan Kluiver te 's Gravenpolder: Koos Zandee te 's Heer Arendskerke; Bram Balkenende te Kam perland; Saar Bostelaar en Ada van dei- Leek te Kapelle; Piet Dekker te Krom- menhoeke; Jaap Boender, Max van Bo ven, Nellie Deurloo, Corry Jonker, Theus Kamermans, Ria van der Poll, Frans Rot huizen, Theo Schoonaard, Klaas van Tuinen, Jan Schot, Hannie Wattel. allen te Middelburg; Willy de Jager te Nieuw- dorp; Nan Meloen te Rilland-Bath; Truus Arendse. Ko Huson, Riet Los, Sjaak Wou ters. allen te" Souburg; Piet Feij, Nel van Mourik, Wim Poppe, allen te Vlissingen; Tiny Oost te Wemeldinge; Jaap van Iwaarden, Piet Jonkheer, Wim Pols, allen te Yerseke; William Rothuizen te Mid delburg. Afgewezen: 10 leerlingen. Van II naar III 41 leerlingen bevor derd, t.w.: Wim Velhuyzen te Arnemui- den; Arda Walrecht te Biezelinge; Mar- jolijn Barends, Piet Bruggeman, Antonie Buurman. Jaap Buyse. Nelleke van Dal- sen. Jan Davidse, Arie Dekker, Agnie Herlaar. Jan ten Kate. Ger- van Muis winkel, Broos Odé, Tanno Pieterse, Adri Sinke, Joop van der Vegt, Miet Zacha- riasse. allen te Goes; Jo de Jager te Ka pelle; Marie Moerland, Marie Smalle- gange, Wim Vader, allen te Krabbendij- ke; Bouke Bets, Bram Dourleijn, Henny Huser, Willeboord Jobse, Ko van Liere, Jenny Louisse, Ada Munters, Rien Mun ters. Jaap Terpstra. Ko Vogel, allen te Middelburg; Wim van Baaien te Nieuw- dorp; Leny de Schipper te Nisse; Kor Francke en Jan Maranus te Oostkapelle; Corry Vogelaar te Rilland-Bath; Rense de Keijzer en Evert Tange te Souburg; Bram de Nood en Friedie Streefkerk te Veere; Piet van Belle te Vlissingen; Henk Booy te Yerseke. Niet bevorderd: 13 leerlingen; herexa men: 1 leerling. Van III naar IV .(afd. Gymnasium): Bevorderd 7 leerlingen, t.w.: Daan Traas te Biezelinge; Rienk Jiskoot, Bram Laport, Cor Stam, allen te Goes; Jan Wattel te Middelburg; Lauw Si- monse te Souburg; Kees Dekker te We meldinge, afgewezen: 4 leerlingen. Van III naar IV (afd. H.B.S.): Bevorderd 19 leerlingen, t.w.: Leynie Bosselaar te Aagtekerke; Flora Veldhuyzen te Arnemuiden; Jo Balkenen de te Biezelinge; .Mimi de Bruyne. Attie Duvékot, Frits Duljnhouwer, Nellie de Lange, Piet Ijfol, Eg van Muiswinkel, Miep Valk, allen te Goes; Hans Blanken- burgh te Kapelle; Ko de Bruyne te Kats; Jo Maat te Kruiningen; Anny Kooman en Suus van Wijk te Middelburg; Daan Wól- fert te Waarde; Rien Cok te Wolfaarts- dijk; Jan Kanaar en Adrie de Rooy te Yerseke. Afgewezen: 10 leerlingen. Van IV naar V (afd. Gymnasium): Bevorderd 12 leerlingen, t.w.: Ineke Dekker, Henk van Donk, Riek Fa- berij de Jonge. Jis Jiskoot, Hettie van der Vegt, Janny Wessels, allen te Goes: Adri Zegers te Kapelle; Frans Klaassen te Kats; Dick Bel te Krabbendijke; Jan van Epenhuizen en Cokkie Louisse te Middelburg; Jaap Poelman te Wemel dinge.' Afgewezen2 leerlingen. Van IV naar V (afd. H.B.S.): Bevorderd 6 leerlingen, t.w.: Wim Belzer te Diemen, Mien Schouls en Ko Roose te Goes; Wim Markusse te Ka pelle: Henk Drost te Middelburg; Joos Joosse te Nieuw- en Sint Joosland. Niet bevorderd: 3 leerlingen. Toegelaten tot de 5e klasse: Piet Switters te Goes. Van V naar VI (afd. Gymnasium): Bevorderd 5 leerlingen, t.w.: Cor Baayen te Bergen op Zoom; Piet Joosse en Jan Stam te Goes; Jan de Ja ger te Nieuwdorp; Thyg Booy te Yerse ke. Afgewezen: geen. Boodschap van H.K.H. Prinses Wilhelmina AAN WERELDRAAD DER KERKEN Het centrale comité van de Wereldraad der Kerken, dat op het ogenblik te Toronto in ver gadering hijeen is. heeft een boodschap van prinses Wilhel mina uit Nederland ontvangen De Prinses vraagt daarin alle Christelijke kerken de gelederen te sluiten om de geestelijke grondslagen van een nieuwe we reldorde veilig te stellen. De boodschap der prinses accentu eert in het bijzonder de noodza kelijkheid van een belijdenis van geestelijke doelstellingen, die al le richtingen in een zielege- meenschap omvat en waarin deze op gelijkwaardige wijze, zij aan zij. kunnen bestaan in het oewustzijn van de verantwoor delijkheid jegens elkaar en je gens Jezus Christus. Zeeuwen repatriëren. Met het troepentransportschip Nelly" verm. aank. 25 Juli te Rot terdam repatriëren de volgende Zeeu wen: A. P. Kloet, Dreisclior; P. Albregt- se, Cadzand; P. Suurmond, Souburg; J. A. van Boven, Wolfaartsdylt;.J. C. L. IJssel, Middelburg; G. J. v. d. Vel de en familie, Oudelande; L. J. de Buck en gezin, Sluis: J. A. Dekkers, Koewacht; C. J. den Engelsman, Ter- neuzen; P. Jansen en gezin, IJzendij- ke; K. de Man-Rondel Vlissingen; J. M. Olivier Goes; I. W. Vijver en gezin Cadzand. Voorzitter v.v. „Zeeiandia" op liet strand overleden. Zondag is de lieer J. G. van Steen- huyzen uit Middelburg op het strand te Zoutelande onverwachts overleden. Hij was aan het spelen met enkele kinderen, toen hij dcor onbekende oorzaak bewusteloos werd en in het' water viel. Dokter Frima trachtte de levensgeesten nog op te wekken, doch de heer van S. bleek reeds te zijn overleden. De doodsoorzaak kon niet worden vastgesteld. De heer van Steenhuijzen was sinds vorig jaar voorzitter van de Middel- 'cremging hierin jarenlang officiële functies vervuld. Hij was 41 jaar oud. Amsterdamse bleekneusjes in Zeeland. Zaterdagmiddag 2 uur, precies op tijd, stopte op het Stationsplein te Goes een autobus met 33 Amster dammertjes, die door de zorgen van het Comité „Bleekneusjes naar Bui ten" van „Humanitas" veertien da gen van een heerlijke vacantie in het Zeeuwse land kunnen gaan genieten. Bestuursleden van diverse Zeeuwse afdelingen van „Humanitas" alsme de de pleegouders, stonden reeds ge reed om de jongens en meisjes te ontvangen. In de stationswachtkamer werden de kinderen getracteerd, cn riep mej. Kloeyekorn hen namens„Humanitas" een welkom toe. Zy stelde in het vooruitzicht, dat misschien volgend jaar nog meer pleegouders gevon den zouden kunnen worden, wanneer de kinderen zich nu goed zouden ge dragen. Wethouder A. Buijs van Goes dankte de pleegouders die dit mooie sociale werk mogelijk maken en bracht het echtpaar Van Hoek uit Goes byzonder dank voor hun werk om een zo groot mogelyk aantal kin deren in Goes aan tijdelyke huisves ting te helpen. En hierna trokken de kinderen opgetogen ^met hun pleeg ouders naar hun vacantie-adres. Een aantal kinderen zette de reis voort naar Middelburg. Vlissingen, Zierikzee en Zeeuwsch-Vlaanderen. Over twee weken gaan de dan waarschijnlijk gebruinde bleekneus jes weer huiswaarts, waarna een nieuw transport arriveert. In totaal komen drie transporten naar Zee land. Offerbioklichter gegrepen. De Rijkspolitie is er in geslaagd een offerbioklichter te arreststeren Enige dagen geleden werd in de R. K. Kerk te Ossenisse ontdekt, dat een offerblok was gelicht. Het bleek, dat dit was opengebroken met ge bruikmaking van een schroeven draaier of een smalle beitel. Door snelle signalering gelukte het de politie de verdachte reeds spoedig na de ontdekking in Sas van Gent te vfttten. Deze was de zwerver, I.A.F., die bij aanhouding nog in het bezit bleek te zijn van het gestolen geld. Ook.vond men op hem de schroeven draaier, waarmede hy de diefstal had gepleegd. F. bekende zijn daad en zal voor de Officier van Justitie te Middelburg worden geleid. Antieke trouwring voor Jan Stender. Hulde van Stender voor Zeeuwse zwemmers. Zaterdagavond om zes uur werden in de Belgische Loodsensociëtelt de prijzen van de Scheldebeker-zwem- uedstrjjd uitgereikt in tegenwoor digheid van zeer vele belangstel lenden. Na een welkomstwoord namens de Belgische gastheren van de heer L. E. van Steenwegen, sprak als eerste de heer J. W. Hupkes, voor zitter van het Organisatie-comité. Dankwoorden aan allen, die hun me dewerking verleenden voor het wel slagen van deze glorieuze wedstrijd, vormden het eerste thema, dat hij aansneed. Hulde aan degenen, die destijds de wedstrijd instelden en or ganiseerden en van wie de heer A. Staverman thans voor de laatste maal bij een Scheldebeker-zwemwed- strrjd een functie vervulde, vormden het tweede thema, waarbij natuurlijk oud-burgemeester C. A. van Woel- deren, die helaas niet aanwezig kon zijn, maar om wiens beker nog steeds gezwommen wordt, niet vergeten werd. Na deze inleidende woorden over handigde de heer Hupkes de grote beker aan de heer M. van Daatse- laar, vergezeld van een repliek van deze beker als blijvende prijs. Deze repliek werd geschonken door de heer J. W. Hupkes. De wisselschaal voor de dames ging naar mej. A. Veldhuyzen. Deze schaal is beschik baar gesteld door de heer A. Staver man. De jongste deelnemex', de heer van Rijk, ontving een door het Zeeuws Dagblad uitgeloofde verzil verde beker. De snelste Zeeuwse deelnemer, de heer S. Ventevogel, kreeg een lauwerkrans, terwijl alle deelnemers, die de wedstrijd uit- zwommen, een herinneringsmedaille ontvingen. De burgemeester van Vlissingen, mr. B. Kolff, roemde hierna het ver loop van de wedstrijd, bracht dank aan de grote initiatiefnemers, de he ren Van Woelderen en Staverman en uitte de hoop, dat er volgend jaar een nieuwe wedstrijd zal kunnen plaats vinden. De vertegenwoordiger van de sport- commissie van de N.Z.B., de heer J. Armbrust, wees er op, dat voor het eerst zulk een vertegenwoordiger naar een wedstrijd is gekomen en wel omdat men diep onder de indruk was in deze commissie van de organisa tie, die hier tot stand was gebracht. EEN RING VOOR STENDER Hierna was het woord aan dr. Sta verman, die met leedwezen consta teren moest, dat hy voor de laatste maal een functie vervulde in een Scheldebeker-zwemwedstrfld, waar van de eerste twintig jaar geleden werd gezwommen. Van de deelnemers aan die eerste wedstrijd is er «maar één die ook thans nog meedeed en dat is Jan Stender, die in 1980 de wedstrijd niet uitzwom en zelfs in een ziekenhuis weer opgeknapt moest worden, maar in 1932 en 1934 won, alle wedstrij den meezwom en nu wederom een keurige prestatie leverde. Bovendien is het sieeds weer Stender, die met een aantal van zijn pupillen de ScheJ- debekcr-zuemwedstryd van uitste kende deelnemers voorziet. Voor deze trouw bracht de hees Staverman zyn vriend Stender hulde, niet alleen met woorden, maar ook door het aan bieden van een antieke Zeeuwse trouwring! Diep ontroerd dankte de heer Stonder voor dit kostbare geschenk, geen woorden vindend, die voldoende zijn lof voor de organisatie vertolk ten cn hulde brengend aan de Zeeuw se deelnemers, die zonder overdekte zweminrichting 'om te trainen, slechts enkele maanden per jaar zwemmend, toch deze wedstrijd, de zwaarste van Nederland, in goede tyd uitzwommen. De heer Staverman richtte nog bi- zondere woorden van danlc tot het Belgische en Nederlandse Loodswe zen en overhandigde aan het Belgi sche Loodswezen als bewijs van dank een oude plaat van de Vlissingse ha ven. Noord-Bevelands brag- comité wenst E.T.I.-rapport. Het Comité „De Noord-Bevelandse brug" besloot in een dezer dagen ge houden vergadering om de Commis saris der Koningin een onderhoud te verzoeken, teneinde opnieuw .de aan dacht te vestigen op de ongewenste gang van zaken bij het veer Kortge- ne-Wolfaartsdijk. Voorts zal het E.T. I. in Zeeland gevraagd worden een rapport over deze veerdienst uit te brengen, waarmede dan by de rege ring kan worden gewézen op de wen selijkheid van een brugverbinding. Geslaagd in Den Haag voor het exa men Voorlopig diploma scheepswerk- tuigkundigë de heren S. E. A. Haaze te Vlissingen en W. A. Broeksma te 's-Gra- venhage.. beiden leerlingen van de Ma- chinistenschool te Middelburg. Explosie ie Middelburg liep goed al. Arbeiders van de fa. J. Goedbloed en Zoon aap de Veersesingel te Mid delburg, waren bezig planken te za gen van een boomstam uit Borsse le, toen eensklaps een luide knal weerklonk en de stukken hout in 't rond vlogen. Het bleek, dat in de boom een granaat had gezeten van ongeveer 12 cm. lengte en met een diameter van circa 3 cm. Wonder boven wonder werd niemand ver wond. Wel vloog het zaagsel in brand, I doch het vuur kon snel geblust wor- Middelburg Bevorderingen R.H.B.S. Zaterdag werd de uitslag bekend gemaakt van de overgang aan de R. H.B.S. te Middelburg. De navolgende leerlingen- werden bevorderd Van I naar II (klasse Ia)C. Ale- wijnse, H. Bode, Annie Cocnelisse, J. Cujé, W. Deijnen, Meintje le Due, D. Dumon Tak. J. den Engelsman. Anna Geldof, F. Germing, L. Gillissen, H. de Graaff, Maria Jellema, Corry Jobse (Zoutelande) en P. Beuninck. Afgewezen 6. Van I naar II (klasse lb)P. de Jager, Jeanne Kambier, P. de Kra ker, M. Kunst, H. van Londen, Nel van Loo, W. Maas (Domburg), K. Meijers (Serooskerke), W. Reijnierse, J. Schippers en Jeanette Schippers (Kamperland). O. Snoep (Domburg) en N. IJsel. Afgewezen 3. Van II naar III (klasse na): H. Baurdoux (Nieuwland), Miep van Beuzekom, K. Bliek (Nieuwland), Marijke Blok, A. Blokpoel, J. Bouter- se (Kamperland), Coba Cysouw (Westkapelle). J. van Damme, W. Dumon Tak, B. de Jonge, W. v. d. Kamer, Gretha Kroeders, F. Minne- boo (Veere), Hannie v. d. Mijle, C. Nieuwenhuijzen (Zoutelande), E. van Ooyen, Tony Pluymers, Matty Seijbel en J. Snoep (Domburg). Afgewezen Van II naar III (klasse lib): H. J. Baurdaux - (Nieuwland). J. Cop- poolse (Koudekerke), Mientje Har don, Mia van Helleman, L. den Hol lander, B. de Keijzer, W. Koers, Nel de Koning, Tannie Kraamer (St. Laurens), Truus de Lange, Mary Lievense, J. Minet, J. v. Ooyen, An neke Plompe, D. Roth, Maria Ryk- aard, Mar.v Schelling (Domburg), Lucia Schouten, Plonv de Smidt, A. Snoep, Fietje Vaarzon Morel (Vee re), Riet Verbeek, R. Vijver, R. de Wit en R. Zijlstra. Afgewezen: 2. Van III naar IV (klasse lila)J. Antheunisse, J. Cramer, Jo Gycouw iOostkapelle), Corry Geldof, Mïeke Haag, 1VL Harinck, F. J'anse (Bigge kerke), C. Kammeraad, I. Luteyn (Grijpskerke), J. Notebaard, J. de Nooijer (Arnemuiden), Maartje van Slurjs (Domburg), Mimi Steen. Loe- kie Vereyken en J. Verhage (Aagte kerke). Afgewezen: 4. Van III naar IV (klasse IHb): Yvon ne Bosdijk. J. Flipse. Lenie de Groot, J. Leijnse (Ritthem), D. Oosthoek (Westkapelle). J. de Pagter. J. Poppe, A. Simpelaar (Biggekerke), H. Schip per. J. Smaardijk, P. Swanborn, T. Swets, Ineke Verhage. Keetje, de .Voogd (Oostkapelle), L. Wisse (Kam perland) cn G. Zee. Afgewezen: 3. Van IV A naar V A: Corry Best, A. Coppejans. C. de Keijzer (Souburg), B. de Kraker. J. Montaan, J. Radder. Rie Tevel en Cees Vaarzon Morel (Veere). Afgewezen: 2. Adveru-ntie De grootste en de bestel Bezoekers stroomden naar de kruisers, Veel belangstelling voor Marinierskapel. De Engelse kruisers Cleopati-a en Gabbard zijn Zaterdag en Zondag voor het publiek ter bezichtiging gesteld en dit nieuws verbreidde zich als een lo pend vuurtje door de stad. Zelfs de Scheldebekerzwemwedstrijd cn het concert van de Marinierskapel konden niet verhinderen, dat reeds Zaterdag zeer velen naar de Britse oorlogsbo dems togen en Zondag hadden de vex-- vaarlijke zeemonsters meer weg van de Kalverstraat ojxeen spitsuur, dan van pronkjuwelen van do Britse vloot! Of de belangstelling voor de Marine in Vlissingen ook groot is! Het concert van de Marinierskapel is een mooi succes geworden. De toehoor ders dromden samen in het Bellamy- park en luisterden met grote aandaeht naar het uitstekende orkest. Het bleek, dat deze marinemensen naast de ern stige ook de lichte muze uitstekend wisten te dienen. Een langdurig ap plaus vertolkte de dank van de vele Vlissingers voor Gysbert Nieuwland en zijn mannen. Zaterdagavond hebben de Neder landse en Engelse marinemannen de oorden van vermaak in Vlissingen be volkt. In het Scheldelcwartier werd speciaal voor hen bal gegeven, terwijl ook de andere dancings het druk had den. Eveneens werd Zaterdagavond aan' boord van de Mecklenburg door de Commandant Maritieme Middelen te .Vlissingen en zijn officieren een dans- Van IV B naar V B: Annemarie Adri- aanse. H. Bogaert, A. Bommeljé (Sint Laui-ens), A. de Bruin. A. de Bruine (Kampei-land), J. Dogge (Souburg), R. van Duivenvoorde (Soubui-g), A. Goedbloed (Sint Laurens), W. Goed bloed (Sint Laurens). J. Kasse, C. Koo- le, L. Maljers. L. Nijssen, C. de Rijk, P. Vlieger en J. van Vugt (Vlissingen). Afgewezen: 7. Evenals het vorige jaar heeft de Franse Ambassade een boek beschik baar gesteld voor die leerling uit de vijfde klasse, die het beste resultaat voor Fx-ans in de cursus 19491950 heeft behaald. Dit jaar viel de pry's ten deel aan Jan A. Izeboud te Mid delburg. Het boekwerk is getiteld: „L'homme, eet inconnu" van Alexis Carrel. Bevorderingen Stedelijk Gymnasium Middelburg. Bevorderd van 1 naar 2: J. M. S. Bedet, G. M. Bikker. P. A. C. Bikker. W. F. v. d. Hofstede. J. J. Koetje, J. H. Louwei-se. K. Michielsen. A. J. Reneman, N. W. J. Speelman. W. D. Wiebes, N. L. Zelders. Niet bevord: 1 leei-ling. Bevorderd van 2 naar 3: F. P. v. d. Bunder, H. P. Colmjon, F. T. Haak. M. A. Crips, A. M. van Randwijck, J. J. Sandberg tot Essen- burg, D. J. Stufkens. Niet bevorderd: 2 leex-lingen. Herexamen: 3 leerlingen. Bevorderd van 3 naar 4: F. J. Corver, P. Corver, A. de Groof,. M. Heijse. H. M. C. de Jonge. P. Kos ter, J. Peeck, E. Snoep. Ch. Th. Spij kerboer, D. Storm van 's Gi'avesande, H. J. Venhuizen, J. A. Venhuizen. S.. Wagensveld, J. v. Woerden. Niet bevorderd: 5 leei'lingcn. Bevorderd van 4 naar 5: Th. P. van Belzen. H. B. C. Knoop,' H. J. v. d. Linde. J. G. Meijer, A. H. J. Peek. C. G. Veldkamp. Niet bevorderd: 1 leerling. Bevorderd van 5a naar 6a: P; Melse. L.Ross. Th. II. A M. Smals. P. Spijkerboer, I. swanborn, J.1 Tevel, A. Vleugel. E. van Wërkum. Niet bevoi'derd: 1 leerling. Bevorderd van 5b naar 6b: F. J. Burger, F. A. Maljers, C. Ch. Verhage. M. E. van Verre. Niet bevorderd: 2 leerlingen. De Stutterheimprijs werd door het college van curatoi-en toegekend aan P, Melse (klasse Va). Vlissingen TERAARDEBESTELLING J. BLANKEN. In het verslag, dat wij opnamen over de teraardebestelling van wijlen de heer J. Blanken te Vlissingen. is eenA omissie begaan. Ver-meld moet nog worden, dat de heer C. Kamermans aan de groeve sprak namens het be stuur van „Bethesda" en het werk me moreerde, dat wijlen de heer Blanken voor deze ziekeninrichting deed. avond.gegeven voor genodigden, waar. op vele autoriteiten aanwezig waren. RONDRITTEN. De officieren cn dé bemanning van de beide Engelse oorlogsbodems heb ben Zondagmiddag een rondrit over Walcheren gemaakt. De officieren maakten de tocht in particuliere auto's en de leden van de bemanning in vijf autobussen van de Stoomtram Walche ren; De Commissaris der Koningin en zijn echtgenote maakten de tocht me de. Via Koudekerke werd naar Westka pelle gereden, waar bij het landings monument een korte kex-kelijke plech tigheid werd gehouden. De mariniers van de Cleopatx-a legden een.krans ter herinxxering aan hun kameraden, die sneuvelden voor Westkapelle. Tot slot werd de „Last Post" geblazen. Daarna vertrok hét gezelschap naar Domburg, waar thee werd gedronken. Over Gapixxge werd naar Veere gere den. waar ongeveer een uur werd ver toefd in de Campveerse toren. Via Middelburg keerden de Engelse bezoekers naar de Vlissingse -haven te rug. VOETBALWEDSTRIJD. Hedenavond te zeven uur Spéélt de voetbalclub Vlissingen een wedsti'ijd tegen het elftal van H.M.'s Cleopatra. Daar het gemeentelijk sportterrein niet beschikbaar is, zal gespeeld wor den op het terrein aan de Keersluis. Het Engelse elftal is buitengewoon sterk en heeft reeds talrijke tropheeën verzameld. Het is onder meer in het bezit van de King's Cup. VOETBAL PROGRAMMA ZOMERAVOND VOETBAL OP WALCHEREN. Afd. A. Dinsdag: E.M.V.V.V.H. M.C.D. Woensdag: PingelaarsP.G.Z. Donderdag: P.Z.C.E.M.V.V.V. Vrydag: LoodswezenV.S.V. E.M.V.V.V. speelt deze week twee wedstrijden. Het zal wel kans zien om H.M.C.D. te kloppen, maar of het P.Z.C. de beide pxxntjes afhandig kan maken is niet te verwachten. De leiders van de afd. spelen tegen de hekkensluitex-s. Voor P.G.Z. is het zaak de nedex-laag zo klein mogelijk te houden. Loodswezen zal ook alle zeilen by moeten zetten om tegen V.S.V. de beide puntjes binnen te loodsen. Afd. B. Maandag: Z.C.F.S.V.Z. Woensdag: SupportersS.V.Z. S.V.Z. moet deze week ook twee wedstrijden spelen. Tegen Z.C.F. zal het niet makkelijk gaan, maar tegen Supporters wel. Aid. C. Maandag: FocusBakkers. Dinsdag: OlympiaD.V.V. Woensdag: BakkersVendem. Vrijdag: OlympiaFocus. De Bakkers uit Middelburg die tot heden er nog weinig van terecht brachten, zullen ook nu tegen de Fo- eus-lui weiixig kans hebben. De twee zwakke broeders uit deze afdeling: Bakkers en Vendein zullen onder elkaar uitmaken wie de laat ste plaats mag bezetten. Olympia, dat de eerste wedstryd tegen de Dampoort speelt, zal de bei de puntjos wel voor zich opeisen, maar het zal tegen' Focus met moeite één puntje binnenhalen. MIDDELBURG Vandaag: Electro: De Filmmaniak (a.l.). 7 en 9.15 uur; Schouwburg: De grote passie (18 jr). 8 uur; Kunsthandel Minderhoud: Schilderijen Jos. But (Juli); Van Benthem en Jutting: Le Musée chez soi (Juli). Morgen: Electro: Noordwestelijke door tocht (18 jr), 7 en 9.15 uur. VLISSINGEN. Vandaag: Alhambra: „De drie muske tiers". 7 en 9 uur; Luxor: „Toch schijnt de zon", 7 en 9.uur; Con certgebouw „Waikiki-Hawaians", 8 u. Morgen: Alhambra: „De drie musketiers", 7 en 9 uur; Luxor: „Op de planken", 7 en 9 uur; Concertgebouw: als van daag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 2